PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Engeland wijst de vorming van een Europees leger af De academici van Zeeland 0E BILT Labour-regering wil geert souvereiniteit prijsgeven Kantlijn Chinese communisten Lhasa birnieneerukt. 342 MILLIOEN VRIJGEGEVEN UIT DE MARSHALL-POT Zuid-Afrika wil emigranten uit Netiarland onnemen. Tsjiang Kai Sjek doet beroep op de Chinezen President vau Venezuela doodgeschoten. SOEKARNO WIL ZIJN TROEVEN NOG NIET OP TAFEL LEGGEN Theologen en veeartsen halen de hoogste percentages Canadees vliegtuig in Franse Alpen neergestort. Medewerker van de „Neue Zeitung" door de Russen ontvoerd VOORSPELT: 193e Jaargang - No.268 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. aen Boer Ad). W de Pagter. Hoofdred G Balllntyn PI verv.s W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; f 3.90 p. kw.; fr p p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 14 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max JB regels) van 15 regel3 f 1.—. tedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vllssmgen Watsti 58 tel 2355 4 Ujnen (b.g.g 2861 of 2160) M"burg, -xmdense Kaal 29 tel 2077 c Goes L Vorststr 63 te. 2475 -b.gg 2228). Oostburg Pr Mauntsstr 12. tel. 102, Terneuzen. Brouwerijstr 2; Zlerikzee N Bogafdstr C 160. tel Verklaring van Davies in het Lagerhuis. Engeland kan onmogelijk de voorstellen aanvaarden, die voorzien in de oprichting van een Europees leger onder verantwoordelijkheid van een Europese minister van Verdediging. Engeland wijst eveneens alle voorstel len of om de Raad van Europa groter bevoegdheden te geven ten koste van de nationale souvereiniteit. Dit heeft de Britse onderminister van Buitenlandse Zaken, Davies, Maandag in het Lagerhuis medegedeeld, toen hij namens de regering het debat over de Raad van Europa opende. De Britse regering kan niet deelne-1 Men heeft de regering ter van be- men aan een Europese federatie met schuldigd nietgeestdiiftig tegenover een Europese grondwet als basis, al- dus Davies. Groot Brittannië heeft verplichtingen op grotere dan de Europese schaal aangegaan en wel door toe te treden tot het Atlantische Pact. De regering is bereid na te gaan op welke wijze een nauwere sa menwerking met de andere Europese staten kan worden bereikt, doch zrj kan geen enkele verplichting aangaan, zonder eerst te weten in welke mate Britse souvereiniteit zou moeten wor den prijs gegeven. De Britse regering is van mening dat de raadgevende vei'gadering van de Raad van Europa moet worden beschouwd als een instrument voor gedachtenwisseling, dat evenwel geen parlementair lichaam mag wor den, dat in staat zou zijn „zijn in zichten aan de Europese regeringen op te dringen." Burgemeester Kolff van Vlissingen is met het raadslid Marijs de eerste geweest, die zijn stem verheven heeft tegen het minimale bouwvolume, dat voor 1951 aan Zee land is toegewezen. Vyf honderd een en twintig woningen voor een com plete provincie is inderdaad bedroe vend weinig, te meer omdat zich bij deze 521 ook het aantal herbouwge- vallen bevindt. In Zeeland zullen in 't jaar 1951 aan nieuwbouw en her bouw inderdaad niet meer dan 521 huizen neergezet mogen worden. Hier wreekt zich wederom de late industriële ontwikkeling van Zee land. De gebieden, die zich snel ont wikkelen krijgen de voorrang boven die gewesten, die wat de industriali satie betreft achteraan komen hup pelen. Of zij door de oorlog zwaar geteisterd werden en daardoor hulp van node hebben, speelt bij de ver deling van het bouwvolume geen rol meer. Zeeland wordt daarvan de dupe. En het zichtbaar herstel in zijn geteis terde delen zal er zonder twijfel door worden geremd. O-idanks het feit, dat enige dui zenden middenstanders lid zijn van de Partij van de Arbeid is de invloed van deze politieke groep op de middenstandsbeweging vrijwel nihil. De meeste middenstanders heb ben nu eenmaal niet veel op met de economische idealen van de P.v.d.A. Zij huldigen meer liberale denkbeel den en via de neutrale, de christe lijke en de katholieke organisaties komen hun stemmen vaak terecht bij de middengroepen. Dit ontbreken van P.v.d.A.