Nieuws uit Zeeland Sport en wedstrijden abdüsirooI MIDDELBURGSE RAADSLEDEN HADDEN TAL VAN VRAGEN R 12 genda Abe Lenstra professional? MIDDENSTANDERS WENSEN SLECHTS TWEE „VENT-DAGEN" Luc van Dam had weinig moeite roet Job Roos De zagende pijnen KLANKEN uit DE AETHER KLINKERT WOENSDAG 8 NOVEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Arnemuiden GEREF. GEMEENTE Woensdag: 8 November '50: 2.30 u. Huwelijksbevestiging ds. de Wit. Veere GOUDEN" BR WOLOFT Het echtpaar W. J. Breel-de Buck te Veere is Donderdag a.s. 50 jaar ge trouwd. Middelburg WIELRIJDER MAAKTE BROKKEN Doordat een wielrijder, die van de Lange Delft uit de Segeerstraat te Middelburg wilde inrijden, onvoldoen de richting aangaf, ontstond een bot sing met een andere fietser, wiens karretje bij die val beschadigd werd. De man, die deze aanrijding veroor zaakte, lieeft aangeboden schadever goeding te betalen. EK ZIJN WEER POSTZEGELAUTOMATEN De dienst der Posterijen te Middel burg is er thans toe overgegaan op enkele plaatsen in de stad postzegel- automaten aan te brengen. Hierdoor is de voor-oorlogse toestand, die een queaue voor 't loket in het postkan toor overbodig maakte, in ere her steld. De bekende blauwe automaten, die postzegels van 10 cent en van 2 cent leveren, zijn aangebracht bij 't postkantoor, bij het station en bij de brievenbus in de Molstraat. Bij het postkantoor hangt bovendien een der de automaat, die vier briefkaarten van 6 cent levert. Het is de bedoeling een dergelijk apparaat ook in de Mol straat te plaatsen. Vandaag woroen postzegelautomaten aangebracht aan de gevel van de fa. Rivière aan de Lange Delft-hoek Markt. Wanneer de Postellen in de naaste toekomst nog enige apparaten ont vangt zullen deze geplaatst worden in Nieuw-Middelburg en op 't Zand. Patates-frites-verkopers zouden onbillijk behandeld zijn Verbetering Nadorstweg laat op zich wachten Het college van B. en W. van Mid delburg kreeg Dinsdagmiddag in de raadsvergadering talrijke vragen van raadsleden te beantwoorden, bij de rondvraag, maar ook bü de behande ling van de andere agendapunten. De eerste, die een vraag stelde de vergadering was toen nog maar enkele minuten aan de gang was de heer M. Wattel (A.-R.), die wilde weten hoeveel de verpachting van de standplaatsen voor de patates-frites- verkopers heeft opgebracht. Hij was er allerminst over te spreken, dat de ze lieden, die reeds staangeld moeten opbrengen, ook nog hun standplaats moeten pachten en meende, dat zij daardoor onbillijk behandeld en te zwaar belast worden. De voorzitter, mr. N. Bolkestein bestreed deze opvatting. De frites handelaren hebben vrij kunnen in schrijven en hebben het normale staangeld in hun inschrijvingssom kunnen calculeren. De meesten hun ner zijn op de oude plaats blijven staan. Het gemeentebestuur moet ei steeds op uit zijn de inkomsten van de gemeente te verhogen en men had vernomen, dat deze verkopers vrij behoorlijk verdienen. Het is dan ook niet meer dan billijk, aldus de voor zitter, dat een deel van hun winst in de gemeentekas vloeit. De verpachting bracht f.2500 op. Even later, toen het voorstel tot hernieuwde vaststelling van de Ver ordening tarie.ven electriciteit in be handeling kwam. informeerde dè héér L. J. Bieel (Arb.) naar de mogelijk heid om in Middelburg een nachtta rief in te voeren. De wethouder van