Er moet een nieuw Tehuis voor de soldaten in Zeeland komen Toestand in Prot Christelijk Militair Tehuis in Middelburg onhoudbaar Houdt dat in de gaten: 't gaat om onze soldaten! Geen medelijden, maar medeleven! y De mening van Middelburgs burgemeester HET LAATSTE NIEUWS Wat ge doet, doet dat goed! ONZE KLEDINGINDUSTRIE WEET VAN WANTEN ZATERDAG 25 NOVEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT f „Hé, meneer, denk om m'n koffie!" 't Was al te laat. In 't schoteltje van de militair aan het tafeltje bevond zich al een voetbad en zgn spritskoek raake langzaam doorweekt. De mili tair keek my aan en ik keek hem aan en toen keken we samen naar de vloer. Ja, zo is het in het Chr. Militair Tehuis te Middelburg. Je moet er op passen by het lopen, want anders ga je door de vloer. En je moet even later weer oppassen als je 'n dubbeltje betaalt voor een kop koffie, want als het geldstuk valt, bestaat de mogelijkheid, dat het door de kieren in de vloer spoorloos verdwijnt. De tafeltjes wiebelen als men door de convers:: fSezaal loopt, want 't is er een treurige boel. Doch dit is een deel van de trieste historie, want wanneer men de woon- en slaapvertrekken of moeten we spreken van woon- en slaaphokjes van de huisvader, de heer J. Bakker, en zijn gezin bekykt, dan komt men spoedig tot de conclusie: „Hier is een onhoudbare toestand ontstaan, die dringend, zeer dringend verbetering behoeft". In vroeger dagen heeft het Militair Tehuis er wel wat fleuriger uitgezien, maar de oorlog heeft er toe meege werkt, dat het pand volkomen werd uitgewoond en uitgeleefd. Er vonden een aantal gezinnen onderdak, het- §een zelfs voortduurde toen het ge- ouw al weer als militair tehuis dienst deed. In 1947 immers toen het garnizoen weer in Middelburg kwam, zat het bestuur van „Pro Rege" met de han den in 't haar. Wat moest er gedaan worden? Alles moest worden opge knapt, maar daarvoor was geld no dig. Een bazar werd georganiseerd en slaagde, zodat enkele duizenden guldens werden verzameld, waardoor alles in een toestand gebracht kon worden, dat het tehuis weei toonbaar werd. Huisouders werden benoemd en langzamerhand kwam de zaak op gang. Ook het bezoek nam toe, doch naar mate de tijd verstreek, bleek 't dat het tehuis steeds meer in een vervallen toestand geraakte en dat er verandering moest komen. KAZERNE Men zou het tehuis van nu kunnen vergelijken met een oude kazerne, die men beter kan afbreken, omdat er niets behoorlijks meer van te maken is. Er zijn twee ruime zalen en een studeerkamer, doch men kan de mi litairen van de COAK met alleen in grote zalen bijeenbrengen. Velen ko men naai' het tehuis om nog wat te studeren en wanneer ze dan met 20 tot 25 man in de zaal bijeen zijn, dan valt er niet te studeren en kan men rustiger in het schoolgebouw blijven. Een goed geoutilleerd tehuis voor de ze militairen moet naast een behoor lijke conversatieruimte en een ruime speelzaal, beschikken over een aan tal appartementen, waar men met 4 of vijf man bijeen kan zijn en in een rustige omgeving kan studeren. Dit is zeker het ideaal, dat de afdeling Middelburg van „Pro Rege" voor Door de redactie gevraagd enige woorden te willen wijden aan de actie om 't Protestants Militair Tehuis een redelijke, behuizing te geven, voldoe ik gaarne aan dit verzoek, omdat ik uit eigen aanschouwing weet, dat de huidige behuizing en inrichting niet aan zelfs in soberheid gestelde rede lijke eisen voldoet Gegeven nu dat een leger noodzakelijk is en daar zijn thans alle weldenkende Neder landers het wel over eens wordt een deel van onze medeburgers aan gewezen om voor ons allen soldaat te zijn en een burgerplicht te vervullen onder omstandigheden, die afwijken van het normale, n.lï in uniform en van huis. De fourier reikt wapens uit, de sol daten oefenen en daar