PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regering is waakzaam tegen communistische activiteit Walcherse boeren dienen hun verlanglijstje in BILT Vlootplannen blijven gehandhaafd Deze week VER. NATIES KRIJGEN EEN COLLECTIEVE STRIJDMACHT Maar zij moeten afwachten, wat Sinterklaas in hun schoen stopt TERUGTOCHT VAN TROEPEN DER V. N. IN N00RD-K0REA Vandaag -J DE VOORSPELTi 193e Jaargang - No.260 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI. verv.: W. Leertouwer en H, A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; r 3.90 p. kw.; fr. p p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 4 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels): van 1—5 regels f 1 iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssingen Walstr. 58- -60. tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. M'burg, Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tei 2475 ib.g.g 22'itti, Oostburg Pr Mauntsstr. 12. tel. 102. Terneuzen. Bronwerijstr. 2: Zierikzee N. Bogardstr. C 160. tel 2è. Kabinet laat zich geen ve rmoeidheid aanpraten. De regering heeft niet het gevoel, dat Nederland ten aanzien van Ko rea een te grote rol heeft willen spelen. De contingenten, welke andere landen ter beschikking van de Verenigde Naties hebben gesteld voor op treden in Korea zyn talrijker dan hetgeen Nederland heeft opgebracht. Voor het weren van communistische ambtenaren kan een nadere rege ling worden verwacht. De regering heeft een open oog voor de grote lasten, welke de opvoering van de defensie-inspanning aan de democra tische landen oplegt. De ontwikkeling van de plannen, welke binnen het kader van het Noord-Atlantisch Verdrag tot stand zijn gekomen, schynt de regering vooralsnog de beste waarborg te bieden, dat de defensie in korte tyd op het vereiste peil kan worden gebracht, aldus het antwoord van de regering aan de Tweede Kamer over haar beleid. De totstandkoming van de Benelux, welke sommige Kamerleden terecht noodzakelijk achten, mede om Neder land het nodige gewicht in de Europe- Terwfll president Truman ontsnap te aan de kogels van opstandelingen van Portorico (de opstand is intussen neergeslagen, waaruit blijkt, dat in Amerika het zelfbeschikkingsrecht ook al niet alleen-zaligmakend is) is er in het strjjdverloop in Azië een ommekeer gekomen. De opmars der V.N.-troepen in Korea is vastgelo pen, dank zij 't ingrijpen van horden communistische Chinezen en tege lijkertijd heeft Moskou Tibeth dooi- je Chinezen in laten palmen. Dat zijn twee hoogst onaangename feiten, die bewijzen, dat voor Moskou het Ko reaanse incident nog allerminst ge sloten is. Tibeth lag nog als een soort buffer tussen Brits Indië en China. Het wegvallen ervan hoe waarde loos Tibeth als buffer kennelijk was kan in de toekomst consequenties hebben. In Engeland neemt de spanning tussen Labour en Conservatieven weer hand over hanct toe. Het ziet er zelfs naar uit dat het tot een bot sing zal komen. Labour wil ziin so cialistische idealen koste wat kost doorvoeren. Churchill en de zijnen stellen zich op het standpunt, dat 't niet aangaat dat een zeer kleine meerderheid, die in wezen een min derheid iB een democratische tyran- nie over net andersdenkende volks deel uitoefent. Frankrijk wantrouwt Duitsland nog altijd. Het verzet zich tegen de vorming van een aantal Duitse divi sies en houdt vast aan zijn wens, dat er alleen Duitse bataljons gevormd zullen worden, die dan ondergebracht moeten worden in de strijdmacht van andere landen. Het blijkt moeilijk om de Fransen tot toegeven te bewegen en als men bedenkt, dat de Fransen in driekwart eeuw driemaal een Duit se invasie hebben moeten doorstaan, is dat ook wel te begrijpen. Twee grote doden vielen in het bui tenland te betreuren; Shaw en Ko ning Gustaaf V van Zweden. Laatst- fenoemde toonde zich een voorbccl- ig vorst en werd door zijn volk op de handen gedragen. Eerstgenoemde was een publicist, die als toneelschrij ver en journalist