NIEUWS UIT ZEELAND Lexington WALC HEREN TH00l.SE AARDE KAN MEER VEEVOEDER OPBRENGEN NEDERLANDS JEUGDELFTAL DEED HET BETER IN DEURNE TWINTIG SCHAAKMEESTERS BONDEN DE STRIJD AAN Een gedwongen Huwelijk -SPÖ8L L J MAANDAG 13 NOVEMBER 195Ü PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROND-, STRAAT- EN RIOLERINGSWERKEN AANBESTEED. Door de directeur van Gemeente werken te Middelburg werd in het openbaar aanbesteed bet verrichten van grond-, straat- en rioleringswer ken achter de Poelendaeleweg tussen Lageweg en de Baarsjesstraat. De volgende inschrijvingen kwamen binnen, (de genoemde bedragen heb ben resp. betrekking op plan A en plan B): N.V. Aannemingsb. Zeeland, M'burg 30.200, 33.800; Gebrs. Geldof, Se- rooskerke f 30.900, 34.900; J. Moer land, St. Annaland f 31.200, 36.500; 44.093, f 49.550. D. Monshouwer. Zwijndrecht f 31.350, 36.350; A. C. Haeck, Souburg 32.150. f 35.927; E. Linderibergh, Vlissingen f 32.390, f 36.400; v. Oord, Werkendam f 33.300, 36.900; P. J. de Buck, Mid delburg f 33.980. 38.940; J. de Oude, Biervliet f 36.575. f 39.600; Gebrs Knuist, Goes f 36.750. f 48.900; v. rl. Klippe en Lagasse, Vlissingen r 37.900. 45.900; C. v. d. Klippe, Vlissingen 38.100, f 46.100; J. H. v. d. Ven, Vlis singen f 38.300, f 46.000; Gebrs. de Bokx, Terneuzen f 38.725. f 45.636; P. de Regt, Temeuzen 39.900. 47.400; A. J. Blijlevens, Breda f 43.250, f 51.550; L. J. Dekker, Vlissingen f 43.280, 52.880; H. Bunschote, Noordwijk (B.) Vlissingen De rondvraag De gemeenteraad van Vlissingen be sloot Vrijdagmiddag een crediet te verlenen van 300 voor de beplanting van het middenterrein van de z.g. Zeemanserve en benoemde tot leden van de Commissie van Schattere voor de gronden van het gemeentelijk grondbedrijf de heren H. M. v. d. Put te, J. Loois Hzn. en J. Jobse. Tenslot te werd in de vacature J. P. Kempe de heer G. Geldof benoemd tot lid van de commissie voor het waterleidingbe drijf cn de commissie voor het wo ningbedrijf. Bij de rondvraag vestigde de heer T, van Sabben de aandacht op de slechte toestand van de weg voor het abattoir cn de heer M. J. Corveleijn op die van de toegangswegen naar de voet balterreinen. De heer P. Theune vroeg aandacht voor het trottoir in het Groe- newoud en de beplanting van de Vrij dom weg. De heer J. L. de Wit infor meerde of er reeds een bestemming gegeven was aan het braakliggende poldertje. van de Netpam. waarop de burgemeester ontkennend antwoordde. De heer W. J. Andriessen vestigde tenslotte de aandacht van het college van B. en W. op de slechte toestand van de Koudekerkseweg bij het vml. Kerkhof en op de toestand van gron den op het Eiland bij de haven. FEESTAVOND BUURTVERENIGING „TUINSTAD ÉN OMGEVING". De leden van de Buurtvereniging ..Tuinstad en omgeving" te Vlissingen, heben Vrijdagavond in „Concordia" de zorgen enige uren aan de kant ge zet, waartoe het programma, bestaan de uit lichtverteerbare kost zoals kluchten, vrolijke muziek en hawai- ïansongs, niet weinig heeft bijge dragen. Bovendien werd.het geheel met vaart gebracht, zodat er geen hin derlijke pauzen tussen de nummers waren. De avond stond onder leiding van de heer Verhage. De voorzitter .van de buurtvereniging, de heer H. Souer, memoreerde in zijn openings woord de groei van de buurtvereni ging en heette de afgevaardigden van de zusterverenigingen „De witte wijk", ..Tuindorp" en „Paul Krugerstraat e.o." welkom. Aan het einde van de avond werden de medewerkende dames bloemen aan geboden. Al met al was het een gezel lig samenzijn, waarop de Buurtvereni ging „Tuinstad en omgeving" onge twijfeld met genoegen terug zal zien. HERBOUW HOTEL „DE SCHELDE" GEGUND Te