Doelbewuste middenstandspolitiek? KAPPIE en de looren Olifant Interview met Jacques Fath „Onze Westelijke wereld lijdt onder de Eenheidskleding" MOEILIJKE WEDSTRIJDEN VOOR DRIE CLUBS AAN DE KOP Voor een redelqk bestaan zijn capaciteiten en organisatie nodig Een gedwongen Huwelijk vrijdag 24 november 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T De ideeën van een groot man Er was bericht van een der secretarissen van Jaques Fath gekomen, dat de grootste couturier aller t\jden er in had toegestemd my gedurende vier minuten in audiëntie te ontvangen. Na me gehuld te hebben in m'n minst aanstoot gevende uitrusting Ijlde ik naar het Viotorio-hotel. Passeerde twee boys, een bataljon kellners, enkele chasseurs, een secretaris, een secre taresse, een wachter, nóg een wachter. Daarna bereikte ik het vertrek waar het interview zou plaats vinden. Het rook er naar lavendel en seringen. Ik wist dat ik op de drempel van een historisch ogenblik stond. Een jonge vrouw ruiste naar binnen en witerp me een koele blik toe. Ik was te verward om vast te stellen of het Geneviève was. Twee uur later Verscheen Jacques Fath. Hy nam mij wat verstrooid op en het kwam me voor dat zyn blikken een fractie van een seconde bleven toeven op de bijna onzichtbaar wegge werkte vlek onder de bovenste knoop van mijn vest en op de paar rafels onder aan de linkermouw van m'n overhemd. Ik voelde me zoals een nachtuiltje zich moet voelen als het per ongeluk in de lichtbundel van een 10.^00-kaars schijnwerper terecht komt. Ten slotte richtte hij, ietwat vermoeid, het woord tot me. Hg informeerde waarmee hg mij van dienst kon zijn. „Wat denkt U eigenlgk van de po litiek, mijnheer Fath?" „De kledingpolitiek?" „Nee, de wereldpolitiek". „Ohdie gaat zeer slecht. En dat is geen wonder als U ziet hoe beestachtig onze leiders zich kleden. Als men de nationale en internationa le assemblées ziet, denkt men aan uitdragerswinkels. Monsterachtig zien die mensen er uit. Is het dan een won der dat iedereen zich aan iedereen er gert? Laat onze vrienden, de Russen, zich kleden als kozakken, de Amen- kanen als cowboys of caucho's, en U zult zien hoeveel plezieriger de debat ten verlopen". „En onze nationale politiek, myn heer Fath?" Zelfde recept. U moet dat niet in Uw krant zetten, maar zegt U nu zelf: is Drees met grijs en grauw, kleurloos en stoffig? Altijd in dat zelfde colbert, vest en broek. Dat lgkt naar niets. Als ik het in uw regering voor het zeggen had, zou ik grondwet telijk voorschrijven dat deze mensen zich aanzienlgk nationaler gedroegen, ook, nee speciaal wat hun uiterlyk betreft. Wat dacht UDrees m een Volendammer pantalon, Gerbrandy als stierenvechter, iemand als De heer Gerbrandy behoort met meer tot de regering", waagde ik schuchter op te merken. „Maakt niets uit. Ik wil alleen maar zeggen dat de kleren niet al leen de man maken, maar ook de re gering. Dat moet U met me eens zijn". Ik knikte instemmend en lanceer de de volgende vraag: „Wat denkt U van onze bescha ving?" kleedt u beter „Het Avondland is te redden, mits het zich beter kleedt. Ziet U zelf niet dat heel het Westen, ia, ik mag wel zeggen heel de wereld, lijdt aan het euvel van eenheidskleding? Iedereen is gelijk aan iedereen En het meest menselijke streven is juist anders te zyn dan alle anderen. Dat is de kern van alles". „Hoe denktU over kern-splitsing?" „Er wordt in het algemeen te wei nig gesplitst. Het is zaak dat er meer en beter gesplitst wordt. Speciaal in de maag dient aanzienlijk meer ge splitst te worden. Ik ben daar nu mee bezig, maar de diepere waarheid daar van zal U waarschijnlijk wel ontgaan". „Een krant schreef dat U een ge nie bent. Is U het daarmede eens". „Natuurlijk. Reeds op prille leeftijd ontdekte ik hoe onvolmaakt het men selijk lichaam in wezen eigenlgk is. Bezie