PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Regering is beslist onvermoeid oe BILT „Het Nederlandse volk late zich „niet ontmoedigen Kantlijn FRANKRIJK BLIJFT GEKANT TEGEN DUITSE DIVISIES Vandaag ZWARE WINTERCAMPAGNE VOOR DE DEUR IN KOREA LETTERLIJK BAANBREKEND WERK OP WALCHEREN VOORSPELT- 193e Jaargang - No.270 Dagbiao uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F vaD de Velde en F B oen Boei Adj W de Pagter Hootdrea G Balüntun Pl verv.. W Ceertouwei en H A Bossnardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct pei week. f 3.90 p kw fi p p t 4.15 pei kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 16 Nov. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct p«r mm Minimum p advertentie f 2.50. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels): van 1-5 regels f l.- iedere regel meer 20 cent ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vllssingt-r Walst» 58 60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160» M'burg. xmdense Kaal 29 tel 2077 en 2924; Goes L Vorststr 63 ie> 2475 .b.gp 22'dJi. üostburg Pr Mauntsstr 12, tel 102, Terneuzen brouwerljstr 2; Zlerlkzee N Bogardstr C 160. tel 26. Dr. W. Drees antwoordde de Tweede Kamer namens de Regering. (Van onze parlementaire redacteur) „Ik wil eindigen met een oproep tot de Kamer en het gehele Nederlandse volk, om niet alleen klachten te uiten, doch bemoediging te putten uit het morele herstel en de grotere ontplooiing van alle krachten in ons volk, on dernemers en arbeiders en ambtenaren, uit de pit en durf, welke in een fünk deel onzer jeugd aanwezig is. Laten wy in de huidige moeilyke tijden eenzelfde vertrouwen en kracht hebben als tydens de jaren der bezetting bij de besten van ons volk aanwezig waren." Dat was het indrukwekkende slot van de uitstekend gedocumenteerde, met veel overtuiging uitgesproken rede, waarmede minister-president dr. W. Drees namens de regering gedurende 2f2 uur de algemene beschouwin gen over de begroting 1951 door de Tweede Kamer gehouden, Woensdag middag beantwoordde. Dr. Drees verzekerde, dat het ka-1 als de minister van Oorlog aan binet geenszins vermoeid en gammel één voldoende meent te hebben, moet men dit voor zijn verantwoordelijk heid laten. Als het "an dr. Drees af hing, lcwam er een Staatssecretaris aan Financiën, maar prof. mr. P. Lieftinck wil daarvan niet weten. Zo geestig en strijdvaardig als ten aanzien van de communisten, was Vader Drees toen hij op de gemoede lijke wyze eerst de KNP-eenling, Ch. I. J. M. Welter en ds. P. Zandt be antwoordde. Tegenover de laatste be toogde hij. dat diens angst voor de gevolgen van een katholieke meerder heid en volgens deze dus voor beper king der godsdienstvrijheid kwalijk te rijmen viel met art. 36 der oude geloofsbelijdenis der Reformatie, wel ke ds. Zandt toch aanhangt en vol gens welke alles, wat tegen de ware godsdienst ingaat, geweerd moet wor den! INDONESIË Inzake het Indonesisch beleid kon t gi is, gelijk in en buiten de Kamer wel betoogd wordt, maar waarvan ver scheidene hard zwoegende ministers wel eens vacantie nodig hebben. Bij gelegenheid zal een versterking van het kabinet met een lid der C. H. Unie overwogen worden, doch een kunstmatige verschuiving achtte dr. Drees onnodig. Hij ontkende, dat de heer Schokking, gelijk de communist Gortzak beweerd had op bevel van Amerika was afgetreden. Wat de Staatssecretarissen betreft A anstaande Maandag zal in Den Haag de tweede Nederlands- Indonesische Unie-conferentie beginnen. Als deze besprekingen ge ëindigd zijn, staat de Nieuw-Guinea- conferentie voor de deur, als men althans een resultaat wil bereiken voor het einde des jaars, zoals de R.T.C.