DE AANVOER VAN GARNALEN, MOSSELEN EN OESTERS Rie Minderhout) BRANDWEERKAZERNE IN PLAATS VAN RIJKSKANT0RENGEB0UW BESTRIJDING RUNDER-T.B.C. CONFETTI Sleepboot raakte bekneld NIEUWE WONINGCOMPLEXEN VOOR MIDDELBURG Nieuwe torenspits te Groede gereed 2 PROV I N Cl ALE ZE Advertentie. Een overzicht over negen maanden In „Aanvoel- en Afzet", een publi catie van het bedrijfschap voor visse rijproducten worden enkele medede lingen gedaan over de garnalen-, mos sel- en oesteraanvoer. De aanvoeren van consumptie- zo wel als van drogerijgamalen bewo gen zich in September vrijwel op het zelfde niveau als in de overeenkom stige maand van 1949. Zij bedroegen namelgk bijna 400 ton. De gemiddelde prys voor uitvoer- garnalen kwam op 1.20 per kg te liggen, terwijl deze voor consumptie garnalen in totaal 0.75 per kg be droeg. De aanvoer van drogerijgarna len bereikte een bevredigende 'hoogte, namelijk 1033 ton met een gemiddelde prjjs van 0.048 per kg. 23 ton gepel de garnalen voor een waarde van 87.000 konden worden uitgevoerd met als afnemers België (12 ton). Engeland (9 ton) en Frankrijk (2 ton). In September 1949 gingen 19 ton voor een waarde van 77.000 de Advertentie. Alleenverkoop van het echte blauw Delfts Aardewerk van „De Porceleyne Fles". KUNSTHANDEL Nieuwe Burg 810, Middelburg Jubileumrevue van P.Z.E.M.-O. en O. De Vereniging tot Ontwikkeling en Ontspanning van het P-Z.E.M.-perso- neel bestaat twintig jaar en brengt ter gelegenheid daarvan de jubileum serie Confetti op de planken. Als de P.Z.E.M. iets doet, doet zij het goed, en zo is deze Confetti-rcvuc cr dan ook een vol vaart en kleur en char me, een bonte aaneenschakeling van muziek, zang, toneel en dans, een reeks van boeiende, vaak geestige taferelen, die in de stampvolle Schut tershofzaal het applaus voortdurend deden klateren. De revue wordt gebracht zonder namen. Noch de schrijvers van de teksten, noch de maker van de mu ziek, de leider van de balletten, noch de acteurs en actrices of de regis seur worden in het programma ge meld. Het is P.Z.E.M.-werk. dus teamwerk is het standpunt, dat men ingenomen heeft en laat ons eerlijk zijn: het is een goed standpunt' De enige concessie, die men gedaan heeft, is dat: bij de aanvang de gees telijke vaders op zeer originele wijze „de revue passeren". Het ontbreken van hamen maakt het ook ondoenlijk om de „sterren" naar voren te brengen. Wij moeten volstaan met het noemen der num mers en kiezen dan als best ge slaagde fragmenten het optreden van Oude Barend, de man, die nu eens met een pakje manoeuvreert, dan weer pianostemmer is, en de scene Oud en Nieuw, die qua humor en mu ziek op zéér hoog peil stond. Er was echter méér goeds: wij denken aan het brokje Wenen, aan de balletten, aan verscheidene zangnummers, enz., enz. De conclusie, kan dan ook niet anders luiden, dan dat O. en O. pri ma voor den dag kwam. De heer A. Schout complimenteer de O. en O. namens de Commissaris der Koningin en de Raad van Be heer met het behaalde succes en ir. T. Michielsen deed zulks als P.Z.E. M-directeur, onder aanbieding van een voorzittershamer aan de voor zitter van O. en O. Voor de aanvang riep de heer J. Huser de aanwezigen een hartelijk welkom toe en deelde daarbij mede, dat besloten was mevr. J. C. Slooves- Albrecht het ere-lidmaatschap van O. en O. aan te bieden, als hulde voor hetgeen zij in de voorbije jaren als „moeder van O. en O." heeft gepres teerd. Deze mededeling werd met luid applaus begroet. Geen ernstige schade De sleepboot „Holland", die in de nacht van Maandag op Dinsdag dienst deed voor de sluis van Ter- neuzen, is in ernstig gevaar geweest. Het Engelse stoomschip „Lenbulus", groot 6503 ton, kwam by het»binnen- varen van de sluis in aanvaring met de „Holland", waarna deze sleepboot bekneld raakte tussen de „Lenbulus" en de wand van de sluiskolk. De sleepboot kv.