PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Grote Drie zijn bereid nog eens met Moskou te praten De badkoetsjes van Domburg zullen verdwijnen KONING GUSTAAF VAN ZWEDEN TEN GRAVE GEDRAGEN LAGERE KOSTPRIJS NODIG VOOR LANDBOUWPRODUCTEN 0£ BILT IViet alleen over Duitsland Kantlijn Vandaag '-Li Strandexploitatie gemoderniseerd VOORSPELT: 193e Jaargang - No.265 Dagblaa uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie F. van de Velde en F. B. oen Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. BalUntijn PI verv.t W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week: f 3.90 p. kw.; fr. p p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 10 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlisslngen Walsti 58- -60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg. Condense Kaai 29 tel. 2077 en 2924: Goes: L. Vorststr. 63. tei 2475 I b.g.g 2228); Oostburg Pr Mauntsstr. 12. tel. 102. Terneuzen, Brouwerjjstr. 2: Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. Fransen drongen aan op aanvaarding Russisch aanbod De Ver. Staten, Engeland en Frankrijk zullen binnenkort nota's naar Moskou sturen, waarin zij zich in beginsel bereid verklaren tot deelne ming aan een viermogendheden-conferentie. De drie Westerse landen zullen echter nadrukkelijk als voorwaarde •tellen, dat op een dergelijke bijeenkomst niet alleen de kwestie Duits land besproken moet worden, maar ook de toestand in Azië. Uit wat de laatste weken bekend is geworden staat wel vast, dat d Fransen hebben getracht om, voor zo ver dit nodig was, Washington en Londen over te halen het Russische vorostel in overweging te nemen. Deze Franse zienswijze schijnt in gang te hebben gevonden. Alleen in het geval dat de Russen zouden vast houden aan „het programma van Praag" als basis van de door hen voorstel in overweging te nemen, geval zullen de drie westelijken geen gevolg geven aan de Russische uit nodiging. Daarover is in het sinds Zaterdag gevoerde diplomatieke over leg tussen de drie hoofdsteden over eenstemming bereikt. Overeenstemming bestaat verder tussen Washington, Parijs en Londen, dat het geheel van de geschilpunten tussen het Westen en het Oosten voor werp zal moeten zijn van de in voor bereiding zijnde conferentie. Uit het beloop van het verdere diplomatieke overleg zal moeten blijken of een ge meenschappelijk gelijkluidend be- De meerderheid in Huis van Afge vaardigden en Senaat is aan Truman gebleven, maar in bei de parlementaire huizen der Verenig de Staten is zyn positie uiterst moei lijk geworden, omdat deze meerder heid zeer klein is. In ieder geval zal Truman echter tot 1952 aanblijven, nu gebleken is, dat de meerderheid van het Amerikaanse volk achter hem staat. Hier en daar wordt welis waar gevreesd, dat bij de indiening van zeer belangrijke voorstellen de meerderheid niet groot genoeg zal zijn. Maar Truman besloot dit risico te aanvaarden. Voor West Europa zit in de ver kiezingsuitslag dit belangrijke feit opgesloten, dat de Amerikaanse iso- lationisten grote winst hebben ge boekt. De isolationisten zijn de men sen, die menen, dat alle aan West- Europa bestede geld in het water is geworpen. Maar die overigens wel een straffe politiek wensen tegen de Sowjetpolitiek, welke Amerika direct bedreigt Europa mag zich wel terdege in stellen op de mogelijkheid van een republikeinse overwinning in 1952 en op de noodzaak om, wil men zich te gen een eventuele Sowjetaanval te weer stellen, te zorgen, dat men op eigen kracht kan drijven! Geverfde ladders ongevaarlijk? De hoofdinspecteur van de Arbeid, hoofd van het 2e district der Arbeidsinspectie, ir. J. A. Berendes, heeft protest aangetekend tegen het „Kantlijntje" van 3 November, waar in critiek werd uitgeoefend op de verplichting voor de schilderspa troons om hun ladders van verf te ontdoen. De hoofdinspecteur deelt mede, dat de laddersgebruikende grote bedrij ven al jaren lang geen geverfde lad ders meer