PROV. SCHOONHEIDSCOMMISSIE IN ZEELAND KWIJNDE Bevrijding van Vlissingen herdacht Voorwaardelijke straf voor OVERLEG OVER GERSTREGELING HEEFT NOG ERGER VOORKOMEN P.Z.E.M. heeft 10 miüioen nodig. ZEELAND MAG PER JAAR 521 WONINGEN BOUWEN JO FIBBE WEK DE GAL IN UW LEVER OP CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISME IN ZEELAND DAHPO Moet er een Chr. Ambachts school in Zeelad komen? DRINKWATERVOORZIENING OP WALCHEREN EIST 2 MILLI0EN 2 PROVIN Cf All ZEEUWSE GOV RANT ZATERDAG 4 NOVEMBER 1&50 Gedeputeerde Staten willen haar tot nieuw leven wekken Dc Provinciale Schoonhcidscomnfissie zal tot nieuw leven worden ge wekt. zy bestaat reeds lang, maar haar leven voltrok zich niet in schoonheid. Dat viel reeds in 1935 op en z\) werd toen gereorganiseerd. Men had daarna grote verwachtingen van de commissie, doch die ver wachtingen werden beschaamd. Het bleef kwakkelen. De gemeentebestu ren klopten hoogst zelden by de commissie om advies aan, zy had te wei nig contact met allen, die by de bouw betrokken waren en er was onvol doende mogelijkheid om de gevallen, waarin advies werd gevraagd, af doende te verzorgen. Men peinsde over een nieuwe reor ganisatie toen de Wereldoorlog II uitbrak en na die oorlog kwam men tot de slotsom, dat zo'n reorganisa tie inderdaad nodig was. Intussen sluimerde de Schoonheids commissie rustig in, ook al omdat in de eerste jaren na de bevryding de bouwbedrijvigheid zich beperkte tot wederopbouw en voor die wederop bouw supervisors waren aangesteld, die aan ae aesthetica voldoende aan dacht schonk. REORGANISATIE Maar nu is weer een aanvang ge maakt met de normale bouw en daarom willen Gedeputeerde Staten van Zeeland de provinciale schoon heidscommissie uit hakr kwijnend be- Advertentie) Indrukwekkende plechtigheid bij de landingsplaats. Mannen en vrouwen uit alle lagen van de Vlissingse bevolking, trokken gisteravond in een lange stoet, die voorafgegaan werd door de muziek corpsen ,.Ons Genoegen" en „St. Cae- cilia", naar dc landingsplaats aan de Marinehaven, om daar, der traditie getrouw, de bevrijding van de Schel- destad nu zes jaar geleden te herdenken en in enkele minuten van stilte de slachtoffers te gedenken, die bij de strijd om de bevrijding het le ven hebben gelaten. Onder de genodigden, die in de stoet meeliepen, merkten wij o.m. op de le den van het gemeentebestuur, de di recteur van het Loodswezen, de kapi tein-luitenant ter zee F. J. E. Krips en de Commandant Maritieme middelen Vlissingen, luitenant ter zee 1ste klas se F. P. J. Janssen. De herdenking was ook nu weer ge organiseerd door de Bond van Buurt verenigingen ..Oranje en Vlissingen". Nadat de vaandels en vteggert meege dragen door deputaties van verenigin gen, waren ontplooid en de Nederland se driekleur tijdens het spelen van het Wilhelmus in top was geheven, sprak de burgemeester van Vlissingen. mr. B. Kolff, een herdenkingsrede uit. De burgemeester bracht de dag in herinnering, waarop de eerste Com mando-soldaat voet aan wal zette en de Duitsers hun laatste sterkte in Vlissingen moesten prijsgeven. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit aan de Bond van buurtverenigingen, welke zich met de organisatie van de her denking heeft belast en noemde de plechtigheid een dag van droefenis, maar ook een dag die tot dankbaar heid stemt. Een dag van droefenis om de doden en een dag van vreugde, om dat wij door hun offer de vrijheid en democratie hebben teruggekregen. Hoevelen zijn er niet, aldus spr., die door de jaren heen voor de democra tie en vrijheid hebben geleden en het leven daarvoor hebben veil gehad. De burgemeester besloot zijn rede met de woorden: indien God voor ons is, wie zal dan tégen ons zijn. Vervolgens speelde de muziek het Engelse en Franse volkslied en hesen zeeverkenners de vlaggen van deze naties, alsmede de Engelse Commando- vlag in top aan de masten, die voor het monument aan de landingsplaats wa ren opgesteld. Onder roerloze stilte herdachten de aanwezigen in