*am er vrij goed af. Na het ongeval werd de ..Holland" aan een voorlopige inspectie onderwor pen, waarbij bleek, dat de reling was beschadigd en één der navigatielich- ten was vernield. De „Lenbulus", die met èen lading olie op weg was van Curagao naar Gent, had geen schade opgelopen. Delegatieleden van Nieuw- Guinea komen naar Walcheren Naar wij vernemen zal een aantal 3eden van de delegatie van Nieuw- Guinea, welke op het ogenblik in ons land vertoeft, a.s. Vrijdag een bezoek aan Walcheren brengen, waar de he ren zullen worden rondgeleid door de directeur van de Prov. VW, de heer E. Smit. SCHATTERSCOMMISSIE. De gronden van het gemeentelijk grondbedrijf te Vlissingen dienen na elk tijdvak van drie jaren te worden getaxeerd door een commissie van diie. E. en W. stellen de raad voor deze commissie de volgende voordrach ten voor: als landbouwdeskundige: 1. H. M. v. d. Putte te O. en W. Sou burg. 2. P. de Visser Vlissingen, als bouwkundigen: 1. J. Loois Hzn., 2. D. Bijl, beiden te Vlissingen en 1. J. Jobse, Vlissingen, 2. W. D. van Wëtel, MkWelbUJf, trenzen over. De uitvoer van ongepel- e garnalen vertoonde een gunstig beeld. Volgens afgegeven uitvoer- machtigingen bedroeg deze 169 ton voor een waarde van 278.000, ter wijl in September 1949 deze totalen respectievelijk waren 80 ton en 87.000. Afzet vond plaats naar Frankrijk (132 ton) en België (36 ton). De Zuidelyke aanvoerplaatsen zijn vooral de leveranciers voor consump tiegarnalen. terwijl in de Noordelijke het accent meer by de drogerijgarna len ligt. Hoewel de productie van eonsump- tiegarnalen een stijgende lgn ver toont, ligt deze nog belangrijk ten achter bij die van 1948, toen in dezelf de periode 3837 ton werd aangevoerd. Wat de uitvoer betreft is deze in 1950 tot dusver gunstig te noemen. De export van ongepelde garna len bedroeg in de drie kwartalen van 1950 1038 ton voor een waarde van 1.6 millioen,, terwijl deze cijfers in de overeenkomstige 'periode van 1949 respectieveiyk waren 447 ton en 520.000. Voor gepelde garnalen liep de uit voer, indien de perioden van Januari tot 30 September van 1949 en 1950 worden vergeleken, iets terug, name lijk van 178 ton voor 727.000 tot 159 ton voor 584.000. De aanvoer in Zeeland was als volgt van 1 Janu ari 1950-30 September 1950.: Breskens, consumptiegarnalen 265.459, drogerijgarnalen 339.880; Vlissingen. consümptiegarn. 140.082, drogerijgarnalen 244,665; Veere con sumptiegarnalen 221.505. drogerijgar. nalen 424.635; Brouwershaven, con sumptiegarnalen 128.427, drogerggar- nalen 22.928. MOSSELEX In verband met de geringe leve- ringsmogeiykheden van Zeeuwse mos selen bleef de aanvoer in September uiteraard sterk ten achter bg die van de overeenkomstige maand van 1949. De uitvoer bedroeg 3456 ton voor een waarde van 397.000 met als afnemers België <1732 ton). Frank- rgk (1610 ton) en Engeland (50 ton). In September 1949 werd 3847 ton voor een waarde van 368.000 geëx porteerd. OESTERS Met de verzending van oesters werd medio September wederom een aan vang gemaakt. Ruim 1 millioen stuks, welke een waarde vertegenwoordig den van f 209.000 konden worden uit gevoerd tegen 868.000 stuks voor een waarde van 179.000 in September 1949. Uitvoer vond plaats naar Beleië (812.000 St.). W.-Duitsland (162.000 stuks) en Engeland (54.000 stuks). CONSERVEN Naar mosselconserven bestond in September een behoorlijke vraag. 