PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Egypte eist terugtrekking van de Britse troepen Provinciale Stoombootdiensten in een nieuw tehuis BILT Kantlij n __1MJHet Geen Benelux zonder oplossing voor waterwegen! OPNIEUW STRUBBELINGEN IN FINSTERWOLDE'S RAAD KONINKLIJK ECHTPAAR BRACHT BEZOEK AAN DEN HAAG Vandaag Volgend jaar verruiming van scholenbouw. 193e Jaargang - No.271 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn, PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 17 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per inm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. iClelne advertenties (max. 8 regels:» van 15 regels f 1.Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160).M'burg, Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel.2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. Mauvitsstr. 12. tel. 102; TerneuzenBrouwerijstr. 2. Zierlkzcc: N. BognrcUtr. C 160, tel 26. Troonrede van Koning Faroek Relletjes in Cairo voor dagbladkantoor. Koning Faroek lieeft Donderdag by de opening van de nieuwe zitting van het Egyptisch parlement verklaard, dat zjjn regering volledige en onmid dellijke ontruiming van Egypte door de Britse troepen eist en de eenheid van Egypte en de Soedan onder de Egyptische kroon. De koning verklaarde verder, dat zyn regering het Engels-Egyptische verdrag van 1936 niet meer als een passende basis voor de Engels-Egyptische betrekkingen be schouwt. In de troonrede, die werd voorgele zen door de eerste minister wordt verder de „agressie" tegen „het ge martelde Palestina" veroordeeld en verklaard, dat „de ellende en ver strooiing van de Arabische vluchte lingen een zwarte vlek op de mens heid zal blijven tot dat de vluchtelin gen naar hun haardsteden zijn terug gekeerd en schadeloosstelling voor het doorgestane hebben gekregen". De troonrede belooft vernieuwing van de Egyptische strijdkrachten, vrije me dische verzekering voor arbeiders en verdere uitbreiding van de landbouw, waaronder begrepen de bouw van vier grote reservoirs en dammen in de Nijl en voltooiing van het hydro- electrische project van de Aswan- dam. Na de opening van het parlement hebben te Cairo demonstranten ste nen en flessen geworpen naar het ge bouw van het voornaamste blad der oppositie, Akhbar el Yom. Tientallen personen liepen verwon dingen op toen Wafdisten voor het kantoor van het dagblad met de po litie slaags raakten. Enkele duizenden woedende demon stranten verbraken het sterke poli- tiecordon uitroepend: „Wif willen de hoofden van de eigenaars van het blad". De deur van de hoofdingang werd met een boomstam geramd. Stenen en flessen vlogen door de lucht in de richting van het gebouw van de krant, die een heftige cam pagne tegen de Wafdistische rege ring heeft gevoerd. Personeel van de krant wierp terug met flessen en ge reedschap. Tenslotte verscheen een sterke met helmen uitgeruste politie macht ten tonele. Nadat de rust was hersteld werd de gehele wijk door bin- 1000 politieagenten afgesloten, personeel van de krant moest Twee feiten in de Kamerdebatter van Woensdag hebben de aan dacht getrokken. In de eerste plaats deelde minister-president dr. W. Drees mede, dat de regering niet ver moeid is en met onverminderde ener gie de problemen van onze tijd onder ogen ziet. Zo onvermoeid is het zelfs, dat voor een Kabinet op bredere oasis (met minstens een C.H. en een V.V.D.