U zelfen zeg dan eens: wordt U niet misselijk van wat U dan ziet? Ik zelf mag er zyn, maar ik weet me ten slotte te kleden. Maar de vrouwenEén op het millioen is van nature met een dergelijk figuur begenadigd. Die andere negenhonderd duizend negenhonderd negen en ne gentig zijn op mij aangewezen. En ze komen, U heeft het gezien. Ook de Hollandse vrouwen". „Is dat uw eerlijke overtuiging, me neer Fath „U bedoelt dat van de onvolmaakt heid des lichaams Waarachtig. Niets is volmaakt. Zelfs ik niet. En wat zei Maurice Chevallier?: „Om het zwak ke geslacht het schone te noemen, daartoe is alleen het door liefderoes benevelde mannelijke verstand in staat. Dat is de kwestie". „Zei Schopenhauer dat niet „Nee, Maurice zei het. Ik weet het zeker. En wat zei Freud: „Das Natu rel der Frauen, 1st so na mit Kunst verwandt" „Ik dacht dat dit van Heine was „U bent slecht thuis in de klassie ken, meneer. I'et was Freud. Een knappe kerel, maar hopeloos slecht gekleed. Daar moet iets aan gedaan worden". goed geklede vrouw als iedeaal „Wat is uw ideaal, mijnheer Fath?" „Iedere vrouw een goedgeklede vrouw. Geen prijs is daarvoor te hoog. Trouwens, is er een mannelij ker doel denkbaar? Wat zeggen de Arabieren? Het geluk der mannen bevindt zich op de rug der kamelen en aan de voet der vrouwen. Laat ons dus dat geluk geven waarop het recht heefteen elegant en smaakvol uiter lijk". „Deed U nog ideeën op in Holland?" „Jazeker. De Marker ballonbroeken inspireerden mij bijzonder. Ik ben se dert gisteren bezig met mijn laatste experiment: Urker- of Volendammer- broeken voor de mannen in het Brit se Koninkrijk. Die Britten bezitten zonder uitzondering foeilelijke spille benen en dit model broek is dé uit komst voor hen. Na myn wereldsuc cessen op het gebied der vrouwenkle ding werp ik mij thans cp de mannen kleding. Het is daarvoor trouwens de hoogste tijd. He zou zeggen: Kijk maar naar uzelf". „Zweeft U een bepaald systeem voor ogen?" „Ja. Het is vrij revolutionnair, maar het zal het wel doen. Ik zal de bretels verbannen, de sokophouders, de bidelotjes, de vestjes, en de strop das. Allemaal idiote, burgerlijke din gen, waarin vooral uw volk sterk is. Eveneens zal ik het einde decreteren van baaien broeken, jaeger hemden en sa jet ten kousen. Het is afschuwe lijk, zo beestachtig dat volk van U zich kleedt. In de plaats daarvan: een Romeinse toga, loshangend en flink ruim". „De toga dan toch alleen voor het Westen, niet?" „Natuurlijk. In het Oosten gaan we anders te werk. U hebt er geen idee van hoe romantisch en aantrekkelijk een Marokkaan er uitziet in een rood baaien broek en sajetten kousen". „U verwisselt dus alleen maar de nationale klederdrachten?" Jacques Fath nam me medelijdend glimlachend op en zei toen heel zacht: „Maar meneerTen slotte draait de hele zaak er toch maar om, dat de wereld bedrogen wil zijn? Geef de mensen een illusie en je hébt ze. M'n hele systeem is gebaseerd op de er varing van één gemaskerd bal dat ik eens meemaakte. Ik zag toen dat iedereen er anders uit wilde zien dan hij in werkelijkheid is. Van dat ogen blik ben ik volgens plan te werk ge gaan en ge ziet: niet zonder succes. De wereld ligt aan mijn voeten en ze zal er nog wel een tijdje aan blijven liggen ook, dacht ik." Er kwam een verblindende schone vrouw binnen, -lie Jacques enkele bonbons aanbood. Daarna kwam een secretaris en vervolgens Geneviève. Jacques stond op en zei me dat het gesprek geëindigd was. Hij draaide zich om en verdween, haast zwevend, in de aangrenzende kamer. Ik pakte mijn hoed en strompelde naar buiten. Op het Damrak ging ik voor de eerste de beste etalageruit staan en aanzag mezelf. Het resultaat viel niet mee. Zelfs de minimum-eisen die men aan een toekomstige Romein zou mo gen stellen waren niet aanwezig. Ver doofd èn somber wierp ik