PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Plotselinge terugtocht van de communisten in N.W.-Korea Middelburgs oorlogsmonument gisteren onthuld YAMIN TEVREDEN OVER EERSTE CONTACTEN IN NEDERLAND PROGRAM BEZOEK KONINKLIJK PAAR AAN LONDEN 0E BILT V.N.-eenheden kregen geen contact Kantlijn COMMUNISTISCH BESTUUR IS ONGEWENST IN NEDERLAND Ontroerende herdenking van de gevallenen VOORSPELT.- 193e Jaargang - No.262 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. oen Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred G. Ballintijn PI. verv.: VV. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 7 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 1 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355. 4 lijnen Ib.g.g. 2861 of 2160): M'burg. Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tei 2475 ib.g.g 2226); Oostburg: Pr Mauntsstr. 12. tel. 102. Terneuzen. Brouwerijstr. 2; Zierikzee: X. Bogardstr. C 160. tel. 26 Amerika verzocht bijeenkomst Veiligheidsraad Communistische strijdkrachten in Noord-West-Korea hebben Maandag onverwacht het contact met de verbonden troepen verbroken en zijn naar het Noorden teruggetrokken. De omvang van deze plotselinge terugtocht is nog niet bekend, evenmin als de reden. Overal langs de frontlinie meld den eenheden van de V.N. dat zij er niet in kunnen slagen contact met de communisten te krygen, ondanks agressieve patrouillegang. Volgens waarnemers te Tokio is het mogelijk, dat deze troepen zich terugtrokken wegens zware verlie zen en wachten op versterkingen uit Mandsjoerije. Volgens een andere sug gestie zouden de Chinezen slechts een „bufferzone" ten Zuiden van de Ja- loe willen scheppen ter bescherming van de belangrijke hijdro-electrische installaties. President Truman heeft Maandag een lang telefoongesprek met de mi nister van buitenlandse zaken Ache- son gehad over de toestand in Korea. Na afloop daarvan werd officieel medegedeeld, dat de Amerikaanse regering om een speciale bijeenkomst van de Veiligheidsraad heeft verzocht tegen Woensdag a.s. om de ernstige toestand te bespreken, die geschapen is door de Chinese interventie. Mac Arthur heeft in een speciaal rapport aan de Ver. Naties medege deeld dat zijn strijdkrachten in Ko rea in gevecht zijn met Chinese com munistische eenheden. De generaal besluit zijn rapport al dus: ..Het aanhoudend inzetten van Chinese communistische strijdkrach ten in Korea en de vijandige houding, die door deze militaire eenheden, on verschillig of zij zich binnen of bui ten Korea bevinden, wordt aangeno men, zijn zaken welke ik verplicht ben onverwijld onder de aandacht der Ver. Naties te brengen". Volgens berichten, die Maandag door radio Peking zijn omgeroepen, nemen talrijke Chinese vrijwilligers dienst om aan de zijde van de Noord-Kore- anen te strijden. Volgens de radio hebben zich te Moekden alleen 1800 vrijwilligers gemeld, terwijl de boe ren uit de buurt paarden en karren hebben aangeboden voor de inten dance. IN HET DEFENSIEF. Een woordvoerder van Mac Arthur's hoofdkwartier te Tokio heeft medege deeld dat de troepen der Verenigde Naties er. na vier dagen van harde strijd, Maandag in waren geslaagd een krachtige verdedigingsstelling te betrekken in het gebied ten Noord- Westen van de Tsjongtsjon. De vijand poogt niet meer de verbonden strijd krachten te verdrijven. De verbon den troepen zijn evenwel nog in het defensief. Maarschalk Boeganin herdacht de revolutie „Kamp van de vrede tegen Kamp van de oorlog" Maarschalk Nikolai Boelganin, vice- premier van de Sow jet-Unie, heeft Maandag, aan de vooravond van cie jaarlijkse herdenking van de revolu tie, via radio-Moskou het gebruikelij ke jaarrapport voorgelezen. In de Bol- sjoi-schouwburg verklaarde de maar schalk voor een gehoor van vertegen woordigers van