KAPPIE en de Juoren Olifant MARKTBERICHTEN Een gedwongen Huwelijk VRIJHEID OF NIEUWE BOETE VOOR HET VERLEDEN? WIJZIGING IN VOORHOEDE VAN DE 0RANJEPL0EG ZWARTKOP m KLANKEN uit oe AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1950 Niet alle gevangenen uit Kiew voelen er voor om direct naar Nederland terug te keren. Onder de honderd uit de Sowjet-Unie teruggekeerde Nederlandse krijgsgevangenen, die Dinsdagavond in het doorgangskamp Friedland ar riveerden, heerst een vtysterke opwinding over de vraag of zij al dan niet de laatste étappe op de lange weg naar Nederland zullen gaan. Kort na aankomst staken de gerepatrieerden, in uniforme nieuwe blauwe kie len gestoken, de hoofden byeeiï om de vraag te bespreken wat hun by aankomst in het vaderland te wachten zal staan: vrijheid dan wel een nieuwe boete voor liet verleden. Een aantal hunner gaf te verstaan, wei nig voor een terugkeer naar Nederland te gevoelen, zolang geen .zeker heid bestond omtrent de ontvangst daar, en desnoods een verder verblyf In Duitsland te verkiezen. Er was echter een tiental uitzonderingen: jongens die met onbezorg de gezichten verklaarden, te hunkeren naar het weerzien met het vader land. Zij waren nL niet als leden van Duitse militaire formaties in Rus sische krijgsgevangenschap geraakt, doch als gedwongen arbeiders, die in Letland in Russische handen waren gekomen en onfortuinlijk het lot der militairen hebben moeten delen. Dinsdagavond bereikte de ploeg m twee autobussen het kamp Fried land, een groezelige verzameling van hutten op 10 kilometer afstand van Goettingen, waar duizenden ont wortelde levens uit Oostelijke lan den zijn aangespoeld om een nieuwe toekomst te vinden. De jongens wa ren vol lof over de uitstekende ver zorging, die zij door de zorgen van de Nederlandse consul-°eneraal in Berlijn hadden ondervonden. Men kan de jongens hun lange gevangenschap nauwelijks aanzien. Ze zien er uitstekend uit en volgens hun verklaringen is dit te danken aan een veel verbeterde behandeling, die zij-in de laatste tijd in Rusland hebben ondergaan Friedland is voor hen het voor- perd toen Nederlanders of oud-Ne derlanders, die sedert lang in het kamp verblijven, begonnen een wei nig prettige thuiskomst te voorspel len. Er heerste spoedig een zeer nerveuze stemming en velen der jonge mannen gaven te kennen, dat zij eerst eens de kat uit de boom zouden willen kijken vooraleer naar huis terug te keren. Deze stemming werd nog aangewakkerd toen de Duitse kampleider meedeelde, dal de meesten zich als slatenloos moes ten beschouwen wegens hun dienst neming in Duitse formaties. Deze mededeling wertl door velen beant woord met opmerkingen als „dan blijven wij liever hier." Anderen daarentegen namen de zaak kalm op en zeiden, dat zy bereid waren zich laatste statioft op hun laatste reis, I te verantwoorden voor de misstap die 26 October ir. Kief begon. Twee i die zij eens gezet hebben. dagen tevoren was de lijst der re patriërende Nederlanders in het lcamp aldaar bekend gemaakt. Zij bevatte 300 namen van de 350 Ne- derlanders, die daar verblijven. De was de toestand in de kampen in het thuisreis was voor hen een luxe na begin zeer slecht en zou ongeveer het derde deel der Nedefland.se ge vangenen in het eerste jaar zijn ge- De meesten der terugkerende Ne derlanders zijn in 1944 bij Narwa in Sowjet-Russische gevangenschap eraakt. Volgens de verklaringen 16. Kappie en de maat hadden de fakir op het spykerlped