PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Democraten behielden meerderheid in Huis en Senaat 0£ BILT Republikeinen behaalden echter verrassende winsten Kantlijn K.L.M. LEED IN 1949 VERLIES VAN BIJNA f 40 MILLIOEN Twee kinderen bij brand om het leven gekomen. Vandaag J CHINEES LEGER VOOR KOREA VAN 300 TOT 400.000 MAN DE GEUL IN HET ZWIN OP BELGISCH GEBIED VACANTIESPREIDING WORDT IN ZEELAND BEVORDERD Prins Bernhard landde in hevige sneeuwstorm te Stockholm VOORSPELT! 193e Jaargang - No.264 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den 'Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. BallinOjn PI verv.: W. Leertouwer en H.. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 9 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties tmax 8 regels): van 1—5 regels f 1—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vllsslngt*n Walstr 58- tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg, Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. te. 2475 ib.g g 2228); Oostburg Pr Mauntsstr. 12. tel. 102. Terneuzen. Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogarristr. C 160. tel. 2^ Acheson acht verkiezingsuitslag geen reden tot aftreden By de Dinsdag gehouden verkiezingen in de Ver. Staten heeft de Demo cratische partij de meerderheid behouden in het Huis van Afgevaardigden zowel als in de Senaat. De Republikeinen boekten echter belangrijke winsten en behaalden een triomfantelijke overwinning door de herverkiezing van de conservatieve senator Taft. In de Senaat bezetten de Democraten 49 van de 96 zetels en de Repu blikeinen 47. De meerderheid is dus zo gering, dat het de regering Truman moeilijk zal vallen, bepaalde maatregelen tegen Republikeinse oppositie in, door te drijven. Dit te meer, daar de conservatieve Democraten vaak met de Republikeinen meestemmen. De overwinning van Robert Taft inTafts' tegenstander, Ferguson tele- - - - graf eerde na t bekend worden van de een ne- Ohio was een bittere pil voor de twee grafeerde na 't bekend worde grote Amerikaanse vakbonden. De ac- I uitslag; Ge hebt mij alleen grote Amerikaanse vakbonden, tie tegen Taft was voornamelijk ge richt op zijn aandeel in het tot stand komen van de voor de arbeiders be perkende bepalingen bevattende wet- TaftHartley. De tegenslag voor de vakbonden is in het bijzonder zwaar, omdat Taft juist in de industriestre ken een grote meerderheid over zijn democratische tegenstander vei'kreeg. België zou wapens hebben geleverd aan communistisch China. Nee zegt de regering, er werd gele verd aan nationalistisch China. Nee, antwoorden de Belgische bladen, er werd wel degelijk aan communistisch China geleverd en dat terwijl in Ko rea de troepen der Verenigde Naties door de rode Chinezen worden aange- j vallen! De wereldpers schreeuwt moord en brand. Maar men moet het hoofd koel houden. In de eerste plaats immers is het altijd al zo geweest, dat de wapen leveranciers niet kieskeurig zijn in het kiezen van hun klanten. Ontelbare Duitsers en Fransen zijn gesneuveld in het vuur van wapens, die hun land genoten aan de vijand leverden. En in de tweede plaats maakt het niet veel uit of men wapens aan Rusland en zijn bondgenoten levert of andere handels waar. Door iedere leverantie steunt men het andere kamp. En aan Rusland en zijn bondgenoten leveren doet iedere staat, Amerika en Engeland voorop. Zo lang er geen oorlog is, kan men dat ook niet nalaten, want verbreking der economische betrekkingen zou als een vijandelijke daad worden uitge legd en niet te voorspellen gevolgen hebben. Daarom zal er wel bitter weinig aan te veranderen vallen. De Spaanse minister van Buiten landse Zaken zit wèl hoog te paard. Zodra de normale diplo matieke betrekkingen met Franco zijn hersteld, zal Spanje schadevergoeding vragen voor het nadeel, dat dit land werd toegebracht door de vier jaren van veronachtzaming. De brutalen hebben de halve we reld. En wie niet waagt, die wint niet. Vooruit