- minister) weinig gevoeld wordt. Over de opname van een C.H-minister wil de de premier op den duur wel eens denken. Maar zelfs hiervoor toont hij geen animo als daarvoor een andere minister het veld zou moeten ruimen zonder daar lust in te hebben. Onze voorspelling, dat er van de ..bredere basis" vooralsnog niet veel terecht zou komen, is dus aardig uit gekomen. En laat ons-eerlijk zijn: er is ook geen reden toe. Er bestaat geen enkele garantie, dat andere ministers ons land beter zouden regeren en nieuwe denkbeelden zoekt men bij de „oppositie" vergeefs! In de tweede plaats zit Nederland sedert Woensdag star van bewon dering te turen naar minister Lief- tinck. Daar kwam immers onze staats- penningmeester eensklaps voor den dag met bezuinigingen van maar eventjes 120 a 150 millioen. En dat I terwijl hij toch bij de belastingdebat. ten nog verklaarde, dat er geen bezui niging mogelijk was om de middelbare inkomens een beetje te ontlasten Speelde de heer Lieftinck comedie? Deze bewindsman rammelt inderdaad wel eens graag met de wapens. Men herinnere zich de debatten ever de vergoeding der materiële oorlogsscha de! Als de minister bij de belastingde batten deze bezuinigingen had aange kondigd. zou er heel wat minder sen satie zijn geweest en had zijn dreigen met aftreden achterwege kunnen blij ven. Thans loopt hij gevaar, dat men een volgende keer voor zijn wapengeklet ter niet meer op zij gaat. De Kinderzegels zijn weer aan de postkantoren verkrijgbaar. Als iedereen zich zou willen houden aan dat toch altijd weer impo nerende padvindersdevies „Iedere dag een goede daad!" is dat in de nu aan-, gebï-oken periode al heel gemakkelijk. Ga naar het postkantoor! Koop Kin derzegels! Ontelbare instellingen in ons land verlenen hulp aan het misdeelde kind. Gelukkig! Maar ontelbare van die in stellingen hebben het financieel zeer moeilijk. Helaas! Maar de toeslag op de Kinderzegels komt hen ten goede. Er is dus een goede gelegenheid om hulp te bieden. Bovendien verschijnen de Kinderze gels ditmaal voor de 25ste keer. Het zijn zilveren zegels. Een dubbele reden dus om royaal te zijn! En tot besluit een lichtend voor beeld. Het weekblad „De Hervormde Kerk" beschrijft hoe de N.H. Gemeen te van Velp, die de zware financiële lasten van de restauratie van het kerkje „De oude Jan" niet kon dra gen, een uitweg uit de moeilijkheden wist te vinden: „We hadden wel eens willen zien hoe tal van gemeenteleden (en niet- gemeenteleden!) avond aan avond deze zomer in hun vrije tijd aan de opbouw van dit koor arbeidden. De twee Vel- per predikanten aan het stenen bik ken en ie koster aan het boren. Ma teriaal moest worden gekocht en er moesten onnoemelijke hoeveelheden zand worden verzet. Het transport werd tegen de kostende prijs uitge voerd. of soms nog ver daar onder. Met vereende krachten heeft men zo zeker f 20.000 uitgespaard. Zo verrijst „De oude Jan" in nieuwe luister. En wat het belangrijkste is: door die ge zamenlijke arbeid aan de kerk, heeft de Kerk toegang gekregen tot menig een, die nimmer over haar drempel kwam en toch aan de kerk wilde bou wen. Tot anderen, die de drempel veel te hoog waren gaan vinden, om er op Zondag overheen te klimmen". Prins Charles van Engeland, die 14 November zyn tweede verjaardag vierde, tydens een middagritje met zijn kinderjuffrouw in een Londens park. nen blijven terwijl de politie onder zocht of iemand van het dak van het gebouw met een revolver op de me nigte had geschoten. In andere wijken van de stad bleef het de gehele dag rumoerig. Op het hoofdbureau van politie waren be richten binnengekomen, dat een tram wagen en verscheidene vrachtauto's omvergeworpen waren of in brand gestoken. Er werden verder winkel ruiten ingegooid. Verklaring van Belgisch minister. De Belgische minister van Finan ciën, van Houtte, heeft te kennen ge geven, dat de oude rivaliteit tussen de havens van Rotterdam en Antwer pen het tot stand komen van een vol ledige economische unie tussen Bel gië, Nederland en Luxemburg in de weg staat. Er zal geen Benelux-Unie „komen, zolang het probleem van de waterwegen tussen België en Neder land onopgelost blyft, zo verklaarde hy tegenover de Kamer-commissie voor financiën. 