naar de kom buis gedragen, en de maat haalde gauw een stoel naar voren en wees daar op. „Vreselijk om op spijkers te liggen!" zei hij. „Hier is een stoel... dat zit veel mak kelijker!" „Geef deze man hier 'n bord snert. Ah Sing!" zei Kappie. „Ik kan zien, dat hij het nodig heeft! Ik ga die olifant nu weer in orde maken, voordat die gehaald wordt!" Ah Sing kwam met een bord vol dampende erwtensoep op de fakir af, maar de fakir schud de vermoeid met zijn hoofd. „Waar is de rust!" mompelde hij. „Alles is zo druk om mij heen... waar is die grote, witte stilte... waar is de heilige, witte oli fant..." Kappie schroefde de kop weer op de olifant. „Tjonge!" dacht hij, „dat die arme man daar al die tijd in gezeten heeft... wie weet hoe lang al... het is me toch wat... en hij sliep al die tijd, hoe is 't mogelijk! Ik ben blij, dat wc het bijtijds ontdekt hebben, anders was hij nog met olifant en al naar het museum gegaan! Dat bord erwtensoep zal hem wel goed doen!" Kappie had de kop van de olifant er nog maar net op, of er reed een grote vrachtauto de kade op, en de directeur van het museum stapte er uit, om met eigen ogen te kunnen zien, dat de ivoren olifant met een hijskraan naar de wal werd gebracht. „Ik vind dit een goede aanwinst voor het museum!" zei de directeur tegen Kappie. „Het is vooral zo bijzonder, dat het dier beweegt... zéér bijzonder!" „Ja, ja!" zei Kappie, „zo is 't maar net! Ja, ja!" de hardheid van de vyf jaren kamp leven en tochten door Siberië en de Westelijke delen van Rusland. De stemming waarin de groep in Friedland arriveerde werd. ondanks de vriendelijke begroeting door Duit se kampbewoners, spoedig getem- Advertentie. V WK/JVE/V... HET RODE KRUIS Hoewel net in het algemeen niet myn gewoonte is om schriftelijk op meningsuitingen van burgers in bla den of door de radio te reageren wil ik toch een uitzondering maken voor het stukje van de heer van Wijnen over de houding van het Rode Kruis storven. De Nederlanders zijn spreid geraakt over verschillende kaïnpen in Siberië, bij Moskou, Chav- kof en Ode c-a. Veertig hunner deel den in Moskou de gevangenschap met 8000 Japanners. -Sedert midden- 1947 zou de behandeling aanmerke lijk verbeterd zijn en tenslotte kon den de gevangenen door werk vol doende roebels verdienen om zich van het dringend noodzakelijke te voorzien. Later zijn alle Nederlan ders naar kampen bij Kief overge bracht. In hetzelfde gezelschap is tenslot te, zo zeiden enkele teruggekeerde gedwongen arbeiders ons, ook een groep Nederlanders verzeild geraakt, die bij de Russiche opmars in Let land voor de „Nederlandse Oostbouw- maatschappy" werkzaam waren. Twee hunner, Jacob Zundorf uit Den Haag en Fedor Laaniers uit Amster dam. waren met 1200 Nederlandse geïnterneerde arbeiders begin 1946 op transport gesteld van Leningrad naar Nederland. Onderweg waren ze echter ziek geworden, in Roemenië in een Russisch hospitaal gebracht en vandaar weer naar Rusland te ruggevoerd. Zij noemden de namen van nog 36 gedwongen arbeiders, die net de overige Nederlandse krijgs gevangenen in Kief zijn achtergeble ven. Onder de tevuglcerenden is er ook één, Kees Saai uit Leiden, die vóór zijn Russische gevangenschap reeds in een Duits concentratiekamp heeft gezeten. VRAGEN* AAN DE MINISTER Inmiddels heeft het lid van de Tweede Kamer, de heer Scheps (P.v. d A.i vragen gesteld aan de minister van Justitie. De heer Scheps wil van de minister om. weten hoe mén deze mannen uit