Gulbenkian, milliardair nummer 1 Een stuk Holland in Australië JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Het wonderlijke Kanalen-Landr' Eerlijk zullen we alles delen „suikergoed en marsepein" Zuivere schatting van zijn vermogen is niet mogelijk ZATERDAG 2 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Openlegging van het gebied is pioniersarbeid. (Van onze correspondent). BRISBANE (Queensland), December. Een Hollandse 1 ''erenjongen, die In deze maanden Augustus en September van Brisbane uit ln Oos- teljjke richting zou vliegen, zou daar in het hart van Australië onge veer waar de 6taten Queensland, Nieuw Zuld-Wales en Zuld-Australlë aan elkaar grenzen de schok van zijn leven krijgen. Na uren boven het typisch grijs-bruine Australische land van eucalyp tusbomen te hebben gevlogen, zou hjj waarschijnlijk wat slaperig worden en Insuffen. Wanneer hjj dan na zijn dutje zou ontwaken en zich de ogen uitwrijven, zou zijn hart van schrik een slag overslaan. „Ik heb alleen maar gedroomd, dat ik In Australië ben", zou h(J denken. „Ik vlieg bo ven Holland, want zo ziet alleen Holland er uit Maar aan zou hjj toch gauw mer- heeft hiervoor in het huidige stadium ken, dat hij niet boven Holland was. Want ook al zag hjj beneden zich een land zo groen als Holland, doorsne den door duizenden vaarten stroompjes met koeien, koeien nog eens koeien in het hoge, sappige gras, hij zou tevergeefs uitkijken naar windmolens, kerktorens, dorp jes, wegen of spoorlijnen. Want wat hij zou zien, zou er uit zien als Hol land zonder de tekens van menselijk leven een stuk land als tussen Edara en Monnikendam, maar dan... 4 millioen hectaren groot! Dit is een van de wonderlijkste stukken van het enorme Australi sche werelddeel een stuk waar van weinig Australiërs behalve de zegge en schrijve 350 mensen, die deze 4 millioen hectaren bewonen, iets weten, doch waarop thans de aandacht is gevestigd door de activi teiten van Australië's liberale minis ter voor Nationale Ontwikkeling, R. G. Casey, de wat van Anthony Eden weg hebbende staatsman, die steeds maar door het onvoleindigd wereld deel trekt, om nieuwe stukken open te leggen. Want zijn werk is, Austra lië bewoonbaar te maken voor ten minste 20 millioen mensen en om van dit onvoltooide werelddeel een rijk stuk aarde te maken, dat „af" is. NATUURWONDER. Dit wonderlijk stuk land een stuk land, dat men wel onder de na tuurwonderen mag rekenen is het zogenaamde „Kanalen-Land". Het is wellicht het enige stuk land ter we reld ,waar de natuur, zonder de hulp van mensenhanden, een enorm irri gatie-schema heeft gebouwd. Want al deze duizenden stroompjes en ka nalen zjjn door de natuur gemaakt en geen mens heeft er ooit een spade in de grond gestoken. Het Kanalen-Land, ongeveer vier maal zo groot als heel Nederland, wordt gevormd door vier grote rivie ren, de Bulloo, de Barcoo, de Diaman- tina en de Georgina rivieren. Gemid deld drie maal in de 4 tot 5 jaar tre den deze rivieren, vooral in Augus tus en September, buiten hun oevers en stuwen hun water in de duizen den stroompjes en kanalen van dit absoluut vlakke stuk land. Dan schiet er het Hollands-groene gras op tot haast een halve meter hoogte genoeg gras, om 800.000 stuks vee zich rond en vet te doen eten. GEEN VEE. Maar in dit „Kanalen-Land" zijn geen 800.000 stuks vee en geen ste den en dorpen- Nog niet. Er wonen slechts 350 mensen en het vee, dat die Hollandse boerenjongen daar zag, komt een lange moeizame weg he lemaal van het land aan de Golf van Carpentaria en van de Barkley Hoog vlakte in Queensland een weg van een 350 kilometer, waarover de kud den een twee maanden doen. De reden hiervoor is, dat dit won derlijke „Kanalen-Land" geen enke le verbinding heeft met „de bescha ving". Hetgeen, gezien de geweldige ruimte in dit „lege" werelddeel hele maal niet zo