gebruiken. Alleen de schil derspatroons. die zich in hoofdzaak met klein onderhoudswerk bezig hou den, deden dat nog niet. Maar boven dien zijn er in 1948 niet minder dan 3746 ongevallen gebeurd met trappen en ladders en in 1949 in het district van de heer Berendes zelfs een dode lijk. Onder een prima verflaag bleek toen een ladder volkomen verrot. Ten slotte meent de heer Berendes, dat de kosten van de nieuwe maatre- fel verminderd moeten worden met e normale onderhoudskosten. Het aantal ladderongevallen pleit inderdaad voor de genomen maatre gel Met de dag blijkt het huisves tingsprobleem bij de aankomst van Indische repatriërenden nij pender te worden. Hier en daar wordt tot tamelijk rigoureuze vordering van woonruimte overgegaan. Elders zoekt men zijn heil in het onderbren gen der gerepatrieerden in hotels en pensions. Zelfs werd in de Tweede Kamer de mogelijkheid overwogen om pensionruimte voor dit doel te vorderen. Men kan zich gemakkelijk indenken wat dit zou gaan beteke nen voor diegenen, die in de zomer pensionruimte verhuren. De gerepa trieerden leveren heel wat minder op dan toch nog altijd redelijk bij kas zijnde vacanüegangers. Vandaar dat het vakblad van de bedrijfsgroep Ho reca als volgt tegen deze maatregel reeds by voorbaat protesteert: „Het gaat hier om de principiële vraag of de Overheid gerechtigd zou zijn om voor het beoogde doel bedrijfsruim ten aan haar bestemming te onttrek ken. Als belangrijke nevenkwestie is er dan nog de beperking van de re creatiemogelijkheid. Aantasting van de gelegenheid om zyn beroep te kunnen uitoefenen, is een zeer ern stige zaak en buitendien, de recrea tiemogelijkheden in ons overbevolkte land zgn reeds zó beperkt, dat ver dere inperking slechts geschieden kan ten koste van het belang der ge hele bevolking. scheid aan Moskou zal worden gege- en of dat de drie hoofdsteden naar de vorm in verschillende maar naar de geest in overeenkomende termen zullen repliceren. Op zulk een repliek zou een Rus sisch wederwoord moeten volgen, dan dupliek van de drie anderenHet ziet er naar uit, dat het diplomatieke contact nog wel enige tijd kan duren alvorens de vier ministers zich zullen kunnen verenigen. Want „een zorg vuldige voorbereiding" van de agenda van de conferentie is een westelijke eis, waarover niet valt te transigeren. Het is duidelijk, dat nu de drie wes telijken het geheel van de bestaande geschilpunten voorwerp willen maken van de conferentie van de vier mi- nistres van buitenlandse zaken, de ontwikkeling in het Verre Oosten on der de te behandelen kwesties zal komen te vallen. Het is in dit ver band de moeite waard om een ogen blik aandacht te geven aan een pas sage van een toespraak, die de minis ter van staat en secretaris-generaal van de Franse socialistische partij, de heer Guy Mollet, aan de wekelijkse lunch van de Anglo-Amerikaanse persvereniging heeft gehouden. .Frankrijk heeft niet het recht In nen. De eerste was: om der wille van de mogelijkheden van emancipatie van het Indo-chinese volk. De tweede was: omdat het Indo-chinese pro bleem een internationaal probleem is geworden, omdat Frankrijk grendel in Azië" bezit. „een Vgr vragen van Senator Taft Eerste aanval op de regering-Truman De Republikeinse senator Taft, die door zgn verrassende herverkiezing en de zetelwinst van zyn party, een leidende positie heeft verkregen in de Amerikaanse Senaat, heeft een eerste aanval gedaan op de regering-Tru man. Hij beschuldigde de regering ervan militaire verplichtingen aan te gaan „zonder openbare discussie en zonder overleg". Voordat de regering verdere ver plichtingen, wat betreft de verdedi ging van West-Europa, op zich neemt moet zij tot tevredenheid van het Amerikaanse volk de volgende vra gen beantwoorden, zo verklaarde Taft: 1. Hoeveel Amerikaanse soldaten zijn er nodig en hoeveel zyn de extra- kosten 2. Kan West-Europa werkelyk worden verdedigd? 