H I I KAPPIE en de luoren Olifant Drukwerk k!i«i hJÉHr^L Toilet étuis Fa A. JOZIASSE ZN Een gedwongen Huwelijk rrj y ;S RHli RESA -HILVERSUM JO FIBBE Suzzlc«rulir!elt E.J.SINKE-DE GRAAG ZATERDAG 25 NOVEMBER 1850. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS door: Mary Burchell De uitnodiging werd dus verzonden en aangenomen met naar Teresa dacht even groot genoegen aan beide kanten. Hetgeen ze graag had willen weten was, waarom Elliot voor de gebeurtenis alleen wat lichte irritatie en verveeldheid overhad. Maar ze had die dag in de auto een eed gedaan, dat ze het onderwerp Marcia nooit meer zou ter sprake brengen, en hy zou zeker niet wen sen, dat er naar zyn gevoelens geïn formeerd werd, betreffende het te verwachten dinertje. In één ding had hy met opgewekte inschikkelijkheid toegestemd, en dat was om de oude mevrouw Clark met haar te gaan bezoeken. ,Ik heb beloofd, je mee te zullen brengen", zei Teresa met ernst. „Maar waarom? waarom wil ze me zien?" „Gedeeltelijk, omdat je met mij getrouwd bent. en gedeeltelijk omdat ze je beschrijft als „de rykste man van Malever" en dat imponeert haar hetmeiyk", zei Teresa. Ik denk ze hield lachend op en kleurde licht. „Ja?" „Ik denk dat ze zich afvraagt, hoe iemand van mijn type ze noemt me een „lief klein meisje" het klaar heeft gespeeld om met iemand waren, heren als kunstnaaldwerk- klanten te ontvangen, werden nogal geagiteerd door zijn komst. Maar de oude mevrouw Clark bleef zichzelf gelijk. „U bent dus Elliott Burdern", zei ze, een van haar scherpste blikken op hem werpend. „U ïykt op uw oom dat wil zeggen, dat u een knappe man bent, maaf hard". „Probeert u m(j in de war te bren gen, mevrouw Clark?" vroeg Elliott, goedgehumeurd. „Want dat lukt na- meiyk niet by ons soort knappe, har de mannen. De oude dame grinnikte en gaf hem, tot ontzetting van haar doch ters een por met haar vingerhoed- vinger. „Vlug met de tong ook, merk ik. Geen wonder, dat u dat lieve vrouw tje van u zo gemakkeiyk hebt omge praat. Het hof gemaakt en binnen 'n maand getrouwd, is het niet"? „Zo ongeveer", gaf hy toe. „Zorgt u maar goed voor haar, het is een schat van een kind", zei me vrouw Clark uit kon gaan als hy dat wilde, tot juffrouw Matilda en juffrouw Sophia te wenden, dacht ze, ja, ik zal veel pleizier van hem kunnen beleven, de lieverd! Als dat verdraaide dinertje maar voorby was, zou ik volmaakt gelukkig kunnen zijn. Maar zelfs toen ze zich de volgen de avond voor het dinertje aan het kleden was, weigerde haar geest kracht een al te grote depressie. Zelfs Marcia te ontmoeten was over komelijk, wanneer je wist er op je best uit te zien. En Teresa zag er on- getwhfeld op haar voordeligst uit in een stHilurk van fijne witte kant met een wyde rok die aan een crinoline deed denken en sieriyke mouwen, die slechts even aan de pols werden saamgehouden. „Je ïykt op een toneelspeelster", zei Elliott vermaakt toen hij haar zag. Maar zyn amusement betekende instemming en Teresa ging met slechts weinig versnelde hartslag de trap af, hoewel ze zich bewust was, dat deze avond een beproeving zou kunnen worden. De aanblik van haar schoonmoeder statig in zwart fluweel en van een misleidend vroiyke Clara, die echter wist Teresa —in staat was tegen iedereen in het geweer te komen, gaf Teresa nog meer zekerheid. En toen de gasten eindelijk werden