PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Troepen der V.N. inhet defensief DEBILT Engeland en Frankrijk willen een neutrale zone Kantlijn K' Minister Spitzen treed deze week af UNIE CONFERENTIE SLUIT NIET VANDAAG MAAR MORGEN Goedkope koelhuisboter WEER EEN NIEUWE SCHOOL TE MIDDELBURG GEOPEND Wysjinsky stelt „agressie" van de V.S. aan de kaak SOCIALISTEN DE STERKSTE PARTIJ IN BEIEREN Hjj wilde een kampvuur in vliegtuig stoken.... VOORSPELT: 193e Jaargang - No.280 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer. AdJ W de Pagter. Hoofdred G. BalllntiJn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week f 3.90 p kw.. fr p p f 4.13 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 28 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 220. Ingez. mededelingen dubbel tarief. «Cleine advertenties (max. 8 regels' i van 1-5 regels t 1.-. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 2S cent meer. Giro nr. 359300 P Z.C. Middelburg. Bur Vtisvingen Walstr 5860. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Wburg, J.ondense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel.2475 (b.g.g 2228) Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Brouwerljgtr 2. Zienkzee N. Bogarüstr. C^160^tcl^26 Actie van McArthur kwam zeer ongelegen Amerikaanse troepen in Korea, die een zware strijd voeren in sneeuw en by yzlge koude, zjjn Maandag nog meer terug geweken voor het hevige oommunistische tegenoffensief in Noord-West-Korea. De vijfentwintigste divisie trok zi ch nog ruim 6 km terug ten Zuiden van Oensan om de communistische bedreiging van de flank van de tweede divisie rechts van haar, het hoofd te bieden. De 24ste divisie, aan het andere eind van het Noordwestelijk front, trok zich terug uit de sleutelstad Tsjongdjoe. De gehele dag werden verbitterde gevechten geleverd tussen Taetsjon en Toktsjon waarbij de twee Amerikaanse divisies het gat, dat aan de Oostelijke zjjde van het bijna 100 km breed opmarsfront door de instor ting van de Zuidkoreaanse linie was ontstaan, poogden te dichten. De bevelhebber van het achtste Amerikaanse leger, generaal Walton Walker, heeft de troepen bevel gege ven de linie van het gebied van Toktsjon naar Satsjang te houden om de zwakke verbinding tussen zijn leger in het Westen en het tiende korps, dat in het Oosten opdringt, te beschermen. De Amerikaanse mariniers, die af zonderlijk naar de Mandsjoerijse grens oprukken in het gebied van het Tsjoisin-reservoir, hebben bevel ge kregen naar het Westen te zwenken Chinese en Noordkoreaanse strijd krachten, wier sterkte op 80.000 man wordt geraamd, zijn Maandag, bij het aanbreken van de dag, een tweede aanval over de gehele lengte van de Noordoostelijke linie der V.N. begon nen. De aanval is vooral op het ge bied van Toktsjin gericht, waar Zon dag het front der V.N. instortte. orea blijft voor de meeste Neder landers een incident aan de andere kant van de wereld Slechts voor weinigen is het het eerste hoofdstuk van de derde wereldoorlog Dat hoofdstuk is leerzaam en weinig bemoedigend. Het bewijst, hoe moei lijk het is om een strijd te winnen als men zijn mensen en zijn materiaa' aan moet voeren over duizenden mij len. naar een slagveld, dat nergens op houdt, waar achter steeds een ander slagveld ligt Toen het gedaan was met de Noord Koreaanse successen, kreeg het rode superioriteitsgevoel een stevige knauw Nu het de troepen der Verenigde Na ties uitermate moeilijk valt om reso luut een einde te maken aan de strijd in Korea, lijdt het Westerse prestige daar evenzeer onder, als onder de aan vankeliike tegenslagen in Zuid-Korea Nog altijd heeft Sowiet Rusland niet actief ingegrepen Het stelt zich tevre den met het dirigeren van zijn >atel lieten. En dat blijkt voldoende -m de rest van de wereld zeer harde noten te kraken te geven. Een incident aan het andere eind van de wereld. Wij, West-Europe anen. bekommeren