NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN TOESTAND DER VRIJWILLIGF VERZEKERING PRECAIR DE STANDENLIJSTEN „De ernstigste zaak tot op heden" Juisi de blijvende werking is belangrijk CHEFAROX DE VROUW EN HET AMBT Zware straffen geëist tegen Wilton-Feyenoord-directie MAANDAG 6 NOVEMBER 1950 PROVINCIALS 2 ÈËUW SB CU U RAN'l Wegens overtreding Pachtbesluit 300 boete. Dc Tuchtrechter voor de Prijzen te Middelburg» legde A. M. te Kruidin gen een boete van 300 op, in ver band met het feit, dat deze in de laatste jaren land had verpacht, zon der <tat hiervoor een pachtovereen komst was aangegaan. Daarbij kwam. dat hy de prysvoorschriften aanzienlijk had overtreden. Naar de Tuchtrechter verklaarde had hij nog nimmer een zo ernstige zaak behan deld. De verdachte gaf de overtredingen volmondig toe. maar verklaarde de eerste jaren van de verpachting niet op de hoogte te zijn geweest van het bestaan van een Pachtbesluit. Latei- was dat wel het geval, maar toen had hij zich door diverse omstandigheden van de bepalingen niets aangetrok ken. Verder bracht M. naar voren, dat hij. alvorens tot verpachting over te gaan, zelf nog werkzaamhe den op het land had verricht. Naar zijn mening verhoogde dit de pacht prijs, evenals het feit. dat door di verse pachters speculatieve gewassen waren geteeld. De Tuchtrechter was het met dit laatste eens. indien al thans al het land voor deze specula tieve leelt aangewend was. hetgeen niet het geval is geweest. Bij het be palen van de hoogte der boete hield hij rekening met de minder gunstige financiële omstandigheden van M. Rayonvergadering Alg. Ned. Bouwarbeidersbond. Zaterdag kwamen de dag. besturen van de afd. O. Z. Vlaanderen, Schou wen- en Duiveland, Tholen en Zuid- Beveland van de Alg. Ned. Bouw arbeidersbond in „De Prins van Oran je" te Goes in rayon vergadering' bij een onder voorzitterschap van de heer A. Buys uit Goes. Als spreker trad op de heer D. Immig. districtsbestuur der van de A.N.B. uit Middelburg. De ze hield een referaat over de organi satie. hoe deze werkt en is samenge steld. Op deze uiteenzetting volgde een geanimeerde bespreking. Na een gemeenschappelijke broodmaaltijd konden de afgevaardigden in de mid dagvergadering vragen stellen en hun wensen naar voren brengen. Hierbij werd ero. m. op gewezen dat men het als een onrecht beschouwt, dat bij de Ziektewet rog steeds de zgn. carenz- dagen worden aangehouden. Ook werd de overtreding van de 48-urige ar beidsweek besproken. In overweging werd gegeven een excursie naar Am sterdam te maken, waar dan het bondskantoor eens zou kunneh wor den bezichtigd. Ook zou men het houden van rayon vergaderingen gesti muleerd willen zien, omdat deze van groot belang zijn. Tot slot hield de voorzitter nog een warm pleidooi voor „Humanitas". De ze zai zich op het gebied van gezins zorg begeven ten behoeve van niet- kerkelijke mensen. Tot klerk in vaste dienst der N.V. Prov. Zeeuwse Electriciteits Maatschappij te Middelburg is benoemd de heer M. J. Beije te Arnomuiden. Mfiddelbu: a VAR A-FEESTAVOND Ook in Middelburg hebben de vrien den van de zilveren V.A.R A. die de grote Schuttershofzaal nagenoeg geheel vulden een bijzonder ple zierige avond beleefd door het optre den van „De Notenkrakers", die de vlotte cabaretrevue ,,In dé Jan Ple zier" opvoerden. Gees de Lange, .Tan Lemaire, Max van Praag, Cora May en „Accordcola" wisten hun publiek aangenaam bezig te honden en ver wierven tenslotte een luid en wel verdiend applaus. Cora May kreeg als herinnering een doos babbelaars aangeboden. De heer H. Meyer uit Apeldoorn hield een kernachtige propagandarede. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer Radder. Men besloot een te legram van gelukwens te zenden aan de heer W. Lebon, één der oprichters van de Vara. BENOEMING OUDERLINGEN- EN DIAKENEN. Ter vervulling van een tiental va catures van ouderling der Ned. Herv. gemeente Middelburg, werden geko zen dc ltfeveh'A. Brcas, B. G. Scher mers. J. Marteijn, H. Wiersma, A. Verhagt. A. Janse, F. Hooglander, te voorzien in een vijftal vacatures, M. Blok. J. Jonker en A. Bliek. Om te voorzien in een vijftal vacatures werden tot diakenen benoemd de he ren A W. Strubbe. J. C. de Pagter, H. Smits en A. R. Roth. DB MOOIST VERSIERDE SCHOPPEN Ter gelegenheid van dc Boomplant- dag 1950 te Middelburg organiseerde de buurtvereniging 't Zand voor de jeugd een wedstrijd, wie zijn of haar schop het mooist versierd had. De uitslag luidt als volgt: I. Ada Polderman; 2. Jacques Jacob- sen; 3. Rinus Deurloo; 4. Willy Pol derman; 5. Annie Griep; 6. Leo Kamp; 7. Bonny Kooman; 8. Irma Minnaar; 9. Harmen de Ru; 10. Nel ly Polderman; 11. Eddy König; 12. Trudi Steutel. Vlissingen LEZERS SCHRIJVEN VLISSINGS MANNENKOOR D.O.U. Met voldoening las ik het verslag der laatöte uitvoering van het Vlis- sings Mannenkoor. Mij trof vooral de zinsnede ...Toch mag worden vastge steld. dat het met de uitvoeringen van het mannenkoor in stijgende lijn gaat. zodat men er op mag rekenen volgend jaar vorderingen in de zang te mogen horen" Van zelfsprekend is dat ook mijn wens. want steeds leef ik met het koor mee maar dit moet niet alleen gebeuren door de tegen woordige leden. Ik denk met dankbaai'heid terug aan de medewerking van de Vlissing- se burgery toen een nieuwe vlag werd aangeboden. Daarom doe ik nu op nieuw een beroep op de medewerking, want 27 Januari 1951 bestaat het mannenkoor 55 jaar. Moge dan het ledental zijn zoals het was. toen ik als oprichter begon met 52 le den. Ik vraag dus niet veel namelijk een flink mannenkoor, zodat onder de bekwame leiding van de heer A. Hol- laers vooruitgang in de zang bewaar heid worde met een versterkt leden tal Moge het zo zijn, dat dus het 55- jai'ig bestaan met een schiterende uit voering herdacht wordt. Ysselmonde C. Snoep Ere-lid Vliss. Mannenkoor ^genda MIDDELBURG. Vandaag. Electro: „Bagdad". (14 jr.), 7 cn 9.15 uur: Schouwburg: „Ons dage lijks brood". (18 jr.). 8 uur. Morsen. Schuttershof: P.Z.E.M.-re- vue „Confetti". 8 uur; Electro: „De Piraten van Capri", (14 jr.), 7 en uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „We gaan naar rijs", 7 en 9 uur; Luxor: „In de scha duw van New York". 8.uur. (18 j.) Morgen: „Muiterij aan boord". 8 uur, (14 ,i.); Alhambra: „De macht van de duivel", 7 en 9 uur. (14 j.) FEESTAVOND OUD-OORLOGSVRIJWILLIGERS In gebouw „Concordia" ie Vlissin- fen werd een feestavond gehpüfJen oor de oud-oorlogsvrijwilligers afd. Vlissingen. De voorzitter, de heer Th. van Zutphen, opende de bijeenkomst en verzocht de aanwezigen twee mi nuten stilte in acht te nemen ter- herdenking van de gevallenen, waar na het Wilhelmus werd gezongen. Daarna werd met de feestviering be gonnen. Hieraan werkten mede de cabaretclub ..Palingstraat en Omge ving". onder leiding van de heer Rob Verhage, met conferences van de heer A. v. d. Dood. Verder mevrouw Tromp, sporaan. op de piano bege leid