aangekondigd, ging ze hen even vry- moedig begroeten als al de andere Burderns dat deden. Marcia zag er op haar aantrekke- ïykst uit, daar viel niet aan te twy- felen. Haar nauwsluitende japon van "oud-lamé verhoogde haar slanke, :unstmatlge schoonheid, en toverde een gouden licht in haar wonderiyke lichtbruine ogen. Er ging van Marcia niets innemends uit maar niemand kon haar onopgemerkt laten en ieder moest op enigerlei wyze zijn hulde betuigen aan naar opvallende schoon heid. I Wordt vervolgd Verdroging en verzilting van gronden Voorlichtingsdag te Delft houden over de verzouting en ver droging van tulnbouwgronden. Deze g is georganiseerd door de Ned. Tulnbouwraad in samenwerking met ïïUflfli if 1 isiw* i j'jé -M te naar leiesa, ale geamuseeid naar lnn hqo- -„u„n nru<r„n geamuseerd naar ueze conversatie stond te luisteren. „Tienmaal meer waard dan die nicht van haar". „Móeder!" riepen de dames Clark tegelijk. „Ik ben biy dat u er zo over denkt", zei Elliott beleefd. „Denkt? Ik weet het", verklaarde mevrouw Clark. „Voorbij rijden met haar neus in de winddat is juf frouw Vaylon. Maar uw lieve vrouw tje komt expres hier om my te be zoeken, hoewel ik best weet dat ik een hinderiyk oud mens ben. Dat zeggen myn dochters me ook altyd". En ze wierp een boosaardige blik in haar richting. „zy weten waarschyniyk, dat u prns stelt op uw reputatie van hin derlijkheid en geven u zo uw zin", zei Elliott meedogenloos eeriyk. En de oude dame gaf door een onderdrukt lachje biyk van haar instemming met deze nieuwe spitsvondigheid. „Neem hem maar weer mee", zei ze tegen Teresa. „Hy is me te vlug af, maar het is een knappe Jongen, en als je zult leren hem in toom te houden, zal je nog veel plezier van hem kunnen beleven". Hierop lachte Teresa- Maar toen ze Elliott de oude nieuwsgierige da me de hand zag geven, om zich daarna, met alle charme, die van hem Op die dag zullen deskundigen voor drachten gouden, waarby net pro bleem van het tekort aan zoet water van verscheidene kanten zal worden belicht. bouwraad, de heer C. Boudewyn. Dr. ir. G. D. Bakker, inspecteur van het tuinbouwkundig onderzoek zal spre ken over de algemene problemen in verband met verzouting en verdro- van tulnbouwgronden in Neder- S3.' Ir. C. van den Berg, hoofd der we- tenschappeiyke afdeling van de Her- verkavellngscommissie Walcheren, zal spreken over: Verzouting en ver droging in Zeeland en op de Zuidhol landse eilanden; Ir. J. M. Riemens, Rnkstuinbouw-consulent te Naald wijk, over deze problemen in het Westen van Nederland, meer in het byzonder in het Westland; Ir. P. de Gruyter, ingenieur van Rynland, over de betekenis van het Rijnwater voor de voeding en verversingen van het polder- en boezemwater en prof. ir. F. Hellinga over de watervoorziening voor de bestrijding van verzouting en verdroging in Ne derland. 28. De portier vertel de vlug aan de poli- tie-agent, wat er ge beurd was, en als be- wys van de diefstal liet hy de oude wa pens zien, die de fa kir van de wand had afgenomen. „Mee naar het bu reau!" zei de agent streng. „Het waren myn wa pens!" zei de fakir dromerig. „Ik heb ze zelf vroeger, duizend jaren geleden ge maakt!" „Praat geen onzin!" snauwde de agent. „Mond houden!" Signor Rivaldi had zich steeds schuil ge houden, maar toen hy zag, dat de portier weer in het museum verdween, volgde hy de agent en de fakir