PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Drees verwacht resultaten van de tweede Unie-conferentie Plan tot bedijking van de Braakman onder de loupe D£ BILT Pessimisme niet gerechtvaardigd Kantlijn KONINKLIJK PAAR VERTROK NAAR ENGELAND Prins Bernhard naar Zuid-Amerika. Worden deatoomgeheimen" bekend gemaakt? Uit Rusland teruggekeerde Nederlanders Vijf mensen bij auto-ongeluk gedood NOG MEER ARRESTATIES EN HUISZOEKINGEN IN DJAKARTA Betrokken instanties lichtten bezwaren en verlangens toe Vandaag J VOORSPELT: 193e Jaargang - No.274 Dagblad uitgave van de firm* Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; £r. p. p f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 21 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels:) van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VTlssingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 1 i.M'burg. l.ondense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g«. 22231: Oostbui g: Pr. Mauntsstr. 12. lel. 102: Terneuzc-n: Brouwerijs!.- 2. Zicrikzcc: N. Bog.iei.-'r. C Mo. te. 2G Er staan grote belangen op het spel. De minister-president dr. Drees heeft in een rede by de opening van de tweede conferentie in Den Haag der Ned.-Indonesische Unie als zyn over tuiging uitgesproken, dat de besprekingen kunnen leiden tot resultaten, die voor beide partijen bevredigend zijn. Dit niettegenstaande de verwach tingen voor een goede samenwerking niet gerechtvaardigd lijken, wanneer men sommige uitingen in Indonesië en Nederland beluistert. Er zyn er namelijk, aldus dr. Drees, die de gesloten overeenkomsten als een dwang voelen, die hen belet terug te grypen naar de ongeordende doorzetting van eigen verlangens, waaraan zij tot elke prys de voorkeur geven. Er zijn anderen, die op grond van gebeurtenissen in dit jaar reeds me nen te moeten constateren, dat de sa menwerking niet zal slagen. De vol kerengemeenschap zou met een te rugtred niet gebaat zijn. De interna tionale wereld zou het als een ern stig verlies voelen, wanneer Neder land en Indonesië niet in staat zou den blijken de samenwerking te ver wezenlijken, welke beide landen, met opoffering vaak van eigen wensen, ter R.T.C. hebben geprojecteerd en daarna hebben aanvaard. Er staan hierbij grote belangen op het spel, belangen die ver uitreiken Als gij automobilist zijt, en er houdt U iemand van de politie aan met het bevel om een bal lonnetje op te blazen,, deed ge dat dan Neen, zullen de meeste automobi listen uitroepen en zij hebben groot gelijk. Want het controleren van al coholgebruik behoort niet tot de taak van de politie. Hoogstens het consta teren van de „kennelijke staat van dronkenschap". Dat opblazen van ballonnetjes is een aardig tijdverdrijf voor de politie, maar de meeste mensen zullen wel eens aardig last hebben gehad van een minimaal alcoholverbruik en met de minste last van een meer dan nor male hoeveelheid. Wat zegt ons het ballonnetje Hoogstens, dat iemand, die prac- tisch geen alcohol uitblaast, onbe kwaam kan zijn om een auto te be sturen en dat iemand wiens ballonne tje verkleurt in volkomen normale conditie verkeert Desondanks dreigt nu de politie de bevoegdheid te krijgen om de auto mobilisten tot blazen te dwingen... Voorlopig heeft zij die bevoegdheid nog niet. Daar kan men dus reke ning mede houden. De Nederlandse regering heeft 'n groep Italiaanse operazangers toestemming tot optreden in ons land verleend onder voorwaarde, dat ze geen voorstellingen geven in Amsterdam, Den Haag. Utrecht en Rotterdam. Deze beperking was opge legd niet om de „provincie" van dienst te zijn, maar om de (gesubsi dieerde) Nederlandse Opera te be schermen. Het Alg. Handelsblad (lib.) vindt het gezien ook het feit, dat de belangstelling voor de opera juist door de goede buitenlandse ensem bles werd gewekt -- onlogisch de vier grote steden taboe te verkla ren: ..Een andere vraag is of de rege ring, gezien de moeizame culturele voorgeschiedenis van een Nederland se opera, gezien ook de aanzienlijke subsidies, welke de overheid naar onze mening met reden aan dit lichaam verleent, niet de plicht heeft er voor te waken, dat het evenwicht in de Nederlandse arbeidsverhoudin gen ten aanzien van de muziek-dra- matische kunst niet wordt verstoord. Inderdaad, beperking kan hier vol komen aanvaardbaar zijn. Maar die beperking moet men dan vinden niet ten opzichte van de plaats, dus door de aanwijzing van bepaalde steden, die plotseling taboe worden verklaard, maar door limitering van de tijd dat het gezelschap hier zijn werkzaamhe den verricht. Zou de regering anders dan door deviezenmoeilrjkheden er ooit toe overgaan korte gasttour- née's van buitenlandse ensembles te verbieden, dan zouden wij dit in hoge mate betreuren. Zulk een beslissing zou immers rechtstreeks ingaan te gen het gezonde beginsel van cultuur uitwisseling, welke juist voor het ei gen volk slechts verruimend werken kan. Alles tezamen menen wij, dat de beslissing ten opzichte van het en semble der Italiaanse opera-artisten, in principe geenszins verkeerd, doch in de praktijk niet geheel bevredi gend is. Wanneer men ren volgend maal limitering naar tijdsduur in plaats van volgens landeliike aard rijkskundige beginselen zal toepas sen, zal reeds veel gewonnen zyn." Een ding zouden wij hier nog aan toe willen voegen. Namelijk dat het toch wel wen selijk zou zijn, als Zeeland bij zo'n buitenlands gezelschap ook eens aan de beurt zou komen. De Italianen zijn blijkbaar afhankelijk van de toestem ming der regering. Spreiding van him optreden over alle provincies kan dus geëist worden. Bovendien is in Zee land altijd een dusdanige kern aan wezig, dat een operavoorstelling, of een operaconcert al by voorbaat een succes wordt. Bij deze zij dit denkbeeld beleefde lijk onder de aandacht gebracht van de minister van O. K. en W. buiten de sfeer van onze beide landen zelf. In de eerste plaats hebben wij ter R.T.C. betuigd dat een ernstige overeenkomst tussen beide landen 'n betere basis is dan die van dwang en geweld. In de tweede plaats heuoen wij bewust gekozen voor een verhou ding, waarin voortaan alle menings verschillen zouden worden opgelost door overleg of zonodig, uitspraak van een arbitrerend college, maar nimmer meer door bedreiging of ge weld. In de derde plaats hebben wy erkend dat de nieuwe verhouding al leen kan bestaan door een eerbiedi ging van het wezenlyk waardevolle, dat in het verleden in onze verhou ding was gegroeid. Al deze beginselen zijn in deze we reld, die nog steeds, leeft onder de bedreiging van oorlog en geweld, van groot belang. Om deze redenen aanvaardt Ne derland de gesloten accoorden als basis voor zijn verhouding met Indo nesië. Er zijn ook in Nederland ve len, die gaarne een andere basis voor deze verhouding zouden hebben ge zien. Voor de Nederlandse regering kan dit echter geen reden zijn om aan te sturen op afwijking van geldige aangegane overeenkomsten. Ik ben overtuigd, dat de Indonesische rege ring deze zelfde visie voor wat Indo nesië betreft, deelt". Sinds de eerste ministersconferen tie is er veel geschied, dat niet ten voordele van onze verhouding strek te. Kwesties in verband met het zelf beschikkingsrecht enerzijds, ontoe laatbaar optreden van onverantwoor delijke elementen anderzijds,, hebben die verhouding op een zware proef ge steld. Bovendien heeft het Nieuw Gui- neavraagstuk grote