-overeenkomst voorschrijft. De Unie-conferentie zal zich met economische vraagstukken hebben bezig te houden. Veel is er veranderd sedert verleden jaar. Men moet wel een zeer hartstochtelijk optimist zijn om van de samenwerking met Indo nesië veel heil te verwachten. Twaalf maanden lang zijn de verhoudingen steeds slechter geworden. De uittocht der Nederlanders uit Indonesië duurt onverminderd voort. De buitenstaan der krijgt de indruk, dat het er Soe- karno meer om te doen is de econo mische werkzaamheid van Nederlan ders te bemoeilijken, dan om een economische samenwerking tussen beide staten te bevorderen. Of Nederland daarom van deze tweede Unie-conferentie veel heil mag verwachten, betwijfelen wij. Maar wie weetMisschien dat de open hartige gesprekken, die in Den Haag (óók over Nieuw Guinea) gevoerd zullen worden, ongedachte resultaten hebben. Omtrent Nieuw Guinea is nog steeds niets naders bekend. De Indonesiërs hebben een iets be scheidener toon aangeslagen sedert de afkeuring, die hun uitdagend op treden uitlokte. Ook Soekamo en de zijnen zijn iets rustiger geworden. Dit neemt niet weg, dat er volkomen onzekerheid heerst over de houding, die beide landen op de Nieuw Guinea conferentie aan zullen nemen. Wij voor ons blijven het wenselijk achten, dat Nederland noch Indone sië trachten het onderste uit de kan te halen. Een Nederlands-Indone sisch bestuur zou óeide staten tot vruchtdragend samenwerken dwin gen. Nieuw Guinea én de Uniepart- nevs kunnen daarvan slechts voor deel hebben. Onderscheid moet er blijven, was een uitdrukking, die vroeger nog al eens gehoord werd, maar meer en meer in onbruik is geraakt. Tegenwoordig doen de woorden ni vellering en gelijkschakeling meer opgeld, niet alleen in Nederland, maar over de gehele wereld- Nu weet men, dat de K.V.P. een leidende rol gespeeld heeft in de strijd tegen de belastingplannen van minister Lieftinck en krachtig is op gekomen voor lichtere lasten voor de middelbare inkomens. De voorzit ter van de K.V.P.. de heer Andries- sen, heeft aan dit feit in de (R.K.) Nieuwe Eeuw nog eens aandacht ge schonken. Hij constateert, dat de las ten de laatste jaren nog al ongelijk verdeeld werden en zegt dan: „Waar ik nog wel de aandacht op wil vestigen is op het feit, dat onze maatschappij nu eenmaal verschillen de groeperingen kent. Dit is een ge volg van de uiteen lopende menselij ke vermogens. Deze laatste liggen nu eenmaal en dat is overal ter we reld zo verschillend. Er is verschil in aanleg, in capaciteiten, in werk kracht en werklust, in kennen en kunnen. Dit is een realiteit waaraan niet valt te ontkomen. En op deze realiteit steunt dan ook het onder scheid in de rangorde der maat schappelijke standen. Dit onderscheid moet niet uit het oog worden verlo ren en het moet in de arbeidsbelo ning op redelijke wijze zijn uitdruk king vinden. Het was mede daarom dat de K.V.P. heeft gepleit voor het wegnemen van de loongrens bij de jongste loonronde". Dat deze motieven mede de onder grond vormden voor de houding, door de K-V.P. ten aanzien van de belas- tingpolitiek aangenomen, zal door velen met instemming worden be groet. dr. Drees uiteraard weinig nieuwe ge luiden laten horen. Volgens zijn vaste overtuiging was geen andere weg mogelijk geweest dan die der onafhan kelijkheid van Indonesië, al verheelde hij niet, dat hij liever een langzamer ontwikkeling gezien zou hebben en dat hij zeer teleurgesteld was over de toepassing van het zelfbeschik kingsrecht. Het was volgens dr. Drees niet te verwachten dat een Republiek der Zuid-Molukken zich zal kunnen hand haven in het kader der Republiek In donesia. Maar een redelijke autono mie van Ambon dient gewaarborgd te worden, evenals een amnestie. Tot diepe teleurstelling der rege ring kwam op 23 September de mili taire ganval op Ambon, nadat de mi nister" van Buitenlandse Zaken der R.I.S. dank aan de U.N.C.I, gebracht had voor de bereidheid te bemidde len. De hulp van het Rode Kruis is door de Apris verhinderd. Maandag jl. is een waarnemer van het Int. Rode Kruis met een Indonesisch legervlieg tuig: naar Ambon vertrokken. Gemakkelijk kan men sokken van militair optreden