3. Kunnen de Russen de ontsche pingshavens in West-Europa met atoombommen bombarderen en zo doende onze legers in Europa afsnij den van hun bevoorrading uit Ame rika? 4. Hoe zal een derde wereldoorlog eruit zien? 5. Hoe zullen wij hem uiteindelyk winnen? Taft erkende, dat er „enige offers noodzakelyk zijn om ons tegen de werkelijke bedreiging van een Russi sche invasie te beschermen", doch hy do-China te verlaten", zo zeide dezemeende, dat het Amerikaanse volk socialistische leider letterlijk. En hij overtuigd dient te zijn, dat deze offers gaf voor deze opvatting twee rede- absoluut noodzakelyk zijn. Indrukwekkende rouwstoet in de sneeuw Donderdagmorgen is het stoffelijk overschot van koning Gustaaf de Vgfde van Zweden bygezet in het koninklyke familiegraf in de „Ridder kerk" te Stockholm. De nieuwe koning, Gustaaf de Zesde, schreed als eerste achter de lykwapen, gevolgd door zijn broer prins Wilhelm. Daarna volgden koning Frederick van DenemarKen, koning Haakon van Noorwegen, de president van Finland, Juho Paasikivi, Prins Bernhard dei- Nederlanden, de kroonprins van Ethiopië, de kroonprins van Noorwe gen, de Hertog van Gloucester, die de Britse koning vertegenwoordigde en graaf Mountbatten of Burma, broer van de nieuwe Zweedse koningin. Voorts waren nog ongeveer 45 lan den vertegenwoordigd, waaronder de Sowjet-Unie, Indonesië en de Ver. Staten. De stoet werd voorafgegaan door eenheden van de Zweedse strijdkrach ten, die omfloerste vaandels mee voerden. Ook het paard van de dode koning. Ducat, werd meegevoerd. Langs de weg waren zes Zweedse muziekkapellen, een kapel van de Britse marine en een van de Ameri kaanse marine opgesteld. De stoet trok over drie bruggen naar het eiland, waarop de uit de der tiende eeuw daterende Ridderkerk staat, en passeerde hierby Zweedse, Britse en Amerikaanse oorlogssche pen, die de vlag halfstok hadden en waarop erewachten waren opgesteld. Na de godsdienstoefening begaven de gasten zich voor een begrafenis- lunch naar het Koninklyke Paleis. Toen de begrafenisstoet zich onder weg bevond begon het te sneeuwen. Langs de af te leggen weg waren dennetakken gestrooid en ook de lan taarns waren met dennegroen tooid. Duizenden toeschouwers, ook uit de provincie, waren toegestroomd. In de Waalse Kerk te Den Haag is Donderdagochtend een plechtige rouwdienst gehouden, waarbij be halve de Zweedse gezant, de heer J. de Lagerberg, de leden der Zweedse legatie en consultaten aanwezig wa ren vertegenwoordigers van Konin gin Juliana, leden der hofhouding, enkele ministers, leden van de Raad van State, de Hoge Raad, het In ternationaal Gerechtshof, het ge meentebestuur van Den Haag, leger, vloot en luchtmacht. Vrijwel het ge hele corps diplomatique was versche nen. De dienst werd geleid door ds Niels Apelgarth, voorganger der Zeemans- kerk te Rotterdam en door muziek opgeluisterd. is het 10 jaar geleden, dat de Engelse oud-premier Arthur Neville Chamberlain overleed; worden in de V.S. 47.000 reservisten zonder rang onder de wapenen geroepen; gedenkt de veel omstre den Engelse beeldhouwer Jacob Epstein in Londen zijn 70ste ^verjaardag. China militair vrijwel niet te verslaan Mening generaal Wedemeyer Luitenant-generaal Albert C. We demeyer, In de afgelopen oorlog chef van de generale staf onder maar schalk Tsjiang Kai-Sjek en thans be velhebber van het Amerikaanse zes de leger, gaf op een persgesprek als zyn mening te kennen, dat het wel licht onmogelyk zal zyn het commu nistisch China militair ooit te ver slaan. „Uit tien millioen Koreanen wer den vijftien goede divisies gevormd, die ons moeilykheden genoeg hebben veroorzaakt. Hoeveel divisies zou den er dan wel uit de 450 millioen Chinezen kunnen worden gevormd? Het is slechts redelyk om aan te ne men dat wy een dergelyke macht nimmer zouden kunnen verslaan". Unieconferentie definitief op 20 November Conferentie over toekomstige status van Nieuw Guinea enige dagen later. Naar wy vernemen staat het thans vast dat de conferentie van