spanningen ver wekt. Ook thans wordt door velen ge vreesd, dat een conferentie van mi nisters geen nut kan hebben en dat men beter zou doen deze vorm van inl^nsief overleg uit te stellen tot tijd en wijle allerlei hangende moei lijke vraagstukken op andere wijze uit de weg zijn geruimd. Ik deel deze mening niet en het is voor mij een reden tot voldoening dat de Indonesische regering, blijkens de aanwezigheid der Indonesische delegatie, deze opvatting evenmin deelt. (Zie verder pagina 5). Naar een oplossing van de Koreaanse kwestie Het Britse ministerie van buiten landse zaken deelt mede, dat de Britse regering thans de Verenigde Staten, Frankryk en het gemenebest raadpleegt over de mogelijkheid om een oplossing te vinden voor het Ko reaanse probleem. In de verklaring wordt niet aange duid in welke zin de oplpssing nage streefd wordt, doch men is algemeen van oordeel, dat het gedachtenwisse- lingen langs diplomatieke weg be treft over de practische mogelijkheid in Korea een gedemilitariseerde zone te scheppen. Inmiddels bevonden speerpunten van de Amerikaanse zevende divisie in het Noordoostelijk berggebied van Korea zich thans op minder dan 7 km. van de Mandsjoerijse grens. Zij onder vonden slechts geringe communisti sche tegenstand en zijn thans dichter bij Mandsjoerije dan alle andere ver bonden troepen tot dusver ooit ge weest zijn. „Jacob van Heetnskerck" zal vanmiddag' In Dover aankomen. Gisteravond om half tien zijn H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard met de Hr. Ms. „Jacob van Hcems- lcerck" uit Rotterdam naar Engeland vertrokken. Reeds voor half acht hadden velen een plaatsje gezocht langs de Rotter damse Parkhaven. Omstreeks kwart over acht kwamen verschillende leden van het gevolg aan de Parkhaven per auto aan: korte tijd daarna arriveerde per auto mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam. Om tien minuten voor negen arri veerden Koningin Juliana en Prins Bernhard. Bij aankomst aan de kade van de Parkhaven werden de Koningin en de Prins ontvangen door de eerste officier van Hr. Ms. ..Jacob van Heemskerck", kapitein-luitenant ter zee H. Isbruc- Op verzoek van de regering. Officieel wordt medegedeeld: Z.K.H. Prins Bernhard zal op ver zoek van de regering omstreeks eind Maart een bezoek brengen aan Argen tinië, Chili en Uruguay. Het ligt in de bedoeling van de Prins de reis per vliegtuig te maken. Over de duur en het programma van de reis zullen te zyner tijd nadere bijzonderheden wor den bekend gemaakt. Russen weten nu toch alles. Volgens het Britse blad „Daily Graphic" hebben de regeringen van Engeland. Canada en Amerika be sloten de „geheimen' 'over de produc tie van de atoombom te publiceren. Dit besluit zou zijn genomen na een bespreking te Londen tussen vooraanstaande geleerden en agen ten van de veiligheidspolitie. Geheim houding zou namelijk geen nut meer hebben, nu de Russen voldoende in lichtingen hebben verzameld om zelf atoombommen te kunnen produceren. Publicatie van de documenten be oogt elke 'argwaah bij het publiek weg te nemen en de universiteiten in staat te stellen onbelemmerd ver dere navorsingen te verrichten. Twee jaar voor verduistering van f 40.000.