op een veilige afstand. „Ene gruwelschandaal!" mompelde hij. „Wit olibeestdier weg... fakir in die gevangenhuis. mijne denkhersens springklappen byna!" De agent bracht de fakir naar de gevangenis, en hij liep meteen met hem door naar een cel, die volkomen kaal was op een kaal, houten bed „Morgen zal je verhoord worden!" zei de agent. „Ene rustbed in ene rustige ruimte!" zei de fakir verheugd. „Alleen mist die rustbank spykers... op spijkers kan ik pas goed uit rusten... kan ik die niet krygen?" De agent keek de fakir aan, alsof die krank zinnig was, en er kwam zelfs een angstige uitdrukking in zyn ogen. „Spykers!" mompel de hy, „Heb je ooit zo iets gehoord?" De agent verliet de cel meteen, en Signor Ri valdi, die hen steeds gevolgd had, maar na- tuuriyk buiten was biyven staan, keek door de tralies naar binnen. „Wees maar vol kalmgeduld!" sprak hy troos tend. „Ik jou zal verlosredden!" „Er heerst hier een stille rust!" zei de fakir. „Het is hier goed! Praat niet tegen my!" Maar Signor Rivaldi hoorde dat niet eens, om dat hy te diep na moest denken. Voor bridge-spelers EEN KWESTIE VAN VERGOOIEN. (Door onze Bridge-medewerker) Ik heb mij meer dan eens afge vraagd of er op een gegeven ogenblik wel eens van bridgeblindheid gespro ken kan worden, net zoals bij schaken. U kent dit verschijnsel? Op het beslis sende moment faalt de schaakmeester: in plaats van de voor de hand liggen de voortzetting te kiezen, doet hij een zet, die catastrophale gevolgen heeft en bijzonder snel tot verlies leidt. Waarom dit bij bridge ook het ge val kan zijn? Ik meen deze stelling aan de hand van een onlangs door mij bij gewoond spel te kunnen verdedigen. In het vandaag te bespreken spel wist de leider, een speler, die toch al heel wat jaartjes mee loopt, de meest voor de hand liggende voortzetting niet te vinden. In plaats van twee up te ma- Adverten tie. Geslaagd dank zij (Bekende Schriftelijke Cursus) Vraagt ons prospectus: Moderne Bedrijfsadministratie Practijk Boekhouden Boekh. M.O. S.P.D. Wiskunde L.O. en M.O. Kt en K». Mogen notarissen acten t laten fotocopiëren Notarissen zijn wettelijk verplichtf tot geheimhouding van door hen op gemaakte acten, waarvan echter de zelfde wet voorschryft, dat aan bei-, de partyen steeds een afschrift moet- worden uitgereikt. Woensdag heeft; de Amsterdamse rechtbank zich be zig gehouden met de vraag of het" schending van het geheim betekent,' wanneer een notaris van zo'n acte in een foto-copieer-inrichting een af schrift laat maken. Zowel de officier mr. W. B. J. Aberson, als de Amster damse notaris A. G. Lubbers, die het proces tegen zich had uitgelokt, wa ren van mening, dat de notarlswet op dit punt verouderd is en een aanflui ting is geworden van de practijk. Maar de officier was van mening, aat notaris Lubbers art. 42 van deze wet had overtreden en eiste derhalve als „symbolische straf" een boete van 10 of 5 dagen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm, na een lang durig lijden, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN OSSEWAARDE, Wednr. van AURELIE WAS, in de ouderdom van 78 laar. s-Gravenhage: S. N. DEN OTTER. OSSEWAARDE. H. J. DEN OTTER, ferseke: H. A. OSSEWAARDE. C. OSSEWAARDE— SCHRAVER. Amsterdam: A OSSEWAARDE. P. OSSEWAARDE— VAN DOORNIXK. en Kleinkinderen, 's Gravenhage, 22 November 1950. Molenstraat 44. De