Gemeentebedrijven, de heer L. J. van 't Westonde. antwoordde, dat dit een zeer ingewikkeld tarief is en dat de voordelen minder zijn dan de kosten. NOG MEER VRAGEN Bij de behandeling van enige be grotingswijzigingen antwoordde de wethouder van Financiën, de heer J W. Kögeler, op een vraag van de lieer A. Flipse (C.H.), dat zolang het plan voor de nieuwe bestrating KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Linschoten: S. Goverte te Valburg; te Houten: J. F. Doornen bal te Oene; te Bennekom: H. Har kema te Zeist. Aangenomen naar Westervoort: J E. L. Brummelkamp, predikant in alg dienst te Haarlem. Bedankt voor Groot Ammers: W Vroegindewey te Bleiswïjk; voor Klundert: G. Willemsen te Hierden; voor Sliedrecht (derde pred. plaats): W. Brinkman te Asperen; voor Maarssen (toez.): N. den Oudsten te Alkmaar. GEREF. KERKEN. Beroepen te Penguin. TasmaniS (in Australië): J. A. Schep te Schiedam: te Oudega-Smallingerland: J. P. Ro zendal te Makkum; te Fijnje: L. Zwa nenburg, leregpved., woonachtig te Middelburg. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Arnhem: C. v. d. Weele te Harderwijk. van de Markt niet is uitgevoerd, de verbetering van de Nadorstweg met de koperslagkeien van de Markt moet wachten. De heer J. S. Hoek (A-R.) was benieuwd naar de kosten der verwarming van het gehele raadhuis complex, maar aangezien de grootte van dat bedrag afhankelijk is van al lerlei factoren, kon men hem niet na der inlichten. De rondvraag leverde niet veel va*i gewicht op. De heer I. van Loo (Arb 1 gulmineerde tegen een ontsieren de fietsenbergplaats van de Rijksleer school en drong er bij B. en W. op aan. zo spoedig mogelijk de scherpe bocht tussen Domburgs Schuit vlot en Langevielebuitenbrug weg te nemen De heer H. J. Flierman (Arb.) wees op een gevaarlijke verkeerssituatie bij de Oostkerk en de heer Wattel ver zocht de mensen, die storingen in de stroomvoorziening moeten opsporen, een telefonische aansluiting te ge ven. Dit is inmiddels gebeurd. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) vroeg, wanneer de opvolgers van Gymna sium-curatoren. die destijds ontslag namen, benoemd zullen worden. Hij vernam, dat binnenkort hierover een voorstel is te verwachten. Wethouder Kögeler deelde tenslotte mede. dat de post Onvoorzien thans f 10.231.25 bedraagt en dankte de raadsleden voor de vriendelijke atten tie. die hij en zijn echtgenote ter ge legenheid van hun 40-jarige echtver eniging mochten ontvangen FILMS VAft DE WEEK Duivelskunstenaar maakte film over de duivel Het is lang geleden, dat wij voor het laatst een film van René Clair, die tovenaar van de cinematografie, te zi?.n, kregen: zij heette „I married a witch", een Amerikaans werk en niet zijn beste. Maar nu is de oude Clair tot ons teruggekeerd, de Clair van de spi rituele tragi-comeaie, de originele fil mische vondsten, de milde ironie. Hij, de zachtmoedige spotter, weet een kostelijk gegeven, zoals gebruikt werd voor de nieuwe Franse rolprent Dc macht van dc duivel (La Beauté du Diable), uit te buiten1 als geen andere regisseur; wat uit zijn koker komt be tekent méér dan luchtig amusement het doet ons met een glimlach om de lippen bezinnen op de ernstige zaken des levens. Stelt U zich voor: een denkbeeldig 19e eeuws vorstendommetje, waar dr. Faust een gewillig oor leent aan de duivel, die