hebben we een legerNeen, lezer, vergist U zich niet, zó krijgen we geen leger, zo ont breekt nog het belangrijkste wapen en wel een hooggestemd en goed mo reel, dat moeilijkheden kan overwin nen eD de geestelijke bewapening vormt. Dit goede moreel wordt niet door de fourier uitgereikt, maar moei groeien en voor die groei is nodig, dat de soldaat zich verzekerd weet van het medeleven en de ruggesteun van zijn medeburgers. Dit medeleven kimt gy tonen en aanschouwelijk maken, door te hel pen bij de poging om te komen tot een Militair Tehuis, dat zodanig is inge richt. dat de soldaat na zijn dienst buiten de kazerne in dit Tehuis iets van de gezellige sfeer van zijn eigen thuis weervindt en dat hem de gele genheid biedt, naast zijn militair* vakken, ook zijn burgerstudie in daar toe geëigende omgeving by te hou den of voort te zetten, opdat zijn te rugkomst in bet burgerleven zo goed mogelijk zal zijn. Dus geen beklag en geen medelijden maar medeleven wordt gevraagd er. daarom durf ik de actie van de Zeeuw se bladen van ganser harte aan de burgerij aan te beveleD en omdat wij soldaten ook in het leger (Jw mede burgers blijven, gaan van onze zijde de eerste 25.— voor het goede doel hierbij. Majoor J. POTTEBOOM, Garnizoenscommandant. ogen zweeft, doch dit ideaal kan nooit verwezenlijkt worden in het gebouw Nieuwstraat 19. Is er dan niet met verbouwing iets te bereiken? Ook het bestuur heeft zich deze vraag gesteld en eens prijs opgaaf gevraagd voor een ingrijpende verbouwing. Wanneer men nu weet, dat de verbouwing van het pand Nieuwstraat 19 wordt geraamd op 20 tot 25.000 dan is het begrijpe lijk, dat nu de kansen er liggen een ander tehuis aan te kopen, waarmee een lager bedrag gemoeid zal zijn, deze kans niet mag worden voorbij gegaan. ONBEWOONBAAR Er is wel eens gelachen, wanneer de huisvader ergens vertelde, dat hij 's nachts wakker werd van de regen, die door het dak heen drong. We hebben ons wel even afgevraagd of het nu wel werkelijk zo erg zou zijn. Maar we zijn eens poolshoogte gaan nemen en we hebben ons ge schaamd, dat we hebben durven glimlachen over de klacht van de huisvader. Deze mensen leven in een woning, die wanneer zij ergens apart stond „ONBEWOONBAAR VER KLAARD" zou moeten worden. Licht en lucht ontbreken veelal omdat de ramen veel te klein zijn. En men moet goed oppassen niet te gen een muur te leunen, want die kon wel eens omvallen De huiskamer van de familie Bakker toont nog iets, maar de keuken past wegens de ven tilatie in een middeleeuwse woning, 't Is er de gehele dag donker; er moet altyd met kunstlicht worden gewerkt Men ziet er uit op een klein binnen plaatsje, waar kinderen geen enkel vertier hebben, en op de oude verval len achtergevel van het tehuis. De deuren zijn gescheurd en de regen slaat er vaak doorheen, om van de tocht maar niet te spreken. SLAAPKAMERS? Het ergst is het gesteld met de slaapvertrekken. Alles is even don ker en overal mag men wel bordjes hangen metPas op Uw hoofd. Door het dak ontdekt men de buitenlucht... We hebben geprobeerd om vooral van de slaapvertrekken enkele foto's te maken ter illustratie van dit trieste verhaal, doch het was practisch on doenlijk deze donkere ruimten te fo tograferen. De enige uitgang voor het gezin is de deur aan de voorzijde. Mocht er onverhoopt brand ontstaan, hetgeen wanneer men weet, dat alles met kachels moet worden verwarmd, ze ker niet ondenkbaar is, dan zou de gehele familie opgesloten zitten als in een muizenval. Ook op sanitair gebied is de toe- De bürtferij^en het gemeentebestuur van Middelburg hebben een hardnekkige strijd gevoerd om liet garnizoen terug te krijgen. De ze strijd is gewonnen en tot ons aller blijdschap hebben wij de Centrale Opleidingsschool voor Administratief Kader (C.O.A.K.) in ons midden. De verhouding tussen