uitzonderlijk is. Er zijn nog zoveel gebieden met ongekende schatten, welke door de mens nauwe lijks zijn aangeraakt. Zo vormt het „Kanalen-Land" mo menteel alleen nog maar een scha kel in de jaarlijkse vee-trek. Zodra de overstromingen komen, trekken de drijvers met hun kudden van het land aan de Golf van Carpentaria en van de Barkly hoogvlakte de weg naar het Zuiden. In het „Kanalen- Land" eet het vee zich vet en wordt dan weer verder gedreven: naar het Zuiden, naar de vleesfabrieken van Bourke, naar het Oosten, naar waar de Queensland spoorwegen beginnen, of naar het Zuid-Westen, naar de Zuid-Australische hoofdstad Adelai de. Steeds maar weer dezelfde cyclus: vee fokken, trekken, vee vetmesten, trekken... WEGEN. Het is nu de bedoeling van de on vermoeibare minister voor Nationale Ontwikkeling, om van dit „Kanalen- Land" wat meer te maken dan een schakel in de cyclus van het trek kende vee. Maar daarvoor is het in de eerste plaats natuurlijk noodzake lijk, dat dit wonderlijke gebied met de rest van het werelddeel verbon den wordt. Spoorwegen zouden na tuurlijk ideaal zijn, maar Australië Actie van Jordanië tegen Israël? Volgens een Israëlischo woordvoer der zjjn Jordaanse strijdkrachten Woensdag op Israëlisch grondgebied doorgedrongen en hebben zy op de weg van Beesjeba naar Eilath een versperring opgeworpen, waardoor de verbindiiig met de Golf van Akaba verbroken is. De militaire autoriteiten beschou wen de toestand, die door deze actie van Jordanië geschapen is, als zeer ernstig. Israël heeft om een spoedzitting van de Israëlisch-Jordaanse wapen stilstandscommissie verzocht. De heer Karei Lotsy heeft Donder dag het diaconessenhuls te Haarlem, al waar hij geopereerd Is, mogen verlaten. van zijn ontwikkeling niet voldoende arbeidskrachten, staal en spoorweg materiaal. Dus voorlopig moeten het wegen worden wegen, waarlangs de door diesel-motoren gedreven „wegtreinen" het vetgemeste vee naar het bestaande spoorwegnet kun nen brengen. Hierdoor zou niet al leen meer vee van het sappige gras van het „Kanalen-Land" kunnen pro fiteren, doch het vetgemeste vee zou ook weer niet zoveel aan gewicht ver liezen door de lange tocht naar het Oosten of het Zuiden. NIET AF. Het enige nadeel is, dat de natuur haar irrigatie-werken in het Kana len-Land niet 100% „af" heeft ge- 1 maakt. Want eens in de 4 of 5 jaar stuwen de rivieren hun overtollig wa ter niet in de duizenden stromen en kanalen en ziet het land er niet net als Holland uit. Het bouwen van wa ter-reservoirs en van dammen in de rivieren kan hierin echter verbete ring brengen. De openlegging van het Kanalen- Land zou natuurlijk ook van de grootste betekenis zijn voor het ge hele veefokkende gebied aan de Golf van Carpentaria en op de Barkly Hoogvlakte, want men zou daar veel en veel meer vee gaan fokken, wan neer de weiden van het Kanalen- Land beter toegankelijk worden. Zon der weiden voor het vetmesten geen slachtvee-fokkerij en zonder slacht vee-fokkerij geen bloeiend, welvarend Kanalen-Land. DE TOONBANKEN. Het werk van de minister voor Nationale Ontwikkeling en van zjjn medewerkers is fascinerend werk en het wordt door alle mannen met pio niersgeest in het bloed dan ook met spanning gevolgd. Natuurlijk niet door de Nederlandse „pioniers", die hier onmiddellijk achter de toonban ken der grote warenhuizen kruipen, omdat ze op die manier hun handen niet vuil maken, maar van een ver dere toevoer van dat soort immigran ten kan Australië beter gespaard blijven! Het zijn wonderlijke, onbekènde en onontgonnen gebieden als het vreem de Kanalen-Land, die de prikkel in het bloed brengen van die mannen, die willen volgen in het spoor van Australië's nieuwste ontdeltkingsrei- ziger minister R. G. Casey... (Nadruk verboden). Al» U »«n geschenk xoekt, waar U eer mee in will leggen, kiest dan een UNION. Keu» uit