Vele jubilarissen bij „De Schelde" De traditionele huldiging Goede bliekvangsten in de Waddenzee. Torenbrand van Groede wordt herdacht STATENLID W. P. A. BROUWER UIT ZIERIKZEE OVERLEDEN Het oorlogsmonument voor Middelburg. GRONDGEBRUIK IN ZEELAND Jaarlijkse herdenking landing Westkapelle. Overhemden met twee Trubenijs boorden Nog steeds veesmokkelarij m Zeeuwsch-VIaanderen. PROVINCIALE ZEEUWSE CUURAN 1 VRIJDAG 3 NOVEMBER 1950 Negen en vyftig Schelde jubilarissen zyn Woensdag, der traditie getrouw op de late November, in het Scheldekwartier te Vlissingen op hartelijke wjjze gehuldigd. Twee bazen en twee werklieden bereikten de 50 jarige diensttijd. Zy ontvingen op hun jubileumdag een gratificatie. Twee bazen eu 7 werklieden vierden hun 40-jarig jubileum. Zy ontvingen een gouden medaille van de Kon. My. „De Schelde", alsmede een gratificatie. De elf ambtenaren met 25-jarige diensttijd ontvingen een zilveren medaille van de K.M.S. en een gratificatie en de 7 bazen en 28 werklieden, die hun zil veren jubileum vierden, een gratificatie van de KMS, alsmede een zilve ren medaille en een vererend getuigschrift van de Ned. My. van Ny verheid Handel. Aan dertien der jubilarissen viel een Koninklijke onderscheiding ten deel. welke wij gisteren reeds ver meldden. DIRECTEUR SPRAK. De heer J. W. Hupkes, directeur der N.V. Kon. Mij. ..De Schelde" open de de avond met een welkom en zeide dat het goed is in een tijd als deze, waarin zoveel zo snel verandert, tra dities in ere te houden. Daarom werd ook besloten deze avond door te laten gaan. hoewel de beide andere Schelde- directeuren verhinderd waren aanwe zig te zijn. Namens de commissarissen en het leidende personeel bracht spr. hulde aan de 59 jubilarissen, wier prestaties zoveel bijdroegen tot het algemeen welzijn. De directie is er trots op. dat ieder jaar zovelen bij „De Schelde" jubileren, omdat zulks bewijst, dat velen bevrediging vinden in hun werk in dit bedrijf en dat het er niet zo slecht is als sommige kan keraars en gedichtenschrijvers af en toe willen doen geloven. Natuurlijk zijn or verbeteringen mogelijk, maar wat 't materiële betreft,, wordt „De Schelde" geremd door financiële pi-o- blomen. Wat de geestelijke aangaat: als ieder het zijne büdraagt tot het scheppen van een goede geest, kan er veel worden bereikt. De heer Hupkes herinnerde met dankbaarheid aan het Koninklijk bc- iAdvertentie) Voor JONGENS en MEISJES Voor de meisjes: Zuiver wollen WINTERMANTELS grote sortering nieuwe modellen. vanaf 32.50 Wollen JURKEN effen en in ruiten, venaf 18.-» Prima wollen, geruite OVERGOOIERS vanaf 12- Zeer aparte wollen ESKIMO-PAKKEN met capuchon vanaf 30.»» Egyptisch katoenen REGENMANTELTJES met capuchon vanaf 38.— Voor de jongens: WINTERJASSEN leeftijd 7 jaar vanaf 27.85 JONGENSCOSTUUM 3-delig, met culotte en pluj.four leeftijd 8 jaar vanaf 41.75 PLUS-FOURS leeftijd 6 jaar vanaf 14.25 WINDBREAKERS zuiver wollen ratiné in diverts tinten, leeftijd 12 jaar vanaf 40.50 in Corduroy, leeftijd 6 jaar vanaf 23.10 GUMMI REGENJASSEN leeftijd 6 jaar vanaf 19.30 Door eigen fabrikaat, munt ESDERS' kinderkleding uit in prima pasvormdegelijke kicali' tcit, lange levensduur en lage prijzen. LANGE NOORDSTR. 