PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Unie-conferentie bereikte op alle punten overeenstemming De herverkaveling houdt bij WestkapelJe niet op BILT Nederlandse militaire missie in Indonesië Kantlijn V.N.-troeeen dreigen omsineeld te worden VEILIGHEIDSRAAD LUISTERDE NAAR CHINESE GEDELEGEERDE Maar de dijkbewerkers behouden hun lapje grond Bevin in het Lagerhuis: Is er een samenzwering? Acheson beschuldigde de Russen EX-BANKDIRECTEUR HOORT 3 JAAR TEGEN ZICH EISEN DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.282 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F B. den Boer. Adj W de Pagler Hooldred G BalüntUn Pi verv.: W Leertouwer en H A Bossbardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week i 3.90 p kw fx p p f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 30 Nov. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. Minimum p. advertentie 12.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Xleine advertenties (max 8 regels:» van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bui V6,.ingen Walst) 53- -60. tel 2355 4 UJnm tb.g.g 2861 o( 21601 M'butg. rondi-nse Kaai 29. te! 2077 en 2924; Gee, L. Voratrtr. 63. tel 2475 lb.H 22261 Oo.lburg Pr Maurllastr 12. lel. 102; Tcmeuzen; BrouwenlEtt 2. Zlerlkzee ,N. Bogarbtlr. C 160. tel 26 Redevoeringen van ministers Van Maarseveen en Roem De Nederlands-Indonesische Unieconferentie is afgelopen. Na onderteke ning van de resultaten en redevoeringen van minister Van Maarseveen en minister Roem werd de conferentie Woendagochtend om half tien gesloten. De gehele agenda is afgewerkt en op alle punten werd overeenstemming bereikt. Een van de ptuiten van bespreking was het vraagstuk van de ge arresteerde Nederlanders in Indonesië en de rechten van de Hoge Commis sarissen by eventuele arrestaties hunner landgenoten in het land van de andere deelgenoot. Ten aanzien van dit laatste onderwerp werd beslóten, dat de internationaal geldende gebruiken op dit gebied over en weer zullen worden toegepast. Uitvoerig en openhartig werd de positie van de Nederlandse ambtena ren in dienst van de R.I. besproken. De gevoerde besprekingen leidden tot beter begrip voor de moeilijkheden, De vergoeding der materiële oor logsschade gaat nog altijd niet naar wens. De desbetreffende wet is reeds verleden jaar door bei de Kamers der Staten Generaal aan genomen en in Februari 1950 van kracht geworden. Maar de uitvoe ringsbeschikking is nog altijd niet gereed en dus stagneert de afwikke ling van een groot aantal zaken- Is dit opzichzelf reeds onaange naam, bepaald pijnlijk is het, dat het ministerie van Volkshuisvesting en Wederopbouw thans begonnen is de rente in te vorderen van de rente dragende credieten, die destijds voor herbouw of herstel verleend zyn. De nieuwe wet bepaalt, dat de vergoe ding voor de kleinere panden inte graal zal zijn en dus, dat de voor der gelijke panden verstrekte leningen dus kwijt gescholden zullen worden Er wordt van deze panden thans dus rente ingevorderd, die over enige tijd weer terugbetaald zal moeten wor den. Intussen echter zijn vele kleine luiden niet in staat, het gevorderde bedrag op tafel te leggen. (De vor dering strekt zich soms over drie ja ren uit!) Zij moeten geld lenen of een deel van -un inboedel verkopen en voe len zich daardoor onaangenaam ge troffen. Waarom, zo vragen zij zich af, wacht het rijk met het innen' van de ze vordering niet totdat de uitvoe ringsbeschikking verschenen is en iedereen dus weet waar hij aan toe is? Het lykt ons, dat deze vraag te recht gesteld mag worden. Hoe groot de overheidsbemoeiing met ons leven is, realiseert men zich slechts zelden. Een enkele maal echter krijgt men eens klaps een getal onder ogen, dat even als een bliksemstraal werkt. Minister Teulings heeft in zijn me morie van antwoord op talrijke vra gen van kamerleden antwoord ge geven en deelde onder meer mede, dat het ryk op 31 Juli