Kief denkt te ontvangen en of de mi nister niet van oordeel is, dat zij. die zich jegens het Nederlandse volk mis droegen. naar de zelfde maatstaven beoordeeld en behandeld dienen te worden afs alle andere dragers van wapenen ten dienste van de vijand. Rijvers wordt prof, Abe niet. In verband met het niet meer be schikbaar zijn van Rijvers, is de voor hoede van het Nederlands elftal voor de wedstrijd op Zondag 12 Nov. te Antwerpen tegen België als volgt sa mengesteld van rechts naar links: de Graaf (.Limbuvgia), Lenstra (Hee renveen), van Melis (Eindhoven), Snoek (Eindhoven) en Clavan (A.D. O.) Lenstra is dus van de links- naar in de zaak Ambon. De heer van Wij- (-]e rechtsbinnennlaats verhuisd, ter- nen -geeft een logisch en consequent vviij Snoek linksbinnen wordt, beela van de stand van zaken in de- j gjj resPrVes komt v. d. Tuvn (H. D.V.S.) in de plaats van Snoek. Dat de Sparta-speler Rinus Terlouw Soms denk ik wel eens, dat nog slechts heel weinig Nederlanders de za^.o^ nsour Kunnen over- j Tihet Nederlandse volk al zo in iKtfig'gg' zijn nieuwe rol van ondergeschiktheid mi KradaJ --P on ofhanU-Aliilrhmiri ingeleefd dat het CU U.nSda„ en afhankelijkheid ingeleefd dat het de dingen nog slechts zo kan zien als de machten die het boven zich gesteld heeft, willen dat het ze ziet? Hoe het ook -.ij: de heer van Wijnen stelt de zaak duidelijk. Blijkbaar vindt heel onze moderne wereld het niet zo erg dat er wat gruweldaden gepleegd worden als er door haar maar niet direct schade of gevaar in opgesloten ligt Korea, ja dat is belangrijk dus kon en kan alles. Am- bon och dat is geen macht, de rest van Indonesië is rijker en machtiger, l daar is meer aangelegen, dus een beetje pruttelen, dat zijn we wel aan heeft hy ge werkt. maar Woensdag was hij niel op zijn kantoor present. RJVERS WORDT PROF. De N.A.C.-speler Kees Rijvers, die tevens vele malen de Oranjekleuren verdedigde heeft in Den Haag een contract getekend, dat hem was aan geboden door de Franse profclub St. Étienne. Nadat reeds vijf andere clubs, na melijk Nice. Roubaix, Rijssel. Nancy en Racing Club de Paris, de Breda- j naar tevergeefs hadden gepolst, zwichtte Kees Rijvers voor de grote |e pruttelen, aai zynj*e aan welke St. Et.enne hem boöil. ons fatsoen verplicht maar verder Tevens is komen vast te staan, dot zeker mets dan wat handige ..vei- „T- RHv,ra nnt imltm hii het klaringen Ik hoop echter van harte dat het Rode Kruis zal tonen wat het waard is. Goes A. J. DE FEIJTER „HET (NED.) RODE KRUIS" II. De heer C. van Wijnen slaat hier een spijker op het zere hoofd. Als ex-krijgsgevangene (Lst. ser geant v.h. KNIL) hebben wij nimmer een teken van leven of bestaan van het N.R.IC. tot onze bepaalde te leurstelling kunnen en mogen con stateren; noch op Madoera (1942), noch te Soer&baia (1942). noch te Singapore (1942."43noch in Thai land Siam (1943 1945). Indien wij iets toebedeeld kregen, kwam dit van de Engelsen en,of Amerikanen, die medelijden met de Hollanders hadden en het sneu von den, dat wij maar steeds verstoken bleven van 'giften en'of zendingen van het N.R.Ksoms moesten wij ook wel eens smalende opmerkingen hieromtrent accepteren, het was vaak ..for shame". Over het ontbreken van bet N. R. K. op het appèl in de Pacific is nog niets of weinig geschreven of gezegd, vermoedelijk en alleen om het feit. dat bedoeld N.R.Kde achting en belangstelling van de zijde der ex- krygsgevangenen geheel verloren had: wat het N.R.K