PROVINCIALE ZEEUWSE COUDAHT Terugtrekken geëist van Chinese troepen in Korea Economisch ontwikkelingsplan voor Zeeland DE BILT Deze week Resolutie in de Veiligheidsraad Nobelprijzen voor William Faulkner en Bertrand Russell Binnenkort maximumprijzen voor consumptieaardappelen 111 millioen kg groenten en fruit doorgedraaid! Geen drie personen op een fiets Vandaag .J Economisch-Technologisch Instituut ontplooit grote activiteit Textielgoederen duurder VOORSPELT: 193e Jaargang - No.266 Dagblad uitgave van de £irma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van do Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. Ballintijn PI. ver v.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; £r. p p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 11 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p, advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58- -60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). MTiurg, Londense Kaai 29 teL 2077 en 2924; Gees: L. Vorststr. 63, tei 2475 ib.gg 22*8); Oostburg Pr Mauntsstr. 12. tel. 102. Temeuzen, Brouwerijstr. 2; Zlerikzee. N'. Bogardstr. C 160, tel. 28. De resolutie bevestigt verder de politiek van de Ver. Naties om de Chinese grens met Korea voor schen dingen te behoeden en de rechtmati ge Chinese en Koreaanse belangen in de grenszone ten volle te bescher men. Zij verzoekt de Veiligheidsraad, er op aan te dringen, dat geen acties worden ondernomen, die tot uitbrei ding van de oorlog zouden kunnen leiden. Aan de commissie voor de verem- ging en het herstel van Korea wordt verzocht, zich zo spoedig mogelijk daarheen te begeven en behulpzaam te zijn bij de regeling van grens kwesties AANVAL GEOPEND. Vrijdag hebben de communistische troepen in Korea een zwaar spervuur op de Amerikaanse troepen bij Koe- noeri geopend, het hart van de ver dedigingsstelling der troepen van de Het belangrijkste nieuws van deze week was ongetwijfeld, dat Amerika, Engeland en Frankrijk besloten om in te gaan op de Russische uitnodi ging om ondanks alle wrijving de koppen toch nog maar eens bij elk aar te steken. Het kan geen kwaad. Oorlog voeren mag men pas als de laatste mogelijkheden tot vreedzaam overleg zijn uitgeput. Optimistisch behoeft men omtrent het resultaat van deze conferentie niet te zijn. Het zou een wonder zijn als er zegenrijke resultaten worden geboekt. Maar het is beter een po ging tot overleg te doen, dan dom weg een gewapend conflict te riske ren. Te belangrijker wordt deze confe rentie omdat Truman bij de verkie zingen in de V.S. ernstige verliezen heeft geleden, die wellicht van in vloed zullen zijn op de buitenlandse politiek der Ver. Staten. De anti- Moskou-mannen krijgen meer te zeg gen in Washington en dat maakt de kans op conflicten eerder groter dan kleiner. Een ander feit van betekenis was, dat besloten werd een collectieve strijdmacht voor de Verenigde Naties te stichten. Dat er in de toekomst steeds een internationale legermacht beschikbaar zal zijn om tegen agres sors op te treden is een belangrijke stap in de goede richting. Minister Lieftinck was in Neder land zelf de triomfator van deze week. Zijn ietwat aangelengde belas tingvoorstellen kwamen er met vlag en wimpel door maar de heer Lucas en zijn medestrijders voor de verlichting van de moeilijkheden der middelbare inkomens zullen toch wel geen spijt hebben, dat zy de strijd hebben aangebonden met de Neder landse Cripps. De regering heeft waakzaam heid aangekondigd tegen communis tische agitatie en de daad bij het woord gevoegd door de vuurrode raad van Finstenvolde naar huis te sturen. Een verstandig besluit. Een schrikbewind kan in Nederland ook in het kleinste dorp niet gedoogd worden. En op een schrikbewind ging het lijken, daar in Finsterwolde. De K.L.M. heeft over 1949 een ver lies geboekt van niet minder dan 40 millioen. Dat is geen kleinig heid en het cijfer doet des te onaan genamer aan, omdat onlangs bekend is geworden, dat de mesthopen op Schiphol vol lagen met zeer goed eten, met tafelzilver en wat dies meer zij. Daaraan is nu een eind ge maakt, maar een feit blijft, dat het tekort van 40 millioen niet mis is Iedere Nederlander is trots op dé prestaties van onze nationale lucht vaartmaatschappij. Maar iedere Ne derlander zal het ook toejuichen als de K.L.M.