0 Tydens een byeenkomst van deze commissie is het wetsontwerp betref fende de conventie voor de eenma king van de accijnsrechten in de Be- neluxlanden met 12 tegen 5 stemmen by 2 onthoudingen, goedgekeurd. Communistische landing in Korea afgeslagen. De verbonden strijdkrachten heb ben Donderdag een communistische landingspoging op de Koreaanse Oostkust afgeslagen. De communisten trachtten mariniers met kleine boten aan land te zetten. Een legerwoordvoerder verklaarde, dat de landingsmacht ongeveer voor de helft vernietigd werd, doch hij zei- de niet, waar dc landingspoging werd ondernomen. Het Rijk koopt „De Wereld". HISTORISCH HOTEL TE WAGEXINGEN. Door het Rijk is voor een bedraj van 130.000 aangekocht, voor uit breiding van het landbouwkundig centrum het historisch hotel „De We reld" te Wagenlngen. In dit gebouw vond op 5 Mei 1945 de capitulatie plaats van de nog in het westen van ons land aanwezige Duitse strijd krachten. Het ligt in de bedoeling het hotel te zijner tijd af te breken om de toe gangen tot de naburige gebouwen der landbouwhogeschool, de aula en de bibliotheek te verbeteren en te vens om bedoelde gebouwen uit te breiden en om een nieuw gebouw te stichten. Oppositie maakt vergaderen van Surinaamse Staten onmogelijk. De coalitie in de Staten van Surina me heeft aan de regering medege deeld. dat door het orde-verstorende opti-eden van de oppositie, vergade ringen van de Staten onmogelijk zijn geworden. Zy laat het aan de rege ring over, om in verband met de hui dige toestand de nodige stappen te doen. Mussen als „economische misdadigers". In Oost-Duitsland zal men in tensief optreden tegen de mus sen, die ware „economische mis dadigers" zijn.- Vroeger, aldus een verklaring, zorgden paarden voor het voedsel der mussen. Nu er echter niet genoeg paar den zijn, zoeken de mussen hun voedsel in tuinen en op akkers. Vogelverschrikkers zijn nutte loos gebleken. Bomaanslagen te Rome. Donderdag zijn bijna gelijktijdig in het centrum van Rome twee bommen ontploft, waardoor de kantoren van de republikeinse partij en de socialis tische eenheidsparty zwaar werden beschadigd. Voor zover men kan na gaan, zijn er geen persoonlijke slacht offers. De laatste dagen zijn te Rome al meer van dergelijke aanslagen ge pleegd, meestal op gebouwen van rechtse partijen. De politie gelooft, dat leden van de neo-fascistische par tij er schuldig aan zijn. Douglas Monro, de 25-jarige zee man. die een actetas met documenten uit Buckingham Palace stal, is tot één jaar gevangenissstraf veroordeeld. Burgemeester ging weg en communistische wethouder vloog (woedend) op A.N.P.-fotograaf af. I)e in meerderheid communistische raad van Finsterwolde is Donderdag avond voor do tweede maal binnen tien dagen in spoedeisende vergadering bijeengekomen. De publieke belangstelling was ook nu weer groot. De dorpsgenoten vulden de publieke tribune en onder hei» waren verscheidene politieke vrienden van de CPN-frae.tie, die de vaak vurige betogingen der communistische woordvoerders ondersteunden. Op een gegeven moment n-nde de CPX-wethoudcr Haaken op de publieke tribune af. Hij had daar een fotograaf ontdekt en hij maakte bezwaren over het feit, dat de burge meester toestemming had gegeven aan deze fotograaf om te fotograferen. Toen de burgemeester mededeelde, dat de fotograaf het ANP vertegen woordigde een volgens de burgemeester zeer neutrale instelling droop de opvliegerige communist af. Ook nu weer prijkte op de agenda het punt: bespreking van het wets ontwerp inzake voorziening in het bestuur van Finsterwolde. Zover 3s het op deze vergadering echter niet gekomen, want nog voor dat dit punt in behandeling kon worden ge nomen, verliet de burgemeester van Finsterwolde de raadszaal. De communistische wethouder Als laatste