ORANJE-TRAGEDIE NA UITVALLEN VAN TERLOUW [X] Doelpontenregen in Antwerpen Veertienduizend „Ollaanders" zagen de Deurne-debacle Zware nederlaag tegen fenomenale Rode Duivels Jong blijven 1 Kraak (kwaad)„zo'n glipper". Zaterdagmiddag-competitie. Drie goals vóór en zes na de rust MAANDAG 13 NOVEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het had vermoedelijk anders gekund (Van onze speciale verslaggever) De wedstrijd België-Nederland is op een beschamende debacle uitgelo pen voor de Nederlandse ploeg. De heer Verlegh, (NAC), die in de keuzen- commissie de lakens uitdeelt heeft nu verklaard, dat het logisch is, dat on ze amateurs het niet meer op kunnen nemen tegen de profs van andere landen. Dit betekent, als hij de logische consequentie hier uit wil trekken, dat we niet meer tegen andere landen, behalve dan Andorra, Liechtenstein en misschien Luxemburg zullen gaan voetballen, of dat we het amateuris me prijs zullen geven. Maarde heer Verlegh heeft onggljjk! Wij zijn er rotsvast van overtuigd, dat met een andere samenstelling van de midden linie en met een andere spil het resultaat heel wat eervoller zou zijn ge weest. In de middenlinie startte Terlouw op halve kracht. Iedereen in Neder land weet, dat Sportclub Enschede met een uitgesproken slecht elftal bovenaan staat in een sterke afdeling met Oostelijke en Westelijke ploegen. Dit succes dankt deze club in hoofd zaak aan het fenomenale spel van Möring. Stelde men daarom de even knie van Terlouw op? Die bovendien Mermans al meer roalen afdoende ge schaduwd" had? Weineen, men koos de kleine Krygli van BW, die tegen de lange Belgen geen schijn van kans had. In onze middenlinie huppelde verder Stoffelen mee, die een bril draagt en in deze regenwedstrijd dus zeer sterk gehandicapt was. Restte van Schijn- del, van wie men weet, dat hij alleen aanvallend een waarlijk groot speler is, maar verdedigend tekort schiet. Voeg daarbij, dat achter dit drietal twee spik splinterniewe backs wan delden, die dus het twijfelachtige voorrecht genoten in de „hel van Advertentie. Pjjn maakt vroegtijdig oud. Wordt U dus geplaagd door hoofdpijn, rheumatiek- of zenuwpijnen, die U het leven vergallen en snel doèn verouderen, verdrijft dan die pijnen met Witte Kruispoeders. Zij helpen direct, monteren U op en houden U 1<ms' PotJtrsf0.90pJmsjtl2:l. Cachctsf0.90 koktrl2it. Tail, f 1.124sl. \Tabl. f0.90„ 12lt. I Bi) apothekers en drogisten WITTE KRUIS POEDERS CACHETS -TABLETTEN IN DE KLEEDKAMERS. Abe verdween met stille trom. In de Nederlandse kleedkamer was de stemming, begrijpelijk overigens, nogal gedrukt. De jongens waren te leurgesteld over de fikse nederlaag en ook vermoeid. Aanvoerder Stoffelen was druk be zig een scheiding in zijn haar te leg gen en veel zin in praten had hij niet, maar wel wilde hy zeggen, dat de Belgen véér beter waren. „Laten we eerlijk zyn, we liepen van het kastje naar de muur, met zoveel zwakke punten kan men het niet bolwerken". Kraak zat zich nog kwaad te ma ken om die ene bal van Anoul, dat harde schot, dat tussen zijn benen door in het doel verdween. „Nu is het steeds zo goed gegaan tegen die Bel gen". vertrouwde hg ons toe, terwijl hij den windsel van zijn rechterpols wikkelde, „en nu zo'n glipper, en fin, volgende keer beter". En Piet verdween onder de douche. Abe zat stil in een rustig hoekje zijn schoenen aan te trekken en zei niets. Toen hg klaar