mij in de maalstroom der gelijkvormig geklede Amsterdamse massa. (Aldus gedaan op de 19e No- WU brengen hier nog een fraaie foto van het koninklijk bezoek aan Londen. Toegejuicht door duizenden enthou siaste Londenaren, rijdt H.M. Koningin Juliana, gezeten naast Z.M. Koning George VI van Engeland door de straten van de En gelse hoofdstad. Zaterdagvoetbal Interessant programma voor a.s. Zaterdag. Ie KLASSE: Het zal de drie koplopers niet ge makkelijk vallen zich te handhaven hoewel zij alle drie een kans krijgen. In Kapelle ligt een voetangel voor Arnemuiden en Nieuwdorp mag ster ker gerekend worden dan Rillandia, maar Rillandia heeft de laatste we ken in de beker-competitie danig van zich afgebeten en het kon voor de jongens uit Nieuwdorp wel een zware wedstrijd worden. Wolfaartsdijk gaat zonder veel moed op een overwinning naar Colijnsplaat en VCK krijgt de handen vol aan Krabbendijke. Ten slotte mag Kloetinge tegen Wemel- dinge niet in het zand bijten. 2e KLASSE: SVD een overwinning voorspellen tegen Mevo is al te gewaagd en even- mm slaan we de papieren van 's Heer Hendrikskinderen hoog aan. Voor Vee- re liggen er nieuwe winstkansen, al zal Bevelanders geen gemakkelijke yember anno 1950, in het vijfde i prooi zijn. Nieuwfand geven we niet jaar na de Hongerwinter) Veel hoop op een overwinning tegen ANTHONY VAN KAMPEN Kats. Mevo II geven we tegen Kloe tinge II niet al teveel kans en Wol faartsdijk II kan de eer aan zich houden tegen Wemeldinge II. Veere II moet voor Rillandia II te zwak ge acht worden, terwijl Krabbendijke II en Kapelle II stevig om de punten moeten vechten. Bevelanders II mag zich schrap zetten tegen Colijnsplaat- se Boys II. Arnemuiden II kan de volle winst uit Serooskerke meebrengen en VCK II geven we in Arendskerke weinig kans op succes". Interessant wordt de strijd van De Meeuwen, die na Zaamslag Hl opgelopen schade nivel leren met een overwinning op Beren II. Zaamslag III zal het tegen Driewe gen II heel wat lastiger hebben. Zaamslag II kan uit Hoek de volle winst meebrengen. zondagvoetbal De derby op Walcheren tussen Domburg en Noormannen ïykt dit maal de volle winst in de badplaats te brengen en Hansw. Boys heeft de beste papieren contra het bezoeken de Kruüungen hoewel een verrassing hier niet is uitgesloten. Cortgene zal zich Volharding wel van het Iyf hou den zonder de kopplaats van Luctor te kunnen overnemen want deze wint vanzelfsprekend van Walcheren. In 1b zal Schoondijke zich wel van de schok hersteld hebben en Vogelwaar de verslaan maar Zuidzande zal te- §en Sluis wel niet zo ver komen, roede blijft natuurlyk in het goede spoor en stuurt Rapenburg met lege handen naar huis. In IC vecht Drei- schor voor zijn laatste kans tegen het bezoekende Burgh en Zierikzee ni eerste overwinning VSC als tweede zal het 't leidende Renesse nog lastig slachtoffer zullen lusten. Benieuwd genoeg maken. Het programma voor zijn we ook naar het resultaat van Zondag luidt: RCS tegen Nieuwdorp H. waarvan niet veel te voorspellen valt. Zaamslag krijgt een zware kluif aan Spui, nu het er om gaat de ver overde goede positie te handhaven. Terneuz. Boys zal minder moeite hebben met de Beren en ongetwijfeld geen terrein verliezen. De uitslag van de strijd tussen Driewegen en Hoek zal niet ver van een j liggen. Kloetinge III (elijk spel af- tan de tegen Prijzencommissies wordt nieuw leven ingeblazen. Het wetsontwerp noodregeling kinderbijslag kleine zelfstandigen moet niet worden gezien als een maatregel van middenstandspolitiek. Dit ont werp beoogt niet meer te zijn dan een sociale maatregel voor die zelfstan digen, die in het voorlopig verslag „uiterste minimumlyders" zijn ge noemd. Een gezond ondernemingswezen in midden- en kleinbedryf zal langs andere wegen moeten worden verkregen en ligt op een ander niveau. Dat