10.12 MIDDELBURG KAMPEEROONSUL BENOEMD Tot kampeerconsu! van de ANWB voor West Zeeuwsch Vlaanderen is benoemd de heer P. A. Vermeulen te Cadzand. GESLAAGD De heer M. J. A. Bil te Yerseke slaagde tc Amsterdam voor 't arts examen. zoek aan „De Schelde" en aan de zeer sobere viering van het 75-jarig be staan, het betreurend, dat de klein zoon van de stichter, directeur A. Smit, niet aanwezig kon zijn. Spr. las een telegram van hulde aan de jubi larissen voor als bewijs, dat de heer Smit met hen medeleeft. Wat het ju bileum aangaat deelde de heer Hup kes nog mede. dat gehoopt wordt toch nog een materiële herinnering aan dit gedenkwaardige gebeuren te schep pen. BELANGRIJKE OPDRACHTEN Hoewel de arbeidsprestatie nog altijd beter kan worden, zeide spr. dankbaar te zijn voor het vele wat ge- presteerd werd. De maatschappij kreeg belangrijke opdrachten en het zal minder moeilijk worden, nieuwe op drachten te krijgen. Er zijn echter duidelijke tekenen, dat met minder goede prijzen genoegen móet worden genomen en een zo groot mogelijke efficiency zal daarom vereist zijn. In de donkere internationale situa tie noemde de heer Hupkes het een lichtpunt, dat de Nedex-landers nog steeds de energie hebben om zich aan te passen en nieuwe markten te ver werven. In een moeilijke tijd als deze zijn de jubilarissen een lichtend voorbeeld. Zij maakten ook vele moeilijkheden mee en kwamen die door. Laten wij ons spiegelen aan hun voorbeeld en trachten ook onze moeilijkheden te boven te komen. Spr. overhandigde hierna aan de ju bilarissen de gratificaties en medailles waarna ir. van Gooi namens het dep. Zeeland van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel de jubilarissen toe sprak. Burgemeester mr. B. Kolff speldde hierna de jubilarissen, die een Ko ninklijke onderscheiding hadden ont vangen. de eretekenen op de borst. Het Schelde-orkest sloot deze plech tigheid af met het Wilhelmus, waarna de heer H. C. V. Sorel namens de ge- ridderden woorden van dank sprak, Aanvoer van Duitse mosselen te Yerseke stijgt. In tegenstelling met de vangst op de Zeeuwse Stromen die zeer ma tig zyn, komt van de bliekvissers, die hun visterrein hebben verlegd naar het hoge Noorden, c.q. de Wad denzee bericht, dat de vangsten daar zeer ruim zjjn. Van de meeste vissers komen ech ter berichten binnen van gescheurde netten. De kuilnetten, die worden gebruikt, dateren meest allemaal van voor de evacuatie. Gedurende de evacuatietijd en ook daarna liet de verzorging veel te wensen over. zodat talrijke slech te plekken ontstonden. Door de ster ke stromingen,, waarin thans moet worden gevist, scheuren de netten. Wat ae mosselhandel betreft kan worden medegedeeld dat de aanvoer van Duitse mosselen naar Yerseke steeds groter wordt. Regelmatig ko men hier schepen met deze mosselen binnen. De namen der jubilarispen lulden als volgt: Personeel met 25-jarige dienst: J. B. D. Aerssens, P. L. Antheunigse. M. Bal makers. M. Boer, J. J. Bok, C. Bou- wens, A. de Bree, A. Brugman, U. Bui tenkamp, J. C. v. d. Burgh, K.- Daane, J. v. Dort, J. C. Fanoy, A. Geeve, A. W. Gelcijn, Jan Geijon, Joh. Geijon, J. A. A. v. Gemert, L. J. Gunter, A. Hofman, A. J. J. Janssen, P. Joztasse, S. Kasse, A. Kievit, M. L. Koets, B. C. de Korte, A. Leeman, "J. P. v. Loenen, A. Mannaart, J. Naerebout, C. L. M. den Outer, W. Pieterso, N, C. Pol, B. Reinigert, A. W. de Rijcke, M. v. Rijs wijk, F. Schets, J. Seljbel, A. Smit, J. A. Sorel, H. v. Steene, J. H. Verhage, J. A. de Vin, C. J. v. 