daarna gedaan heeft is ons onbekend en had onze belangstelling niet omdat ons ver trouwen in deze organisatie te diep geschokt was. Doch ook thans belt rui nt ons weer het gevoel dat het N.R.K. veel aan collecteren doet, dst het veel steun geniet en dat het hij uitstek de kunst verstaat hoe ..show" te maken en voor de rest veel aan administratie ve krachten en transportmiddelen (ver) doet. Veere. M. B. de Blleck. Kees Rijvers, ook indien hy het con tract niet had getekend, Zondag a.s. bij de interland-voetbalwedstrijd Bel giëNederland te Antwerpen, niet in het Oranje-elftal zou zijn uitgeko men. Zijn ontstoken arm is dermate verergerd, dat dezer dagen waar schijnlijk chirurgisch zal worden in gegrepen. BELGISCHE PLOEG TEGEN NEDERLAND. De samenstelling van 'net Belgisch elftal, dat Zondag 12 November te Antwerpen tegen Nederland zal uitko men. is als volgt: Döël: Meert Anderlecht). Achter: Vaillant (Anderlecht) en Brandt (Lierse S.K.). Midden: Van der Auwera (R.C. Mechelen), Carré iF.C. Luik) en Mees (F.C. Antwerpen). - Voor: Lemberechts (F.C. Mechelen», Van Steelandt (St. Niklaas), Mer- mans (Anderlecht), Anoul (F.C. Luik) en Sermon (Anderlecht). Reserves: Daenen (Tillijur F.C.), Valet (Anderlecht) en F. Chaves (Gantoise). Advertentie. Dat zuurbranden op uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één of twee Rennies Laat ze ge woon smelten op de tong. zonder wa ter of wat ook en die brandende oijn. wordt sneller gestild dan ze ge komen is. Iedere Rennie is apart ver pakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen bij iedere voorkomende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. ABE TOCH GEEN PROF De geruchten, inzake het vertrek van Abe Lenstra als prof. naar het buitenland, blijken op fantasie te be rusten. In een onderhoud, dat wij met Lenstra hadden, vertelde hij, dat na de oefenwedstrijd van 1 November, enige Italianen hebben getracht een gesprek met hem aan te knopen. Aangezien geen der partijen zich ver staanbaar kon maken, kwam van een gesprek weinig terecht, De bedoelin gen waren echter duidelijk genoeg, maar Lenstra ging er niet op in. Maandag 1.1. kreeg Lenstra bezoek van enige Fransen uit Roubaix, die eveneens probeerden de Fries over te halen. Ook nu wèigerde Lenstra op een aanbod in te gaan. Enige weken geleden hebben ook scouts van Nimes reeds geprobeerd Lenstra over te ha len voor hun vereniging te spelen. De Heerenveense speler denkt er even wel niet over om prof te worden. (|S de flacon twast leeg? Worgen een niouwo haloog O Sbampodor Amsterdamse Beurs. 7 Nov. Nov. Nederland 1948 (3'i) 99 k, 99 '/s dito 1947 <3'/,) 3 97'; 97% dito 1937 3 96'.; 96'/s Dollar-lening 1947 3 96'i 96Vb Investeringseert. 3 97% 97'.; Nederland 1962—64 97^; 97"; Nederland NAV.S. 2ri 793,; 79',; Spaarc. A t 100 2%% iooi; ïooi; Indië 1937 A 3 95's 95% Grootboek 1946 3 95% 951:. Nat. Hand. B 85 U 86'; Ned. Handelmij. 150 150 AKU 176 172 Bergh's Jurgens 320 320 Calvê-Delft 130'.; 131 Centrale Suiker 173 173 Kon, Ned. Hoogoven' 145'A Unilever 219% 220 Ned. Kabclfabriek 258 258 Philips 230',; 232% Wilton Feyenoord 160',; 160 Biliton i 223'/2 Kon. Petrol. Mij.' 278% Amsterdam Rubber 25% 124% H.A. Lijn 1744; 174 Kon. Paketvaart 1223; 1233; Ned. Scheepv. Unie 164 1633; Rotterdamse Lloyd 149'i 149! 