de doelstelling van de middenstandspolitiek niet in voldoende mate in prak tijk wordt gebracht, moet ontkend worden. Aldus betoogt minister van den Brink in zUn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begroting van economische zaken. De Vestigingswet 1937 wordt conse quent uitgevoerd, hetgeen moge blij ken uit de 41 vestigingsbesluiten, die na 1937 tot stand zijn gebracht. Er kend moet worden, dat deze wet lacu nes vertoont. In het voorontwerp-ves tigingswet 1951, dat onlangs aan de Sociaal-Economische Raad is aangebo den, wordt gepoogd deze lacunes te ondervangen. Dat er nog zoveel ondernemers in de middenstand zijn, die niet tot een re delijk bestaan komen, wordt door de minister betreurd. Helaas blijkt nog in te veel gevallen, dat de commerciële en administratieve capaciteiten der ondernemers tekort schieten. Betere resultaten zal de midden stand zeker kunnen behalen, wanneer hij zich meer dan voorheen bewust wordt van de betekenis en de moge lijkheden van een krachtige organisa tie. Hier ligt in de eerste plaats het initiatief bij de middenstand zelf. De taak van de overheid bestaat in aan moedigen en stimuleren. PRIJZENCOMMÏSSIE De minister acht het goed function- neren van de plaatselijke prijzencom missies van groot belang voor de be strijding van het euvel der prijsop drijving. Als uitvloeisel hiervan wordt er aan gewerkt om door middel van voorlich ting en ondersteuning binnen de kortst mogelijke tijd de 258 in Sep tember j.l. nog bestaande commissies tot nieuwe activiteit te brengen- Voorts moeten 107 reeds opgeheven commissies weer worden opgericht, terwijl daarenboven in de overige ge meenten van het land voor zover daaraan behoefte bestaat de opr richting van deze commissies zal wor den bevorderd. Gedeeltelijk is dit reeds geschied. MIDDENSTAND SCREDIET. Voorts werd in het voorlopig ver slag de vraag gesteld of in de Midden- standscredietpolitiek in verband met het betrekkelijk grote aantal afwijzin gen van crediet-aanvragcn wel bevre digend werkt. De minister antwoord de hierop, dat gevallen, waarin over- heidsgarantie voor credietverstrekking noodzakelijk is, als regel niet tot de sterkste zullen behoren. Het moet ech ter vaststaan, dat het bedrijf gezond is. Zou dit criterium worden losgela ten, dan zou worden gehandeld in strijd met de doeleinden van de vesti- gingspolitiek. Dat het verliespercenta ge op deze credieten tot nu toe maar klein is, moet mede gezien worden in verband met de gunstige ontwikke ling in de omzet. Het beeld zal zich totaal kunnen wijzigen, wanneer een andere toestand intreedt en de con- junotuur omslaat. De waarschijnlijkheid, dat Marshall- gelden zullen kunnen worden aange wend om de risico's te dekken, welke aan de overheidsgarantie voor het middenstandscrediet verbonden zijn. achtte de minister niet groot, omdat het onder de huidige omstandigheden niet gewenst is door de bestemming van de Marshall-gelden een uitbrei ding van de geldcirculatie te bevorde ren. Tegen de inschakeling van andere banken dan de Middenstan dsbank be staan bij de minister ernstige bezwa ren. PRIJZENBELEID. De opvatting, dat onder de tegen woordige omstandigheden van con currentie nauwelijks meer kan worden gesproken, kan de minister niet de len. Hij is van oordeel, dat na de overwinning der onvermijdelijke na oorlogse goederenschaarste. de mede dinging in het economisch leven weel een belangrijke rol is gaan spelen. De gevolgen hiervan zouden voor de prijsvorming duidelijker zijn geweest, indien de jongste politieke gebeurte nissen met hun nasleep van prijsstij gingen op de grondstoffenmarkten, angstaankopen e.d., de situatie niet opnieuw zouden hebben vertroebeld. Het huidige stelsel van prijsvorming moet worden gezien als een poging de vdbrdelen ener binnen bepaalde per ken vrije