dan maar, denken de Span jaarden en zij wagen een brutaal stukje. Als wij zo af en toe het woord ver sobering in de mond nemen, zijn er altijd wel een paar lezers, die in de penhouder klimmen en verkla ren. dat er niet meer versoberd kin worden. Het werkgeversblad „De Industrie" meent evenwel, dat versobering nog zeer goed mogelijk is, als wij onze le vensgewoonten maar veranderen. Het blad schrijft onder meer: „Zo valt in de eerste plaats op de groei van het drankverbruik (110 pet.), de groei van snoepgoed (30 pet.). Van enkele artikelen als vlees en eieren valt de daling van het verbruik uit de prijshoogte te verklaren; de terug gang van het verbruik van bonen e.d. wordt gecompenseerd door een stijging van het verbruik van aardappelen, groenten en fruit. Al deze cijfers zijn uiterst merk waardig. Zij maken allerminst de in druk afkomstig te zijn van een volk, dat aan de rand van een bestaansmi nimum leeft of dat met moeite de eindjes aan elkaar knoopt. Integendeel al deze cijfers wijzen op een belangrij ke welvaartstoeneming. Men kan zelfs niet aannemen, dat de grote lagen der bevolking slecht bij kas zitten. Deze consumptiecijfers zijn, meer dan in dexcijfers van de kosten van levens onderhoud, een aanwijizing voor de be trekkelijke weelde, waarin ons land zich baadt. Wij zullen de laatsten zijn om iemand een bepaalde verbruiks- richting voor te schrijven, maar wij kunnen toch de indruk niet van ons afzetten, dat een volk, welks verbruik dergelijke verschuivingen vertoont, toch wel allerminst kan beweren, dat - in ons land een kleine vermindering van de levensstandaard onmogelijk zou zijn". En dit is hetzelfde wat wij reeds eerder schreven en ons inziens niet vaak genoeg herhalen kunnen. Zon der offers, individuele offers wordt geen volk groot en kan geen volk zich handhaven. En tot besluit: Koning Voetbal! Er begint een nieuwe uittocht van Nederlandse voetballers. De Bre- danaar Rijvers heeft een contract met een Franse club getekend en als de voortekenen niet bedriegen zullen ook Abe Lenstra en Hofma van Heeren- derlaag bezorgd, maar ook de verras sing van mijn leven. De grootste republikeinse winst in het Huis van Afgevaardigden werd in New York en Indiana behaald: in elke staat drie zetels en bovendien één in Pennsylvania De enige republikeinse zetel in het Huis voor Texas ging ver loren. De Zuidelijke staten stemden als ge woonlijk democratisch. De winst van 6 zetels in het Huis, die de republikeinen hadden behaald op het ogenblik, dat ongeveer een derde der stemmen was geteld, be wees, dat er geen schijn van een aardverschuiving in dit lichaam plaats vond. Want de republikeinen hadden er nog 43 zetels bij moeten winnen om in het 435 zetels tellende Huis de meerderheid te hebben. Ook de gouverneursverkiezingen brachten de democraten enige teleur stellingen. Zo werd James Roosevelt verslagen door Earl Warren in Cali fornia De vooraanstaande Republikein Ha rold Starsen verklaarde nadat de uit slag van de verkiezingen bekend was. dat de Republikeinse winsten hadden doen blijken hoe weinig vertrouwen het wel had in het buitenlands beleid van minister Acheson. Acheson dien de volgens hem af te treden. Minister Acheson zelf zei op een persconferentie niet te denken aan aftreden. De verkiezingsuitslag was volgens hem geen overwinning van de bui tenlandse politiek. Hij hoopte, dat daarin geen verandering zou komen. De verkiezingsdag verliep zeer rustig. Er was geen vacantiestemming te bespeuren mede doordat duizenden gezinnen door de oorlog op Korea in rouw gedompeld zyn. Bars en café's waren voor de duur van de verkiezin gen in de Lounge van het hoofd- coholhoudende dranken alleen te krij gen in de de Lounge van het hoofd kwartier der V. N. „diplomatiek" terrein, dat buiten de jurisdictie van de V. S. valt. Vele schoolgebouwen dienden als stemlokalen. DE EINDUITSLAG Om 16.00 uur plaatselijke tijd New York was de stand voor het Huis van afgevaardigden als volgt: Democraten 229, Republikeinen 196, Onofhankelijken één zetel. Negen uitslagen waren nog niet be kend. Men verwacht dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, zich voor het einde van het jaar naar Bonn, de hoofdstad van de Westduitse bondsrepubliek, zal begeven. Ook dit jaar aanzienlijk tekort Het KLM-vervoer dat in de eerste maanden van 1950 weinig bevredi gend was. vertoonde gedurende dc zomermaanden een verheugende ople ving. Niettegenstaande deze ontwikkeling moet voor het lopende jaar met een niet onaanzienlijk tekort op de exploitatie worden rekening gehouden. Er bestaat evenwel gegrond vertrouwen, aldus het thans verschenen jaarverslag van de KLM over 1949, dal in de eerste helft van 1951, een nieuw evenwichtspunt zal worden bereikt. Uiteraard onder voorbehoud van onvoorziene ontwikkelingen in de internationale politieke situatie en in de monetaire verhoudingen. Het exploitatie-verlies dat de KLM te bedragen. In dit verlies verleende de Staat der Nederlanden een tege moetkoming van f 37.200.000 zodat een ongedekt verlies van f 2.487.582 bleef bestaan. De exploitatieuitgaven bedroegen in 1949 in totaal rond 151 millioen, de inkomsten rond 137 millioen. Drie en veertig procent der exploi tatie-uitgaven werd besteed aan sa larissen en lonen en daarop drukken de wettelijke en vrijwillige sociale lasten nl. 64.576.000. De resultaten van het bedrijf wer den in 1949 in sterke mate ongunstig beïnvloed door de bijzondere omstan digheden op de lijn Amsterdam-Dja karta en door de gevolgen van de de valuatie van de gulden en een groot aantal valuta ten opzichte van de dol lar in September 1949. Als gevolg van de moeilijkheden op de Amsterdam-Djakarta-ltin bleef de activiteit der KLM op deze route ge rekend over 1949 beperkt tot onge veer veertig procent van de oor spronkelijke voor dat jaar begrote activiteit. Door de lengte van het tra ject Mauritius-Djakarta werd het noodzakelijk veel meer benzine mee te nemen en daardoor daalde het nuttig laadvermogen der vliegtuigen met ruim 50 pet. Het West-Indisch bedrijf onderwindt een steeds sterker wordende concur rentie van buitenlandse luchtvaart maatschappijen in het Caraibische ge bied. VOORUITGANG Het bedrijf bijzondere vluchten, dat de chartervluchten uitvoerde kon in 1949 gunstiger resultaten bereiken dan in 1948, de omzet werd meer dan verdubbeld. Het totale vervoer op de Noordat- lantische diensten steeg met 12 pet. De verkoop op de lijndienst Amster dam-Johannesburg steeg met 15 pet. De toeneming van de omzet van 't vrachtbedrijf in het algemeen is ver heugend. Vader kon hen niet meer redden. Twee kinderen van de familie Bak ker te Zuidscharwoude, een jongen van negen en een meisje van één jaar, zijn Dinsdagavond bij een brand om het leven gekomen. De vader, die zich reeds ter ruste had begeven, werd om tien uur door het gillen van een zij ner kinderen gewekt. Met moeite wist hij zijn vijfjarig dochtertje te berei ken en haar naar buiten te brengen. Het negenjarig zoontje, dat zijn vader gewekt had, kon echter door de hevi ge rookontwikkeling niet naar bene den komen en is gestikt. Ook het jongste kind, 'n jongetje van één jaar kwam door verstikking om het leven. De moeder was tijdens de brand bij buren op visite. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een constx-uctiefout in de schoor steen. veen, de Boer van Sparta en mis schien nog een paar anderen van on ze voetbalvelden verdwijnen. Voetbal-Nedei'land zit in zak en as. Nog nooit zijn we tegen de Belgen zo zwak in het veld gekomen als Zondag a.s. Waar moet het heen met Neder land te midden der volkeren? De hoofden koel: er zijn belangrij ker dingen in de wereld, dan een par tijtje voetbal. Het wel en wee van ons volk hangt gelukkig niet af van een paar voetballers, die terecht het kapitaal dat blijkbaar in hun benen zit ook wel eens in hun handen wil len hebben. wordt het oud-lid van de Tweede Kamer, L. F. Duymaer van Twist, 85 jaar; bestaat het