93 ton, voor een waarde van 110.000. ging de grens over. Afnemers waren België (61 ton) en de Belgische Con go (23 ton). In de overeenkomstige maand van 1949 waren deze totalen 40 ton en 46,000. De afzet van mosselconserven ont wikkelde zich in de eerste drie kwar talen van 1950 gunstig en bereikte aan de hand van afgegeven uitvoer- mach'tigingen het totaal van 337 ton voor een waarde van f 390.000 tegen 227 ton voor een waarde van 252.000 in de periode van 1 Januari tot 30 September 1949. DAMES WINTERMANTELS Grote keuze uit de nieuwste modellen vanaf 59.75 JAPONNEN in wol en zijde, pracht sor tering in geheel nieuwe modellèn en kleuren vanaf 29.75 Egyptisch katoenen REGENMANTELS geheel dubbel 55.25 Op de afdeling MEISJESKLEDING een grote sortering meisjes mantels, meisjesjurken, over- gooiers, regenmantels enz. tegen scherp concurrerende prijzen. LANGE NOORDSTR. 10-12 MIDDELBURG Negen-en-zestig étage- en montagewoningen in aanbouw Doelmatig ingericht en ruim. Aan de Dwarskaai te Middelburg, ter weerszijden van de Ulo-school voor meisjes, is men thans druk be zig forse .betonpalen in te heien. Zjj vormen de stevige basis, waarop straks 27 étagewoningen, die de wo ningnood in Middelburg wat zullen verzachten, rusten zullen. Zg worden gebouwd in twee blokken, die de laatste gaten aan deze kade dichten. Aan de rechterzgde van de school komt een blok van vyf maal drie (begane grond, eerste en tweede éta ge) woningen, terwgl aan de andere kant een complex vein vier maal drie woningen wordt opgetrokken. Zij zgn te bereiken via het centrale trappenhuis, dat op de begane grond door een deur wordt afgesloten. Be halve over een flinke vooi'kamer aan de straatkant, heeft men de beschik king over tenminste twee slaapka- „Schip met straatstenen ligt in Sas van Gent" AARTSOPLICHTER BEDROOG BELGEN. De Haagse politie heeft een 64-jarige koopman R. D. v. d. V. aangehouden, die handelde onder de naam C. V. Ned. Import en Export Handelsver eniging en die al vele veroordelingen achter de rug heeft, in Nederland, zo wel als daarbuiten. In Augustus was hij in contact ge komen met een Belgische aannemer, die voor de gemeente Feglo een be strating moest uitvoeren. Van der V. deed hem een offerte voor levering van tweedehands straatstenen, vertel- det deze op een opslagplaats van de gemeente Roermond lagen en nam de aannemer mee om hem die stenen te tonen. Deze kocht de partij toen voor 380.000 francs en de verkoper ontving het geld. Hij zou de stenen per schip van Sas van Gent naar België laten verschepen. Zij kwamen echter niet opdagen. Op een goede dag verscheen de oplichter bij het gemeentebestuur van Feglo cn vertelde, dat het schip te Sas van Gent lag, maar dat hij het niet ingeklaard, kon krijgen omdat daarmee een bedrag van 15.000 francs gemoeid was. Na lang praten vertrok de koopman met dit geld op zak. Toen het schip echter ook daarna niet verscheen, werd aangifte gedaan bij de politie. De recherche heeft Van der V. in zijn woning in Den Haag gearresteerd. Hij had het geld ge bruikt om het ene gat met het andere t* stoppen. mers, terwijl zo nodig ook een kleine kamer aan de straatzgde als slaap vertrek dienst kan doen. Beide slaapkamers en de keuken hebben voor wat de verdiepingwo ningen betreft een rechtstreekse verbinding met een breed balcon. In de wascel wordt een gietgzeren lavet ingebouwd zitbad aangebracht, dat tevens voor de was kan worden gebruikt. In tegenstelling tot de étagewonin gen aan de Rouaanse kaai, waar ieder gezin in de kelder de beschik king heeft over een bergruimte, zul len achter in de tuinen (langs het achterpad) schuurtjes worden ge plaatst. Elke familie krijgt een berg ruimte van 3.20 x 1.60 m. De blokken worden in baksteen opgetrokken. Het complex is ontworpen door het architectenbureau K. G. Olsmeger uit Appingedam en wordt door de aannemersfirma Jansen en Broek te Middelburg gebouwd voor rekening van het Werkliedenfonds der Staats- mynen in Limburg. NIEUWE MONTAGE WONINGEN. Er is momenteel nog een