onzerzijds maar dr. Drees noemde de gevolgen daar van onoverzienbaar. Wat de terugkeer der militairen uit Indonesië betreft: wanneer er na 1 Januari nog zouden moeten blijven, moet daartoe een wetsontwerp in de Staten Generaal ingediend worden. Komende tot de geweldige lasten verzwaring door de internationale si tuatie verklaarde dr. Drees geen af zonderlijk Duits leger te wensen, wel een opneming van Duitse troepen in een Europees leger. Er bestaat geen voornemen wijzi ging te brengen in onze maritieme plannen. Doch dit betekent echter geen toezegging voor alle tijden. Nederland, aldus dr. Drees in het laatste deel zijner rede, dat gewijd was aan het economisch beleid, is geenszins in decadentie en heeft zich uit de dienste diepte van na de oorlog omhoog gewerkt. Tevergaande liberalisatie achtte Prinses Anne van Roemenië heeft een dochter. Prinses Anne van Roemenië, echt genote van ex-koning Michael, heeft Woensdag het leven geschonken aan een dochter. Moeder en kind maken het wel. dr. Drees gevaarlijk en internationale planning als de plannen-Schuman, Stikker en Mansholt op basis van re gelingen geboden. Daarnevens zal de regering zich tot het uiterste Inspan nen, om onredelyke prijsverhogingen tegen te gaan. Wat de Arbeidstijdsverlenging be treft: de Sociaal-Economische Raad zal hieromtrent rapporteren, doch dr. Drees persoonlijk verwachtte eer slechte dan goede resultaten hiervan. De Kamer moet zich zo vermaande dr. Drees tenslotte, strenge zelfbe perking opleggen, bij het voteren van uitgaven en niet gepikeerd zijn, wan neer de regering het „onaanvaard baar" in 's lands belang laat horen. Het slot van minister Drees' rede vormde een goede overgang naar oie van onze minister van Financiën, prof. mr. P. Lïefimok. waarvoor wij naar pag. 5 verwijzen. Zou In strlfd zijn met Frans-Russiseh verdrag. •Jules Moeh, de Franse minister van Defensie, heeft Dinsdagavond in de Franse Nationale Vergadering verklaard, dat Frankrijk volstrekt gekant blijft tegen de vorming van Duitse divisies en van een Duits opperbevel. kansen op een compromis tussen bei de standpunten. De vorming van een Duits leger achtte minister Schuman strijdig met de voorwaarden van het Frans-Russische verdrag, hetgeen niet het geval zou zijn met het opne men van Duitse contingenten in een Europees leger. In het Britse Lagerhuis heeft de Britse minister van Defensie Shin- well, een verklaring afgelegd over de kwestie van de Duitse herbewa pening. Hij zeide, dat men het erover eens was. dat Duitsland op de een of an dere wijze een bijdrage moest leveren tot de gemeenschappelijke verdedi ging van het Westen. Wij zijn verder allen vast van me ning, aldus Shinwell, dat er voldoen de waarborgen moeten zijn tegen herleving van het Duitse militairis me. Shinwell achtte het Franse plan om Duitse eenheden te vormen bin nen het kader van een Europees le ger voorlopig onuitvoerbaar. Zoals bekend bestaat er een tegen stelling tussen de Franse en Ameri kaanse regeringen óver de wijze, waarop West-Duitsland moet worden ingeschakeld in het Europese ver dedigingssysteem. Washington wenst wel Duitse divisies, zij het, dat deze onder een Europees opperbevel moe ten komen te staan. De Franse minister Schuman heeft in de Nationale Vergadering gezegd, niet pessimistisch te zijn over de Ernstig spoorwegongeluk in Noorwegen. TOT DUSVER NEGEN DODEN'. De Oslo-express is Woensdag te Hjukseboe op de voornaamste lijn langs de Zuidikust in volle vaart op een goederenwagon gereden. Minstens negen personen kwamen om het le ven, 30 40 werden ernstig gewond. De express werd door de slag nage noeg in tweeën gereten. Het red dingswerk wordt nog voortgezet. Men acht het mogelijk, dat zich nog meer slachtoffers onder de wrakstukken bevinden, die ver verspreid liggen. Engeland krijgt weer een „Home Guard". De Britse „Home Guard", het Britse „burgerleger", dat in de oor log opgeroepen werd ter verdediging