Cadzand is de herbouw van het door de. Duitsers in brand gestoken hotel van'de heer A. Baas, „De Schel de", gegund aan de firma Christi- aansens te Vlissingen voor de som van 97.377. legenda MIDDELBURG. Vandaag: Electro: De gevaarlijke leeftijd (18 j.)7 en 9.15 uur: Schouwburg: 't Is feeft vandaag (a.l,), 8 uur. Morgen: Schuttershof: Natuurk. Gezel schap. „Op weg naar het absolute nul punt", 8 uur; Electro: Het Jungle regiment (14 j.7 en 9.15 uur; Schouwburg: C.F.A. Song of my heart 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: De Blauwe Lamp (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: De Engel en de Bandiet (14 j.f, 8 uur. Morgen: Alhambra: Zamba en de Jungle prinses (14 j.). 7 en 9 uur; Luxor. Vliegende duivels (14 j.). 8 uur. .AFDELING VOLKSONDERWIJS VERGADERDE Te Vlissingen vergaderde de plaat selijke afdeling van het Volksonder wijs onder voorzitterschap van de heer J. Oosterling. De voorzitter deelde mede dat het ledental thans 800 bedraagt. De actie voor de Open bare kleuterschool is een succes ge worden. Het aantal leerlingen is daardoor zo groot geworden ^at het nodig bleek een parallel klasse voor het eerste leerjaar te vormen. Besloten werd evenals vorige jaren een feestvergadering te beleggen. De toneelafdeling van de Ned. Onderwij zers Vereniging zal dan een toneel stuk opvoeren. Als afgevaardigden naar de te Utrecht te houden Algemene Verga dering werden gekozen mevr. Ossel en de heren Bouma en Sohier. s De lieer A. Platteeuw te Vlissingen slaagde aan de Universiteit te Amster dam voor het candidaatsexamen socio logie. Middelburg DIEF KWAM NIET VER MET ZIJN BUIT. In de nachtelijke uren heeft de kampbewoner C. J. B. uit Breda kans gezien uit een op de Loskade te Mid delburg geparkeerde auto van een vertegenwoordiger ener accumulato- renfabriek in Nijmegen een nieuwe accu te stelen. De gemeente-politie wist de man echter spoedig aan te houden. Hij bekende zijn daad en de accu werd aan de vertegenwoordiger teruggegeven. BENOEMING. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari 1951 benoemd tot Bode-schrijver ter Pro vinciale Griffie van Zeeland de heer W, J. Ooms te Middelburg. BEN MUZIEK-INSTRUMENT GEVONDEN. De Commissaris van Politie te Middel burg. maakt bekend, dat aan zijn bureau van politie de volgende gevonden voor werpen zijn gedeponeerd, welke terug zijr. te bekomen Zaterdgavond tussen 19 en 20 uur: Buigtang, verschillende hand- sghoenen en wanten, bruin gele das. huissleutels, vuldeksel merk „Skoda" identiteitsplaatje, gekleurde hoofddoek, speelgoed beertje en poppenjurkje. haar- strik, zakkam in étui, glazen kralen, fou- draal, rozenkrans, zwarts schakelriem, étui met potlood en zwarte vulpen. Aan zijn bureau zijn tevens inlichtin gen te verkrijgen over de volgende, bij particulieren gevonden voorwerpen: Zw. r. kinderkaplaars, 1 p. zwarte dames handschoenen, rozenkrans, padvinders- riem met portemonnaie, vulpen zwart met grijs, speelgoed emmertje, rode al pino muts. zilverbond, wandelstok, da meswanten groen met bruin, bruine da mesparaplu. ceintuur, peenriek. reserve wiel van transportauto. muts bruin geel, bruin gehaakte handschoen, zw. heren- porlemonnaie, zw. ball-pointpen, bon boekje T.B.C., glacé herenhandschoenen, reservewiej van vrachtauto, bruine de- meshandschoen, huissleutel, steen uit ring. broche, snoer witte kralen, vulpen. Bruine kinderwant. bl. lederen zomer handschoenen, geruitte sjwal, talipmes, voetrust van duo, ball-pointpen, rood kinderwantje, muziekinstrument met map muziek. „DE GOEDE HARMONIE" MIDDELBURG Zaterdag heeft de heer G. Wagen voort, eigenaar van de muziekhan del „De goede