-invloed op de middenstand wekt bezorgdheid bij deze partij, met name omdat het van betekenis wordt bij de bestuurs samenstelling van de Sociaal Econo mische Raad en straks van de la gere organen der bedrijfsorganisatie. Het weekblad Paraat is dan ook op zoek gegaan naar middelen om hierin verandering te brengen. Het schrijft: „Om dit tekort aan invloed in te halen, is er maar één mogelijkheid en wel, te streven naar het vormen van eigen middenstandsorganisaties op sociaal-economisch terrein. In dezelf de zin als de arbeiders hun sociaal- economische organisatie gevonden hebben in het N.V.V. Alleen door de zaak aan te pakken bij het begin waarbij begonnen moet worden, zal het mogelijk zijn, de neutraal-liberale en politiek ongeschoolde midden groep te doorbreken en de invloed van het democratisch socialisme te versterken. De eerste mogelijkheid hiertoe ont breekt met, gezien het feit, dat eni ge duizenden middenstanders lid zijn van de Partij. Door samenbundeling van deze middenstanders in eigen vakorganisaties op moderne basis kan de grondslag gelegd worden van invloed-vergroting van het democra- tisch-sociahsme in de economische sector van onze maatschappij. Hier ligt een terrein dat door ons no°- zo goed als onbetreden is, maar daf rij ke vrucht kan voortbrengen, mits wij deze krachten samenbundelen". Of het van een actie in de door Paraat aangegeven richting zal ko men, staat niet vast. Als het zover komt, kan er een verstrekkende in vloed van uitgaan. Onze oorlogsbegroting voor 1953 vraagt, zoals bekend, van ons volk een uitgave van 437 mil- hoen gulden op de gewone dienst. De eveneens gewone man vraagt zich zelden af, waarvoor die grote hoe veelheid geld nu eigenlijk besteed wordt. Hij meent in zijn argeloosheid immers, dat het allemaal voor wa pens en soldaten is. de Raad van Europa te staan en wel omdat wij ,,de zaak realistisch beke ken". Ons standpunt is: proberen de Raad van Europa in te passen in een patroon van Europese samenwerking, zodat hij een passende rol zal vervul len, doch zich niet zal kunnen inlaten met zaken, welke reeds door andere organisaties met succes worden gere geld. De Raad van Europa kan geen mo nopolie verkrijgen voor de Europese samenwerking Ik meen dat het nood zakelijk is de taak van de Raad in het juiste licht te zien Deze is: de Europese samenwerking daar bevor deren waar dit op de doelmatigste wij ze mogelijk is. ONTSTELD Duncan Sandys, conservatief La gerhuislid en een belangrijke figuur in de Europese beweging zeide. dat de verklaring van Davies in het vrije Europa met ontsteltenis zou worden ontvangen. De regering heeft meer en meer sympathie en vriendschap van de socialistische partij op het vasteland verspeeld en nu is dat ver lies volkomen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de verklaring niet onver wachts. Engeland heeft geweigerd 't plan-Schuman te aanvaarden en het was dus te voorzien, dat ook de voor stellen voor een gezamenlijke Euro pese verdediging afgewezen zouden worden. Tibet biedt geen tegenstand meer. Het Chinese leger is de Tibetaan se hoofdstad Lhasa zonder tegen stand binnengetrokken en de vijan delijkheden zijn geëindigd, aldus ver neemt Renter. De Tibetaanse Nationale Vergade ring zou de Chinese voorstellen ten aanzien van Tibets toekomstige po litieke status hebben aanvaard. China zou toezicht houden op de Tibetaanse defensie, de buitenlandse betrekkingen en de verbindingen, doch de binnenlandse aangelegenhe den