tweede woningbouwproject in Middelburg in uitvoering: nabij de reeds vroeger geplaatste duplex-woningen worden ten Noorden van de Koningin Julia- nastraat 42 montage woningen ge zet. De 532 houten palen voor de fundering zijn reeds ingeheid. Het complex bestaat uit zes blokken van zes en twee blokken van drie sim plexwoningen, normale huizen dus. Er zgn hier twee typen woningen fedacht. Het verschil is te vinden op e begane grond. Deftig huizen heb ben namelijk één grote woonkamer, de overige één grote en één kleine woonkamer. Deze twaalf woningen zyn speciaal bedoeld voor gz-ote ge zinnen, die de kleine kamer als slaap vertrek kunnen inrichten. In de douchecel is een warmwaterleiding aanwezig, zodat de bewoners, die over een kleine keuken-geyser be schikken, direct warm water voor de douche hebben. In «ie achtertuinen wordt bij elk huis een schuurtje met kolenbergxnimte gebouwd. Het beti-eft hier vrij ruime wonin gen, die uiterlijk grote ovex'eenkomst zuilen vertonen met de reeds ge plaatste montage woningen en die ze ker zeer in trek zullen zijn. Zij zijn ontworpen, door de architect E. F. Groosman te Rotterdam en de bouw is opgedi*agen aan de N.V. Muys De Winter's Bouwbedrijf te Vlissln- GEMEENTERAAD MIDDELBURG De meeste Rijksdiensten in Middelburg zulten waarschijnlijk in Abdij-complex worden gehuisvest De gemeenteraad van Middelburg heeft in zijn gistermiddag gehouden zitting besloten, het terrein van het. voormalige Oost-Indische Hiiis aan de Rotterdamse Kaai te bestemmen voor de bouw van de nieuwe brand weerkazerne en van een garago voor de Reinigingsdienst. Naar de voor zitter, mr. N. Bolkestein, op een vraag van het raadslid, jhr. mr. T. A. J. W. Schorei', antwoordde, staat het thans wel vast, dat het Rijk er niet meer toe zal overgaan op deze plek het geprojecteerde Rijkskantorenge- bouw te plaatsen; hij heeft de indruk gekregen, dat het de bedoeling is de meeste diensten t.z.t. te huisvesten in het Abdijcomplex. De vrees, dat zij op den duur over de provincie worden verspreid, leek hem dan ook niet gegrond. Niettemin betreurde hij het mét de heer Schorer, dat de bouw van het monumentale Rgkskantoren gebouw niet zal doorgaan. Terrein aan Bachiensteene heeft reeds bestemming Aanvankelijk zou de brandweeika- zerne geplaatst worden op een ter rein aan de Bachtensteene. Mevr. A. J. 1'. de Vlieger (Arb.) oppei- de het idee, om dit nu maar te be stemmen tot speelplaats voor de jeugd, maar de voorzitter moest haar teleurstellen: de R.K. lagere school en kleutei-school, alsmede een gym nastieklokaal voor vei-schillende scholen (waaraan gróte behoefte be staat), zullen de nodige ruimte opei sen. Bovendien zal de jeugd later weer als vanouds op het Abdgplein kunnen ravotten. Mr. P. van Enipel (CH) drong er op aan de kazerne en garage niet te „duur" te maken, waarop de voorz. repliceerde, dat 't nieuwe plan juist gekozen is in ver band met de voordelen, die er aan verbonden zijn, in liet bgzonder de gei'ingere kosten. De heer I.. A- Schenk (VVD) had uit het voorstel vernomen, dat woningbouw langs kaai en Breestraat mogelijk blijft èn informeerde of de gemeente deze hui zen zelf denkt te bouwen. Hij kreeg ten antwoord, dat B. en W. hopen op activiteit van anderen. Veel zal ech ter afhangen van de grootte van 't woningbouwvolume. „De zuinigheid heeft de wijsheid bedrogen", was de toelichting van wethouder L. J. van 't Westende op een voorstel om een aanvullend cre- diet van 1117,50 te verstrekken voor de woningbouw aan de Vis markt, aangezien de oude funderin gen niet bruikbaar gebleken zijn. Toen de heer J. S. Hoek (AR op merkte, noch van zuinigheid, noch van wijsheid veel te bespeuren, schoot de heer I. van Loo (Arb.) recht. Hij betoogde, dat er slechts