Om het bezit van Walcheren werd een harde strijd gestreden Op paddenstoelen-jacht in het Land van Hulst Het eiland was één groot fort DE VALLEI VAN SHANGRI-LA LANDBOUWERS KRIJGEN ADVIES OVER OORLOGSSCHADE 4 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 NOVEMBER 1950 ZES JAAR GELEDEN.... (1). en besloot aan te vallen van de N.- Het kostte heel veel moeite om de bezetting van Vlissin- gen tot overgave te dwingen. Najaar 1944Zeenwseh-Maantieren vu reeds bevrijd door Canade zen en Polen en de laatste tegenstand, In de omgeving van Breskens ge boden, kon worden opgeruimd, maar de grote havens van Antwerpen, van «mik een geweldig strategisch belang voor de geallieerden, konden nog steeds niet worden gebruikt. Eerst moest Walcheren worden geno men. En Walcheren werd genomen, ten koste van talloze mensenlevens, ten koste van enorme materiële schade. Walcheren wSqgl genomen en van daag herdenken wj| weer deze gigantische onderneming, die één der stoutmoedigste uit de tweede wereldoorlog was en die niet alleen het eiland zijn vrijheid hergaf, maar ook de komst van de vrede aanmerkelijk heeft versneld. Zelfs de luchtmacht moest te hulp schieten om uiteindelijk do 45 man bezetting tot overgave te kunnen dwingen! De Duitsers deden, uitge rust met vlammenwerpers, een te genaanval op het Betje Wolffplcln, maar deze kon door de zeer goed schietende Fransen worden afgeslar gen. VEROVERING VAN BRIT- TANNIA. De verovering van Hotel Brittan- nia is een geschiedenis apart. Men schatte de bezetting op circa 60 man zijde, d.w.z. vanuit het ondergelopen villapark. De commandant werd gewond, enkele compagnies-aanvoerders on dergingen hetzelfde lot en het water bleek zo diep te zijn en de ebstroom zo sterk, dat velen er slechts dank z\j hun zwemvesten het leven af brachten. Onder leiding van de laatst overgebleven compagniescomman dant werd tenslotte de bataljonsaan- val uitgevoerd. Onder vuur van de vijand klom een luitenant naar het dak, waarop een mitrailleur hevig stond te schieten en dwong de be zetting van deze post naar beneden te komen. Kamer na kamer van het inmiddels brandende hotelcomplex moest worden veroverd, doch het uiteindelijk succes was groot, Vijftig Dnitsers sneuvelden, 600 werden gevangen genomen, onder wie de commandant, kol. Rhetn- hardt. Vlissingen was bevrijd. Doch Middelburg kon niet bereikt wor den TbevRj/ding van tvalchfRen doo«: tL; Divisie 79 Ama, Divisi» 4 SSBftigad# «- ftayaj N«vy N*4 Commando yanTO a MOOO Duiherj b«b. tot Gu* üiv. gedeeltelijl 70' D'iv t$ TSftegt 1 iooe.ooo rriymm Reeds ten tijde van Napoleon was gebleken, dat Walcheren de sleutel is tot de Schelde: Engeland tracht te zich toen meester te maken van het eiland, doch door inundatie en vooral door de koortsen onder het krijgsvolk was deze actie ten dode gedoemd. In 1944 was Walcheren één groot fort; het aantal bunkers, geschuts- opstellinsen, mitrailleurkoepels, luchtdoelbalterïjen, enz. was ontel baar en deze werden nog beschermd door ongeveer 900.000 mijnen, kust- versperringen, tankgrachten en kilo meters prikkeldraad. De Duitse be zetting bestond uit de 70e Inf. divi sie (waarin vele maagpatiënten wa ren samengebracht en daardoor vaak als minder geschikt gekwali ficeerd), daarnaast de 64e divisie, voor zover de leden daarvan uit Zeëuwsch-Vlaanderen hadden kun nen vluchten, 't 89e Festung Stamm Regt, een soort depót van vesting troepen en tenslotte marine troepen, vluchtelingen uit Frankrijk van het 15e Duitse leger en diverse staffunc tionarissen. In totaal