aan de Tibetaanse regering over laten. Chinese officieren zouden het Tibetaanse leger reorganiseren en er zou een „symbolische" Chinese strijdmacht in 't land gestationneerd worden. De instellingen van de Dalai Lama en de Pantsjen Lama zouden ge handhaafd blijven, doch naar verluidt wenste China massa-onderwijs en grondwettelijke en agrarische her vormingen. Bovenstaande berichten zijn niet of ficieel bevestigd. Andere, te New Dehli ontvangen, berichten zeggen, dat de Chinese troepen nog steeds 550 km. van de hoofdstad Lhasa zijn Voor objecten, die belangrij k zijn voor het economisch herstel van ons land. liet lopende overleg met (le Amerikaanse regering over de besteding van gelden uit de tegenwaarderekening der Marshall-hulp heeft thans geleid tot overeenstemming over het vrygeven van 342 millioen gulden ten be hoeve van de financiering van een aantal voor liet economisch herstel be langrijke projecten. Van de thans vrijgekomen 342 millioen gulden is 250 millioen gulden bestemd voor de financiering van een aantal projecten, die reeds in de be groting voor 1950 zijn opgenomen. Hierdoor worden de staatsuitgaven dus niet vermeerderd. Dit gedeelte van de onderhavige be steding der tegenwaardefondsen heeft betrekking op: herstel oorlogs schade landbouw (84 millioen gul den), wederopbouw boerderijen (32 millioen gulden, uitvoering Zuider zeewerken en andere projecten voor landaanwinning (53,2 millioen gul den), uitvoering van cultuurtechni sche werken (30 millioen gulden), herstel van oorlogsschade en weder opbouw van woningen (36 millioen gulden), wegenbouw (12% millioen gulden) en bruggenbouw (1,8 mil lioen gulden). Behalve voor de financiering van de genoemde posten van de begroting 1950 is nog een bedrag van 92 milli oen gulden bestemd voor de finan ciering van een aantal landbouwkun dige projecten, die nog niet zijn op genomen in de staatsbegroting, doch die met name met het oog op de noodzakelijke verbetering van de Ne derlandse betalingsbalans als zeer belangrijk moeten worden beschouwd. Het ligt in de bedoeling van de 92 millioen gulden voor agrarische doeleinden 50 millioen gulden te be steden voor de uitvoering van het nationale plan tot bestrijding van t.b.c. onder het rundvee. Voor de bouw van groenvoeder- drogerjjen is 15 millioen gulden be stemd. Voorts zal 10% millioen gulden worden besteed voor o-m. subsidié op de bouw van silo's voor de conseive- ring van ruwvoeder, 10 millioen gul- Trein ontspoord nabij Versailles. Twintig personen zijn Maandag avond door een treinontsporing nabij Versailles ernstig gewond en men vreest, dat enige passagiers nog on der de omgekantelde rijtuigen bedol ven zijn. Een trein van de lijn Parijs-Versail les liep buiten het station Montreuil uit de rails. onnutte dingen en natuurlijk ook aan vele nuttige dingen. En aan oorlogs materiaal wordt slechts 100 mil lioen oftewel 22% uitgegeven. Alleen al de 12.675 man personeel van het departement van oorlog (59 minder an in 1950) vergen een uit gaaf van 34% millioen aan salarissen (een half millioen meer dan in 1950) en dat is een millioen meer dan Ne derland aan vliegtuigen besteedt. Raadselachtig Er zitten in die oorlogsbegroting meer raadselachtigheden en morgen Wa1o,o "w 'A' komen wij daarom op deze zaak nog Helaas het wordt besteed aan vele even terug. den voor de financiering van installa ties tot verwerking van huisvuil en tenslotte komt 6% millioen gulden beschikbaar voor de landbouw-hoge- school en voor landbouwkundig on derzoekingswerk. Zo spoedig mogelijk zullen bij de Staten Generaal de nodige budge- taire voorzieningen aanhangig wor den gemaakt, welke beogen de uit voering van bovengenoemde plannen mogelijk te maken. Pas nadat deze voorzieningen door de Staten Gene raal zijn aanvaard kan de regering haar voornemens