was vertrok hij onmiddellijk naar Heerenveen. Zijn vrouw stond buiten de kleedkamer al op hem te wachten. Bij de Belgen was men natuurlijk tevreden, maar een hoera-stemming heerste er niet. Mei-mans keek eens naar een spreuk, die aan de wand hing: Het is niet het individu, die het doelpunt lukt, maar wel het elf tal stond er in gezellig Vlaams. De Anderlecht midvoor was het er mee eens: „Ja, voor deze overwin ning, hulde aan de gezamenlijke ploeg". Carré, de uitnemende spil van de rode duivels, wist een oor zaak voor de hoge score aan .te wij zen„Op het ogenblik, dat Terlouw uitviel, was de weg naar het Neder landse doel vrg", luidde zgn oordeel. De bekende Belgische sportjourna list Kneipe, zocht het echter verder: -„Weet u, het verschil in opvattin gen van de Nederlandse Voetbalbond en die van België blijkt duidelijk uit het resultaat. Uw amateurs moeten het ten slotte afleggen tegen onze spelers", fluisterde hg ons toe. In de gang naar de uitgang liepen we Tor- ke Lemberechts bijna omver. „Hoe het ging? Ik heb diie doelpunten ge maakt. vindt ge het niet genoeg", was zjjn verwonderde olijke weder vraag. Deurne" te mogen debuteren en het zal duidelijk zgn, dat het op een zwa re nederlaag moest uitlapen. EXCUSES Natuurlijk er zijn excuses aan te voeren. Het veld was beestachtig slecht en glad. De Oranjeploeg had weinig geluk. En de Belgen speelden een meesterlijk spelletje. Maar men vergeet, dat het de Belgen ook niet altijd mee zat en dat zg ook op een slecht veld speelden en... dat 'n elf tal slechts zo goed kan spelen als de tegenpartij haar toestaat te doen. Maar een feit blijft, dat toen Ter louw de aftocht blies ons elftal in elk aar zakte, omdat de middenlinie vol komen faalde. Krijgh kon niet in zijn schaduw staan. DE VOORHOEDE Rest de voorhoede. Zij maakte twee doelpunten. Daarmede is de kracht van de waarlijk niet grootse Belgi sche achterhoede echter beter uitge drukt, dan die van onze vijf voor- waartsen. De Belgische achterhoede was zwak en een behoorlijk gevoede Nederlandse voorhoede zou aanzien lijk meer doelpunten hebben gefabri ceerd. Onze voorhoede lu-eeg echter practisch geen bal goed aangegeven van de middenlinie en maak er dan maar eens wat van! Individueel de den Lenstra, van Melis, en de Graaf wel eens aardige dingen. Als linie faalde het vijftal volmaakt. Lenstra was nuttig, maar niet productief, om dat hij te zwaar bewaakt werd. Van Melis kon niet tegen de Belgische spil Carré op. Clavan kreeg wenig bal len, Snoek (Eindhoven) faalde en de Graa'f is eenbenig en daardoor een rem voor de snelheid van de aanval. Zeker geen ideale rechtsbuiten! Eén ding dient echter gezegd: zo lang er van onze middenlinie nog eni- fe kracht uitging, speelde deze voor- oede nog zo gek niet. Het eerste half uur ging het heel aai-dig. En wie weet wat er gebeurd zou zijn als onze mid denlinie eens op volle kracht was ge bleven ZELFS KRAAK FAALDE In de achterhoede was de Jong van ADO de beste Mertens voldoende. Kraak speelde in het eerste half uur fantastisch maar maakte later twee blunders die helaas doelpunten kost ten. Eenmaal liet hg een hoge bal over zijn handen gaan, de tweede maal liet hij een schot door zijn han den en benen glippen. Geen vraag werd na afloop door de Nederlandse toeschouwers klemmen der gesteld dan: Waarom Möring niet opgesteld? Waarom Rozenburg niet opgesteld? Waarom nog altijd Stoffelen, die