van het land tegen een invasie, zal weer tot leven geroepen worden, al dus de Britse minister van Defensie, Emanuel Shinwell. is het 250 jaar geleden, da. Philips van Anjou, als eer ste uit het stamhuis der Bour bons als opvolger van Karei H, tot Koning van Spanje werd geproclameerd; is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse stilleven schilderes Sara E. Methorst te Maarssen overleed. Urbino en zijn kornuiten terechtgesteld Moh. Roem: Indonesië heeft nu steun nodig. Indonesië staat nog voor een zeer slechte economische toestand. Zodra liter een belangrijke verbetering treedt, zal hét communisme z(jn kans vobr ontwikkeling in Indonesië verloren hebben. Dit werd verklaard in Lake Suc cess door de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, de heer Moh. Roem. De Europeanen en Ame rikanen hebben een afwachtende houding aangenomen ten aanzien van de toekomstige politieke ontwikke lingen in Indonesië, omdat zij het bewijs wensen te zien, dat Indonesië het communisme in bedwang kan houden alvorens zij kapitaalsinveste ringen op'grote schaal in oveiweging zullen nemen. Maar zo zei de heer Roem voorts Indonesië heeft die steun op economisch gebied nodig. In antwoord op vragen deelde de minister nog mede, dat Indonesië thans niet in staat zal zijn b(j te dra gen in een gewapende macht van de V.N. Hij zeide voorts, dat de Indo nesische delegatie te Lake Success toelating van de Chinese regering van Peïping als lid van de V.N. zou voorstaan. Vertegenwoordigers van 17 landen hebben te Genève de eerste zitting bij gewoond van de graan-conferentle van de Ver. Naties. Invloed van de koude reeds merkbaar. Er worden geen gevechten op grote schaal meer verwacht in Korea nu de winter nadert. De troepen der V.N. beginnen reeds de invloed te onder vinden van de koude, die nog niet opzijn hevigst is. Van de MandsjoerUse bergen waait een ijskoude wind over de manschappen die zich ten Noor den van de Tsjongtson in een nieuwe verdedigingslinie hebben ingegraven. Radio Moskou gaf Woensdagoch tend het vólgende commentaar op de toestand in Korea. „Ten koste van hun bloed onder vinden de Amerikaanse soldaten thans, dat de grootste vergissing in een oorlog bestaat in het onderschat ten van de vijand. Het Amerikaanse opperbevel heeft die vergissing be gaan, toen het meende, dat de veld tocht in Korea zjjn hoogtepunt had bereikt met de inneming van Pjong jang en dat dan nog slechts de uit eengeslagen vijand moest worden vernietigd". „Misleid door de successen en slecht ingelicht door zijn voorlichtingsdienst heeft generaal McArthur zelfs ver zuimd een concreet plan op te stellen voor de operaties in Noord-Korea. Thans kan men vaststellen, dat de oorlog in Korea ver van beëindigd is en dat de Amerikaanse soldaten zeer waarschijnlijk een harde winter te wachten staat nu zij het hoofd moe ten bieden aan sterke Chinese troe pen". BUFFERSTAAT In Amerikaanse politieke kringen schrift men de Chinese inmenging in de Koreaanse oorlog toe aan een poging van Mao Tse-Toeng om een kleine communistische bufferstaat tussen Korea en Mandsjoerjje te ver krijgen, zo meldt het Franse persbu reau A.F.P. uit Washington. OTTO GROTEWOHL Het spoorwegongeluk bij Napels. DOODGEWAANDE SLACHT OFFERS LEEFDEN NOG. By het spoorwegongeluk, dat in de buurt van Napels aan 10 mensen het leven zou hebben gekost, zullen wel licht toch geen mensenlevens te be treuren zijn. Men heeft nl. de tien doodgewaan de slachtoffers levend onder de wrak stukken aangetroffen. In ernstige toe stand zijn zij naar een ziekenhuis ge voerd. Overigens zyn er nog 50 min of meer ernstig gewonden. Prachtige nieuwe verbinding van Middelburg met Dom burg en W estkapelle. Werden in de afgelopen jaren reeds talryke landbouwwegen op Walche ren gemaakt of verbeterd, thans nadert een veel groter en belangrijker werk zyn voltooiing: dwars over het eiland is een prachtige, brede heer baan