De zusters van het St. Joseph ziekenhuis gehuldigd DE VRAAG NAAR BIJBELS IN INDONESIË IS GROOT .,DER B0EDE" ZIEKENHUIS VOOR CHRONISCHE PATIËNTEN CHRISTELIJK LYCEUM VOLGEND JAAR IN NIEUW GEBOUW? Indrukwekkende receptie in Concertgebouw te Vlissingen Werk- Kleding P.K. BE VA K.L.M. Hacccu reproducties SANOSTOL DRAISMAS LEVERTRAAN Opgelet Turen.. PROVIN Cl ALK ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 NOVEMBER 1950. De zusters van het St. Joseph's ziekenhuis te Vlissingen hebben Don derdag gejubileerd. Vijf en zeventig jaar hebben de Franciscanessen haar arbeid in Vlissingen verricht, eerst ais verzorgsters van wezen en ouden van dagen, daarna als verzorgsters van zieken. Donderdagmorgen werd in de R.K. Kerk een speciale mis opgedragen en Donderdagnamiddag was er een receptie in het Concertgebouw. Vele belangstellenden en tal van autoriteiten waren aanwezig, toen de zusters door de voorzitter van het Zie kenhuisbestuur, de heer A. W. van Nieuw land werden binnengeleid en plaats namen op twee rijen stoelen, die omgeven waren met tientallen fraaie bloemstukken. De heer van Nieuwland. die daarna een inleidend woord sprak, vertelde iets over de geschiedenis van het werk in Vlissingen. Op 23 November 1875 kwamen de Franciscanessen. Eerst al leen als verzorgsters van wezen. Dan wordt in 1894 het eerste kindje geope reerd en verpleegd in het weeshuis en in het jaar 1908 is het aantal opnamen van zieken gestegen tot 59. Daartoe aangespoord door dokter A. Staverman besloten bestuur en zusters hoewel zonder geld! een zieken huis van 45 bedden te beginnen, dat in 1913 kon worden geopend. Spr. herdacht in het bijzonder de arbeid, die in de oorlogsjaren werd verricht en hij noemde het een vreug de. dat de zusters na jaren van zelfop offering thans eens 'n blijde dag heb ben. HET GESCHENK. Namens het comité, dat deze huldi ging organiseerde, sprak de heer J. C. Limonard, Velen, zo zeide hij, gaven gehoor aan de oproep van het comité en schonken een bijarage. Spr. bood aan de moeder-overste een chèque aan met het verzoek deze gelden naar eigen inzicht te besteden voor het zie kenhuis. GEMEENTEBESTUUR. Voor het gemeentebestuur van Vlis singen sprak wethouder I* P. van Oorschot. Hij bood gelukwensen aan en noemde het St. Joseph's ziekenhuis een instelling, die in Vlissingen niet gemist kan worden. Het is aan het R.K. Ziekenhuis gelukt een instelling te zijn, die de sympathie heeft van de gehele bevolking. Die sympathie Is verdiend geworden, want de zusters brachten liefde, daar waar de mensheid lijdt. Spr. uitte de verwachting, dat het werk niet zal stilstaan, maar nog zal groeien. RODE KRUIS. Voor het Rode Kruis sprak dokter G. Sissingh, die herinneringen ophaal de aan de bevrijdingsdagen en de be schieting van 1 Oct. 1944. In een dag tijd kwamen er honderd zwaar gewon den in het beschadigde ziekenhuis bin nen en 1000 burgers kwamen er een schuilplaats zoeken. Door haar devote houding hebben toen de zusters voorkomen, dat er een paniek ontstond. Namens de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis dankte spr. de zusters voor de samenwerking en namens het hoofdbestuur reikte dokter Sissing aan Moeder Wilbur- gis de zilveren medaille van ver dienste (Rode Kruis) uit. (Levendig applaus). Dokter H. P. Veening, die huldigen de woorden sprak voor de Vlissingse medici, wees in het