PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ernstige toestand in Korea wekt alom grote bezorgdheid Gezondheidsdienst voor dieren begint te leven ACHT NEDERLANDERS IN BANDOENG GEARRESTEERD BILT Amerikaanse regering heeft China officieel van agressiebeschuldigd Kantlijn FRANKRIJK WEER EENS IN EEN REGERINGSCRISIS Met vijfjarenplan voor t.b.c.- hestrijding wordt begonnen Mazelen aan boord van de „Volendam" Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad bijeen geroepen r DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.281 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer, Adj W de Pagter. Hoofdred G. Bailintljn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p kw.. fr p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 29 Nov. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels:) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur VUmngep W.bt, 53-60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 21601 u-burg. I.onttense Kaal 20, tel 2017 en 2924: Goes L. Vorstslr. 61. tel. 2173 ll.g; 22718 i' Oaslburg Pr Mau.-ilsstr. 12. lel. 102: Temeuzen: Brouwerijs» 2. Ztenktec Uogar&nr C 160. tel 28 „Wij staan voor een geheel nieuwe oorlog", aldus een somber communiqué van McArthur De jongste, ontwikkeling in Korea heeft een ernstige situatie geschapen, die in de Westerse hoofdsteden en in Lake Success tot grote bezorgdheid aanleiding geeft. Generaal MacArthur heeft Dinsdagmorgen in een speciaal communiqué hekend gemaakt, dat thans meer dan 200.000 Chinese communisten in Noord-Korea tegen de strijdkrachten der V.N. vechten. „W'y staan tegenover een geheel nieuwe oorlog, tengevolge van de Chinese interventie", aldus de bevelhebber van de troepen der V.N. De Amerikaanse gedelegeerde in de Veiligheidsraad, Warren Austin heeft Dinsdag in de Veiligheidsraad China er van beschuldigd, dat de „interventie" in Korea thans „onverholen agressie" is geworden. De Amerikaanse regering meent, dat hiermee een bijzonder ernstige keten van gebeurtenissen is ingeluid, aangezien de Ver. Naties de plicht hebben op te treden tegen een land, dat tot agressor wordt bestempeld. Verwacht wordt, dat generaal McArthur toestemming zal vragen om Mandsjoerye tc bombarderen en om, zo mogelijk, de Mandsjoerijse grens over te steken. Volgens het communiqué van Mc Arthur bestond de verwachting, dat de inmenging der Chinezen slechts van symbolische aard was en dat daarom de oorlog in Korea door de opmars van de troepen der V. N. tot een spoedig einde kon worden ge bracht. Deze verwachting is thans de bodem ingeslagen. Generaal Mc. Ar thur acht het waarschijnlijk, dat do communistische troepen veertien da gen geleden met opzet het contact met De kinderbijslag in Nederland is eensklaps in het brandpunt der belangstelling komen te staan, als onderdeel van de sociale wetge ving. De kinderbijslag zal volgens het thans ingediende wetsontwerp wor den verhoogd en wel tot f 0.44 per dag voor het eerste, f 0.49 voor het twee de en derde en f 0.60 voor het vierde en volgende kind. In een berooid land als het onze, beginnen allerlei mensen zich af te vragen, of we dat allemaal maar kun nen blijven betalen en of wij er een gezonde politiek mee voeren. De sociale medewerker van het „Alg Handelsblad" (lib.) constateert, dat de baten uit kinderbijslag en besparing aan loonbelasting bij de gehuwde loon trekkers, vergeleken met de ongehuw de, „enorm" zijn en acht dit systeem van gecombineerde aftrek voor kinde ren en kinderbijslag op den duur ver werpelijk, gezien onze slechte econo mische positie en onze overbevolking; het blad meent dat de politiek van in directe bevolkingstoeneming èn die van krachtige emigratiebevordering volstrekt tegenstrijdig zijn. Ook in „Vrijheid en Democratie" '(V. V.D.) wordt het onderwerp aange roerd en ook daar komt de schrijver tot de conclusie, dat de toeslagen te hoog worden. De