vele fraaie modellen en briljante Prijzen ven/12,75 tot 24.50 Een geweldig grote sortering UNION VULPENHOUDERS vindt U in SANDIJCK'S VULPENHUIS LANGE DELFT 30 MIDDELBURG SINT ROEPT DE HULP VAN DE HUISVROUW IN De goede, oude Sint herinnert zich uiteraard nog de dagen, dat de huis vrouwen vrijwel alles voor het Sinterklaasfeest zelf maakten. Ze stonden toen een dag lang te bakken, te braden, te kneden enz. Die tijd is ge lukkig voorbjj. Suikergoed en marsepein behoeven niet meer in de eigen keuken geproduceerd te worden. Toch zjjn er nog dames, en de goeie Sint heeft een extra knipoogje voor haar die graag in eigen keuken Iets extra's maken voor de Sinterklaasavond. Voor degenen, die het kookboek niet zo gauw kunnen vinden, volgen hier een paar recepten, die maar een klein beetje moeite en een klein beetje handigheid vragen. De glun derende gezichten van de huisgeno ten zullen het werk ruimschoots be lonen. Allereerst maken we dan Borstplaat. We laten daarvoor 500 gram suiker in plm. twee kopjes water of melk zacht smelten en brengen het dan vlug aan de kook. Wanneer na 4 a 5 minuten de suikerstroop goed uit trekt, d.w.z. een draadje vormt aan de houten lepel, en 'n druppel in een kopje water stijf wordt, nemen we de massa van het vuur en laten deze flink roerend, dik worden. Vervol gens gieten we de substantie in met water natgemaakte vormpjes, die op vetvrij papier of op een met boter in gewreven aam-echt zijn gezet. De vormpjes op hun zy zetten, om de borstplaatjes goed te kunnen laten uitwasemen. Ook kan men de massa uitgieten op een beboterd aanrecht en er met een mes figuurtjes uitsnijden. Wanneer de borstplaat na het be koelen niet hard genoeg is, doet men ze opnieuw in het pannetje en laat ze nog wat koken. Ook restjes kunnen zo weer vloeibaar- worden gemaakt. Men zorge er dan wel voor, dat de kruimeltjes fijn gemaakt zijn. Smaakjes Er kunnen verschillende smaakjes en kleuren worden gegeven aan de borstplaat. Voor het laatste nemen we bijv.-beukenrood, keukengroen of keukengeel, dat smaakloos is, maar in zeer geringe hoeveelheid moet wor den toegepast, caar anders een te donkere kleur ontstaat. Toevoegen wanneer het stroopje van het vu\jr ge nomen wordt en nog niet stflf is. Voor chocolade-borstplaat voegt men aan de suiker twee eetlepels ca cao toe. Na het koken kan men er ook wat gehakte amandelen, hazelnoten of andere nootjes doorroeren. Voor gember-borstplaat voegt men er eventueel met de suiker wat gem berpoeder bij en-of na het koken wat kleine stukjes gember. Wenst men een marasquin-smaak Advertentie. „Een van de zwakste punten in het kapitalisme bestaat heden ten dage dat de ryken niet meer de moed hebben zich verheugd te tonen over hun rijkdom". Dit verklaarde de uitgever van een groot Amerikaans tijd schrift aan een vertegenwoordiger van „Die Weltwoehe". En hjj ging door: „Veertig, ja zelfs nog twintig jaar geleden hadden de ryke mannen hun luxe, hun grote jachten in de haven van New York, him stadspaleizen, kortom zy werden door een luxe omgeven welke alleen door veel geld ge geven kan worden". „Heden ten dage leven de ryke lieden byna net als de armen. Ze heb ben hun jachten verkocht, ze bewonen hun paleizen ook niet meer, maar nemen genoegen met twee of drie ka mers ln 'n groot hotel en 't enige wat de armeren van de werkelijk ryken onderscheidt is dat de eerste meer werken moeter en grotere verantwoordingen moeten dragen. Welke voor delen biedt rijkdom in onze tyd nu nog Het inkomen wordt voor een groot gedeelte door de belastingen opgeeist en de luxe die men zich daarna nog kan gedogen betekent in de ogen van de massa geen voordeel meer". Het is daarom geen wonder dat de werkelijk rijke mensen in de Verenig de Staten van Amerika zeluzamer worden. Zelfs de fabelachtige grote vermogens van families als Rockefel ler