in zijn club beter speelt, dan in het Oranjehemd? Wij voegen er nog aan toe, of er dan waarlijk in Nederland geen stel be- hoorlyke backs bjj elkaar te tromme len is DE BELGEN De Belgen hadden een goede ho mogene ploeg, die volgens insiders nog nooit zo goed heeft gespeeld als thans. De achterhoede, overigens niet bijzonder goed, gaf de Nederlanders nauwelijks kans. De middenlinie had in Carré en van der Auwera twee machtige spelers. De voorhoede was fantastisch op dreef met als grandiose ui blinkers Mermans en Perke Lem berechts, die maar eventjes drie goals scoorde. Vaillant en van Brandt zijn jonge backs. Zij moeten nog veel leren en Meert had het niet gemakkelijk ach ter hen. Maar met de Nederlandse voorhoede speelden zij het gedrieën wel klaar vooral omdat spil Carré er 'n uitstekende kijk op had. En dat was dan het spel in deze bedroevende wed strijd België-Nederland. Prima spel van de Belgen. Slecht spel van Oran je. Terwijl er ongetwijfeld een beter elftal in het veld te brengen is.. Advertentie. BESTE EMMIE. Je hebt niets te veel gezegd van SNEL Behalve voor va- tenwassen gebruik ik het nu ook voor m'n wolwas. Die ziet er weer uit als nieuw, zélfs de babykleertjes Al m'n kennissen gebruiken nu SNEL en iedereen vindt die druppel-capsule reuze voorde lig Hartelijke groeten van LIEN. P.S. Heb jij al gemerkt hoe prachtig schoon de vaste was tafel wordt met SNEL Ie klasse: Amemuiden IVCK I 3—1: Colijnspl. Boys I—Wemeldinge I 0--2; Kapelle INieuwdorp I 2 4; Krabbendijke IWolfaartsdijk I 1—0. 2e klasse A: Veere ISVD I 52; 's Heer Hendriksk. IKats I 41; Bevelanders INieuwland I 40; Wissekerke ISerooskerke I 44. 2e klasse B: Wemeldinge II—Co lijnspl. Boys II 23; Rillandia II— Wolfaartsdijk II 0—1 (onder protest van Rillandia). 2e klasse C: RCS I—VSC 14-1; Nieuwdorp IIVCK II afgek.; ,'s Heer Arendsk. IArnemuiden II 22; Nieuwland IIMeeuwen I 1 3. 2e klasse D: Driewegen IZaamslag 12-4; Hoek I—AZVV I afgel.; Spui I—Tern. Boys I 2—3. 2e klasse E: Kloetinge IIIZaam slag III afgek.; Zaamslag II-Di-iewe- gen II 32; Tern. Boys IISpui II 11; De Beren HHoek II 12. WIELRENNEN DE BRUSSELSE ZESDAAGSE De stand van de Brusselse Zes daagse luidde Zondagavond elf uur: 1. KüblerBruyland (Zw./B). Op één ronde: 2. BruneelDebeukelaere; 3. Ramon—Thijssen (B.); 4. Van SteengergenHendrickx (Belg.); 5. AcouDepauw (B.). Op 2 ronden: 6. SchultePeters (Nederl.). Sensatie in overvloed, maar „spel" alleen van de Be'gen. Wat al lang, ja misschien eigenlijk al jaren in de lucht hing, is nu ein delijk gebeurd. Het Nederlands elftal heeft tegen België een zware neder laag te slikken gekregen. Met liefst 72 zijn de Oranjehemden verslagen op het doorweekte, spiegelgladde veld van het in regensluiers gehulde Antwerpse stadion. Mermans, de aanvoerder van de Belgen, bad de toss verloren. Stoffelen kreeg de keuze van speelhelft. Na een kleine schermutseling tussen Tcrlouw en Mermans veroorzaakte de Belgische achterhoede reeds na drie minuten een hoekschop, welke door Clavan goed voor doel werd geplaatst. Van Sehijndel loste een schot, dat naast de paal ging. De Oranjehemden kwamen, aangemoedigd door de vele duizenden Hollanders terug en Stoffelen, die naar voren was geko men, trapte de bal hard langs doel. De snelle Lemberechts switchte op verrassende wijze met Mermans, die van de rechtsbuitenplaats keurig voorzette. Doelman Kraak stompte, de bal weg