bovengenoemde me dewerker van het Handelsblad reken de zelfs uit, dat iemand, die f 3000 ver dient en twee kinderen heeft, aan be lastingbesparing en kinderbijslag een voordeeltje heeft van 609 en voor een gehuwde met 6 kinderen zelfs van 1424. Het blad vreest, dat trouwen en vormen van kinderrijke gezinnen door de hoge toeslagen in de hand worden gewerkt. Daar tegenover staat dan, dat per jaar 40.000 Nederlanders gedwongen moeten emigreren omdat Nederland geen arbeid, geen bestaans mogelijkheid voor hen heeft. Het Han delsblad concludeert dan ook, dat de faciliteiten voor kinderrijke gezinnen moeten vervallen. T>t een geheel andere conclusie komt de (r.k.) Volkskrant, welk blad fel fulmineert tegen het Amsterdamse orgaan. Het blad .vijst er in de eerste plaats op, dat de R. Katholieken (een derde deel van onze bevolking) niets moeten hebben van kunstmatige beperking van het kin dertal. maar hun huwelijksleven in volle vrijheid willen beleven. Daar naast betoogt het blad, dat emigratie allerminst onaanvaardbaar is. Het acht het juist goed, dat Nederlanders over de gehele wereld uitzwermen, de goede eigenschappen van de Neder landse stam verbreiden en tal van steunpunten vormen voor hun oude vaderland. Het gejammer over de noodzaak van emigratie vindt het blad onaanvaardbaar en beschamend. Maar het voornaamste acht de Volkskrant toch de gewetensbezwaren, die de R. K. hebben tegen iedere aantasting van de heiligheid van hun huwelijksleven Vooropgesteld, dat beperking van do kindertoeslag binnen redelij ke grenzen, deze vrijheid aller minst aantast, moge hier de conclusie worden getrokken, dat de waarheid in het midden ligt. De grote gezinnen hebben bij de snelle stijging van de kosten van het levensonderhoud recht op faciliteiten Niemand zal het in zijn hoofd halen dit te bestrijden Omgekeerd evenwel mag deze tegemoetkoming niet zo groot zijn. dat er verslapping, zorge loosheid, gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel uit voort spruiten. Met andere woorden: de kinderbijslag en de belastingverlaging mogen niet zo groot worden, dat de vorming van gro te gezinnen er door in de hand wor den gewerkt. de legers der V. N. hebben verbro ken. teneinde een eigen offensief voor te bereiden, waarbij gebruik kon worden gemaakt van de bevroren Ja* loe. Dit werd door Mc. Arthur's of fensief verijdeld. De meeste vooraanstaande diploma ten te Lake Succes zijn ernstig be zorgd over de nieuwste ontwikkelin gen in Korea. De Chinese cummunis- tische gedelegeerden, die zwijgzaam in de kamer der gedelegeerden zaten, wilden geen commentaar op Mc. Ar thurs communiqué leveren. In kringen der Britse delegatie wacht men op nadere inlichitngen uit Londen en Washington en bewaart men intussen een gereserveerde hou ding. Men is in deze kringen van me ning, dat men de Ver. Naties niet onder druk van militaire gebeurtenis sen moeten worden gedreven in een ernstige politieke actie, waarvan de gevolgen niet kunnen worden over zien. ERNSTIGE FOUT. Britse functionarissen in Londen onthouden zich angstvallig van iedere beoordeling of critiek op generaal Mc Arthurs offensief, of op de plotselinge overgang van zelfvertrouwen naar wanhoop. In vertrouwelijke gesprekken is het echter duidelijk, dat de gehele toe stand de bangste vermoedens wekt en algemeen is men van gevoelen, dat de bevelhebber van de verbonden troe pen zich heeft schuldig gemaakt aan een ernstig beleidsfout, of het slacht offer is geworden van zeer foutieve inlichtingen. Dean Acheson. de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft Dinsdag de nieuwe crisis in Ko rea besproken met de leden van de Senaatscommissie voor buitenlandse aangelegenheden. Voor de bespreking, die achter ge sloten deuren gehouden werd, ver klaarde de republikeinse senator Smith, dat de gelijktijdigheid van de komst der Chinese communistische delegatie te Lake Succes met het Chi nese offensief belangwekkend scheen. Algemeen is men van mening, dat de thans geschapen situatie in Korea ernstiger is dan ooit sinds de Noord- Koreaanse bedreiging van Poesan werd afgeslagen. 