jJ. 95.929, dus rond honderdduizend ambtenaren in dienst had. Op iedere honderd Neder landers, zuigelingen, kleuters, de complete schoolgaande jeugd, de ge huwde en ongehuwde vrouwen en de ouden van dagen medegerekend, telt men dus één rijksambtenaar. Waarbij dan het inwonertal van Nederland op 10 millioen wordt gesteld. Zou men de provinciale ambtena ren en de gemeenteambtenaren me detellen, dan zou dit getal nog aan zienlijk stijgen. En als men de boven genoemde 100.000 zou delen op de be roepsbevolking zou het percentage eveneens aanzienlijk stijgen. Ons gecompliceerde burgerbestaan- tje maakt het klaarblijkelijk noodza kelijk. Het weekblad „De Hervormde Kerk" legt er sterk de nadruk op. dat belastinggeld geen ver goeding van diensten is, maar een uiting van verantwoordelijkheid voor de gemeenschap; het had een ge sprek met verschillende belasting ambtenaren en die legden er de na druk op dat thans de helft van alle overheidsinkomsten wordt gebruikt voor militaire doeleinden: afwikke ling van de vorige en afwenteling van een toekomstige oorlog: „Hebt u". vroeg de redacteur ver der. „het gevoel, dat de bezwaren te gen het bëlastingbetalen toenemen?" „Bepaald niet", was het ant woord. „Vroeger maakte men véél meer bezwaren by véél lager bedra gen. Zeker, de belastingen zijn hoog. in sommige gevallen tè hoog. O-cri- gens niets hoger dan Th andere lan- aen, die in de oorlog geweest zijn. Engeland spant de kroon. Ook Ame rika weet er raad mee". „Wat is uw indruk: wordt er veel geknoeid?" Antwoord: „Men heeft wel eens uitgerekend, dat ongeveer 10 pet van de belasting niet binnenkomt, die had kunnen binnenkomen, wanneer iedereen strikt eerlijk was. Overigens merkt men wel. dat de belasting techniek veel fijner wordt. Men krilgt minder kans om te frauderen En men merkt ook. dat de weerstan den tegen de belastingambtenaren afnemen. Men weet te q-op<3: deze he ren zrjn aan ambtsgeheim gebonden De belastin<>'amMona?ir van zHn kant moet er op bedacht zijn. dat men hem op de ingevulde biljetten om de tuin leidt". welke door de betrokken ambtenaren ais gevolg van velerlei omstandighe den werden ondervonden. Omtrent de rechtspositie dezer ambtenaren kan spoedig een beslissing worden tege- moetgezien. In beginsel zullen Nederland en In donesië zelfstandig en afzonderlijk op treden by het regelen van hun bui tenlandse handels- en monetaire be trekkingen met andere landen. Indien zij het gewenst achten kunnen zij evenwel gezamenlijk overeenkomsten met andere landen in Europa aan gaan. Er is ook een handelsovereenkomst afgesloten, lopende van 1 October '50 tot 1 October 1951. In deze overeen komst Is de Nederlandse uitvoer naar Indonesië geraamd op ca. 320 mil- iioen, terwijl de Invoer in Nederland van Indonesische producten Is ge raamd op f 435 millioen. Een nieuwe regeling werd getrof fen met betrekking tot eigen pensioe nen van gewezen burgeiijk en militair overheidspersoneel. Zij, die onder deze regeling vallen, krijgen hun pensioen tot het nominale bedrag, alsmede duurtetoeslag en kindertoeslagen, uit betaald in Nederlandse courant. Tijdens de besprekingen over ande re aangelegenheden liggende in de de- viezentechnische sector werd voorts overeengekomen, da: Nederland ge durende het iaar 1951 geen belemme ringen in de weg zal leggen aan re patriëring van vrijwillig geliquideerde Indonesische guldensbeleggingen iu Nederland tot een maximum bedrag van 60 millioen Nederlandse cou rant. DE INTERNATIONALE SITUATIE In het kader van deze conferentie werd mede van gedachten gewisseld over de internationale situatie in het algemeen en over de verschillende problemen, welke daarin thans op de voorgrond treden in het bijzonder. Deze gedaclitenwisseling bleek nut tig voor de verheldering van het we derzijdse inzicht en wettigt de ver wachting, dat, met volkomen erken ning van de onafhankelijkheid van elk anders buitenlandse politiek, het be leid van beide