-directie de verliezen tot redelijke proporties terug weet te brengen. In Ambon schijnt de strijd ten ein de te lopen. De stad Ambon is door de Indonesische troepen bezet, alleen in de bergen wordt nog strijd gele verd. Bedroevend is, dat de Verenig de Naties geen hand hebben uitgesto ken om het bloedvergieten te voorko men of te beëindigen. Lake Success liet het bij een effectloos gebaar. De heer Oud heeft bij de algemene debatten over het regeringsbeleid als zijn mening te kennen gegeven dat zijns inziens de regering ver moeid raakt en niet meer tegen de moeilijkheden op kan. Hij zou een ka binet op bredere basis wensen. Als de regering werkelijk vermoeid was zou dat geen wonder zijn. Het mi nisterschap is tegenwoordig alles minder dan een begeerlijk ambt Maar zelfs vennoeidheid zou de nei ging om tot een kabinet op breder basis te vormen niet vergroten Want verbreding der basis zou zon der twijfel het loslaten van program mapunten medebrengen en daarte gen zullen K.V.P. en P.v.d.A. zich tot hof uiterste verzetten. V. N. in Noord-West-Korea, zo mel den frontberichten. De troepen der V. N. drongen Vrij dagavond behoedzaam op aan het Noordwestelijke front in Korea. Het had er de schijn van, dat zij een nieuw offensief naar de Mandsjoerijse grens zouden beginnen. In een Noordkoreaans legercommu niqué werd Vrijdagavond verklaard, dat Chinese eenheden deel- hebben ge nomen aan de jongste gevechten in Noord-Korea. In het communiqué dat door het Russische persbureau Tass wordt ge publiceerd, werd gezegd, dat de een heden bestonden uit „vrijwilligers, die de wens te kennen hebben gegeven naar het Koreaanse front te gaan om de Amerikaanse agressie te bestrij den en het Koreaanse volk te helpen bij de bevrijding van zijn vaderland" Op 3 November bedroegen de Ame rikaanse verliezen in Korea 28.235 man, zo deelde het ministerie van landsverdediging mede. In dit totaal komen voor 4.651 gesneuvelden, 19.301 gewonden en 4.2S3 gevangenen of vermisten. Gevechtspauze aan het front Vrijdag beëindigd Vrydag is in de Veiligheidsraad een zes-mogendheden-resolutie inge diend, waarin het terugtrekken van de Chinese communistische troepen wordt geëist. De resolutie gaat uit van Amerika, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Cuba en Ecuador en doet een beroep op alle staten om hun onderdanen te beletten de Noordkoreaanse strijdkrachten steun te verlenen. Beroep van Tibet op de Ver. Naties HULP GEVRAAGD. De Tibetaanse regering heeft een beroep gedaan op de Ver. Naties om „tussenkomst en hulp in de toestand, die door het binnenkomen van Chi nese strijdkrachten in Tibet, gescha pen is". Volgens officiële berichten uit. India bevinden de rode troepen zich nog steeds op ongeveer zestig km. afstand van de hoofdstad Lhasa .hoewel het kleine Tibetaanse leger niet bij mach te is meer dan symbolische tegenstand te bieden. Voedsel en geneesmiddelen door de lucht naar Ambon Volgens een mededeling van Radio Indonesia zal het Internationale Rode Kruis een vliegtuig met voedings- en geneesmiddelen naar Ambon sturen. Het is nog niet bekend, wanneer dit vliegtuig zal vertrekken. Deze radiozender deelde tevens me-- de, dat volgens de minster van Voor lichting der R.I. Ambon thans wordt gezuiverd van guerillastrijders. De In donesische regering zal proberen net Zuidmolukse vraagstuk op te lossen door de