door mevr. Sohier, en als bijzon dere attractie orgelbespeling door de heer C ij vat. Na afloop werden aan alle mede werkende dames bloemen aangebo den, waarna de heer Van Zutphen een dankwoord sprak. Met een gezellig bal werd de feest avond besloten. BEPLANTING ZEEMANSERVE. B. en W. van Vlisisngen stellen dc raad voor een crediet van f 300.te verlenen voor de beplanting van het middenterrein der z.g. Zeemanserve. Domburg OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL. In een voor dit doel bijeengeroepen vergadering werd definitief besloten een vereniging van ouders, die kinde ren op de kleuterschool te Domburg hebben, op te richten. Er gaven zicli reeds 38 ouders als lid op. In het be stuur werden gekozen de dames D. Edelman—Ghijsen en P. MaesVree- ke en de heren A. Houmes. C. Bim- mel en G. Provoost Jz. De statuten en het huishoudelijk reglement zullen in een volgende bijeenkomst behandeld worden. Na afhandeling van de huishoudelij ke zaken liet mevr. Trimpe Burger Van Strien met enkele door haar op genomen films het leven van de kin deren op school zien. Daarmr" oogstte zij veql bijval. WesikapeHe VERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL. De leden van de vereniging School met de Bijbel te Westkapelle verga derden onder voorzitterschap van de heer H. Wouters. Na gebed en een kort openingswoord werd bij de be- Feestavond Alg. Ned. Grafische Bona. De afdeling Walcheren en Zuid- Beveland van de Alg. Ned. Grafische Bond bood haar leden, die daartoe in groten getale naar het Schutters hof waren gekomen, Zaterdag in Middelburg een avond aan van kunst zinnig genot: het bestuur had voor deze jaarlijkse feestelijke bijeen komst het Nederlands Volkstoneel laten overkomen, dat een opvoering gaf van J. B. Priestley's: ..Ik ben hier eerder geweest." Dit spel heeft als uitgangspunt het mysterie van de tijd: aan Ons- schrijver de idee. dat de menselijke pensky's theorieën, ontleende de schrijver de idee. dat de menselijke existentie gevangen is en blijft in de tijdcirkel. Slechts weinigen slagen er in en dat ten koste van grote in spanning aan de steeds terugke rende rampspoed te ontkomen. „Ik ben hiei' eerder geweest" (met o.m. een voortreffelijke rol van Ben£>-oe- neveld als de wijsgerige banneling dr. Görtler) is reeds eerder in Mid delburg opgevoerd en naar aanlei ding daarvan door ons besproken. Evenals toen. waren ook ditmaal de toeschouwers uiterst geboeid: de kracht van Priestley's stukken is. dat zij voldoende dramatische kwalitei ten bezitten om ook de aandacht van degenen, die weinig belangstel ling hebben voor de philosofische aspecten, vast te houden. Vooraf hield het hoofdbestuurslid, de heer P. de Bruin, na ingeleid te zijn door voorzitter J. Wisse, een korte propaganda-toespraak, waar in hij er op wees. dat het ledental de 20.000 heeft overschreden en dat ieder zijn krachten moet inspannen om de 25.000 te bereiken. Een ge- animeerd bal hield na afloop van de toneelopvoering velen nog lang iri het Schuttelshof. Zeeuwse wijkverpleegsters vergaderden. Vrijdagmiddag vei gaderde in ho tel „Centraal" te Goes, de Kring Zeeland van de Ned. Bond van Wijk verpleegsters. Na een openingswoord van de voorz., zuster de Raad van Krabben- dykc. werd het huishoudelijk gedeel te afgewerkt waarna aan mej. Eb- bens het woord werd gegeven. Deze vertelde var. haar werk. n I. arbeidsbemiddeling voor vrouwen, om te trachten de juiste vromv op de juiste plaats te brengen, en ook vooral voor wijkverpleegsters van belang de biioridéve bemiddeling. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd weinig gebruik ge mankt. de tijd was ook te kort. Er stond n.l ook nog op het pro gramma een causerie van mevr. Scherphuisde Voogd, over het be zoek aan de Zweedse Ziekenhuizen. Een fimoje verduidelijkte het ge sproken woord. Op de film kwam duidelijk uit. dat de Zweedse staat millioenen uitgeeft voor ziekenhuizen en verpleegsters opleiding. Er heerst daar op dit ge bied een overbadige luxe. Na aan de spreeksters dank ge bracht te hebben, sloot de voorzit ster de vergadering. Het is heel eenvoudig om bij overtollig maagzuur het branderige gevoel tijdelijk kwijt te raken. Maar het mag niet in verdubbelde mate terugkeren I Neem voortaan Chefarox, want dit beschermt bovendien de maagwand met 'ngeleiachtiggenezend laagje yy yy Ds. S. P. de Roos sprak voor Hervormde ouderlingen te Middelburg. Vraêftjstuk „De vrouw op de kansel" is niet nieuw. Stuursverkipzing dc heer L. Lievcn- sc als bestuurslid herkozen. Tot leden van de controle-commissie worden benoemd dc heren J. Wester- beke Jzn. en J. Westerbeke Pzn. Na de pauze hield het hoofd der school, de heer A. H. de Vree een le zing over „Palestina en de Bijbel". Na deze interessante lezing volgde een bespreking.. UITVOERING ZANGVERENIGING. De Chr. gemengde zangvereniging „Looft den Heere". onder leiding van haar directeur, de heer M. P. Vente- vogel, gaf een uitvoering in de canti- ne van het Zwitserse kamp te West kapelle. Na opening door ds. W. Oosthoek, volgden een tiental liederen, waarvan enkele met orgelbegeleiding. De zang stond op hoog peil en werd met grote aandacht beluisterd. Ter afwisseling werd na de pauze het toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon" opgevoerd. In de pauze werd een verloting gehouden. Algemeen Middelburgs Ziekenfonds in 19'" Contributie-verhoging niet afdoende. De hoop, dat er in 1949 verbete ring zou komen in de onzekere toe stand, waarin bijna alle ziekenfond sen verkeren met betrekking tot hun financiën voor de vrijwillige verze kering, is ijdel gebleken, aldus het Zaterdag verschenen jaarverslag over 1949 van het Alg. Middelburgs Ziekenfonds. Niettegenstaande de contributie verhoging op 16 Jan. 1949, waar door ae totale contributie-ontvang sten van 113.450,75 in 1948 stegen tot 144.888.01 in 1949. bleef de fi nanciële toestand van de vrijw. ver zekering précair, gezien het nadelig saldo van 36.492.88 (in 1948 41.986,90). De stijging der kosten in 1949 van 28,50 tot 31,61 per ziel werd opgevangen door de ho- fere contributie-opbrengst, die van 19,50 op 25.20 per ziel kwam, doch hiermee werd nog geen finan ciële sanering van de vrijw. verze kering verkregen. Voor verplicht, en vrijwillig ver zekerden werden resp. de volgende kosten gemaakt: huisartsenhulp 43.508 en 26.742; genees- en ver bandmiddelen 46.139 en 31,009; specialistische hulp 47.822 en- 31.542; tandheelkundige hulp 23.085 en 14.263; verloskundige hulp 3905 cn f 1777; ziekenhuis- verpleging 58.856 en 42.947; uit wendige geneeswijzen 4568 en 2440; kunstmiddelen 5036 en 3548; ziekenvervoer 1594 en 2009; uitkering bij overlijden 1450; sanatoriumverpleging 762 en 12.160. De beheerskosten be droegen voor vrijw. verzekering 28.895 en voor verpl. verzekerden 12.143. Het nadelig saldo van de verplichte verzekering bedraagt 276.969,55. De tekorten over 1947, Ï948 en 1949, in totaal 