door zijn werk dui zenden vertrouwd heeft gemaakt met problemen, waarvan zy anders verre zouden zijn gebleven. En wie de mens heid tot nadenken brengt, bewijst haar een goede dienst. In Nederland is de belastingcrisis volkomen overeenkomstig de ver wachting op een compromis uitge draaid. Spoedig zullen wij weten in hoeverre de middelbare inkomens in derdaad worden ontlast. De VARA vierde op glorieuze wijze haar zilve ren jubileum en Cor Ruys zat ook al in de bloemetjes. Rotterdam evenwel rouwt. Het ziet zijn vliegveldplannen in rook vergaan. Terecht is de studie commissie voor de vliegveldplannen tot de slotsom gekomen, dat voor Amsterdam, Rotterdam en Den Haag één vliegveld voldoende is, waarbij zelfs wordt opgemerkt, dat opname van Ypenburg In het regelmatig luchtverkeer uit de boze zou zijn. Dat de Nederlandse regering voor nemens is de staat van oorlog met Duitsland te beëindigen zal de instem ming vinden van iedereen, die beseft hoeveel belang wij hebben bii goede betrekkingen met Duitsland. Week in week uit blijkt, dat zonder export naar Duitsland de economische pro blemen ons over de kop groeien en met niets is ons overbevolkte land je minder gebaat. Ambon strijdt heldhaftig voor ztjn vrijheid en zelfstandigheid De wroe ging over hetgeen daar in de Zuid Molukken geschiedt, wordt bij de Ne derlanders steeds groter. Zelfs als men toegeeft, dat evenmin als het bijvoorbeeld toelaatbaar zou zjjn dat Friesland of Zeeland zich van de Ne derlandsestaat afscheiden. Ambon 2ich van het grote Indonesische ge heel kan en mag afscheiden moet men toegeven, dat zelfbestuur na de gegeven beloften wel het minste was. wat Ambon toekwam. Een belofte echter weegt in Indonesië niet zwaar. Des te opvallender is dat een Ne derlandse rechter, dwars tegen de re geringsopvatting in, de KPM ver boden heeft schepen ter beschikking te stellen van de RIS en dit von nis bii voorheat van kracht heeft ver klaard. De KPM zal dus haar schenen thuis moeten houden. Mr. C. W Thö- ne stelde zich op het standpunt, dat de Zuid-Molukken wel degelijk als zelfstandig gebied moeten worden be schouwd. Een rechterlijke uitspraak, die bij velen instemming zal vinden omdat het in ieder geval uiterst pijn lijk is. dat Nederlandse schepen een werkzaam aandeel hebben in de on derwerping van een voor zijn vrijheid vechtend klein volk. se schaal te kunnen doen leggen, zal echter wat de zuivere militaire samen werking betreft niet van doorslagge vende betekenis kunnen zijn, omdat de Benelux in de eerste plaats streeft naar een economische en financiële integratie. De regering voelt zich door de in stemming van de Kamer gesterkt in haar pogingen om met kracht te stre ven naar een verwezenlijking op kor te termijn van het Plan-Schuman. Voor wat de Kon. Marine betreft houdt de regering vast aan de plan nen, welke aan de volksvertegenwoor diging werden voorgelegd en door die vertegenwoordiging werden goedge keurd. Het geven van aanwijzingen aan de ambtenaren met het oog op de moge lijkheid ener bezetting heeft de aan dacht der regering. Het Kabinet is niet bereid zich ver moeidheid te laten aanpraten en ge voelt zich alleszins veerkrachtig ge noeg om het hoofd te blijven bieden zowel aan die arbeid als aan de teleur stellingen, waarvoor het ongetwijfeld niet gespaard is gebleven. De regering is het eens, dat bij een aftreden van een minister ook de staatssecretaris zijn functie behoort neer te leggen. REGERING ZIET NAUWLETTEND TOE. Wat het hoofdstuk Binnenlandse Veiligheid betreft, wordt door dc rege ring geantwoord, dat de beveiliging van allerlei vitale overheidsdiensten en particuliere bedrijven in volle gang is. Dat ook de inhoud van het commu nistisch dagblad „De Waarheid" niet aan de aandacht der regering ontsnapt, spreekt vanzelf. De regering wenst zich vooralsnog te beperken tot een nauwlettend gade slaan van de ontwikkeling. De reorga nisatie van de politie op$nt' uitzicht op Indisch vliegtuig vermist. Een viermotorige