twee minuten stilte de gevallenen, nadat de Last Post was ge blazen. De plechtigheid werd besloten met een krans- en bloemenlegging bij het monument en een défilé. Commissie voor vliegveld Midden-Zeeland. Naar wij vernemen zijn door de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Be- veland als leden van de commissie voor het vliegveld Middén-Zeeland aangewezen de heren A. A. Elenbaas, burgemeester te 's Heer Arendsker- ke, A. C. Willemsen. burgemeester te Yerseke en mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Goes. ARTSEXAMEN. De heer M. J. Sorgedrager uit Vlis singen slaagde te Utrecht voor het artsexamen. staan verheffen door een niéuwe re geling te treffen. zy willen voor de gehele provincie komen tot een aesthetisch advies over alle bouwplannen, een band scheppen met de centrale diensten voor bouw en woningtoezicht, de meerhoofdige beoordeling handhaven, contact met bouwers enz. versterken en de werk zaamheid van deskundige ontwerpers bevorderen. Daarby hebben zij gedacht aan een gedecentraliseerde uitvoering van de- taak der Schoonheidscommissie: Er zullen namelijk subcommissies worden benoemd wier ambtsgebied samen valt met dat van de Centrale Dien sten. De pleno-commissie, waarvan een lid van Gedeputeerde Staten vooi'zit- ter zal zyn, dient als coördinerende top voor deze sub-commissie. Mén voorziet, dat de pleno-commissie slechts tweemaal per jaar behoeft te vergaderen. Daarnaast zal nog een commissie van toezicht bestaan (gevormd door voorzitter van de schoonheidscommis sie, de hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw en een deskundige), die het regelmatige toezicht op de subcommissies (bouwcommissies) zal uitoefenen. DE KOSTEN Gedeputeerden stellen zich voor, dat de arbeid van de Schoonheids commissie een bedrag van 6000 per jaar zal vorderen. De bouwcommissies zullen ongeveer 3500 kosten. Daartegénover zullen echter inkomsten staan, want de Schoonheidscommissie zal voor de ad viezen bepaalde bedragen aan de ge meenten in rekening kunnen brengen. Voorts zal de provincie een subsi die geven van 1000 per jaar. Gedeputeerden vestigen er de aan dacht op, dat voor het bereiken van het met deze reorganisatie van het schoonheidstoezicht van het grootste belang is. dat alle gemeentebesUiren thans hun bouwplannen aan de schoonheidscommissie voorleggen. Ook anderen schuldig aan dood van Thoolse illegalen. De Bijzondere Strafkamer van de Middelburgse Rechtbank heeft gis teren de wachtmeester le kl. der Rykspolitie B. uit Papendrecht ver oordeeld tot één maand voorwaarde lijk met een proeftijd van één. jaar. Men achtte bewezen, dat hy de vijand hulp heeft verleend en dat hij twee Thoolse jongemannen bloot heeft ge steld aan straf door de vijand, welke straf de dood van beide ondergrondse strijders ten gevolge had. De rechtbank heeft by het opleg gen van deze geringe straf rekening gehouden met het feit, dat alle poli tiemannen, die by deze zaak betrok ken zyn, schuld dragen. Ook werd er rekening mee gehou den, dat de beide jongens niet de ernst van het gevaar, dat hen be dreigde, hebben ingezien. Voorts zijn op de wachtmeester reeds zuiverings maatregelen toegepast en de Zuive ringscommissie heeft na een uitvoe rig onderzoek geen termen aanwezig geacht om hem uit de politiedienst te ontslaan. De minister heeft zich hier mede verenigd. De rechtbank deelt het standpunt van deze commissie en acht het on gewenst B. na vijf jaar, té ontslaan. Bjj de behandeling van de had de officier van justitie 1 vangenisstraf geëist met ontzeggi uit de kiesrechten voor 15 jaar en ontzetting uit de bevoegdheid om by de politie of de marechaussee te Ste nen voor het leven. Belangstelling voor het ambt van griffier der Staten. (Advertentie) Ze hebben Zondag 993 voet baliers gevraagd, waar ze het meest naar verlangden 992 hebben geantwoord: naar een overwinning I heeft geantwoord: naar halftime met mijn Bond Street Sigaretten? Geanimeerde Z.LM.vergadering op Noord-Beveland. De