PROVINCIALE ZEEUWSE COURAHT Smokkelaars met pantserwagens in Zeeuwsch-Vlaanderen Beslissende aanval begonnen in N.W.-Korea BILT Einde van de oorlog in zicht, aldus generaal McArthur Deze week ONRUST ONDER NEDERLANDSE AMBTENAREN IN INDONESIË KONINKLIJK PAAR TERUG IN SOESTERBERG PER DAKOTA J- Vandaag DE VOORSPELT: WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 193e Jaargang - No.278 Dagblad uitgave van de firm® Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. Balllntijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; fr. p. p f 4.13 per kw. Losse nummers 10 cent. Bur VUsnngen Walstr 58-60, tel. 2J58 4 lijr.er. [b.g 2861 of 2160). M'burs, l.ond.r.se Kaai 29. tel 2077 cn 2824: Goes L. Vorslstr. 62. lel. 2<7j lu g - 222M: OostburE: Pr. Maurilsslr. 12. Ir!. 102: Tcrncuacn: Biouwtruslg 2. 2.er.v.tn N. Boerrdslr. c ISO. 1.1 3 Zaterdag 25 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 et. per mm. Minimum p. advertentie 12.30. Ingcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels:» van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adrc» Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. China werd vooraf gerustgesteld. Generaal McArthur heeft Vrijdag per communiqué medegedeeld, dat in Noord-West Korea een algemene aanval was begonnen „om een einde te maken aan de oorlog". Als deze aanval succes heeft, zullen de vrede en de eenheid in Korea hersteld zijn, aldus het communiqué. De troepen der V.N. zullen dan spoedig teruggetrokken worden en het Koreaanse volk zal de volledige souvereiniteit kunnen aanvaarden. De operaties staan onder persoonlijke leiding van generaal McArthur. Honderdduizend man troepen der V.N. zijn inmiddels onder dekking van een groot aantal vliegtuigen, ge staag opgedrongen in het Niemands land in N.W. Korea, op sommige plaatsen meer dan 16 km. De Chine zen trokken terug op alle plaatsen, waar contact met de verbonden troe pen waarschijnlijk leek. Voor hij het bevel tot aanval gaf, bezocht generaal MacArthur het front. De actie staat onder zijn persoonlijke leiding en wordt uitge voerd door drie legercorpsen twee Amerikaanse en een Zuidkoreaans Deze week is voor de Nederlanders toch wel in de allereerste plaats de week geweest van het Koninklijk be zoek aan Londen. Het enthousiasme waarmede ons vorstenpaai in het flegmatieke Engeland \verd begroet, deed weldadig aan en demonstreerde op treffende wijze een vriendschap en verbondenheid, die in de jongste oorlog op een zware proef gesteld werd, maar deze glansrijk heeft door staan. Het was vervolgens de week van de Unieconferentie tussen Nederland en Indonesië en na de gebeurtenissen in Djakarta is het niet nodig om uitvoe rig tot uitdrukking te brengen, hoe vurig er verlangd moet worden naar de groei van een betere verhouding tussen beide partners. Het wil maar niet goed gaan tussen Nederland en Indonesië, terwijl het tussen Enge land, India en Pakistan juist zo op merkelijk goed gaat. Zou het verschil niet in belangrijke mate zijn terug te brengen tot het feit, dat Engeland bij de scheiding zijn vroegere ko loniale gebieden nog veel te bieden had en Nederland financieel en eco nomisch tegenover Indonesië met ta melijk lege handen staat? Terwijl oo vendien andere staten huD goed gevul de beurs laten rinkelen in de Indo nesische conferentiekamers? In Nederland hebben deze week de alcoholballonnetjes, de bloedproef eD de lie-detector in het brandpunt der belangstelling gestaan. De ballon, die door de politie als alcoholmisbruik- controleuse zou worden gebruikt, is een gevaarlijk hulpmiddel, dat wij reeds afwezen. Thans heeft een Ne derlands advocaat protest aangetekend tegen net feit, dat een verdachte door de politie gedwongen kan worden om zich aan een bloedproef te onderwer pen, die