militaire en burgerlijke autoriteiten is steeds van de aangenaamste aard. Ook tussen de leerlingen van de school en de burgers botert het goed. De militairen leven met de plaats van hun tijdelijke inwoning mee. Men ziet hen op uitvoerin gen en andere bijeenkomsten. Waarschijnlijk zijn er ook wel contac ten in verenigingsverband en van persoonlijke aard. Toch blijven zij altijd in zoverre vreemden, dat zij geen thuis hebben. De mili taire tehuizen kunnen hierin althans gedeeltelijk voorzien. Daarom verdient het ieders instemming, dat er thans een actie wordt gevoerd om één dier tehuizen, dat niet meer aan de eisen voldoet, door een beter te vervangen. De burgemeester van Middelburg, N. BOLKESTEIN Hooggeachte lezers der in Zeeland verschijnende bladen. U zult met meer of minder belang stelling naar uw blad grijpen om de dingen van de wereld en van uw ei gen stad of dorp te lezen. Dat daarin ook iets geschreven wordt door een legerpredikant zal niet dagelijks ge beuren. Ik zal dan ook maar direct met de deur in huis vallen. Het is niet best, ja leest U het maar, het is hele maal niet best met ons Protestants Militair Tehuis in Middelburg Van deze gelegenheid maak ik te vens gebruik om U te vertellen dat het persé niet goed gaat met de finan ciële zorgen van de Nederlandse Mi litaire Bond „Pro Rege", die achter onze Militaire Tehuizen staat. Terwijl er van R.K. zijde niets gespaard wordt om het onze militairen zo goed mo gelijk op alle terreinen naar de zin te maken, zijn wij van onze kant ge- Frankrijk nu voornaamste toeristeniand van Europa. De nationale commissaris voor toe risme in Frankrijk heeft bekend ge maakt, dat het nadelig saldo op de buitenlandse handel in 1950 op zijn minst voor 80% gedekt zal worden door inkomsten, ontvangen van bui tenlandse toeristen. Dit jaar hebben tot dusver 3-020.000 toeristen een be zoek aan Frankrijk gebracht, hetgeen 100.000 meer is dan het aantal in 1949, dat een record vormde. Deze toeristen gaven in Frankrgk het equivalent van 35.1 millioen dollars uit. Na de bevryding hebben 9% mil lioen buitenlandse toeristen een be zoek aan Frankrijk gebracht en meer dan een milliard dollar uitge geven. Frankrijk is thans het voor naamste toeristeniand van Europa en ontvangt van toeristen evenveel bui tenlands geld als Italië, Zwitserland en Spanje tezamen. Het aantal bezoekers In 1950 en 1949 bedroeg resp. uit de Benelux- landen 1.050.000 en 1.150.000. noopt om binnenkort verschillende Militaire Tehuizen te sluiten, eenvou dig omdathet geld ons ontbreekt om voortzetting ervan mogelijk te doen zijn. Geachte lezers, dat is erg, heel erg. Het zijn toch uw mannen, uw ver loofden, uw jongens die hun dagen in dienst doorbrengen. Het zijn toch de uwen die 's avonds in het Militair Tehuis hun ontspanning vinden, de gelegenheid om de studie te beginnen of voort te zetten, die hen in hun la ter leven zo van pas kan komen. Oen kom, U wilt van mij toch niet heb ben, dat ik U de betekenis en het belang- van onze Tehuizen ga uiteen zetten. Uit mijn Indische tijd herinner ik my nog hoe ontzaglijk prettig en- noodzakelijk het was als je een plaats je had, waar je je geheel kon „thuis' voelen. Nu de mannen van de C.O.A.K. het is immers uw garnizoen in Mid delburg, het enige garnizoen in de- provincie Zeeland vragen om hun „thuis", om hun sociëteit, als ik het ze oven noemen mag, waar zij het in hun vrije tijd met elkaar kunnen vin den. Maar dan hebben ze ook recht op een modern geoutilleerd Tehuis, anders en beter dan wat er nu staat in de Nieuwstraat no. 19, waar je zo af en toe bang bent, dat je door de grond zult heen zakken en waar je eenvoudig bij regen een paraplu moet opzetten om droog te blijven. Dit laat ste geldt zeker voor de onderaardse woning van de huisouders, de heer en mevr. Bakker en hun