in de rij van Koninklijke bezoeken aan de provincies. Met het bezoek aan Den Haag als hoofdstad van de provincie Zuid-Hol land, werd het Koninklijk bezoek aan de elF provincies Donderdag beslo ten. Er werd al vroeg gevlagd in de stad, maar de druilerige regen wekte niet tot een feestelyke stemming op. De plechtigheid speelde zich af in een meer ambtelijke sfeer. In de vergaderzaal der Eerste Kamer waren de Provinciale Staten van Zuid-Holland bijeen gekomen, om als eersten Koningin Juliana en Prins Bernhard te ontvangen. De Koningin was gekleed in een turquoise japon, die gegarneerd was met satyn in dezelfde kleur. Zjj droeg een klein hoedje van dezelfde stof en kleur en een dubbel snoer parels. De Prins was gekleed in zwart colbert en droeg een witte anjer in het knoopsgat. Na de vergadering der Staten, waarin door de Commissaris der Ko ningin. inr. L. A. Kesper een korte werd uitgesproken, arriveerde ioninklrjk PaVr met zijn gevolg op het Einnenhof. In de feestelijk versierde en verlichte hal van de Eerste Kamer bood de 10-jarige Ame- lita Dinger, dochtertje van de chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin H.M. een boeket anjers en cyclamen in lila kleur aan. Hier werden achtereenvolgens de leden van Ged. Staten, de Prov. Sta ten alsmede tal van vertegenwoordi gers der ambtenaren aan de Konin gin voorgesteld. Voor het stadhuis bood de 12-jarige Pieternella Pronk uit Scheveningen H.M. een boeket rose anjers aan. Burgemeester mr. F. M. A. Schokking sprak een begroetingswoord tot het Koninklijk Paar. Nadat de vertegenwoordigers dei- Haagse burgerij aan Koningin Juliana waren voorgesteld, trad één der meis jes van de Haagse Jeugdactie naar voren, die H.M. mededeelde, dat 25.000 stuks speelgoed, zelf vervaar digd door de Haagse jeu°;d, met St. Nicolaas en Kerstmis zullen worden aangeboden aan kinderen uit Drente en Groningen, uit dank voor hetgeen de inwoners van deze provinciën in de laatste oorlogsjaren voor Den Haag hebben gedaan. Na afloop van de plechtigheid ten stadhuize, begaven de Koninklijke gasten zich naar de Trèves-zaal, waar verschillende provinciale auto riteiten aan hen voorgesteld werden. Na 8 maanden: Barneveldse pluimveemarkt weer open. Barneveld verkeerde Donderdag in een feestelijke stemming en in het stadje hing zelfs hier en daar een vlag uit Men gaf daarmede uiting aan de blijdschap over de heropening van de pluimveemarkt. Ruim 8 maan den is de markt wegens de heersende pseudo-vogelpest gesloten geweest. De pluimveehandel uit alle delen van het land was weer op de Barneveldse pluimveemarkt vertegenwoordigd. Zaterdag beëindiging van zoutharingvangst. Met ingang van Zaterdag a.s. is het verboden vissersvaartuigen ter zoute haringvangst te doen uitvaren. Gedu rende veertien dagen na deze datum zal het nog toegestaan zijn gezouten of gekaakte haring in Nederland aan te voeren. Deze maatregel is zoals reeds eerder door ons is medegedeeld ge nomen in verband met de geringe ex port van gezouten haring. De aanvoer van verse haring gaat gewoon door. Haaken had ernstige critiek op de notulen van de vorige vergadering. Burgemeester Tuin wees er op, dat men geen raadsstenograaf had ..en het ondoenlijk was de ellenlange be togen der communisten op te nemen". Hij was evenwel bei-eid enkele cor recties aan te brengen. Voorts kwam een geschil ter spra ke over de aanleg van een bepaald sportterrein. De communisten uitten bezwaren tegen een rapport van de Planologische Dienst inzake de plaats van dit sportterrein. De com munisten hadden namelijk een be paald tei-rein op het oog, dat door de Planologische Dienst was afgewezen om de slechte ligging. Wethouder Haaken wenste deze zaak uitvoerig te bespreken en vroeg zelfs de ver gadering te schorsen om met de commissie van lichamelijke opvoeding over deze zaak van gedachten te wis selen. De burgemeester antwoordde de CJP.N.