gelegd, een koorde in de door de „rondweg" gevormde cirkel, die als nieuwe verbinding tussen Middelburg enerzyds en Westkapelle en Dom burg anderzyds automobilisten in staat stelt in een kwartier aan de kust te ztfn. Zy loopt van Middelburg over Grypskerlte naar Aagtekerke on splitst zich daar in twee takken: één naar Domburg en één naar Westka pelle. Het kost geen moeite zich de oude k™ worden, dan moeten er tussen Seisweg van Middelburg naar Grjjps- Aagtekerke en de nieuwe Roosjes- kerke voor de geest te halen, want weg tonderden meter Volgens radio „El Universo" van Bo gota zijn Urbina en tien medeplichti gen, die Maandag de president van zomer. Venezuela ontvoerden en daarna dood schoten, zonder proces terechtgesteld Officieel was te Caracas meegedeeld dat Urbina werd neergeschoten toen hij een van zijn bewakers trachtte te overmeesteren. De regering van Venezuela heeft lertig dagen officiële rouw, waarvan acht dagen voor het openbare leven afgekondigd. tot voor kort kon men er over heen hobbelen: een smalle, verzakte weg vol putten en met meer dan 60 scher pe bochten. En thans een vijf meter brede effen asfaltweg (waarin de weinige bochten ruim en geleidelijk zijn), waarnaast momenteel een 2% meter breed tegel-fietspad wordt aan gelegd. Hij is aus niet alleen aanlok kelijk voor automobilisten en voor boeren en bodes die hun weelde niet kennen! maar ook voor wielrijders met name de strandbezoekers in de zomer. De autobestuurders mogen zich echter niet laten verleiden tot té grote snelheden, want voorlopig moeten de fietsers nog van de rijweg gebruik maken. Niet alleen het rijwielpad, maar ook deze rijweg is nog niet gereed. Nabij Grijpskerke zal hij in de toekomst lonen over het terrein, waarop zich nu nog een DUW-kamp bevindt, dat /oorlopig niet gemist I opgeknapt worden en verder is er na bij Westkapelle nog een halve km. niet verbeterd, omdat een munitie magazijn, dat vlak bij de Marechaus- sée-kazeme tussen vier aarden walle tjes verscholen staat, eerst verplaatst moet worden. Inderdaad: verplaatst, want het ministerie van Oorlog wil er geen afstand van doen. Daarom zal dit magazjjn volgend jaar verrold of verschoven worden 1 ISOLEMENT VERBROKEN. Deze kleine weggedeelten beletten niet, dat van de nieuwe wegen reeds volop geprofiteerd kan worden en dat dorpen als Grijpskerke en Aagte kerke volkomen uit hun eeuwenlang isolement zijn verlost. Zij doen des te scherper uitkomen hoe groot de verbetering is, vergeio!""n met de toestand dei oude wegen. Het is nu maar te hopen, dat de gemeente Mid delburg volgend jaar de fondsen zal bezitten om ook het begin van de Seisweg (tot het abattoir), ter ver vanging van de tegenwoordige abomi- nabel-slechte uitvalsweg, in orde te maken. Hy zal dan, evenals het toe komstige nieuwe begin van de Noord- weg. aansluiten op de straat, die aan gelegd is tussen Lange Noordstraat en Penninghoeksingel. STEVIGE ONDERGROND Het asfaltdek op de weg Aagteker ke-Westkapelle ligt effener en gelijk matiger dan over de afstand Middel- burg-Aagtekerke, omdat reeds de de finitieve deklaag van asfaltbeton is aangebracht. Tussen Middelburg en Aagtekerke vindt men slechts een wegfundering, die op voorlopige wijze voor het verkeer geschikt gemaakt is en provisorisch is geasfalteerd. Die fundering moet namelijk een paar jaar rustig gelegenheid hebben „in te zak ken". Zij is met een geringe hoeveel heid asfalt bespoten en daarna met fyn grind bestrooid, waardoor een dunne asfalthuid is verkregen, sterk genoeg, om de fundering tegen stuk rijden te beschermen. Later komt dus op de weg M'burg-Grypskerke- Aagtekerke ook een definitieve ster ke asfaltbetonlaag die vele jaren dienst zal kunnen doen en maar wei nig onderhoud zal vergen. De fundering van de Seisweg be staat uit hoogovenslakken afkomstig van het oude vliegveld bij West-Sou burg en onder deze slakken bevindt zich een laag van eveneens aan dit vliegveld