't Westeindc, H. L. v. d. Weljde, P. de Wolf. Personeel met 40-jarige dienst: C. Géljon, M. v. d. Heuvel. M. Mudde, A. Roelof se. M. Rouw, C. A. P. v, d. Runstraat, P. Schenkel, P. Schets, C. de Zwart. Personeel met 50-jarige dienst: W. P. de Konlnk, A, do Munck, F. de Nooijor, F. de Nooijer. Vermelding verdient nog, dat sedert de oprichting van „De Schelde" 84 le den van het personeel de 50-jarige. 508 personeelsleden de 40-jarlge én 1682 personeelsleden de 25-jarige diensttyd bereikten. Na de officiële huldiging werd een vrolijk cabaret-programma uitgevoerd, waarbij het Schelde-ambtenaren-or- kest voor opgewekte muziek zorgde. Wijzerplaten worden verlicht Dinsdag 7 November a.s. zal het éen jaar geleden zyn, dat de spits van de toren van Groede afbi-anadc. Deze dag zal in Groede niet onop gemerkt voorbij gaan. Des avonds om half acht koiyit er een gi-oot ge zelschap bijeen in het gemeentehuis, waar de burgemeester, de heer J. C. Éveraars, namens de gemeente, hul de en dank zal brengen zowel aan de ambachtslieden, die deze tox-en zo vlug herbouwden, als aan de archi tecten en de aannemers. Daarna zal door de heer Jongsxna,, arts te Groe de. de opgenomen film van de brand worden vertoond. Om 9 uur zal het gezelschaD met muziek naar het Prin. ses Marykeplein vertrekken, waar burgemeester Everaars een toespraak zal houden en de heer Hammaehcr, zoon van wijlen notaris Hammaehcr uit Groede, de verlichting van de wij zerplaten zal inschakelen. Kerkbouw te Westkapelle Dp Ned. Herv. gemeente te West kapelle is indertijd door vijf andere gemeenten in Nederland geadopteerd, die hulp zouden geven bij de her bouw van de vei-woeste kerk te West kapelle. Een der adopterende gemeen ten was Oegstgeest. Naar wij thans in het Kerkblad van de Ned. Herv. Gemeente Oegstgeest lezen heeft de ze gemeente toegezegd, dat in de loop van 1951 een bedrag ad f 15.000.zal worden overgemaakt door de kerk voogdij. Deze week werd de gerestaureerde Hervormde Kerk van Vee re weer in gebruik genomen. Deze kerk is gebouwd tegen de zg. Grote Kerk, die sedert lang niet meer als Godshuis In gebruik Is. De restauratie van dit gebouw ls nog steeds niet voltooid. Op dèfoto ziet men het gerestaureer- 'Aj> kerkje rechts. Nieuwbouw te VItsstagen voor gerepatriëerden. Van regeringswege wordt in vér band met het grote aantal gerepatri eerde en nog te repatriëren gezinnen uit Indonesië, krachtige drang uitge oefend op de gemeentelijke Woning diensten om bij het eventueel vrij ko men van woningen, zoveel mogelijk te bevorderen, dat een deel van deze wa ningen ook aan gerepatrieerden wor den toegewezen. Naar wij 'vernemen, is de bouw van 14 duplexwoningen aan de Leèghwa- terstraat te Vlissingen door Den Haag goedgekeurd, zodat hiermede thanö een aanvang kan worden gemaakt. Deze woningen zijn voor gerepatri eerden bestemd. Zierikzee verliest een actief werker. Gistermorgen om 7 uur ls het slachtoffer van de ernstige autobot sing op de Nleuwlandse weg te Mid delburg, het lid van de Provinciale Staten, de heer W. P. A. Brouwer uit Zierikzee, in het Gasthnis te Mid delburg aan zijn verwondingen over leden. De heer Brouwer, die de leeftijd van 49 jaar bereikte, waa in Zeeland en vooral in de stad zijner