bijzonder op de nooit wijkende vriendelijkheid en het altijd handhaven van een sfeer waar uit vertrouwen werd geboren. De zus- Advertentie. al meer dan 50 jaar St. Jacobsstraat 7 - Tel. 2667 VLISSINGEN De „Amer" werd gelicht. Donderdagmiddag is het Van der Tak's Bergingsbedrijf brj hoog water gelukt het. sleepschip „Amer'rvan de N.V. Boele en Van Oosterwxjk te Rotterdam, dat vorige week op de Oosterschelde is gezonken, te lich ten. Zoals men weet verloor schipper Moesker bh deze scheepsramp zijn vrouw en aochter. Het schip was op een zandplaat terechtgekomen. Gesleept door de bergingsv&artui- gen „Schollevaer" en „Zeepaard", van Van der Tak en de sleepboot „Griekenland" van P. Smlt'a Sleep bedrijf, die geassisteerd werden door de drijvende bok „Adelaar", kwam de „Amer" Donderdagmiddag omstreeks 1 uur de vluchthaven van Zijpe bin nen. Advertentie. Kunsthandel „RIE MINDERHOUD' in onze toonzaal grote collectie Nieuwe Burg 8, Middelburg ters hebben het geheim van die sfeer Het is in het Sint Joseph's ziekenhuis altijd goed,gezellig en prettig. BETHESDA. Ds. J. C. Sickesz, voorzitter van Be- thesda, zeide o.m.: „Wij van Bethesda hopen, dat de komende jaren voor U en uw werk in het teken van de zegen des Heren zullen staan, die zo kenne lijk op U rustte in de jaren, die achter u liggen". Dr. J. J. Okker, sprekende namens de Kring Walcheren van de Mij. tot Bev. der Geneeskunst bracht dank voor alle medewerking en verklaarde, dat de zusters nog wat meer doen dan zieken verplegen. Zij voelen de per soonlijkheid van de patiënt aan en putten daarbij uit een diep menselijk gevoel. KON. MIJ. DE SCHELDE. Als vertegenwoordiger van de direc tie der Kon. MU. De Schelde voerde dr. P. C. Kraan het woord. Toen De Schelde naar Vlissingen kwam. ver schenen ook de zusters. Er is een on verbrekelijke band ontstaan en De Schelde is daar blij om. Spr. bood de beste wensen aan voor de zegenrijke arbeid van de zusters en voor de verdere groei van het werk, dat zij zovele jaren verrichtten. ZIEKENFONDS WALCHEREN. Dokter W. J. Mazzola sprekend op verzoek van dokter A. Staverman namens het Walchers Ziekenfonds herinnerde aan het jaar 1908 toen al les nog primitief was als er wel eens geopereerd moest worden in het zie kenhuis van de zusters. Toen het zie kenhuis klaar was, kwam in 1914 de stroom van Belgische vluchtelingen en dat ziekenhuis heeft toen „het gezicht van Vlissingen gered", want men kon toen de zieke vluchtelingen verplegen. Spr. ging de verbeteringen na, die in financieel opzicht voor de ziekenver pleging werden verkregen. Sedert 1941 is er een nauwe samenwerking met het Walcherse Ziekenfonds en spr. zegde voor die samenwerking persoon lijk dank. DIENENDE LIEFDE. In een persoonlijk en gevoelvol woord, gaf de heer Mazzola aan hoe het sfeer van grote toewijding en die- nende liefde is, die de ziekenhuizen te Vlissingen (ook Bethesda) typeert. Hoewel deze hulde bedoelt is als een hulde aan de communauteit, wilde spr. toch enkele zusters afzonderlijk noe> men. Hij ving aan met de beide adminl- stratiezusters en noemde daarna zr. Julia, zr. Filipa, zr. Anatolien ei Amaggia. elk van haar typerend in haar arbeid. Een levendig applaus dat overi gens ook op de andere toespraken volgde onderlijnde de woorden van dokter Mazzola. TAL VAN TOESPRAKEN. Daarna sprak mej. E. Voorbergen voor de kraamverzorgsters, de