Constellation van India is, naar gevreesd wordt, Vrij dag in de Franse Alpen neergestort. Vermoedelijk bevonden zich 40 Indi sche zeelieden en een bemanning van acht koppen aan boord. Het toestel was op weg van Bombay naar Londen Het laatste contact met het vliegtuig kwam tot stand tussen Cairo en Genè- ve, toen het zich boven Grenoble be vond. Het weer was slecht, bij laag wolkendek en sterke wind. een bevredigende oplossing van dit probleem. NATIONALE RESERVE. Dat met betrekking tot de Nationale Reserve een onzeker beleid gevoerd wordt, moet de regering ontkennen. Men verlieze niet uit het oog, dat de Nationale Reserve aangepast moet zün aan de legerorganisatie, zoals deze in het kader van de Westerse Unie en het Noord-Atlantisch .Verdrag wordt opgebouwd. De regering zal echter als het moet niet schromen tegen degenen, die de grondslagen der democratie on der de dekmantel der democratie in hpn tegendeel willen doen verkeren, pp te treden. K.P.M. gaat in hoger beroep Djakarta neemt afwachtende houding aan. De directie van de Koninklijke Pa- ketvaart Maatschappij heeft medege deeld, dat zij in hoger beroep gaat tegen het vonnis, dat de president van de Amsterdamse Arrondisse mentsrechtbank Donderdag jl. heeft uitgesproken in het kort geding van de Republiek der Znld-Molukken con tra de KPM. De Indonesische minister van Ver bindingen. Djuanda, heeft niet de ver wachting, dat zijn regering naar aan leiding van de uitspraak naar stand punt zal bepalen voor de Nederlandse KPM-directie Djakarta instructie ge- feven heeft. Het zal van de aard var eze instructie afhangen, welk stand- ount de regering inneemt. ..Zolang er geen instructies aanwezig zijn, gaat de KPM gewoon door", aldus Djuanda. Prins Bernhard heeft griep. Prins Bernhard zal, wegens griep, een paar dagen het bed moeten hou den. Werkloosheidsverzekering 1 Jan. nog niet in werking Inschakeling van particuliere bureaux bij emigratie-organisatie. Thans kan wel als vaststaand wor den aangenomen, dat de Werkloos heidswet op 1 Januari a.s. nog niet in werking zal treden. Echter het streven Is er op gericht deze wet zo spoedig als dit mogelijk is in te voe ren. Dit wordt bekend gemaakt In het antwoord der regering aan de Twee de Kamer, naar aanleiding van haar voorlopig verslag over de begroting voor 1951. De compensatie aan de gemeenten wegens het wegvallen der ondeme- mingsbelasting vindt haar regeling in een binnenkort bij de Staten-Gene- raal in te dienen wetsontwerp tot verlepging met een termijn van twee jaren van de wet noodvoorziening gemeentefinanciën. Verwacht wordt, dat de Commissie- Oud er in zal slagen binnen bovenbe doelde verlengingstermijn van twee jaren gereed te zijn met een voorstel voor een meer definitieve regeling van de financiële.*verhouding tussen het r\jk en de gemeenten. Het ligt in de bedoeling by de orga nisatie van de emigratie de particu liere i bureaux, in grotere mate dan thans het geval is, te doen deelne men.! NOG IN VOORBEREIDING Dé plannen voor de stichting van een garantiefonds, in verband met de industrialisatie waarover reeds eer der mededelingen zijn gedaan, zrjn nog in voorbereiding, doch nemen ge leidelijk een vastere gestalte aan. Een wetsontwerp, strekkende tot regeling van het toezicht door de Ne derlandse Bank op het credietwezen, zal. naar zich laat aanzien, nog in 1950 bjj de Stater-Generaal kunnen vvorden Ingediend. Eind December weer een Benelux-conferentïe. Naar het A.N.P. verneemt ligt het in het voornemen tegen het einde van het jaar in Den Haag een conferentie te hóuden van ministers der Benelux- landen. Amerikaans plan tot versterking der organisatie aanvaard. De algemene vergadering der Ver. Naties heeft Vrijdag met alleen de Sowjet-groep tegen het Amerikaanse plan tot versterking van de we reldorganisatie aanvaard. Op grond van dit. plan zullen thans alle bij de V.N, aangesloten landen worden uitgenodigd een deel van hun strijdkrachten gereed te houden om een