ministers in het kader der Neder lands-Indonesische Unie zal aanvan gen op 20 Nov. a.s. De Nederlandse delegatie is nog niet samengesteld. De conferentie betreffende ae toekomstige status van Nieuw Guinea zal enige dagen na de conferentie van de ministers beginnen. Weinig tegenstand in Noord-Korea De Zuidkoreaanse troepen hebben Donderdag twee steden veroverd; de ene was verlaten en in de andere werd geen tegenstand geboden. !De achtste Zuidkoreaanse divisie hééft het door de Noordelijken verla ten Toktsjon, een centrum van we gen en spoorwegen in het bergachtige smalste gedeelte van Noord-Korea. bezet, terwyl de zevende divisie het nabij gelegen Wonni, waar nog kort geleden verbitterd werd gevochten, binnenrukte. Er heerst thans sinds 48 uur een pauze in de stryd op de grond. Slechts bommenwerpers der Ver. Na ties bleven in actie met krachtige aanvallen op de bevoorradingslinies der communistische troepen in Noordwest Korea. Bomaanslag in drukkerij Frans dagblad Woensdagnacht is een bom ontploft in de drukkery van het rechtse Fran se blad „Le Figaro", tengevolge waarvan acht personen lichte ver wondingen opliepen. De schade aan de drukpersen is gering. Het motief van de aanslag is niet bekend. Vijftig millioen gulden voor bestrijding van de runder t.b.e. Minister S. L. Mansholt heeft het woord gevoerd in de jaarvergadering van de Ned. R.K. Boeren en Tuindersbond te 's Hertogenbosch en daar enkele mededelingen gedaan over de jongste ontwikkeling van de land bouwpolitiek. Hij wees op de noodzakelijkheid van het bereiken van een lagere kostprijs voor onze landbouwproducten. er verbetering der kwaliteit. Ter berei king van dit laatste is, wat betreft de melk. een wetsontwerp, houdende regeling van betaling van de melk naar kwaliteit, in voorbereiding. Ook zal de bestrijding van runder t.b.c. krachtig worden gestimuleerd. Daar toe in staat gesteld door de E.C.A. gelden zal de regering voor deze be strijding, 50 millioen gulden uitgeven. Ten aanzien van de buitenlandse handel in agrarische producten be toogde de minister dat de behoefte in de West-Europese landen zeer groot is, doch dat de handel niet bevredi gend kan worden zolang nog allerlei belemmerende bepalingen blijven be staan. De export is dit jaar van Janu ari tot en met September echter met 1740 millioen gestegen, dit is 500 mil lioen meer dan in hetzelfde tijdvak in 1949. Ten aanzien van de handel tussen de Beneluxlanden, zeide de minister dat de Benelux het bewijs is, van de mogelykheden op het gebied van in ternationale samenwerking. De jaarvergadering was geopend door de voorzitter van de K.B.T.B., de [heer Kampschoer. die een overzicht gaf van de resultaten van het oogst jaar 1949-'50 welke hij over het al gemeen zeer bevredigend noemde, met name op de zeekleigebieden. Op de zandgronden waren deze resulta ten aanzienlyk slechter, doch dat hier de gezinsinkomens niet beneden die van de andere gebieden bleven was z.L alleen te danken aan het feit dat daar meest familiebedrijven voor komen. i fjM In Londen is men druk bezig voor bereidingen te treffen voor het vier daagse bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Op de „Mail" worden reeds de pa len voor de versiering opgericht. Dit seizoen voldoende huisbrand t* -chikbaar ECHTER TE WEINIG ANTHRACIET De adviescommissie voor huis brandvoorziening verwacht, dat zich by een normale winter geen bijzonde re moeilykheden zullen voordoen by de voorziening met huisbrandstoffen. Er is dit stookseizoen 400.000 ton meer huisbrand beschikbaar dan vo rig seizoen. De hoeveelheid anthraciet is niet op overeenkomstige wyze verruimd. In tegendeel, reeds thans staat vast. dat de totale anthracietaanvoer niet toereikend zal zijn om de ook dit jaar wederom toegenomen vraag naar de ze kolensoort te bevredigen. Dit te kort aan anthraciet draagt een blij vend karakter, omdat de productie van anthraciet zowel in Limburg als in de landen, waaruit Nederland