inwoning, Zierikzee, een zeer geziene figuur. Hij was begiftigd met de zilveren erepenning van de stad Zierikzee als dank voor het vele werk, dat hy voor de gemeente heeft verricht tijdens de eeuwfeesten in 1949. De Midden standsparty, afdeling Zierikzee, ver liest in hem een bekwaam raadslid, die er steeds biyk van gaf een helde re kykop en een gefundeerd oordeel over gemeentezaken te hebben. De heer Brouwer bekleedde een voor aanstaande plaats In het verenigings leven van Zierikzee. Zo was hy voor zitter van de Bakkerspatroonsvereni' ging, bestuurslid van de pluimvee- fokkersvereniging „Excelsior", be stuurslid van de afdeling Zierikzee van de Middenstandspartij, 3efcretaris van de Zierikzeese Middenstandsver eniging, secretaris van de Zierikzeese Ox-anjevereniging, bestuurslid van de plaatseiyke V.V.V., secretaris van het Eeuwfeestcomité, lid van het Comité Poortersdagen, lid van het Niwin- comité en lid van de commissie paar- denlotery Zierikzee. Hy had een groot aandeel in de oprichting van de voetbalvereniging Zierikzee en de gymnastiekverenigingen „Rust Roest" en „Olympia", van welke laat ste vereniging hy erelid was. De over ledene was voorts oprichter en lid van verdienste van de Schouwen- Dulvelandse Korfbalbond en secreta ris van het comité Middenstandsten toonstelling „Zimito". De heer Brou wer was hoofdbestuurslid Ned. Bak- kersbond, bestuurslid van de Zeeuw se bakkersbond, lid van de Bakkerij- commissie Zeeland, bestuurslid van het Weerstandsfonds der Nederland se Bakkerij en lid van de Raad van Bystand van de ondervakgroep Brood en Banketbakkeryen. Vanzelfsprekend heeft het overiy- den van de heer Brouwer in Zierikzee grote ontsteltenis verwekt. De ter aardebestelling is bepaald op Maan dag a.s. 12 uur, op de Algemene Be graafplaats. OPVOLGING IN RAAD EN STATEN. De opvolger van de heer Brouwer in de gemeenteraad van Zierikzee is de heer J. Stepte], De heer gteute} bekleedt een vooraanstaande plaats in het Hervormd kerkelyk leven en is eveneens bestuurslid van de Mid denstandsparty. De heer A. Vermaire uit Goes zal de heer Brouwer Jn de Staten opvol gen. De heer A. Vermaire, op 1 Febru ari 1886 te Kapelle geboren, ls van zyn jeugd af in de textièlbranche. In 1912 kwam hd als textielhandelaar naar Goes. Van 1027 tot 1944 was hy lid van de gemeenteraad, waarvan de laatste vyf jaar als wethouder. Van 1934 tot 1944 was hy tevens voorzitter van het Gasthuis Oostwal. In 1949 nam de heer Vermaire we derom zitting in de raad voor de Mid denstandsparty, waarvan hij tevens voorzitter van de afd. Goes is. Ook op het gebied van verenigings leven neemt de heer Vermaire een plaats in. Zo is hd o.a. 2de voorzitter van „Handelsbelangen", voorzitter van de Contact-commissie der 3 mid denstandsverenigingen en voorzitter van de Harmonie .jSuphonia". Het Zierikzeese gemeenteraadslid, de heer C. Hoek, die bö het ongeval licht gewond werd, heeft het zieken huis weer kunnen verlaten. Toelichting op het ontwerp van prof. L. O. Wenckebach. In verband met de onthulling van een Middelburgs Oorlogsmnoument deelt men ons van bevoegde zijde nog het volgende mede. Prof. L. O. Wenckebach te Noord- wijkerhout ontving van het gemeen tebestuur opdracht een monument te ontwerpen ter herinnering aan de een Middelburgs Oorlogsmonument tevens aan de bevryding. Het monu