tegen een rug van een de Belgische voorhoede wist niet van de kans te profiteren en de bal rode duivels. Er was even verwarring in de Nederlandse verdediging, maar draaide langs de paal: uit. Het tempo was op. dit zware veld zeer hoog en het spel golfde van doel tot doel. Kraak moest de bal voor de toestormende Mermans wegtrappen en aan do andere kant plaatste Clavan het leder keurig voor, waar van Me lis trachtte met een kopbal Meerts te verrassen. In de negende minuut ontstond de eerste hoekschop voor België, welke niets opleverde. Ook niet de tweede en vlak daarop volgende derde hoekschop. Opnieuw kwamen de Belgen voor de Neder landse doelman en Mermans kopte van verre laag in. Kraak kreeg moei lijk vat op de gladde natte bal en liet het leder uit de handen vallen, doch geen Belgische aanvaller was te be kennen. Wat was er met Terlouw aan de hand? vroeg een elkeen zich af. Hij hinkte een beetje, had geen tempo en men kon toen al voorspellen, dat hij het veld zou moeten verlaten. De Ne derlandse voorhoede zat ook niet stil. Een schot van Lenstra werd goed ge- stopt door Meert en een lastige schui- I ven'van Snoek kon de Belgische doel-- verdediger'met moeite houden. Zö verliep het eerste kwartier, waarin de Belgen iets sterker in het veld waren geweest. Een zeer gevaarlijk ogenblik ontstond voor het doel van Kraak, toen Mermans de bal keurig had vrij gemaakt en Kraak uit.zijn doel moest komen om het ergste te voorkomen. De Belgen faalden echter voor open doel. Lemberechts c.s. braken een paar maal door de Oranje-verdediging heen, maar het schot bleef zoek en over en naast vlogen" de ballen. In gestadige regen werd doorge speeld en het veld, dat door de voor wedstrijd van de jeugd sterk geleden had. werd heel moeilijk bespeelbaar. Terlouw verliet het veld en werd ver vangen door Krijgh, die op -het reser- vebankje niet klaar zat. maar enkele minuten nodig had om zich gereed te maken. Een onbegrijpelijk feit, dat 't Nederlandse elftal een doelpunt had kunnen kosten. Later bleek, dat de enkelblessure van Terlouw's rechtervoet, In de wed strijd van Sparta opgelopen, opnieuw was geraakt, waardoor verder spelen onmogelijk bleek. Een belangrijk mo ment van deze wedstrijd, want voor de Belgen betekende dit een groot gat in de muur der Nederlandse verdediging en voor de Oranjehemden een psycho, logische factor met een zeer ongunsti ge invloed op het „moreel" van de ploeg. KRAAK's DOEL ONDER GROTE DRUK. Intussen bleef de druk op het doel van Kraak aanhouden. Een schot van Mermans werd met moeite door Kraak gestopt. Het Nederlands elftal beperkte zijn activiteit, voor wat de voorhoede betrof, tot enkele uitvallen, onsamen hangend van spel en zeker niet zo ge vaarlijk als die van de Belgen, en weer konden wij constateren, dat de Belgen kans op kans kregen, maai- dat het steeds Kraak was, die soms met veel veine zijn doel wist schoon te houden. TWEE GOALS IN TWEE MINUTEN Tot tien minuten voor de rust, toen liep Torke Lemberechts weer eens een keer vrij. Even een dribble, en met een boogschot vloog de bal on houdbaar voor Kraak in het 't Ll0). En nog geen minuut later kon Bal gië al weer juichen, want de Neder landse achterhoede kon bij de eerst volgende aanval opnieuw geen vat krijgen op het geraffineerde samen spel der rode duivels. Mermans kreeg uit deze combinatie de bal in vrije po sitie voor de voeten en opnieuw werd