2 Stv. Mij. Nederland 167 166 Handelsver. A'dam 116% 115% Deli Batavia Mij. 113 Deli Mij. uo3; iu3; Anacopdn 353 357; Bethlehem Steel 45% 46-V; General Motors 104'; Kennecott 67 63'.:, Shell Union SI3* 52% Baltimore Spw. 13% Miss K.T. Spw. 6 Va New York Centr. Spw. 16 16% Pennsylvania 19% 19 Iu tegenstelling tot Dinsdag, toen een betere stemming voor cultures nog enige fleur aan de Amsterdamse effectenbeurs gaf. ontbrak gisteren weer elk animo. De opening was over het algemeen iets la ger. maar daarna trokken de prijzen iets aan. De industriemarkt was merendeels goed prijshoudend. Bij de cultuuraandelen waren Amster dam rubber aanvankelijk een kleinigheid in reactie, doch tegen slot volgde een flink herstel. Tabakken merendeels iets beter .suikers nauwelijks prijhoudend. Aandelen BilÜton hebben de laatste da gen zo goed als niet gereageerd op de hogere tinprijzen. die in Londen met niet minder dan ruim 200 pond stegen. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 7 Nov.: Aardappelen: Poters 6.406.50. Groenten: Andijvie 16—22. Bloemkool 8—48. Bocre kool 7.10D.50. Snijbonen 72—1.14. Stamprincessen 71. Kroten 8.40 —9.50. Rode kool 11.30—12.50. Gele kool 56.75. Groene kool 5.307.50. Waspeen 918. Grote peen 47.60. Selderij 7.40 7.70. Spruiten 2246. Tomaten 18—41. Uien 6.70—7.10. Witlof 24—55. Fruit: Druiven 46—92, export 88—90. Appelen; Allington Pippin 2042. Br. Seedling 9—13. Glorie van Holland 26 38. Goudreinette 1647. Gron. Kroon 13 —32. Jonathan 2443. Laxton's Superbe 2128. Lemoenappel 23—26. Notarisappel 18—24. Sterappel 16—31. Peren: B. Alex. Lucas 37—40. B.l Clair- geau 1148. Bonne Louise 4861. Brede- rode 1727. Comtesse de Paris 2653 gew. 75. Doijenné du Cornice 115. Emile d'Heijst 24—39. Nouveau Poiteau 1830. St. Remy 20—27. Zw. wijnpeer 1332. alles per 100 kg. bos of stuks. Van 8 November. VEILING BERGEN OP ZOOM. Bloemkool AA 0.60—0.65; idem AI 0.40 —0.45; idem BI 0.22—0.32; savoye kool 0.06—0.08: rode kool 0.07—0.15; breekpeen 0.03—0.05: bospeen 0.10—0.14; tomaten 0.30—0.60: boerenkool 0.07—0.08; sprui ten AT 0.38—0.46; idem B I 0.20—0.24: prei 0.08—0.09; kroten 0.06—0.09; witlof A 0.40—0.56; idem B 0.22—0.34. VEILING KRABBENDIJKE. Druiven 75: Appelen: Cox 18—53; Jo nathan 17—37; Golden Delict 16—25; Goudreinet 17—29: Sterappcl 12—16; Bel lefleur 17—32; Bramley 11—13; Glorie v. Holland 17—26. Verpakte appelen: Cox 3367; Jona than 5152; Glorie van Holland 2534: Sterappel 22; Golden Delic. 3246: Goud reinet 2745; Peren: Gieser Wildeman 1418; Comt. de Paris 23—46; Pondspeer 1420; St. Remy 15—22; Kleipeer 517; Jodenpeer 7—15. VEILING MIDDELBURG. Fruit: Cox Oranje Pippin 1849; Jo nathan 25—44; Goudreinet 1638; Joden- peer 30—51; Laxton Superbe 2021;. Comt, de Paris 23—61: St. Remy 26; To maten 30—57; Alicante 70. Groenten: Andijvie 521; Bloemkool A 25—55; B 17—38; C 8—23; Savoye kool 5 —21; Witte kool 4—6; Rode kool 5—10; Boerenkoop 611; Chinese kool 5-7; Spru-i ten 2156; Bospeen 8—29; Witlof 4359; Kassnijbonen 1.20; boskroten 47; Kro ten. kilo's. 48; Prei 815; Veldsla 6 39; Sla, kilo's. 19—36: Sla 4—11; Breek peen 5.5—6; Bosrapen 10—14; Koolrapen 12—13; Uien 5; Rammenas 7; Spinazie 33. Aardappelen: Koopmans blauwe 9.10. VISMIJN TE VEERE. Export garnalen 1533 kg.: 1.16—1.73; Schar 1534 kg.: 17—44; Bot 340 kg.: 31— 43; Wijting 184 kg.: 23—38; Rog 92 kg.. 16—23; Ong. vis 5 kg.: 21. Advertentie. HHftdt steeds -zniei yeviciCLyd! f2- /oer literfled Yrcuuft Uw wirJselier. 