aantoont of hij in staat mocht worden geacht een auto te besturen Tegen zijn wil dwingt men een ver dachte daardoor tot het verschaffen van bewijsmateriaal tegen zichzelf, zo meende deze verdediger. En dat mag niet. Een verdachte moet volgens de Nederlandse wet zijn verklaringen in volledige vrijheid afleggen. Deze jurist wees er op, dat als de bloed proef toelaatbaar wordt geacht ook de lie-detector of leugenverklikker toelaatbaar is en evenzeer het toedie nen van tot spreken prikkelende ver dovende middelenEn dan is het hek van de dam voor processen, zoals wij die achter het IJzeren Gordijn zo verfoeien. Het merkwaardige is, dat een andere verdediger juist de leugenverklikker, waarover de Nijmeegse Universiteit beschikt, aan wil wenden om de on schuld aan te tonen van een ver dachte! Naar onze (bescheiden en ondes kundige) mening zal men met al deze hulpmiddelen de nodige voorzichtig heid moeten betrachten. Men kan er gebruik van maken als hulpmiddelen, maar met er bewijskracht aan te ver lenen, begeeft men zich op gevaarlijk terrein. Dat hebben de ervaringen met de handschriftkundigen duide lijk uitgewezen. In het buitenland was de Straats burgse conferentie der Europese fede ralisten wel het allerbelangrijkste Bidault, de Franse voorstander van een Verenigd Europa en voorzittei der algemene commissie van de As- semblée, heeft na afloop der debatten mismoedig verklaard, dat de berg een muis gebaard heeft. Inderdaad is men geen stap verder gekomen, voorna melijk als gevolg van het feit. dat Engeland remde en de vertegenwoor digers van een Federatief West-Eu ropa er niet veel voor voelden om het dan maar zonder Engeland te doen. De Franse radicaal Bastid trok hieruit de conclusie, dat de Europese éénwording naar komende generatie5, verschoven is en goed beschouwd sioeg hij de spijker op de kop Euro pa is nog niet rijp voor een volledige federatieve samenbinding, het federa lisme wortelt nog niet diep genoeg Voorlopig mag men al blij zijn, dat er kleinere bindingen in statengroe- pen ontstaan, die een belofte inhou den voor de toekomst! te zamen ruim acht divisies omvat tende. Het abrupt einde van de enigszins onheilspellende gevechtspauze in Korea kwam kort nadat allerlei ge ruchten in omloop waren gekomen over de mogelijkheid van een wapen stilstand en een massale overgave van de Chinezen. Die geruchten wa ren ontstaan nadat een aantal ge wonde krijgsgevangenen, zoals reeds is gemeld, werd vrijgelaten. Voor het begin van de grote aan val heeft Engeland de regering van Peking gerustgesteld. Volgens A.P. zou het offensief ten doel hebben, een doorbraak naar de waterkrachtinstal- laties aan de Jaloe te forceren. De Britse zaakgelastigde te Pe king, Hutchinson, overhandigde ech ter aan de Chinese onderminister van Buitenlandse Zaken een nota van mi nister Bevin, waarin werd verklaard, dat de actie van de verbonden legers in geen enkel opzicht de gerecht vaardigde Chinese belangen in het grensgebied in gevaar zou brengen. De Britten gingen tot deze stap over na overleg met de Verenigde Staten, Frankrijk en Canada. Engeland be vond zich in een gunstige positie omdat het de Chinese communisti sche regering heeft erkend. „Vlagincident" in Berlijn. Rumoer om een station. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. zouden 300 Westberlynse Po litiemannen Vrijdag het station van Anhalt, een der grootste van Midden- Berlijn, dat juist binnen de Ameri kaanse sector van de stad Is gelegen, hebben aangevallen. Zij zouden een „vredesvlag", die zich op het dak van het station be vond, omlaag hebben gehaald en ver volgens de stationschef hebben op gedragen de „vredesvlag te strijken". Toen hij dit weigerde zouden zij hem hebben mishandeld. Het hoofdkwartier van de Westber- lijnse Politie ontkend de juistheid van dit bericht. Wel hebben „enige" Westduitse Politiemannen twee „vre- desvlaggen" van het dak van het sta tion verwijderd. Het getal 300 is ech ter sterk overdreven. Het hoofdkwar tier noemt de bewering dat de sta tionschef zou zijn mishandeld „mon sterachtig". Alle Berlijnse spoorweg stations staan onder Russische con trole. Dit werd indertijd bepaald door de thans niet meer bestaande gealli eerde contröle-commissie, waarin de vier bezettende mogendheden waren vertegenwoordigd. Weer inlichtingen verzocht over arrestaties in Djakarta. Het Hoge Commissariaat in Dja karta heeft er Vrijdagochtend bij het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken opnieuw op aangedron gen inlichtingen te verstrekken over de Zondag aangehouden Nederlan ders. Met de meeste klem wiprdt ge vraagd de betrokkenen onverwijld in vrijheid te stellen. Amerikaanse levensmiddelen voor Tito's leger. Amerika heeft een overeenkomst gesloten met Joego-Slavië. waarbij levensmiddelen zullen worden ver strekt aan het leger van maarschalk Tito in ruil voor grondstoffen. Brief aan de minister, waarin maatregelen gevraagd worden. De samenwerkende vakorganisaties van Nederlandse ambtenaren in Indonesië hebben in een brief aan de Indonesische minister Hamanghu Buwono gewezen op de onrust en de vrees onder de ambtenaren in Indo nesië. Daarby wordt in het bijzonder de aandacht gevestigd op de ambte naren, die in afgelegen plaatsen woonachtig zyn. Dinsdag einde verwacht van Unie-conferentie. In delegatiekringen verwacht men dat de conferentie van ministers der Nederlands-Indonesische Unie op Dinsdag 28 November zal kunnen worden gesloten. De conferentie over de status van West Nieuw-Guinea zal, naar ver wacht wordt, kort daarna beginnen. Over de juiste datum van deze con ferentie wordt nog overleg gepleegd tussen mr. Moh. Roem en zijn rege ring in Djakarta. Zal België ons land electricltelt leveren? BRUSSEL, 2.-, NOV. In wellnce- lichte Brusselse kringen acht men het mogelyk, dat België deze winter electrische stroom gaat leveren aan Nederland. Van 1945 tot en met 1947 heeft Nederland België aan stroom geholpen en men acht het in Brussel daarom billyk, dat nu België de hel pende hand reikt. België kan per dag tijdens de piek uren 50.000 kiloWatt voor zyn reke ning nemen. De stroomlevering zal worden verzorgd door de „Maat schappij voor samenordening van de voortbrenging en het vervoer van electrische drijfkracht". Straatsburg voor Europees leger met Duitsland. De Europese assemblee te Straats burg heeft Vrijdagavond laat een motie aanvaard, waarin zij zich uit spreekt voor de vorming van een gemeenschappelijk Europees leger met deelneming van Duitsland. Prins Bernhard bestuurde het toestel zelf. Vrijdagochtend te acht over tienen hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard Buckingham Palace verlaten voor de terugreis naar Nederland, aan het eind van hun driedaags staatsbezoek aan Engeland. Hartelijk gegroet door de wachtende menigte reed de Koninklijke auto, die de standaard van het Huis van Oranje droeg, over het voorplein van het Paleis en door een der beide uitgangen op, voorafgegaan en geëscor teerd door motor-politie. Koning George en Koningin Eliza beth hadden in Buckingham Palace afscheid van hun gasten genomen. Om kwart over tien uur precies ar riveerden de Koningin en de Prins op het vliegveld Northolt. in de Westelij ke buitenwijken van Londen. De Koningin inspecteerde de ere wacht. bestaande uit drie officieren en honderd vliegers van de R A.F., alsme de de centrale band van de R.A.F. Het toestel, waarmee de tei*ugreis werd ondernomen, was een regerings Dakota, een Nederlands militair vlieg tuig. en werd bestuurd door Prins Bernhard zelf. Onmiddellijk toen het begon ie taxiën, waarschuwde de verkeerstoren van het vliegveld het R.A.F.