heet: Th. Andriessen als burgemeester van Ovezande, de heer J. A. Schroote na mens het R.K. Kerk- en schoolbestuur, de heer F. Schets als voorzitter van de K.A.B., de heer A. Aspeslagh, na mens de Belgen, de heer de Reeper, als oud-patiënt. Allen zwaaiden lof toe aan de zus ters, van wie er verscheidenen werden genoemd, totdat tenslotte ook de keu kenzustertjes een luid applaus kregen. De heer Nieuwland sprak een kort woord van dank tot allen, die geluk wensen hadden aangeboden. Kapelaan Kroon bracht uit naam van de alge meen moeder-overste zuster Scholas- tien te Aerdenhout en de zuster dank aan al degenen, die het verrichte werk hebben mogelijk gemaakt door mee te helpen aan de financiële organisatie. Een bijzonder woord van dank richt te hij tot het bestuur van het zieken huis met de pastoor als bisschoppelijk commissaris. Vele honderden aanwezigen maakten tenslotte van de gelegenheid gebruik om de zusters persoonlijk te compli menteren. District Zeeland van het Nederlands Bijbelgenootschap vergaderde. Verbreiding van Evangelie. Het district Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap kwam Donderdag in „de Prins van Oranje" te Goes in buitengewone najaarsvergadering bij een. voor het houden van een „krijgs raad" en een „wapenschouw". Na opening met Schriftlezing en ge bed, wees de voorziter, ds. C, D. Otte uit Veere op de belangrijke taak van de bijbelgenootschappen bij de ver breiding van het Evangelie. Bij de ingekomen stukken was een mededeling over de^ oprichting van de nieuwe afdeling CadzandZuidzande. De secretaris binnenland, ds. F Vis ser, hield daarop een inleiding over de mogelijkheden en moeilijkheden voor het Bijbelgenootschap De Bijbel is thans gedeeltelijk In 1108 talen ver taald, zodat sinds 1800 een zeer grote vooruitgang te bespeuren is. Wij le ven thans in een buitengewoon be langrijke tijd met geweldige kansen. De Bijbel wordt meer dan ooit ge drukt en verspreid, terwijl de geest drift ook groter is dan eens het geval was. Toch zijn er vijanden die het werk van het Bijbelgenootschap bela gen. In de eerste plaats het defaitisme tegenover Indonesië Al zijn de moei lijkheden er groot, toch is de taak daar nog lang niet afgelopen. De vertaler en de zendingsarbeiders op Bali moe ten bijv. wel terugtrekken, doch de Bijbel blijft Meer dan eens heeft het Boek zijn werk gedaan. Daarom moet gezorgd worden dat er Bijbels naar In donesië blijven stromen. De verkoop is daar heden groter dan voor de oor log. Dientengevolge heeft het Bijbel genootschap het drukker dan ooit LNTERNATIONAAL KARAKTER. Door de internationale spanningen is het ook moeilijk het internationaal ka rakter van het werk te handhaven. Wij hebben God te vragen om vrede, aldus spr., opdat de voortgang van de Evangelieprediking niet verhinderd worde. Een andere tegenstand is de kerkelijke verdeeldheid. Ret Bijbelge nootschap doet prachtig interkerkelijk werk. doch op het ogenblik zijn er bij zondere moeilijkheden. De Geref. ker- ken art. 31 maken bezwaar tegen de samenwerking met de Internat. Zen dingsraad. Spr. gaf toe dat daar fouten zijn gemaakt, doch hij zag deze raad toch als organisatorisch onmisbaar voor het internationale werk. Hü deed een beroep op de leden van genoemd kerkgenootschap om het werk van het Bijbelgenootschap te blijven steunen. Een andere vijand is de duurte. Door de sterk