gerstinnamcrcgeling houdt ook de gemoederen van dc Noord- Bevelandse boeren bezig. Het is dan ook niet te verwonderen dat deze kwestie in de Vrijdagmiddag te Kortgene gebonden kringvergadering van da Z.L.M. aan dc orde kwam en dat dc kringvoorzitter, de heer G. M. P. Bom aan de algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze de vraag stelde, waarom men in dc hoofdorganen van de landbouw niet het tafellaken had doorgesneden en waarom men over deze regeling met de regering bleef doorpraten. Het antwoord van de algemeen voorzitter liet aan duidelijkheid niets tc wensen over: Met de gerstpolitiek is men de dupe geworden van de noodzakelykheid om de tarweteelt uit te breiden. Had dc Stichting voor de Landbouw echter „het tafellaken doorgesneden", dan zou deze zeer ongunstige maatregel geheel zyn doorgevoerd, aldus ir. Geuze. Door ad vies te blyven geven, is de regeling althans nog verbeterd en is het ook gelukt, de totale haver-en gerstinlevering te voorkomen. Bovendien mag verwacht worden dat de verplichte 2500 kg. als brouwgerst geleverd kun nen worden. De kringvergadering zich als van ouds door hi Er blijkt grote belangstelling bestaan voor het ambt van Griffier der Staten van Zeeland. Zoals be-t kend moeten Prov. Staten in hun winterzitting een nieuwe Griffier benomen, wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftyd yan dr. B. D. H. Tellegen Az. Tot nu zyn reeds 42 sollicitanten binnenge- j komen. hl it lie ernst: Do sigaret niet <ie record omzet Advertentie Voor normale uitbreidingen sinds de bevrijding tot einde 1951. ..Voor de normale uitbreidingen ten dienste..van de eléctriciteitsvoorzie- ning v;..i Zeeland, heeft de P.Z.E.M. van de bevryding af tot eind 1951, een bedrag nodig van 16.346.000. Hiertegenover staat slechts een be drag aan middelen van 6.100.000. Het ontbrekende beloopt dus rond 10.000.000. Uiteraard dienen de ver strekkingen voor het z.g. 25-mil- lioenplan (bouw nieuwe centrale enz.) gescheiden te worden gehouden van de verstrekkingen voor de nor male uitbreiding. Ged. Staten stel len daarom aan de Provinciale Sta ten voor om geldleningen aan te gaan tot een bedrag van 10.000.000. voor kapitaalverstrekking aan de N.V. P.Z.E.M., opdat daaruit kan worden voorzien in de kapitaalbe hoefte voor de normale uitbreidingen tot eind 1951. Oorlogsmonument voor Middelburg gearriveerd. Het Maandag bij de Statenzaal op de Groenmarkt te Middelburg te ont hullen oorlogsmonument van prof. L. O. Wenckebach, is gistermorgen met een vrachtauto naar de plaatse van bestemming gebracht, 's Middags werd het opgesteld. Een groot doek onttrekt het beeld tot Maandagmid dag aan het oog. In gevallen van grote urgentie wordt soepelheid betracht. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft, iu een brief aan Gedeputeerde Staten, yan de pro vinciën medegedeeld, dat hij voor het iaar 1951. en volgende jaren een .pre- eies uitgemeten verdeling van. wopin- Richtcontingent tot 1953 werd vastgesteld 1563 woningen. Advertentie in zwart en bruin, gemaakt van Boxiiie, niet van leher te onderscheiden, met-1 jaar garantie, PRIJS 5.25, vindt U in de étalages van waar wy een keurcollectie étaleren. Vlissingen Middelburg. gen en kubieke meters niet meer ge wenst acht. De' omvangrijke financiële lasten, die de woningbouw met zich brengt, en de financiële positie van het Rijk maken hét echter onmogelijk, dat elke aanvraag om financiering van een woning zonder meer kan worden ge honoreerd -Dientengevolge kan ook nu nog een zekere regulering niet worden gemist. De minister heeft daarom- richtcon- tingenten vastgesteld voor de periode 1951 tot en met 1953. gebaseerd op de geraamde provinciale woningbehoef ten. Rekening houdend met het in ceze jaren geraamde beschikbare woning- bouwvolumen ïs voor Zeeland als richtcontingent van 1951 tot en met 1953 vastgesteld: 1,563, dat is gemid deld 52 woningen per jaar. In de hierboven genoemde contin genten is begrepen de bouw van wo ningen in de „vrije sector" welke dus niet meer buiten het toegewezen contingent worden gehouden en de herbouw van door oorlogsgeweld ver woeste woningen. Voor deze heide soorten woningen '/al echter na 1 Ja nuari 1951 de Riiksgoedkcuring door de gemeenten zelfstandig worden ver- leend. De Gedeputeerde Staten zullen de hun' toegewezen richtcontingenten over de gemeenten verdelen. De door de gemeenten ingediende plannen zul len, voor zover zij blijven beneden het door Gedeputeerde Staten goedgekeur de jaarlijks gemiddelde, zo nodig, wor den gefinancierd en goedgekeurd. In gevallen van grote urgentie zal echter soepelheid worden betracht. kenmerkte haar zakelijk en gedegen doch tevens geanimeerd karakter. Bij de ingekomen stukken werd o.m. medegedeeld dat op Noord Be veland voor plm. 150 aandelen voor de strocellulosefabriek was inge schreven. Aan de bcplantingseommis- sie waren 11 Vs km. weg en 30 erven voor beplanting opgegeven. In de Commissie van Toezicht voor de Landbouwhuishoudschóol Kortgene werd benoemd mw. A. de Jager de Neve te Wolfaartsdyk. In de komende winter zal een cur sus economie worden gegeven, waar bij men drs. M. C. Verburg, mr. Schlingemann, ir. Bos en ir. Rey- lingh de nieuwe ingenieur van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting op N. Beveland als docenten zou wil len laten optreden. Voorts werd aan dacht gevraagd voor een op te rich ten maisclub en het gezamenlyk ge- bruik maken van een greppelploeg. De voorzitter, die thans ook zit ting heeft in. liet Brugcomité, kon nog geen hoopvolle berichten laten horen. Als enige mogelykheid zag liy, i de omzetting van het comité in een stichting en dan lieginnen met zelf „over de brug" te komen. Wanneer zo getoond wordt, dat de eilandbewo ners er ook iets. voor over hébben, zullen provincie en Ryk niet achter kannen blijven. In de financiële commissie werd in de plaats van de heer R. Scheele benoemd de heer P. Maas, Kortgene. Hierna hield ir. M. A. Geuze op de hem eigen deskundige en onder houdende wijze een causerie over actuele landbouwproblemen. In gro te lgnen br*acht hy hier dezelfde kwesties naar voren nis op de kring vergadering te Middelburg, waar over wij Donderdag een verslag ga ven. Aan het slot van zijn toespraak merkte ir. Geuze op. dat aan de fJannen voor een Zeeuwse strocellu- osefabriek nóg steeds wordt ge werkt. Behalve tarwe- zal ook gerstestro worden gebruikt by dc fa bricage. By de nabespreking betuigden nog verschillende leden hun misnoegen over de nieuwe gerstinnameregeling. Ir. Geuze merkte hierbij op, dat ge tracht zal worden voor het brouw gerst een premievergoeding t.e krij- §en daar berekeningen aantonen, dat e premie welke thans gegeven wordt, eigenlijk een kostenvergoeding is, om van voergerst. brouwgerst te maken. (ArfrwfenfÈp) U zult 's morgeus „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, hel bederft- U raakt verstopt, wordt humeurig cn loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJËS om die liter gal op te wekken cn uw spijsvertering en stoel- fang op natuurlijke wijze te regelen, en plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes Belangwekkend initiatief van Middelburg. Sociale werker of werkster onmisbaar. Een bekend figuur uit de Middelburg se. drankbestrijderskringen, de heer G. M. Fey, heeft het initiatief geno men tot de stichting van een consul tatiebureau voor Alcoholisme. Wan neer dit plan slaagt, zal er in de Zeeuwse hoofdstad een bureau ko men, dat personen, die tengevolge van alcoholgebruik in moeilijkheden verkeren of daarin dreigen te gera ken, met raad en daad by staat. Het plaatselijk drankweercomité te Atiddelburg heeft destyds een zoge naamde zwarte ïy'st opgesteld, waar op dé namen van onverbeterlijke drankzuchtigen voorkomen. Tevens bestaat sedert ongeveeV een jaar een adviescommissie, waarvan de wet houder van Sociale Zaken, de heer A J. Berenpas. voorzitter is cn die zich ten doel stelt over de betreffende ge vallen, indien nódig advies