harmonie" te Middel burg, zijn nieuwe zaak in de Lange Delft geopend. Een zaak, die gezien mag worden: de ruime winkel maakt een gezellige indruk en geeft, even als de grote étalage, ruimschoots gelegenheid de muziekinstrumenten, de gramofoonplaten en de bladmu ziek op hun voordeligst uit te stal len. Achter de winkelruimte bevindt zich voorts een royaal vertrek, waarin adspirant-ltopers op hun ge mak en in alle rust nieuwe gramo foonplaten kunnen beluisteren. Op de benedenverdieping treft ge tevens 'n werkruimte voor het repareren van instrumenten en een kantoor tje aan. Voor de opening bestond zeer grote belangstelling en tiental len fraaie bloemstukken zetten deze gebeurtenis extra luister bij. Vnemuiden CHR. METAALBEWERKERS- BOND VERGADERDE. Onder voorzitterschap van jde heer K. v. d. Ketterij, rVveede voorzitter der Chr. Metaalbewerkersbond af deling Amemuiden, hield deze afde ling haar eerste ledenvergadering in dit seizoen. De districtsbestuurder, de heer Lodder, hield een boeiende inleiding j welke als titel droeg „Doel en Stre- j ven." Bij de rondvraag werden vra- j gen gesteld o.a. over de woningnood. 1 De heer Lodder beantwoordde deze vragen, waarna hij de vergadering sloot met dankgebed. Vrouwenpolder COLLECTE. De te Vrouwenpolder gehouden collec te voor de Chr. militaire fondsen bracht f 15.50 op. Domburg CONCERT „CRESCENDO" Zaterdagavond gaf de Accordeon, vereniging „Crescendo" uit Vlissingen een concert in de zaal van de heer - - - Corré te Domburg. Voor dit concert iwaar ook een Nederlandse ploeg aan bestond zeer veel belangstelling. On- "elnam Op de „00 m. schoolslag da der leiding van de directeur, de heer mes tikten Jenny Welling en I Cigareltenfabr. van Kerckhof Sinds 1885 superieur in kv/alHeil ZWtMML-N Raymonde Vergauwen en Jenny Welling tikten gelijk aan. Te Moeskroen (België) werden Za terdag zwemwedstrijden gehouden. M. P. Ventevogel, werden tal van nummers uitgevoerd. Er werd met grote aandacht geluisterd. Een gezel lig bal besloot de avond. Inspecteur van de landbouw gaf adviezen in kringvergadering der Z.L.M. te Oud-Vossemeer. Belangstelling voor maiscultuur op Tholen. Zaterdagmiddag kwam de kring Tholen en St. Philipsland van de Z. L.M. in Oud-Vossemeer in vergade ring; bijeen. Hiervoor bestond grote belangstelling. Op voorstel van de voorzitter, ir. RL A. Geuze, werd be sloten een gelukstelegram te zenden aan oud-voorzitter jhr. J. van Vre- denburgh, die Zaterdag zijn 70e ver jaardag vierde. Ir. Geuze deed hierna enige mede delingen. Aan alle gemeenten op Tho len is verzocht toe te zien op en maatregelen te nemen tegen loslo pende honden, dit in verband met vele klachten over het verscheuren van schapen. Hij verklaarde voorts, dat de gezondheid van het vee in Zeeland de grootst mogelijke aandacht dient te hebben. Eerst nam Zeeland op de rangljjst de derde plaats in, maar thans it d# provincie een plaats ge- da ai'1 Verder werd meegedeeld, dat in St. Annaland een boekhoudbureau is gesticht. Er zullen op Tholen enige landbouwcursussen worden gegeven, In St. Annaland zal bovendien een speciale cursus in werktuigkunde worden gegeven, in Scherpenisse een cursus in landmeten en waterpassen. De Rykslanclbouw-winterschool te Goe;. zal een vervolgcursus voor oud leerlingen geven. Ir. Geuze verklaarde, dat de rege ring een toeslag op basis-1940 za! verstrekken voor verloren gegaan vee en bedryfsuitrusting, wanneer de schade minstens 500 of hoogstens 500.000 bedraagt en de gedupeerde niet zelf over middelen beschikt. Ook besprak de voorzitter de mo gelijkheden van de maiscultuur op Tholen. Dat er wel belangstelling I e- staat, blijkt