in de gedaante van Me- phistopheles naar de aarde is geko men. De grijsaard verkoopt zijn ziel in ruil voor een nieuwe jeugd en dan ontrolt zich het bekende verhaal. Toch heelt Clair en wie had het anders verwacht een eigen Faust gescha pen, eii"'zie, het drama wordt een tra- gi-comedie, vol speelse invallen, vol geestigheden en ook vol als terloops onder de aandacht gebrachte diepere wijsheden. Eenverrukkelijke Faust! En wat een voortreffelijk spelersma teriaal om die Clairiaanse figuren le ven te geven: Michel Simon, de eigen lijk wat ridicule Mephisto, die de strijd verliest tegen ..de mensen, die wreder zijn dan de hel", Gérard Phili- pe als de herboren dr. Faust, Nicole Besnard als het charmante zigeune rinnetje Marguerite. Ook zij dragen cr toe bij om het de moeite waard te ma ken zich enkele uren over te geven aan de duivelskunstenaar Clair! (Al hambra, Vlissingen). Tn kort bestek: Muiterij aan boord (This woman is mine: regie: Frank Lloyd) in Luxor, Vlissingen. is een groots geënsceneerde, spannende en goed gespeelde avonturenfilm over de zeilvaart in het begin der 19e eeuw, met Franchot Tone, John Carroll, Walter Brennan en Nigel Bruce, een échte mannen-film; Piraten van Capri in Electro, M'burg, bespraken wij reeds eerder. Een in Italië opgenomen Amerikaanse rolprent vol romantiek en sensatie. Officiële publicaties SPREEKUUR BURGEMEESTER VLISSINGEN. De burgemeester van Vlissingen is ver hinderd Woensdag spreekuur te houden Het is verzet naar Donderdag van 10.30 tot 12 uur. De wethouder van sociale zaken zal inplaats van Woensdag spreekuur houden op Donderdag 9 Nov. van 10—11 tegen rheumatische aandoeningen Doeltreffend Onschadelijk Gemakkelijk in ie nemen PracUsch smakeloos Tegen spier-, zenuw- en gewrichts rheumatiek, spit. ischias, lumbago, ver koudheden cn pijnen. R 12 helpt snel, daar de actieve stof binnen zeer korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zonder enige onaangename of schadelijke nevenwer king de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs natuurlijke weg uit het lichaam afvoert. Kiiurverpakkinginh. i8 tabletten. Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten* Waar zijn onze scheper Alamak p. 6 Nov. Str. Messina Alchiba 5 Nov. v. R'dam n. Lulea. Atlas 5 Nov. van Gibraltar n. R'dam. Averdijk 4 Nov. te New York. Bantam 4 Nov. te Suez (uitr.) Caltex Utrecht 4 Nov. rede Bahrein. Clstula 6 Nov. te Trinidat verw. Clavella p. 4 Nov. Ras al Hadd. Danae 4 Nov. te Livorno. D. Böhmer p. 5 Nov. Ouessant n. Lissab. Domburgh 4 Nov. v. R'dam n. Casablan ca. Enggano 4 Nov. v. Port Said (th.) Etrema 5 Nov. v. Curagao n. Cristobal. Gooiland 6 Nov. n.m. te Rio de Jan. verw Gcrdias 4 Nov. v. Gibraltar (uit). Hector 6 Nov. te Hamburg. Hera 5 Nov. v. Marac. n. Kingston. Hercules 5 Nov v. Mutzuna n. Tunis. Iris 4 Nov. v. A'dam n. Kopenhagen. Lekkerkerk G Nov. te Karachi verw. Oberon 6 Nov. te C. Trujillo verw. Ondina 5 Nov. te Alexandrië verw. Perna 7 Nov. te Piraeus verw. Phrontis 3 Nov. te Semarang. Prins Willem II 6 Nov. bij Casquets. Roelf 5 Nov v. La Pallice n. A'dam. Sanana p. 5 Nov. Dover (uitr.) Sarangan 4 Nov. te Ternate. Saroena 5 Nov. v. Miri n. Pladju. Schie 5 Nov. te Paramaribo. Stentor 4 Nov. te Merina. Tankhaven III 4 Nov v. Singap. naar Sungelg. Tjibodas 6 Nov. v.m. te Yokohama verw Skottland 