verwezenlijken. Het troepenschip ,,Groote Beer" is van Amsterdam naar Nieuw-Guinea vertrokken. Aan boord bevinden zich o.m. de onlangs gevormde Onder- steuningscompagnie Nieuw-Guinea, welke wordt uitgezond -n ter ver vanging en completering van de op Nieuw-Guinea aanwezige legeronder delen. Aangezien ook een aantal militairen van het. voormalige K. N. I. L. van deze compagnie deel uit maken, die hun gezinnen naar Nieuw Guinea meenemen, zijn in het inwendige van de „Groote Beer" wijzigingen aan gebracht met het oog op het vervoer van vrouwen en kinderen. Een kijkje in de speciaal ingerichte baby-kamer even voor het vertrek van het schip. Aankomst op dag van Jan van Riebeeck-herdenking. Het ligt in de bedoeling van de regering van de L'nie van Zuid-Afrika op de dag van de Jan van Riebeeck- herdenking op 6 April 1952, een groot aantal geselecteerde emigran ten uit Nederland, Engeland, Frank rijk en Duitsland in het land op te nemen. Men wil daarmee te kennen geven, dat de inwoners dezer landen 300 jaar geleden de eerste blanken wa ren, die naar Zuid-Afrika gingen en het land opbouwden. Men heeft het plan uit elk dezer tanden een groot schip met emigran ten te laten komen, welke schepen op 6 April .1952 in Kaapstad zouden ar riveren. Over het aantal der toe te laten emigranten is nog niets be kend. Wel verwacht men. dat het grootste contingent uit Nederland zal komen. Daarbij wordt ongeveer gedacht aan 2000-tal Nederlandse emigranten Engeland zal „te gelegener tijd" een ambassadeur naar Spanje zen den, zo heeft Bevin medegedeeld. Er mogen geen Chinezen tegen Amerikanen vechten. Tsjiang Kai Sjek, de nationalisti sche Chinese president, heeft Maan dag via de radio een beroep gedaan op de .Chinezen op het vasteland om te weigeren deel te nemen aan de campagne in Noord-Korea. „Geen Chinese burgers mogen tegen de Ver. Naties vechten. Amerika is China's vriend. Er mogen geen Chinezen te gen de Amerikanen vechten" zo zei- de Tsiiang. „Indien gij thans in Ko rea zijt, moet gij u naar het front spoeden om u over te geven en u in China's strijd tegen het communisme en tegen Rusland werpen." Volgens New-Yorlcse radiozenders is de president van Venezuela. Car los" Deigado Chalbaud. doodgeschoten Te Caracas is dit officieel bevestigd. Er zijn nog geen bijzonderheden be kend. Chalbaud, voormalig minister van Defensie, nam in Novembei 1948 de macht over. toen het leger de rege ring omver wierp. Hij deelde het volk toen in een radioboodschap mede,, dat het leger de macht in handen had genomen, om de sociale vrede te her stellen. daar de regei-ing Venezuela naar een bankroet leidde. „Empire Brent" heeft motorstoring. Als gevolg van een lichte motor storing kan het troepenschip „Em pire Brent", dat op 28 October j.l. van Tandjong Priolt met militairen van de Kon. Marine, het voormalige K.N.I.L. en de K.L. met hun gezin nen naar Nederland vertrok, niet op volle kracht varen. In verband hier mede wordt 't schip eerst omstreeks 3 December a.s. in de haven van Rot terdam verwacht. Op een bijeenkomst van politieke leiders in het plaatsje Négara op West Bali werd aan Soekarno 'tijdens diens bezoek de vraag gesteld wat er zal gebeuren, indien op 1 Januari Irian niet jij Indonesië zal worden gevoegd. Soekarno antwoordde, dat de Indonesische regering op het ogenblik doende is, Nederland er van te overtuigen, dat met het loslaten van Nieuw Guinea ook een Nederlands belang is gediend. Door het loslaten van Nieuw Guinea door Nederland zou de thans nog bestaande conflict-situatie worden beëin digd. „Ik kan U thans echter niet zeggen wat 3r zal geschieden, indien Irian niet aan Indonesië wordt „teruggegeven". Dit is niet het moment om de troeven op tafel te leggen". wel krijgen", aldus enkele van de tiefttallen spandoeken, die inwoners van