PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koninklijk Paar door de Londense Nederlanders ontvangen oe BILT Kantlijn Uit Rusland teruggekeerde Nederlanders stonden terecht Vandaag RUSSISCHE VROUW ONTVOERDE HAAR KIND _r BERTHA WERD MIJ VRIJWILLIG GEGEVEN, BEWEERT AMINAH HET JEUGDDORP HEDENESSE VOORSPELT: I93e Jaargang - No.276 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. VV. de Pagter. Hoofdred G. 8allinüjn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week' f 3.90 p. kw.. fr. p, p f 4.13 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 23 Nov. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per rnm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels:) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel ineer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. .359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58-60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M''burg. Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g 2223)- Oostburg-. Pr. Mauritsslr. 12, tel. 102; Temeuzen: Brouwerijstr 2. Zierikzee N. Bogardstr. C 160. tel 26. „De groeten aan de Prinsesjes" Prins Charles stond te springen, toen het rijtuig voorbij reed. Tussen de resten van fundamenten en op afgebrokkelde muren van de In de oorlog verwoeste Nederlands Hervormde kerk te Londen, stonden gisteren ongeveer 1500 Nederlanders te wachten totdat hun Koningin en haar man het staatsbezoek aan de Engelse hoofdstad zouden onderbreken om een ogenblik tussen landgenoten te vertoeven. Hoorngeschal kondigde de komst van het Koninklijk Paar aan. De echo van de welkomstkreten der Nederlanders weerkaatste tegen de om liggende gebouwen, die de Hervormde Kerk omzoomden. Door de ha gen landgenoten, getooid met oranje' en rood-wit-blauwe strikken en vlag getjes, kwamen Koningin Juliana en Prins Bernhard en hun gevolg, waarin zich ook mr. Stikker bevond, het terrein op. De stem van een Ne derlander, die kennelyk beducht was er later geen kans meer voor te krijgen, selialde over het terrein: „doe de groeten aan de prinsesjes." De glimlach, waarmee de Koningin deze „boodschap" in ontvangst nam, mocht wel een garantie genoemd worden voor het overbrengen van deze onprotoco- laire en spontane groet. Het kerkbestuur heette het konink lijk Paar welkom, een welkom, dat werd onderstreept door de eindeloze toejuichingen der Nederlanders, van wie sommigen reeds uren van te voren hun plaats op de ruïnes hadden inge nomen. Een glimlach kwam op het ge laat van de Koningin, toen ds. R. H. van Apeldoorn haar de stamphamer toonde, waarmee Prinses Irene de eerste steen voor de nieuwe kerk op zo'n energieke wijze heeft ingemet seld. Toen nam jhr. Th. Roëll, de voorzitter van de vereniging „Neerlan- dia" het woord. „Mijn man en ik vonden het een groot voorrecht op deze voorpost van Nederland in dit bevriende land een ogenblik met u te zamen te mogen zijn". Met heldere stem sprak de Ko ningin deze woorden op de plaats, die de Koningin noemde: „een groot dorp, waar iedereen elkaar goed kent". IN GUILDHALL. Tevoren waren Koningin en Prins met grote pracht en praal ontvangen in het Londense Stadhuis, waar temid den van vele hoge gasten het noen maal werd gebruikt. Het beeld, dat het noenmaal in deze omgeving van traditie en groots ver leden bood, zal niemand, die mede aanzat spoedig vergeten. Oude vlag gen hingen neer onder het tijdelijke dak, aangebracht na de luchtaanval die de „Guildhall" zwaar beschadigde. Aan het indrukwekkende van deze omgeving voegde het ceremonieel een nieuwe bekoring toe. Misschien was het de aanhef, waarmede de achter de lord-mayor staande „toastmaster" stil te vroeg voor gebed en na de maaltijd de aandacht voor de toasts, maar in elk geval waren het inhoud en voor dracht van het koninklijke woord, dat deze middag in Guildhall gehoord werd, die een onvergetelijke indruk maakten. Herhaaldelijk onderbrak applaus de rede van onze vorstin, wanneer zij sprak van de enige uitweg, die een be narde wereld overblijft: eenheid en broederschap. By het vertrek naar Guildhall uit het Buckingham Palac$ was Prinses Elizabeth naar buiten gekomen met Prins Charles. Prinses Elizabeth, zonder hoed, wuifde het Koninklijk Paar toe en de tweejarige Prins Charles stond en thousiast te springen toen het rijtuig voorbijreed. 