-fractie, dat hij een goede democraat was, doch er niets voor voelde tamelijk plotseling een spoed eisende vergadering te onderbreken. Wethouder Haaken wenste echter di rect een beslissing van de gemeente raad, maar de burgemeester bleef volharden en gaf niet toe. Hij vond dit „communistisch tam-tam". Het voorstel van de communist werd tenslotte toch in stemming ge bracht en met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Burgemeester Tuin pak te hierna zijn papieren bijeen en ver liet de raadszaal onder honend ge lach van de publieke tribune. De raad ging hierop naar huis, nog voor dat het eigenlijke punt waarvoor de vergadering was bijeengeroepen in behandeling was gekomen. Een sierlijk kantoorgebouw en voortreffelijke werkplaatsen Een dronk op een meer dan 100-jarige werd Donderdagnamiddag uitge bracht door het lid van Gedeputeerde Staten in Zeeland, de heer C. Philipse Hy deed da» namens het provinciaal bestu»ir de Commissaris der Konin gin was door ziekte verhhiderd en hij voegde er de goede wensen aan toe- Goed* wensen voor de Provinciale Bootdienslen, die meer dan 100 jaar de toets van de critiek hebben doorstaan en de trots van de provincie wa ren, ook al zijn er sombere jaren geweest, toen de wal-etablissementen verwoest waren en het grootste deel van de vloot vernietigd was. Donderdagnamiddag waren in het nieuwe gebouw van de Provinciale Stoombootdiensten aan de Prins Hen- drikweg te Vlissingen een aantal ge nodigden bijeengekomen om de sobe re plechtigheid bij te wonen, waar mee dit fraaie gebouw de bouw kosten belopen rond zes ton in ge bruik -werd genomen. Onder de aanwezigen merkten wij op het volledige college van Gedepu teerde Staten met de griffier, de dj recteuren van alle provinciale dien sten en bedrijven, vertegenwoordi gers van het Vlissingse gemeentebe stuur, de directeur van het Loodswe zen Vlissingen, een vertegenwoordi ger van de Commandant Maritieme middelen Vlissingen, de heer A. Smit, directeur van de Kon. Mij. „De Schei- de", de directeur van het Gewest. Ar beidsbureau en tal van andere belang stellenden. DE ONTVANGST In de vergaderzaal, die met een aan tal bloemstukken was versierd, ont ving de directeur van de Prov. Stoom bootdiensten, de heer G. J. de Jonge, de genodigden. In zijn begroetingswoord, lichtte hij toe waarom het nieuwe gebouw op de huidige plaats is verrezen: men wilde kantoor en werkplaatsen bijeen heb ben en ook de beschikking hebben over de ruimte tussen het gebouw en de binnenhaven, waaraan het gebouw ligt. De nieuwe werkplaats is aanmer kelijk groter dan de oude, omdat thans zoveel hogere technische eisen worden gesteld. Toen de Stoomboot diensten niet meer over een werk plaats beschikten, heeft de Kon. Mij. „De Schelde" alle mógelijke hulp ver leend. Spr. dankte daarvoor. De heer De Jonge nodigde tenslotte de aanwezigen uit voor een rondgang door het gebouw. DE RONDGANG. Bij de rondgang toonden de bezoe kers zich enthousiast over het gebouw en over de voortreffelijke inrichting. De kantoorafdeling bevat beneden een vergaderzaal, een hal, en archief ruimte. Op de eerste verdieping be vindt zich het ruime administratie kantoor met de privékantoren van de directeur en de inspecteur. De werkplaats is ruim en licht; het moet daar aangenaam werken zijn. In de grote hal, die voorzien is van een loopkraan, zijn de machines voor de draaierij en de bankwerkerij geplaatst. In aparte lokalen zyn ondergebracht een smederij, timmerwerkplaats, een electriciens- en een schilderswerk plaats. Drie grote magazijnen bevatten een flinke voorraad werkmateriaal en in de kelder, die ten dele voor opslag is ingericht, bevindt zich de stookinrich ting voor de centrale verwarming. HET