ment zou geplaatst moeten worden op het pleintje aan de Westzijde van het Abdijcomplex besloten tussen de Nieuwe Kerk, de voormalige Staten zaal en de nieuwe Statenzaal aan de Groenmarkt. Het monument zou van zelfsprekend met de omliggende Go- thjsche gebouwen moeten harmonië ren terwyl het tevens zodanige schoonheid zou moeten bezitten, dat het ook na eeuwen nog een sieraad .voor de omgeving zou zyn. Professor Wenckebach heeft om gestalte te geven aan bovengenoem de gedachten voor het monument een mans-figuur gekozen staande in de vlammen, welke de oorlogsmoei- ïykheden symboliseren en met naar de hemel opgeheven handen als uit drukking van het standvastig Gods vertrouwen der bevolking. In dit ver trouwen op een hogere macht ligt het vertrouwen op de bevryding be sloten en voor hen die in de oorlogs jaren moesten vallen een vertrouwen op een beter leven hiernamaals. Het beeld, uitgevoerd in brons op een donker natuurstenen voetstuk (amphiboliet), wordt geplaatst op het achterste gedeelte van het plein. Het ligt in de bedoeling te zö'ner tyd voor het monument een klein bassin met fonteintje aan te brengen. De laatste werkzaamheden moeten ech ter door omstandigheden nog enige tijd worden uitgesteld. Het aanwe zige hek zal dan worden vervangen door een hek tussen de uiterste West- Hoeken van de nieuwe Statenzaal en de nieuwe aanbouw aan de Nieuwe Kerk. Het is te wensen, dat dan een andere bestrating zal kunnen wor den aangebracht met een rij gescho ren bomen aan de Noord- en Zuid- zyde van het plein. Walcherse plattelandsjeugd op 1 September naar school? In de gisteren gehouden maande lijkse vergadering van sio Vereniging van burgemeesters en secretarissen der voormalige plattelandsgemeenten op Walcheren is de datum van toela ting van leerlingen op de lagere scho len ter spx-ake gekomen. In vele plat telandsgemeenten is die datum 1 April, maai* meer en meer'; blijkt de behoefte om deze te verschuiven naar 1 September, zoals in de stoderi' gebrui kelijk is. Hiertegen bestaan echjter ook wel bezwaren. Men besloot de inspec teur voor het lager onderwijs hjerover advies te vragen. De onderscheidene gemeentebesturen kunnen daarnp naar Bewind van zaken handelen. (Advertentie) De landhonger is groot „Jaarlijks zal in Nederland ongeveer 2400 h.a. cultuurgrond opgeofferd moeten worden voor uitbreiding van steden en dorpen, voor sportvelden, industrieterreinen, havens, wegen enz. De bevolking groeit, het verkeer wordt drukker, waardoor nieuwe we gen nodig zyn naast de oude. De sportbeoefening en allerlei andere vor men van ontspanning in de open lucht nemen toe en dat vraagt steeds meer gronden." Met deze woorden leidde ir. W. H. TJbbink, wnd. Rijksconsulent voor Grond- en Pachtzaken in Zeeland, zijn antwoord in op onze vraag, op welk terrein de taak van dit Consu lentschap nu gelegen is Terwyl dus enerzyds de niet-agra- rische bevolking steeds meer grond nodig heeft om te wonen en te wer ken,. en anderzyds de agrariërs de grond voor hun bestaan dringend nodig hebben, zou men licht de con clusie kunnen trekken, dat hier niet te overbruggen tegenstellingen lig gen. Het aandeel van de agrarische beroepsbevolking gaat, langzaam maar zeker, achteruit. Tex-wyl in 1900 dit percentage nog 30 was, daalde dit in 1930 tot 20 en in 1947 tot 19. Ook het aandeel