-station te Odiham. Dit was het signaal voor achttien Vampires van het station Odiham van de R.A.F. om op te stij gen Dit R.A.F. escorte was boven Northolt op het ogenblik dat het ko ninklijke vliegtuig koers zette naar Nederland. Zij begeleidden het Ko ninklijke Paar gedurende veertig mi nuten in formatie, hetgeen betekende, dat zij meevlogen tot ongeveer 60 km. buiten de Engelse kust. Het vliegtuig steeg op te elf uur elf, onder de klanken van het Wilhelmus. De „Dakota" landde omstreeks half twee op het vliegveld Soestcrberg. Met ingang van 1 Januari a.s. is tot directeur van de Rijks Hogere Bur gerschool te Bergen op Zoom in de plaats van de heer Kraal benoemd dr. J. W. Boehmer uit Emm en. Deze vrees wordt door verscheidene factoren veroorzaakt. Om enkele voorbeelden te noemen: De geleidelijk vijandiger wordende toon jegens de Nederlanders is een deel van de Indonesische pers; het on gestraft propageren van economische maatregelen jegens Nederlanders, bij geval de Indonesische eisen inzake Irian niet worden ingewilligd. Het toezenden van brieven aan vele Nederlanders in verschillende plaat sen. waarin met brandstichting en moord wordt gedreigd. In vele geval len zijn de brieven in de vorm van open briefkaarten verzonden en door de postdienst besteld. Voor zeer vele Nederlandse ambte naren is dit een reden, om hun amb telijke loopbaan voortijdig af te bre ken, hetgeen in vele gevallen, zowel voor de betrokken overheidsdienst, als voor deze ambtenaren nadeel oplevert. De Raad van de samenwerkende vakorganisaties zou graag van de mi- viert Brussel „Katrientjes- dag" en Parijs het feest der midinettes. wordt de Duitse oud-rijks kanselier dr. Brüning 65 jaar. Proces Bertha Hertogh geëindigd. Aminah, de baboe van Bertha Her togh verklaarde Vrijdag voor het Hoge Gerechshof te Singapore, dat zij het kind toestemming had gege ven om met Adabi te trouwen, daar zij de gevoelens van Bertha niet wil de kwetsen. Het meisje was groot geworden en had de puberteit be reikt. Het was haar eigen wens met Adabi te trouwen. „Ik dacht, dat het in haar belang was", aldus Aminah, die hieraan toevoegde, dat zij aan Bertha gezegd had deze stap goed te overwegen. De Mohammedaanse priester, die Bertha en Adabi in het huwelijk ver bond, deelde het Hof mede, dat hij van mening was, dat hy hiertoe geen toestemming van de vader nodig had, daar deze geen Mohammedaan was. Treurig statistiekje. Tijdens een lezing door de hoofdin specteur van politie en hoofd van de recherche te Nijmegen, de heer C. P. Verbeek, gehouden voor de officieren van het Nijmeegse garnizoen over de taak der politie, werd medegedeeld, dat vorig jaar bij de Nederlandse poli tie 93.587 misdrijven zijn aangegeven. wam-van in riö ct-ari Miimonnn 1S7^ waarvan in de stad Nijmegen 1875. nister willen vernemen of maatregelen beraamd zijn om bezittingen en levens van de Nederlanders afdoende te be veiligen. De Raad vraagt verder of de Indo nesische regering bereid is, enerzijds, mededelingen te doen van de voorge nomen maatregelen, teneinde de ge voelens van onrust en vrees der Ne derlandse ambtenaren weg te nemen anderzijds, te bewerkstelligen, dat aan genoemde agitatie en dreiging een ein de wordt gemaakt. Gistermiddag zijn H. M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard per vliegtuig van Londen in Nederland teruggekeerd. De regerings-Dakota, waarmee de reis werd gemaakt, werd door Z.K.H. Prins Bernhard per soonlijk bestuurd. H. M. Koningin Juliana en Z, K. H. Prins Bernhard na hun aankamst op het vliegveld „Soesterberg." Tot dusver ongrijpbaar voor de douane Boter en gedistilleerd geliefkoosde smokkelwaar. Sedert enige tijd opereren in Oost Zeeuwsch