bevolking van de eilanden er van bewust te maken, dat zij deel uit maakt van het Indonesische volk, al dus deze minister. De luitenant-kolonel van de Indone sische landmacht Slamat Rijadi, die chef-staf was bij de operaties in de Zuid-Mo lukken, is bij de bezetting van Ambon gesneuveld. Mijn voor Belgische kust Het lichtschip West-Hinder heeft de scheepvaart per radio gewaarschuwd voor een drijvende mijn die Vrijdag morgen op 300 meter afstand van het lichtschip is waargenomen. De West-Hinder ligt ter hoogte van de Belgische kust. Amerikaans schrijver en Brits wijsgeer De Zweedse academie heeft de Nobelprys voor literatuur van dit jaar toegekend aan de Britse scliryver Bertrand Russell en die van bet vorig jaar aan de Amerikaanse schrijver William Faulkner. De Nobelprijs voor natuurkunde is toegekend aan de 46-jarige Britse professor Cecil Powell. Lord Bertrand Russell is één der grootste hedendaagse wijsgeren. Hij is in 1872 geboren, studeerde aan het Trinuty-college te Cambrid ge en hoewel hij eerst voorbestemd was voor de politiek, had hij veel belangstelling voor wiskunde en wijsbegeerte. Bertrand Russell heeft tijdens de eerste wereldoorlog als pacifist gro te bedrijvigheid aan de dag gelegd. In 1916 was hij voorzitter van de bond der tegenstanders van de dienstplicht. Hij werd wegens zijn propaganda gevangen gezet. Gedurende zekere tijd gaf Russell les aan de Californië-imiversiteit, in 1940 werd hij benoemd tot leraar in de wiskunde aan het „City College" te New York. Hij gaf dit ambt wel dra prijs wegens zijn revolutionnaire opvattingen in zake de zedeleer en de wijsbegeerte en werd vervolgens leraar in de wijsbegeerte aan de Bar nes-stichtingen. Zijn meest bekende werken, waar in tevens zijn buitengewoon scherpe geest en kundige styl tot uiting ko men, zijn „Inleiding tot de wiskun dige wijsbegeerte" en „Op zoek naar zin en waarheid". FAULKNER William Faulkner is één der repre- sentatiefste hedendaagse Ameri kaanse schrijvers, niet alleen wegens zijn onderwerpen, maar ook ingevol ge zijn revolutionnaire stylwendin- gen. Faulkner werd-In 1897 te Ripley in Mississippi geboren. Hij houdt zeer veel van dit land, dat een ruime plaats inneemt in zijn romans, zowel in het „Augustuslicht", waarin hij de rassenkwestie behandelt, als in zijn werken „Sartoris", „Sanctuari um", „In mijn deodstrijd", „Het ge rucht en de furie", „Absolon" en „De ongeslagene'". Als schrijver van de twintigste eeuw heeft Faulkner een volledige vernieuwing gebracht in de roman stijl, deor nieuwe verhoudingen tus sen schrijver en werkelijkheid, tus- Spanje toegelaten tot landbouworganisatie der V.N. De voedsel- en landbouworganisatie der V.N. heeft Vrijdag besloten ora Spanje en West-Duitslaud als volwaar dige leden toe te laten. De uitslag van de stemming over de toelating van Spanje was 42 voor en 5 tegen. West- Duitsland's toelating verkreeg 49 stemmen voor en 2 tegen. Auto te water; chauffeur redde inzittenden Tengevolge van de slechte weg en de grote kuilen die de berm aan de stille kant van het Noordhollands ka naal heeft is Vrijdagavond een bestek wagen bij Landsmeer in het water ge reden. De chauffeur slaagde er in zich zelf en de beide andere inzittenden, zijn 85-jarige schoonmoeder en zijn schoonzusje te redden. Het gelukte hem namelijk eën deur van de wagen onder water open te krijgen. sen lezer en werk te brengen. Zijn realisme kan vergeleken worden met dat van een filmcamera, die de ge zichtshoeken uitbreidt en de persoon lijkheid van de schrijver op een nieu we wyze in de roman brengt. Aldus heeft Faulkner aanzienlijke invloed geoefend, niet alleen op de hedendaagse Amerikaanse literatuur, doch ook op de Europese schrijvers. Professor Cecil Powell, winnaar van de Nobelprys voor natuurkunde, is verbonden aan de universiteit te Bristol. De prijs werd