landen gelegenheid tot vruchtbaar overleg en samenwerking zal bieden. Deze opvatting wordt nog gesteund door de verwachting, dat de bemoeie nis van Indonesië met internationale vraagstukken zich zal uitbreiden, nu Indonesië zeer onlangs tot organisa tie der Verenigde Naties toetrad. Tenslotte werd nog overeengeko men, dat, voorlopig voor de duur van drie jaren, een Nederlandse militaire missie in Indonesië zal zijn. Deze mis sie zal ongeveer 2000 man tellen. MINISTER VAN MAARSEVEEN: NIET ALLE MOEILIJKHEDEN OPGELOST. Minister van Maarseveen heeft by de slotzitting een rede uitgesproken. Hij prees daarin de sfeer van zake lijkheid en openhartigheid, die de Unieconferentie heeft gekenmerkt en waarin onderwerpen zijn aangeroerd, welke in beide landen het sentiment sterk beroeren en waaraan een voor geschiedenis is verbonden, welke de bespreking daarvan zeker niet heb ben vergemakkelijkt. De minister vleide zich niet met de hoop, dat ioor deze conferentie alle moeilijkheden in de samenwerking tussen beide lan den uit de weg zijn geruimd. MINISTER ROEM: BETER BEGRIP VAN ELKANDERS MOEILIJKHEDEN In zijn antwoordrede merkte mi nister Roem op, dat, al kon in sommi ge gevallen nog geen beslissing wor den genomen, er tijdens de conferen tie veel aandacht is gewijd aan ver schillende zaken, die de gemoederen zowel in Indonesië als ook in Neder land bezig houden. Deze conferentie, aldus Roem, heeft voor beide partners nog een ander resultaat dan concrete besluiten opgeleverd, nl. een beter tv- giip voor elkanders moeilijkheden en een betere waardering van elkanders standpunten. Na afloop van de Unieconferentie heeft minister Sjafroeddin nog mede gedeeld, dat kort na 1 Januari a.s. in Djakarta een effectenbeurs zal wor den geopend. Staatssecretaris Blom deelde mede. dat op de conferentie eenstemmigheid van gevoelens was gebleken ten overstaan van de toela ting van China tot de V.N. Nog steeds terugtocht De Amerikaanse mariniers, die hardnekkig trachten de besneeuwde bergen rondom het Tsjosinbekken te gen de frontale aanvallen der com munisten te behouden, zijn volgens frontberich'en afgesneden. Hun voor naamste bevoorradingslinie zou niet meer te gebruiken zijn. In het Noordwesten dreigen 80.000 man vei'bonden troepen te worden af gesneden door de massale aanvallen van de communisten, die ongeacht de voortdurende luchtaanvallen door de bres in het front naar het Zuidwesten stromen. De Chinezen en Noordkoreanen zou den buitengewoon hevige verliezen lijden. De communistische troepen, die door de bres stromen, die zij nabij Toktsjon hebben gemaakt, veroverden in de nacht van Dinsdag op Woensdag Won- ni, dat in het gebiéd van de rechter flank is gelegen. Ook Jonbjon, een ommuurde stad in de centrale frontsector, die 15 km. verder in Noordwestelijke richting ligt, werd door hen bezet. In elk land, waar de furie van de oorlog doorheen getrokken is, bljjft de burgerbevolking in soms meest kommervolle omstandigheden achter. Dit is ook het geval in Korea, waar vooral nu de winter zjjn intrede heeft ge daan, schrijnende taferelen van bittere armoede en ellende de oorlogstragiek byfconder geaccentueerd wordt. Onofficiële berichten maken melding dat het sterfte c-yfc-r van de burger bevolking veel hoger is, dan dat van de tegen elkaar strydende legers. De foto links toont een oude man, die gretig een stuk brood, dat hem door een Amerikaanse soldaat was gegeven, verorbert. Zyn gescheurde kleding biedt nauwelijks enige bescherming tegen de koude. Rechts: Twee kleuters in hun schamele kleding, die, dicht bijeengekropen enige warmte zoeken. De voetjes zijn bedekt met lompen. Scherpe aanval op het „Amer.'kaanse imperialisme" De Chinese communistische afgevaardigde Woe HsioeTsjoen heeft in de Veiligheidsraad getracht de Chinese interventie in Korea te rechtvaar digen door een felle aanval te doen op „het Amerikaanse imperialisme". In een lange rede legde hij