-. De Bredase rechtbank veroordeelde J. de Lsecretaris-penningmeester van het waterschap te Zevenbergen, wegens verduistering van 40.000 tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek. leer. Deze geleidde de Koningin aan boord. De „Jacob van Heemskerck" wordt te 12.15 Engelse tijd binnen de pieten van Dover verwacht en zal te 12.45 uur aan de kade meren, waar de Her tog van Gloucester aan boord zal ko men om de Koningin en de Prins in Engeland te begroeten. Zes van hen staan morgen terecht Voor de Bijzondere strafkamer van de Rotterdamse rechtbank zullen morgenmiddag zes van de onlangs uit Russische krijgsgevangenschap te ruggekeerde Nederlanders terecht staan. Hun is tenlaste gelegd het vrijwillig in Duitse krijgsdienst tre den. Op de Rondweg te Harderwijk is een personenauto waarin zich zes inzittenden bevonden in volle vaart tegen een vrachtauto gebotst en vervolgens tegen een tweede vrachtwagen gereden. Van de zes inzittenden van de per sonenauto verloren er vyf het leven. Bovenstaande foto werd kort na het ongeval genomen: Links de omgeval len vrachtwagen, met daarachter de tweede vrachtauto; geheel rechts de verwoeste personenwagen. Auto m3t 80 km. vaart tegen twee vrachtauto's. In de gemeente Harderwijk heeft zich een ernstig auto-ongeluk voor gedaan, waarbjj vijf mensen om het leven zijn gekomen. Gistermorgen reed op de Rondweg om Harderwijk een personenauto die de bocht niet kon halen. De auto. die met een vaart van 80 km reed, ram de eerst een vrachtauto en botste daarna tegen een tweede vracht auto, die vlak achter de eerste reed. Vier van de zes inzittenden in de per sonenauto, een stucadoor en vijf met selaars, werden op slag gedood. De twee anderen werden zwaar gewond. Eén van hen is inmiddels aan de op gelopen verwondingen overleden. De bestuurders van de vrachtauto's kre gen lichte verwondingen. Omtrent het auto-ongeluk te Har derwijk vernemen wij nog. dat één van de vrachtauto's door de botsing kantelde. Een wielrijder, die naast, de vrachtwagen reed, werd van de weg geslingerd, maar kreeg geen verwon dingen. De auto, die tegen de vracht auto's reed, vloog vervolgens in een weg. De motor werd eruit geslingerd en kwam 50 meter verder in een grep pel terecht. Bevin stoort zich niet aan Faroak. Ernest Bevin heeft in antwoord op de Egyptische eis dat Egypte door de Britse troepen moet worden ont ruimd, verklaard, dat Engeland niet voornemens is het Middenoosten on verdedigd te laten. Bevin gaf te ken nen, dat het Britse beleid ten opzich te van Egypte geen verandering zou ondergaan als gevolg van koning Fa- roeks troonrede. Geen onderhandelingen tussen Peking en Tibet. De Britse staatssecretaris voor bui tenlandse zaken, Davies, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de berich ten, dat Lhade hoofdstad van Ti bet, gevallen zou zyn en dat vredes onderhandelingen tussen de Tibetaan se regering en de Chinese communis ten aangeknoopt waren, „geheel zon der grond" ztjn. Nederlandse Hoge Commissariaat stelt onderzoek in. Door het Nederlandse Hoge Commissariaat wordt een onderzoek inge steld naar de namen van de personen, die Zondag tijdens een veiligheidsac tie in Djakarta zyn gearresteerd en naar de redenen van hun aanhouding. Van betrouwbare zijde vernam Aneta, dat behalve de heer Spies, directeur van de Javase Bank, nog andere Nederlanders werden gearresteerd. De ge arresteerden bevinden zich in een gevangenis te Meester Cornells. Naar Aneta verder vernam, is ten huize van de economische advi seur van het Hoge Commissariaat, drs. Speekenbrink, die op het ogen blik in Nederland vertoeft, een huis zoeking verricht. De heer Speeken brink heeft de rang van gevolmach tigd gezant. Bij de gezant van België, de heer van der Stigchelen, die op de voorma lige Oranjeboulevard woont, vervoeg de zich tijdens de veiligheidsactie 'n afdeling van de aan de actie deelne mende politietroepen. die verzocht, een huiszoeking te mogen doen. Met een beroep op de diplomatieke on schendbaarheid weigerde de heer van der Stigchelen daartoe toestemming te geven. Na een telefoongesprek met de militaire overheden is ue af deling vertrokken zonder huiszoeking te hebben verricht, aldus