5 Nov. te Port Gentil. Triton 6 Nov. to Guanta verw. Volendnm 5 Nov. 850 m. W.N.W. van Minicoy. Waal 6 Nov. te Aruba. VOETBAL Hij zou een contract met F.C. Roubaix hebben Het Parijse blad „Le Figaro" meldt, dat de F.C. „Roubaix" er in geslaagd zou zijn met Abe Lenstra een contract af te sluiten, waardoor deze bekende Nederlandse voetballer tot het be roepsvoetbal zou zijn overgegaan Voorts verluidt dat wellicht ook ae „Heerenveen"-linksbuiten Hof- ma naar Roubaux zou vertrekken. Tenslotte wordt nog gemeld, dat de Sparta-midvoor Henk den Boer bin nenkort een contract zal tekenen met F.C. ..Naney". TWEEDE KAMER RAAD SOUBURG MIDDELBUitu. Vandaag: Schouwburg: Ruth Draper (Z V.U.), 8 uur; Schuttershof: PZEM- revue „Confetti", 8 uur; Concertzaal De stenen spreken. 8 uur; Electro De piraten van Capri (14 7 en 9.15 uur. Morgen: Schouwburg M.B.B. Julia de Gruyter. 8 uur; Schuttershof: PZEM- revue „Confetti", 8 uur; Electro: als vandaag. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De macht van dc duivel". (14 j.), 7 en 8 uur; Lu xor- „Muiterij aan boord". (14 j.). 8 uur: Concertgebouw: „Dik Trom 2 cn 4 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag; Lu xor: Als vandaag. Burgemeester: Niet in 't belang van Souburgse handelaren Onder voorzitterschap van burge meester A. H. S. Stemerding kwam de gemeenteraad van Souburg in ver gadering bijeen. Voorstellen tot wij ziging van de verordeningen op de heffing en invordering Vnn reinigings rechten en vergunnings- en verlof recht werden aangenomen en ook werd nog een wijziging van de begro ting 1949 vastgesteld. Voorstellen tot vaststelling van twee wijzigingen van de gemeente-begroting 1950 werden eveneens aangenomen. De kasgeldlening, groot f 250.000.— met de provincie Noord-Brabant, werd verlengd. Ook werd een voorstel aangenomen voor de belegging van het fonds vöor toekomstige verlie zen. De raad ging accoord met de ver koop van enige perceeltjes grond aan particulieren. Evenmin had men bezwaar tegen het verlenen van fi nanciële medewerking voor aanleg i van een speelplaats bij de School met de Bijbel en de aankoop van leermid- ielen voor het v.g.l.o. aan de Juliana school. Aan het gemeentepersoneel zal ook de tweede 5 pet. verhoging worden uitgekeerd. Aan de heer H. E. J. Ryckborst werd eervol ontslag verleend als on derwijzer aan de O. L. School. De voorzitter was verheugd over de be noeming van de heer Rijckborst als hoofdonderwijzer, maar zeide, dat men een leerkracht als hij, slechts no de mist. De heer A. Beun werd met algemene stemmen benoemd tot amb tenaar van de burgerlijke stand. Er kwam een kleine wijziging in de Politieverordening voor het hou den van duiven. ADRES VAN „NEMIDSO" Hierna werd een adres van de Sou- midso" aan de raadsleden voorgelegd, die hun mening daarover uitten. In dit adres wordt aan B. en W. gevraagd het venten van o.a. groente en fruit door niet-inwoners der gemeente te beperken tot twee dagen in de week. De heer Chr. Simonse (A.