nadrukkelyk verband tussen Korea en wat hij noemde de Amerikaanse „agressie tegen Formosa". Generaal McArthur had openlyk toegegeven, dat de Ver. Staten For mosa als het centrum van het Ame rikaanse front in het gebied van de Stille Oceaan beschouwen en dat het een „onzinkbaar vliegdekschip" is. President Truman heeft verklaard, dat de V.S. in Formosa geen enkel zelfzuchtig doel nastreven. „Moeten wij Chinezen nu de woox-den of de daden der Ver. Staten geloven Er zijn nauwe banden tussen Ko rea en China. Slechts een rivier scheidt de beide landen. Het Chinese volk, dat zelf heeft gezien hoe For mosa een prooi werd van de Ameri- kaanse aanvallers, kan niet blyven toezien by een ernstige situatie, te weeg gebracht door de Amerikaanse aanvallers op Korea en de gevaarlij- ke neiging tot uitbreiding van de oorlog. Daarom geven de Chinezen zich in gx*ote getalen als vrywilligers voor de strijd in Korea op. De Amerikaanse regering is bezig China stelselmatig militair te om singelen. Het is van Amerikaanse zyde tevens een aanstoken van een derde wereldoorlog", aldus besloot de Chinese vertegenwoordiger zyn toe spraak. NOORD-KOREAANSE BESCHULDIGING. Woensdagavond heeft de Veilig heidsraad een boodschap aangehoord, waarin de Noord-Koreaanse regering de Amerikaanse strijdkrachten be schuldigt van wreedheden en „beest- Op één der houten noodwoningen in Westkapelle is een groot papier ge prikt. By elke windstoot trilt het als een juffershondje en de punaises heb ben de grootste moeite om het in bedwang te houden. Nu en dan biyft een man of vrouw even staan lezen: „Zaterdag a.s. toneelopvoering door Onder Ons, „Mensen in nood", drama uit het vissersleven in drie bedryven". Hoe Lang ïykt het alweer geleden, dat de Westkappelaars zélf in nood ver keerden in de diepste nood, welke men zich kan voorstellen. Het feit, dat O.K.K., het Dameskoor, „Onder Ons" en de andere verenigingen weer actief kunnen zyn, is er één van de bewyzen van, dat voor deze gemeenschap bete re tijden zyn aangebroken. Na de oorlog werden ook nieuwe verenigingen geboren, maar de naam van een dezer toont aan, dat toch nog niet alle zor gen geweken zyn. Hy luidt: „Anti Ruilverkavelingsorganisatie". Het zyn wel in lxet byzondér de dijk- werkers, die moesten delen in de erfe nis van zorgen, door de oorlog ach tergelaten. Zy waren niet de eersten die het perfectionneren van de hal- starrige Westkapelse zeewexing toe juichten, want dit betekent voor hen een aaxxzienliike vermindering van werk. Duizendmaal liever dan het DUW-loonzakje in ontvangst te ne men staat de „dieker" in 'n woedende Novemberstorm op zyn dijk en ziet toe, hoe deze door de zee wordt ge ranseld en gebeukt, want iedere steen die in de kokende branding verdwynt, betekent voor hem een boterham méér. De meeste dijkwerkers zyn echter ook kleine landbouwers die vlak bij 't dorp een lapje grond in eigendom hebben, een klein lapje meestal van 1 tot 4 gemet dat zy intensiei beboeren Men kan zich hun ontstel tenis voorstellen, toen op een dag een dragline hun domein op rolde en met nydige happen een sprink begon te graven. Was het niet genoeg, dat dc versterking van de dijk hun inkom sten had verrrxindex'd, moest hun nu ook dit kleine bezit nog worden ont nomen? Die ontsteltenis vlamde aan tot hevige verontwaardiging, welke resulteerde in de oprichting van de anti-herverkavelingsvereniging. Dat was het „Tot hier en niet verder" van de fiere individualist, die de Westka pelse „dieker" in hart en nieren is NEVENBEDRUF „Denk niet, dat wy de herverkave ling van Walcheren geheel van de hand wyzen". zei ons de voorzitter van de organisatie, de heer P. Wester- beke. „Voor een heel groot gedeelte van het eiland achten ook wy haar van zeer groot belang. Wij denken aan de betei-e afwatering van de lage gronden verbetering van 't wegennet en de economischer ligging van de landei*yen der grote boeren. In Westkappelle vormt de land bouw echter