beroeps-, politieke en legerorganisaties van Moskou, dat de voornaamste doelstellingen van het vijfjarenplan ruimschoots bereikt wa ren. De maarschalk bracht de uitspraak van Stalin in herinnering, dat het be staan van verschillende stelsels geen belemmering behoefde te wezen voor samenwerking tussen landen en in het bijzonder met de Ver. Staten. Maar zo voegde hij er aan toe: ,JEr is na tuurlijk verschil tussen een verlangen naar samenwerking en de mogelijk heid van samenwerking. Deze laatste is er altijd". Boelganin verklaarde, dat het kamp van de vrede werd aan gevoerd door de Sowjet-Unie. het kamp van de oorlog „door de leiders van de Amerikaanse imperialistische expansie". In Korea hadden de imperialisten enkele militaire successen geboekt, doch hadden daarmee de strijdlust van het Koreaanse volk niet kunnen temperen. De heer Franco, die in Spanje dic tator is, wordt tegenwoordig niet meer zo onvriendelijk aangeke ken als voor de oorlog. Toen was hij gelijke van Hitler en Mussolini en het zag er naar uit, dat hij na de oorlog zijn matten op zou moeten rollen. Edoch: de heer Franco is goed anti- communistisch en zijn land wordt zelfs een bolwerk tegen het communisme genoemd. En als men tegenwoordig an ti-communistisch is dan is men in de gratie. Zelfs de Verenigde Naties en de Nederlandse regering gaan weer vriendelijk doen tegen de heer Fran co. Zij streven naar verzoening en van de Nederlandse regering hadden wij dat niet verwacht. In Spanje zijn vrijheid en democra tie onbekende begrippen. Nederland heeft tegen de Duitsers gestreden voor deze steunpilaren van een goede men selijke samenwerking. Nederland heeft bovendien met Spanje bitter weinig uit te staan. Daarom ware het beter geweest als Nederland Spanje en de heer Franco rustig links had laten lig gen. Men had dan de meerderheid van ons volk, die niets van Franco en zijn methodes hebben moet, een pijnlijke ervaring bespaard. Gedeputeerde Staten van Zeeland gaan de provinciale Schoon heidscommissie nieuw leven in blazen. Het is een besluit, dat toejui ching verdient, maar dat helaas ja ren eerder had moeten worden geno men. Men begrijpe ons goed: Ged. Sta ten hadden in de eerste jaren na de bevrijding wel andere dingen aan hun hoofd, dan de loutere schoonheid. En belangrijker dingen! Maar wie ziet. wat er in Zeeland aan lelijks gebouwd Is, kan niet anders dan bij de schoon heidsplannen van Ged. Staten uitroe pen: Was men in 1946 maar op dat denkbeeld gekomen! Moge intussen de Provinciale Schoonheidscommissie na haar herle ving veel bereiken voor Zeelands welzijn. De pieuwe verkeerswetgeving heeft medische keuring voor het ver- krijgen van een rijbewijs over bodig gemaakt. En terecht. Want de er varing leert, dat niet de lichamelijk gehandicapten, maar de pechvogels schuld zijn aan de meeste verkeerson- gei -£.en" °nafh. soc. Parool schrijft daarover onder meer: „Ook voor wie niet zo ver wenst te gaan als vele psychiaters, is het dui delijk. dat vele ongelukken hun oor zaak hebben m de persoonlijkheid van de „ongeluksvogel". Het is de laatste tijd statistisch zeer goed nagegaan bij grote groepen mensen: taxi-chauffeurs piloten m opleiding en industrie-arbei ders. o.a. in Engeland en Amerika m.aar ook in ons land. Steeds blijkt hierbij, dat een betrekkelijk klein per centage der arbeiders een groot per centage van het totale aantal ongeluk ken veroorzaakt of ondergaat: zo ver oorzaakten in een Amerikaans onder zoek zeven procent der chauffeurs vijftig procent der ongelukken en in Engeland bleek dat vijf en zeventig procent der industrie-ongevallen aan «en procent der arbeiders overkwam Het bleek bovendien een individuele eigenschap te zijn; wie in één iaar veel ongelukken had. had ook in de daarop volgende jaren vele ongeluk ken en omgekeerd, wie het eerste