-R.) dacht dat er bij groentenhandelaren, zowel als de venters van buiten de gemeen te en het publiek tegen deze voor gestelde beperking geen bezwaren zullen bestaan. De heer M. Pierens verzocht om een strenge controle op de niet in Souburg wonende hande laren, hetgeen de heer J. Sinke on derstreepte. Deze laatste voelde veel voor een schriftelijke erkenning, uit gegeven door de vakgroep, die door de venters te allen tijde getoond moet kunnen worden. De heer Janse (C.H.) vond het een moeilijk punt. Hij was bang, dat de groentenhandelaren van Souburg de risico's van twee „vent-dagen" niet geheel overzien. Ook was hij bevreesd voor „wijk- vorming" en hij vroeg naav de con sequenties, indien ook andere ge meenten éfeze regeling zouden toepas sen. De voorzitter zei in zijn antwoord, dat de bevoegdheid voor de behande ling van deze zaak geheel in handen van B. en W. ligt en dat alleen de mening van de leden werd gevraagd. Hij dacht evenwel, dat het vaststellen van twee „vent-dagen" niet in het belang is van de Souburgse handela ren en dat bij toewijzing van die da gen er conflicten zouden kunnen ontstaan tussen de handelaren en het publiek. Voorts deelde hij mede, dat alleen Westkapelle een dergelijke re geling kent. De rondvraag leverde weinig op. De heer Sinke vroeg de aandacht voor een klacht, door de bewoners van het laatste gedeelte van de Oude Vlis- singse weg geuit, dat dit deel wel eens door de gemeentereiniging burgse middenstandsvereniging „N'e- wordt overgeslagen. De omzetbelasting De Tweede Kamer heeft Dinsdag de behandeling van de omzetbelasting voortgezet Aan de orde kwamen öe stemmingen over een aantal amende menten. Het amendement v. d. Heuvel (a.r.) om het tarief voor de belasting op diensten te verlagen van 4 op 3 werd verworpen met 5129 stemmen. Het amendement van de Wetering (c.h.) waardoor op artikelen, die de bakker niet zelf maakt 3 wordt gh- heven. op wat hij zelf vervaardigt 4 Tn en op suiker- en chocoladewerken 6 werd door de regering met lichte wijziging overgenomen. Twee amendementen van Hoogcar- spel (c.p.n.) om een aantal kleine meubelen, huishoudelijke artikelen cn bepaalde groepen banketbakkerswerk uit de «tarieflijsten te laten vervallen, werden verworpen met 75 tegen 5 stemmen. Bij de stemming werd het gehele artikel met 76—6 stemmen aan genomen. Het ontwerp wijziging en aanvulling de registratiewet 1917 werd behandeld. De minister zal bij nota van wijziging de verhoging van het tarief voor landerijenruil onge daan maken. De beraadslaging zal Donderdag worden voortgezet. Aangevangen werd met de behande ling van het ontwerp wijziging en aan vulling zegelwet 1917. De heer Rit meester (v.v.cl.) wil bepaalde schuld bekentenissen van lagere publiek rechterlijke lichamen niet gelijk ge steld zien met effecten. De debatten zullen Woensdag worden voortgezet. Eerste Kamer keurde noodwet Drees goed De Eerste Kamer heeft na een kort debat Dinsdag de noodwet ouderdoms voorziening aangenomen. De heer Oosterhuis (P.v.d.A.) had eerst zijn leedwezen erover uitgesproken, dat nog geen definitieve regeling is tot stand gekomen. Tevoren was het wetsontwerp aan genomen tot deelneming in het kapi taal van de Hoogovens te IJmuiden. Zonder hoofdelijke stemming werd eveneens het wetsontwerp tot toe kenning van kindertoelage aan. ge- pensionneerden aangenomen, alsmede de wijziging van de wet houdende re geling van de samenstelling van de Raad van State. Schietpartij in Bandoeng eiste twee doden. Maandagavond heeft er in Ban doeng een schietpartij plaats gehad, die begon met de ontploffing van een granaat op het dak van een huis nabij het K.L.