vernam Aneta op het Belgisch gezantschap. COMMUNIQUé OVER DE ACTIE. In een communiqué van het militaire commando te Djakarta, dat Maandag middag werd verstrekt, wordt ge zegd. dat in verband met de stijgende criminaliteit en de handel in niet-ge- registreérde wapens het militaire commando het noodzakelijk heeft ge acht, maatregelen te treffen ter be strijding van deze euvelen, daarom werden Zondag, in samenwerking met de bevolking, maatregelen getrof fen. welke een goed succes hadden. De aangehouden personen zullen binnenkort worden verhoord. Door de ze maatregelen hoont het militaire commando de veiligheid te Djakarta te verbeteren, aldus het communiqué. IN EEN OPEN VRACHTAUTO Omtrent de arrestatie van de heer Spies vernemen wij nog 't volgende, De' heer Spies werd na zijn arresta tie in een open vrachtauto gevanke lijk weggevoerd. Zulks is geschied, zonder dat de overheid enig con tact met de directeur van de Javase Bank heeft opgenomen. Alle pogin gen van de heer Spies om met de autoriteiten tot overleg te komen, bleven vruchteloos. De Javase Bank is thans gesloten. ONAANGENAAM GETROFFEN! Van officiële zijde wordt medege deeld, dat de Nederlandse regering onaangenaam was getroffen door het bericht, dat ten huize van de heer Speekenbrink, financieel economisch adviseur van de Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta met de rang van gezant, huiszoeking zou zijn ge houden. De minister van buitenlandse zaken heeft zich terzake gewend tot zijn Indonesische collega, die als voor zitter van de Indonesische delegatie der tweede conferentie van ministers te 's-Gravenhage verblijft. De heer Roem zegde toe terzake inlichtingen te zullen inwinnen. Naar van de zijde der Indonesische delegatie te 's-Gravenhage werd ver nomen was de Indonesische minister van buitenlandse zaken, de heer mr. Mohammed Roem, die voor;de tweede conferentie van ministers te Den Haag is, eveneens onaangenaam getroffen door het bericht inzake de huiszoe king, omdat, indien het bericht waar zou zijn. deze daad een inbreuk zou zijn op de internationale diplomatieke gebruiken. Hij verzocht zijn regering de nodige stappen te doen. indien het bericht bevestigd zou worden. Drukbezochte „bezwarenzitting" in Middelburg. Gistermiddag werd in het Schuttershof te Middelburg door een spe ciale commissie onder voorzitterschap van het lid der Gedeputeerde Sta ten, de heer C. Hamelink een z.g.n. t,bezwaren-zitting" gehouden, waar in alle instanties, die belang hebben bjj de bedjjking van de Braakman, gelegenheid kregen hun bezwaren en verlangens toe te lichten. Ged. Sta ten kunnen in deze geen beslissingen nemen; zy brengen advies uit aan het Rijk. Het wegenplan wordt echter door de Provinciale Staten vast gesteld. Tot de aanwezigen in deze ,.be- zwaren-zitting" benoorden de com missieleden, de heren C. Hamelink en C. Philipse, Gedeputeerden, ir. M. de Vink, directeur Prov. Planologi sche Dienst, ir. Th. Heyblom, hoofd- ing.-directeur Rijkswaterstaat, ir. H. D. J. Swaters, hoofding.-dir Prov. Waterstaat, mr. J. M Pilaar, chef en J. C. de Pagter, commies der tweede afd. van de Prov. Griffie en drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., alsmede voor het Vrye van Sluis: de dijkgraaf, de heer C. M. van den Broecke, de ingenieur, ir. I. van Sandick en de opzichter F. A. de Smit, (van de gemeente LJzendy- ke): de burgemeester, jhr. L. F. D. S. von Bönninghausen tot Heringha- ven, de secretaris, de heer J. Dierikx en de wethouder de heer J. J. van Damme; (voor de gemeente Hoofd plaat) de burgemeester, de heer J. F. C. Temmerman, de secretaris, de heer J. I. Stuy en de wethouders, de heren J. C. Blaakman en G. H. F. M. Termote; voorts de burgemeester van Waterlandkerkje, de heer M. J. Verbrugge, de burgemeëster van Phi lippine, de heer P. J. L. van Hoek, de burgemeester, de heer A. F. Hansssens en de secretaris, de heer J. Dregmans, van Hoek, de burge meester, de heer A. P. Kostense en de wethouders, de heren A. Hamers en A. Dyk van Biervliet, de voorzit ter van de Ver. van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in W.