NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Oesterverzending in October Cursus Lager Kader- opleiding te Vlissingen WALCHEREN HANDELSREIZIGER LIET SPOOR VAN MISDRIJVEN ACHTER ZATERDAG 11 NOVEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 5 Tekort aan zware consumptie oesters. In de maand October was de nes terverzending als volgt Nederland 234.798 stuks; België 1.758.045 stuks; Engeland 104.750 stuks; Duits land 175.580 stuks; diverse andere landen 284.418 stuks; totaal 2.301.591 stuks. In Oct. 1949 was het totaal der ver zending 2.492.644 stuks. Vooral de afname door Engeland is zeer sterk omlaag gegaan. Konden vorig jaar omstreeks deze tijd zendingen van 30.000 stuks (tweemaal per week) normaal worden genoemd, nu komt men nauwelijks boven 10.000 stuks. Alleen België handhaafde zich goed als voornaamste afnemer en is onge twijfeld de kurk, waarop, de Zeeuw se oestercultuur drijft, al blijven bin nenland en Duitsland mede belang rijk. Wat iedereen heeft gevreesd, komt thans tot uitdrukking een on rustbarend tekort aan zware con sumptie oesters bij de kwekers. Hievoor bestaat juist by de afne mers een grote vraag. In sommige kringen ziet men, naast de reeds in gevoerde gewichtsverlagingen, heil in een flinke prijsverhoging voor de schaarse grote oesters, anderen, met name het Bech'rjfsschap, zijn daar huiverig voor, zodat dit vooralsnog geen doorgang vindt. Al met al is men het er wel over eens, dat dit sei zoen héél wat minder gunstig is, dan vorig seizoen. Werd officieel geopend Te Vlisisngen werd Vrijdagavond begonnen met een Cursus Lager Ka der Opleiding voor de technische be drijven. De directeur van de gemeen telijke nijverheidsschool te Vlissin gen, de heer G. Wagenvoorde, sprak een openingswoord, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van de ont wikkeling van het nijverheidsonder wijs in Vlissingen, Spreker wees er hierbij op, dat de Avondschool thans 170 leerlingen telt, de dagschool 200 en enkele kleinere cursussen samen 110. Daarbij komen nu de 50 cursisten van de Lager Kaderopleiding, aldus spreker. Voorts zette hij het doel van het onderwijs nader uiteen. Het is de bedoeling, dat jonge mannen, die practisch zijn gevormd, kennis bij te brengen, die hun in staat stelt lei ding in het bedrijf te kunnen geven. De heer Wagenvoorde zeide, dat het vak bedrijfspsychologie een grote plaats in deze cursus zal innemen. De heer W. Poppe, wethouder van on derwijs. voerde het woord namens het gemeentebestuur en de Commissie van Toezicht. Spreker zeide verheugd te zijn over de activiteit, die het Nij verheidsonderwijs in Vlissingen ont wikkelt. De heer Poppe juichte het toe. dat deze cursus niet uitsluitend technisch-materieel is ingesteld, doch zich ook op maatschappelijk-sociaal terrein beweegt. Hierna richtte de di recteur, de heer Wagenvoorde, zich in een slotwoord nog tot de commis sie va nToezicht, leraren en cursisten. Middelburg FEESTAVOND BESTUURDERSBOND. Voor een volle Schouwburgzaal gaf de Middelburgse Bestuurders Bond een kleinkunst-avond, waaraan mede werking werd verleend door Julia de Gruyter en Gerrit Lindenberg, voor drachtkunstenaars en Rie en Ru van Veen, zang en piano. Zowel de Vlaam se schetsjes van Julia de Gruyter als de humoristische voordrachten van Gerrit Lindenberg hielden het publiek geboeid. Ook het warme, volle geluid van Rie van Veen, goed begeleid door Ru van Veen, genoot grote waarde, ring. Speciale vermelding verdienen hun quatre-mains. De heer A. Buys, N.V.V.