en Ford zijn nu niet anders dan beperkte familiestichtingen of wel dadigheidsstichtingen, die de aan deelhouders weliswaar een zekere financiële grondslag geven doch geenszins de grote geldmacht die de stichters van deze fondsen eens be zaten. WAAR ZE WONEN Wanneer men naar grote vermo gens wil zoeken moet men dat niet meer doen in Amerika, maar in lan den als Frankrijk, Italië, Spanje, Por tugal, in Zuid Amerika en in dat deel van China dat nog niet onder con- tróle van Mao Tse Tung staat. De ryke lieden zijn vandaag niet meer de vroegere Wailstreet-milliardairs, maar de Soongs, Juan March in Spanje, enkele Italiaanse en Franse grootindustriëlen, Maharadjas en voor alles nog enige Arabische vors ten wier landen over grote olievoor raden beschikken. Al deze figuren van een verdwij nende kapitalistische wereld worden echter heden ten dage nog overtrof fen door een merkwaardige, nauwe lijks bekende Armeniër die de uit zonderlijke naam draagt van Car- louste Sarkis Gulbenkian. Deze man namelijk, die onopvallend en beschei den in Hotel Avis te Lissabon woont, beschikt nog over rijkdommen, en voor alles over kunstschatten, zoals er vóór hem, zelfs in tijden van de hoogtepunten van het kapitalisme, nauwelijks een mens bezeten heeft. NIET TE SCHATTEN. Men schat het vermogen van Gul benkian, die al over de tachtig is, op minstens 1000 millioen dollars en dat zijn dan nog de voorzichtigste schat tingen, want mensen die wel het een en ander van de internationale geld- verwikkelingen afweten zijn van me ning dat in werkelijkheid het bezit van Gulbenkian veel groter is- Het is onmogelijk om tot een wer kelijk zuivere schatting van zyn ver mogen te komen want de waarde van dit vermogen is van dag tot dag on derhevig aan internationale schom melingen. De interesse van Gulbenkian gaan voornamelijk uit naar de grote olie maatschappijen in het midden Oosten en men kan "op het ogenblik wel zeg gen dat er in deze rijkste aardoliege- bieden van de gehele wereld geen vat olie wordt geproduceerd zonder dat Gulbenkian zijn procenten daarvan krijgt. Zyn olie-belangen verkreeg Gul benkian door zijn sluwheid en zijn on gekende geschiktheid als bemidde laar. Toen de grote oliemaatschappij en Standard Oil, Royal Dutch enz. om de olie-rechten vochten en geen uitweg meer zagen, was daar tussen hen steeds weer die handige Arme niër die alles wist, die met de Arabi sche koningen en met Sir Henry De- terding bevriend was en die steeds een oplossing wist te vinden. Het loon dat Gulbenkian eiste was steeds het zelfde: een uitkering van mins tens vijf procent. Later toen de gro ten onder elkaar streden bleef Gul benkian steeds bij de zaak betrokken en hij kon als een soort van scheids rechter zijn belangen steeds verder uitbreiden. By deze uiteenzettingen kwam het tenslotte tot een half per soonlijke en half zakelijke strijd tus sen Gulbenkian en Sir Henry Deter- ding. De strijd liep uiteindelijk zo hoog dat Deterding die tot dusver altijd in Parys had gewoond daar geen kamer meer kon vinden omdat Gulbenkian aan de directie had ver klaard dat hij het hotel zou verlaten wanneer hjj „deze gruwelijke man" nog een keer moest zien. DETERDING EXCIT. Hierna verloor Sir Henry Deter ding die zich een. tijdlang in gevaar lijke speculaties had gewoïfcen een groot deel van zijn vermogen. Dat was voor alle grote Hollandse en En gelse oliemachthebbers het sein om de stichter van de Royal Dutch en de Een Bootz' klant is altijd tevreden. De Bootz' Tip is daarvan de reden. Zo'n TIP is tiptop: 3 Slechts vijf cent en vier pop Kost een grote fles. Koopt haar nog heden l Inz. Mevr. W. S.