maar een nevenbedryf. Daar Is geen herverkaveling voor no dig. Onze ouders hebben met moeite een stukje grond veroverd. Zy hebben er hard voor geploeterd voor en na de werkdag en zy zijn er uiterst zuinig voor geweest. Wij zijn op dezelfde weg voortgegaan. Zullen wij nu van de S-ond verdreven worden? Dat zou efstal zyn. Heeft Westkapelle nog geen offers genoeg gebracht, dat ons nu het enige, wat ons is overgebleven, ook nog dreigt te worden ontnomen?" „En waarom die grote sprinken en sloten?", zo vei-volgde de heer Wes- terbeke. ,Onze gronden liggen hoog en dus droog. Er bleef nooit water op staan, ook al dank zy de wijze van bewerking der percelen. De herver kaveling Kan ons ev.enmin betere we gen verschaffen, want die hadden wij al: voor de landbouw voldoende klin kerwegen, gelegd omstreeks 1920 en later en door ons zelf betaald met on geveer 80 per gemet. HET KOMT NIET ANDERS UIT De heer Westerbeke besloot met de opmerking: „Destijds heeft minister Mansholt mij 'schriftelijk, meegedeeld, dat het niet de bedoeling is de dyk- werkers hun grondbezit te ontnemen. Ik hoop, dat net niet anders zal uit komen Nu, wat dat betreft kan de heer Westerbeke en kunnen alle andere dykwerkers-landbouwers gerust z|jn. Het hoofd van het Bureau Ruilverka veling te Middelburg, ir. W. A. v. d. Werff, (die vol lof was over de pret tige verstandhouding met de anti's!) verzekerde ons, dat zij hun lapjes grond zullen behouden. In verband met de byzondere omstandigheden waarin Westkanelie verkeert, zal niet meer dan strikt noodzakelijk is, wor den ingegrepen en het wegenplan is dan ook zodanig ontworpen, dat aan de percelen zo weinig mogelijk behoeft te wijzigen. Maar dat het grote werk van de herverkaveling by Westkanelie plotseling zou afbreken, zie, dat is een onmogelijkheid! achtige represaillemaatregelen" in Korea. De Sow jet-afgevaardigde Ma- lik verzocht het telegram van dc Noord-Koreaanse minister van bui tenlandse zaken te laten voorlezen, alvorens men tot andere zaken over ging. De leider van de delegatie der Chi nese Volksrepubliek, Woè Hsioe Tsjoean, nam niet plaats aan de raadstafel. Hij hact medegedeeld, dat hij deze plaats weer zou innemen, wanneer do raad zijn beschuldiging van Amerikaanse agressie in Korea weer zou behandelen. Ben Linxb, minister van buitenland se zaken van Zuid-Korea beschuldig de het Chinese communistische re giem van ..misdadige, moedwillige, woeste, onuitgelokte agressie tegen de republiek Korea". Oplossing mogelijk voor het Chinese probleem „Bestaat er een Russisch-Chinese samenzwering op grote schaal, die de gehele wereld omvat? Ik weet bet antwoord niet". Dit zei Woensdag minister Bevin aan het begin van een tweedaags de bat In het Lagerhuis over de buiten landse politiek. Bevin toonde zich ernstig bezorgd over de wereldvrede, doch hij ver trouwde erop, dat voor het Chinese probleem een oplossing kon worden gevonden. De rede van Bevin was een teleur stelling voor die Parlementsleden, die op een verklaring hadden ge hoopt. welke een geruststelling zou bevatten ten aanzien van hun be zorgdheid over de ontwikkelingen in Korea. De afwezigheid van een nieuw voor stel ten aanzien van de Koreaanse crisis in Bevin's rede betekent, zo meent inen, dat de Engels-Ameri kaanse besprekingen nog niet tot een definitief besluit hebben geleid. Eden, de plaatsvervangende leider van de Conservatieve fractie, vi-oeg om een „snelle, duidelijke beslissing' om de Koreaanse landengte ten Noor den van Pjongjang te versterken en te houden. „Zij willen het werk der V.N. vernielen" De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken. Dean Acheson, heeft in een radiorede de Sowjet-L'nle er van beschuldigd er op uit te zUn hulp en bemoediging te verlenen aan aan vallers en het werk van de V. N. te vernietigen. Senator Tydings: eventueel atoombom voor Korea Senator Millard Tydlings, voorzit ter van de Sènaatscommlssie voor gewapende