jaar weinig of geen ongelukken had, bleef ook de volgende jaren vrij. Tijdens de oorlog werden daarom ook leerling- piloten, die binnen een bepaalde tijd een te groot aantal ongelukken had ding" mtgesloten van verdere oplei- Geen rijbewijs dus meer voor notoi re pechvogels! „Beide partijen dragen schuld, dat de sfeer minder gunstig is dan ten tijde van de R.T.C." De Indonesische parlementaire missie onder leiding van dr. Soekiman heeft vorige week reeds contacten gehad met de Nederlandse minister-pre sident, dr. Drees, met dc minister van Uniezaken, .nr. Van Maarseveen en met de staatssecretaris Blom en voorts met de voorzitter van de beide Ka mers der Staten-Generaal on met de leden van de Commissie voor Unieza ken uit de Tweede Kamer, aldus een mededeling van de woordvoeder van de missie, de heer Yamin. Over zyn eerste contacten in Nederland ver klaarde de heer Yamin verder niet ontevreden te zyn. „Ik zelf ben een overtuigd voorstander van samenwerking in Unieverband", aldus Yamin. Tot zyn spijt constateerde Yamin, dat de sfeer van samenwerking en de algemene stemming in Nederland ten opzichte van Indonesië minder gun stig is dan ten tijde van de R.T.C. De woordvoerder van de Indonesi sche missie nam aan, dat beide par tijen hieraan wel schuldig zijn. Overigens was hij van mening, dat een vruchtbare samenwerking eerst Zondag werden door de Royal Marines, de Royal Navy en de gemeente Westkapelle, kransen gelegd by het landingsmonument te Westkapelle waar de landing der geallieerde troepen werd herdacht. Ambonnezen op Java demonstreren Meer dan 100 Ambonnese jongelui hebben in Djakarta gedemonstreerd tegen de aanval op Ambon en in hotel des Indes een verklaring afgegeven voor' de UNCI. Zuid-Molukse vrouwen te Soeraba- ja hebben via de UNCI een brief aan de Veiligheidsraad gericht, waarin ge zegd wordt, dat „op de Zuid-Moluk- ken onschuldige vrouwen en kinderen gedood worden door granaten van In donesische agressoren, die de mense lijke rechten van het volk der Zuid- Molukken aantasten". Zij vragen de raad om opdracht te geven het vuren te staken. Andere Ambonnezen in Oost-Java hebben de Veiligheidsraad getelegra feerd. dat de berichten over de bezet ting van Ambon „slechts propaganda zijn om elke bespreking in de Raad te voorkomen". Accountant uit Voorburg verdacht van verduistering Enkele weken geleden kwamen er bij de recherche van het bureau Berg- singel te Rotterdam klachten binnen van sleepbootkapiteins, die waren aan gesloten bij de coöperatieve vereni ging „Renata". Zij waren ontevreden over het lange uitblijven van het sleeploon, dat hun door de coöperatie wordt betaald. Het is nu gebleken, dat er gelden zijn verduisterd. De grootte van het bedrag is nog onbekend, hoewel vast staat, dat het om een groot bedrag gaat. Verdacht van deze verduistering is aangehouden de 49-jarige accountant W. G. H. uit Voorburg. Niet meer ontwaakt uit de „Evipan-slaap" PATIËNT TIJDENS BEHANDELING OVERLEDEN In Zevenhoven bn het Zuid-Holland se plassendorp Nieuwkoop is (Lezer dagen de 27-jarige A. K. tijdens een tandheelkundige behandeling in Evi pan-slaap overleden. Hij werd door middel van een injectie verdoofd en hem werden tanden en kiezen getrok ken door een tandarts onder toezicht van een medicus. Na de behandeling bleek, dat K. was overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. ontstaan zal als alle nfbeilijkheden en wrijvingspunten (Irian) uit de weg zijn geruimd. Yamin sprak als zijn overtuiging uit, dat de kwestie Irian tussen Nederland en Indonesië zonder inmenging van derden kan worden opgelost. Wy willen, aldus Yamin, de oplossing bepaald niet zoeken door tussenkomst van derden. „Het feit. dat de missie eerst naar Nederland is gegaan en niet naar het buitenland, bewijst dat wij in alle eerlijkheid