-propagan- dist, hield een sympathieke toespraak en dverhandigde aan een drietal wer kers een fraaie wandversiering, daar mee symbolisch de andere 70 werkers erende. Deze ontvangen via hun afde ling een aandenken. TE VLISSINGEN. Een gelijke voorstelling werd gege ven in het Concertgebouw te Vlissin gen. Door het slechte weer was de zaal niet geheel bezet. Wijlen Jan Oude geest werd herdacht en de heer C. van Wingerden, alg. voorz. van de Metaal- bewerkersbond sprak een propaganda- woord. Er werd ook nog een collecte gehou den voor het N.V.V.-tuberculosefonds. Een viertal werkers ontving een huldeblijk en anderen zullen nog in de Vakbondsafdelingen worden ge huldigd. In Vlissingen had ook het klein- kunstensemble veel succes. Vlissingsn GESLAAGD. Voor het examen 3e stuurman, grote handelsvaart, slaagde de heer H. Muskëe, leerling van de De Ruy- terschool te Vlissingen. FILMS VAN DE WEEK En óf het een feest is! Dc meeste filmcomedlcs zijn fraai ge kleurde, maar broze zeepbellen: ge amu seert U er een korte tijd mee, maar dan patsl spatten zij uiteen en ge houdt er niets van over. Niet zo echter 't Is feest vandaag (Jour de Fête; regie Jacques Tatl), een verrukkelijke ver rassing uit de Franse studio's, simpel van opzet, doch zo door en door Frans, zo fris, oorspronkelijk en geestrijk, dat het waarlijk feest is om deze rolprent te aanschouwen. Zij verplaatst ons in zo'n typisch Frans boerendorpje. waar de kermis het enige evenement van het jaar is. Temidden van de.brave lieden en de kermisdrukte ziet ge een postbode, zo lang als De Gaulle, een echte dorpsbri'e- venbesteller. die zich niet baast, omdat dat helemaal niet nodig is. Edochop de kermis verschijnt een reisbioscoop en deze vertoont een filmpje over het Ame rikaanse postbedrijf. Nu gaan de ogen van dc P.T.T.-man Frangois open: hij zal het ook op z'n Amerikaans gaan doen. Wat dan volgt is het' grappigste van de gehele film, maar wij zullen dat niet be schrijven, omdat de zotte handeling en vooral het prachtig komisch talent van Tatl als de postbode onmogelijk in woorden Is te vangen. Ge moet dat zelf gaan zien en ge zult er van genieten als van een kruik sprankelende, ver kwikkende Franse landwijn. (Schouw burg, Middelburg). Andere nieuwe films: De gevaarlijke leeftijd) (That dangerous age; regie Gregory Ratoff), het conflict van een rijpere vrouw, die haar echtgenoot niet ontrouw wil worden, maar die een gro te liefde voelt voor de voor haar doch ter uitgekozen man. een Engelse film. die wel weet te boeien, ook al zijn de dialogen niet sterk en laat hot tempo soms iets te wensen over. Myrna Loy als do vrouw in kwestie is goed als altijd. Rich. Greene, Roger Livesy en Peggy Cummins maken van hun rollen, wat er van to maken viel. (Electro. Middel burg). De engel en de bandiet (Angel and the Badman; regie: J. E. Grant) of; hoe een boosdoener gekeerd wordt door een Quaker-meisje, goed geacteerd door John Way en Gail Russell. Pittig gefotogra feerde pistoolduels, vuistgevechten en achtervolgingen te paard; matig spel in de bijrollen. (Luxor, Vlissingen). Reeds besproken: ..The blue lamp", een uiterst knappe politiefilm, met span nende momenten en een gave rol van Jack Warner. Een waardig eerbetoon aan de onfeilbare Scotland Yard. (Al- hambra, Vlissingen). Domburg De arbeid van V.V.V. Onder voorzitterschap van de heer W. Brand werd in Domburg een bui tengewone vergadering der V.V.V. gehouden. De heer Brand zei bij de opening, dat deze vergadering belegd was, om de mening der leden te ver nemen, over de door het bestuur in de afgelopen maanden gevoerde ac ties. Hij zette uiteen op welke wijze reclame gemaakt was en wat het be stuur heeft gedaan, om de gasten het verblijf in Domburg te veraangena men. Ook was deze vergadering be legd, om de houding te bepalen te genover de pas-gevormde