hem toegekend wegens zijn „ontwikkeling van de fo tografische methode voor de bestu dering van het proces der atoomker nen". De Nobelprijs voor scheikunde is toegekend aan professor Otto Diels, voormalig hoogleraar aan de universi teit te Kiel en thans in ruste en aan prof. Kurt Adler van de universiteit te Keulen, die de prijs samen moeten delen. Donderdag-middag is het stoffelijk overschot van Koning Gustaaf V van Zweden bijgezet in het Koninklyk Familiegraf in de „Ridderkerk" te Stockholm. De rouwstoet op weg naar de „Ridderkerk." Zij zullen stijgen naarmate het seizoen vordert Voor consumptieaardappelen zullen na 1 Januari a.s. maximumprijzen van kracht worden, welke verschillend zulen zijn voor zand- en kleiaardap- pelen en welke naar mate het seizoen vordert, zullen stijgen. Voor zandaardappelen zullen de vol gende maximumprijzen worden vast gesteld: Januari 12 cent, Februari 13 cent, Maart IZVz cent. April 14 cent, Mei 14f2 cent en Juni 15 cent per kg. Voor kleiaardappelen zullen de maxi mumprijzen twee cent per kg. hoger worden vastgesteld. Zij zullen gelden bij aflevering aan consumenten in de winkel. Voor thuisbezorgen zal ten hoogste één cent per kg. extra in reke ning mogen worden gebracht. Bovendien zal de kleinhandelaar worden verplicht zijn aardappelen te voorzien van een duidelijke aandui ding betreffende de verkoopprijs en de soort paar de onderscheiding zand- en'kleiaarclappélën. VORftAAD VORMING. In het belang van een regelmatige aardappelvoorziening in het aanstaan de voorjaar, zal in de komende we- Hoge onderscheiding voor Rode Kruis-medewerkster In de vergadering van het hoofdbe stuur van het Ned. Roae Kruis heeft de voorzitter, dr. F. C. C. baron van Tuyll van Zuylen, Vrijdag meege deeld, dat het H.M. do Koningin heeft behaagd de medaille van het Rode Kruis toe te kennen aan mevr. A. Fischervan Rossem, arts. Dit is ge schied als blijk van waardering voor haar voortreffelijke arbeid ten bate van de mobiele teams van het Rode Kruis in Indonesië en voor haar vele belangrijke arbeid in de laatste zeer moeilijke periode als algemeen verte genwoordigster van het Ned. Rode Kruis in Indonesië. Deze medaille is een regeringsonderscheiding, die slechts zeer zelden wordt verleend. ken een voorraad worden gevormd. De door het bedrijfsleven gevormde stichting „Siva" zal voor rekening van het bedrijfschap de uit de markt te nemen zand- en kleiaardappelen van telers aankopen. De aankoopprijzen bedragen voor zandaardappelen naar kwaliteit en ras f 5 75 tot f 7.- per 100 kg., voor kleiaardappelen f 6.50 tot f 8.50 per 100 kg. Er wordt een bewaarvergoc- ding gegeven van 70 ct. tot 3. per 100 kg., al naar gelang het tijdstip van overname. Op een vergadering van Christelijke boeren en tuinders, gehouden te Dub beldam, heeft de heer Havenaar, lid van het hoofdbestuur van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, verklaard, dat er dit jaar 111 millioen kilogram groente en fruit zijn doorgedraaid. Na inwerkingtreding nieuwe verkeerswet De nieuwe verkeerswet die, naar de minister van Verkeer en Waterstaat heeft medegedeeld, vermoedelijk 1 Januari a.s. in werking zal treden, bevat een artikel dat voor rijwielrij dend Nederland van belang is. In de nieuwe wet staat dat de be stuurder van een rijwiel ten hoogste één persoon mag meevoeren, dat zal dan voortaan ook een volwassene mo gen zijn. Het zal echter straks niet meer zijn toegestaan dat een volwas sene twee kinderen op zijn fiets mee neemt, een kind voorop en een ach terop. KORTE PREDICATIE HEIMWEE Mijn ziel dorst naar God, naar de levende God". Ps. 42 3. Een groepje soldalen ergens in ln- dïë. Ze zitten bij elkander en vermaken elkaar met hun vrolijke scherts. Tel kens klinkt hun gelach luid op. Maar één van hen lacht niet mee. Hij ligt maar stil voor zich uit te staren met