-kampement. Een korporaal van de Indonesiche militai re politie, die een onderzoek wilde instellen, werd in het donker bescho ten en gedood. Hierop volgde een schietpartij met lichte wapens, waar van nog geen officiële lezing be schikbaar is. Een Nederlandse dame werd door een verdwaalde kogel ge dood haar zoontje werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Indonesische delegatie naar Unie-conferentie geformeerd In Djakarta is de samenstelling be kend gemaakt 'an de Indonesische de legatie naar de Unie-conferentie, die binnenkort in Den Haag zal begin nen. De commissie wordt gevormd door de ministers van Buitenlandse Zaken, Moh, Roem, van Financiën, Siafroed- din Prawiranegara. van Verkeer, Djoeanda en van Handel en Industrie. Soemitro. Minister Roem zal als voor zitter optreden. Omtrent de samenstel ling van de delegatie naar de confe rentie over Irian is nog geen beslis sing genomen. .Atlantis" nadert Nederland Het troepenschip „Atlantis" wordt in de avond van Donderdag a.s. met re patriërende militairen en hun gezin nen uit Indonesië voor IJmuiden ver wacht. De ontscheping begint Vrijdag a.s. te 8 uur in de haven van Amster dam. De Prins naar Malta Prins Bernhard zal 27 November per vliegtuig op Malta aankomen en daar tot eind November blijven. Het is waarschijnlijk, dat zijn bezoek samenvalt met dat van dc „Karei Doorman", die deze maand, geëscor teerd door torpedoboot jagers en on derzeeboten. naar Malta komt. Volgens betrouwbare kringen zal de Prins tijdens zijn verblijf prinses Eli zabeth ontmoeten Franse Finsterwoldes De Franse regering heeft vier com munistische burgemeesters en 29 com munistische wethouders in de 20 Pa rijse arrondissementen uit hun functie ontheven en vervangen door andere personen. BOKSEN Meer demonstratie dan gevecht om de titel. De boksmatch Luc van Dam— Job Roos, Maandagavond in de Aliov'hal te Rotterdam, is, althans voor zover het Van Dam aangaat, veel meei' een demonstratie in het vuistschermen geworden, dan een gevecht om een titel. Wie gekomen was voor sensatie in de vorm van furieuze slagwisselingen en verbeten knokpartijen, achtte zich bedrogen, wie echter oog had voor de fijne kantjes van de noble art, prees zich gelukkig de strijd bij te wonen. Wat de toeschouwers Van Dam ook ditmaal weer verweten, is dat hij niet doorzette, wanneer hij zijn tegenstander in moeilijkheden had geDracht. Hij volgde niet als Roos door prachtig getimede linksen zo ver uit zijn balans was gebracht, dat hij wagenwijd open stond voor een beslissende rechtse. En hij gaf hem ook steeds kans zich te her stellen. Was dit onnozele voorzich- heid, gebrek aan durf, of spaarde Van Dam zijn tegenstander? Mis schien zou hij er zelf geen antwoord* op kunnen geven. 'In elk geval was het gevolg van deze terughoudend heid een zeer ruime puntenzege. Van Dam won met een straatleng te op punten. Roos is niet van de klasse van Van Dam, maar hij heeft uistekend partij gegeven. HANOBA! HET WACHTEN IS OP DE BRABANTSE INDELING. Afdeling Zeeland. De 2e klasse Zuid is nog steeds in afwachting van de Brabantse in deling. welke nu toch wel wat lang op zich laat wachten. Voor Zondag j.l. was geen enkele wedstrijd in deze afdeling vastge steld. De dames van Marathon cn Olympus zijn er zelfs al toe overge gaan tot het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd, welke Mara thon in