er ons nauwe lijks om Het is ver van ons bed. Er dreigt ons geen direct gevaar. Wij zijn afgestompt. Vijf jaar geleden, toen de eerste atoombom viel. huiverden wij Er klonk een kreet van afgrijzen. „Nu leven wij vijf jaren later. De wereld bewapent zich tot de tanden Onze geest staat elke dag via nieuws berichten. krant, bioscoop, bloot aan gewenning aan de oorlog en door onze gesprekken dragen wij het onze ertoe bij En de angst, de onzekerheid zijn zo groot, dat zii onze geest afstompen Het is wel zeker dat als op het ogen blik Amerika of de Westerse Unie de atoombom zou gebruiken, een Drotest daartegen niet of zwak zou klinken, zélfs als de bom werd af seworpen t voorbaat. om de tegenstander schrik aan te jagen en van ziin plannen te doen afzien Het protest zou vrijwel uitblijven, niet omdat het verboden zou worden, maar omdat het in onze harten te flauw zou klinken. Immers hoe is de stemming b.v. in ons land? Spreekt men niet onenliik uit dat °en paar atoombommen op China of op Rusland de vrede heel wat diehterbü zouden brencen' Waarom dan protest aan te tekenen tegen een dereeliik vredesoffensief? En bet is bekend, dat die aiest en onzekerheid in Rusland éénzelfde eewennin? aan de oorlog tot gevolg hehhen waarbii daar bovendien de mogelijkheid is uitgesloten te pro testeren tegen hetgeen men de volken elders traag zou zien bestrijden". Wij citeerden het aangehaalde hier boven uit ..Mens en Wereld" het or gaan van het Humanistisch Verbond Het slaat de spijker op de kop. He laas Er wordt in ons land minder uitge gaan. Ook daarin openbaart 'cb de noodgedwongen versobering in ons aller leven. Het Centraal Bu reau voor de Statistiek heeft de cijfers over 1949 gereed en zij tonen het vol gende beeld: In 19*9 werd per inwoner f 9.82 (11.55 in 1948) aan toegangsbewijzen voor vermaak uitgegeven In totaal besteedde het publiek in 1949 hieraan f 97 millioen (15 millioen minder dan in 1948). waarvan 53 millioen (63 millioen) aan bioscopen en f 12 mil lioen (12 millioen) aan sportwedstrij den. Onder de 1015 Nederlandse gemeen ten zijn er 134 (met gezamenlijk .slechts 2.4 «ft van de totale bevolking van ons land) waar geen vermakelijk heidsbelasting wordt geheven De ver- makeiiikheidsheJastingopbrengst in 1949 bpdropg 24 millioen tegen t 26 millioen in 1948. Teken des tijds! Hoewel speerpunten ongeveer 20 km ten Zuidoosten van de stad worden gemeld, zouden de Zuid-Koreanen zich hergroeperen en te weer stel len. Vooruitgeschoven eenheden van twee Amerikaanse divisies, werden 23 km ten Zuid-Oosten van Oensan, onder de voet gelopen. Een bataljon werd omsingeld. ONGELEGEN Naar Reuter uit Parjjs verneemt, zijn de Britse en Franse regering weinig ingenomen met het besluit Om plaats te maken voor een C.H.-Minister Naar wij vernemen is het zo goed als zeker, dat in de loop van deze week de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, (partijloos) zal aftreden Hij zal dan vervangen worden door een minister uit de C.H. Unie. waarbij de namen worden genoemd van het Tweede Ka merlid, de heer F. H. van de Wetering en Jhr. ir, A. G. Beelaerts van Blok land. De heer van de Wetering was aan vankelijk predikant in Indië en daar na burgemeester van Menado en Pa- lembang. Hij repatrieerde in 1946. De heer Beelaerts van Blokland is hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat te 's Gravenhage. Het aftreden van de heer Spitzen zou verband houden met de opneming van de partijloze heer 's Jacob (mi nister van Defensie) in het kabinet, hetgeen volgens de heer Romme (K V.P geleid zou hebben tot een ver smalling van de basis, waarop het ka binet rust. Weliswaar heeft de minister-presi dent, dr. W. Drees. verleden week ver klaard niets te voelen voor het dwin gen tot aftreden va'n een partijloze mi nister, maar het schijnt, dat de heer Spitzen niettemin thans vrijwillig tot heengaan heeft besloten. Vast staat in elk geval, dat