onttrokken zand. Op de gewalste laag slakken, die zich slecht leenden voor asfaltering. werd een laag gebroken grind aangebracht, waarop dan de asfalthuid is gelegd. Op de weg van Grijpskerke over Aagtekerke naar Westkanelle is de pundeving gelegd van z.g. silex. Dit is een mengsel van stenen en leem, dat als afvalproduct wordt verkre gen Mi het afgraven van een gedeelte St. Pietersberg te Maastricht. (vervolg op bte. 2) In bevoegde Amerikaanse kringen zou men evenwel van oordeel zyn, dat de oprichting van een bufferstaat tussen Mandsjoerije en Korea „geen realistisch denkbeeld" is. Men schijnt te Washington wel be reid te zijn tot een compromis-oplos sing in de vorm van een „vrije zóne", die ten hoogste 10 km. breed zou zijn en die op Koreaans grondgebied de Mandsjoerijse en Russische grens zou volgen. Deze oplossing zou tot doel hebben grensincendenten te vermijden en de waterkrachtcentrales van de Jaloe- rivier te beschermen. Oost-Duitsland heeft een nieuwe regering Premier Grotewohl legde verklaring af Otto Grotewohl, de Oost-Duitse premier, heeft Woensdag zijn nieuwe regering aan het Volksparlement voorgesteld. Vice-premiers zijn: Ul- brieht (Soc. Eenheidspartij). Nusch- ke (Chr. Dem.), Rau (S.E.D.), Loch (lib. Dem.) en Boiz (Nat. Dem.). De portefeuille van binnenlandse zaken kreeg Dertinger (Chr. Dem.). die van buitenlandse zaken Steinhoff (S. ET).) en die van Staatsveiligheid Zaisser (S-E.D.). Vice-premier Rau staat aan het hoofd van de staats-commissie voor economische ordening, die met de uitvoering van het vrjf-jarenplan be last is. Van de 21 ministers behoren de premier en 10 anderen tot de socia listische eenheidspartij (S.E.D.), 4 tot de Chr. Dem. Partij. 2 tot de Lib. Dem. Partij, 2 tot de Nat. Dem. Par tij en één tot de Boerenpartij. Eén minister is partijloos. Grotewohl bevestigde in een rege ringsverklaring opnieuw de vastbe slotenheid van de Oost-Duitse rege ring om „de Westerse agenten, die de Oost-Duitse economie saboteren", uit te roeien. Zijn kabinet zou de West-Duitse bevolking blijven steu nen in haar streven om „het impe rialistische juk. af te schudden". Koffiebonnen aangewezen. De bonnen 486 algemeen en 494 al gemeen zijn aangewezen voor het ko pen van 125 gram koffie. Deze bon nen kunnen met ingang van Vrydag 17 November a.s. worden gebruikt. Zy blijven geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 2 December 1950. Om distributie-technische redenen zjjn ditmaal twee bonnummers aan gewezen. Bon 486 algemeen komt voor op de A- en B-kaarten, bon 494 algemeen op de D-kaart. Met het oog op de feestdagen zal de eerstvolgende bonaanwijzing op 21 December 1950 (dus na 5 weken) ge schieden. Daarna volgt weer een bonaanwijzing na zes weken. Overi gens is het rantsoen per persoon on veranderd. Schip stootte in Hoendiep op gezonken auto. Twee doden. De Groningse brandweer heeft Woensdagmorgen een Skoda-auto uit het Hoendiep gehaald tegenover het vroegere tankstation van de Caltex. In de wagen werden de stoffelijke overschotten aangetroffen van een man en een vrouw. Men werd op het ongeval opmerk zaam gemaakt toen een schip, dat ter plaatse voorbij voer, op de ge zonken auto stootte. De wagen was door een garagehou der in Den Haag verhuurd aan d$ heer B. uit'Leiden, die echter op her moment van het ongeluk niet in de wagen zat. B. verklaarde aan de po litie, dat hy sinds korte tijd zaken deed met de heer J. uit Voorburg. Samen reisden zij het land af. Dins dagavond zijn zij Groningen binnen gereden en hebben zy nog enkele ca- fé's bezocht. De heer J. is daarna nog gaan rijden met de auto in gezelschap van de 41-jarige mevr. E. E. J. S. uit Groningen, met wie hy in een café kennis had gemaakt. OPNIEUW REGEN. Zwaar bewolkt met opnieuw regen, vooral in de Zuidelijke helft van het land. Matige naar Oostelijke richtin gen krimpende wind. Weinig veren dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1