teraardebestelling zal plaats hebben Maan dag a .s. te 1.30 uur op de Algemene Begraaf olaats te 's Gravenhage J. PelMeilink, arts, en J. Pel, arts, vanaf Maandag 27 Nov. a.s. lijdelijk verplaatst naar SINGELSTRAAT 29, Telefoon 2821 - Middelburg. Spreekuren op de gewone tyd. Ja, zegt St. Nicolaas, een mooi geschenk en een persoonlijk geschenk, maar dan ook een VAN ATELIER JAN HENNING De Christ. Zangvereniging „VALERIUS" to Veere 2e UITVOERING te geven in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeen te. Aanvang 8 uur. Pro gramma's 75 ct. HET BESTUUR. AANMAAKHOUT voor kachel, centrale, oven. HAARD-en KACHELBLOKKEN Fa J. Goedbloed Zn Veersesingel 28, Middelburg. een geweldig practisch ge schenk, waarvoor iedere da me gebruik heeft, wy bren gen hierin een zeer grote sortering, met en zonder ritssluiting. Mak* Up-étul's, dlv. kleuren, 0.95 Toilet-étul's, gr. maat by ons 1.95 Kousen-étul's, zeer practisch, 3.T5 Gr, reis-étul's, met ritssluiting, 4.95 wy tonen gaarne onze col lectie en natuuriyk slaagt U het beste by Vllssingen Middelburg. levert spoedig Drukkery VAK DE VELDE Walstraat 58— 60 Vllssingen „Met blind- id geslagen", mopperde zijn partner afloop en hij realiseerde zich mis ken, ging hy drie down. lag< op schien niet eens hoe zeer hy daarme- 10, 9, 8, 6, 4, 2 H, 7, 2 O 8 A B, 6, 2 B, 5, 3 5 O A, H, 7, 6, 3 A. V, 5, 4 A A, H, V V, B, 10, 9, 6, 4 O B, 9, 4 8 A, 8, 3 O V, 10, 5, 2 H, 10, 9, 7, 3 manche uitbood N. kwam met Sch. 2 uit, zodat O. (W-O waren kwetsbaar) direct aan slag kwam. Met A, V van KI. achter de Kl.-bie- der, meende W. (en hier begint zijn blindheid reeds) eerst de snit in deze kleur te moeten benutten. had U gedacht. Maar W. durfde dat niet meer, want hij realiseerde zich plotseling, dat als hij nu de Ha- kleur aanviel Z-N de KI. kunnen vrijspelen, omdat Ha A èn H tegenzit ten. Had W. onmiddellijk (met Sch. A en H nog bij de blinde) de Ha aangetrok ken, dan had hij gemaakt: 3 Sch.-, 4 Ha-, 2 Ru- èn 2 Kl.-slagen, d.w.x. twee geïncasseerd, maar niet de Eu 10; die hield Z zorgvuldig vast. Er volgde een kleine KI. en opnieuw mis te W. een kans: hij nam de slag met KL Aas, in plaats van deze slag te la ten lopen. Daarmede was de strijd definitief beslist Inplaats van meteen Sch. A en H te maken, trok W. Sch. H aan en... weer Ha, waardoor N. met de Heer op een spel, dat door Ha A en H et- een te laten maken minstens elf slagen had kunnen opleveren en dat zelfs in Steeds meer oplossingen! Het aantal oplossingen dat binnenkwam was ditmaal nóg groter dan de vorige keer. Vele inzenders vonden de puzzle „veel te gemakkeiyk", maar anderen achtten dit soort Juist het „gezelligst" om op te lossen. ■Horizontaal i 1. schip; 5. bloembol (En gels) 9. recht stuk vaart of weg; 10. bid (Lat.)12. mann. dier; 13. maanstand: 14. stad in Oost-Europa; 15. voor zetsel; 17. plaat; 19. meisjes naam; 21. vlug en wild dier (Afrika); 23. visgerei; 24. ge tal; 25. zeer oud; 27. kleur; 28. emmertje; 29. afgelegen; 30. modegek; 32. stap; 34. bloem; 35. gem. in Gelderland; 36. persoon; 38. pers. voorn, woord; 40. opslagplaats; 41. brlefaanvang aan onbekende 42. deel v. e. boom; 44. dleriy- ke liefkozing; 45. honingdrank; 46. meisjesnaam; 47. electri- sche kracht hoeveelheid. Verticaal: 1. stad in Duitsland; 2. soort schip; 3. zekere Godsdienst (afk.); 4. verhandeling; 6. ou de stad; 