9 Mc Arthurs somber communiqué, dat zo snel volgde op zijn mededeling, dat de troepen „met Kerstmis thuis" zou den zijn, heeft onder het Amerikaan se volk ongerustheid verwekt. In ondergrondse, trein en bus ge tuigden de bezorgde gezichten der kranten lezende passagiers van de diepe indruk, die de jongste ontwik keling op de Amerikanen heeft ge maakt. TERUGTOCHT De verbonden troepen in N.W. Ko rea vechten met de moed der wan hoop om de opmars van do communis tische legers tot staan te brengen. Zij vallen echter gestadig terug op do Tsjongtsjon. De plotselinge terugtocht van de Zuid-Koreanen heeft zich snel aan het gehele 120 km. lange front doen gevoelen. De Amerikanen hebben gedurende 24 uur met flankdekking verwoed ge streden om zich te handhaven en te beletten dat andere eenheden verder naar het Westen terug zouden moeten gaan. Maandagavond echter is hun poging gestrand. De communisten vie len de uiterste rechtervleugel van de divisie aan en „takelden" naar een officiële woordvoerder verklaarde een regiment „hevig toe". Dit moest te rugtrekken. Volgens de jongste berichten zijn Chinse communistische troepen, die door de „bres van Toktsjon" binnen stromen. een grote omsingeling van de strijdkrachten der V. X. begonnen Amerikaanse piloten meldden, dat de communisten, die snel de door hen geforceerde doorbraak uitbuiten, in Westelijke richting naar de kust af zwenken en een groot deel van de troepen der V.N. dreigen af te snij den. Londen heeft naast vrouwelijke hulpcorpsen op verschillend gebied ook een vrouwelijk brandweercorps. Men voert thans in de Britse hoofd stad een actie, welke ten doel heeft le den voor dit corps te werven. Een vrouwelijke ordonnans van het Brand weercorps. uitgerust met een „walkie talkie", gereed om uit te rijden. Danistadt kan nog geen regeling aanbieden Te Amsterdam is een crediteuren vergadering gehouden van de Stich ting Vijf eeuwen Kalverstraat (Dam- stadt) Tot enige overeenstemming is men echter niet gekomen en binnen kort zal een tweede bijeenkomst wor den uitgeschreven om zo mogelijk in deze precaire kwestie eindelijk tot een accoord te komen, aldus het Handels blad. Regering bood ontslag aan, tjiaar President Auriol weigerde vooralsnog het te aanvaarden Frankryk zal niogeljjk weer eens in een regeringscrisis terecht komen. Als gevolg van de aanvaarding van een door de communisten in de Na tionale Vergadering ingediende motie hebben nl. eerst de vijf socialisti sche ministers en daarna het gehele kabinet ontslag aan President Auriol aangeboden. De president heeft het ontslag echter niet willen aanvaarden en aan premier Pleven gevraagd de vertrouwenskwestie te willen stellen, wanneer hjj dit dienstig acht. Dit verzoek van de president zal vanmorgen door de ministers in een vergadering, welke Auriol zelf' zal presideren, worden besproken De Franse Nationale Vergadering had Dinsdag tegen de verwachting in met 235 tegen 203 stemmen een com munistische motie aangenomen, d.ie ge richt is tegen de minister van Defen- sie Jules Moch. In de motie wordt de berechting geëist van Moch door het Hoge Hof van Justitie „wegens mis drijven. gepleegd bij de uitoefening De heer G. Draaijer te Kwadijk ont dekte dezer dagen tussen een troepje tjilpende mussen een wit exemplaar. van zijn functie als minister van bin- nenlandsé zaken in verband met „de zaak der generaals"'. De motie kreeg echter, door onthou dingen en afwezigheid van Kamerle den, niet de helft plus één van het aantal mogelijke stemmen. Deze meer derheid zou nodig zijn om Moch daad werkelijk voor het Hoge Hof te dagen. De vijf Franse socialistische mini- ters trokken zich na de uitslag van de stemming