stichting voor strandaangelegenheden. De ver gadering was zeer voldaan, over het geen bereikt was en verzocht het be stuur op de ingeslagen weg voort te gaan. Vooral lampionoptóchten, gym- nastiekuitvoeringen en de verlichting Waren bij de gasten zeer in de smaak gevallen. De vergadering sprak ver der zijn voldoening over de totstand koming van de Stichting Badplaats- belangen uit en zegde haar volle me dewerking toe. De voorzitter consta teerde, dat dank zij deze stichting 'n einde zal komen aan de versnippering en dat de zo noodzakelijke werken op de stranden en in de omgeving nu ge makkelijker tot uitvoering kunnen komen. Een opgaan van V.V.V. in de pasgevormde stichting zal nog nader bekeken worden als de stichting eni ge tijd werkzaam is geweest en de resultaten van dat werk zichtbaar jn. Weslkapelle Voor de bouw van de nieuwe Ned. Herv. Kerk De ruime cantine van het Zwitsers kamp te Westkapelle zag er fleurig en vrolijk uit toen ds. W. Oosthoek Vrijdagmiddag de bazar opende, die gehouden wordt ten bate van de bouw ener nieuwe Ned. Herv. kerk te Westkapelle. „Wij hopen, zo zei ds. Oosthoek, dat deze bazar mede een bijdrage zal le veren voor het verrijzen van een mooi kerkgebouw". Op deze eerste dag trokken reeds talrijke bezoekers langs de stands, waarvan wij in de eerste plaats noe men de stand met kledingstukken ge schonken door verenigingen uit de omliggende dorpen. Dan was er een schitterende stand van de meisjes- vereniging Dorcas" met veel haak- en borduurwerk. De Herv. Vrouwenvereniging had een groot aantal kledingstukken ver vaardigd. die reeds de eerste dag vlot van de hand gingen. Alleraardigst was de babystand van de afd. Plattelandsvrouwen. De wieg, door mevr. Flipse-Roelse ver vaardigd, trok aller aandacht. Uit de gemeente was een groot aan tal huishoudelijke voorwerpen, boe ken, speelgoed, schoeisel, enz. binnen gekomen. De theeschenkerij was door het Da meskoor gemaakt tot één der gezel ligste hoekjes in de cantine. Vele fabrikanten hadden bijdragen gezonden, waarvan we apart noe men een collectie textiel van een fir ma uit Twente. Er waren voorts tal van attracties De bazar zal ook Zaterdag en Maan dag nog geopend zflft. Gezien de gro te sommen gelds, die voor de kerk bouw nodig zijn, verwacht de pen ningmeester D. Lievense, Noord kerkstraat 34. giro 107960, gaarne giften van hen, die niet in de gele genheid zijn, de bazar te bezoeken! Vrouwenpolder VERGADERING V.V.V. Donderdag hield V.V.V. te Vrou wenpolder een algemene vergadering onder leiding van haar nieuwe voor zitter, de heer J. Geerse Jz. Het vooi*- naamste punt betrof het voorstel van het bestuur om propaganda te voeren voor de eerstkomende 3 jaar. Met algemene stemmen werd het voorste' om, evenals voor de oorlog, weer folders te laten drukken, aange nomen. Bij de rondvraag werd ge ïnformeerd naar de mogelijkheid tot uitbreiding van zomerhuisjes, kam peergelegenheid en naar de verbete ring van de weg naar het strand. Na bespreking van deze punten werd de vergadering gesloten. Woningnood in Vlissingen neemt toe De burgemeester van Vlissinegn, air. B. Kolff, heeft in de gemeente raad medegedeeld, dat de wachtlijst van de woningzoekenden in deze ge meente belangrijk groter is gewor den, waardoor de woningnood eerder toe dan af neemt. De burgemeester noemde het aantal aan Zeeland toege wezen woningen voor 1951 ep vol gende jaren teleurstellend. Men gaat in Den Haag bij de verdeling van het bouwvolume te werk naar cijfers, die niet in overeenstemming zijn met de huidige werkelijkheid, b.v. de re sultaten van de volkstelling 1939 en de bevolkingsaanwas gedurende de ja- .