Kraak gepasseerd (20). Dat het peil van het Nederlandse spel inderdaad tot het alledaagse ni veau is gezakt, bleek toch wel duide lijk in deze periode. Er stond één ploeg op het veld. die behoorlijk voet bal speelde en dat was die van de Belgen. De Nederlanders brachten er niets van terecht en kreeg men wel eens een bal in vrije positie, dan was de daarop volgende pass zo onzuiver geplaatst, dat er al spoedig een Bel gisch been tussen kon komen. Zes minuten vóór de rust moest Kraak voor de derde maal de bal uit het net halen, toen na een korte com- Advertentie. Langs de lijn bij België Nederland. Maar soms alleen door een regengordijn MET DE KOUS OP DE KOP. (Van onze speciale verslaggever) Tienduizend entreekaarten had de Belgische voetbalbond voor Nederland se toeschouwers beschikbaar gesteld, maar zeker veertienduizend landge noten hebben de tocht naar de Sinjorenstad gemaakt. Dat betekent, dat er ongeveer vierduizend zwarte kaarten" verhandeld moeten zijn en inder daad: er werd een levendige handel in gedreven. Zaterdag deden zitplaat sen grif 900 kostbare Belgischo frankskes, staanplaatsen grif 300 franc, maar die geduld heeft gehad zag deze goede eigenschap rijkelijk beloond. Toen Zondagmorgen een grijs re gengordijn uit een egaal grauwe he mel plensde, zakten de prijzen, naar mate het veld drassiger moest wor den. Tegen het aanvangsuur van de match kon men een zitplaats al voor 300 francs op de kop tikken en een staanplaats voor ruim 100 francs en in de buurt van het stadion was er nauwelijks nog een verhoging van de echte prijs te bespeuren. Hoe het zij: de vierduizend die zonder kaartje naar Antwerpen togen, hebben de wedstrijd gezien. HOE NAT HET WAS. Vraag niet, hoe druipnat ze gewor den zgn Des morgens, o ja, toen hadden ze op de Keizerslei en de om liggende straten het grootste woord, Zg paradeerden er met oranjemutsen, met vlaggen en wimpels, er liepen er zelfs bij met portretten van hun in het Oranjehemd gehulde favorieten op hun regenjassen geschilderd In de befaamde hotels van Antwerpen, in Londres, het Century, in De la Paix zou men zich in Nederland heb ben gwaand en tussen haakjes: de frankskes schenen daar helemaal niet duur En zelfs toen het reuzen muziek corps van de Bell-maatschappij, voor op een rasechte, ouderwetse tam- bour-maitre, met een ideaal van een snor, die zijn staf meters hoog de regen in wierp, achter de tambours een vaandeldrager, die van dikte nau welijks vooruit kon komenhet stadion binnen marcheerde, hadden ze nog het grootstewoord, de „Ol laanders". En toen het Wilhelmus weerklonk, lieten ze voor het laatst de Belgen met beschaamde kaken luisteren naar een „zwijgende" Braba- gonne. Maar daarna was het dan ook gedaan FIASCO. Eerst leek het er nog en beetje op, dat de Nederlandse ploeg op het spekgladde veld, een waardige tegen partij voor de Rode Duivels zou zijn. Hoewelde Belgen waren gevaar lijker. Maar toen meneer Terlouw, die al op halve kracht begonnen was. vervangen werd door een me neer Krijgh, die een allesbehalve krijgshaftig spelletje voetbal de-, monstreerde, toen was het huilen met de lamp aan, zoals ze dat in Brabant zeggen. In de dertigste minuut ging Ter louw zijn burgerpakje aantrekken, in de vier en dertigste was het 10, in de vijf en dertigste 20 en in de ne gen en dertigste 30 Lüst Ued. nog peultjes Er hebben in de „hel van Deurne" wel eens tribunes