's Avonds boden de Koningin en de Prins het Engelse Koningspaar en vele vooraanstaande figuren uit Engel se regeringskringen, leden van het Corps-Diplomatique een diner aan in het Claridge-Hotel. Toen de Koningin en de Prins om kwart voor acht per auto voor het ho tel arriveerden, steeg een storm van toejuichingen op. Bij de ingang van het hotel wendde de Koningin zich om. om de toeschouwers met een har telijk knikje te groeten. Zij was ge kleed in een blauwgroen avondtoilet van satijn met een struisveren cape. Zij droeg een diamanten tiara op het hoofd. De gasten werden bediend door meer dan 30 lakeien in de livrei van het Huis van Oranje. In een aangrenzende kamer musi ceerde een septet uit de Mariniers kapel, onder leiding van Gijsbert Nieuwland. H.M. Koningin Juliana en Koning George VI in het Koninklijke rijtuig ge zeten bij het verlaten van het Victoria Station. Bij hun aankomst in de Engelse hoofdstad zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard door juichen de volksmenigten begroet. De Engelse Koninklijke familie ontving ons vorst enpaar, de Engelse pers put zich uit in hartelijke waardering, zoals de Franse het tijdens het officieel bezoek aan Parijs heeft gedaan. Nederland stelt deze enthousiaste verwelkoming van ons Vorstenpaar op zeer hoge prijs. Niet alleen omdat net daarin een uiting ziet van de beproef de vriendschap tussen beide naties. Evenzeer omdat het ons als mensen goed doet, als degenen, wie wij om hun eenvoudige menselijkheid een warm hart toedragen, elders met vreugde en vriendschap worden be groet. De stichting „Het Nederlandse Blindenwezen" heeft een fel protest doen horen tegen 't feit, dat op de begroting voor Soc. Zaken voor 1951 slechts f 35.000 is uitgetrok ken voor hulpbehoevende blinden. Zij vindt deze som totaal ontoereikend, zij noemt het diep beschamend, dat in Nederland, in tegenstelling tot bijna alle andere beschaafde naties, nog steeds geen wettelijke regeling voor de blindenzorg bestaat en eist, dat hierin met spoed verandering wordt gebracht. Nederland staat wat zijn sociale wetgeving aangaat in menig opzicht aan de spits. Dit blinden-protest doet beseffen, dat wij althans wat blinden zorg betreft de volmaaktheid nog al lerminst bereikt hebben. Moge daarom de roepstem der blin den door Sociale Zaken worden ge hoord! De mannen règeren de wereld. De invloed van de wouwen is nog altijd betrekkelijk gering en ze- ker met even groot ais die van de he ren der schepping. De „Groene" (links rad.) plaatst de ze week „twaalf stellingen over een komende revolutie der vrouwen", waarin wordt uitgegaan van de these, dat; nu de mannelijke agressiviteit aan de grenzen van haar positieve mogelijkheden geraakt een univer seel menselijke catastrofe dreigt te ontketenen, het moment schijnt gena derd. waarop het vrouwelijk instinct voor het gemeenschappelijk zelfbe houd zich beslissend zal moeten doen gelden. De beide laatste „stellingen" lui den: „In de drie grote revoluties harer jongste geschiedenis die der bur gers. die der arbeiders en die der ko loniale volken is de mensheid er nog niet in geslaagd de fundamentele vrijheden, de vrijheid van geweten en meningsuiting en het vrij zijn van nooddruft