naar een overeenkomst met Nederland willen streven. Wij hopen ook, dat het niet nodig zal zijn andere landen te bezoeken", aldus Yamin. Hedenavond zal de missie een be spreking hebben met de leden van de Commissie voor Uniezaken uit de Eerste Kamer en vertegenwoordigers van de P.v.d.A. uit de Eerste en Tweede Kamer. Twee staatsieritten door de stad Maandagavond is te Londen bekend gemaakt, dat gedurende het officiële bezoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Londen, dat op 21 No vember a.s. zal beginnen en vier da gen zal duren, twee staatsieritten door de Britse hoofdstad zullen worden ge maakt. Voorts zal op het paleis van Buckingham een banket worden aan geboden en een noenmaal in „Guild hall" zal worden gehouden. Koningin Juliana en prins Bernhard zullen, gedurende hun verblijf te Lon den, de gasten van koning George en koningin Elizabeth zijn. Zij zullen per vliegtuig naar Nederland terugkeren. De belangstelling van koningin Julia na voor jeugdwerk blijkt ook uit het programma voor het bezoek. Op 23 November a.s. zal koningin Juliana in het gebouw van de Neder landse ambassade een receptie bijwo nen welke wordt gehouden voor ver tegenwoordigers van jeugdorganisa ties. Op dezelfde dag zal zij een be zoek brengen aan de nederzetting „time and talents'", waar jeugdige personen een opleiding ontvangen zo wel op kunstgebied als in handenar beid- Koningin Juliana en prins Bernhard vertrekken op Maandag. 20 Novem ber a.s. met de „Jacob van Heems- kerek" uit Rotterdam. In het Nauw Leverde België wapens aan communistisch China? Regering ontkent het Het Belgische blad „La Cité" heeft onthuld, dat Belgische wapenfabrikan ten wapens leveren aan communis tisch China. Uit statistische gegevens zou zijn gebleken, dat China voor on geveer 238 millioen wapens en muni tie uit België heeft gekregen, geduren de de eerste negen maanden van dit jaar. Naar aanleiding hiervan wordt van de zijde der Belgische regering verze kerd, dat geen enkele wapenexport naar dat land werd toegestaan. Hier aan wordt toegevoegd, dat een strenge contröle wordt uitgeoefend op de uit voer van wapenen en dat voor iedere export daarvan vergunning nodig is. van Calais zal een escorte van de Britse vloot, samengesteld uit torpe- dobootjagers, de „Jacob van Heems- kerek" tegemoet varen, terwijl vlieg tuigen van de Britse luchtmacht voor een geleide in de lucht zullen zorg dragen. De Britse kruiser ..Cleopatra" zal, op de dag van aankomst, de „Ja cob van Heemskerck" uit Dover tege moet varen en met een salvo saluut schoten begroeten. De hertog van Gloucester zal ver moedelijk te 12^5 uur plaatselijke tijd aan boord van de Nederlandse oor logsbodem gaan en het Nederlandse Koninklijke Paar namens Koning en Koningin van Engeland verwelkomen. Engeland koopt Russisch graan Het Britse ministerie voor de voed selvoorziening heeft Maandag be» kend gemaakt, dat Engeland met de Sowjet-Unie een overeenkomst heeft gesloten, volgens welke de Sowjet- Unie 800.000 ton graan zal leveren. Minister s'Jacob uit Amerika in ons land terug „Ik wilde liever een dagje uitslapen" Met het KLM-lijntoestel uit New York arriveerde Maandagmiddag om één uur op Schiphol de minister van Oorlog en Marine, mr. H. L. s'Jacob en de plaatsvervanger van de minis ter van Buitenlandse Zaken, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouer, die in Amerika de bij eenkomst van ministers van Defensie der by het Atlantisch Pact aange sloten landen hebben meegemaakt. Minister s' Jacob zou oorspronkelijk Zaterdag in Nederland zyn terugge keerd, doch het vliegtuig had motor storing en de reis werd vertraagd. Op de vraag der op Schiphol aanwe zige journalisten, waarom de minis- ter niet met het vliegtuig van Zondag was teruggekeerd, antwoordde hij: „Ik was erg moe en wilde liever