uit het feit, dat bepaalde quanta import-zaaimais zijn aange vraagd. De Rykslandbouwconsulent, ir. C. W. C. van Beekom, besp* ak hierna de cultuur en de resulta en. In Zeeland liggen z.i. zeer goede i .10- ATHLETIEK Staf Dobbelaere sloeg geen slecht figuur. Te Niel bij Antwerpen in België erd Zaterdag een athletiekwedstrijd ehouden over 7 km., waaraan 132 thleten deelnamen. De Belg Doorns won de wedstrijd in 21 min. 33 sec. Aan deze wedstrijden werd door twee andgenoten deelgenomen t.w. Wim. lijkhuis en Staf Dobbelaere. die lid is van de Atletiekvereniging „Ma rathon uit Vlissingen. Slijkhuis eindig, c'e op de vierde plaats. Staf Dobbe- aere werd 22ste. De beide Neder!an e lopers hadden het tegen de Belgen niet gemakkelijk. Zij hadden aldra oen achterstand van 100 meter op- de koplopers, maar moedig begonnen" zij aan de achterstand te knagen. Slijkhuis voerde zijn tempo op en liet Dobbelaere achter zich. Gezien de sterkte van het deelnemersveld, waar i.i vrijwel alle bekende Belgische I racks meeliepen, is de plaats die Doo- I eiaere wist te bereiken toch eervol le noemen. SCHAKEN Zierikzee sterker dan Vlissingen. Zaterdag werd voor de le klasse der Zeeuwse Schaakbond te Goes, de wedstrijd Vlissingen IZierikzee I gespeeld. De voorlopige uitslag is 5— 4 in het voordeel van Zierikzee. Eén der partijen wérd afgebroken, welke partij op* dat moment gunstig voor Zierikzee stond. mes tikten Jenny Welling en Ray monde Vergauwen gelijk aan, in de tijd van 2.59.2. Annie Veldhuyzen moest op het nummer 100 m. vrije slag en 100 m. rugslag dames beide keren in Geertje Wielema haar meer dere erkennen. De 200 m. vrije slag heren werd gewonnen door Rinus v Daatselaar in de tijd van 2.19.5. Jonge rode duivels met 42 verslagen. De wedstrijd tussen de jeugdvoetbaleiftallen van België en Nederland, die als voorgerecht van de grote strijd der lage landen werd opgediend, was zeker niet onaantrekkelijk. Het Nederlands jeugdelftal begon veel belovend. Er bleek verband In de ploeg te zitten. In de voorhoede werd goed gecombineerd en vooral.de rechtervleugel Vermunt (RBC)Van Beurden (BW), trok er meermalen met vlot samenspel tussenuit. In de verdediging was het voornamelijk de linksback Van RIourik van Ajax, die de jonge rode/ duivels op het laa tste moment de voet dwars zette. Prima partij van Bennaars uit Bergen op Zoom. Een half uur lang golfde het spel, waarin vele goede momenten, op het spekgladde veld en in stromende re gen heen en weer met de Belgen iets sterker, doch met Nederlandse aan vallen, die lang niet ongevaarlijk wa ren. Een goed opgezette aanval bracht de bal bij midvoor Bennaars, die een schietkans had. De man uit Bergen op Zoom, die een prima party speel de, zag echter dat zijn linksbinnen, de kleine Van der Kuil, er nog beter voor stond. Met een hakje kreeg Van der Kuil de bal toegespeeld en een tel later dook doelman Dresen dap per maar vergeefs naar de rechter hoek. De Nederlandse jeugd had de leiding genomen. GEEN HANDS! Nog geen drie minuten later was het 11 toen de Belgische arbiter zjjn landgenoten voor een vermeend hands-geval van de Jullana-spil Smeets in het strafschopgebied, een strafschop toekende- Smeets, die met de tribunes met afkeurend geloei be groet. De Nederlandse ploeg was even ontmoedigd door deze pech en bin nen vijf minuten namen de Belgen de leiding door een goede goal van linksbinnen Straetmans- Na de hervatting waren het aan vankelijk de Belgen, die de toon aangaven. Plotseling echter maakten onze land genoten zich los en na een kwartier spelen kwam de gelijkmaker van Bennaars. De snelle Rijnvis nam even later het derde doelpunt voor zijn re kening en Thellin, de Belgische linksback zorgde voor 't vierde door in eigen doel te trappen. En met deze 4-Z overwinning van de Neder landse jeugdploeg, kwam het eind# van de wedstrijd. VOETBAL UITSLAGEN le klasse B: 't Gooi—N.E.C. 0—0. 