47.121,11, staan op de balans in afwachting van een nadere regeling door mid del van subsidies uit het Verevenings fonds en andere nog te nemen maat regelen. ONECONOMISCHE OVERLAPPING. In het bestuur was een onderwerp van bespreking het feit, dat ener zijds in het grensgebied van Mid delburg twee ziekenfondsen werken (n.l. het AMZ en het A.Z. y,Walche ren" te Vlissingen) en anderzijds het AMZ werkte buiten dat grensgbied. Economisch gezien is dit niet ver antwoord. Deze opvatting wordt ge deeld door de Ziekenfondsraad en de kring Walcheren van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering der genees kunst. Waar echter de grensregelin gen op Walcheren nog niet definitief zijn, besloot het bestuur daarop te wachten alvorens verdere stappen te doen. Op 31 Dec. 1948 bedroeg het ledental van het AMZ 15.236, ultimo 1949 14 994. een achteruit gang van 262 dus. De algemene vergadering besloot in beginsel tot aansluiting bij één van de twee landelijke organisaties doch de keus is nog niet bepaald. Kcdervergadering Algemene Ned. Landarbeidersbond. Zaterdag kwam het Zeeuwse kader van de Algemene Nederlandse Land- arbeidersbond in de Pring van Oranje te Goes bijeen. Circa 100 afdelingsbe stuurders, afkomstig uit alle delen van Zeeland, woonden deze bijeen komst bij. De hoofdbestuurder, de heer J. L. Lukaart. hield een inleiding over de organisatie van de propaganda-actie in de a.s. winter. Spieker wees er op, dat door de z.g. Jubileum-actie van verleden jaar het ledental van de A N.L.B. ook in Zeeland met een flinke sprong naar boven is gegaan. - Hierna besprak de bondsvoorzitter, de heer Jan Lageveen. achtereenvol gens de Publiekrechterlijke Bedrijfs organisatie in de landbouw, de Wette lijke Wachtgeld- en Werkloosheids verzekering en de loonpolitiek in de agrarische bedrijven. Spr. zette op uitnemende en duide lijke wijze uiteen, hoe het met deze zo belangrijke problemen staat. Met een geanimeerde discussie werd de bijeenkomst besloten. BESTRIJDING A ARD APPELMOEHEID Het Bestuur van de Stichting voor dc Landbouw heeft in verband met de te nemen maatregelen, ingevolge de wet Bes'rïjding Aardappelmoebeid. al le percelen aardappelen, uitgezonderd de volkstuinen, in de districten Tho len en S\ Philips1?™1 Schouwen en Duiveland en Noord-Beveland opge meten cn dit jaar in kaart gebracht. Telers die tegen deze kartering be zwaren hebben kimoen hiertegen ige- ren tot eind November. Windmolen te Kamperland na 100 jaar buiten dienst. De mo'en te Kamperland „De Goede Verwachting" heeft na 100 iaar dienst te hebben gedaan, zijn werk gestaakt. Door de bouw van een rij huizen, die grotendeels de Zuidwestenwind weg nam. is het malen met windkracht oneconomisch geworden. De Zuidwes tenwind nl. is de voornaamste „maal- wind" in ons land. Een electriscng. maal installatie doet nu het werk van de molen vlugger en beter. Jhr. J. van Vredenburch voor de radio. Dinsdagmiddag om 12.33 spreekt de voorzitter van de Kon. Ned. Ver. „Het Trekpaard", de vooral in Zeeland wèl-bekende jhr. J. van Vredenburch. die deze week 70 jaar wordt, voor de A.V.R.O,-microfoon over de trekpaar- denfokkerij in Nederland. „Het getuigt van wijs beleid dat dc Generale Synode der Nederl. Herv. Kerk het vraagstuk „de vrouw en j het ambt" los wil zien van de nieuwe kerkorde". Met deze woorden begon ds. S. P. j de Roos. Ned. Herv. pred. van 's-Heer I Hendrikskinderen zijn inleiding voor de ouderlingen uit de classis