betrof het hiér 9 30.000 man. De verdediging was in sectoren verdeeld; vanzelfsprekend was het duingebied het zwaarst verdedigd. Om zoveel mogelijk verdedigingswer ken uit te schakelen, vooral de ar tilleriestellingen in het centrum van het eiland en om 's vijands bewegin- Advertentie Brandend maagzuur is maar een kwestie van één of twee minuteu als ge een paar Rennies bij de hand hebt. Die blussen dat zuurbranden op Uw maag onmiddellijk en alle pijn behoort prompt tot het verleden. Èen langdurige kuur is hierby niet nodig. Als ge.vandialaai vanauurbranden' op da maag hebt, kunt ge ook van daag reeds zelf constateren, wat Rennies ook voor U zo in een hand- om-draaien doen. Inderdaad een ideale remedie, prettig, practisch en smakelijk. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. De tekorten bij het Militair Gezag Memorie van Antwoord aan Tweede Kamer. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer van de minister president, de minister van Financiën on de minister van Oorlog a.l., over het wetsontwerp tot vaststelling van de niet ten laste van de Rijksbegro ting gebrachte ontvangsten en uitga ven van het Militair Gezag, sluiten de ministers zich aan by de opvatting van de Kamer, dat, nu de werkzaam heden van het M.G. reeds door ver schillende Instanties zijn onderzocht, het weinig opportuun lijkt daarover in brede beschouwingen te treden. De opmerking, „dat bij het Militair Gezag klaarblijkelijk niets meer is uit te vinden", is niet in overeen stemming met de feiten. Op een to taal aan uitgaven van 123-881.607,29 en aan ontvangsten van 27 millioen 089.047,72, ontbreken immers in slechts enkele gevallen de beschei den. De tegenstelling, welke de Ka mer constateert tussen de resultaten van het onderzoek naar het door het M.G. gevoerde beheer en de resulta ten, waarop de belastingdienst in het algemeen kan bogen, is niet zo groot als in het voorlopig verslag wordt verondersteld. In alle gevallen, welke daartoe aanleiding gaven, zyn functionaris sen van M.G. geldelijk aansprakelijk gesteld. De samenstelling van een overzicht van hetgeen aan verhaal de gelden uit dezen hoofde in 's Rijks schatkist is teruggevloeid, zou echter een zeer omvangrijk en kostbaar on derzoek vergen, aangezien dit niet '.neer rnogel^k is zonder de talrijke archiefstukken, welke op deze invor deringen betrekking hebben, te raad plegen. De ministers geven de Kamer der halve ernstig in overweging niet na der op samenstelling van dit over zicht aan te dringen. By het beoordelen van de verant woordelijkheid van hoge functionaris sen van M.G. voor wat in het voorlo pig verslag „de ontstane janboel" wordt genoemd, moet uiteraard reke ning worden gehouden met de moei lijke omstandigheden, waaronder de zo veel omvattende taak van het M- G. is verricht. In dit licht bezien kunnen tekort komingen weliswaar niet worden ont kend. maar zjj zijn niet van dien aard, dat voor een optreden als in 't voorlopig verslag wordt bedoeld, aanleiding bestaat. gen te belemmeren, werden, nadat de bevolking door middel van pam fletten was gewaarschuwd, door de geallieerde luchtmacht de dijken ge bombardeerd, met het bekende ge volg. Tussen 11 en 31 October wer den nog 941 vluchten gemaakt en 4.871.000 kg. bommen uitgeworpen op allerlei militaire objecten. Alleen reeds op dè laatste drie dagen van öe2e maand werden 654 Spitfiré- en 150 Typhoonvluchten gemaakt. Ook de marine hielp een handje mee en drie grote schepen, de Warspite, de Erébus en de Roberts, hebben voort durend alle