gestegen pa- pierprijzen e.tL is het moeilijk om de bijbel goedkoop onder de mensen te brengen. Spr. wekte de afgevaardigden op, mede te helpen de inkomsten te verhogen, door het werven van nieu we leden en mogelijk te bewerkstelli gen dat de donaties worden verhoogd. Tenslotte wees ds. Visser nog op de laksheid welke helaas onder vele be stuursleden heeiot, DE VERKOOP. Hierna sprak de leider van de afde ling verkoop, de heer D. A. de Wilde, die een overzicht gaf van het beschik bare materiaal, waarbij bleek dat al les wordt gedaan om de Bijbel goed koop en in begrijpelijke vorm te ver spreiden. Voor het werk onder de jeugd zijn ook diverse boekjes ver schenen. Een en ander was in de ver gaderzaal uitgestald. In de middagvergadering werd als afgevaardigde naar de centrale com missie vergadering op 1 December te Amsterdam benoemd ds. Nolthenius uit Aardenburg, terwijl bij de be stuursverkiezing de aftredende leden ds. Otte en ds. Noltheniua bij acclama tie werden herbenoemd. Nadat nog verschillende afgevaar digden verslag hadden uitgebracht over het werk in de afdelingen en de voorzitter een bezielend slotwoord had gesproken, ging ds. Visser voor in dankgebed. Jimmy Brown naar Zeeland „Er uit, Brown!" Commissaris Marcatoklets zat breed- uit achter zijn groot, vierkant bureau, toen Jimmij Brown voorgeleid werd. Twee agenten voerden de dappere sportheld geboeid binnen. Achter het hekje bij de deur zat Pat, die door een dokter met pleisters en verband een beetje bijgelapt toas. Commissaris Marcatoklets streek bedachtzaam langs zijn enorme zilvergrijze snor en kuch te eens, dat deed hij altijd wanneer hij iemand moest ondervragen. „Brown, je hebt stukken gemaakt", kraakte zijn stem door het kleine ver trek. „Brown, je hebt deze man op straat gesmeten. Brown, er is bloed gevloeid. Brown, waarom deed je dat?" Jimmy haalde zijn schouders op en zweeg mokkend. „Sprrrreek, Brown", brulde de commissaris, terwijl zijn ge zicht rood aanliep. Jimmy gluurde eens naar de commissaris en zag, dat het menens werd. „Grrr, 't ging om dollars", bromde hij. „Welke dollars, Brown?" schalde de commissaris, zo dat Pat angstig naar de ruiten keek, die trilden van zoveel stemgeluid. Hortend en stotend deed onze be- faamde sportheld het verhaal van de uitsmijter, die hy reporter Pat had verstrekt. „Zo", gromde de commissaris, „zo, dat is minder mooi. Getuige Ballpoinlbloc kommes hier!" Pat schoot naar voren, haalde een pakje Amerikaanse siga retten uit z'n zak, bood de Commisssa- ris een sigaret aan, wachtte niet eens op antwoord, stak zelf een sigaret op en ratelde los. Natuurlijk weer dat verhaal over Jimmy en filmsterren en meer van die onzin. Commissaris Mar catoklets zat een ogenblik verbluft, toen Pats woordenstroom begon, maar dat duurde niet lang. Hij werd een paar tinten roder in zijn gezicht, zijn rechtse snorpunt schoot omhoog, zijn linkse snorpunt trilde hevig, zijn enorme vuist balde zich en met 'n da verende klap op het massieve blad van zijn bureau begon hij zijn predi katie tegen Pat. „Luister Bloc", kla- roende ae Commissaris (hij hield niet van lange namen en daarom noemde hij Pat alleen maar Bloc). „Luister, je was er naast. Bloc! Brown moet niet naar Amerika, Bloc! Brown blijft hierrrr, Bloc. Verdwijn onmiddellijk, Bloc. Anders smijt ik jou buiten met je dollars, Bloc. Er uit!" Weer een da