3e klasse D: MetoMiddelburg 02. 4e klasse F: Halsteren—R.S.V. af zijn rug "naar de scheidsrechter toe F ilest. H.S.C. '28—Kaaise Boys bij 0 liep, had de hal met zijn borst mee- J gestaakt. genomen, maar hoe de jongens ook protesteerden, de spelleider bleef be slist naar zyn arm wyzen. Het doel punt, dat uit deze onverdiende straf ontstond, werd door het Belgische publiek op de zich langzaam vullen- Dr. Euwe maakte in Amsterdam zijn eerste partij remise. In de eerste ronde van het internationale schaaktournooi te Amsterdam, dat Zaterdag begon, ontbrandde aan negen van de tien borden een felle strijd. Alleen Golombek'en Gudmundsson namen reeds na 13 zetten met remise genoegen. De partij Pirc-Euwc gaf ee ninteressant duel te zien, dat na wederzijds c4krect spel op voorstel van Euwe remise werd gegeven. De sfeer in de grote zaal van de I mise te behalen en met de onzicht- beurs deed herinneren aan de grote I Dare maar toch zo reële vijand, de tournooicn van vóór de oorlog. In alle tijdnood. hoeken stonden grote demonstratie- Magistraal was de partij tussen Re- borden, waar tientallen liefhebbers de i'ievsky en Najdorf. Volgens de mees- zetten met interesse en naar mate de deskundigen kleefde cr geen foutje speeluren meer vorderden, met span óan het spel van beide grootmeesters. schitterend manoeuvreerden zij met ce stukken, nu eens op de konings- dan weer op de koninginne-vleuge! De partij werd in een onzekere stel ling afgebroken. De nog jonge en veelbelovende Ca- over te brengen. Binnen de afgesloten rel v. d. Berg boekte een fraai succes, meerderheid was. Na een kwar- rulmte zaten de twintig spelers over cóor de Joegoslavische meester Trifu- er werd de wedstrijd wegens regen de borden en stukken gebogen, in fel - Ijl ning volgden. Op handige wijze was 'door middel van een huistelefoonin stallatie de mogelijkheid geschapen op snelle en correcte wijze de zetten van alle partijen naar de hoeken, waar de demonstratieborden waren opgesteld, 4e klasse G: P.S.K.—Hulst afgek. Robur E.M.M. afgel. METO-Middelburg 0-2. Een technisch beter spelend Middel burg heeft een verdiende 0-2 overwin ning op Meto weten te behalen. Dat Middelburg maar twee doelpunten scoorde, is te wijten aan het gebrek aan samenspel in tie voorhoede. Di rect na de aftrap kwam door goed aangeven van Ravenschot, de links buiten van de bezoekers alleen voor de keeper te staan, maar zijn schot faalde. Het spel golfde nu geruime tijd op en neer, met precaire situaties voor beide doelen. Na een half uur kwam het eerste doelpunt van de voet van de Middelburg-rechtsbuiten, die met een goed geplaatst schot zijn club de leiding gaf (0-1). Na de rust was de tegenstand van Meto iets ver flauwd. maar Middelburg profiteerde daar niet van. Het duurde geruime tijd. eer Outermans met een hard schot de overwining voor Middelburg veilig kon stellen (0-2). In dezé stand kwam geen verandering meer en Middelburg had daarmede een ver diende overwinning behaald. HOCKEY Middelburg speelde gelijk tegen Forward (3 3) Direct na de aanvang van de wed- trijd. bleek dat Middelburg sterk in gevecht met de tegenstander om een kostbaar puntje of desnoods een ve- movie te verslaan. 