een droefgeestige blik Z'n makkers weten wel, wal eraan scheelt. Hij heeft heimwee. Hij ver langt zo vurig naar z'n vaderland, daar in de verte, naar z'n meisje, naar z'n ouderlijk huis... Soms wordt het hem te machtig. Dan wil hij alleen zijn, en op een eenzaam plekje snikt hij z'n verdriet uit Heimwee. Waarom heeft die jongen heimwee? Omdat hij, ergens ver weg, een vaderland heeft, waar vader en moeder wonen, waar z'n meisje wacht. Als hij dat alles niet bezat, had hij ook geen heimwee. Als we psalm 42 rustig lezen en overdenken, dan merken we, dat daar ook sprake is van datzelfde vurige verlangen, van datzelfde heimwee. De dichter van deze psalm zwerft ergens rond als een verjaagde balling. Hij voelt zich ellendigeenzaam en verlaten. De mensen lachen hem uit, en vragen hem spottend: Waar is nu je God? Dat is het allerergste voor deze balling: hij is zijn God kwijt. Ver van Jeruzalem, ver van de tem pel, betekende voor de vrome Israël- liet: ver van God O, wat verlangde hij vurig naar de tijd, toen hij opging met de gemeente naar de tempel, om daar zijn God te loven en te aanbidden! En nu Waar is God nu? En hij roept het uit: Mijn ziel dorst naar God, naar de levende God God is voor hem geen starre onbe wogen grootheid, „die ergens wezen moet". Neen! God betekent voor de vrome een levende werkelijkheid. En nu wordt deze psalm één wor steling om uitkomst, om licht. O, God, waarom vergeet Gij mij dan? Maar het licht breekt door! Want even later horen we de dichter tot zichzelf zeggen: Wat buigt gij u ne der, mijn ziel, en wat zijt ge onrustig in mij? Hoop op God, want ik zal hem nog loven! Zijn wij God misschien kwijt? Snakken we naar gemeenschap met de levende God? Dan is er één weg: dat moeten we zeggen aan God Zelf, misschien onder tranen Dan zullen we dezelfde heerlijke ervaring beleven, als waarvan de dichter getuigt: Hoop op God, ik zal Hem nog loven, Hem, mijn Verlosser en mijn God! F. H. A. VAN DER WIND Serooskerke (W.) vieren de carnavalsver enigingen de traditie getrouw de elfde van de elfde maand. MORGEN wordt de Amerikaanse ad miraal H. R. Stark, die in de tweede wereldoorlog bevelheb ber was van de Amerikaanse zeestrijdkrachten, 70 jaar. Aan publieke en particuliere initiatieven wordt richting gegeven Op aandrang van enige leden der Provincinle Staten van Zeeland heb ben Gedeputeerde Staten destyds aan het E.T.I. te Middelburg de opdracht verstrekt tot het opstellen van een economisch ontwikkelingsplan voor Zeeland. Hoewel de talryke daarvoor te verrichten werkzaamheden uiter aard nog lang niet zyn voltooid, is reeds zeer veel materiaal verzameld, dat voor de verdere ontwikkeling van de welvaartsbronnen en voor de vergroting van de welvaart in het algemeen van groot nut zal blijken te zyn. Er vallen van een welvaartsplan vier varianten te onderscheiden. In het maatschappelijk ontwikkelings plan zullen alle maatschappelijke problemen aan de orde worden ge steld, zodat alle hierbij betrokken or ganen en instellingen zullen worden ingeschakeld. Uiteraard zullen in dit werk de resultaten voor lange ter- myn zeg 25 jaren moeten wor den uitgestippeld. Het zal noodzake lijk zijn het probleem zo scherp mo gelijk te stellen teneinde het maat schappelijke leven in bepaalde rich tingen te kanaliseren. In een apart plan dienen meer bepaaldelijk de economisch-ruimtelyke aspecten te worden nagegaan, waarbij het E.T.I. ook andere welvaartsbronnen dan de industrie alleen zal moeten omvatten. De te behandelen vraagstukken zul len o.m. behelzen; de ontwikkeling van de woonkernen, het wegenvraag- stuk, de bodemkartering, het ge bruik van landbouwgronden, alsme de verwachte industrievestiging en -uitbreiding. G.S. hebben gemeend hun keus te moeten laten vallen op het econo misch ontwikkelingsplan. Hieronder valt de ontwikkeling van alle econo