een* misverstand is geweest tussen de architect en Gemeentewerken. De eerste verkeerde in de veronderstel ling, dat de fundering zou worden gesloopt, terwgl Gemeentewerken er op rekende, dat de nieuwe huizen op de gi'ondvesten van de oude ge bouwd zouden worden. Anker opgevist voor Terneuzen Het Russische s.'sT „Mèndeleev", groot 5976 ton, dat uit zee komend op weg was naar Antwei'pen, ver speelde Zondagmiddag voor de haven van Terneuzen een anker met 120 vadem ketting. Dinsdagmiddag slaagde men er in het anker op te vissen, dat met de ketting op een lichter is geladen en naar Antwerpen vervoerd zal wor den, waar het weer aan boord van de „Mendeleev" zal worden gebracht. Zeeuwse avond te Dordrecht Voor de Zeeuwse Vereniging „Luc- tor et Emergo" te Dordrecht heeft mevr. E. J. v. d. Broeckede Man, uit Aardenburg, in „Americain" gespro ken over de grote glorie van Holland. Het hoofdthema van haar voor dracht had mevr. v. d. Broecke ont leend aan het bekende boek van Jan den Hartog „Hollands Glorie". HET AUTO-ONGELUK TE LEYVKDORP. Over de toedracht van het outo-onge- val dat Maandagmorgen bij Lewe- dorp plaats vond, deelt men ons nog le. dat de volkswagen uit Vlissin gen niet tegen de bestelwagen is ge reden. Integendael, de bestuurder zag liet ongeluk gebeuren en week snel uit om een botsing te voorkomen. Hij kwam bij deze manoeuvre echter te gen èen boom terecht, waardoor de wagen ernstig werd beschadigd. GESLAAGD. De heer Nic. Bruijnzeel uit St. An- naland slaagde te Amsterdam voor het tandartsexamen. EXTRA BIJDRAGE UIT GEMEENTEFONDS Het voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting had uiteraard de volle Instemming van de i'aad. De lxeer M. YVattel (AR) pleitte voor uitbi'eiding van de verlichting der Loskade. vooral in de tijd van de bie tencampagne treedt de noodzaak daarvan wel duidelijk aan het licht. Men ging ook accoord met het verle nen van een vooi'schot op de uitkex'ing van 5% aan het gemeentepersoneel over de maanden September tot en met December. De wethouder van financiën, de heer J- XV'. KÖgeler, deelde meder dat de gemeente voor 1950 vyf procent extra uit het Gemeentefonds over de algemene en bijzondere uitkeringen zal ontvangen, tav. 31.500.terwijl maar nodig is een som van 16.500. De uitgave is dus ruimschoots ge dekt. Het college ki'eeg machtiging om in vooi'komende gevallen herbouwplich- ten over te nemen en om met de Vér. Chr. School 't Zand een regeling aan te gaan in verband met de oorlogs schade. De directeur van Slachthuis- Keuringsdienst werd eerst thans offi cieel benoemd, daar dit in 1942 ver zuimd was en de gemeenschappelijke regeling met betrekking tot deze dienst werd vastgesteld. De heer H. J. Flierman (Arb. bracht naar vo ren, dat de slagers voor de diensten, die de gemeente verricht, slechts de helft van de werkelijke kosten be talen. Hij drong er óp aan, dat de tax-ieven zo spoedig mogelijk in over eenstemming worden gebracht met de exploitatiekosten. Dit zal inder daad gebeuren. KUNST. Concert „De Symphonie" te Goes Het was voor de bezoekers van het concert, dat gisteravond te Goes door „De Symphonie" werd gegeven, een grote teleurstelling, dat de viool soliste, Adrienne de Smet, na de pauze niet meer optrad. Zg was na melijk onwel geworden naar de voorzitter der Orkestvereniging, de heex- C. van Zweden, mededeelde en daarom niet in staat om Bruch's vioolconcert in g klein te spelen. De teleurstelling van het publiek was volkomen begrijpelijk, vooral omdat het spel van de violiste voor de pauze ongetwgfeld wist te boeien. In Beet hoven's „Romance in G" en ook in „La Folia" van Corelli bewees zij, dat zij haar instrument technisch be heerste. Eigenaardig was bij deze violiste, dat haar spel een enigszins