'gestaakt, maar toen het bleef rege- Tartakower verloor door een fout |hen, liet de scheidsrechter toch maar van Rossolimo. Idoorspelen. Middelburg was steeds Szabados verloor van de Joegoslaaf m de aanval, maar door herhaaldelijk Glegoric. De Zweed Stahlberg won vermeend buitenspel was het onmo- van de Tsjech Kottnauer. f elijlc te doelpunten. Bij een van de De partijen Kramer—O'Kellv,. Pil- [veinige Forward-aanvaUen. werd de nikFoltys en v. ScheltingaDonner P1* van de doellijn gekrabbeld en toen werden afgebroken en zullen Maan dag worden uitgespeeld. Donner heeft een veelbelovende stelling. Het tournooi duurt een maand en de physieke conditie van de deelne mers zal in de afmattende strijd onge twijfeld een belangrijke factor wor den. BlUARTtN Oosterhout werd kampioen 47/2. In de eindstrijd om het kampioen schap biljarten van Nederland eerste klasse 47/2, georganiseerd door de 's Gravenhaagse biljartclub, is Oos terhout winnaar geworden. Kruythof werd tweede en Eichelheim, die ge durende het gehèle tournooi de lei ding had, werd derde. Het toumooi- gemiddelde bedroeg 12.41, hetgeen vrij hoog genoemd mag worden. ke plaats kunnen 'innemen. Spr. zal nagaan of er voor Tholen nog subsi die verstrekt kan worden. Bij een vraag hoeveel landbouwers genegen zijn mais te verbouwen, werd in to taal voor 15 ha. toegezegd. HET WINNEN VAN VEEVOEDER. Vervolgens hield de inspecteur van de landbouw, dr. ir. H. J. Frankema, een lezing, waarin hij als zijn mening gaf, dat de Thoolse boeren weinig voelen voor hun vee, daar zjj zo wei nig belangstelling hebben voor het winnen van veevoeder. Van de 2000 ha. bietenloof en koppen werd de helft als kuilvoer gebruikt, maar dit voer wordt onvoldoende benut. Ook wees hij op de kwestie van het schoonwinnen van gx'oen en koppen. De huidige methode kan funest zyn yoor het vee; o.m. is de opbrengst aan zetmeel te gering. Spr. gaf het advies het bietenblad gehakseld in een silo te bewaren en afwisseling te betrachten by de wyze van voederen. De lucex-neteelt zou uitgebreid kun nen worden. Ook dient xxxeer aan dacht te worden besteed aan het grasland. Wel zyn er factox'en, die verbetering zeer moeilijk maken, maar wellicht is er op het gebied van de bemesting nog wel iets te berei ken. Ir. Geuze bestreed de opvatting van de sprekei', dat de Thoolse boe ren niet veel voor him vee voelen. Ir. Van Beekom gaf als zijn mening, dat men het euvel vaxx het zout in de bo dem wel door drainage de baas zal gelijkheden, ook voor zaai-zaad en de 1 kunnen worden. Een probleem vormt provincie zou een voor ons land urie-echter de ligging van de weilanden. door: Mary Burchell 80 „Nietstexxzij je vindt dat ik het recht heb te weten". Hij fronste. „Ik geloof niet dat hier sprake van recht is. Ik betwijfel of informaties naar voorbije liefdes-affaires ooit vei-standig zijn. Maarmisschien heb je er in dit geval- enig recht op. God weet, dat je in deze zaak al wei nig genoeg aanspraken hebt doen gel den", zei hij droog. „Je bent erg verliefd op haar ge weest, is 't niet vroeg Teresa rus tig. „Afgrijselijk", antwoordde hij. en zij had het merkwaardige gevoel, dat hij dit woord opzettelijk koos. „Een jaar lang ongeveer. Verliefder dan ik ooit op iemand anders zal zijn of wens te zyn, voegde hij er met wrede oprechtheid aan toe. „Dit Is misschien niet het antwoord, dat je verlangt. Teresa, maar het is de waarheid. „Het is beter de svaarheid te we ten". Teresa zag bleek, maar haar stem klonk vast. „Waarom ben je niet met haar getrouwd, Elliott „Omdat ze me niet wilde hebben". „Alleen daarom „Alleen daarom". „En als zevan gedachte ver anderde „Dat is niet gebeurd". „Maar als dat nog eens wel ge- tbeurde „Daar wens ik niet over te den ken, Tex-esa", zei hij langzaam. „Dat jaar was er een van verslaafdheid... en van erger. Ze probeerde op alle manieren met mijn gevoelens, mijn