een dagje uitslapen. Ik heb geen specia le besprekingen gehad in de tussen- tijd". Minister s' Jacob vertelde, dat hij het gevoel had, dat de Fransen met het plan Pleven min of meer alleen staan. Het is zeker niet zo, dat Bel gië en Nederland zich achter het Franse voorstel zouden scharen. „Het Franse voorstel", zo zeide hij „dat ter conferentie naar voren werd gebracht, valt samen met een Ame rikaans voorstel dat reeds ter tafel lag en dat ter conferentie nader be zien is". De vraag of ter conferentie ge sproken is over de aanleg van vlieg velden en andere militaire objecten in het kader van het Atlantisch Pact beantwoordde minister s'Jacob ont kennend. De minister zal zo spoedig mogelijk het kabinet rapport uit brengen over de conferentie. De heer Tjarda van Starkenborgh vertrekt Woensdag a.s. waarschijnlijk weer naar Amerika. Tas met 25.000 spoorloos verdwenen Een kantoorloper van de N.V. Wm. H. Muller en Co. uit de Zeemanstr. te R'dam haalde Zaterdag een bedrag van 25.000 bij een bank aan de Blaak. De tas bond hij aan de zijkant van de bagagedrager van zijn brom fiets. Bij de zaak gekomen bleek de tas met inhoud te zijn verdwenen. Men vermoedt dat het handvat is ge broken. De tas is nog niet terecht. De raad van Finsterwo'de zal naar huis gestuurd worden By de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend om het overwegend communistische gemeentebestuur van Finsterwolde op zy te zetten en de betrokken gemeentelijke bevoegdheden door'de burgemeester te doen uit oefenen. Men is van mening, dat de huidige toestand in deze Groningse gemeente niet langer kan worden gecontinueerd, omdat de communistische leden der bestuurscolleges by de uitoefening van hun functie een politiek volgen, welke duidelijk aantoont, dat zij zich van de Nederlandse opvat tingen hebben losgemaakt en kennciyk beogen het wettelijk gezag te on- dermynen. De Communistische gezagsdragers schromen niet, welbewust en syste matisch, wettelijke en andere voor schriften te negeren en een onjuiste toepassing daarvan te sanctionne- ren. Het is niet te verwonderen, dat op deze wijze by het getroffen deel der bevolking het gevoel heerst van te leven in een staat van volslagen rechteloosheid. De communisten trachten de bur gemeester, de heer Tuin (soc.) en an- Bronzen mannenfiguur vertotkt dankbaarheid der burgerij voor bevrijding van haar stad Op geen andere plaats in Middelburg Is het contrast tussen vernietiging en opbouw, oorlog en vrede, zo sprekend als op het kleine plein aan de Groenmarkt, dat begrensd wordt door de gerestaureerde Statenzaal en Nieuwe Kerk en de nog niet herstelde AbdyvleugeL Op dat plekje, één der oudste gedeelten van de stad, begon gistermiddag om 4 uur precies zes jaar na de joyeuze entrée van de bevryders In Middelburg een tref fende herdenkingsplechtigheid, die culmineerde in de onthulling van een byzonder fraai en zinvol oorlogsmonument. Dit gedenkteken zal tot in lengte van dagen herinneren aan alle Middelburgse slachtoffers van de oorlog 19401945 en tevens dankbaarheid der burgery voor de bevryding van haar stad vertolken. Talrijke genodigden woonden de onthulling bij van het door prof. L. O. Wenckebach uit Noordwijkerhout vervaardigde en door een comité uit de burgerij, gesteund door het Mid delburgs Hulpcomité, aangeboden monument. Wij merkten o.a. op mevr. S. C. de Casembrootbsse Van der Feltz, echtgenote van de Commissa ris der Koningin, de Gedeputeerden mr. dr. A. J. J. M. Mes en C. Philipse. de griffier der Staten, dr. B. D. H Tellegen, het college van B. en W. en talrijke raadsleden, de beeldhou wer, de garnizoenscommandant, ma joor J. Potteboom, het Tweede Ka merlid mr. W. F. E. Baron van der Feltz, de heer J. P. Maljers namens de Gemeenschap Oud-Illegale Wer kers, hoofden van dienst, e.a. Op de Groenmarkt