eventuele nieuwe daad van agressie te kunnen bestreden. Er moest in totaal 22 keer worden Miur de algemene vergadering bijeen gestemd over de diverse onderdelen te roepen om verdere maatregelen van het plan en het plan in zijn ge- I te overwegen. heel. In de Assemblee geldt zoals be- Eerst waren een aantal Russische kend het recht van veto niet. amendementen verworpen, waarvan het belangrijkste de bepaling wilde schrappen voor een collectieve strijd macht tegen agressie. De Sowjet-groep bleef tot het laat ste toe haar oppositie handhaven en stemde tegen elk onderdeel van het plan. De belangrijkste aanvaarde bepa lingen zijn verder: le. Indien door een veto elke actie van de Veiligheidsraad wordt verhin derd zal het mogelijk zijn binnen 24 2e. Er wordt een commissie inge steld, die zal bestuderen op welke wijze de leden van de V.N. het best maatregelen kunnen nemen tegen eventuele agressie. 3e. Verklaard wordt, dat de vrede mede afhankelijk is van het eerbie digen van de menselijke rechten en fundamentele vrijheden door alle lan den en van het totstandbrengen van gezonde toestanden in alle landen op economisch en sociaal gebied. Voorbereiding voor toedeling van nieuwe kavels in de Zuidwatering. Elke pachter en verpachter van grond in Walcheren'» Zuidwatering maakt dezer dagen een gang naar het verenigingsgebouw ,,De Zwaan" te Souburg, waar in één der gezellige zaaltjes op lange tafels indruk wekkende stapels kaarten en boeken liggen. Het belangrijkste boek is het „wensregister": daarin wordt nauwkeurig genoteerd welke verlan gens de boer ten aanzien van de nieuwe kavelindeling kenbaar maakt. De herverkaveling van deze watering is namelyk in een zo ver gevor derd stadium gekomen, dat begonnen kon worden met de voorbereidin gen voor de toedeling van de nieuwe kavels. Zes weken lang worden in Souburg „wenszittingen" gehouden en krygen de landbezitters en -ge bruikers gelegenheid hun verlanglystje in te dienen. Dat wil echter nog niet zeggen, dat zy dan ook precies weten, wat Sinterklaas-Herverkave- Ungsdienst in hun sciioen zal stoppen I Menige landbouwer toont zich wat huiverig grond te vragen, die mo menteel in bezit is van een buur man: men begrijpt nog niet goed, dat de twee duizend ha, land van de Zuidwatering thans als een onver deelde massa worden beschouwd, als een vers-gebakken taart, waarvan de moten naar eer en geweten worden uitgegeven aan de rechthebbenden. De ambtenaren van de Herverka- velingsdienst, die in Souburg 600 per sonen zullen ondervragen, kennen de nieuwe wegen en waterlopen en op hun kaarten is de voorlopige kavel indeling reeds aangegeven. Ook zijn zy volledig op de hoogte van de ming en het is prettig te constate ren. dat ook de boeren zelf op dit punt het volste vertrouwen in de toekomst hebben. TEVOREN OVER GEPIEKERD. Het eerste, wat de ambtenaar hun vraagt, is aan welke weg zij kavels bouw- en weiland wensen. Sommigen laten het aan hem over de wens te formuleren, maai1 de meesten hebben er thuis al over gepiekerd en komen met wél-overwogen verlangens voor de draad. Het toe te wijzen gebied is op de kaart in vakken verdeeld en het komt wel voor, dat er voor een bepaald vak meer aanvragen zyn, dan percelen. In dat geval wordt bekeken, wie voor plaatsing in een ander vak in aanmerking komt. Is een vak vol, dan wordt begonnen met de definitieve indeling van de kavels. Zoals bekend wordt er naar gestreefd de boeren goede grond, dicht bij huis, te geven en de ver snippering van land ongedaan te ma ken. Het zal van de wetgever af hangen, of deze gezonde toestand bestendigd kan blijven. Men heeft reeds het geval behandeld, dat een familie 55 na grond over 13 van de 17 Walcherse gemeenten verspreid had liggen, met niet minder dan 35 pachters! Deze landeryen zijn nu ge concentreerd en het aantal pachters is tot 15 teruggebracht. Kleine bedryven worden gezond femaakt door uitbreiding met grond, ie door het vertrek van boeren naar de N.O.