verende klap en twee agenten hielden de deur al open voor Pat, die niet wist hoe gauw hij weg moest komen. ,jBrown, jij er ook uit", brulde Mar catoklets. „En geen geduvel meer, want anders kun je niet naar Zeeland. Er uit!" Dat liep dus alles nog al goed af, maar het leek ons beter om Jimmy alvast maar naar Zeeland te halen, ivant Enfin, dat vertellen we morgen wel. Oplichter staat terecht Voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg staat morgen terecht, de chauffeur-monteur I. K. te Vlis singen, die een zekere E. A., onder valse voorwendselen in totaal f 200 uit de zak heeft geklopt en die bo vendien voor een door hem gekochte bontjas een bankgiro-overschrijffor- mulier ter betaling heeft aangeboden, zonder dat hij een vrij tegoed voor het bedrag, dat de bontjas moest op brengen (f 262.50) bij de bank bezat. K. is gedetineerd in het Huis van Be waring. Het eerste van Zeeland en West-Brabant. Buiten te Koudekerke krijgt er twee vleugels bij. Het rusthuis „Der Boede" te Kou dekerke zal binnen afzienbare tüd ver bouwd worden tot eqn ziekenhuis voor chronische patiënten, het eerste in Zeeland en West-Brabant. De Stich ting Rusthuizen Walcheren te Middel burg heeft de bekende architect M. Dulntjes te Amsterdam opgedragen hiervoor een plan te ontwerpen en de ze is daarmee thans gereed cekomen- Het oude buiten „Der Bo^de", dat voorkomt op de lijst van Monumenten zorg, zal dienstgebouw worden, waar in zich ondermeer de vertrekken van da verpleegsters bevinden. Het wordt geheel symmetrisch ingericht en deze symmetrie wordt ook toegepast bij de uitbreiding: aan weerszijden zullen éénverdiepipgsvleugels, die half gebo gen zijn, worden gebouwd, In deze vleugels ig een aantal kamers met acht bedden geprojecteerd, die aan de ach terzijde geheel glazen wanden krijgen. Aan de voorzijde bevinden zich met glas afgeschoten terrassen, waarheen bij mooi weer bedden gerold kunnen worden. In het plan, waarover wij la ter nadere bijzonderheden hopen te publieeren, is voorts o.m. een zeer groot dagverblijf en een effeciëpte werkruimte voor de arts opgenomen. Deze laatste zal de beschikking krij gen over een voortreffelijk instrumen tarium. De uitwerking van de plannen ge schiedt in nauwe samenwerking met de Inspecteur en de hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid. Waar het hier een ziekenhuis betreft, verstrekt het departement van Sociale Zaken de noodzakelijke vergunningen. Het ziekenhuis is berekend op 120 patiënten, die door 40 zusters verzorgd zullen worden. Men zal zieken van al le leeftijden, uitgezonderd kinderen, opnemen. Reeds thans bevindt zich een aantal van dergelijke chronische zieken in „Der Boedc" en dit aantal wordt gestadig uitgebreid. Erkenning van Gymnasium-afdeling kan spoedig tegemoet gezien worden. Ook in het jaar 1949 is gebleken, dat het Christelijk Lyceum in een behoefte voorziet, aldus he^ jaarverslag van de secretaris der Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zee land. Bij de aanvang van het cursus-jaar 1950-1931 waren in totaal 241 leerlingen ingeschreven. gedupeerd door het uitblijven van de erkenning der gymnasiale afdeling, zodat deze afdeling tot nu toe geheel voor rekening ven de vereniging kwam. De balans per 31 December 1949 vermeldt een negatief kapitaal saldo van 23.121,86 en de exploita tierekening een nadelig exploitatie