deze kolensoort importeert, dalend is. Pétain (94 jaar) wordt niet vrijgelaten De Franse Nationale Vergadering heeft met 466 tegen 98 stemmen be sloten, dat een plan voor vrylating van de 94-jarige voormalige maar schalk Philippe Pétain „niet in over weging kan worden genomen". De vergadering koos deze formule om aan te geven, dat zy de zaak Pétain niet wenst te bespreken, omdat dit buiten haar jurisdictie valt. Ryk is de traditie van Domburg als badplaats. Reeds meer dan 100 jaar trokken en trekken zomers familie's naar het Domburgse strand en daar onder zyn er thans, die in drie generaties komen. Grootvader, die als kind op het strand speeldevader, die 30 jaar geleden zyn neus al optrok voor de ouderwetse badkoetsjes en zoonlief, die droomt van swing en jazz. Er is een tyd geweest, dat ryke badgasten rustig hun portefeuille open den om de bouwsom voor een badpaviljoen byeen te brengen, want „hun" badplaats moest toch ook een klein „casino" hebben. Die tyd Is voorby. De echte baronnen en de Industrie-baronnen nit Midden-Europa stoffe ren niet langer met golfsticks en tennisrackets de Domburgse paden. Hun plaatsen zyn ingenomen door familie's uit Limburg en Brabant. Met de verandering van publiek dient ook de badplaats te verande ren. Het gemeentebestuur van Dom burg heeft dat begrepen en in de jongste* vergadering van de gemeen teraad is een belangryk besluit ge nomen. De gemeente zal een stichting „Bad- plaatsbelangen" oprichten, die de re creatie in Domburg wil bevorderen en die de strandexploitatie zal mo derniseren. de plannen Wanneer Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hechten aan dit besluit, dan zal het stichtingsbestuur er alles op zetten om met Pinksteren 1951 aan de badgasten een gemoderniseerd en verbeterd strand te bieden. Allereerst zal met man en macht gewerkt worden om alle obstakels, die zich nog by het strand en in zee bevinden, grondig te verwyderen. Het strand zal weer even wél-on derhouden zijn als vóór 1940. De badkoetsjes, die in 1890 tweede hands werden aangekocht en die nog in modekleuren anno 1900 waren ge schilderd, zullen verdwynen en daar voor in de plaats zal op het Ooster- strand dit is althans voorlopig de bedoeling een reeks wisselcabines gebouwd worden met daarby behoor- lyke toiletten en douches. aanpakken: Uiteraard zal het stichtingsbe stuur deze plannen nog zorgvuldig moeten bekyken, maar de namen van hen, die in het dagelyks bestuur zit ting namen, staan er borg voor, dat er stevig zal worden aangepakt. Het is niet de bedoeling, dat de Stichting ook de exploitatie van het badpaviljoen, dat aan de N-V. Dom burgse Zeebadinrichting behoort, zal overnemen. Die exploitatie wordt ge woon voortgezet. Wel echter is de huur van het strand aan de n.v. Zeebad opgezegd met ingang van 1951. De Stichting zal de strandexploi tatie daarna voortzetten. Bovendien zal de stichting de exploitatie ter hand nemen van de twee nieuwe gra- vel-tennisbanen, die in de gemeente Domburg dit jaar reeds ter beschik king van het badplaatspubliek stel de en die volgens ervaren tennisspe lers, tot de beste banen van Neder land behoren. HET BESTUUR Omdat de nieuwe stichting hoofd zakelijk door de gemeente Domburg gefinancierd zal worden, heeft de ge meente ook vrij grote zeggenschap in het stichtingsbestuur. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit de heren jhr. ir. H. L. Bogaert, burgemeester van Domburg, voor zitter; P. Brand, wethouder; en de heren W. Brand en A. Passenier. In het algemene bestuur zullen voorts zitting nemen mevr. M. Vaan drager-van 't Hof, L. Dourlein, J. Germing (Middelburg), B. Goed- bloed, B. E. A. Heysse (Middelburg) en D. C. Steur. De stichting zal nog nader contact opnemen met V.V.V. Domburg waarvan reeds twee vertegenwoordi gers in het stichtingsbestuur zitting namen omdat de mogelykheid be staat een groot deel van het V.V.V.