men met name in R.K. kring niet tevreden gesteld is door het antwoord van dr. Drees aan de Katholieke fractieleider. van generaal McArthur tot een „slot- offensief", juist op het ogenblik, dat er een gevechtspauze heerste. Van diplomatiek standpunt bezien kwam dit offensief zeer ongelegen. Engeland en Frankrijk hadden na melijk juist een voorstel ingediend om een gedemilitariseerde zone te vormen aan de grens tussen Mands- joerije en Korea. De beide landen zijn Zaterdag, na een bezoek van de Britse ambassa deur in Parijs aan de Franse pre mier Renée Pleven overeengekomen de Amerikaanse regering met klem te wijzen op de wenselijkheid heb voorstel ernstig in overweging te nemen. Vorige week werd bericht, dat Washington totaal niets voelde voor een bufferzone. Thans echter wordt gemeld, dat de Amerikaanse rege ring het voorstel nog geenszins heeft verworpen. Tengevolge van hevige stormen, regens en zware sneeuwval zjjn in de Verenigde Staten van Noord -Amerik a meer dan 250 personen om het leveu gekomen. Vele steden en dorpen werden zwaar geteisterd. Duizen den gezinnen werden dakloos. De wegen waren onbegaanbaar en het tele- graafverkeer ligt stiL De Telefoto toont enige landhuisjes in Atlantic City, die door het water van hnn fundamenten werden weggespoeld en elders terechtkwamen. Wij zullen veiligheid van have en goed der Nederlanders waarborgen, aldus Roem. „De Unie-eonferentie heeft een vlot verloop gehad en is in een aange name sfeer gehouden. Zaterdagavond Is de laatste moeilijkheid uit de weg geruimd. Deze moeilijkheid betrof de regeling van verkregen rechten op verlof en verlofsbezoldiging van ex-KNTL-leden, voorzover deze rechten liepen over een periode na 26 Juli J.L Overeengekomen is, dat Indonesië voor 35 millioen gulden hieraan zou bijdragen", aldus verklaarde de Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Moh. Roem. De conferentie zal niet vandaag, maar Woensdagmorgen om 9.30 uur gesloten worden. De conferentie over Niemv-Gulnea begint op 4 December. Op 30 No vember gaat mr. Roem voor enige dagen naar Londen op uitnodiging van de Britse regering. Gevraagd naar het onderwerp van zijn bespreking met de Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinski, zeide Roem „Wjj heb ben gesproken over de uitwisseling van diplomatieke missies op ambas sade-niveau tussen Moskou en pDja- karta. In beginsel was al tot deze uitwisseling besloten, doch ik heb Wysjinsky gewezen op het Indone- Na St. Nicolaas verkrijgbaar. Binnenkort zal koelhuisboter in ;de handel gebracht worden tegen sterk verlaagde prjjs. Deze boter zal name lijk in de winkel verkrijgbaar zijn te gen 75 cent per pakje van een kwart kilogram. Het betreft een hoeveelheid van cir- i 1600 tqn, die in verband met het gevorderde seizoen en de exportmoge lijkheden niet meer voor uitvoer in aanmerking ko Om kwaliteitsver lies door langdurige opslag te voorko men, zal de boter thans op de binnen landse markt worden verkocht. Met ongeveer 14 dagen zal de boter in de winkels verkrijgbaar zijn. Nederlands bataljon in Korea aangekomen Naar de legervoorlichtingsdienst meedeelt is het Nederlandse detache ment Ver. Naties op 23 November te Pusan aangekomen. De volgende dag werd het detachement ontscheept. Thans de Chr. lagere landbouwschool, uitgaande van de Z. L. M. De Walcherse burgemeesters zaten gistermiddag na jaren weer eens ln de schoolbank en zagen toe, hoe de wnd. voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij een sleutel overreikte aan de voorzitter van de com missie van toezicht op de Chr. Lagere Landbouwschool, die op zjjn beurt dit instrument doorgaf aan het hoofd der scliooL Met deze sj-mboliek was 't nieuwe Z.L.M.