hartstochten en hoe je het noemen wilt. te spelen. Maar mijn verstand zei me, dat een gelukkig huwelijks leven met haar onmogelijk zou zijn" „En toch vroeg je haar ten huwe lijk „Een man luistert niet naar zijn verstand als hg verliefd is, Teresa", zei hij droog. „Nee, .dat begrijp ik. Maar waar om heb je dan niet aangehouden?" „Door mijn trots, vexanoed ik", be kende hij. „Het is eindelijk tot 'n uit barsting gekomen. Ze had gedurende enige tijd mij en een andere man te gen elkaar uitgespeeld, tot schaal iets teveel naar de kant deed overhellen. Ik heb haar toen voor de laatste keer ten huwe lijk gevraagd, maar daar ze hetant- woox'd schuldig bleef heb ik haar ge zegd, dat ik het haar nooit meer vra gen zou, tenzy zjj zelf bij mij kwam en er om zou smeken". „Bij je kwam ofaan je schrij ven zou „Komen of schrijven, wat doet dat er toe zei hy ongeduldig, „ze heeft het geen van beiden gedaan". „Maar als ze het zelfs nu nog doen zou „Teresa, ik zeg je dat ik me niet met veronderstellingen wil ophou den. Ik heb je alles gezegd wat er te zeggen viel de hele verdoexrxde geschiedenis en ik ben waarschijn lijk gek dat gedaan te hebben" voeg de hij er ruw by. „Als je het weten wilt, ik ben er niet zeker van wat ik gedaan zou hebben, als ze de proef genomen had. Ik dank God alleen dat ze het niet gedaan heeft. Kyk niet zo Heb ik alles bedoxwen?" Hij nam haar plotseling in zyn armen en hield haar dicht tegen zich aan. „Luister eens kleine dwaas, je had me dit alles niet mogen laten zeg gen. Er is geen sprake van, dat Mar- cia zich er nog in zal mengen. Als ze dat van plan was geweest, had ze het allang gedaan". Ze opende haar lippen om te zeg gen. „Maar Elliott, ze hééft geschre ven". Ze zei al „Maar Elliott o bal weer in het veld kwam. wist c? linksbuiten, die uit het doel terug liep, een twijfelachtige goal te ma ken. Met 10 ging de rust in. Na de rust weer een Middelburg-offen sief en Fi-ancke wist gelijk te maken. Even later benutte Francke een straf- bullij. Bij een der volgende aan vallen verhoogde Boogaeri de stand tot 13. Middelburg vatte het daarna te gemakkelijk op en daar van profiteerde Forward al gauw (2 3). Door een misverstand in de Middelburg-achterhoede, maakte de Forward-midvoor gelijk (3—3). For ward zette alles op alles, maar er werd niet meer gescoord. De verdere uitslagen in de tweede klasse A zijn; D.E.S.—Breda II 1—4; Liberty—Tempo 6—0; Cadetten- Push II 2—3. KORFBA'. SWIFT—REST VAN ZEELAND UITGESTELD. Door de slechte weersomstandighe den kon de korf bal wedstrijd Swift- Rest van Zeeland, welke Zaterdag- ze de middag in Middelburg gespeeld zou andere worden, geen doorgang vinden. IN 7 KORT Zaterdag werd te Antwerpen de tra ditionele voetbalwedstrijd Antwerpen— Rotterdam gespeeld, welke in een 4—1 overwinning voor de gastheren eindigde. Het Brussels elftal heeft in de hoofd stad van België een verdiende 41 over winning behaald op de ploeg van Am sterdam. Te Lyon werd de interland hockey wedstrijd Frankrijk—Pakistan gespeeld. Pakistan, dat Zaterdag in Amsterdam te gen Nederland uitkomt, won de wedstrijd met 73. In de voorronde van het internatio naal militair voetbaltournooi 1951. werd te Turnhout een wedstrijd gespeeld tus sen de militaire ploegen van België en Nederland. De Belgen wonnen met 31. Verwacht wordt dat Karei Lotsy. de voorzitter van de K.N.V.B.. over onge veer twee weken het ziekenhuis te Haar lem zal mogen verlaten. Hij zal evenwel nog geruime tijd rust moeten houden. De voetbalwedstrijd tussen Bulga rije en Hongarije is in een gelijk spel: (Wordt vervolgd), i—i geëindigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3