*en 19201930. Daardoor zijn de re sultaten bij de verdeling van het bouwvolume voor Zeeland slecht. De ze mededelingen werden gedaan door de burgemeester naar aanleiding van een vraag van de heer J. Marijs. Veesmokkel-zaak wordt berecht De Bijzondere Politierechter te Mid delburg zal Dinsdag 14 November een zaak behandelen betreffende het smokkelen van een aantal runderen over de Zeeuwsch-Vlaamse grens. In verband hiermede zullen terecht staan de slager M. J. W. uit Aarden burg, de veekoopman I. J. J. uit Oostburg en de landbouwer J. A. R. uit Sluis. DE FLIKKERLICHTINSTALLATIE BIJ RILLAND BATH. Vrijdagmiddag werd de flikkerlicht installatie in werking gesteld bij de onbewaakte spoorwegovergang ter hoogte van de Derde Weg te Rilland Bath. Ir. Armstad, ingenieur van het sein wezen der JUS. was daarbij aan wezig met burgemeester J. A. de Gof- fau van Rilland-Bath, gemeentesecre taris J. A. Kouman en wethouder D. Butijn. Er werd door de aanwezige opzich ters een korte uiteenzetting gegeven van de wijze waarop het apparaat Het fietspad tussen Valkenisse en Zoutelande WORDT AANGELEGD VOOR REKENING VAN HERVERKAVELINGSCOMMISSIE. Naar wij vernemen heeft de Hcr- verkavelingscommissie Walcheren in een gisteren te Middelburg gehouden vergadering besloten de aanleg van het rijwielpad Groot ValkenisseZou telande voor haar rekening te doen uitvoeren. Zoals wij dezer dagen meldden, hielden G.S. van Zeeland er reeds re kening mee, dat een dergelijk besluit zou vallen, toen zij de Prov. Staten een voorstel deden toekomen over Provinciale steun aan de vereniging Rijwielpad Walcheren. Tevens besloot de Herverkavelings commissie een fietspad aan te leggen langs de Roosjesweg (tussen Aagte kerke en Domburg)Dit zal een breed te krijgen van 1.80 meter. I'ANAMEES SCHIP VLOT GESLEEPT Het Panamese s.s. „Hawk", dat in balast op weg was van Duinkerken naar Antwerpen, kwam vorige week Zaterdag op de Westerschelde bij Walsoorden in aanvaring met het Franse s.s. „Boréé" en liep mid scheeps een ernstig lek op. Het schip moest aan de grond worden gezet. Donderdagochtend kon het schip, na dat een voorlopige reparatie was aan gebracht, door vijf sleepboten vlotge- trokken worden. Geassisteerd door drie sleepboten en een bergingsvaartuig is het ver volgens naar Antwerpen gebracht. Apotheek in Amsterdam uitgebrand. TWEE LICHTGEWONDEN. Een apotheek in de Czaar Peter straat te Amsterdam is Vrijdag door brand geteisterd De hoofdstedelijke brandweer rukte met groot materiaal uit en bestreed het vuur met negen stralen. Na ongeveer een uur was men de brand meester. Een apothe kersassistente en een spoelknecht werden licht gewond. De apotheek is geheel uitgebrand. De brand is ont staan door het breken van een fles met petroleum-aether. De kachel- warmte deed de aetherdampen ont branden. Moeder van Bertha Hertogh naar Singapore De advocaat, die namens de ouders van Bertha Hertogh zal optreden in het proces, dat op 20 November a.s. in Singapore zal worden gevoerd, acht het noodzakelijk dat de moeder van Bertha Hertogh naar Singapore zal overkomen, teneinde in het proces als getuige te kunnen worden gehoord. Mevrouw Hertogh verblijft thans nog te Bergen op Zoom, maar haar ver trek is zeer aanstaande en in het be gin van de volgende week kan zij in elk geval in Singapore worden ver wacht. Sabotagebende aan 't werk in Engeland? MYSTERIEUZE GEVALLEN. De Britse staatssecretaris van ma rine, Callagham, heeft in het Lager huis onthuld, dat drie nieuwe ver dachte gevallen van sehade aan Brit se marine-installaties zijn ontdekt. Hij wees erop, dat het totaal in het laat ste half jaar nu al elf gevallen be loopt. P° Britse pers stelt nu do vraag of er een sabotagebende aan