R.K. dagblad „Het Volk" te Gent, 60 jaar. V- Grote juwelendiefstal in Engeland HERTOG EX HERTOGIN VAN SUTHERLAND VERRAST. Dieven hebben kans gezien om ju welen ter waarde van 600.000 te ste len van de hertog en de hertogin van Sutherland. Deze zaten met twee vrienden in hun buitengoed Sutton Park in Guildford een spelletje Eanas- ta te spelen en ondertxxssen sloegen de dieven op de bovenverdieping hun slag. De 40-jarige hertogin was kort te voren uit Londen teruggekeerd en had twee dozen met juwelen op de tafel van haar slaapkamer gezet. Zij ver trouwde blijkbaar op de waakzaam heid van de zeven honden, die men in Sutton Park hield, terwijl bovendien een nachtwaker zijn ronde deed. De dieven hebben blijkbaar zowel de honden als de nachtwaker verschalkt Ver. Naties verzekeren, dat de Mandsjoerijse grens geëerbiedigd wordt Communistisch China is niet alleen tussenbeide gekomen in Korea om dc waterkrachtcentrales, die voor de Mandsjoerijse industrie van levensbe lang zijn, te verdedigen, maar vooral om de troepen der V.X. te binden in een kostbare uitputtingsoorlog, zo verklaren militaire kringen der Ver. Naties te Tokio. Volgens deze kringen bevinden zich thans 10 a 12 communistische legers, onder het opperbevel van de bekende generaal Lin Piao, tussen de grensstad Antoeng, aan de mon ding van de Jaloe en de reusachtige stuwdammen van Soepoeng, 80 km meer stroomopwaarts. Deze troepen vormen hét vierde veldleger van Lin Piao, het best uit geruste en geoefende Chinese com munistische leger. De grootste concentratie van Chi nese troepen geschiedt ten Westen van Antoeng, waar zich ten minste drie legers bevinden. Meer naar rechts en dichter bij de spoorweg naar Moekden bevinden zich twee Op deze foto van het Zwin, van de landzyde genomen, ziet men een gedeel te van de oude geul op Belgisch gebied, vlak over de grens (zie grenspaal in het midden)Deze geul is indertijd door de Belgen dichtgemaakt, maar loopt een enkele maal nog vol water. Het water kan echter niet het Zwin geheel binnendringen. In de omgeving van de grenspaal, op Nederlands gebied, zal nu in Januari a.s. een nieuwe geul worden gegraven. Kolensituatie in ons land nog niet kritiek Volgens de Financial Times staan verscheidene Europese landen voor een crisis in de kolenvoorziening, daar de kolen van het Ruhrge- bied voor aanzienlijke tijd zijn uit verkocht. De Engelse kolen zijn duur. Van bevoegde zijde in Den Haag deelt men mede, dat de kolensituatie in Nederland, gelijk in vele andere landen inderdaad moeilijk is. Van een kritieke toestand is echter geen sprake op dit ogenblik. Uiteraard geeft Nederland niet automatisch in- voervergunningen af. Wel worden, zoals altijd, kolen gekocht wanneer ze voor redelijke prijs worden aange boden. Bijna 100 man van P.T.T. fraudeerde IN NOG GEEN JAARI De opsporingsdienst bij de P.T.T. in het ressort van de procureur-generaal te Amsterdam heeft dezer dagen de ruim 40-jarige L. v. L„ employé le klasse van het hoofdstedelijk hoofd postkantoor. gearresteerd, die door het bekorten van reeds betaalde telegram men kans heeft gezien, gedixrende eni ge jaren duizenden guldens in eigen zak te steken, aldus de Telegraaf. Met deze arrestatie heeft de Opspo ringsdienst de trieste oogst van het aantal aangehouden frauderende P.T. T.-ambtenaren vergroot, die dit jaar alleen al in dit ressort de 100 gevallen benadert. Wellicht wordt In vóór- en naseizoen aan vacantiegangers reductie verleend Nog steeds is hot te vroeg om een zuivere balans te kunnen opmaken van het toeristenbezoek aan Zeeland in 1950: het daarvoor noodzakeiyke getallenmaterlaal ontbreekt nog. Maar wel kan geconstateerd worden, dat de provincie een uitstekend seizoen beleefd heeft en dat dank zy de maatregelen tot bevordering van de vacantiespreiding, ook het vóór- en naseizoen goed te noemen waren. Teneinde dit .laatste ook volgend jaar het geval te doen zijn, is de Provinciale V.V.V. thans een actie begonnen om de hotel- en