Denpasar hadden meegevoerd naar de aloon-aloon waar Soekarno direct na aankomst uit Lombok een grote rede hield. Propaganda-tocht door de Kleine Soenda-ellanden. Gedurehde zijn gehele reis door de Kleine Soenda-eilanden, waar Soe karno een officieel bezoek bracht, bracht hij in massa-vergaderingen Irian ter sprake, aldus meldt een spe ciale correspondent van Aneta, die de reis meemaakte. En ook was op alle bezochte plaatsen, klaarblijkelijk als een gevolg van een intensieve voor lichtingscampagne, het aantal span doeken, erebogen, vanen en borden, waarop de aansluiting van Irian bij Indonesië weid gevraagd. le»io. Op sommige eilanden, voornamelijk ech ter Lombok en Bali, was de Merdeka- groet veelal vervangen door de kreet .Irian". Op de spandoeken was o.a. te lezen „zonder Irian geen 100% vrijheid", „Denk om de Nederlandse investe ringen, Drees". „Zonder Irian geen vrede". Op vele vanen en erebogen stond Irian" zonder meer. Voorts: .Drees, laat cerwille van de Unie. Nieuw-Guinea vallen". „Weigert gij Irian af te geven? O.K., wrï zullen het Zes kinderen bij brand om het leven gekomen. Tijdens de afwezigheid van de ouders brak brand uit in een huis te Garrett (Pennsylvanië). De zes kinde ren tussen 2 en 15 jaar vonden de dood in de vlammen. De Nederlandse universiteiten hebben na 1930 een stroom van academi ci afgeleverd. Dat blijkt uit de statistiek van academici, die door het Cen traal Bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage kon worden opgemaakt nan de hand van de voikstellings-resultaten 1947. In 1930 waren er in Nederland totaal 23507 afgestudeerden en in 1947 was dat aantal opgelopen tot 40915. Het aantal afgestudeerde vrouwen steeg van 1849 tot 4688. Hoe heeft Zeeland zich gehouden in deze wedloop naar „intellect"? Zond Zeeland velé van zijn zonen en dochters naar de universiteiten en bood het ruime bestaansmogelijkhe den aan afgestudeerden Aan de hand van de pas versche nen statistiek is het mogelijk op deze vragen antwoord te geven. West Nederland herbergt de meeste academici namelijk op 48% van de ge hele Nederlandse bevolking leeft daar 66% van academici. De provincie Zeeland waar 3% van de bevolking woont, biedt slechts een bestaan aan 1,6% van de academici. WERKERS IN ZEELAND Er woonden in 1947 op de Zeeuwse eilanden en in Zeeuwsch Vlaanderen totaal 727 afgestudeerden, onder wie 144 theologen, 114 rechtsgeleerden, 158 geneeskundigen, 23 tandartsen. 51 wis- en natuurkundigen, 50 afge- studeei'den in letteren en wijsbegeer te, 1 indoloog, 4 sociaal-geografen, 24 economen, 26 veeartsen. 102 beoefe naars van de technische wetenschap pen en 30 afgestudeerden in de land bouw. Wij tekenen hierbij aan, dat de sta tistiek wat betreft de theologen in hoofdzaak betrekking heeft op pro testanten, aangezien" de seminaria, waar R.K. geestelijken worden opge leid, niet onder de hogeronderwijswet vallen en dus de R.K -geestelijken al leen bij de groep theologen voorko, men wanneer ze aan de R.K.-universi- teit te Nijmegen of een buitenlandse universiteit theologie hebben gestu deerd. Voor Zeeland valt evenals voor het Noorden van Nederland op, dat de aantallen theologen en veeartsen naar verhouding lioog zyn. Terwijl Zeeland slechts 1,6% van de acade mici in Nederland herbergt, leven hier 3,7% van de theologen en 3,1% van de veeartsen. Bepaald laag is het per centage van de economen (0,8%) en zeker niet hoog is dat van de rechts geleerden (1,2%), tandartsen (1,4%), wis-en natuurkundigen (1,1%) en be oefenaars van de technische weten schappen (1,4%). Geen verwondering wekt, dat het aantal afgestudeerden in de land bouwwetenschappen iets boven het gemiddelde ligt, namelijk 2,9%. l)E VROUWEN Het aantal vrouwen onder de af gestudeerden, die in Zeeland woon den en werkten bederve: 58. onder wie 