Middel- burg en de ringen IJzendijke en Sluis. Dc Vereniging van Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk had nl. Zaterdag- i middag een vergadering belegd in het gebouw Koolkerkhof te Middelburg die onder leiding stond van de heer F. L. Kroesen. ouderling te Utrecht en secretaris-penningmeester der ver eniging. „Het gaat niet om de vraag: krij gen wij in onze gemeente een vrou welijke ambtsdrager, maar hierom: SCHAKEN Middelburg verloor met 37 van Den Haag. Het eerste tiental van de schaak- \ercniging Middelburg heeft op eigen terrein een 37 nederlaag moeten' masseren tegen de Haagse Christe lijk'1 Schaakvereniging. Dit was de eerste ontmoeting te gen een tiental uit het Westen van het land. De wedstrijd werd Zaterdag gespeeld in het Schuttershof te Mid delburg. De gedetailleerde uitslag luidt: H. StroobandM. J. Jacobsen V-z\'z M. C. VerburgC. W. Berghout 01; K. Maartense— A. van Zyl 01; P. M. cle KlerjnG. van Steenbergen >2 Ys', J- de BaareJ. Schellinger hout 01; J SinkeJ. J. Valstar 01; P. D. de ZeeuwJ. Kreuzen 01; A. DobbelaarC. P. Auwerda ,:2 'i: J- Scheltens—Th. E. J. van Pol land 10; I. S. BlokpoelC. de Bondt *2. AUTOMOBILISME Herfstrit van ds K.N.A.C. Van de 200 deelnemers en dc 10 militaire equipes, die hadden inge schreven voor de herfsttocht van dc K.N.A.C. zijn aan de eindcontrole te Alphen aan de Rijn slechts 5 equipes binnengekomen, die geen enkele van de voorgeschreven geheime controle posten hadden gemist. In de A-klas se waren het de equipes van K. K. Wits-ten Sijthoff en J. Martens-P. P. de Jong en by de B-klasse de heer en mevr. Sigmond. mevr. Schaeroo- Hoek-G. E. van Beek cn G. G. Schut- H. T. Stuurop. De jury heeft echter bekend ge maakt. dat zy twee contróle-postcn zal laten vervallen, welke volgens haar niet juist waren opgesteld, waardoor het aantal deelnemers dat alle vereiste contróle-merken op hun kaart hadden, aanzienlyk werd uil- gebreid. Het was geen gemakkelijke rit en de nauwe achterweggetjes in de Ach terhoek maakten het rijden in het donker niet zonder gevaar. De be kende Rally-ryders mr. J. J. Spren- ger van Eyk uit Baarn, kwam met zyn teamgenoot, ir. W. F. Hilarius uit Amsterdam, bij Ruurlo in een sloot terecht. Beiden kwamen er met een nat pak af. kunnen gemeenten die dit wensen een vrouwelijk lidmaat roepen tot het ambt der Kerk? Mag de Kerk in haar geheel, dit aan de gemeente die dat wenst, ver hinderen?" Ds De Roos meende, dat dit slechts geoorloofd is indien de Bijbel ons dit nadrukkelijk zou verbieden. Het gaat bij dit probleem om het gezag der Schrift. Bij uiterlijke en innerlijke verschil len van man en vrouw zijn beiden: mens. geschapen naar Gods beeld. Bij betrekkelijke ongelijkheid is er ook een gelijkwaardigheid van man en vrouw. Elke vrouw is volkomen mens. HOE ZIEN WIJ HET AMBT? Nadat de spreker dieper was inge gaan op de verhouding man-vrouw eo nog "gewezen had op de verhouding God-Israël, Christus-Gemeente, kwam hij tol de vraag: hoe zien wij hot ambt? Het ambt is dienst in opdracht. Kiezen tot het ambt is herkennen wie God tot het ambt reeds geroepen heeft. Helaas hebben wij niet altijd de ogen open cm te herkennen, wie God tot Zijn dienst reeds geroepen heeft. Er zijn immers ambtsdragers binnen en buiten het ambt. Ook Calvijn moest erkennen dat er in de Bijbel sprake is van vrouwen in ambtelijke dienst. Hoewel hij meent te moeten verbieden dat dc vrouw in dc vergadering spreekt, leert of pro- fetert, meent