-schoolgebouw aan de Roudekerkseweg te Middelburg officieel geopend en was tevens de heer J. K. Voogd geïnstalleerd als hoofd, een functie, welke hjj overigens al meer dan 10 jaar vervult. Deze Chr. Lagere Landbouwschool werd nl. reeds op 8 April 1940 opge richt. Zij heeft echter zeer lang op een eigen huis moeten wachtendoor de oorlogsomstandigheden konden bouwplannen niet worden verwezen lijkt. In de bezettingstijd heeft de school een zwervend bestaan geleid en na de oorlog moest het nog en kele jaren duren alvorens een ge schikt bouwterrein gevonden was. Op 6 Sept.. 1949 kon eindelijk tot de aan besteding worden overgegaan en gis teren was het zover, dat het gebouw officieel in gebruik genomen kon worden. Een groot aantal genodigden was daartoe in het leslokaal samengeko men. Er behoorden o.a. toe de wnd. Commissaris der Koningin en het lid van G.S., de heren C. Philipse en A Schout, de loco-burgemeester, de wethouder en de secretaris van Mid delburg, de heren J. W. Kögeler, J J. Geers en J. P Koene, talrijke bur gemeesters, secretarissen en wethou ders van Walcherse plattelandsge meenten, directeuren van coöperaties en consulenten. Zij werden verwel komd door de voorzitter van de com missie van toezicht,, de heer D. Kod de, die de bijeenkomst met gebed opende. ONDERWIJS IN CHRISTELIJKE GEEST De vice-voorzitter van de Z.L.M., de heer P. Scheele-de Putter, hield een rede, waarin hjj er op wees, dat deze instelling een algemene organisatie op chr. grondslag beoogt tc zjjn en het daarom juist achtte, gezien de le vensbeschouwing van de Walcherse boerenbevolking, om het onderwas op deze school te grondvesten op God's Woord. Dat de school in een behoefte voorziet, blijkt uit het leerlingenaan tal: in 1940 begon men met 48 jon gelui, thans volgen 93 de lessen. De spreker bracht dank aan Provincie en gemeenten inzonderheid Mid delburg voor de financiële steun en noemde het gelukkig, dat men een open oog heeft voor de noodzaak van ontwikkeling der agrarische jeugd. Ook dankte de heer Scheele-ae Put ter allen, die aan de totstandkoming van het schoolgebouw hebben meege werkt en wenste de heer Voogd en de leraren zegen toe op hun arbeid. „Deze school bewijst, dat door ge zamenlijk werken Iets goeds tot stand gebracht kan worden", aldus de wnd. Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, die de gelukwensen van het Prov. Bestuur overbracht en eer beroep deed op de ouders ten platte sische tekort aan ervaren krachten voor een ambassadestaf, zodat het tijdstip van de uitwisseling niet na der is bepaald. De heer Wysjinsky heeft het tijdstip volledig aan het goeddunken van de Indonesische re gering overgelaten". Ten aanzien van de in Indonesië hier an daar uitgesproken bedreigin gen van boycot tegen Nederlandse belangen in Indonesië, herhaalde Mr. Roem nog eens, dat de Indonesische regering de veiligheid van have en gooB der Nederlanders in Indonesië waarborgt, ook indien onverhoopt de Indonesische eis t.a.v. West-Nieuw- Guinea voor het einde van dit jaar niet zou worden ingewilligd. Gevraagd naar de mogelijkheid van uitstel ener oplossing inzake Nieuvv-Guinea, 'eide mr. Roem: „Misschien is er geen andere uitweg, maar wenseljjk is dit zeker niet. Wjj moeten het bewgs leveren, dat de samenwerking in Unie-verband iets betekent en dat dus geen enkel pro bleem onoplosbaar is. Elk redeljjk voorstel van een der partijen zal ernstig overwogen moeten worden en Indonesië heeft een zadonig voorstel, dat voldoende rekening houdt met de financieel-economische belangen van Nederland. Wjj zullen dus ons uiter ste best doen om nu liet probleem definitief op te Noodweer in Ver. Staten kostte 226 slachtoffers De stormen en de sneeuwval in de Ver. Staten, die aan ten minste 226 personen het leven hebben gekost en voor millioenen schade hebben aange richt. zijn Maandag geluwd. De staten aan de Noordoostkust wor den echter thans door overstromingen bedreigd, daar de hevige regens de ri vieren hebben doen wassen De regen heeft New York een dienst bewezen, daar de reservoirs van deze waterarme stad 125 milliard liter wa ter hebben ontvangen. Te