onmiddellijk terug uit het 22 leden tellende kabinet. De Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren acht het niet verant woord om nog een jaar te wachten met de uitvoering van het plan tot een radicale bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee. In de Dinsdag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden jaarlijkse algemene vergadering werd met instemming van de aanwezigen besloten met het vijfjarenplan te starten. Voorlopig nog met de bijdragen van de veehouders zelf, doch na de vergadering zou een telegram naar Den Haag worden gezonden, met het verzoek om zo snel mogelijk ook de toegezegde Rijkssubsidie te willen verstrekken. Bij de aanvang van de bijeenkomst kon de voorzitter, de heer A. Geschie- re J.H.z., o.m. welkom heten de heer L. de Vries, secretaris van de gezond heidscommissie voor dieren van de Stichting voor de Landbouw, verte genwoordigers van het Ned. Trekpaar den Stamboek, landbouworganisaties de aid.-Zeeland van de Mij. v. dieren- geneeskunde, bestuur en directeuren van zuivelfabrieken, de vereniging tot verbetering van het rundvee e.a. De secretaris, de heer A. Cappon deelde mede dat de provinciale sub sidie van f 6000 werd ontvangen, ter wijl de rekening en verantwoording van de penningmeester op advies van de controlecommissie werd goedge keurd. VERSLAG VAN DE DIRECTEUR Hierop gaf de directeur, dr. G. Wa genaar, een verslag over de werk zaamheden van het afgelopen jaar 1949-'50. Het aantal onderzoekingen op het laboratorium was gestegen van 3623 tot 11.135, waarvan ruim 7000 on derzoekingen voor t.b.c.-bestryding. Verder voor het besmettelijk verwer pen, onderzoekingen op steriliteit, veulens, varkens enz. Bij 169 onder zochte kippen werden meer dan 10 pet. dieren aangetroffen welke leden aan t.b.c. Het onderzochte runderen steeg van 38.000 tot 67.000 en het aantal reageer- ders hieronder van 6100 tot 7900. Als een lichtpunt bij de t.b.c.-be- strijding noemde spr. Walcheren. Het reactiepercentage is daar van '47 tot '50 gedaald van 13 tot 2 pet. Wanneer de bestrijding dus flink wordt aange pakt, levert dit ook sncces op. Verder stelde dr. Wagenaar o.m. vast, dat men thans steeds meer be grip gaat tonen voor de prov. veror dening welke het aankopen van ge bruiksdieren zonder vrije verklaring verbiedt. De nieuwe onderzoekmetho de van het kweken van sputum op voedingsbodems had tot gevolg dat 420 open lijders werden gevonden, te genover 135 in het vorig jaar. De zg.n. witte verklaringen hebben thans ook burgerrecht gekregen. Over de onvruchtbaarheid van het rundvee merkte dr. Wagenaar op, dat de eenzijdige voeding van het jongvee hiervan vaak de oorzaak is. De K.I.-resultaten waren matig tot goed in het eerste jaar. Men stelt zich voor binnen niet al te lange tijd op Walcheren tot een georganiseerde be strijding van het besmettelijk verwer pen te komen. Een onderzoek is gaande naar de veulenziekte, terwijl op verzoek van de Ver. het Ned. Trekpaard ook de mogelijkheid van kunstmatige inse minatie bij paarden is onderzocht. Hetzelfde onderzoek is gaande voor geiten, daar er moeilijk liefhebbers voor het houden van een bok zijn te vinden. Tenslotte stelde dr. Wagenaar vast dat de Gezondheidsdienst voor dieren dat de Gezondheidsdients voor dieren gaat leven bij de veehouders. VIJFJARENPLAN. Hierna zette dr. Wagenaar nog hot vijfjarenplan voor de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee uiteen, zoals dit onlangs door ons werd gepubliceerd De gelden voor de rijksbijdrage zijn wel uit de Marshall-gelden vrijgege ven, doch nog niet beschikbaar. Zee land acht het niet verantwoord nog n jaar te wachten en daarom gaat men voorlopig maar met eigen middelen beginnen. Bij de bespreking werd op gemerkt dat de veehandelaren tot dusver nog niet bij de gezondheids dienst aangesloten behoeven te zijn, doch dr. Wagenaar deelde hierop me de, dat