en vrees gevieren te ver wezenlijken. Om daartoe te geraken blijkt een nieuwe revolutie noodzake lijk de vierde revolutie die de revolu tie der vrouwen zal zyn, en aanstaan de is. De revolutie der vrouwen zal zich onder meer daarin van alle vroegere revoluties onderscheiden, dat zij niet de uitschakeling van de wederpartij ten doel zal hebben en daarin haar einde vindt. Zij zal integendeel uit haar aard slechts gericht kunnen zijn Officier: „Laten wij niet vergeten, dat zij hun land hebben verraden". Acht jongemannen in vrijheid gesteld. Over het lot van acht' Nederlan ders, die onlangs uit Russische krijgsgevangenschap in ons land te rugkeerden, werd Woensdagmiddag beslist door de Byz. Strafkamer van de Rotterdamse rechtbank. Enigen van hen waren rechtstreeks toege treden tot do Waffen-SS, terwijl an deren via het „Vrijwilligerslegioen Nederland" by deze organisatie te- recht kwamen. Allen werden tot voorwaardelijke gevangenisstraf ver oordeeld en voor zover de verdachten gedetineerd waren, werd het bevel tot bewaring opgeheven. De Officier van Justitie, mr. H. W. van Doorn, verklaarde het zo in gericht te hebben, dat de mensen nog gevangen zijnde, voor de rechtbank kwamen, omdat het hem juister leek, dat niet andere instanties, maar de rechtbank te beslissen kreeg of de verdachten al dan niet naar huis zou den mogen. Er mag niet worden ver geten, aldus de officier, dat de ver dachten hun land hebben verraden door aan vijandelijke zyde mede te vechten om het potentieel van de Duitsers te verhogen. In het slot van zijn requisitoir vroeg hij de recht bank direct uitspraak te doen. De Byzondere Strafkamer veroor deelde C. L. F. uit Rotterdam, P. C. v. d. G. en A. K. uit Sliedrecht, M. B„ zonder vaste verblijfplaats en Th. v. d. K. tot acht maanden voorwaar delijk met een proeftyd van 3 jaar en onder toezichtstelling voor de tjjd van 2 jaar. Tot zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling werden ia het 60 jaar geleden, dat koning Willem III, de laatste mannelijke afstammeling van het Oranjehuis, op Het Loo overleed; is het 450 jaar geleden, dat Columbus in ketenen geboeid te Cadiz terugkeerde van zijn derde ontdekkingstocht, waar op hij o.a. Trinidad had ont dekt. en dan ook steeds mogen blijven, op 't vinden van een nieuw en nimmer sta tisch evenwicht in de directste en noodzakelijkste van alle menselijke verhoudingen, de verhouding tussen man en vrouw, die in deze permanen te revolutie aan natuurlijkheid zal winnen en ook in geestelijke zin de vruchtbaarste van alle zijn zal: die waarin menselijkheid den mens einde lijk ten volle tot natuur kan worden" Revolutie der vrouwenVoor zij aanbreekt en de gekoesterde idealen in vervulling zal doen gaan. zal er nog veel moeten veranderen. Zolang Ame rikaanse en Russische vrouwen als kemphanen tegenover elkander staan en zolang nog altijd te veel vrouwen hun heil zoeken in imitatie van de man, verwachten wij van een vrou wenrevolutie weinig heil. veroordeeld C. N. L. uit Sliedrecht en J. H. S. uit IJsselmonde. De Schie dammer H. R., die zich tydens een verlof in Nederland had misdragen, werd veroordeeld tot een jaar Voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling gedu rende 2 jaar. Koreaanse oorlog vóór Generaal Mac Arthur heeft te To kio aan de leden van de Koreaanse commissie der Ver. Naties medege deeld, dat volgens zyn mening de Koreaanse oorlog vóór 31 December zal zjjn afgelopen cn dat de Sowjet- TJnie geen belang meer stelt in het Koreaanse conflict. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft Woensdag verklaard, dat er tussen Engeland, Frankrijk en de V.S. geen overeenstemming is bereikt ten aan zien van de vorming van een gemili tariseerde bufferzóne tussen China en Korea. Ook zeide hij de toelating van communistisch China tot de V.N. geen veto-kwestie te achten. Met een jacht mee naar Australië. Uit Haarlem is dezer dagen een jonge vrouw, van Russische afkomst, die gehuwd was met een Haarlemmer verdwenen met medeneming van één van haar twee kinderen, een jongetje van 1J,« jaar. De Haarlemse politie deelt mede, dat deze zaak geen politieke achter grond heeft. Getuigenverklaringen hebben duidelijk gemaakt, dat de vrouw, die tijdens de oorlog in een Duits kamp verbleef en daar met haar tegenwoordige echtgenoot kennis maakte, geheel vrijwillig de echtelijke woning heeft verlaten en zich uit eigen beweging aan boord heeft bege ven van een jachtje, dat in de IJmui- dense haven lag en dat toebehoorde aan een Rus. Het jacht heeft daarop koers gezet naa r Australië. Aan boord bevond zich slechts de eigenaar, de vrouw met haar kind en een Haar lemse jongeman, een gewezen S.S.'er, die op deze wijze naar Australië wilde emigreren. Intussen is het jacht in Le Havre aangekomen. De vader van het ont voerde kind zal zich zo spoedig moge lijk daarheen begeven. Vergadering van premiers Britse Gemenebest. Prenjier Attlee heeft Woensdag in het Lagerhuis medegedeeld, dat de premiers van het gemenebest begin Januari te Londen zullen bijeenko men om de internationale toestand te bespreken. Alle premiers zullen de conferentie persoonlijk bijwonen, be halve Malan van Zuid-Afrika, die ziek is. Noodtoestand afgekondigd in Egyptische steden. In enkele grote steden van Egypte is de noodtoestand afgekondigd in verband met' demonstraties en relle tjes. In Cairo trokken enkele duizenden studenten in optocht naar het cen trum en riepen leuzen als „weg met het Britse imperialisme". In Alexandrië betoogden studen ten voor het Britse consulaat. India zal nieuwe koning van Nepal niet erkennen. Van betrouwbare zijde wordt ver nomen, dat de Indische regering de nieuwe koning van Nepal, de 3-jarige prins Gynanendra, niet zal erkennen. Vliegtuig met 24 passagiers vermist. De diensten van de Amerikaanse Burgerluchtvaart hebben medege deeld, dat een tvveemotorig toestel met 24 passagiers, dat op weg was van Chico (Callfornië) naar Billings, vermist wordt. Het toestel is eigen dom van een- godsdienstig genoot schap. Men gelooft, dat het vliegtuig op het 3600 meter hoge Moran gebergte in Wyoming is neergestort, en in brand gevlogen. Er zouden 4 vrou wen en lO kinderen onder do Inzit tenden zijn. Taxi reed pardoes de haven in. Twee inzittenden verdronken. Dinsdagnacht omstreeks twee uur is een taxi te Rotterdam in de Spoor weghaven gereden. De twee inzitten den. de 54-jarige chauffeur en een 46-jarige koopman, kwamen hierbij om het leven. Voorbijgangers zagen de auto zon der te remmen door de afsluitbomen van de Spoorweghavenbrug, die voor het scheepvaartverkeer geopend was. rijden. Ondanks de acht meter, die de bomen van het water scheidt, ver dween de auto in het water, dat ter plaatse zes a zeven meter diep is. Eerst om vijf uur kon een takelwa gen de auto boven water krijgen. Ned. Ambassade (waarin Koninklijk Paar en vele gasten) in het donker. Kort na de aankomst van het Koninklyk Paar in de Ne derlandse Ambassade te Lon den, was plotseling het gehele gebouw in donker gehuld. De stoppen waren n.l. door geslagen door overbelasting van het net. De Koningin, de Prins en de andere gasten zaten in het donker te wachten, terwijl le den van de ambassadestaf zich haastten om kaarsen te halen. In een andere kamer zaten de ambassadestaf en de Neder landse vertegenwoordigers van de organisaties der Westelyke Unie en het Noord-Atlantisch Verdrag, die aan de Koningin en de Prins zouden worden voorgesteld, eveneens in het donker te wachten. Terugtrekken van Chinese troepen uit Korea. Volgens berichten uit