Bergen op Zoom is een huis aan huis collecte gehouden voor het comité Bertha Hertogh. De collecte bracht f 1890,61 op. Kwestie Formosa in behandeling Maandag hebben in de politieke com missie van de algemene vergadering der Ver. Naties voor het eerst verte genwoordigers van communistisch China aan de vergadertafel plaats ge nomen bjj de bespreking van de kwes tie Formosa. Wysjinsky, de Russische minister van Buitenlandse Zaken hield een scherp „requisitoir" tegen de Ver Sta ten, die het eiland Formosa onwettig bezet zouden hebben. Formosa, aldus Wysjinsky vonnt een deel van China en ik zal het daarom bij de Chinese naam Taiwan noemen. Wysjinsky stelde een resolutie voor, waarin de algemene vergadering en de Veiligheidsraad verzocht wordt de noodzakelijke stappen te nemen om onmiddellijk een eind te maken aan „de Amerikaanse agressie". John Foster Dulles, de Amerikaanse afgevaardigde, verklaarde in ant woord. dat 't gehele Amerikaanse mi litaire personeel op Formosa 44 man telde, onder wie 19 officieren en mili taire attache's bij de Amerikaanse di plomatieke missie op Formosa. ..Dit is ongeveer evenveel als het aantal Rus sische militaire attache's te Washing ton". Dat de Amerikaanse strijdkrachten een blokkade van Formosa hadden in gesteld, zoals Wysjinsky had ver klaard. noemde Dulles „volkomen on waar". Mr. W. H. Fockema Andreae ridder Nederlandse Leeuw Gistermorgen heeft de Staatssecre taris van Oorlog, mr. W. H. Fockema Andreae. afscheid genomen van het departement. De scheidende Staatsse cretaris werd daarbij toegesproken door de minister van Oorlog en van Marine, mr. H. L. s'Jacob, die hem mededeelde, dat de Koningin hem be noemd had tot ridder in de Neder landse Leeuw. Nederlaag voor kanselier Adenauer De verkiezingen van de Landdag van Beieren waarvan de uitslag van grote betekenis is voor de Duitse herbewapeningspolitiek .hebben grote winst voor de sociaal-democraten opgeleverd. Zjj behaalden 2.586.689 28 procent) stemmen tegen de christen-democraten, de partjj van Bonds kanselier Adenauer 2.520.780 (37.4%). In het overwegend Katholieke Beieren waren de christen-detnocratén voorheen de sterkste partjj. De socialisten stegen met 5,2 De verdere stemmenverdeling is als volgt: Beierse Partij (separatistisch), 1.656,512 (17.8 tegen 20.9 Vluch- telingenblok 1.135.759 (12.3 Vrije democraten (liberalen) 652.139 (7,1 «ft tegen 0.5 «ft). Partij voor economisch herstel 260.188 (2.8 tegen 14.4 «ft). Communisten 178.693 (1.9 tegen 4.1 <ft). Duits blok (rechts, nationalis tisch) 82.010. Overige partijen 84.000. De partij der vluchtelingen, die voor het eerst deelnam, verkreeg vrijwel al le stemmen van de vluchtelingen- De ze stemmen werden voornamelijk aan de Partij van het economisch herstel 'f- IHi üi üi L J De nieuwe Chr. lagere landbouwschool op 't Zand te Middelburg lande om hun zonen Indien mogelijk theoretische scholing te laten geven. STAD EN PLATTELAND De wnd- burgemeester van Middel burg merkte op, dat het gemeente- bestuuur trots en voldoening gevoelt over de totstandkoming van deze school, omdat het ook zijn steentje hiertoe mocht bijdragen. Middelburg, aldus de heer Kögeler, bejjvert zich de belangen van het platteland te helpen bevorderen, omdat de stad zich nauw met haar verbonden weet. Hartelijke woorden werden voorts gesproken door ir. J .Vesteeg, dir. Rjjkslandbouwwinterschool Goes, burg. J. L. Dregmans namens de Ver. van burgemeesters en secretarissen op Walcheren, de heer C. Zwager man namens de consulenten, de heer A. W. Cevaal namens de kring Wal cheren der Z.L.M. en de coöp. ver. „Eiland Walcheren", ir. J. D. Dorst uit Goes en de heer D. Eveleens, het hoofd der Z.L.M.