een 3—2 overwinning om zette. Geen onverdienstelijke presta tie! In de afdeling Zeeland werden 3 van de 6 wedstrijden afgelast. De velden aan de Keersluis te Vlissin gen zijn ten enenmale onvoldoende en het wordt hoog tijd. dat ook de lagere elftallen eens over een goed veld kunr.en beschikken. De-uitslagen zijn: le klasse dame^: Volhardinsr I- Hellas II 0—1; WalcherenMara thon II af gel. 2c klasse dames: Walcheren II Olvmous II af gel. Ie klasse heren: OlympusMara thon II afgel.; VolhardingTonido II 1—3. 2e klasse heren: Tonido III EMM II 5—0. Amsterdamse Beurs. 6 Nov. 7 Nov. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (33 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3To Investeringscert. 3 Nederland 1ÜG2—64 Nederland 19G2—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%Té> Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon, Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel Kennecott Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 96% 97 97% 97% 79ir 100% 95% 96-% 86% 150 178% 319 131% 175»; 142% 220% 260 232 221% 288% 123% 97% 96% 96% 97% 97% 79% 100 95% 96% 85','r. 145% 219% 149 174% 122»/« 164 149% 167 116% 114% 110% 108% 36% 35% 46% 45% 67% 110% Vi 51 13' 6% 16% 19% 51% 6% 16 19% Overal ter wereld zijn de effectenbeur zen opgeschrikt door de bevestiging der geruchten over de deelneming van Chi nese troepen aan de stryd in Noord-Ko- rea De reactie was scherp en kenmer kend; aandelen waren aan verkoopor ders onderhevig en de prijzen van stapel producten, speciaal rubber en tin. gin gen opnieuw krachtig omhoog. De Lon- dense beurs beleefde Maandag een van haar somberste dagen sinds deze zomer. Des te meer opmerkelijker was de hou ding van het Damrak. De verklaring van Roem stemde optimistischer en gaf steun aan de Indonesische fonsen. Advertentie. Marktberichten GRRANBEÜRS TE ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam Tarwe en gerst iets beter, overigens pryshoudend. Tarwe zonder vochtgehalte f 23.5024: prima kwaliteit daarboven, gemidd. fcw op vrachtconditie 23—23.75; zomergerst 28.50—29.50; haver 26.50—28; rogge 2650 —27.50; Peulvruchten kalm. groene erw ten 35—41; schokkers 3843.50; bruine bonen 6061.50. IWAKK£lUCHTPUPM Vatbaar voor vocht en tocht? Niet nodig le hele winter te i hoesten 1 Neem bïj de minste klacht desnel werkende,ver zachtende, slijmoplossende, AKKER-S L KORFBAL Swift HI kampioen Na het terugtrekken uit de com petitie van enkele twaalftallen uit de derde klasse B der Z.K.B., werd be sloten in deze afdeling anderhalve competitie te spelen, zodat alle ver enigingen elkaar driemaal zouden ontmoeten. Swift ni en Scampolo n, die beiden gelijk eindigden op de ranglgst, moesten dus in een vierde ontmoeting uitmaken, wie kampioen werd. Deze beslissingswedstrijd werd te Driewegen (Z.B.) gespeeld. Uit de uitslag (22), blijkt al reeds dat de ploegen elkaar niet veel uit maken. Voor de lust gaven beide twaalftallen elkaar niet veel toe, en de eerste helft eindigde met een blanke stand. Twee minuten na rust nam Scampolo de leiding, maar di rect daarna was de stand weer gelijk- Na vakwisselen nam Swift een voor sprong, maar weer maakte Scampolo gelijk. Zo bleef de stand tot het einde toe en zelfs in de 2 x 7% mi nuten verlenging, kwam er geen wij ziging meer in de stand. Hiermede is Swift III kampioen geworden, daar het doelgemiddelde iets beter is. De eindstand is nu Swift m 10 7 2 1 16 55—15 Scamp. II 10 7 2 1 16 5115 Tjoba n 9 3 6 6 17—48 Vopo II 9 9 0 8—53 UITSLAGEN. 