pensionhouders te bewegen, vroege en late gasten een reduc tie te verlenen. Waren vrijwel alle hotels en pen sions in het eigenlyke vacantiesei- zoen Jxxli en Augustus volge boekt, ook in de vóórzomer en het vroege najaar toonden vacantiegan gers een verheugende belangstelling voor Zeeland. Vooral in het na-sei- zoen waren vele hotel- en pension kamers verhuurd. Het is de Prov. Zeeuwse V.V.V. ge bleken, dat vele hotel- en pension exploitanten voor 1951 het bezoek in de vóór- en nazomer willen stimule ren door de gasten een reductie van ongeveer 10% op de volledige pen- sionprijs per dag te verlenen. Dit feldt speciaal voor bedrijven in de eeuwse badplaatsen. Het is nog ïxiet bekend of de animo zo groot is, dat een algemene regeling op dit punt kan worden doorgevoerd. V.V.V. stelt thans een enquête in, waarbij niet alleen de mening van de hotel- en pensionhouders wordt ge peild, maar ook die van de Bedrijfs- horeca. Wanneer blijkt, dat alom llefheb- bery bestaat voor deze prijsverla ging in voor- en na-seizoen, zal de Prov. Zeeuwse Y-V.V- op deze voor vacantiegangers zo aantrekkelijke regeling in haar propagandageschrif ten nadrukkelijk de aandacht vesti gen. Wjj vernemen voorts, dat waar schijnlijk volgend jaar ook één der Zeeuwse vervoersondernemingen 10% reductie op haar dag-abonne= menten zal verlenen aan degenen, die kunnen aantonen, dat zy als toe rist in Zeeland vertoeven. Het behoeft geen betoog, dat een en ander een grote stimxilans voor het vreemdelingenverkeer in onze provincie zou betekenen. Bovendien kan deze regeling de vacantiesprei ding bevorderen, hetgeen van belang is voor de toeristen zowel als voor de Zeeuwen, die geheel of ten dele van het vreedelingenverkeer moeten bestaan. Over één en ander is reeds gespro ken met het werkcomité ter bevor dering van de vacantiespreiding. Dit juicht het plan tot prijsverlaging in vóór- en na-seizoen toe, en voelt er veel voor, een dergelijke regeling ook in andere delen van ons land te in troduceren. MET DAGBEZOEK GAAT HET CRESCENDO Was dxis het aantal gasten in hotels en pensions zeer bevredigend en gro ter dan het voorgaande jaar, ook het dagbezoek liet in het afgelopen sei zoen niets te wensen over. De Mid delburgers kunnen er over meepra ten, de Vlissingers weten er alles van, maar ook in de Zeeuwse bad plaatsen is men er zeer over te spre ken. De propaganda voor het Vlis- singse strand, welke in Noord-Bra bant werd gevoerd, heeft het bezoek uit deze provincie aanmerkelijk doen toenemen. Hoeveel Belgen gedurende de afge lopen zomer een dagje in Zeeland hebben doorgebracht, is niet te schatten, maar het moeten er vele tienduizenden zyn geweest. Ook is de belangstelling van de Engelsen voor de additionele dagdienst Folkestone- Vlissingen v.v. van de Maatschappij Zeeland aanzienlijk toegenomen; naar verluidt zouden deze zomer tweemaal zoveel passagiers als 1949 zyn overgezet. Het autovervoer was minder omvangryk: waarschijn lijk is dat een gevolg van het feit, dat in het voorjaar in Engeland de benzine van de bon ging, hetgeen vele Britse autobezitters er toe bracht in eigen land te gaan toeren. Het aantal bedrijven, dat in Zee land aan het vreemdelingenverkeer verdient, neemt steeds toe. Welis waar is het in verband met de fan tastisch hoge bouwprijzen practisch niet doenlyk nieuwe hotels te laten plaatsen, maar wel is gebleken, dat de steeds omvangrijker wordende stroom van toeristen naar Zeeland vele ondernemers van logies-ver- strekkende bedryven er toe heeft ge bracht him zaken te verbeteren en uit te breiden. Het totaal aantal bed den is daardoor met 15 20 procent gestegen. Een gelukkig teken, want er blijkt niet alleen uit, dat het vreemdelingenverkeer in Zeeland steeds intensiever wordt, maar te vens, dat de exploitanten van de ho tel- en pensionbedrijven ondanks de zware lasten en andere moeilijkheden nog over een behoorlijke portie on dernemingsgeest beschikken. andere legers aan de oever van de Jaloe, en