prijsvorming te combineren met het streven de prijsbeweging in haar algemeenheid te houden binnen hetgeen kostprijstechnisch als verant woord mag worden. VERLENGING ARBEIDSDUUR? Het vraagstuk van de eventuele ver lenging van de arbeidsduur maakt deel uit van de problemen, waarover het advies van de Sociaal-Economi sche Raad is gevraagd. De regering zal haar definitieve standpunt eerst bepalen, nadat zij van dit advies heeft kennis genomen. BEDRIJFSORGANISATIE? De menig van sommige leden, dat de totstandkoming van de bedrijfsor ganisatie zich slechts traag voltrekt, kan de minister niet delen. Zorgvuldig moet worden afgewogen, welke om vang aan het bedrijfslichaam moet worden gegeven, welke vorm dient te worden gekozen, welke organisaties in de voorbereiding moeten worden betrokken, welke bevoegdheden moe ten worden toegekend, op welke wijze het bestuur dient te worden samenge steld. Het is dan ook niet te verwonde ren, dat tot dusverre nog geen be drijfslichaam tot stand is gekomen. le klasse a: Domburg I Noorman- ~>Kn Cortgene I-Volharding 32 I; \VaIche- nen I; Hansw. Boys I-Kruiningen I; :gei ren I-Luctor I. door: tAary Burchell Clara begroette haar met duidelijke goedkeuring, Anthony met genegen heid en Jessica met critische belang stelling. „Je ziet er charmant uit, kind", zei Jessica. En ze meende: je blijkt het vak al aardig goed te leren. „Ze ziet er ook gelukkig uit, wat nog beter is", glimlachte Anthony met een glimlach. En Teresa, zyn blik met aandoening beantwoordend, zei: „Ik ben ook gelukkig, heel erg ge lukkig". „Natuurlijk". Jessica, die persoon lijk geluk nogal laag aansloeg, ging er verder niet op door. „Nu zul je 27. De nachtportier sloop zacht naderbij en signor Rivaldi noch de fakir hadden daar erg in. Signor Rivaldi maakte zich veel te veel zorgen over de verdwenen olifant, om op iets anders te letten, en de fakir was ver diept in de wapens, die hij als de zijne herkende. Maar op eens voelde hij, dat een hand hem van achteren vastgreep. „Daar heb ik je!" zei de stem van de por tier. „En jy daar! Blyf staan! Jullie dachten hier zo maar te kunnen inbreken, en de kostbare wapens van het museum te kunnen stelen! Maar jul lie hebben misgerekend! Ik ben er ook nog! Boeventuig!" „jy zelf boeventuig!" schreeuwde signor Ri valdi. „Wjj hier niet zyn om te steéldieven Wy wit olibeestdier zoek. Wit olibeestdier zyn wegfoetsie!" „Dan hebben jullie die zeker ook gestolen!" riep de portier. „Jullie kunnen my niets wijs maken! Komen jullie maar mee naar buiten! De politie zal dit geval wel verder uitzoeken!" De portier liet de fakir niet los. Hg duwde hem naar buiten, en signor Rivaldi volgde hen razend van woede. Nu liep er toevallig een agent over het plein, en de portier begon met een tegen hem te schreeuwen. „Help! Ik heb hier een dief!" riep hij. zelf partgen moeten gaan organise ren, Teresa". Teresa schrok, maar ze vermoedde dat haar schoonmoeder bedoelde, dat ze nu voldoende presentabel was ge worden om zich aan de mensen te vertonen. „Daar zult u me bg moeten helpen", zei Teresa tactvol. „Ik voel me nog niet heel zeker van mezelf als gast vrouw". „Nee, natuurlijk niet. Dat zal de ondervinding je moeten leren", zei Jessica beminlijk, tevreden dat zij het heft nog in handen bleek te hebben. „Je zou met 'n dinertje voor je eigen familie kunnen beginnen. Je oom en tante en je nicht. Dat hoeft niet ver ontrustend te zijn". Teresa dacht, dat ze heel wat min der verontrustende dingen had kun nen verzinnen en mompelde slechts: „O, is dat nodig?" „Het zou nogal beledigend zijn als je hen niét zou vragen, in aanmer king nemend dat ze familie van je zijn, en dat je vanuit him huis ge trouwd bent", zei Jessica. „Ik ben niet erg gesteld op myn familie, ziet u", zei Teresa eerlijk. „Dat heeft er niets mee te maken", zei