7. dakbedekking; 8. landmaat; 10. vreemd geld stukje; U. lokmiddel; 16. her berg (Italiaans); 18. in het ge heim lekkernijen gebruiken; 20. hazenverbiyf; 22. Europees gebergte; 24. getal; 25. voch tig; 29. bezoek; 31. langzaam - zacht (Muz.); 33. ouderwets muziekinstrument; 36. onwijs; 37. deel v. d. hals; 39. toiletge reedschap; 41. meisjesnaam, (afk.)43. afstandsmaat (afk) 45. zeker onderwys (afk.). Hoewel er geen bijzondere moeily'k- heden in de opgave scholen, zijn er toch nog enkele kleine dingen, waar op we even willen wyzen. Een van de inzenders schreef namelijk dat byna in elke kruiswoordpuzzle het woord „ra" als „onderdeel van een mast" wordt omschreven. In een stad als Vlissingen, waar iedere inwoner wel iets van scheepsbouw afweet, is men ten aanzien van de scheepstermen uiteraard wei zeer critisch. De inzen- der heeft inderdaad geiyk: een ra is geen onderdeel van een mast. Maar toch bleek, dat onze puzzelaars heb ben begrepen wat we bedoelden met „onderdeel van een mast". Een andere inzender was van me ning dat „sen" een Japans geldstuk was, en niet een Indisch zoals ge vraagd werd. Toch is dit laatste ook het geval. Tenslotte willen we er even op wy- Vlissingen, met in de linkerboven hoek de woorden Puzzle-rubriek. Op lossingen kunnen door abonné's inge zonden worden tot en met Dinsdag 28 November. Nog steeds komen er 'e Woensdag* oplossingen by ons binnen. Denk er om, dat de oplossingen, welke na Dinsdag ontvangen worden, zonder meer ter zijde worden gelegd. Prijswinnaars en oplossing De pryswinnaars van de vo rige puzzle zyn: A. de Vries, Vllssingen; W. J. Visser, Re- tranchement; J. J. Muste, Hulst; A. v. Oostrum, Krab- bendijke; A. Markusse, Kats; M. Meertens, Utrecht. Horizontaal: 1. kadaver; 6. bananen; 11. a.v.; 12. S.A.; 13. ys; 14. ra; 15. mees; 17. tred; 19. Naar- den; 22. Reinier; 24. kas; 25. Ina; 26 ore; 27. els; 28. tot; 30. kan; 32. riem; 34. meel; 36- eik; 39. eng; 40. sen; 41. Ada; 43. neet; 45. ego; 47. eren; 48. Mia; 49. Snoek; 51. eer; 52. la; 53. solo; 55. zaak; 57. v.v.; 59. en; 60. lat; 61. erg; 62. el; 63. odium; 64. een; 65. arena. Verticaal: 1. kronkelen; 2. damast; 3. aver; 4. Essen; 5. ra; 6. by; 7. aster 8. aren; 9. nadien; 10. neerslaan; 16. editie; 18. rie ken; 20. Aa; 21. naamgenote; 22. roomsoezen; 23. el; 29. or; 31. al; 33. en; 35. Ee; 37. ie mand 38. kei; 41. are; 42. der ven; 44. tas; 46. go!; 47. eek; 49. sla; 50. kar; 52. Leo; 54 olm; 56. aga; 58. vla. Zoekt U een geschenk voor de dames Damesnachthemden 9.4512.2514.20 Dames-pyama'a 16.57 Onderjurken 4.114.38 Fantasie ondergoed, per garnituur 4.48 Nylonkousen 5.76—7.40—8.10 Linksgeweven kousen 3.10 zeer fyn ZIET DE ETALAGE Middelburg Nieuwe Burg 33 Wy kunnen nog een Agent plaatsen in elk der navolgende plaatsen: Oostkapelle Oost-Souburg Vrouwenpolder Gegadigden wordt ver zocht per omgaande hun aanvrage in te zenden aan WOUDA'sZaden ORANJEWOUD Dit agentschap schept de mogeiykheid tot een royale byverdlenste. OPGELET Ontvangen bruine en flauwe KINDERJEKKERS Kledingmagazyn M. VRIESMAN Lange Delft 61, Middelburg. rima ligstoel met gobelin kussens Eiken bloemtafel 8.75 Rooktafel, compleet met rookstel Kapstok, gegarandeerd chroom, 13.90 Eiken theemeubel 45.— Old finish byzettafel MEUBELMAGAZIJN KLOKSTRAAT 7, TEL. 2527 GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 13