hij dat er zulk een nood kan komen, dat het eis wordt. „Wie zegt ons dat deze nood thans niet aanwezig is? Dc Gerst zal wegen vinden om dc dienst der vrouw die er is. concreet te maken". Hiermede besloot ds. De Roos zijn boeiende inleiding, waarna nog vra gen werden gesteld. De vergadering werd o.a. bijge woond door de predikanten W. B. A. Smits. A. de Vries en R Wagener. Voor dc aanvang der vergadering had men een bezoek gebracht aan de restauratie van de Nieuwe Kerk en de Koorkerk. Eerste klasse A: Heerenveen Be Quick Sneek Zwartemeer Leeuwarder Frlsia Go Ahead G.V.A.V. Achilles H.S.C. Zwolsche Boy. Velocitas Eerste klasse B: Enschede D.W.S. N.E.C. Wageninges Aiax A.GO.V.V. D.O.S. Enschedese Boys Heracles 't Gooi Hengelo Vitesse Eerste klasse C: Blauw Wit" Hermes DVS R.C.H. A.D.O. De Volewijckers S.V.V. E.D.O. V.S.V. H.B-S. K.F.C. D.W.V. Haarlem Eerste klasse D: B.V.V. N.A.C. Feyenoord Willem II Emma Sparta R.B.C. Xerxes N.O.A.D. T.S.C. L.O.N.G.A. De Baronie. Eerste klasse E: P.S.V. v.v.v. Eindhoven Sportclub Emma Chevrement Maurits M.V.V. Bleijerheide Litnburgia Helmondia Rittardia Brabantia 7 6 0 1 25- 9 12 S 5 1 2 28-18 11 8 5 0 3 24-15 10 8 4 2 2 18-16 10 8 5 0 3 27-25 10 8 4 0 4 16- 8 8 8 4 0 4 14-21 8 8 3 14 15-15 7 7 2 2 3 11-13 6 7 2 0 5 10-19 4 7 2 0 5 7-17 4 8 0 2 6 8-27 2 8 6 2 0 14- 7 14 S 4 3 1 11- 6 11 8 4 2 2 12- 8 10 8 2 5 1 9- 8 9 7 3 2 2 11-11 8 8 3 2 3 15-13 8 8 3 2 3 11-13 8 8 3 14 13-11 7 8 2 3 3 7-10 7 7 2 2 3 8- 9 6 8 12 5 9-17 4 8 0 2 6 10-17 2 8 6 11 23-10 13 8 4 2 2 19-10 10 6 4 1 1 12- 5 9 6 4 0 2 13- 8 8 8 3 2 3 16-15 8 8 4 0 4 14-16 8 8 3 2 3 9-14 8 8 3 14 13-14 7 8 2 2 4 17-18 6 6 1 2 3 6-18 4 7 1 2 4 9-18 4 7 115 10-15 3 8 5 2 1 21- 7 12 8 5 1 2 12- 9 11 8 4 3 1 13-10 11 7 4 1 2 12- 9 9 8 3 3 2 16-16 9 8 3 2 3 16-13 8 8 2 3 3 14-16 7 7 3 0 4 11-20 6 8 2 2 4 12-16 6 8 2 2 4 12-19 6 7 1 3 3 2- 5 5 7 1 0 6 7-18 2 7 7 0 0 21- 6 14 8 4 3 1 19-10 11 7 4 2 1 26-10 10 7 4 0 3 12-13 8 8 3 2 3 16-17 8 7 2 3 2 15-15 7 8 3 14 12-13 7 8 2 3 3 9-11 7 8 13 4 16-26 5 8 2 1 5 9-22 5 7 12 4 15-22 4 7 1 2 4 6-11 4 Tweede klasse B: D.O.S.K.O. M.O-C. '39 Alliance D.E.S.K. Internos Vlissingen Goes Rood Wit *V R.A.C. R.K.C. Derde klasse D* De Zeeuwen O.D.I.O. R.C.S. Middelburg M.E.T.O. Biervliet Nieuw Borgvliet Zeelandia Aardenburg Breskens Oostburg Derde klasse F: Temeuzen V.E.S. '35 B.S.C. Virtus Axel Corn Boys Clinge Sluiskil R.K.F.C. Ria W S.T.E.E.N. Vierde klasse F: Steenbergen De Schutters N.S.V. Zierikzee Zundert Kaaise Boys Halsteren Grenswachters H-S.C. '28 S.C. Gastel R.S.V. Vierde klasse G: Hulst P.S.K. Robur E.M.M. HontenisSt IJzendijke Hoofdplaat Yerselce De Patrijzen 6 5 1 0 28- 8 11 6 4 1 1 12- 4 9 8 4 13 18-16 9 7 3 2 2 10- 7 8 8 3 2 3 11-14 7 3 0 4 10-14 6 2 2 2 10-13 7 13 3 9-18 6 12 3 8-11 7 0 2 5 4-14 7 5 1 1 25- 9 7 5 0 2 13- 9 7 4 12 18-16 6 4 0 2 25- 9 7 4 0 3 21-18 8 4 0 4 15-15 6 3 12 16-16 6 12 3 10-16 7 2 0 5 8-23 6 114 10-17 7 0 2 5 6-19 6 6 0 0 25- 6 12 7 5 11 25-12 11 8 5 12 27-15 11 7 4 2 1 20-13 10 7 3 3 1 19-14 9 7 3 0 4 19-17 6 7 2 2 3 9-16 6 7 2 14 17-17 5 7 2 0 5 13-25 4 7 0 2 5 9-31 2 8 10 7 7-27 2 7 5 1 1 17- 5 11 8 5 12 19-13 11 7 4 2 1 15-10 10 5 2 2 1 6- 5 6 6 3 0 3 10- 8 6 5 2 1 2 11- 8 5 5 2 12 10-10 5 6 13 2 11-14 5 4 112 5-10 3 6 1 0 5 7-13 2 6 0 2 4 7-21 2 6 6 0 0 35- 4 12 4 4 0 0 16- 6 8 5 3 1 1 22- 8 7 4 3 0 1 13-10 6 6 3 0 3 17-18 6 6 12 3 7-12 4 6 1 1 4 8-23 3 6 0 2 4 8-18 2 5 0 0 5 5-32 0 Res. tweede klasse