Vlaanderen enkele smok- kelaarsgrocpen met pantserauto's. Regelmatig overschrijden zy vanuit België de Nederlandse grens, nemen hun smokkellading in en vertrekken weer langs een der vele wegen, die over de Zuidelijke grens voeren De Nederlandse en Belgisch douane zijn van deze feiten op de hoogte en spannen alle krachten in om de smokkelaars te grypen. Tot dusver echter zonder succes. Ook de marechaussee waakt, met hetzelfde teleur stellende resultaat. In tegenstelling tot Noord Brabant, waar de pantserauto's reeds eerder ten tonele verschenen, werd de laatste jaren in Oost Zeeuwsch Vlaanderen in Januari 1950 voor het eerst zulk een voertuig gesignaleerd. In de loop van de zomer herhaalde zich deze verschijning enkele malen. Nu de win ter is ingevallen met zjjn perioden van langdurige beschermende duister nis, is de komst en het vertrek van zulk een voertuig geen uitzondering meer en daarom de douane een danige doorn in het oog. Natuurlijk worden er krachtdadige pogingen in het werk gesteld om dc wagens te vangen. Pantserwagens zijn evenwel een lastige prooi om naar te jagen. Het pantserstaai is niet minder dan 11'/2 milimeter dik en een pistool-, revolver- of mitrailleurkogel stuit er op af. Het glas dezer wagens is kogel vrij, de banden zyn zogenaamde cel banden: worden zij door een kogel ge troffen, dan loopt slechts een klein gedeelte van de band leeg, de wagen kan ongehinderd verder ryden. Wegversperringen worden zonder moeite genomen: over de weg gelegde booms'ammen vormen een hinderpaal, die de moeite niet waard is, staalka bels bleken niet afdoende. Een achter volging wordt uitermate bemoeilijkt doordat dc wagens der smokkelaars uitgerust zyn met een apparaat om kopspijkers over de weg te strooien, waardoor de wagens der achtervolgers lekke banden krijgen. Of de smokkelaars bewapend zyn en wat zy in geval van nood zullen doen, wie zal het zeggen? Bovendien zyn de smokkelaars sterk in het voordeel, om dat het aantal grenswegen groot is, de douane een beperkt personeel heeft en maar moet trachten te raden wat de smokkelaars van plan zijn, de smok kelaars, die zelf hun vaste plan heb ben en misschien.. hun spionnen, die de aanwezigheid van douaneposten verraden DE SMOKKELWAAR. Algemeen wordt in de grensstreek aangenomen, dat de smokkelhandel met name gedreven wordt in boter en gedistilleerd. Gedistilleerd levert over de grens een winst van rond 100 pro cent op en ook op roomboter, die in Nederland weliswaar weinig meer ge geten wordt, maar in België nog even veel als voor de oorlog, schijnt nog altijd een smokkelwinstmarge te zit ten, die het nemen van risico loont. Het smokkelen van vee, in de jaren vlak na de oorlog van vrij grote om vang, is niet van veel betekenis meer. Tot dusver is het niet gelukt om de boter op haar weg van fabriek tot smokkelaar te volgen WAGENS UIT LEGERDUMPS. Slechts eenmaal is men erin geslaagd een pantserwagen der smokkelaars te pakken te krijgen en wel toen het ve hikel in de buurt van Eeklo (België) verongelukte. De inzittenden waren spoorloos. De wagen bleek een uit een dump afkomstige moderne legerwagen te zijn, die normaal verkocht was, voorlandbouwdoeleinden Men neemt aan, dat de wagens zon der uitzondering in België gestation- neerd zijn. In de grensstreek gaat het gerucht, dat als bestrijdingsmiddel tegen de smokkelaarspantserwagens thans pant serwagens van de douane of de mare chaussee zullen worden ingezet. Be vestiging van dit gerucht was even wel niet te verkrijgen. HOE MINISTER OUD SMOKKELAARS VING. Merkwaardig is, dat het gebruik van pantserauto's door smokkelaars in Ne derland voor het eerst in Oost Zeeuwsch Vlaanderen voorkwam. Dit geschiedde in de dertiger jaren, maar toen gebruikte men gewone auto's, waarvan de cabine door losse