gezin, die wel enige liefde voor het overigens mooie werk moeten opbrengen, om dit leven zo voort te zetten. Daarom juich ik de geste der Zeeuwse bladen toe om mee te doen aan de actie, die voor uw Militair Tehuis te Middelburg wordt gevoerd en ik doe een hartstochtelijk beroep op U allen om aan deze actie daadwerkelijk mee te werken, groot en klein, jong en oud, arm en rijk. Het laatste nieuws van het Zeeuws Prot Mil. Tehuis luidt; Lnctor et Emergo, we zitten finaal aan de grond maar we zullen er komen.... Ds. S. PENNEKAMP, Legerpredikant. stand verre van rooskleurig. Er was één oude W.C. in het gehele gebouw, bestemd voor militairen, het gezin Bakker en het gezin, dat nog in het gebouw woonde. Gelukkig is hierin verbetering gebracht en voor een nieuwe W.C. gezorgd. Wanneer men mocht denken, dat we hier ook maar enigszins overdrij ven, dan zouden we willen zeggen: Gaat U zelf eens kyken en overtuigt U van de waarheid. IJ zult het direct met ons eens zyn: Deze toestand is onhoudbaar en daarin moet verande ring komen. Tenslotte verdient nog vermelding het feit, dat de kinderen uit het gezin van de huisvader alle op één kamer slapen moeten. Dit zijn toestanden, die in de tijd der inundatie en overbe volking moesten worden toegelaten, doch ook daaraan moet nu eindelijk eens een einde komen. STUDEERGELEGENHEID Het bestuur staat nu voor de moei- lijke beslissing. Wil men de familie Bakker ter wille zyn, dan zou de stu deerkamer voor de militairen moeten worden ontruimd en tot slaapkamer omgevormd. Op de bovenverdieping van het huis, waar de verflaag in de kleine vertrekken onooglijk is, bevin den zich kamertjes, die als studeer- gelegenheid geschikt zouden kunnen worden gemaakt, 't Regent er echter door en er is geen stookgelegenheid. Zou men er toch stoken, dan loopt men nog groter brandgevaar. Er is niets van te maken, dan misschien 'n pakhuis of iets dergelijks. AAN DE SLAG Neen, we hebben de toestand niet zwarter gemaakt, dan het in werke lijkheid is. 't Is treurig, dat dit alles nog enige tijd zal moeten voortbe staan. Het behoeft echter niet lang te duren, want U heeft het zelf in de hand, dat aan deze toestand vroeger of later een einde wordt gemaakt. Een pracht gebouw, gunstig gelegen en dichtbij de kazerne kan worden aangekocht Dan is men uit de brand en zal het Prot. Chr. Militair Tehuis gaan beantwoorden aan het doel, dat er aan gesteld mag worden. Maar dan ook aan de slag, opdat deze plannen lainnen worden venve- zenlykt. „Pro Rege" wil wel helpen, maar men moet ook in Zeeland iets voor deze goede zaak doen. Er is 15.000 gulden nodig wil men tot aan koop van een ander tehuis kunnen overgaan. Dit zou het aandeel in de totale kosten moeten zyn, dat de Zeeuwen zelf zouden moeten opbren gen. Komt dit bedrag er, dan zal „Pro Rege" dit bedrag aanvullen tot de koopsom, die nodig is voor het andere tehuis. Welnu dan, nog nooit werd tever geefs door een in nood verkerende instantie een beroep op de Zeeuwen gedaan en zeker niet, wanneer het zoals in dit geval een instantie be treft, die de liefde van Uw hart moet hebben. Elk bedrag is welkom 't zy groot of klein. Van tyd tot thd zul len we in ons blad de binnengekomen giften verantwoorden en U zo op de hoogte houden van de stand. Het ligt nu aan Uzelf, wanneer Uw naam over enkele dagen niet in een aantal Zeeuwse bladen vermeld staat. Mogen we op U rekenen? Bijdragen kunnen worden gestort of overge schreven op girorekening 359300 ten name van de Provinciale Zeeuwse Courant „Actie Bouw Militaire Tehui zen Zeeland" te Middelburg. Postwis sels aan dit adres zijn natuurlijk ook van harte welkom. Bedenk in de komende dagen steeds: „HOUDT DAT IN DE GATEN: 'T GAAT OM ONZE SOLDATEN!" Soldaten van de 24ste Amerikaanse Infanterie Divisie patrouilleren langs de spoorlijn welke het