-Polder is vrijgekomen. TAL VAN VRAGEN. Wanneer de pachter en verpach ter in de „wenszitting" hun verlan- menselijkheid en vooral veel liefde gens met betrekking tot de ligging voor Walcheren. Alleen dén kan van hun land hebben geuit, wordt deze allerminst eenvoudige en men hun tevens gevraagd, waar zij. wan- mag wel zeggen delicate zaak tot neer daaraan in verband met ande een goed einde gebracht worden.ren niet kan worden voldaan, óók Wanneer ge eens zo'n „wenszitting" wel hun kavel willen hebben. Verder meemaakt, twijfelt ge echter niet wordt er naar geïnformeerd, hoe zij aan het welslagen van de onderne- 1 zich de verhouding tussen de opper waarde en de kwaliteit der landery en, die de boer bezat of pachtte en van de gronden die thans beschik baar komen. Om nu tot een recht vaardige toewijzing te geraken, waarbij met alle belangen rekening is gehouden, is het nodig, dat men niet alleen over deskundigheid be schikt, maar ook over veel tact, veel George Bernard Shaw, de beroemde Engelse toneelsehryver, na zijn dood opgebaard in zijn slaapkamer in Ayot St. Lawrence, waar hy op 94- jarige leeftijd overleden. Toestand bij Oensan ernstig. De opmars van de troepen der V. N. naar de grens van Mandsjoerlje is niet aleen tot staan gebracht, op vele ponten zyn Amerikaanse en Zuid- Koreaanse eenheden gedwongen zich terng te trekken. Door een omsingelingsbeweging van de Noordelijken is het zevende Ame rikaanse mariniersregiment In een moeilijke positie gekomen. In de sector van Oensan is volgens een woordvoerder van MacArthurs hoofdkwartier de toestand ernstig. Beslist geen inkrimping van Nederlandse vloot. „De te Washington heersende me ning, dat de Nederlandse regering meer dan te voren bereid is in te stemmen met de jongste voorstellen over de rol van de Nederlandse mari ne in de Europese defensie, is abso luut ongegrond", aldus heeft mr. H L. s'Jacob, de Nederlandse min'ster van Oorlog en Marine, de dag voor zijn terugkeer uit de V.S. naar Nederland aan ANP-Anete vepklaard. „in tegen deel", zo ging de minster voort, „iron zou terecht kunnen vaststellen, dat de Nederlandse regering 't pleit tot nog toe voor 90 heeft gewonnen, er er zal beslist geen wijziging gebracht worden in het bouwplan van de Ne derlandse vloot. De oppervlakkige aantrekkelijkheid van het Engelse voorstel, dat Nederland zich op de landstrijdkrachten zou concentreren en de maritieme defensie aan Enge land zou overlaten, heeft tot sommige mensen buiten Nederland gesproken, doch niemand, die alle bestaande fei ten en de werkelijke toestand kent, zou deze zienswijze lang kunnen handhaven". Kinderen speelden met giftige slangen. Te München vonden kinderen in de ruïne van een huis een zak, waaruit tot hun verwondering slangen en ha gedissen te voorschijn kwamen. De kinderen begonnen ermee te spelen tot een voorbijganger de politie waar schuwde, die zich snel over de reptie len ontfermde. Dinsdag werd uit een auto te Mün chen een koffer gestolen, waarin zich slangen bevonden. Het waren uiterst giftige Zuidame- rikaanse slangen, die bestemd waren voor een instituut voor wetenschappe lijk onderzoek te München. De politie vermoedt dat de dief, toen hy bij het openen van de koffer de slangen en hagedissen aantrof, deze teleurgesteld in een zak heeft gedaan en in de puin hopen van het huis heeft weggegooid De 21-jarige echtgenote van Gri- selio Torresola, die bij de poging tot een aanslag op Truman de dood vond, is Donderdagavond in. hechtenis geno men. begint in Vlaanderen de „week van het Boek in Vlaan deren", vlakten bouw- en weiland wensen, of zij plannen koesteren tot her- of nieuwbouw van een boerderij en of zij event, onverdeelde boedel samen- fevoegd willen zien met hun eigen ommen. De pachtverhoudingen blijven, wat het aantal ha. betreft, ongewijzigd, maar wel bestaat de mogelijkheid, dat de pachter een andere leenheer krijgt. Ook met de belangen van hypotheekhouders wordt ten volle rekening gehouden. De landeigenaar mag