mannelijk karakter droeg, zodat men even aan haar forse en degelijke streek moest wennen. Overigens kon men voor het musiceren van deze Haagse violiste waardering hebben. Het oi'kest, dat onder leiding van de heer J. H. Tamminga, werken van Gounod, Mozart en Beethoven uit voerde, heeft zijn uiterste best ge daan om ondanks het uitvallen van van mej. de Smet, het concert toch geheel te doen slagen. „De Sympho nie" is geen groot orkest en dat is begrijpelijk omdat men in een plaats van 13.000 inwoners nu eenmaal geen uitgebi'eid symphonie-orkest mag verwachten. Deze kleine gi-oep speelt echter met veel enthousiasme en bezit een grote musiceervreugde en juist daarom is het toch altijd éen genoegen om naar deze mensen te luisteren. Natuurlijk zijn er aanmer- kingen te maken men zou bijv. graag wat groter tegenstelling wen- 'ussen fortissimo en pianopassa ges, wat meer zangerigheid bij de strijkers, wat meer samenspel tussen de diverse instrumentengroepen maar aan de andere kant moet men er respect voor hebben, dat men het aandux-ft symphonische muziek uit te voeren. Het resultaat mag gehoord worden. Bovendien is er een stijgen de lijn in de kwaliteit van deze con certen te constateren. In elk geval staat vast dat men in Goes ernstig ti'acht om goede symphonische mu ziek te doen klinken en dit streven verdient alle lof. Misschien zou het mogelgk zijn voor „De Symphonie" om bij' een volgende uitvoering in een normale bezetting te verschgnen, zodat dan de piano en het harmo nium, die wel in een Salon-orkest, maar niet in een gemiddeld Sympho- nie-ensemble thuis lioi'en, verdwe nen zijn. De K. Ondervond grote vertraging Had men gedacht reeds vorige winter te starten met het 5-jarenplan voor. het t-b.c.-vry maken van de Nederlandse rundveestapel, de voorbe reidingen, die regering nodig achtte waren van zo lange duur, dat tót op heden het fiat van de minister voor dit 5-jarenplan niet is verkregen. Er /(jn evenwel voortekenen, dat de minister binnenkort het plan zal goed keuren, aldus dr. G. Wagenaar, directeur van de, Prov. Gezondheidsdienst voor dieren, in een bijeenkomst van de Kring West Zeeuwsck Vlaanderen onder voorzitterschap van de heer G. Vercraye te Oostburg. De provinciale gezondheidsdienst heeft alle maatregelen Ogenomen om nog deze winter te beginnen, aange zien er anders weer een geheel jaar Vex-loren gaat. Daarvoor is echter nodig, dat de boeren hun bijdi-age gi-oot 4.- per dier reeds nu betalen en genoegen willen nemen met een latere uitkering van de vei'goeding, die gesteld is op de verwijdering van de reageerders uit hun stallen. Indien men deze winter in West- Zeeuwsch-Vlaanderen begint kan de veestapel daar in Mei 1951 reeds t.b. c.-vrij zijn. In het afgelopen jaar is de t.b.c. on der het rundvee in deze streek iets toegenomen namelijk van 10.5 pet. re ageerders tot 11.8 pet. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling, besloten de aanwezigen de plan nen van de Prov. Gezondheidsdienst te steunen, indien van de minister de garantie wordt verkregen, dat hij met de plannen accoord gaat. Daarna bi-acht de heer Iz. van Cruij ningen het jaarverslag uit, waarin werd medegedeeld, dat in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen onder 't rund vee 7 open lijdei's aan t.b.c. waren ontdekt (in geheel Zeeland 40). In West-Zeeuwsch-Vlaanderen waren 594 stallen t b.c. vrij. terwijl 238 een B-kaart hadden, en 340 een rode ver klaring. De bestuursleden P. L. Mangnus en A. de Hullu-Leenhouts werden her kozen evenals het hoofdbestuurslid, de heer van Cruijningen. Dr. Wa genaar deelde nog mede, dat is op getreden tegen een handelaar, die tu- berculinespuiten in de handel bracht, waardoor t.b.c.