-school te Nieuwer- kerk. Na een dankwoord van de heer Kodde werd nog gesproken door het hoofd, de heer Voogd, die mededeel de, dat tot nu toe 135 leerlingen ge diplomeerd zijn, waarvan echter slechts twee thans een eigen bedrjjf hebben. Hjj noemde het een wonde plek in de Nederlandse landbouw, dat de boerenzoons zo weinig kansen krjjgen. Na allen dank gezegd te heb ben. sloot hij met gebed. Hierna bezichtigde men het nieuwe schoolgebouw, dat een keurige in druk maakt. Het is ontworpen door de architect J. B. van Wuijckhuijse te Middelburg en omvat o.m. een les- 'ikaal, een werkruimte en een over blijflokaal. Nederlanders in Indonesië slaan voedselvoorraden in. MOEILIJKHEDEN VERWACHT AAN EINDE VAN DIT JAAR. Op het Indonesische ministerie van voorlichting bestudeert men ketting brieven, die in kampongs van Djakar ta rondgaan, waarin Indonesiërs wor den aangespoord Nederlands*, belan gen te boycotten, indien Nieuw-Gui- nea niet aan Indonesië wordt overge dragen. Aneta vernam in verschillende Ne derlandse kringen in Djakarta, dat men door het inslaan van kleine voor raden, rekening houdt met mogelijke moeilijkheden bij de voedselaankoop aan het eind van het jaar. indien de conferentie met betrekking tot Nieuw- Guinea niet tot een voor de Indone siërs gewenst resultaat zou leiden. YAMIN ZIET GEEN REDEN VOOR BEROERING. De heer Yamin deelde aan Aneta mede, dat hij geen gegronde redenen zag voor een beroering, die mogelijk zou leiden tot verschillende acties van het volk, dat ten aanzien van Irian eensgezind is. ,Jk ben blij, dat de kwestie Irian zal worden opgelost in een conferentie, zoals wend vastge steld in een overeenkomst van de R.T. C., waar het gehele Indonesische volk zich aan houdt". Dr. Soekiman, het hoofd van de par lementaire missie naar Nederland, heeft te Semarang verklaard, dat waarschijnlijk niet alle weleer gekoes terde verwachtingen ten aanzien van Irlan verwezenlijkt zullen worden. onttrokken. De communisten leden be langrijke verliezen. De deelneming aan de verkiezing was met 82 op het platteland nam, ondanks de aanhoudende regen en sneeuwbuien 90 aan de stem ming deel buitengewoon hoog. Zij getuigde van de levendige belangstel ling der bevolking voor alle Duitse vraagstukken. in het middelpunt waarvan nog steeds de Duitse remili- tarisatie staat. In Beieren drongen 3400 candidaten van 13 partijen en politieke groepen naar 204 zetels. Het in 1946 gekozen landsparlement telde 180 mandaten. Hiervan bezetten de CSU er 100. de SPD 54 en de Vrije Democraten 10 ze tels. In München, Traunstein en Bad Reichenhall was aan de stemming nog een volksreferendum verbonden, waarbij de kiezers gevraagd werd of zij vóór een aaneensluiting van de Europese staten in een bond waren. In München bleek tachtig procent ei vóór te zijn en 11.8 procent er tegen- Baardige heer had trek in malse kippenbout. Tijdens de vlucht van een Constel lation van de Pan American World Airways van Calcutta naar Karachi, zag de stewardess plotseling één der passagiers neerknielen op net mid denpad van het toestel- Het was een baardige heer, gekleed in een wijde burnoes. De stewardess dacht, dat de man in gebed was verzonken en liet hem rustig zitten. Even later moest zjj evenwel naar de cockpit en moest daarom de knie lende passagier passeren. Tot haar onbeschrijfelijke verbazing zag zij, dat hy bezig was te trachten een vuurtje te stoken op de grond, op de wijze zoals padvinders dat doen, dus met behulp van een snel rond draaiend stukje hout. Naast de „brandstapel" lag een bundeltje tak jes en voorts een schoongemaakte, malse kippenpoot, die klaarblijkelijk moest worden gebraden. De stewar dess beduidde de man, dat de moge- ljjkheden van de luchtvaart vrijwel onbeperkt zijn, doch dat dit nét iets te ver ging, waarop de passagier met veel verontschuldigingen zijn zaakjes opraapte en ging zitten. Toen ging hg aan zijn rauwe kippenpoot klui ven. ENIGE REGEN. Geldig tot Dinsdagavond. Zwaar bewolkt met enige regen. Ma tige tot vrij krachtige en tijdelijk krachtige wind uit Zuidelijke richtin gen. Stijging van temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1