1 door: Mary Burchell ding, als het te lang op één plaats ben ik het helemaal mee j blijft liggen. Maar eigenlijk", voeg- H m J~ de ze er aan toe, terwijl ze naden- „Daar eens", zei Teresa warm, voor de zo veelste keer begrijpend, waarom ie dereen van haar moeder hield. „En zelfs de eenvoudigste jurk zal weel derig lijken onder mijn sabeljas." Haar moeder onderbrak opnieuw haa r bezigheden en zag Teresa glim lachend aan. „Het klinkt zó gek, jou te horen spreken over mijn sabeljas", zei ze. „Is hij allerverschrikkelijkst ryk, Te resa „Ja", zei Teresa langzaam. „Ik geloof dat dat het vrij nauwkeurig Uitdrukt". „Ik hoop, dat het je niet bederven zal. Het rijk zijn bedoel ik", maar zonder werkelijke ongerustheid in haar stem en alsof zoiets eigenlijk buiten haar gezichtsveld lag. „Ik hoop het ook niet", zei Tere sa eenvoudig. „Ik ben niet de juiste persoon om je in geldzaken raad te kunnen ge- van". bekende mevrouw Forrester eerlijk; „want ik kan het zelf nooit bewaren. Maar ik heb altijd gemeend, dat men het beter aan mensen dan aan dingen kan uitgeven en dat het iets prachtigs is wanneer het rolt, en niet veel beter dan ieder ander dood I kend met haar wijsvinger langs haar neus streek, „is het niet verstandig zo met je kinderen tê1 praten. Maar jij bent zo'r. wijs kind, Teresa, dat je wel voor jezelf uit kunt maken, wat hiervan waar is". Teresa lachte hartelijk en gaf haar moeder een zoen. „Ik zou er wat voor geven, jou en mijn toekomstige schoonmama over de waarde en de waardeloos heid van geld te kunnen horen rede kavelen". „Omevrouw Forrester keelt peinzend naar haar dochter. „Is mevrouw Burdern nogal „Hm. Nogal", gaf Teresa toe. „Maar ik denk dat ik toch wel met haar zal kunnen opschieten". „Dan gaan we nu maar koffie drinken", zei mevrouw Forrester, menend haar oudste kind alle raad ge geven te hebben die ze in haar hu welijksleven zou kunnen gebruiken. Toen ze terugkwam in de eetka mer zag Teresa tot haar genoegen, dat Elliott'en haar broers in geani meerd gesprek waren en ze hoorde David op zijn ernstige, enigszins af gemeten manier zeggen: „Dat zyn natuurlijk alleen de ru we lijnen van het plan, maar Gerald en ik geloven dat het succes zal heb ben. we beschikken op het ogen blik niet over de middelen het uit te voeren, maar „Daar zou iets op te vinden zijn", zei Elliott met de nonchalante zeker heid van iemand, die nooit een voornemen uit gebrek aan geldmid delen had behoeven op te geven. Ik zou er graag wat meer over willen horen. Als er vandaag geen trjd voor is, vinden we wel een gelegen heid, wanneer Teresa en ik getrouwd zyn". Hy zei „wanneer Teresa en ik ge trouwd zjjn" op volkomen zakelijke toon en Teresa merkte uit de enigs zins verraste wijze, waarop de hele familie haar instinctief aanzag, dat dit waarschijnlijk de eerste maal was, dat het feit van haar huwelijk tot hen was doorgedrongen. Er ont stond een korte opvallende stilte. Toen zei liaar moeder; „De koffie is klaar. Waar is Teddy „Hy legt Elliott's auto uit aan een paar jongs uit de buurt" zei Belin da argeloos. (Wordt vervolgd). VEILING ZUID-BEVELAND. Groenten: Bloemkool A 2747; idem B 1824; Knolselderij 7—12, alles per 100 stuks; Groene kool 5.5010; Rode kool 5—10; Witte kool 6—7; Boerekool 12—17; Waspeen 9—9.50; Wijnpeen 2.50—5; Prei 8—14; Uien 5—7; Witlof 40—45; Veldsla 21—36; Kroten 67; Spruiten 2753; An dijvie 5—13. alles per 100 k.g.; Herfstra- pen 13 per 100 bos. Waai zijn onze schepen .