nog een ander, houdt zich in het Mandsjoerijse binnenland ge reed om op te rukken. Elk Chinees communistisch leger omvat drie divisies van 10.000 man schappen. De strijdmacht van gene raal Lina Piao, die langs de Noor delijke oever van de Jaloe staan op gesteld, zouden 300 h 400-000 man sterk zyn, en deze cijfers worden door de militaire kringen te Tokio ais heel bescheiden beschouwd. Het feit. dat generaal Lin Piao zijn leger langs de Jaloe heeft sa mengetrokken, wijst er op dat com munistisch China meer verwijderde en belangi'ijke doelen op het oog heeft. Er zijn echter geen aanwijzin gen dat communistisch China de be doeling zou hebben zich ten volle en op grote schaal in de Koreaanse strijd te mengen of dat het een gi'oot offensief zou voorbereiden om de strijdkrachten der Ver. Naties over de 38ste breedtegraad of zelfs in zee te drijven. De Veiligheidsraad is Woensdag in speciale Vergadering byeen geko men om het rapport van generaal MacArthur te bespreken, waarin staat, dat Chinese communisten aan de oorlog in ->rea meedoen. De Russ: ie afgevaardigde Jacob Malik verklaai'de aanstonds, dat Rus land er bezwaar tegen had dat het rapport in behandeling wordt geno men. De Amerikaanse afgevaardigde Warren Austin was van mening, dat aan de Chinese communisten de ver zekering gegeven diende te worden, dat de Koreaans-Mandsjoerijse grens door de strijdkrachten van de V.N. zou worden geëerbiedigd. Ook zou de Chinese communisten moeten worden gezegd, dat de V.N. zich bereid zou den stellen om aan de regeling van grenskwesties mede te werken. Daartegenover stelde Austin, dat de autoriteiten in Peking niet moesten denken, dat hun gedrag door de V.N. door de vingers wordt gezien of dat de georganiseerde wereldge meenschap deze nauw verholen inva sie op Korea kan accepteren". Austin zeide verder geen bezwaar te hebben tegen het „ontbieden" van vertegenwoordigers van communis tisch China om deel te nemen aan de besprekingen in de Raad over Mac Arthurs rapport. Een Russisch voorstel om Chinees- communistische vertegenwoordigers uit te nodigen, werd verworpen met twee tegen drie stemmen en zes ont houdingen. Tenslotte besloot de raad vertegen woordigers van de Chinese commu nistische regering uit te nodigen, deel te nemen aan besprekingen over generaal MacArthur's beschul digingen, dat troepen van communis tisch Cfliina in de Koreaanse oorlog tussenbeide gekomen waren. Dit be sluit werd genomen met acht stem men tegen twee (Cuba en Nationa listisch China) en een onthouding (Egypte). De Interim-commissie der Ver. Na ties voor Korea heeft Dinsdag te Lake Success met algemene stem men een resolutie goedgekeurd, die er op is gericht de Chinese volksre publiek gerust te stellen ten aanzien van de bedoelingen der Ver. Naties ten opzichte van de Koreaans-Mand- sjoeryse grens. „Mijn reis was niet al te best" Prins Bernliard is Woensdagmiddag op het Stockholmse vliegveld Bromma aangekomen. De prins landde in zijn in 1 eigen .Dakota" in een hevige sneeuw- 1 storm. Prins Bernhard deelde de Zweedse prins Bertil, die hem kwam begroe ten mede: „Myn reis was niet al te best. Er begon zich ys op de vleugels van mijn toestel af te zetten. Ik had last met de antenne en één of twee platen van de romp zaten los". De prins verrichtte zyn landing on- de moeilijke omstandigheden op be kwame wijze. Het bezoek van de prins aan Stock holm heeft ten doel de ter aardebe- stelling van wijlen Koning Gustaaf V. w^lke vandaag zal plaats hebben, bij te wonen. Volgens te New York ontvangen be richten is te Guatemala, de hoofdstad van het gelijknamig land, een opstand onderdrukt. VEEL WIND. Geldig tot Donderdagavond. Zwaar bewolkt met vooral aanvan kelijk nu en dan enige regen en krach tige en langs de kust af en toe harde Zuidwestelijke wind. Later in de Noordwestelijke helft van het land brekende bewolking en afnemende wind. Weinig verandering in tempe ratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1