het werk is. Dit temeer, daar deze week in een fabriek van vliegtuig-onderdelen te Remprohe een mysterieuze brand is uitgebroken, die verrassend snel om zich heen greep en grote schade ver oorzaakte. Er is een uitgebreid on derzoek ingesteld naar de oorzaak, maar opheldering is nog niet verkre gen. Belgische koffie over de Duitse grens. In de Belgisch-Duitse grensstrook bij Aken werden gedurende de laatste weken gemiddeld 250 kg. koffie in beslag genomen. In de periode van 1 Sept. tot medio October maakte de Duitse douane hier in toaal 10.000 kg. koffie buit, benevens 76.000 sigaret ten. UIT DE RECHTZAAL ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen is te Middel burg te bereiken, de heer Boerwinkel, Loskade 11, tel. 2460. Te Vlissingen de heer R. Grippeling, Badhuisstraat 121, tel. 2190. Voor Véere. Serooskerke en Oost- kapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapéflle, tel. K 1188— 276. Voor Zoutelande, Westkapelle en Koudekerke is te bereiken, de heer H. Frima, arts te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1186—282. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: Apotheek Ockenburg, Singel 5, tel. 2730. Ruim tienduizend gulden aan oplichtingen en verduisteringen „verdiend". Geen cent is er van over. Gistermorgen stond voor de Arron dissementsrechtbank te Middelburg weer één van die lieden terecht, die met hun toekomst spelen, als was een ping-pong-baUetje, die natuurlijk misslaan en dan de bal steeds verder zien wegrollen. Het is geen fraai spel geweest, want M. van R. uit Papendrecht, een jonge man van 28 jaar, heeft zich de laatste jaren voortdurend aan op lichting en verduistering schuldig gemaakt. Duizenden guldens, die niet zijn eigendom waren, verdwenen successievelijk in de bodemloze put, ontstaan door schulden en een zucht om als 'n grote piet door het leven te gaan. Geen cent is er over geble ven het faillissement van Van R. is 'onlangs opgeheven wegens gebrek aan actief. Twee feiten waren hem ten laste gelegd. In December van vorig jaar nad hij een inwoner van Heinkens- zand onder schone beloften 1200 uit de zak getoverd. Hij was toen werkzaam als vertegenwoordiger van een accumulatorenfabriek in Bleskensgraaf en als zodanig maakte hij de man wijs, dat hij goedkoop een aantal accu's, die zijn firma leverde, kon kopen en met flinke winst aan de man kon brengen. Wanneer hij contanten kon krijgen, zou de geld schieter een aandeel in de winst ontvangen. Ernstiger was echter zijn bedotterij van een landbouwer op Rozenburg In Augustus 1949. Hij gaf zich uit voor de zoon van zijn baas en deelde mee, dat hij in België zeer voordelig een voorraad versleten accu's op de kop kor tikken. In deze handel zou een grote verdienste ste ken, maar aangezien zijn „vader" er niet voor voelde, was het noodzake lijk, dat de, Rozenburger financiële steun bood, ook al weer tegen een aandeel in de winst. Op deze wijze stak hij 1500 in zijn zak. HET WAS AL LANG MIS. De verdachte bekende nu grif schuld, maar bij de verhoren heeft het nog al moeite gekost hem zo ver te krijgen. Hoewel de bovengenoem de feiten vast stonden, probeerde Van R. met allerlei foefjes, onder andere en vaak minder betekenende beschul digingen uit te komen. Want toen eenmaal het onderzoek was begon nen, bleek, dat een ware waslijst van oplichtingen en verduisteringen op- femaalct kon worden. In 1947 werd eze handelsreiziger reeds in Utrecht veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd, die nog niet is afgelopen. Enige tijd na zijn ontslag uit de gevangenis, vertrok hij naar België. Wat h*j daar precies heeft uitgevoerd, is vrij duister, maar vast staat, dat hij er een