- Akkrumdijk 7 Nov. te Marseille. Alphacca 5 Nov. te New York. Altair 6 Nov. te Antwerpen. Arendsdyk 7 Nov. te Santos verw. Clavella 7 Nov. te Abadan. CoriUa 7 Nov. te Suez verw. Heelsum 7 Nov. te Houston verw. Heemskerk 5 Nov. te Dar es Salaam. Hera 7 Nov. te Kingston verw. Hos 8 Nov. te Philadelphia. Kota Baroe p. 6 Nov. Minicoy. Maashaven 7 Nov. te B. Aires verw. Marken p. 6 Nov. Makalah. Mentor 7 Nov. te Cadiz. Pr. Fr. Hendrik 6 Nov. te Montreal. Ruys 7 Nov. te Santos. Sarpedon 7 Nov. te Aruba. Stad Arnhem p. 6 Nov. Ouessant. St. Maastricht 6 Nov. te Sas v. Gent. Tasman 6 Nov. v. D.iak. n. Singapore. Tegelberg p. 6 Nov. Okinawa. Theseus 6 Nov. te Tangcr. Titus 5 Nov. te Pyli. Tomini 6 Nov. 8 u. te Belawan. Alnati 8 Nov. te Recife. Amstelveen 6 Nov. v. P. Arthur n. Bom bay. Arendskerk 8 Nov. te Adelaide (uit.) Borneo 7 Nov. te Port Sudan. Call. Delft 8 Nov. v. P. Said n. Rastan. Eirema 8 Nov. te Cristobal. Kota Inten C Nov. te Suez. Japara (L.) 7 Nov. te Djibouti. Jupiter 7 Nov. te Piraeus. Laagkerk 8 Nov. te Madras (uitr.) Langkoeas 8 Nov. te P. Sweitenham. Ondina 8 Nov. te Port Said. Oranje 9 Nov. te Colombo verw. Salatiga 8 Nov. te P. Swettenham. Samarinda 8 Nov. te Cheribon. Saroena 8 Nov. te Pladju. Sibajak 8 Nov. te Aden (uitr.) Waal 8 Nov. te Jacmel. Waterman p. 8 Nov. Minicoy. VRIJDAG. Wouter Paap bespreekt in de reeks „Wij en de muziek": de Franse im pressionisten. (H. II 17.20). Toscanini dirigeert liet N.B.C. Sym- phonieconcert. dat een uitvoering geeft van de „Haffner-Symphonie" van Mozart en Mendelsshon „Midsum mer Night's dream" muziek. (H. 19). Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet. 9.35 Schoolradio. 10.05 Svmphonie-orkest. II De Zonnebloem. 1L40 Gewandhaus-orkest. 12 03 Lunch concert. 13.25 Lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14 Gevar. progr. 14.45 Lichte muziek. 15 Schoolradio. 15.30 Populaire muziek. 16 De Zonnebloem. 17 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Metropoie orkest. 18.18 Kath. signaal. Amerikaans en Indonesisch commenlaar. 18.30 Popu lair concert. 19.15 Reg. uitz. 19.35 Zang en orgel. 19.48 Kath. signaal en politiek overz. 20.05 De gewone man. 20.12 Amu sementsorkest. 21 Brabants halfuur. 21.30 Kamerorkest en solist. 21.55 Opbouw in liefde. 22.30 Als die van ons. 22.45 Avond gebed. 23.22—24 A la danse. Hilversum II: 7. 8, 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. muziek. 8.18 Tonhalle-orkest. 9 Symphonie-orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Bas-bariton en piano. 11.10 Radio feuilleton. 11.30 Orgelspel. 12 Orkestcon cert. 12.33 Sportpraatje. 13.20 Dansorkest. 14 Kookkunst. 14.20 Kamerorkest. 15 Voor dracht. 15.20 Gram. muziek. 15.40 Kan het Christendom er nog tegen op? 16 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17 Filmprogramma. 17.20 Muzikale causerie. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraalje. 19.30 Wat met de kerk? 20.15 Cello en piano 20.35 De godsdienst en het moderne le ven. 21 Verzoelcprogr. 21.40 Dc Ducdalf. 22 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Swing and sweet. 22.45 Avondwijding. 23.15 Huwelijk van A tot Z. 23.30—24 Pasdeloup -orkest ZON EN MAAN. 10 November: Zon: op 7.50 onder 16.57 Maan; op 8.50 onder 16.40 10 November Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER LAAG WATER f NAP 1.29 2.32 2.00 2.47 3.11 3.23 2.49 2.51 1.68 1.94 •NAP 1346 2.2' 14.16 15.04 15.28 15.41 u.—NAP 7.40 1.95 2.44 2.44 1.57 1.84 8.18 9.01 8.29 8.48 2.13 2.31 1.42 1.69 u.—NAF 20-11 2.12 20.49 2.31 21.30 2.47 20.51 1.59 21.09 1.88

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6