diensten, heeft Woensdag na een besloten conferentie met functionnarissen van het ministerie van Defensie, verklaard, dat „de massale invasie van honderdduizen den geoefende Chinese manschappen in Korea" een volkomen nieuw oor logsplan nódig maakte. Volgens de Senator hadden functionarissen van het ministerie in een bespreking met de commissie de situatie in Korea „zeer ernstig" genoemd. Tydings gaf bedekt te kennen, dat nieuwe oor logsplannen werden opgesteld. Hij veronderstelde, dat voorlopige plan nen een eventueel gebruik van de atoombom in Kox-ea omvatten. Later vei'klaarde hy echter te veronderstel len, dat elke mogelyke militaire stra tegie werd overwogen. Verdachte hoorde officier huilend aan De Strafkamer van de Rotterdamse rechtbank heeft gisteren de behan deling' voortgezet van de zaak tegen de 61-jarige ex-directeur van de N.V. Oudewaterse Bank, mr. C. H. V. Na een requisitoir van ruim twee uren eiste de Officier van Justitie een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. dachte een oordeel wordt geveld, deze voor zyn verdere leven „uitge teld" zou zijn. De raadsman haalde enige uitspraken aan uit het psychi atrisch rapport van dr. van Rossum, die er op wees, dat verdachte weinig geld voor zichzelf gebruikte en moei- lyk neen kon zeggen. In zyn i-equisitoir zei de officier: „Hij heeft zijn intellect gebruikt om ki'onkelpaden te bewandelen en de bank in leven te houden, dit heeft niets met zachtheid te maken, waar van het psychiatrisch rapport sprak. Voor harde bankzaken 'n weinig ge schikt man, die ze achter de ellebo gen heeft. Hy zelf is failliet, evenals de bank. die het prototype voor een knoeibank is geworden. "Zyn naam is hij kwyt en hy heeft reeds elf maan den preventieve hechtenis doorge bracht". De verdachte hoorde de officier zacht voor zich uit huilend, met de hand onder de kin, aan. VERDEDIGING AAN T WOORD Eén van de verdedigei's van V., prof. mr. H. A. Idema uit Gouda, was van mening, dat wanneer over ver- Slagnatie treinverkeer bij Leiden Woensdagavond is door kortsluiting aaxx de kabels stagnatie opgetreden op het spoorwegtraject Haax'lemDen Den Haag. Het duurde enige uren, voordat het treinverkeer op het baan vak bij Leiden weer normaal was. Zaterdag uitspraak in proces-Bertha Mevrouw Hertogh uit Bergen op Zoom zal Zaterdag vernemen of zij haar dochter Bertha terug kan krij gen, of dat het meisje in Singapore zal blyven als de vrouw van de Mo hammedaanse onderwijzer Masnui Adibi. Ook de advocaat van de tegen partij is verzocht Zaterdag voor pre sident Brown van het Hoge Gerechts hof te verschijnen. De heer J van der Gaag, Neder lands consul te Singapore, heeft van de commissaris van politie de verze kering gekregen dat mevrouw Hertogh afdoende zal worden beschermd in dien het kind aan haar wordt toege wezen. De heer Van der Gaag had assistentie van de politie gevraagd met het oog op de brieven die me vrouw Hertogh met de dood bedreig de als zij Bertha zou krijgen. Franse premier vraagt een vertrouwensvotum René Pleven, de Franse minister president, heeft Woensdagmiddag de Nationale Vergadering om een votum van vertrouwen gevraagd. Deze stap volgt op de weigering van president Auriol om het ontslag van het kabinet-Pleven te aanvaarden. De stemming kan krachtens de Franse grondwet pas vandaag worden gehouden. Vijfhonderd Duitse kinderen komen in ons land Vry dagmorgen 1 December zullen 500 Duitse kinderexx in ons land aan komen. Deze kinderexx worden by pleegouders ondergebracht. ver spreid over het gehele land en zullen 3 maanden in ons land verblyven. De kinderen zyn afkomstig uit Ber lijn en het industriegebied Braunsch weig. VRIJ GUUR. Geldig tot Donderdagavond. Wisselend bewolkt met nu en dan buien, vooral in de Noordelyke helft van het land. Krachtige tot harde, aan de kust weer tot stormachtig toene mende wind tussen Zuid-West cn West. Iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1