-B.. Den Haag, ontv. 1 fL TIP. dan giet men in het mengsel na het koken een scheut marasquin. Gecon- fjjte vruchtjes kunnen de smakelijk heid nog verhogen. Om koffie-borstplaat te verkrygen tenslotte, maakt men de suiker voch tig met water en voegt men na het in koken koffie-extract, ongeveer 15 gr. of 15 ccm inplaats van water of melk toe. Marsepein Het maken van marsepein vraagt iets meer werk, maar het resultaat dat men verkrijgen zal, is dat zeker waard. We hebben nodig 200 gram amandelen. 200 gram poedersuiker, 1 klein eiwit, een paar druppels ci troensap, desverkiezend rozen- of oranjebloesemwater. De amandelen weken in lauw tot warm water, waarna de velletjes ge makkelijk loslaten. Ze drogen en ma len in een amandelmolen. Wanneer men deze niet bezit kan een zeer fij ne rasp wellicht volstaan. De gemalen amandelen mengen met de gezeefde poedersuiker, het even geklopte eiwit, de druppels-citroen sap en 't rozen-of oranjebloesemwater. Dit mengsel weer malen door een mo len die op het fjjnst gesteld is. Met een fijne zeef kan men ook goede re sultaten bereiken. Wanneer de eerste portie uit de molen een wat grauwe kleur heeft, doet men beter deze apart te houden. Het volgende deeg, dat ge woonlijk veel blanker is stevig kne den en 24 uur in een vochtige doek la ten staan. Daarna kan men verschillende figu ren vormen van de marsepein. Een kleurtje verhoogt het effect. Daarvoor kan nien ook weer wat met water aangemaakt keukenrood. groen of geel. gebruiken. Ook gekleurde essen ces, bv. sinaasappel framboos, citroen, kers, etc. geven een aardig resultaat en zorgen bovendien voor een speci aal smaakje. Naar de kleuren zijn de voorwerpen te kneden, bv. varkens pootjes, worstjes, vruchtjes etc. rejieraoten Pepernoten mogen natuurlijk niet ontbreken op Sinterklaasavond, 't Is een nogal eenvoudig recept, alleen, men heeft er een oven bij nodig. We gebruiken hiervoor 200 gram zelfrij zend meel, een halve theelepel kaneel, een halve theelepel gemalen kruidna gelen, 14 theelepel peper, *4 theelepel gemberpoeder, 150 gram stroop en 'n snufje zout. Zeef het meel dat vermengd is met het zout en de kruiden, en stort het op een droog en stofvrij aanrecht. In het midden een kuiltje maken, vullen met de stroop en vanuit het midden het deeg tot een stevige bal kneden. Er staafjes van draaien, on geveer een centimeter dik en hiervan telkens een stukje afnemen en er hal ve rondjes van vormen. Deze op een beboterd bakblik in 't bovenste deel van de oven goudbruin bakken in plm. een kwartier, bij een matige warmte. Van het bakblik ne men en laten bekoelen. Slemp Bij al deze heerlijkheden hoort van zelfsprekend een echte winteravond drank. Hebt u wel eens slemp ge maakt? Hier volgt het recept. Wan neer men het eenmaal heeft geproefd, zal men het ter afwisseling van het gebruikelyke kopje koffie zeker ap preciëren. Men vult een linnen of katoenen zakje met twee theelepels thee, een citroenschilletje, een stukje pijp kaneel (het mag ook gemalen kaneel zyn). een weinig saffraan, een paar kruidnagelen, en een blaadje foeÜ en brengt dit met een liter melk waarin een snufje zout. aan de kook, Ruim een uur laten trekken. Naar smaak plm. 2*2 eetlepel suiker toevoegen. De slemp heet serveren. Shell uit het eigen bedrijf te zetten. Sir Henry Deterding behield welis waar de middelen om ook in de toe komst een belangrijke rol te spelen, maar als oliemagnaat was zijn rol ten einde. BELASTING-DESKUNDI GEN IN DIENST. Voor Gulbenkian is het probleem op het ogenblik niet hoe hy zijn be zit nuttig kan besteden doch veeH meer hoe hij het voor de vaak al te grijpgrage handen van de belasting ambtenaar zal beschermen. Hy heeft om dit doel te bereiken de beste be lastingdeskundigen van de gehele wereld in dienst genomen .Volgens zijn pas is hij zelf Engelsman, woont achter in Portugal. Hij heeft het frootste deel van zyn oliebelangen ijeengebracht in een maatschappij te Venezuela waar zo goed als geen belastingen worden geheven. Naast zijn geweldige oliebelangen beschikt Gulbenkian ook nog over