geteisterde Kotori, in Noord-Korea met de Trans- Siberische spoorlijn verbindt. Het Bestuur van de Militaire Bond .Pro Rege", afdeling Middelburg, is oijzonder dankbaar voor de spontan» hulp, die de verschillende Zeeuwse bladen willen geven om te komen tot een nieuw of vernieuwd militair te huis voor alle niet-Rooms-Katholieke jonge mannen in het garnizoen van Middelburg. Wij grijpen deze uitgestoken hand met blijdschap, want we zijn bezig te verdrinken. Tot op heden is Middel- ourg de enige garnizoensplaats in heel Zeeland. Middelburg alleen dat is gebleken kan niet verrichten, wat als keerzijde van dit voorrrecht als zedelijke plicht op de burgerij rust: de instandhouding en inrichting van een perfect en gezellig militair te huis. Moge dan nu gezamenlijke in spanning bewerken, wat de gemeen schappelijke verantwoordelijkheid eist. Het bestuur van „Pro Rege" stelt zich op het standpunt van het op schrift boven dit stukje. Maar het voelt zich hoe langer hoe onbevredig- der. Toen de C.O.A.K. weer in Mid delburg kwam, werden noodmaatre gelen genomen om de jongelui zo goed mogelijk te ontvangen. Boven het stadium van de noodmaatregelen zijn wij echter niet ver genoeg uitge komen. Zullen we nu dan in staat ge steld worden het gestelde doel te be reiken? Dat zal mede van U afhan gen. Wij rekenen er op, dat velen iets willen doen en dat ze het goed doen. A. DE VRIES, voorz. van „Pro Rege" afd. Middelburg. Veel export en veel werkgelegenheid. (Van onze economische medewerker) De mooie ogen en de parelende lach van de mannequin Bettina zyn door verscheidene dagbladen op uiterst lyrische wyze bezongen, toen zy met haar baas alias „de grootste modekoning der wereld", de heer Fath, in Am sterdam een show hield. Na alle verrukte woorden over dit illustere gezel schap moeten wij echter niet denken, dat wij op kledinggebied zo'n heel pover figuur slaan. Natuurlijk, wy hebben geen „hante couture". Maar en dat is econo misch veel belangrijker wij hebben een kledingindustrie, die van wanten weet, die in ca. 1400 bedryven ongeveer 54.000 mensen werk verschaft en die daarenboven voor vele millioenen guldens exporteert. Spiormen stonden terecht Voor de Bijz. Strafkamer van de Haagse rechtbank werd Donderdag le venslang geëist tegen de spion J. Boegheim en 20 jaar gevangenisstraf tegen diens confrater C. v. d. Burch. Zij hebben tijdens de bezetting ge werkt voor de „Abwehrstelle Wil- helmshafen", wisten in illegale organi saties door te dringen en waren er de oorzaak van, dat verscheidene goede Nederlanders om het leven kwamen. Andermaal: Prijzencommissïe. De directeur-generaal van de Prrjsbeheersing, prof. G. Brouwers, heeft Donderdag de vyf Amsterdam se prijzencommissies voor de twééde maal geïnstalleerd. Vier jaar geleden deed hg dit voor de eerste maal. Op 20 Juli j.L werden zg opgeheven. In verband vooral met de hamsterwoe de van het publiek, die prgsopdrij- ving weer in de hand heeft gewerkt, zyn- de commissies opnieuw geïnstal leerd. Het bureau van de sociale com missie van de Straatsburgse Assemblee heeft in beginsel besloten de volgende zitting te houden in Den Haag en Rot terdam. Om met dit laatste maar in huis te vallen: in 1939 was de export nog slechts 3 millioen, in 1947 was hij 23 millioen, doch naar schatting zal hg dit jaar drie maal zo groot en dus ca. 70 millioen zijn ofte wel ±15% van de omzet ad 450 k 500 mil lioen. Hoogstwaarschijnlijk hebben de pe riodieke Fashion Weeks, die van No vember 1947 af twee keer per jaar, in Mei en November, te Amsterdam plaats hebben, invloed op deze fikse stgging gehad. Zo'n Fashion Week heeft het voordeel voor de buiten landse inkoper, dat hg in een week tgds de modellen van alle op expor teren van dameskleding ingestelde Nederlandse confeclionnairs kan be wonderen. En weten wy dan