-bestrijding vrijwel on mogelijk zou worden. Tot slot werd een film over mond en klauwzeer vertoond. Gooise Zeeuwen hadden gezellige avond De vereniging „De Zeeuwen" voor Hilversum en omgeving hield haar eerste ontspanningsavond - in- dit sei zoen. Er werd een gevarieerd pro gramma geboden, dat begonnen werd met een optreden van de „Zeeuwse Accordeon Duivels". Onder ademloze stilte werd een de clamatie aangehoord van mevr. Huysman—Griep uit Rilland Bath, die fragmenten uit het werk van Den Doolaard „Het verjaagde water" voor droeg. Zeeuws geschenk voor de VARA-secretaris Als blijk van waardering voor het vele werk, dat de Secretaris-pennin- meester van de V.A.R.A,, de heer J. W. Lebon voor de Zeeuwse V.A.R. A.-afdelingen heeft verricht, werd hem door de voorzitter van het district Zeeland, de heer S. J, Wij- nands uit Hansweert een theemuts in de vorm van een Zeeuwse pop over handigd. Wegverbelering in Zeeuwsch-Vlaanderen Op 29 November zal door Ged. Sta ten van Zeeland te Middelburg wor den aanbesteed de uitvoering der ver betering van de weg Hulst—Nieuw Namen, met zijtak naar Clxnge, weg- vak L. Nieuwstraat, gedeeltelijk gele gen in de gemeente Clinge en- 2002 me ter lang. Begrafenis L. Bouter Dinsdag werd op de Algemene bc- jraafplaats te Zierikzee het stoffe- .gk overschot van de heer L. Bou ter, oud-leraar aan de Rgks-H.B.S. te Zierikzee, ter aarde besteld. Aan de groeve sprak dr. J. J. Westendorp Boerma, rector van het Lyceum, die de overledene schetste als een stille werker, aan wie velen het begin en de grondslag van een goede loopbaan te danken hebben. Hij x-eleveerde, dat dit in betrekkelgk korte tgd, de tweede oud-leraar der R.H.B.S. is, die grafwaarts gebracht werd. De zoon, dr. G. Bouter, directeur van de R.H.B.S. te Middelharnis, dankte voor de laatste eer, zijn vader bewe zen. Plan voor aankoop van 4 Westminsterklokjes De nieuwe spits, die op de toren van Groede is verrezen, werd gister avond officieel overgedragen aan het gemeentebestuur. Het was precies een jaar geleden, dat de spits door blik seminslag afbrandde. Er heerste Dinsdag vreugde in Groe de. Het genieentehuis, het Prinses Ma- rijkeplein, de parochieput met fontein en de torenspits waren des avonds feestelijk verlicht. In het gemeentehuis ontving burge meester J. C. Everaers onder het ge beier van de klokken een groot gezel schap. Hij bracht dank aan allen, die tijdens de brand hulp hadden verleend, aaix de architecten, de aannemer en de ambachtslieden, die de nieuwe spits, hadden gebouwd. Hij memoreerde de medewerking van de Commissaris der Koningin en bracht hulde aan de heer Hammacher, die de sloot gaf tot een inzameling, waardoor thans de wijzerplaten van de torenklok verlicht kunnen worden. Nadat bloemen waren aangeboden aan de dames Hammacher cn Messer, en aan de ambachtslieden sigaretten waren overhandigd, deelde de burge meester nog mede, dat plannen be stonden om een carillonfonds te vor men voor de aankoop van 4 kleine Westminsterklokken, die namen zul len krijgen van de vier prinsesjes. Wethouder C. W. Cijsouw bracht hulde aan burgemeester Everaei'S voor zijn onvermoeide arbeid. Nadat dr. M. W. Jongsma een film van de torenbrand had vertoond, ging men met het muziekcorps EMM voor op naar het Prinses Marijkeplein, waar na een toespraak van de burge meester, de verlichting van de wyzer- platen werd ingeschakeld door de heer Hammacher. Het muziekcorps speelde tenslotte „Wilt heden nu tre den". In hotel „De drie Koningen" bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. BENOEMINGEN. Tot hoofd der Chr. School te Oud- Vossemeer is benoemd de heer G. v. Dalen te Veenendaal. De heer J. A. Slager te St. Annaland benoemd tot onderwijzer aan de B.L.O.-school W Edo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2