staalpla ten werd afgeschermd tegen kogel- vuur. Het spreekt vanzelf, dat destijds de regering hiervan op de hoogte werd ge bracht en de toenmalige minister Oud besloot om vergezeld van zijn staf zelf eens een kijkje te komen nemen. Dui- Foto's voor de Prinsesjes. De Prinsesjes op het Paleis Soestdijk hebben Dinsdag, en kele uren na de aankomst van haar ouders op Victoria Sta- tion photo's bewonderd van de state procession naar Buck ingham Palace. De foto's, genomen door de Daily Graphic, waren onmid dellijk per vliegtuig naar Ne derland overgevlogen en wer den op het Paleis Soestdijk aan Prinses Irene overhandigd door de cameraman Stanley Devon, die bij de opname had geholpen. Devon maakte prompt foto's %ran Prinses Ire ne. terwijl zij de Londense op namen zat te bewonderen, en bracht deze naar Londen, waar hij ze aan Koningin Juliana overhandigde. KORTE PREDICATIE „GIJ DWAAS!" Lucas 12 20. Ik hoor uw protest al. Dwaas? Wel nee. die man uit deze gelijkenis is een wijs man. Hij heeft een best jaar ge had. Niet gestolen, maar alles eerlijk verdiend, er misschien wel dag en nacht voor geploeterd. En nu gaat hij z'n bedrijf uitbreiden. Dat is verstan dig. Als u en ik de kans kregen, als wij konden bouwen, dan deden we precies heizelfde. En dan vindt iedereen ons een nuch ter, weldenkend mens: Maar God zegt hier: „Neen, een dwaas!" Waarom? Niet, omdat deze boer rijk is. Ook niet, omdat hij schuren bouwt. Maar omdat hij dat alles tot zijn god heeft gemaakt en er op vertrouwt. Al zijn goederen zijn voor hem een garantie, dat, hem nu niets meer gebeuren kan. Hij is rijk in zichzelf, maar niet in God. En daarom zegt God: „Dwaas!" r zijn geen god-loze mensen. We heb ben allen ivel iets waar we op „ver trouwen", schatten, die we voor ons zelf verzamelen. Misschien geld, de boomgaard of de zaak. Of de fietsbanden op zolder, die we alvast hebben ingeslagen, als hel verkeerd mocht gaan. Zo is het ook in de wereld en de kerk. We vertrouwen op de bewapening, op dit land of dat land. Daarmee zullen we het wel redden. De Bijbel werpt dat alles op één hoop en God zegt over ons allen: „Dwazen, grote dwazen!" Dan komt dus de vraagIs er eigen lijk nog wel ergens één „wijze" te vinden, die dat niet doet en wijs is voor God? Het antwoord op die vraag is; >rJa, Eén: Jezus Christus". Jezus is eigenlijk de grote dwaas voor de mensen. Want Hij heeft geen schatten verza meld voor Zichzelfheel Zijn leven, lijden en dood, is het vergaderen van schatten voor een ander. Daarom is Hij alleen de enige Wijze! Daarom is Hij Gods wijsheid! (1 Cor. I vers 30). Weet u wat dat betékent? Dat Hij alleen u en mij, de dwaze kerk en de dwaze wereld redden kan. Want Hij verlost ons van alle dwaas heid en maakt ons tot „wijzen", die vertrouwen op Hem alleen en Zijn schatten. Biezelinge L. SCHELLEV1S. zend tegen eon, dat zij niets ontdek ken zouden, zal men zeggen! Maar ziet: In drie mooie auto's reden de offici ële persoonlijkheden door de landou wen van Zeeuwsch Vlaanderen, toen zij ergens een veeauto zagen staan. De smokkelaars want het was inder daad een smokkelauto! bleven rus tig wachten, heilig overtuigd, dat het een bruiloftsstoet was. Inplaats van de bruid stapte de minister echter uit de wagens enmet de activiteit van deze smokkelaars was het gedaan- Dat was in 1934. In 1950 hebben de grensbewakers tot dusver zoveel veine niet gehad. Maar wat niet is. kan nog komen! WEINIG WIND. Weersverwachting, geldig tot Zater dagavond. Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien, voornamelijk in de kustprovincies. Koude ochtend met plaatselijk mist. In de middag iets la gere of ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren. Overwegend zwakke veranderlijke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1