rood-wit-blauw ge zien van de Nederlandse vlaggetjes, ditmaal zagen ze zwart-rood-geel van de Belgische vlaggetjes en wie had er wat tegen in te brengen? Was het wonder, dat de Belgen het bezit van een goede hoed niet meer apprecieerden en hun hoofddeksels mijlen ver weg keilden MERMANS VRIJ -ALS EEN VIS Ach, die meneer Mermans. die al jareniang middenvoor speelde en al tijd te pletter liep op Möring of Ter louwdie geen goaltje kon ma ken, omdat ze hem op zijn huid za ten. dat het „kraakte"! Diezelfde meneer Mei-mans heeft zich nog nooit zo leker gevoeld als deze Zondagmid dag. Want Terlouw was geblesseerd en Möring in topvorm was niet goed genoeg om Mermans dwars te zitten en Krijgh, nou die kreeg er eenvou dig de kans niet toe Wat baatte het, dat er op de tribu nes, gehuld in een donker grgs waas van dichte regen, landgenoten zaten, die ..Hup Kraak op hun parapluie hadden geschilderdKraak alleen kon het ook niet doen en Krijgh „kreeg" de Belgen maar niet by hun kwispelende staarten en het werd 4 0 en even veerde de hoop op toen Van Melis er 41 van maakte, maar een minuut later was het alweer 5 1 en weer een minuut later welis waar 52. maar na negentien minu ten werd het 62 en toen 72 IN GEEN TIEN J.AAR In geen tien jaar heeft het Neder lands elftal zo ongenadig klop gekre gen van de Belgen als ditmaal. In 1940 werd het in Antwerpen 71 voor de Belgen. Op de 17c Maart. Nu volgde er een nieuwe schande. En het hielp niet meer, dat het ten minste na de rust droog werd, de Oranjehemden brachten er niets van terecht en het bleef 72. Slechts eenmaal kwam er nog iets als spanning. Dat was, toen de Zwit serse scheidsrechter Lutz, die goed leidde, in het Belgische strafschop gebied een indirecte vrge schop gaf tegen België. Driekwart van de Ne derlandse scheidsrechters zou een penalty hebben gegeven. Iedereen vroeg zich af, waarom Nederland die niet kreeg. De stand was toen 52 en het had een keei-punt in de wed strijd kunnen betekenen. Maar de penalty werd niet gegeven, alleen maar een vrije schop en die misten we natuurlijk hopeloos. LEREN VOETBALLEN. En zo gingen we dan roemloos ten onder tegen een dat moet gezegd keurig spelende Belgische ploeg. In een hel. die geen „hel" was, maar een modderbad. En er rest ons één troost we kunnen weer leren voet ballen. Doen we dat, ons aanpassend bij de tegenwooi'dige tijd, dan komt er ook wel weer eens een Oranje- ploeg in het veld, die voetballen kan. Tussen haakjes eerst hadden we een voorhoede, die als kostbaar ere teken de 0 in haar vaandel voerde. Nu liebben we een achterhoede, die de „7" in haar blazoen had staan en dat is niet eens de schuld van de voortreffelijke Kraak, die het ook niet helpen kon, dat hij even in de malaise deelde. Geen van beiden is bevorderlijk voor de vreugde van voetbalminnend Nederland. DE STAART. En de Nederlanders, die naar Ant werpen terugdropen, voor zover ze althans niet regelrecht naar Neder land gingen, hadden als de befaamde hond, de staart tussen de benen. Geen glorieuze parapluies, geen juichkre ten. De Belgen lachten. Wg mees muilden. En zelfs dat ging niet van harte. Ze bebberi aan 20 schakers gevraagd: Met welke zet opent tl het liefst? 