haar schoonmoeder droog. „Je kunt het beter doen, dan is t' gebeurd, Teresa", mengde Clara er zich niet onvriendelijk in. „Wij zijn er ook bg, dat zal het makkelijker ma ken". „Ik betwyfel, of Marcia er al goed genoeg voor zal zyn", zei Teresa met wat ze zelf als een laf smoesje be schouwde. „O, ze gaat alweer uit", vertelds Clara haar. „Ik zag haar gisteren in de stad. Ze stond zelfs stil om naar jou en Elliot te vragen, en ze zei dat er naar verlangde jullie eens te zien, nu ze de trouwery gemist had". „Zei ze dat?" Teresa's hart zonk diep, en hoewel ze het tot nu toe be treurd had, dat Elliott tydens dit ge sprek niet in de kamer was geweest, voelde ze zich op dit ogenblik opge lucht door zijn afwezigheid. „Ik denk, dat het alleen een con ventionele opmerking is geweest". le klas b: Schoondijke I-Vogelwaar de I; Zuidzande I-Sluis I; Groede I- Rapenburg I. le klas C: Dreischor I-Burgh I; Zie rikzee m-Renesse I. Res. le klas A: Patrijzen II-EMM H. Res. le klas b: Middelburg Iü-Zeeu wen UI; Aardenburg II-Oostburg II; Luctor n-Zeelandia II; Goes IH-Vlis- singen UI. Res. le klas C: Steen II-Axel III; Sluiskil II-Terneuzen m; Ria W n- PSK II. 2e klas A: Hansw. Boys H-Kruinin- fen II; Cortgene H-Volharding 32 II; liddelburg IV-Zeelandia UI; Kwade- damme I-Vlissingen IV. 2e klas b: Middelburg V-Breskens III Sluis H-Retranchement I; RCS IH- Red Star I; DSW I-Groede II. 2e klas C: Hontenisse IH-Koewacht II; Vogelwaarde Ü-Zuiddorpe I; Ra penburg II-Corn Boys III; Terneu- zen IV-Graauw I. 2e klas d: Dreischor H-Burgh II; Zierikzee IV-Renesse n. 3e klas A: Noormannen II-Lewed. Boys II; Walcheren II-Goes IV; Zeeuwen IV-Zeelandia IV. 3e klas b: Groede Hl-Biervliet III; Breskens IV-Red Star II; Retranche- ment II-Schoondijke II. Hatta laakte scherp zinloze vernielingen De vice-president van Indonesië, drs. Moh. Hatta, heeft te Medan in een toespraak tot 10.000 mensen scherp zinloze vernielingen en moorden ge laakt. Hij legde er grote nadruk op dat vrijheid niet betekent, dat men nu ook gemakkelijk een goed baantje kan krijgen. Een ieder moet werken en hard werken voor de opbouw van het land. Het is dom, te zeggen: wij zijn nu al één jaar vrij en wat is er eigenlijk gebeurd, neen, wij zijn pas een jaar vrij en het zal tientallen ja ren duren vooraleer de opbouw van onze staat zal zijn voltooicL Doelend op de „nons" en „co's" (In donesiërs die voor 1950 niet, resp. wel met de Nederlanders hebben samen gewerkt) zeide Moh. Hatta: Wij heb ben gestreden tegen de Nederlanders, doch thans zijn wij bereid, met hen samen te werken in het belang van de wereldvrede en om alle krachten te kunnen richten op de wederopbouw. Advertentie. In Gouda, de mooie pijpenstad. Liep iemand van de Hermandad. Hij keek naar de lucht En zei met een zucht: ..'k Wou, dat er geen regen, maar TIP in zat" 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. A. v. Z., Gouda. ontv. 1 fL TfP. zei Clara, Teresa's verwarring ziende. „Marcia doet niet aan conventionele opmerkingen", mompelde Teresa en ze hoopte dat het voorgestelde diner onbepaald uitgesteld zou kunnen worden, of misschien al van de baan was. Ze vermoedde echter, dat haar schoonmoeder het dinertje als 'n on aangename sociale plicht voelde, en als dat zo was, zou geen van hen de toestemming krijgen er zich van af te maken. Teresa zuchtte. De heerlijke dagen van haar huwelijksreis leken al snel op de achtergrond te raken. Maar als Elliott ook zou vinden, dat ze haar familie een diner had aan te bie den, dan zóu ze him een diner aan bieden. Hierover geïnterpelleerd, gaf El liott zonder enthousiasme toe, dat conventie en goede manieren zoiets waarschijnlyk geboden, en even&Iè Clara zei hy. „We moesten het nuir doen, dan is het gebeurd". (Wordt wrvotfd».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 7