saldo van 22.836,25. De jaarverslagen zijn gebundeld in een verzorgd boekje, waarin ook is opgenomen een historisch over zicht van de hand van de heer A. M. Wessels over de „Lateinse School" te Goes. Het verslag van de rector vermeldt tal van gebeurtenissen uit het schoolleven en bevat o.a. een overzicht over de bevorderingen en enige mededelingen over de bespre kingen voor het nieuwe gebouw en de aan te leggen sportvelden. DE JAARVERGADERING. De jaarvergadering zal Zaterdag a.s. te Goes in het Schuttershof wor den gehouden. Behalve de normale huishoudelijke zaken vermeldt de agenda een referaat van dr. G. Wie- lenga, lector aan de Vrrje Universi teit te Amsterdam over „Puber teitsmoeilijkheden en de praktijk van het schoolleven." De arbeid van het bestuur en die van het docentencorps kon rustig en geregeld voortgang hebben, al was het ook, dat men zich met de inrich ting van gebouwen nog steeds moet behelpen. Men mag echter vernach ten, volgend voorjaar met de bouw van een nieuw schoolgebouw te kunnen beginnen. In 1949 kon nog geen erkenning van de afdeling Gymnasium worden verkregen, doch kort geleden werd door de minister de bevordering van deze erkenning toegezegd, zodat de bezorgdheid dienaangaande, welke 't bestuur in hoge mate begon te druk ken, is weggenomen. De Koninklijke beslissing tot erkenning van de af deling Gymnasium kan thans spoedig worden tegemoet gezien. Hot jaarverslag wijst voorts op de zorg, welke de voorziening in bruik bare leslokalen vooral te Middelburg van het bestuur vorderde. Het financieel verslag vermeldt o.a. het feit, dat de vereniging ernstig is Advertentie. tegen deze prijzen l ikoopt U nergens! i OVERHEMDEN met vart boord, prachtige kwaliteit popeline 6.20 - 9.95 WOLLEN SHAWLS zeer aparte dessins 4.75 HOEDEN Eden- en sportmodellen 'prima wolvllt haarvilt Gevoerde nappa HANDSCHOENEN Flanellen HEREN PYAMA'S Unieke aanbieding ZELFBINDERS vanaf 1.95 Uitgelezen collectie KAMERJASSEN en COIN DE FE U's Ook in de afdelingen DAMESMODE speciale Noveinber-attractie 9.10 10.85 11.05 13.45 KUNST. „Onderling Kunstgenot" Goes. Het proces Karen Andre; door Ayn Brand. „Het proces Karen Andre", dat door de Kon. Erk. Toneelver. „On derling Kunstgenot" te Goes Donder dagavond werd opgevoerd en waar van hedenavond de tweede opvoering wordt gegeven, heeft het grote voor deel, dat het zich niet moeilijk laat spelen en de toeschouwers tot vlak voor het einde in spanning houdt. De ontknoping Ugt daarna in handen van de jury, zoals dat in Amerika gebruikelijk is en zij heeft slechts „schuldig" of „onschuldig" te zeggen, zonder een spoor van een mo tivering. Dat is aan „Het proces Ka ren Andre" eigenlijk de enige zwak ke kant. Het gaat er min of meer als een nachtkaars door uit. Maar dan heeft het zijn dienst ook volledig gedaan en de toeschouwers de ganse avond in spanning gehouden! „Onderling Kunstgenot" heeft van de kansen, die dit stuk biedt, goed gebruik gemaakt. Er werd vlot ge- Jan ig i len waren in handen van meyr. A. B. ijpeeld en de uitvoering stond ook op lofwaardig peil. De hoofdrol- v. d. Have—Wigman (Karen Andre), de officier van justitie Flint (dr. H. Doelemanl, de verdediger Stevens (A. D. Constandse) en John Whit field (Ir. A. Franke). De beste crea tie was ditmaal die van Whitfield, terwijl mevr. van de Have voortref felijke momenten had in haar moei lijke rol. Mevr. H. Kakebelievan Inckel paste zich als Nancy Faulk ner goed bij deze omgeving aan. Flint was zeer goed en ook Stevens lever de een goede prestatie. Daarnaast bevatte het stuk enke le kostelijke typeringen, die zeer goed tot hun recht kwamen. Daar was bijvoorbeeld Magda Svenson, de huishoudster (mevr. N. Geysen Stout), Larry Regan, een voor'treffe- LANGE NOORDSTR. 