spoor van misdrijven heeft achtergelaten. Toen kreeg hij de betrekking bij de accu mulatorenfabriek en nauwelijks was hij in dienst getreden, of het lieve le ven begon opnieuw. Zo heeft hjj ook voor jyj'n patroon gelden geïnd en Oostkapelle BOUWVAKARBEIDERS VERGADERDEN Woensdagavond hield de afdeling Oostkapelle van de Algemene Neder landse Bouwvakarbeiders Bond een vergadering in café „Internationaal" Als spreker trad op de heer D. Im- ming districsbestuurder met als on derwerp ..Algehele werkgelegenheid". Zijn toespraak werd aandachtig aan gehoord. Jammer dat de belangstel ling zo gering was. Meliskerke TERUGGEKEERD UIT INDONESIË Te Meliskerke werd een kleine bijeenkomst gehouden ter gelegen heid van de terugkeer van Jac. Rie- mens Pz. uit Indonesië. Hij werd ver welkomd door burgemeester A. J. Huijsman en de secretaris de heer W. H. v. d. Heide, die hem een oor konde overhandigde. De heer G. Beu- kelman bood hem namens de bur gerij een boekenkast aan. Verder werd het woord gevoerd door ds, C. van Nes en de heren H. Jansen en H. Barnard. De Chr. zangvereniging verleende haar medewerking. De heer J. Riemens dankte allen voor de geschenken en de waarderende woorden. MELISKERKE BOUWT AAN ZIJN TOEKOMST. Er wordt thans in Meliskerke druk gebouwd. Men is bezig aan het Bergpad 10 nieuwe woningen te zet ten, waar ook een nieuwe straat zal worden aangelegd. Tevens zullen er enkele boerderijen en landbouwschu- ren verrijzen. Deze week is de ver binding tussen de weg van Biggeker- ke en de weg naar Domburg gereed gekomen, zodat Meliskerke weer be ter in het Walcherse verkeer is op genomen. ScheeDvaartherlchien Vlissingen .-langkomen: 9 Nov. Glovl v. Constanza; William van Gent. Gepasseerd naar Antwerpen: 9 Nov Glashaven van Rotterdam. Bennekom win Azoren. Limburg van Swansea. Lark van Londen. Blue Boy van Hull. Oran jestad van Amsterdam. Hestia van W Indië. 10 Nov. Zeehond van Hull. Coeta van Londen. Regeja van Ymulden. Vlissingen vertrokken: 9 Nov. Ame- rikt naar Gibraltar. William naar Phila delphia. Gepasseerd van Antwerpen: 9 Nov. Ja- a naar Kopenhagen. 10 Nov. Altair naar Rotterdam. Aktjo naar Gothenburg. acker Hordijk; Domburg 10 ,ds. v. Willens waard; Gapinge 2 de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerlce 2 ds. otte; Meliskerke 10 de heer Barnard, SCHAKEN GOES II- VERSLOEG MIDDELBURG IV Goes II heeft in de 2e klasse van de Zeeuwse Schaakcompetitie een overwinning behaald op Middelburg IV. De Goesenaren wormen met 71$-2%. WIELRENNEN Van der Meerschaut en De Kuysscher wonnen Zesdaagse van Munchen den de ZONDAG 12 NOVEMBER. 2.30 ds. Witteveen; Middelburg Oost- Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 kerk 10 ds. v. Woerden. 7 ds. Smits; en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden Concertzaal 10 ds. v. Voorst Vader; 10 en 6 de heer Smit, 2 ds. Pijn-1 Barak Wederopbouwkamp 10 ds. - Don; Engelse kerk 9.45 ds, de Vries (Jeugdk,); Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk, 7 ds. Theu nissen (Jeugdd.); Oost- en West-Sou burg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer, 11 ds. Maas; Oostkapelle 10 en 2.30 uur ds. Richard; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 (HD.) ds Keijzer; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Sickesz (oogstdienst). 