Formosa zouden de Chinese troepen van de regering te Peking order hebben ge kregen om het Koreaanse grondge bied te verlaten. Deze order zou ver band houden met „zware verliezen", als gevolg van voortdurende bombar dementen door de strijdkrachten der V.N. Portorlcaanse leiders in New York gearresteerd. De voorzitter en de gewezen voor zitter van de nationalistische party van Porto Rico, Julio Pinto Gandia en Juan Bernardo Lebron, zyn te New York gearresteerd op beschuldi ging van samenzwering in een po ging om de president van de Verenig de Staten, Truman, te vermoorden. Mevr. Hertogh negeert haar dochter. Bij de verdere behandeling van de zaak Bertha Hertogh voor het Ge rechtshof te Singapore heeft Woens dag Aminah een verklaring afgelegd. Zy zeide, dat mevr. Hertogh haar acht jaar geleden had verzocht Ber tha tot zich te nemen „omdat zij zo veel kinderen had en ik geen een". In een beëdigde schriftelijke ver klaring verklaart Bertha verder, dat zy Bertha niet heeft gekozen uit andere kinderen van mevr. Hertogh, doch dat het kind naar haar huis was gezonden. yj Een ideaal wordt werkelijkheid Nu de bomen hun blaren hebben verloren en de Zeeuwse stranden een zaam en verlaten zijn, denken weinigen meer aan het maken van uitstap jes. De wintertyd is de tyd van de genoegeiyke binnenkamer. Toch is er in Zeeland een vacantle-centrum, dat ook in de winter mstig doorwerkt: het jeugddorp .„Hedenesse" bij Potjes in West-Zeeuwsch Vlaanderen. Als we aan de directeur van „Hede nesse". wika M. van Vliet, vragen hoe het afgelopen seizoen is geweest, glim lacht hij. want de uitdrukking „sei zoen" bevalt hem niet. „Het is hier altijd seizoen, 's zomers is het natuurlijk drukker, omdat het jeugdcentrum dan dag aan dag in ge bruik is, maar eok nu is Hedenesse nog ieder weekeind bezet door vereni gingen en organisaties van allerlei pluimage!! die hier conferenties houden". De heer van Vliet wijst met een ge baar naar het terrein, waar het is Zaterdagmiddag overal jonge men sen aan het werk zijn. De paden zyn onderhanden genomen, er is puin op geruimd. de bomen zyn gesnoeid en. alle gebouwen zijn gewit door jeug dige witters. NOG VEEL WERK. Bergen werk zijn er nog te verzet ten op het terrein en in de gebouwen, maar de poorters en poorteressen ran de Hedenesse schuwen de arbeid niet. Ze willen van hun eigen dorp, waar ze ook een eigen gemeenteraad hebben, een schepping maken, die zal spreken tot het hart van heel Zeeland of beter nogvan heel Nederland Hedenes se staat pas aan het begin van zijn groei. Toch zal het vermoedelijk over enige jaren reeds de belangstelling bebben van geheel Nederland. 's Zaterdags en Zondags komen uit vrijwel alle dorpen van West-Zeeuwsch Vlaanderen en vaak ook uit andere plaatsen van Zeeland jongelui naar Hedenesse. Ze vinden er een gezellige instuifzaal, waar ze kunnen lezen, sjoelen enz. of rond de brandende ka chel een stevige boom kunnen opzet ten. Eens was die zaal een onderkomen voor de Duitsers en was het bouwwerk een hatelijk oorlogsproduct, nu is het dienstbaar gemaakt voor een voortref felijk vredeswerk. DE OUDEREN „De jeugd kan veelheel veel" verklaart wika van Vliet en er is trots en tevredenheid in zijn ogen om wat zyn jongens en meisjes hier doen. „Maarde jeugd kan niet alles. Er moeten nog een paar bunkers geschikt worden gemaakt voor fietsenberging, voor slaapvertrek, voor kapel, het ter rein moet beter geëgaliseerd worden, een eenvoudig sportterrein moet er ko men. Laten de ouderen nu eens begry- pen, dat hier in Hedenesse iets ge beurt. dat enig is in Nederland. Dit jeugdwerk heeft recht op een eerste plaats In hun belangstelling enook wel op een klein geldelyk offer". DE GEMEENTERAAD. Meer zegt de heer van Vliet er niet van, want juist op dat