uit te brengen. In deze commissie hebben ook vertegenwoordigers van het Mid delburgs Drankweercomité en van de Horeca zitting. De commissie heeft in de practyk ondervonden, dat er gevallen zyn. waarmede men nooit klaar komt en dat men voorts onmachtig is doel treffende maatregelen te treffen. BELANGRIJKE SOCLALE FUNCTIE In tal van plaatsen van ons land bestaan reeds consultaticbureaux voor alcoholisme, die een belangrijke sociale functie vervullen. Zö trachten een steun te zijn voor allen, 'die 'door overmatig alcoholgebruik in moeilijk heden dreigen te geraken of daar-"al midden in zitten. In eerste plaats gaat het hierom moeilykheden in. het gezin en by de beroepsarbeid. Het verlangen om in de alcoholroes vergetelheid voor drukkende zorgen, onvolkomenheden en teleurstellingen in het bestaan te zoeken wijst in de meeste gevallen op dieper liggende storingen. Afgezien van het feit, dat hier dus omstandigheden bestaan, die, wanneer zij door de betrokkene zelf als kinderlyk gevoeld worden, advies en steun nodig maken, kan men van een direct maatschappelijk gevaar spreken, indien de betrokkene door alcoholmisbruik zich moeilijk of Jn 't geheel niet'in de maatschappy,zijn wérk, huweiyk óf gëfcin weet te handhaven, Bij dc uitoefening van de vóór- en nazorg in een maatschappeiyke werker of werkster onmisbaar. Deze vallen met het toezicht op de betrok ken lieden kan worden belast. Ook bij processen-verbaal wegens openba re dronkenschap en ordeverstoring kan een eenvoudig rapport worden verstrekt. Wil het bureau in Middelburg tot stand komen, dan is het nodig dat een bestuur wordt gevormd waarin vertegenwoordigers uit alle kringen van de burgerij zitting hebben en dat een werkcommissie in het leven wordt geroepen. Daarin moet zitting hebben de sociale werker of werk ster, die o.m. de moeilijke taak heeft een innig contact te leggen tussen hulpgevende en hulpzoekende, een psychiater, die een adviserende taak hééft en een jurist, die advies ver strekt, wanneer er zich moeilijkhe den van juridische aard voordoen. Ook is het noodzakelyk, dat uit alle kringen van de bevolking voor ditwerk bijdragen worden gegeven én dat voorts de medewerking wordt verkregen van provincie, gemeenten, drankbestrydersorganisaties, corpo raties en kerken. Ziet het Rijk, dat dé zaak marcheert, dan wordt na afloop van het eerste jaar' subsidie verstrekt. De sociale werker of werkster wordt gesalarieerd en wordt opge leid door een bévoegde kracht. Het plan bestaat om het gemcentebe- hy»fa. bepaalde tljte g-1vb£ r het houden van zitdagen. Ook wil men °P de andere Zeeuwse eilanden nisaties drankbest ttyllngsor ga- geregefd zitdagen houden. RECLASSERINGSINSTELLING Het consultatiebureau kan ook een j functie vervullen als teclasseringsin- stelling in gevallen waarbij alcohol op de een of andere wijze betrokken is. Dat wil zeggen, dat aan het" bureau de rapportering ten dienste van een voorwaardeiykc veroordeling 'of in vrijheidstelling kan worden opgedra gen en dat het in voorkomende ge-i 'vertentxe) Kindje verkouden? Dan rug. keel of borstje inwrijven met Bespreking door de Chr. Besturenbond te Goes. Vrijdagavond werd .ie Goes in de „Prins van Oranje" eer. vergadering gehouden van afgevaardigden van Christ. Besturenbonden, waarin de beer J. Schipper tc Utrecht, lid der Eerste Kamer, sprak over„Is Chris telijk Nijverheidsonderwijs in Zeeland mogelijk er. noodzakelijk Spr. wees er op, dat Zeeland een zeer moeilijk te bearbeiden provin cie is en de perspectieven van Chr. Nijverheidsonderwijs nog niet veel pert reelief biedt, gezien'het feit, dat in Zeeland reeds énkele goedé am bachtsscholen zijn. Vreemd is, dat in Chr. kringen in het verleden weinig aandacht is besteed eau de ontwikke ling van het Chr. Nyverheidsonder- wijs. Ook op de ambachtsscholen heeft men echter te maken met gees telijk opvoedende factoren. Geconstateerd moet worden, dat in Chr. kringen een tendens bestaat de kinderen zoveel mogelijk te sturen naar