- werk in de toekomst over de stich ting te laten lopen. De gemeenteraad van Domburg verleende zyn goedkeuring voor de oprichting van de stichting, nadat de burgemeester de plannen uitvoerig had toegelicht en wethouder Brand nog lof had toegezwaaid aan de ge meentesecretaris, de heer P. Goed- bloed, voor het vele werk, dat hy reeds voor de oprichting van de nieu we stichting had verzet. Donderdagavond vergaderde de Domburgse V.V.V. onder voorzitter schap van de heer W. Brand. In deze byeenkomst zyn de plannen voor het seizoen 1951 breedvoerig besproken en het bleek, dat men algemeen in stemde met de plannen van het ge meentebestuur. Belgische code-ambtenaar pleegde zelfmoord Naar de Belgische kranten berich ten, heeft een ambtenaar van de co- dedienst van het Belgische ministerie van Defensie zich in zyn bureau in de Boudewijnkazerne opgehangen. Het betreft hier de 46-jarige Francois van de Belgische generale staf. Rockx, een lid van de geheime dienst Hoewel tot nu toe niet gebleken is, dat documenten ontbreken, zyn er aanwijzingen, dat de geheime codes niet voor iedereen meer geheim zyn. Van officiële zyde is intussen me degedeeld. dat de wanhoopsdaad van Rockx. die zich aan de veiligheiasin- stallatie in zyn kamer heeft opgehan gen, in een vlaag van zwaarmoedig heid moet zijn geschied. Volgens deze lezing moet de reden van deze zelf moord gezocht worden in de tegen slagen. die deze ambtenaar in zijn persoonlyk leven heeft ondervonden. Zes jaar geëist wegens moord cp rivaal Op Maandagmorgen 31 Juli werd de Haarlemse vishandelaar A. Schraal op de Botermarkt in Haarlem uoor een *8-jarige Haarlemse keliner J. T. S. W. A. met een uitbeenmes doodgestoken. De dader kon vrywel terstond worden gearresteerd. Hy stond Donderdag terecht voor de Haarlemse rechtbank. Tijdens de behandeling bleek een liefdesdrama de achtergrond van deze moord te zyn geweest. De vishande laar onderhield betrekkingen met de vrouw van de keliner en de verschil lende verwikkelingen, die hieruit wa ren voortgevloeid, hadden verdachte blykbaar zozeer aangegrepen, dat het plan bij hem rijpte zijn rivaal uit de weg te ruimen. De Officier van Justitie zeide reke ning te zullen houden met talryke verzachtende omstandigheden en noemde de vrouw van verdachte, die op de getuigenbank zat, moreel even schuldig als de man zelf. Hij eiste zes jaar gevangenisstraf met aftrek. Bertha's moeder naar Singapore? Op 20 November zal in Singapore het proces in de zaak van Bertha Hertogh beginnen. Het is aan het oordeel van de advocaat te Singapore overgelaten of het al dan niet wense lijk of noodzakelijk is, dat één der le den der familie Hertogh bij de be handeling van dat proces aanwezig is, om eventueel te getuigen. Tot dusverre is niet gebleken, dat de overkomst van één der familieleden noodzakelyk is. De berichten in en kele bladen, dat mevr. Hertogh per vliegtuig naar Singapore is vertrok ken, zyn volgens het A.N.P. voorba rig. Belgische visser redde Zeeuwsch-Viaamse duif. De heer P. Goossen te Re- tranchement miste een post duif. Enige dagen later keerde het diertje terug, voorzien van een papiertje aan een van zyn pootjes. Hieruit bleek, dat de duif op de Noordzee, waar- schijnlyk achtervolgd door een roofvogel, zich op een Belgisch vissersschip had neergezet. De schipper gaf het diertje later de vryheid. Een jaar gevangenisstraf om een flauw grapje Een 20-jarige Berlynse loodgieter is tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hy in een dronken bui de Oostduitse regering met een gans vergeleek, die zo vet is als Pieck, kakelt als Grotewohl en de Oostduitse zóne bevuilt. Het gerechtshof achtte dit grapje „het verspreiden van een gerucht, waardoor de wede in gevaar wordt gebracht". NU EN DAN ENIGE REGEN. Weersverwachting geldig tot heden avond: Overwegend zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Aan vankelijk zwakke veranderlijke wind, later zwakke tot matige Zuidwestlij - ke wind. Weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1