D: Middelburg H 6 6 0 0 27-10 12 Vlissingen II Breskens II Temeuzen II De Zeeuwen II Goes II Com Boys II Axel II r.c.s. n 6 3 12 11-10 6 3 0 3 13-15 3 2 11 15-10 3 2 0 1 11-12 3 1 1 1 10- 9 6 0 3 3 14-22 5 0 2 3 5-10 5 0 2 3 4-12 V.A.R.A. jubileerde met receptie en concert. SECRETARIS-PENNINGMEESTER J. \V. LEBON GERIDDERD. Minister prof. dr. F. J. Th. Ruiten heeft Zaterdagmiddag tijdens de re ceptie van de jubilerende V.A.R.A. in het Minerva-paviljoen te Amsterdam het culturele werk van deze omroep vereniging en ook haar leiding gepre zen. In het bijzonder huldigde de mi nister cle secretaris-penningmeester, de heer J. W. Lebon. wiens benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje- I Nassau hij mededeelde. 'Tal van andere sprekers hebben voorts nog het woorcl gevoerd. 's Avonds werd in het Amsterdam se Concertgebouw een jubileumcon cert gegeven door het Concertge bouworkest o.l.v. Pierre Monteux. Het concert begon met het Wilhelmus en het socialistische lied „Morgenrood", waarna Von Webers „Jubeiouvertu- re". het derde pianoconcert van Beet hoven (solist Jean Antonietti) en de Symphonie-Fantastique van Hector Berlioz werden uitgevoerd. Jongetje verbrand in spoorwegwagon. HIJ HAD MET VRIENDJES EEN VUURTJE GESTOOKT. Als gevolg van het stoken van een vuurtje door jongens in wagons met stro op een spoorwegemplacement te Rotterdam, is Zondagmiddag een vyfjarig knaapje om het leven geko men. De wagon raakte in brand en het jongetje kon er niet meer uitko men. Een brandmeester drong nog de wagon binnen, maar slaagde er slechts in het deerlijk verminkte lijkje te bergen. Voor de Bijzondere Raad van Cas satie is het cassatie-beroep voortge zet van de directie van de N.V. Wil ton Machinefabriek en Scheepswerf en van de N.V. Dokkenwerf-Mij. „Wilton Feyenoord". De procureur-fiscaal, mr. Baron van Tuyll van Serooskerken, hield 3 thans zijn conclusie in deze zaak. Hij 2 herinnerde er aan, dat er, terwijl dus een deel van het Nederlandse volk zich inzette voor de bevrijding van het vaderland, een werf was, die werkte voor de vergroting van het Duitse oorlogspotentieel. De procureur-fiscaal besprak de houding van ieder der drie requiran- ten afzonderlijk. Aan directeur AL verweet hij. dat deze zich tijdens de bezetting heeft laten benoemen tot adjunct-directeur en directeur. De tweede verdachte T. heeft con amore samengewerkt, hetgeen ook blijkt uit zijn houding tegenover een werker, die hij ontsloeg, omdat de man wei gerde voor de Duitsers te werken. Vat requirant W. betrof, was de pro cureur-fiscaal van oordeel, dat deze wel gepoogd heeft zich aan de samen werking met de Duitsers te onttrek ken. De procureur-fiscaal concludeerde tenslotte voor M. tot een gevangenis straf van één jaar en vier maanden, voor T. een gevangenisstraf van één jaar en vijf maanden en voor W. tot bevestiging van de opgelegde boete van 50.000. Uitspraak 25 November a.s. Nu ook emigratie naar Nieuw Zeeland. (Van onze Haagse redacteur) Kortgeleden is in Wellington een immigratie-overeenkomst getekend tussen Nederland en Nieuw Zeeland. Naar wij vernemen, zal de rege ring van Nieuw Zeeland thans ter bevordering van de uitvoering van deze overeenkomst in Den Haag een immigratiekantoor vestigen. Gedurende het eerste jaar kun nen uit Nederland 1200 ongehuwde mannen en 800 ongehuwde vrouwen tussen 18 en 35 jaar in Nieuw Ze«- 2 land worden toegelaten. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3