waren vele Middelbur gers verzameld. Om klokslag 4 uur opende een En gelse inwoner van de stad, lid van de signaalafdeling van „Achilles", de plechtigheid met een trompetsignaal, waarna gedragen de tonen klonken van Ps. 68, gespeeld door het Middel burgs Muziekkorps onder leiding van de heer Joh. H. Caro. Vervolgens sprak pastoor H. Snel vanaf het met de driekleur getooide spreekgestoel te een kort stichtelijk woord. „Wij zijn hier tezamen", zo zei hij, „om ons te bezinnen op de ellende en de verdrukking, die achter ons liggen en om hen te gedenken, die voor de vrijheid het hoogste offer brachten Daarbij kan de gedachte aan God niet worden gemist, want Hij is het, die de mensen beproeft voor hun eigen heil. Moge dit monument ons steeds aansporen gevolg te geven aan de oproep „Sursum corda", de harten omhoog; dan zal het blijvende waarde hebben". De nestor van de Middelburgse predikanten, ds. P. J. F. van Voorst Vader, las Psalm 66, „Juicht Gode, gij ganse aarde" en bad het Onze Va der, waarna plechtig het „Wilt beden nu treden" weerklonk. DE BETEKENIS VAN DE VRIJHEID. Het monument werd namens het comité uit de burgerij aan het ge meentebestuur overgedragen door mr. A. J. van der Weel. Deze riep de be zettingsjaren in herinnering, de „langste en moeilijkste periode van ieders leven". Vier-en-een-half jaar zijn aanvallen gedaan op onze eeuwenoude vrijheid en zagen wij de grondslag wegvallen van alles, wat ons juist, goed en rechtvaardig voor kwam. Maar ondanks alles bleef bij de Nederlanders, die in de oorlog een band vormden, zoals wij nooit tevo ren en ook niet meer daarna hebben gekend, het geloof, de moed, het ver trouwen, ja, de zekerheid leven, dat een andere tijd zou aanbreken. En dit geschiedde: onder knetterend granaatvuur en hevige regen kwam de vrijheid tot ons. Velen onzer heb ben dit monument niet meer mogen beleven. (vervolg op blz. t) dere met overheidsgezag beklede niet-communistische personen, wan neer zij zich niet wensen te voegen naar de eisen der communistische in woners, te intimideren en te verne deren. Zo werd de burgemeester in 'n openbare raadsvergadering toege voegd, dat met personen van zijn slag zal worden afgerekend, zodra de arbeidende klasse in Nederland 't heft in handen neemt. De grondwet doet de wetgever het middel aan de hand om dit gemeente bestuur op zy te zetten. Gebruik van dit middel acht de regering onver- mydelyk. DE RAAD BIJEEN Maandagmiddag kwam de gemeen teraad van Finsterwolde in verband hiermede in spoedeisende zitting bij een. Van de zijde van het publiek bestond hiervoor een overweldigende belangstelling. De communistische wethouder H. Haaken ontkende, dat er inbreuk was gemaakt op de ge meentewet of op de grondwet. De heer L. E. Everts sprekende namens de „rechtse fractie" wees er op, dat samenwerking met mensen, die een dreigende houding aannemen tegen de burgemeester en in de raad ver klaren, dat ze een communistische inval met „open armen zullen ont vangen", ondoenlijk is. Spr. had er geen bezwaar tegen, dat de raad naar huis werd gezonden. De burgemeester verklaarde, dat de communisten steeds een spelletje in de raad hebben gespeeld. Tal van besluiten moesten vernietigd wor den. Nadat de communistische raads leden zich uitvoerig hadden verweerd werd de zitting gesloten zonder dat een besluit of een motie was aange nomen. De raad te Finsterwolde bestaat uit 6 leden van de C.V.P., 2 P.v.d.A. en 3 van „Gemeentebelang". WEINIG VERANDERING. Geldig tot Dinsdagavond. Zwaar bewolkt met plaatselijk op klaringen en hier en daar, voorname lijk in het Noorden van het land, en kele lichte buien. In de ochtend plaat selijk mist, voornamelijk in het Zui den van het land. Meest matige wind tussen Noord en Noord-Oo^t. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1