van de landbouw in het nationale inkomen zal rela tief dalen. Toch neemt de functie van de landbouw in belang steeds toe, al naarmate deze verschuiving ten ongunste van de agrarische sec tor zich vei'der voltrekt. En dat waarlijk niet uit een oogpunt van Engelsen komen er voor over. Naar wH vernemen zal ook dit jaar weer in Westkapelle de landing van het Geallieerde Bevrijdingsleger op plechtige wyze worden herdacht in aanwezigheid van een aantal En gelse en Belgische officieren en man schappen, die de landingsoperatie hebben meegemaakt. De herdenking zal worden gehou den Zondag aanstaande omstreeks het middaguur en zal tevens worden bygewoond door Nederlandse mari ne-autoriteiten, onder wie de com mandant Maritieme Middelen te Vlissingen, alsmede de directeur van Het-Loodswezen,verder commander Child en' de commandant van de Stormschool in Roosendaal. Men komt om half twaalf bneen in „De Valk" en wandelt vervolgens naai de dflk, waar een Engelse leger-pre- dikant een korte herdenkingsdienst zal leiden en twee trompettex-s de Last Post zullen blazen. Na afloop wordt een gemeenschappeiyke maal tijd gebruikt. -De Engelse gasten, die speciaal voor deze gelegenheid overkomen, zullen waarschijnlyk van Zaterdag tot Maandag logeren in de COAK- kazerne te Middelburg. Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" Leert 5 dividend uit. In de Dondex-dag te 's-Gravenhage gehouden gewone algemene verga- dex-ing van aandeelhouders van de Stoomvaart Maatschappy „Zeeland", Koninklijke Nederlandse Post- vaart N.V., gevestigd te Vlissingen, werden het verslag over 1949 en de jaarstukken over dit jaar ongewij zigd goedgekeurd. Het dividend op de 4% prefe rente winstdelende aandeelen, als mede een dividend van 5 op de gewone aandelen, serie a, b en c, zal binnenkort betaalbaar wox-den ge steld. De aftredende commissaris ir. F. Q. den Hollander is mét algemene stemmen herbenoemd. (Advertentie) hebben wij deze week ontvan gen, nog tegen „vóór-Koreaan- se" px-yzen EFFEN, in grys, beige, blauw en wit, 16.95. WIVEX, pracht strepen, in ge weven popeline, blauw, grys en beige, 17.95. Herenmodes f/(hde£ofêi St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. Middelburger voorzitter van bedrjjfsgroep De heer Kees Helder, fotograaf to Middelburg, is door het ministerie van Economische Zaken benoemd tot voorzitter van de bedrijfsgroep Gra fische Ambachten, alsmede tot be stuurslid van de hoofdgroep Ambacht, TREINEN HADDEN VERTRAGING. Woensdagavond kwamen de treinen van 22.12 en 23.20 uur met dertig mi nuten vertraging te Vlissingen binnen als gevolg van een draadbrcuk. voedselvoox-ziening in „abnormale tyden." Niettemin heeft de landbouw een volledig begrip voor de onvermijde- lyke noodzaak dat er gronden moe ten worden opgeofferd. Het is ech ter van groot belang dat by alle noodzakelijke ruimtekundige orde ning gezocht wordt naar een oplos sing, die de landbouwbelangen het minst benadeelt. GRONDPRIJZEN. Een ander pr-obleem by het grond gebruik, eveneens voor een groot deel voortvloeiend uit de toenemen de bevolkingsdichtheid van ons land en de daarmee gepaard gaande land honger is, dat van de prijsbeheer- sing van de landbouwgrond, zowel van de kooppx-yzen als van de pacht prijzen. Al is de laatste vorm van orijsbeheersing veiTeweg de moei- lykste. De