bovendien, dat ruim 80% van alle damesbovenkle- ding in Amsterdam wordt gefabri ceerd en dat vele fabrikanten als het ware huis aan huis op de Heren-, Kei zers- en Prinsengracht wonen, dan springt het voordeel aan tijdwinst voor die inkopers duidelgk in het oog. EXPORT De Nederlandse export vooral van damesjaponnen en -mantels is gunstig. Dit komt enerzijds door de redelijke prgzen en anderzgds door de vlotte modellen, welke de nieuwste creaties van de Paryse „haute coutu re" op de voet volgen. Dit gaat dan zo, dat de Nederlandse fabrikant aanwezig is bij de beroemde shows te Parijs van zulke heren als Fath, Dior, enz. Men betaalt daarvoor als entree 1000,(duizend gulden) en kijkt vervolgens naar de getoonde modellen. Tekenen mag men er niet, doch het is natuurlijk iiiet verboden goed in je hoofd te prenten, hoe een mouw er uitziet, een kraag is verwerkt, het décolleté verloopt en de taille is ge- Onder regie van Carel Brïels heeft de gezamenlijke Nederlandse kle- Jingindustrie in het Concertgebouw te Amsterdam, dat voor deze gebeur tenis een totale metamorphose had ondergaan, een show gegeven. Aan deze modeshow werd een bijzonder cachet gegeven doordat zy werd afge wisseld door korte sketches; het optreden van een ballet en twee orkesten. Een moment uit de show in het Concertgebouw. knipt. Kortom, men krygt daar ideeën welke de Nederlandse mantel en japon aantrekkelijk maar toch ook practisch maken en die haar doen verkopen in Amsterdam en Coevor- den, maar ook in België, Finland, Duitsland, Zweden, Denemarken, En geland enFrankrgk. In het kader van deze exportstimu lans moeten wij ook de Fashion Pa rade zien (deze uitheemse namen zijn niet van ons!) welke jl. Woensdag avond als hoogtepunt van de Fashion Week in het Concertgebouw te Am sterdam op luisterrijke wijze werd ge houden. Carel Briels de man van de Stadionspelen en het Apeldoornse avondsprookje, had hier zijn schou ders onder gezet en een parade geor ganiseerd die klonk als een klok en een enorme zuigkracht uitoefende op de buitenlandse inkopers. Dit grapje kostte voor die avond wel 35.000.—. maar het is een vorm van keiharde commerciële pro paganda. die dringend nodig is om in het buitenland voor het Nederlandse product aandacht te blijven trekken. Niet minder belangrijk voor ons economische leven als de damesconfec- tie is de jongens- en herenconfectie. Nog neemt deze confectie bij ons niet zo'n grote plaats in als in de Verenig de Staten waar ca. 90% van de man lijke bevolking een confectiepak de natuurlijkste zaak van de wereld vindt, maar het is toch ook hier voor de confectionnairs zeer gunstig. Uiter aard is de stgging van de prgzen niet geheel vreemd aan deze grotere voor keur voor een confectiepak. PRIJZEN Dat overigens ook dit laatste de na delige gevolgen van de stgging van de wolpryzen zal ondervinden, zal het a^. voorjaar wel blyken, want dan zullen wy tot onze schrik bemerken, dat jongens- en herenbovenkleding 10 k 15% duurder is geworden (dit Is ook 't geval het damesmantels en ja ponnen De Nederlandse kledingindustrie is niet kris kras over Nederland ver spreid, doch zg is voor ca. 75% ge concentreerd in Amsterdam, Twente. Rotterdam en (de stad) Groningen, zodat zij in deze plaatsen een waarde volle werkgeefster is. En dat zg ook met dit grote personeel weet te pro duceren, moge blyken uit enkele voor beelden, dat in het eerste halfjaar van 1950 1,2 millioen herencostuums, 2,5 millioen overhemden en 1,7 mil lioen damesjaponnen van de band kwamen. (Nadruk verboden). Brand verwoest Britse fabriek (sabotage?) Door een hevige brand Is te Tre- orchy in Wales een fabriek van ra dartoestellen by na geheel vernield. De schade wordt op 100.00 pond ge schat. Men meent, dat er sabotage In het spel ls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 9