10-12 MIDDELBURG lijke gangster (P. Romijn), J. H. H. ringa (Sigurd Junquist), Rober ta van Rensselaer (mej. K. J. Dek- Schurii Auto-ongeval bij Hontenisse. Woensdagavond omstreeks half zeven reed een personenauto, be stuurd door B. uit Kruinlngen, op de provinciale weg tussen Kuitaart en Kloosterzande op een stilstaande vrachtauto uit Temeuzen. De drie inzittenden van de personenauto wer den licht gewond, doch konden, na verbonden te zijn in het ziekenhuis te Hulst, huiswaarts keren. Hun voertuig werd ernstig beschadigd. Een jongen, die achter op de vracht auto zat, werd vry ernstig aan het been verwond en moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Het on- feval werd veroorzaakt doordat de estuurder van de personenauto ver blind werd door een tegenligger. Gemeentebegroting reeds thans door G.S. goedgekeurd. Reeds thans, terwijl vele gemeente raden nog tot de behandeling ervan moeten overgaan, hebben Gedeputeer de Staten enige gemeentebegrotingpn voor 1951 goedgekeurd. Pe begrotin gen van Riljand-Bath en Serooskerkp (W.) waren de eerste. Inmiddels zijn ook dievan Kerkwerve, Brouwers haven, Kattendijke en enige andere gemeenten goedgekeurd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN IN ZEELAND In de week van 12 tot en met 18 November werden er in de provin cie Zeeland 5 gevallen van besmette lijke ziekten geconstateerd en wel 1 geval van febris typhoidea in Arne- muiden, 1 geval van roodvonk in Goes, 2 gevallen van roodvonk in St, Philipsland en 1 geval van roodvonk in Westkapelle. ker) en ook de bijrollen waren goed bezet: de vrouw van de concierge (mevr. M. Klompevan Staalen) de handschriftkundigo (mevr. Plat- teouwSiepman), detective en poli tieagent (resp. L. Menheere en W. C. Sinke) terwijl de bijrollen van dr. Kirkland (dr. J. M. van Daal) en rechter Heath (H. J. Molhoek) in goede handen waren. De regie was in handen van de heer H. J. Molhoek, die alles uitste kend beheerste en een goed oog voor de détails bleek te hebben. Het enige décor (een rechtszaal) was armelgk als de meeste rechtszalen en dus goed. Tijdens de pauze werd een ex tra editie van de Goese Courant ver spreid, met verslagen van de zaak Karen Andre een prima journalis tieke prestatie. Al met al was het een vlotte, boeiende uitvoering, waarmede „On derling Kunstgenot" goed voor de dag kan komen. Hier en daar liet de rolvastheid iets te wensen, maar dat viel nauwelijks op. Grime en kapwerk waren goed, zodat van een geslaagd geheel mag worden gesproken. G. B. Een gewoon overhemd zul len sommige heren niet altijd als geschenk op prijs stellen. Maar oen overhemd Van „Ven- tevogel gemaakt van de fijn ste popeline, met vaste of losse Trubenijsboord van de merken Kerko, Fablp, enz,, dat Is geen „gewoon" overhemd, maar een waardevol geschenk, waarmee iedere man blij zal zijn. Vaste boord van f 10.95 tot 21.75 2 boorden f 10.95 tot 22.50 effen en gestreept. St. Jacobsstraat 25, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2