5 ds. Hart jes; Engelse kerk geen dienst; Ha vendorp 10 ds. Hartjes; Noorderka pel 10 ds. Kloosterman; Vrouwepol der 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuizen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele; Gapinge 9.30 en 2 ds. Jonker; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Veldkamp; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 930 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hofplein 9.30 ds. v. Til; 2.30 ds. Ous- soren; Noorderkerk 9.30 ds. Ousso- ren 5.30 ds. v. Til; Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Bakker; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Wou- we; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. v. Anken; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 11 ds. v. Wouwe, 4 ds. Boon; Westkapelle 9.30 ds. Schee- Ie, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.30 en 2.30 ds. Strating; Vlissingen 16.45 ds. Strating. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. fle Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Ziilema; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Henstra. Ver. VrUz. Hervormden. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 6 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Johan nes. doopsgezinde gemeente. Middelburg 10.15 mej. de jakker, Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissingen Concordia 10 en 5 voorganger D. Ent, Enkhuizen. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Hells. Middelburg 10 Heil. dienst. 4 openl. samenk., 7.30 verloss. samenk.; Vlissingen 10 Heil. dienst, 330 openl. samenk., 7.30 ver- loss. samenk. o.l. v. kapt. Ranselaar. Het Belgische koppel van Meerschaut—de Kuysscher heeft zesdaagse te München gewonnen. Het Nederlands-Duitse koppel Middel kamp—Berger eindigde met één ron de achterstand op de vierde plaats. HANDBAI le KLASSE, DISTRICT ZUID De enige Zeeuwse club die in deze klasse uitkomt. „Hellas" uit Goes, speelt a.s. Zondag een thuiswedstrijd. De dames beginnen om half drie en wel tegen ..Swift" uit Helmond. „Hellas" staat op de tweede plaats met gelijk aantal punten als ae lei dende club. „Swift" staat onderaan. Gezien de prestaties der Hellas-da- mes, die dit jaar voor het eerst in de ze klassen spelen, kunnen ze deze wedstrijd winnen. De heren komen hierna in het veld (half vier) tegen „Volt" uit Tilburg. Ook hier geven we „Hellas" een rede lijke kans om te winnen. „Volt" staat wel onderaan maar is toch alt"'' een niet te onderschatten tegenstander. District Zuid 2e klasse. Heren: Marathon-E.M.M. Dames: De Zeeuwen-E.M.M. AFDELING ZEELAND le klasse Heren: Tonido IIOlympus. Hellas IIVolharding. Dames: WalcherenHellas II- TonidoMarathon n 2e klasse heren: E.M.M. II—Hellas V Dames: Walchex-en II—Hellas III Olympus IIDe Zeeuwen H 1 (leze eenvoudig weg maar niet afge dragen. In totaal heeft <le verdachte met zijn oneerljjko practljken meer dan tienduizend gulden opgestreken en dut in een tijdsverloop van slechts negen maanden- BEROEPSMISDADIGER IN SPEL. De president, mr. Th. Portheine, sprak van „een nare staalkaart van slechte gedragingen" en de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, zeide in zijn requi sitoir, dat Van R. hard op weg is een beroepsmisdadiger te worden. Hij eiste tegen deze man, die reeds se dert 3 April j.l. in voorarrest zit, een gevangenisstraf van l jaar en 6 maanden met aftrek, alsmede voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van. 3 jaar en onder toezichtstelling. Daarbij hield hij enigszins rekening met verminderde toerekeningsvat baarheid van Van R. De pleiter, mr. J. F. C- van Dein- se, zeide verbaasd te zijn, over het gemak, waarmee de slachtoffers van verdachte zich hebben laten oplich ten. Hij noemde Van R. een dolle fantast, die boven zijn capaciteiten wilde leven, maar veel te laag gesa larieerd weed. Verder wees de raads man er op, dat de man voortdurend op een vulcaan heeft geleefd en dat tei-dege heeft beseft. Door zijn wan gedrag is zijn huwelijk een teer kas plantje geworden, dat