een wet in de maak is welke zal bepalen dat ieder die vee houdt, aangesloten moet zijn. Tenslotte mach tigde de vergadering het bestuur te beginnen met de uitvoering van het plan. Medegedeeld werd nog dat het be stuur de mond- en klauwzeerenting op vrijwillige basis wil stimuleren, waarvan de kosten f 2.50 per dier zul len zijn. Ernstige ongeregeldheden te Soekaboenii Tc Bandoeng zijn in het afgelopen etmaal op last van de militaire auto riteiten de volgende Nederlanders gearresteerd: A. I*. de Roo, J. Matray, E. de Boer, allen commissaris van Politie eerste klasse, A. -J. Klop, D. Johan, F. J. de Water en tenslotte de administrateur en een employé van de onderneming Boemisari, ten Zuiden van Garat, \V- Ameitt en Bastiaan- s.\ Van officiële zijde is medegedeeld, dat deze arrestaties zijn geschied op grond van rapporten waaruit kan worden afgeleid, dat de gearresteer den in betrekking hebben gestaan met subversieve organisaties in West- Java. De Amsterdams? directie der Pre- anger landbouwmaatsChappij N-V. heeft telefonisch bericht ontvangen van haar vertegenwoordiger te Dja karta, dat in het district- Soekaboe nii. waarin haar onderneming is ge legen. ernstige ongeregeldheden voorkomen. De situatie is thans dermate zorg wekkend. dat ook zij, evenals de di recties der meeste aldaar gelegen cultuurondernemingen, moest beslui ten het Europese personeel en zijn fezinnen, die na de recente opheffing er ondernemingswachten en het verplicht inleveren van particuliere wapenen onvoldoende tegen onder grondse elementen beschermd zijn, de onderneming tijdelijk te doen ver laten- Vijftig personen zijn ziek Een Reuter-bericht uit Sydney maakt melding van het uitbreken van mazc-len aan boord van het s.s, „Volen- dam". dat met 1200 Nederlandse emi granten op weg is naar Australië. Vijftig personen zijn ziek. Het schip zal 29 of 30 November in Sydney arri veren. Bij de Nederlandse autoriteiten is van het uitbreken van mazelen op de „Volendam" op het ogenblik nog niets bekend. Op de „Volendam" bevinden zich naar ruwe schatting ongeveer 300 kin deren. De ziekte is betrekkelijk on schuldig. M dden December Benelux- conferentie in Den Haag. Van 14 tot 18 December zal te Den Haag een Beneluxconferentie worden gehouden. Van Belgische zijde zal de conferentie bijgewoond worden door de volgende ministers Eerste minister Pholien en de ministers van Zeeland. Segers, Behogne. van Houtte, Coppe, Meurice en Heger. De Nederlandse delegatie is nog niet bekend. Middenstandsbond in Indonesië richt telegram aan dr. Drees. BESCHERMING VAN EIGENDOM EN PERSOON GEVRAAGD. De Nederlandse leden van de alge mene middenstandsbond in Indonesië hebben een telegram aan minister-pre sident Drees gezonden, waarin o.m. gevraagd wordt, alles in het werk te stellen, de kwestie-Irian tot volle te vredenheid. zowel van de R.I. als van het Koninkrijk der Nederlanden op te lossen, aangezien anders rampspoedige gevolgen zouden ontstaan voor de Nederlandse ondernemingen in Indo nesië. Voorts wordt gevraagd maatre gelen te treffen tot bescherming van personen en eigendom van de in Indo nesië vertoevende Nederlanders, dien de kwestie-Irian niet tot volle tevredenheid van beide partijen zou worden opgelost. Waer tabaksloodsen in brand gestoken. Uit Soerabaja wordt bericht, dat het afgelopen weekeind vijf tabakslood sen in de omgeving van Tanguel in het gebied van Besoeki in brand zyn gestoken. Otto de Nobel overleden Dinsdag is te Voorburg in zijn wo ning op 83-jarige leeftijd overleden de heer Otto Willem de Nobel, de componist van het bekende „Morgen rood". Hij heeft zeer veel gedaan voor de ontwikkeling van de arbeiders zangverenigingen. Wasserij in vlammen opgegaan Gisteravond omstreeks kwart voor acht is een waserij in de gemeente Weesper Karspel geheel afgebrand. Toen de brandweer arriveerde, kon zij weinig meer uitrichten tegen de ge