ogenblik kwa men van alle kanten jongeren en ouderen aanfietsen. De jeugdgemeen- teraad, die in Hedenesse heel wat in de melk te brokkelen heeft, had een aantal jeugdleiders en leidsters uit West-Zeeuwsch Vlaanderen opgeroe pen voor een bespreking. Zulke be sprekingen zijn altijd hoogtepunten in dit dorp. Intussen is een groep jongens van 10 tot 12 jaar lustig aan het voetballen. Ze waren uit Sluis gekomen om een kijkje te nemen en toen waren ze maar een balletje gaan trappen! EEN ERVARING! Totzover ons bezoek aan dit groei ende' jeugddorp. Wanneer men het verlaat, dan is men een ervaring rij ker. Dan dringt zich het gevoel op, dat temidden van een verscheurde wereld, die schijnbaar door allerlei negatieve machten wordt beheerst, nog door de jeugd gewerkt wordt aan grote idea len en dat er nog positieve la-achten zijn. die jonge en oude mensen voeren tot hartelijk samenwerken en tot in drukwekkende uitingen van zelfopof fering!! Besprekingen over herstel Spaanse monarchie? De correspondent van de „Manches ter Guardian" te Madrid meent te weten dat Gil Robles, die thans te Madrid vertoeft, belangrijke bespre kingen voert met leden van de Spaanse regering over een herstel van de monarchie in Spanje. „Generaal Franco", zo schrjjft hy, „zou aan Don Juan hebben voorge steld afstand te doen van de troon ten gunste van zyn zoon, doch de pretendent, gesteund door de monar chistische beweging, zou vierkant ge weigerd hebben dit te doen". Fabrikant pleegde 150 inbraken. De 32-jarige fabrikant H. H. S. te Bussum. werd Woensdag door de Leeuwarder Rechtbank wegens het plegen van niet minder dan 150 in braken op verschillende plaatsen in ons land, veroordeeld tot zes en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De Officier van Ju stitie had 5 jaar met aftrek geëist. -Mevrouw Hertogh had daarby de wens te kennen gegeven, dat het kind zou worden opgevoed als Mohamme daanse. Aminah en de moeder had den elkander, zowel vóór als nadat Bertha bij Aminah was onderge bracht, dikwijls gesproken, doch brj geen enkele gelegenheid heeft me vrouw Hertogh het kind terugge vraagd- Bertha's echtgenoot Adibi deelde het Hof mede, dat Bertha reeds voor hun huwelijk Mohammedaanse was feworden. Volgens het Mohamme- aanse huwelijksrecht was Bertha geen kind meer sedert haar puber teit, die omstreeks Juli 1949 viel. Tijdens het verhoor wierp mevrouw Hertogh geen blik naar Bertha. Na elke zitting verliet zij het hof het eerst. Bijna onopgemerkt begaf zij zich door de menigte, die wachtte om Bertha te zien. Daarna wandelde Bertha gratieus en zelfverzekerd naar buiten. Zij droeg iedere dag van het proces andere Malelse kleding. Prof. dr. G. van der Leeuw ten grave gedragen. Gistermiddag is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van prof. dr. Gerardus van der Leeuw, oud-minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. In de aula sprak als eerste de mi nister-president dr. W. Drees. „Ne derland heeft in prof. van der Leeuw een van zijn grote zonen verloren, zo zeide deze, een man van grote ver scheidenheid en diepgang, die veel heeft gegeven en van wie nog veel werd verwacht. Ds. W. A. Zeydner uit Rotterdam, dankte voor hetgeen de overledene heeft gedaan voor de Ned- Herv. Kerk en de Liturgische beweging. IN DE KAMER HERDACHT. By de aanvang van de zitting der Tweede Kamer heeft de voorzitter, mr. Kortenhorst, prof. v. d. Leeuw Woensdagmiddag herdacht Minister Lieftinck sloot zich namens de rege ring by de woorden van de voorzit ter aan. PLAATSELIJK ENIGE REGEN. Geldig tot Donderdagavond: Half tot zwaar bewolkt met plaat- selyk enige regen. Matige tot zwakke wind, hoofdzakelijk uit Zuidelyke richtingen. Ongeveer dezelfde tempe- ratuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1