Ulo-school. H.B.S. of Gymna sium en dat liet vakonderwijs wordt verwaarloosd. Hieraan is ook niet vreemd het verschijnsel, dat er in ons land slechts 8 Christelijke ambachts scholen zijn. De vrees, dat indien het aantal Christelijke Nijverheidsscholen wordt uitgebreid, de neutrale ambachts scholen leerlingen zullen verliezen, acht spr. ongegrond. Men moet niet vergeten, dat jaarlijks een 50.000 jongens in de industrie moeten-wor den ondergebracht. Een 25 tal Chris telyke ambachtsscholen zo» zekor op zyn plaats zijn. De heer Schipper besprak de mo gelijkheid van het stichten van een Christelijke ambachtsschoolin Zee land en legde er tenslotte de nadruk op, dat ook het ambachtsonderwijs moet kunnen gegeven worden in Christelyke geest. Vanzelfsprekend zal zeer veel voor bereidend werk moeten worden ver richt eer een plan tot oprichting van een Christelyke ambachtsschool ver wezenlijkt kan worden. Van groot be lang is, dat gezorgd wordt voor een corps van Chr. vakleraren, die straks onderwijs kunnen geven. Dit vraag stuk is nu by het Chr. Nat. Vakver bond in studie. Na breedvoerige bespreking werd besloten binnenkort in bredere kring dit'vraagstuk te behandelen en dan te trachten een comité te vormen, dat de verdere voorbeveiding ter hand zal nemen. Lening voor de waterleiding-maatschappij „Midden-Zeeland". De voorziening van Noord- Beveland allereerst noodzakelijk. Zoals bekend kan op Walcheren geen voldoende drinkwater worden gewonnen om aan de behoeften van dit eiland te voldoen. In dit gebrek zal spoedig worden voorzien door de Waterleiding Maatschappy Zuid-Be veland, die daartoe werken zal uit voeren ter verhoging van de. capaci teit van de prise d'eau dezer maat- schappij. Voorts dienen de trans portleidingen Oésendrecht-—Goes en GoesSloedam gedeeltelijk te wor den verdubbeld en moet te Goes een opjaagstation worden gebouwd. Vol- fens een globale raming bedragen e kosten hiervan 1.500.000. Deze werken zijn reeds ten dele in uitvoe ring. Bovendien is nog 190.000 no dig voor de uitbreiding van het pompstation aan dc Sloedam en voor dc verdubbeling van de transport leiding. Tenslotte is voor 1951 «nog een bedrag van 310.000 nodig voor de drinkwatervoorziening van Wal cheren met uitzondering van Middel burg. Ged. Staten van Zeeland stellen thans aan de Provinciale Staten voor om een geldlening aan te gaan van ten hoogste twee millioen voor dc Waterleiding Maatschappy „Midden Zeeland." Het Ryk heeft zich verbonden te vooralen in het tekort van rentabi liteit van het bedrijf, zodat de pro vincie in dit opzicht geen risio loopt. Ged. Staten achten een garai tie van de Walcherse gemeenten da ook overbodig. Het plan voor d Walcherse watervoorziening van d minister van sociale zaken omvat d voorziening van de gemeenten Aag- tekerke,, Biggejterke (gedeeltelijk), St. Laurens (gedeelteiyk), Arnemui- den, Nieuw- en Sint Joosland, Veere, I Vrouwenpolder en Zoutelande. In het plan zyn tevens opgenomen de waterleidingbedryven van Domburg, dat tevens Oostkapèlle voorziet, Oost- en West-Souburg en Vlissin gen. Naar het zich laat aanzien zul len de bedryven van de gemeenten Vlissingen en het beslaande bedrijf van de N V. Waterleidingmaatschap pij „Midden-Zeeland" binnen afzien bare tyd worden verenigd, in die zin, dat liet eerste bedrijf door „Midden- Zeeland" wordt overgenomen. Ged. Staten delen verder mede, dat zy de voorziening van Noord- Beveland ais het eerst noodzakelijk zien. In afwachting van mogelijke maatregelen van het Rijk in het be lang van gebieden, welke niet op rendabele basis aan een drinkwater leiding kunnen worden geholpen,, is een commissie Aan directeuren van Zeeuwse drlnkwaterleidlngbedrUven werkzaam om te trachten een basis te vinden, waarop de voorziening van Noord-Beveland kan worden ter hand genomen. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I Zuivert dc poriën, doet f I de jeuk bedaren, verfrist j ea sterkt de huidweefsels,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2