pachtprjrjzen waren vóór de oorlog grotendeels vry. zodat deze nachtprijsvorming dus tot op zekere hoogte de toen bestaande verhoudin gen in ai-beidslonen, productenpry- zen. e.d. weerspiegelde. Momenteel gelden, met enkele kleine verhogin gen. nog dezelfde pachtprijzen. Het pachtnrijs-niveau dat aangepast was aan de omstandigheden van 1040, is inmiddels „bevroren", doch stemt zelfs in sommige opzichten niet goed meer overeen ihet de bestaande ver houdingen. De lonen en prijzen zijn geheel veranderd en bijv. de polder- lasten zijn voor Zeeland van 1939 tot 1948 mét 73 gestegen! Speciaal waar de pachtpriizen het nu gestel de maximum bereikt hebben, ligt ex- een moeilijkheid, indien hier de gronden door een ruilverkaveling aanmex-kelijk te vex-beteren zijn. Op al déze terreinen van ruimte- kundige ordening, onteigening ,en verkoop van landbouwgx-ond naar de niet-landbouwsfeer, kooppryzen, pachtprijzen etc. heeft het Consu lentschap voor Gx-ond- en Pachtza ken zyn taak en wil het gaarne wer ken in het belang van de provincie Zeeland. Drie runderen in beslag genomen De douane te Koewacht consta teerde een dezer dagen, dat onbe kend gebleven personen probeerden een aantal stuks rundvee frauduleus over de grens te brengen. Toen de ambtenaren dit wilden verhinderen, lieten de smokkelaars het vee in de steek en wisten in de duisternis to ontkomen. De ambtenaren namen drie stuks rundvee met een waarde van 2500 in beslag. Tevens wisten zij de hand te leggen op 80 kg. roomboter met een waarde van 350. Ook de smokkelaars van deze waar wisten in de duisternis te ontkomen. Walcherse gemeente bestuurders zijn wielrijders ter wille. VERMOEDELIJK DUOPASSAGIER TOEGESTAAN. Zoals bekend is het volgens de lp het Staatsblad gepubliceerde nieuwe verkeersregeling toegestaan iemand op een rijwiel te vervoeren, maar kun nen de gemeenten afwijkende bepalin gen vaststellen. Om nu een zekere wil lekeur te voorkomen en om het de fietsende vreemdelingen zomers niet lastig te maken, is gistex-en in de maandelijkse vergadering van bur gemeesters en secretarissen der voor malige plattelandsgemeenten op Wal cheren besloten om te bevox-deren, dat alle gemeentebestux-en zich op dit punt bij deze regeling aansluiten. Dit zal dus betekenen, dat wielrij ders op Walcheren iemand op hun fiets mogen vervoeren, zonder dat daarvoor proces-verbaal wordt opge maakt. Straatverlichting te Hulst wordt geëlectrificeerd. Binnenkox-t zal worden overgegaan tot electrificatie van de straatlantaarns te Hulst. Men is reeds bezig met het aanbrengen van de noodzakelijke ar- matuur. Grote belangstelling voor Goese veetentoonstelling De deelname aan de op 21 Novem ber a s. te Goes te houden veeten toonstelling. zal zeker niet beneden de verwachtingen biyven. Velen hebben de sluitingsdag voor inschrij ving, 7 November, niet afgewacht. Tot op heden werden reeds bijna 200 koeien, schapen en varkéns inge schreven. Behalve diverse medailles, mocht de Regelingscommissie van een in woner ook een mooie beker ontvan gen. In verband met de te verwachten dx-ukte, zal het verkeer over de Bees tenmarkt via de Ossenhoofdstraat en Stoofstraat worden omgelegd, waar toe in die straten van 's morgens vroeg af, geen wagens, rijwielen c.d. zullen mogen parkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2