niet buiten de Herverkavelings- dienst om verpachten. Het „wensregister", dat de amb tenaar zo Overig volschryft, vormt de basis, waarop de Dienst verder kan werken om de ingrijpende en voor Walcheren zo zegenrijke herver kaveling van de Zuidwatering haar beslag te geven. Het zal niet lang meer duren, dat de boeren de rype vrn^hten zullen plukken van de sinds 1947 In dit gebied gepresteerde har- do arbeid! De ommekeer in de strijd in Noord- Korea is een gevolg van het ingrijpen van Chinese troepen, officieel nog steeds beschreven als „troepen in Chi nese uniformen". Ook de guerilla achter de linies van de verbonden strijdkrachten is in he vigheid toegenomen. Het gebied van Oensan en Taetsjon, waar de communisten een tegenoffen sief voeren, ligt ongeveer 80 km. van de Mandsjoerijse grens. Naar verluidt hebben de aanvallers een punt in de buurt van Koenoeri. minder dan 80 km. van Pjongjang, bereikt. Zij waren blijkbaar van plan de verbonden troe pen ten Noorden van de rivier de Tsjingsjon af te snijden. Enkele een heden zouden reeds overvleugeld zijn. De commandant van de Australische troepen in Korea, luitenant-kolonel Charles Green, is tengevolge van oor logsverwondingen overleden, zo deelde de Australische minister van Oorlog gisteren mede. Het Amerikaanse ministerie van De fensie maakte gisteren bekend, dat de familieleden van 24.610 manschappen in Korea tot 27 October middernacht in kennis waren gesteld, dat hun ver wanten waren overleden of verwon dingen hadden opgelopen. KORTE PREDICAT1E zonder Mij kunt gij niets doen". Joh. 15 5c. Ligt er irt het woord, dat hierboven staat, niet een dwaze zelfoverschat ting opgesloten? In de nuchtere en harde werkelijkheid van het leven toch geldt de leuze: niemand is onmisbaar! Het is in onze mensenmaatschappij een hoogmoedige dwaasheid, om te menen dat ik niet gemist zou kunnen worden, een waan, die getuigt van zelfoverschatting, van een te hoog aanslaan van mijn eigen betekenis, kracht of kennis, leder mens, hoe belangrijk ook, wordt een maal voor goed uitgeschakeld, en het leven in de wereld gaat ook zonder hem toch nog wel voort. Ja, als dit woord hierboven door één van ons gewone mensen gesproken was! Het is echter Jezus, die het zegt: „Zonder Mij kunt ge niets doen". Jezus, die als de Zoon van God in on ze wereld is gekomen om die wereld te redden en ons mensen het ware le ven te brengen, waarin het echte ge luk wordt gevonden. En Hij alleen kan ons dat geven. Daarom kunnen wij zonder Hem niets. Dan halen we misschien nog met een meewarig lachje de schouders op. We kunnen immers geweldig veel zonder Hem! Wij kunnen zonder Hem ons ge wone werk doen en belangrijke con ferenties houden. Zonder Hem kunnen we onze kinderen groot brengen en ook ernstige zieken genezen. Wij vlie gen over oceanen en kunnen machtige natuurkrachten dwingen naar onze wil, zonder Hem. En we kunnen ook, wat eens door mensenhanden is op gebouwd, in één enkel ogenblik op ge welddadige wijze vernietigen zonder Hem. Och, wij mensen kunnen gebo ren worden, leven en sterven, kunnen toch eigenlijk alles zonder Hem! Ja, en omdat we alles zo goed kunnen zonder Hem, daarom laat God ons vandaag aan de dag zien, dat we niets kunnen, maar dat we in 'n zee van el lende ondergaan zonder Hem. Alles, wat wij mensen deden, doen of zullen doen zonder Jezus, dat is niets, want Hy zegt: „Zonder My kunt gij niets doen". In dit woord wordt alle doen van ons mensen, hoe groot en machtig, ook, maar zonder Hem, ge oordeeld. Dat wordt ons in onze da gen steeds meer en steeds duidelijker te aanschouwen gegeven. Maaropdat we niets meer zou den doen zonder Hem, doch alles zou den wagen mei Hem, die niet gemist kan worden, door niemand! Baarland H. G. Beneder. VRIJ KOUD. Weersverwachting, geldig tot Zater dagavond. Over het algemeen vrij veel bewol king met op enkele plaatsen nog een buitje. Meest matige wind tussen Noord en Noord-Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1