-Z. Vlaanderen, de heer F. A. van Rose- velt, de directeur van de Z.V.TJM. en S.B.M., ir. J. F. Denie, de dijkgraaf van de Dijckmeesterpolder, de heer C. A. Barbé en de dijkgraaf van de Kleine-Stellepolder, de heer A. B. W. Kind. ir. van Sandick er op. dat de nieuwe afsluitdijk zal aansluiten op de ring dijk van het gemaal, waarlangs nu een stroom loopt, welke aanslibbing voorkomt. Wanneer de nieuwe dijk is gemaakt, zal er wél aanslibbing ko men, met het gevolg, dat de afwate ringsmogelijkheden verminderd wor den. In de Paulinapolder bevindt zich een uitwateringssluisje, dat zal verzanden, zodat ook deze waterlo zing zal moeten geschieden door mid del van het gemaal, hetgeen de kos ten vergroot. Een zelfde geval doet zich voor in de Clarapolder. Als ge volg van de inpoldering zullen 600 ha. land. die tot nu toe afwateren op de Braakman, moeten lozen via het gemaal. De ontwateringskosten per m3 zullen dus voor de vcrlandlng stijgen. Ook zullen de kosten toene men door de noodzaak kunstwerken aan te brengen over het afwaterings kanaal. AFWATERINGS PROBLEMEN. Ir. van Sandick stelde voor om de tegenwoordige Linie door te trekken 1 onder de provinciale weg door naar de ingedijkte Braakman en haar aan te sluiten op de afwateringsboezem, die in de Braakmanpolder zal blyven liggen. Dit zou een zeer goede op lossing voor de moeilijkheden zyn, want net peil van de Braakman-pol der is aangenomen op 50 A.P., hetgeen aanmerkelijk lager is dan het peil in Het Vrije van Sluis, zo dat het gemaal ontlast zou worden. Ir. Heyblom merkte op. dat al meer dan 30 jaar geleden met afwa teringsproblemen in deze polder werd gekampt. De hoofding.-dir. van Ryks- .vertrekt H. M de Koningin naar Engeland voor haar offici- ?le bezoek aan Londen; .is het 100 jaar geleden, dat de Engelse componist Arthur G- Thomas werd geboren; is het 165 jaar geleden, dat in Amsterdam de „Kweekschool voor de Zeevaar;" werd ge opend. de Braakman-bedijking de aanslib bing op bepaalde plaatsen inderdaad zal bevorderen, doch dat dit bezwaar wegvalt, wanneer men het vergelijkt met het grote belang van de inpol dering. De suggestie van ir. van Sandick was echter nieuw voor hem en zal zeker op haar practische waarde getoetst worden. HAVEN VAN PHILIPPINE. De burgemeester van Philippine had er bezwaar tegen, dat door de indijking van de Braakman het wa ter van de haven, die midden in de kom der gemeente ligt. geheel tot stilstand komt en het afvalwater niet meer kan worden weggevoerd, waardoor een ondragelijke stank zal ontstaan. Hij stelde voor een nieuw riool te leggen onder de Weststraat door. dat kan worden samengebracht met de uitwatering van de St. Pie- terspolder en kan uitmonden op de spui kom. Als er dan een binnendyk wordt aangebracht, zou de haven be dijkt en zouden de opritten afgegra ven kunnen worden. Het riolerings probleem zou zijn opgelost en Phi lippine zou uitbreidingsmogelijkheid hebben gekregen. (vervolg op blz. 2) Namens het Vrije v»« "'uis wees waterstaat voegde hieraan toe, dat NU EN DAN REGEN. Weersverwachting tot Dinsdag avond. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen. Krachtige tot storm achtige wind, aanvankelijk Zuid-Oos telijk. later ruimend naar Zuid of Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1