misschien wel de allergrootste schil derijen- en kunstverzameling ter we reld. Zijn schilderijen en kunstvoor werpen zijn niet alleen zeldzaam en waardevol, maar bovendien bijna al tijd van het allerbeste wat er op de wereld te vinden is. Dat geldt voor de munten, voor de eerste drukken van boeken, en vóór alles voor de schilderyen. Van Gulbenkian wordt wel eens beweerd dat hij gedurende de bezetting van Parijs de moed vond 43. Mike Moker ging met Jlmmy en meneer Goochum gezellig aan een tafeltje in een hoek van het oefenlokaal wat zitten babbelen. „Die match van ons is nou wel bepaald op 10 ronden van drie minuten", zei hij, „maar na de derde ronde vind ik het welletjes. Dan maak ik er een einde aan. Ik zal je dan een uppercut geven Brown en dan ga je meteen voor tien tellen tegen de planken, 't Is makkelijk, dat je dat van tevo ren weet, dan behoef ik niet zo hard te slaan en dan heb jij de volgende dag tenminste geen hoofdpijn. „Nou, wat zeg je van myn voorstel?" Jimmy keek Mike Moker verbaasd aan. „Bedoel je soms, datte...?" Maar voordat hij verder iets kon zeggen, had meneer Gooehum hem tersluiks een peut tussen zijn ribben gegeven. „Dat is een prachtig Idee, Mike", zei hrj goedkeurend. „Alleen vind ik drie ronden wat kort. Zouden we er niet twee ronden bydoen. Je begrijpt dat Jimmy een beetje naam moet maken". de schilderyen en kunstvoorwerpen waaraan hij werkelijk gehecht was aan Hitler en Göring voor de neus weg te laten nemen. IN EEN HOTEL. Gulbenkian de anonieme milliar dair bracht het grootste gedeelte van zijn leven niet door in een paleis, maar heel bescneiden en anoniem in .een hotel. Hij trok in 1900 direct na We opening enkele kamers in hotel Rits te Parijs. Hij verhuisde toen de intocht der Duitsers hem dwong met de Franse regering naar Vichy te vluchten. Vandaar begaf hij zich toen naar Spanje en Portugal, waar hij in hotel Avis te Lissabon met zoveel an dere rijke lieden een blyvend onder dak vond. VOORNAME GASTEN. Hier woonden een tijdlang de uit Parijs gevluchte Rothschilds, de Spaanse ex-smokkelaar en milliar dair Juan March en nog vele andere voor de diktator ontvluchte vertegen woordigers van het oude kapitalisme. Deze mannen vormden in hun soort een tegenstelling tot de vertegen woordigers van de oude monarchieën die ook een toevlucht had den gezocht in Portugal. Onder hen bevond zich als de meest op de voor grond tredende Don Juan, van Span je, voorts de graaf van Parijs die zijn aanspraken op de Franse troon ook nog niet heeft prys gegeven, en later de ex-koning van Italië en Carol van Roemenië. Op het ogenblik bewoont Gulben kian in hotel Avis een reeks van zes kamers waarvoor hy per dag niet minder dan 50 dollar betaalt. Hy is op 81 jarige leeftijd doof en geheel kaalhoofdig. Hy heeft een snor en zyn glanzende ogen getuigen van een ongewone vitaliteit. De vrouw van deze grote oliemagnaat woont in de buurt van Lissabon in het Pala ce hotel te Monte Estoril. GEEN EIGEN AUTO! Gulbenkian zelf, door wiens benzi ne heden ten dage zoveel auto's over de hele wereld worden aangedreven, bezit zelf geen auto. Hy huurt liever een tamelijk sjofele De Soto met chauffeur. Hy ontbijt tamelijk laat in de morgen in zyn eigen kamer, eet pas om half vijf 's middags en pas te gen middernacht gebruikt hy zyn avondeten. Gulbenkian houdt er van 's middags in een auto uit rijden te gaan. Als ae zon schijnt en dat is in Lissabon haast altijd het geval, laat hij de au to stil houden en gaat dan op zijn opklapbare stoel zitten, die hij altijd bij zich heeft. Gulbenkian heeft twee kinderen, een dochter Rita Essayin, en een zoon Nubar. Met zyn zoon ging Gul benkian eens een proces aan om 10 millioen dollar. In het algemeen schijnt het dat de oliemagnaat goed met zijn familie kan opschieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 11