1-klasse: Swïft-Volharding 6-3. Prom. 1-klasse: Zeelandia-SSS 2-3. Besüssings wedstrijd klasse 3-b Scampolo H-Swift III, 2-2. De andere wedstrijden zijn door vcld- afkeuring niet doorgegaan. SWIFT—REST VAN ZEELAND. Op Zaterdag 11 November speelt de Zeeuwse kampioen Swift een korf balwedstrijd te Middelburg tegen ccn twaalftal, samengesteld uit de overi ge Zeeuwse clubs. Het beloofd een interessante ontmoeting te worden. Zeelandia-S.S.S. 2 3 Zeelandia speelde een promotie wedstrijd tegen S.S.S. uit Colijns- plaat voor een plaats in de le klas se van de Zeeuwse Korfbalbond. Na een spannende strijd won S.S.S. met WIFtRFNNfcN WIM VAN EST BRAK SLUITELBEEN Wim van Est. die met zijn koppel- genoot Middelkamp meerijdt in" de zesdaagse te München. heeft gisteren bij een valpartij op de baan een sleu telbeen gebroken. Advertentie. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is ?een beter middel tegen dan Toga!, ogal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.83, 2.08, 7.94. DONDERDAG. Hilversum I: 7. 8. 13, 19, 20 en 23 Nws. 7.15 Operette-selecties. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10 Berlijns Sted. Orkest. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelconcert. 2L De Zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 22.03 Lunchconcert. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. muz. 14 Promenade-concert. 14.43 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16 Bij bellezing. 16.45 New Yorks Phiih. Orkest. 17 Voor de jeugd. 17.30 Vocaal ensemble. 17.50 Regeringsuitzending. 18 Philharmo- nisch Orkest. 18.15 Guitaar. 18.30 Land en tuinbouw. 18.45 Leger des Heilskwar- tier. 19.15 Levensvragen van allerlei aard. 20.05 Gevar. progr. 22 Gram. muz. 22.15 Buitenl. overzicht. 22.45 Avondoverden king. 23.1524 Radio Philharmonisch Or kest. Hilversum II: 7. 8. 13. 18, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Weense Reveille. 8.15 Orgelspel. 8.30 Kamermuziek. 9 Mor genwijding. 9.30 Populair concert. 10.35 Croon Crew. 11 Mannenkoor. 11.20 Sym- ph. orkest. 11.45 Tuinbouwpraatje. 12 Piano en orgel. 12.38 Gram. muz. 13.20 Metropole-orkest. 14 Met naald en schaar. 14.30 Sopraan en piano. 15 Klimop. 16 Van vier tot vijf. 17 Voor de jeugd. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Vocaal programma. 19.30 Orkest concert. 19.45 Opvoeding tot staatsburger. 20.20 Radio Philh. Orkest. 21.15 Ronde tafel gesprekken over inter nationale vraagstukken. 21.45 Waltstlme. 22.15 Let op de bel. 23.15 Sportactua'.itei- ten. 23.3024 Dansorkest. Gebrek aan plaatsruimte dwong ons de Kappie-strip een dag te laten overstaan. ZON EN MAAN. 9 November: Zon: op 7.48 Maan: op 7.12 onder 16.59 onder 16.16 NAT, AG EK OMEN ADV EK 1 E.N TIE TANDARTS te Goes, DONDERDAG 9 NOV. GEEN SPREEKUUR 9 November Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U. NAP 0.50 2.20 1.19 2.37 2.03 2.44 2.26 1.62 2.33 1.88 U.+NAP 13,05 214 13.35 2.31 14.16 2.34 14.43 1.48 14.56 1.74 LAAG WATER U.—NAP 6.58 1.86 7.35 2.05 8.17 2.22 7.53 L36 8.09 1.63 U.—NAP 19.30 2.10 20.08 2.30 2048 2.46 20.12 1.60 20.30 1.90

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3