PERSONEEL Toen de genodigden zich in de ma chinehal bevonden, verzamelde zich daar het personeel van de Stoom-, bootdiensten, waarna de heer C. Phi lipse, het woord richtte tot het per soneel. Hij herinnerde aan de lydens- geschiedenis van de Stoombootdien sten sedert 1940. Het personeel heeft onder uiterst moeilijke omstandigheden ten volle zijn plicht gedaan. Spr. dankte allen hartelijk voor de goede prestaties. Het provinciaal bestuur werd steeds weer getroffen door de liefde, die het personeel voor het bedrijf heeft Met dankbaarheid is het provinciaal be stuur vervuld nu het nieuwe gebouw gereed is en ook de vloot vrijwel op peil is, ook al zijn er nog wensen. In zo'n keurig gebouw, aldus spr„ moet de arbeid een lust zijn. De heer Philipse wenste het personeel geluk met dat gebouw en hij richtte zich daarbij in het bijzonder tot de direc teur, de heer G. J. de Jonge. Tezamen met de genodigden bega ven de personeelsleden zich vervol gens naar de kantoorvertrekken, waar een dronk werd geserveerd. DANKWOORD De heer Philipse bracht daar een dronk uit op de Stoombootdiensten, maar alvorens dat te doen, richtte hij nog woorden van dank tot de Rijks waterstaat, B. en W. van Vlissingen de N.V. Haven van Vlissingen, de ar chitecten Rothuizen en van 't Hooft, de N.V. Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid Oegstgeest en de directeur van de Kon. Mij. „De Schelde". Wethouder M. A. van Popering bracht ten slotte hulde aan het col lege van Gedeputeerde Staten en de Provinciale Stoombootdiensten voor het mooie werk, dat gepresteerd werd. Er is een gebouw verrezen, dat een sieraad vormt voor de stad Vlissingen en daarmee zijn niet alleen de Stoom bootdiensten, maar ook de inwoners van Vlissingen geluk te wensen. Na deze toespraken bleef men nog enige tijd bijeen. Vermelden wij tenslotte nog, dat aan de bezoekers een model getoond werd van een bronzen plaat, die in de hal van het kantoorgebouw aan gebracht zal worden en die ae namen zal vermelden van de mannen, die tijdens de oorlog in dienst van de Prov. Stoombootdiensten hun leven hebben gegeven. is het Onafhankelijkheids dag (1813). komt de Assemblee van de Raad van Europa te Sti-aats- burg bijeen voor 't slotgedeel te van de zitting van dit jaar. is het 363 jaar geleden. dat Joost van den Vondel werd geboren. Vergeet Europa niet, waarschuwt Churchill. Winston Churchill heeft Engeland en de met dit land verbonden mo gendheden er voor gewaarschuwd zich niet te veel vast te leggen in China of omgeving „op een ogenblik, dat het gevaar in Europa ongetwij feld ons aller geest moet bezighou den". Hij verklaarde dit. nadat de minis ter van Defensie, Emanuël Shinweil. het Lagerhuis een overzicht van de toestand in Korea had gegeven. Bij overschrijding bouwvolume weer urgentielijst. In 1951 zal voor de houw vau scho len waarschyitlyk voldoende bouwvo lume beschikbaar zfy'n om elke aan vrage fn te willigen. Alle plannen voor de bouw van scholen zuilen wor den goedgekeurd. Dit geldt ook voor de bouw van kleuterscholen en gym nastieklokalen, maar er wordt op de nodige voorzichtigheid aangedrongen opdat de bouw hiervan niet een te groot deel van het totale bouwvolume zal eisen. Mocht in de loop van 1951 blijken, dat het beschikbare bouwvolume dreigt te worden overschreden, dan zal weer een urgentielijst worden vastgesteld. Deze maatregelen zyn bekend ge maakt door de ministers van O.K. en W. en van Wederopbouw en Volks huisvesting in een circulaire aan de onderwijsinspecties. DE VOORSPELT VBU VEEL BEWOLKING. Geldig van Vrijdagmorgen tot Vrij dagavond. Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enige regen. Zwakke tot mati ge veranderlijke wind. latei" draaiend naar richtingen tussen Noord en West. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1