8antwoordden; ik zet e2-e.t 6 antwoordden: ik zet d2 - dj 5antwoordden: ik zet Pgj - f3 1 antwoordde: ik zet een doos je Bond Street voor me neer! binatie Anoul er in slaagde te scoren (3—0). De tijd van de eerste helft verstreek met een constante druk op het Oran- jedoel. NA DE RUST. In het halfduister werd begonnen aan de tweede helft. Weer sneden de rode duivels dadelijk door de Oranje achterhoede heen. Met een hoog hard schot maakte Lemberechts het vierde doelpunt (4—0). Vier minuten van de tweede speel tijd waren toen verstreken. De Oran jevoorhoede antwoordde met een nij dige aanval, waarbij Van Melis in bui- tenspeipositie het ieder kreeg toege speeld. Gemakkelijk kon de Eindho- venaar scoren, maar terecht keurde de scheidsrechter de goal af. „ABE... ABE..." Twee hoekschoppen op het Belgi sche doel hadden geen succes. En al riepen de Nederlandse supporters ook honderd maa! om „Abe, Abe Abe", de Fries speelde zeker niet in grote vorm en ondervond weinig steun van zijn medespelers. Het tempo was in vergelijking met voor de ruit veel lager. Men kreeg de indruk dat de Belgen de strijd niet alieen als gewonnen beschouwden, maar de score hoog genoeg achtten. En dat was de oorzaak, dat Nederland, iets sterker in het veld werd. Toen De Graaf door Carré unfair werd aan gevallen. gaf de scheidsrechter terecht een vrije trap, welke door van Sehijn del genomen, door Van Melis keurig werd ingekopt. (41). 'Sermon plaatste even later de bal scherp oyor het doel en Mermans kopte de bal van dichtbij over Kraak heen (51). De Graaf kreeg onverwachts een kans. welke hij. tussen enkele Belgen en Oranjehemden door, fraai benutte. Hoog in de linkerhoek werd het twee de Nederlandse doelpunt geboren. Ruim een kwartier was er toen ge speeld. Maar het beeld van de sti-ijd bleef, ondankS de beide Nederlandse doelpunten, hetzelfde: een Belgisch overwicht, waartegen de Oranjehem den geen krachtige wapens konden stellen. De Belgen lieten overigens duide lijk merken, dat zij zich hun meerder heid wel bewust waren. Op sommige ogenblikken lieten zij een show zien. waaruit hun technische kunde, hun betere lichaamsconditie en hun ster ker ploegverband duidelijk naar vo ren traden. Na 20 minuten loste Anoul een hard schot, dat Kraak wel stopte, maar Staking moest wijken voor België-Holland. Het personeel van de Ant werpse tram, dat ter onder steuning' van zijn looneisen van plan was Zondag 24 uur het werk neer te leggen, had bij stemming besloten de staking in verband met de voetbal wedstrijd Holland-België uit te stellen. En dus reden Zondag de trams in de .Sinjorenstad toch! door de handen liet glippen, zo hard was het en zo glad het leder (62). NOG MEER DOEL- PUNTENHONGER. Nog was de doelpuntenhonger van Belgie niet gestild. De Belgen zagen hier hun kans schoon om de smade lijke nederlaag van 1934 (93 in het Olympisch Stadion) uit te wissen. In de 26e minuut ging het vijftal van Belgische aanvallers er weer vandoor. Lemberechts behoefde aan het voor doel hnppelendc balletje maar een klein zetje te geven en het zevende doelpunt stond op het scoringsbord. In dolle vreugde omarmden de rode duivels elkaar. In het laatste kwartier riepen de Belgische toeschouwers om meer doelpunten, om tien. De wraak van 16 jaar geleden was volkomen, al bleef de score verder onveranderd. Toen de heer Lutz het eindsignaal floot kwam Kraak naar Mermans toe, gaf hem een „aai" over het hoofd, alsof hij wilde zeggen: Jij en je teamgenoten hebben mij geslagen. Tegen die over macht moest ik wel capituleren, het was verdiend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5