mische welvaartsbronnen in Zee land, waartoe mede het agrarisch-re- gionale onderzoek behoort, dat zal uitlopen op een mogelijke verdere sa nering van de landbouw. Een be langrijk ondei-deel van dit plan is een werkgelegenheidsplan, dat speciaal het industriële aspect zal belichten. HET DOEL VAN HET PLAN Het doel van het economisch ont wikkelingsplan is richting te geven aan de publieke en particuliere acti viteiten. Hierdoor wordt zowel een vollediger coördinatie, als een vlotte re realisering van particuliere pro jecten bereikt. Het sociaal-econo misch gedeelte bestaat uit een docu mentatie en de hieruit voortvloeien de desiderata. Het E.T.I. heeft met de documentatie, reeds grote vorde ringen gemaakt. In verband met de interesse van 't ministerie van Economische Zaken voor „ontwikkelingsgebieden", ver vat in de tweede industrialisatie-no ta, wordt gewelkt aan aparte ont wikkelingsstudies. De werkzaamhe den met betrekking tot Tholen (een ernstig werkloosheidsgebied), zijn al zo ver gevorderd, dat binnenkort .hierover kan worden gerapporteerd. Andere in dit opzicht belangrijke gebieden worden gevormd door Vlis singen met zijn zeer eenzijdige eco- mische structuur, de streek Terneu- zen-Sas van Gent. met zijn zeer gun stige ligging en het gebied om Hulst met-zijn problemen van de arbeids markt. De bestaande rapporten over Kruiningen en Goes kunnen wórden beschouwd als een voorlopige benade ring van het probleem op de Beve- landen. Tenslotte zijn nog van belang de bestemming van het industrieter- terrein te Middelburg, alsmede de ge bieden Schouwen-Duiveland en W. Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvoor in cidenteel belangrijke werkzaamheden worden verricht. TAL VAN DRAAGSTUKKEN In dit verband zyn o.m. te noemen de problemen betreffende de woning- bouwverdeling en die welke betrek king hebben op het verkeersvraag- stuk, waarbij te denken valt aan de veerdiensten, het Nederlands-Belgisch hoefijzerverkeer en de tarieven der N.S. Gepaard gaande met deze werk zaamheden is reeds een uitvoerige documentatie tot stand gekomen voor geheel Zeeland aangaande sta tische bevolkingsbeschrijving en be roepsstructuur. Bovendien kunnen in deze rubriek worden vermeld de ar- Handel mag extra omzet belasting doorberekenen Ten gevolge van een wijziging der prijzenbeschikking Handelsmarges Textielgoederen 1950 raag de handel in textielgoederen voortaan dc extra omzetbelasting, welke hy door de styging van zijn verkoopprijzen is verschuldigd, aan de consument door berekenen. Het is namelijk gebleken, dat de toegestane 3 verhoging van de bruto-winst in geld in verscheidene gevallen goeddeels nodig was ter be strijding van de over het bedrag der prijsstijging verschuldigde omzetbe lasting. Hierdoor diei'f de handel de hem toegedachte compensatie voor de stijging van exploitatiekosten en kos ten van levensondehoud. Bij de controle in de overige secto ren van groot- en kleinhandel, voor zover daarvoor geen speciale prijsre gelingen bestaan, zal eveneens reke ning worden gehouden met de ver meerdering van de omzetbelasting. beid ten aanzien van verkeersproble men en van de door gemeenten te bouwen industriehallen. Voorts wordt door het E.T.I. ge werkt aan een onderzoek inzake de werkloosheidsontwikkeling. Hiervoor is de periode met het oog op de i-ela- tief kleine geboortecijfers vrij ruim genomen. Tenslotte worden van de Zeeuwse industriegemeenten documentatie- rapporten betreffende mogelijkheden tot industrievestiging opgesteld. Deze brengen gegadigden op de hoog te van alle voor vestiging belangrijke factoren. vervólg op blz. 2) IETS KOUDER. Geldig tot Zaterdagavond. Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige en tijdelijk harde toenemende wind tus sen Zuidwest en West. Iets lagere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1