zal doodgaan, wanneer hij lange tijd zal wox*den op gesloten. Mede daarom drong mr. Van Deinse er bij de x*echtbank op aan clementie te betrachten. Uitspraak: 24 November. Ex-koning van Nepal vertrekt naar India India is door de Nepalese regering officieel op de hoogte gesteld van de installatie als koning van Epal van de drie-jarige kleinzoon van koning Tribjoevana, die uitgeweken is naai de Indische ambassade. De Indische regering heeft de Nepa lese verzocht koning Tribjoevana en zijn familie naar India te laten ver trekken. Hierop is toestemmend ge- antvoox'd. De reis zal worden gemaakt met twee dakota's. Het gevolg telt 20 per sonen. onder wie de twee vrouwen van de koning, zijn oudste zoon (de kroonprins) en zijn oudste kleinzoon. Nederlanders uit Rusland arriveren hedenochtend Een 74-tal mannen van de uit Rus sische gevangenschap teruggekeerde groep Nederlanders zijn Vrijdagmid dag uit het kamp Friedlxnd bij Bonn op transport gesteld naar ons land. Zij zullen hedenochtend per trein in Ol- denzaal arriveren en vandaar verder reizen naar het kamp te Amersfoort. Van de 100 teruggekeerden zijn bij het onderzoek waarschijnlijk 13 ge bleken van Duitse nationaliteit te zijn. Van de overige 13, die niet naar Ne derland wensen te gaan. zyn er enke len, die hun familie in Duitsland heb ben. terwijl de rest het om andere re denen wenselijk heeft geoordeeld niet naar ons land terug te keren. Aan de teruggekeerden is uitdrukkelijk ver klaard, dat het hen vrij stond al dan niet naar huis terug te keren. Waar zijn onze schepen Akkrumdijk p. 8 Nov. N. v. Majorca. Alamak 8 Nov. n.m. te P. Said verw. Bantam p. 8 Nov. Perim (uit). Bennekom p. 8 Nov. Dover n. Antw Duivendijk 8 Nov. te Seattle. Eemland 8 Nov. te Santos (uit). Friesland 9 Nov. te Kohsichang. Grootekerk 8 Nov. te Dar es Saiea Helicon 7 Nov. te New York. Hercules 8 Nov. te Tunis. Hydra p. 8 Nov. Flores. Loosdrecht 9 Nov. v.m. tc Genua verw. Mentor p. 8 Nov. Kp. St. Vincint. Mariekerk 10 Nov. te Genua verw. Midas 8 Nov. v. Cadiz n. Barcelona. Mitra p. 9 Nov. Madeira. Pr. Maurits 8, Nov. in Soulanges kan. Rijnland 8 Nov. te Montevideo verw. Soestdijk 9 Nov. v, Alexandrië n. P. Said Sommelsdijk 8 Nov. v. Havanna naar Brownsv. Tiberius 12 Nov. te New York verw. Westland p. 8 Nov. Olinda. Woensdrecht 12 Nov. te Savanna verw. Utrecht 6 Nov. v. Tacoma. Alblasserdjjk 10 Nov. te New Orleans. Alcyone 10 Nov. te San Juan. Alphacca 9 Nov. v. Chester n. Trinidad. Amsteldijk p. 9 Nov. Abaco (ult). Amsteldiep 10 Nov. v. Port Said. Bennekom 9 Nov, te Antw. (th.) Breda 11 Nov. te Curagao verw. Delft 10 Nov. te Trinidad lult). Emp. Brent p. verm. 12 Nov. Guartiaf (thj.) Enggano 10 Nov. te Genua (th.) Gordias 9 Nov. te Piraeus. Hestia 10 Nov. te Antwerpen (thj.) Hoogkerk 10 Nov. nan. te Port Said. J. v. Oldenb. p. 10 Nov. Socotra n. Pt. Said. Kota Inten 9 Nov. v. P. Said (th.) Laagkerk 9 Nov. v. Madras (uit) Lombok 9 Nov. v. Kohsichang n. Singap. Maas 10 Nov. te Mobile. Macuba p. 9 Nov. Kaap Bon. Mapia p. 10 Nov. Finisterre n. A'dam. Marpessa 10 Nov. op Elbe n. Helsinki. Meerkerk 10 Nov. In Golf v. Suez. Modjokerto p. 9 Nov. Kaap Degata. Oranje p. 10 Nov. Minicoy m Suez. Salatiga p. 9 Nov. Sabang. Slamat 9 Nov. te Khorramshar. Stad Arnhem p. 9 Nov. Burlings. Stad Breda p. 9 Nov. Ouessant. Surrlento p. 9 Nov. Guardafui n. Mar seille. Tjipanas 10 Nor. vjn. L. Marquez. rosari 9 Nov. v. New York r. Baltimore. Volendam p. 10 Nov. Pt. de Galle (uitr.) Waterland 9 Nov. v. L. Palm as. Waterman p. 10 Nov. Socotra n. Pt. Said. W. Barendsz. p. 10 Nov. Ascuncion. Zuiderkruis p. 9 Nov. Socotra n. Pusan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3