weldige vlammenzee. Lavastroom van de Etna bedreigt twee dorpen. Door de uitbarsting van de Etna worden de dorpen en Milo en Fornaz- zo bedregid. Een lavastroom van bijna 800 meter breedte en 5 meter dikte werkt zich met een snelheid van 40 meter per uur voorwaarts. Van min stens 37 openingen in de krater heeft een stroom van 1500 meter breedte zich in tweeën verdeeld. De bevol king bidt voortdurend tot haar schuts patroon Sint Andreas, wiens feestdag Donderdag gevierd wordt. Alle voor bereidingen zijn getroffen voor de j evacuatie van ongeveer 2000 dorpelin gen. wier huizen worden bedreigd NATSIR OVER EVENTUELE BOYCOT-ACTIES „Wij houden ons aan ons op de Ronde Tafelconferentie gegeven woord. n.l. dat het vraagstuk-Irian door onderhandelingen uiterlijk op 27 December 1950 zal zijn opgelost en daarom heeft de regering de on- derhandelings-delegatie voor Irian samengesteld", aldus zoide de minis ter-president der R.I., Moh. Natsir, aan een vertegenwoordiger van Aneta. Op een vraag naar zijn mening naar eventuele boycot-acties tegen Neder landers, antwoordde Natsir, dat bij het organiseren van acties steeds voorop dient te worden gesteld de vraag, of met deze acties het land al dan niet gebaat is. Wij dienen zei- de hij verder te beseffen, dat wij thans, naast de vrijheid, ook verant woordelijkheid hebben, namelijk ver antwoordelijkheid voor alles wat er in Indonesië gebeurt. WJJ kunnen niet tolereren, dat door eventuele ac ties de nationale belangen worden geschaad. Moh. Natsir ze'ide tenslotte: de vei ligheid van lijf en goed van iedere in gezetene ener rechtsstaat dient ge garandeerd te zijn en daar zal de re gering dan ook voor waken. De Nationale Veiligheidsraad der V. S. in feite de hoogste politiek- bepalende instantie der regering is Dinsdag bijeengeroepen, vermoede lijk voor een bespreking van de Ko reaanse crisis. Vice-president Alben Barkleij ver klaarde tegenover de pers, niet de re den te weten van de onverwachte bij eenkomst. Hij voegde er evenwel aan toe: „Als ik het wist, geloof ik niet, dat ik het u zou kunnen vertellen". Communistisch China diende motie in TERUGTREKKING GEKIST VAN AMERIKAANSE STRIJDKRACHTEN. De leider van de delegatie der Chi nese Volksrepubliek, Wqe Hsioe- Tsjoean. heeft Maandagavond bij de Veiligheidsraad een resolutie inge diend. waarin aangedrongen wordt oo terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten van Korea en Formosa. Gestoord afscheid In de cel van een Amsterdams politiebureau zucht op het ogen blik een fietsendief, die op wat ruwe wijze een paartje, dat Maandagavond teder afscheid nam. heeft gestoord. De jonge man en het meisje stonden in het portiek van het huis van de laatste en de fiets van de jonge man stond tegen de muur. De fietsendief, die dacht, dat het paartje wel niets zou merken nam zijn kans waar. maar het volgende ogenblik had de jon geman hem in zijn kraag ge grepen. Courts-Mahler overleden. SCHRIJFSTER VAN POPULAIRE ROMANS. Mevrouw Hedwlg Courts-Mahler, bekend schrijfster van honderden po pulaire romans, is op 83-jarige leeft- tijd te Tegernsee (Beieren) overleden. Mevr. Courts-Mahler werd 18 Febr. 1867 te Noord-Thüringen geboren Tijdens haar leven werden 27 millioen exemplaren van haar boeken over de gehele wereld gedrukt. In haar ro mans, die grotendeels in adelijke Duitse kringen van voor de eerste wereldoorlog speelden, won het goede het altijd van het kwade. Enkele titeis luiden Schein-Ehe (1905), Ich lasse dich nicht (1915), Das Heiligtum des Herzens (1925) en Das geheimnis ei- ner Namenlosen (1927). STORMACHTIGE WIND. Geldig tot Woensdagavond Aan de kust tijdelijk storm, in het binnenland harde tot stormachtige wind uit het Zuid-Westen, later rui mend naar West of Noord-West en geleidelijk- afnemend. Wisselende be wolking met enkele buien. Iets min der zacht dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1