18. die letteren en wijsbegeerte hadden gestudeerd (,12 moderne ta len en 6 oude talen)33 i*echtsgeleerd- heid en 12 geneeskunde. WAAR ZIJ STUDEERDEN Het blijkt, dat van de academische gevormde wei-kers in Zeeland het grootste deel is afkomstig van de Utrechtse universiteit. Dat zijn er 242. Daarna komt Leiden met 127 af gestudeerden en de Amsterdamse ge meenteuniversiteit met 92. De andere hogescholen brengen het tot veel klei nere aantallen en het geringst zijn de afgestudeerden van Tilburg (2). JEUGD VAN ZEELAND Een uitermate belangwekkende vraag voor de provincie Zeeland is: waar blijven de jongelui, die uit Zee land naar onze universiteiten trek ken? Keren ze terug naar hun ge boortegrond of zoeken ze elders in Nederland een bestaan? In 1947 bleek, dat van de 679 aca demici, die in Zeeland waren geboren 194 naar Zeeland waren teruggekeerd om daar een loopbaan te aanvaarden en dat van deze 394 er 78 waren te ruggekeerd naar hun geboorteplaats. De grote trekpleister voor Zeeuwse academici was Züid-Holland waar er niet minder» dan 158 woonden. Daarna kwam Noord-Holland met 90. Gelderland met 51 en zo verder in afdalende lijn tot Limburg met 7. Wat productie van academici be treft komt Zeeland niet op een on gunstige plaats In verhouding tot het inwoneraantal staat de provincie Utrecht on de eerste plaats, daarna komen NoordrHolland, Groningen, Zuid-Holland en op de vijfde plaats Zeeland met een gemiddelde, dat slechts een fractie beneden Zuid-Hol land ligt. KERKELIJKE GEZINDTE Tenslotte geven wij hier nog enke- 'e landelijke conclusie's over de ver deling van de academici naar kerke- ijike gezindten. Het blijkt, dat sedert 1930 in Nederland het aantal onker- wind. Iets-kouder dan gisteren. 58 personen aan boord. Een Canadees vliegtuig met 58 per sonen aan boord, dat op weg was van Rome naar Parijs, is Maandag avond in de Franse Alpen, nabij St. Etienne, neergestort. Dorpelingen verklaarden, dat zij 'n luide explosie hadden gehoord, nadat zij het vliegtuig laag hadden zien overvliegen. Er rukten onmiddellijk reddings ploegen uit naar het toneel van de ramp. Het toestel ligt op grote hoogte op de Obiou, die in een van de meest onherbergzame streken van Zuid- Frankrijk ligt. Men gelooft, dat zich Canadese pel grims, die van Rome f terugkeerden, aan boord van het toestel bevonden. Tien dagen geleden verdween een Constellation van de „Air India" bo ven de Franse Alpen. Toen kwamen 48 personen om het leven. De West-Berlijnse politie deelde me de, dat Alfred Weiland, een Duitse medewerker van het door de Ameri kanen beheerde blad „Neue Zeitung". Zaterdag door agenten uit de Sowjet- Russische zone werd ontvoerd naar de Oostelijke sector van Berlijn. Men had Weiland gezien in een auto, die door de Brandenburger Tor. welke toegang geeft tot de Russische sector, ver dween, Een ruit van de auto was ver brijzeld. kelijken onder hen beduidend is te ruggelopen. Procentsgewijze hebben de Remonstranten het grootste aan tal academici en daarna komen de Is raëlieten. Per 10.000 personen boven 25 jaar waren er 43 R.K. academici. 64 Ned. Hervormden en 45 Gereformeerden, (exclusief theologen). De Remonstranten en Doopsgezin den waren sterk vertegenwoordigd onder de juristen, de wis- en natuur kundigen en de ingenieurs. De Her vormden waren sterk vertegenwoor digd onder de veeartsenijkundigen en de landbouwingenieurs. De R.K. waren vrij sterk vertegen woordigd bij de letteren en wijsbe geerte. Vergeleken bij 1930 steeg onder de academici het percentage katholie ken van 15% in 1930 tot 19% in '47, het percentage onlcerkelijken zakte van 37 tot 32. BünG. Wisselend bewolkt met enkele re gen- en hagelbuien. Matige tot krachtige en vooral in de kustpro vincies nu en dan harde westelijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1