acties gesteund. LANDING BIJ VLISSINGEN. De aanval op Walcheren zou langs drie zijden worden uitgevoerd, n.l. over de Sloedam door de 52e Low- lond-divisie (Schotse troepen, ge traind om in de bergen te vechten, die nu in het water terecht kwa men), via Vlissingen door de 155e Inf. brigade -f no. 4 commando en via Weatkapelle door de 4e Speciale Servicebrigade marine-comman do's). Hierbij zouden alle amphibi- sche onderdelen van de 79e Pantser divisie en onderdelen van de mari ne behulpzaam zijn. De 84e Group van de R.A.F. bood"' voortdurende luchtsteun en zware artillerie kon steun verlenen uit de opstellingen by Breskens. De eerste landing, bij -Vlissingen op 1 November, werd verricht door no. 4 commando, waarbij was inge deeld een Nederlandse sectie met een Vlissingse uolitieir.specteur als gids, twee Franse troops (plm. een compagnie), genietroepen, enz. Bij verrassing werd aan de voet van de zeewering bij de Oranjemo len geland en in een oogwenk had mén de aldaar aanwezige Duitsers gevangen genomen. Daarna werd he- v'.g vuur ontvangen van de Boule vard De Tttivte* eiv aan de achter zijde uit opstellingen van dé"*Gaster- of Dokhaven. De „taak van no. 4 commando was het veilig stellen van de landings plaats door bezetting van het z.g. eiland tot aan een lijn, ongeveer lo pend van het standbeeld van Nae- rebout naar de hoek van „De Schel de" op het Betje Wolffplein. Welke moeilijkheden men hier kreeg op te vangen, zullen wy niet in extenso opdissen. Sluipschutters, die zich in de kranen hadden verscholen, wer den met kleine bergkanonnen, wel ke n.b. op de bovenverdiepingen van omliggende huizen stonden, wegge schoten. De zware bunker op het plein by Naerebout gaf zoveel vuur, dat men door de huizen heen (bin nenmuren werden weggebroken) na derbij moest komen om naderhand vanaf het dak van een bioscoop pantsergranaten op deze bunker te kupnen afschieten. (Slot van pag. 8) JUNGLE PIMPERNEL'S ONTDEKKING. Jungle Pimpernel maakte in 't be gin van. '39 een grote tocht van zijn basis aan de Wisselmeren naar het Oosten en gedurende die tocht sprak hij keer op keer met de bergbevol- Icing over de grote, onbekende val lei, die zich daar ergens in het Oos ten moest bevinden. De bergpapoea's wezen hem een eeuwenoude handels weg, lopende naar het gebied van de Carstensztoppen. Daar moest die vallei zynver weghéél verdaar, waar de Baliem stroomdeZe vertelden het met bonzend hart. Niet één van hen was bereid hem zo ver te volgen er Jungle Pimpernel was verplicht te rug te keren. Later vloog deze merkwaardige jonge bestuursambtenaar over onbekende rotsen en valleien van Centraal Nieuw Guinea en ontdekte hij de oorsprong van de Ballem. Déze ontdekking moest hij echter delen met Jan van Eechoud, die eveneens op de hoogte was van het bestaan dezer oorsprong. Twee der meest ervaren jungle-lopers hadden onafhankelijk van elkaar, dezelfde ontdekking gedaan! Maar Junglo Pimpernel kwam In die jaren niet In The Grand Valley, die van Van Eechoud de naam ,Ba- liern-Vallei" kreeg. Zelfs zyn „lijf- gardist" en gids Soalekigi weigerde zó ver te gaan.Die was niet van plan z'n leven te geven aan zoiets verschrikkelijks en duivels als dat geestenland! UITKIJKPOSTEN EN PIJLEN Op een dag in 1942 vloog Colonel Ray T. Elsmore in 'n twee-motorige Lockheed op 10.000 voet hoogte over Centraal Nieuw Guinea. Elsmore was leider der luchttransporten van de Geallieerde Luchtstrijdkrachten inde Z.W.-Pacific en op zoek naar ge schikte landingsplaatsen in het bin nenland. Landingsplaatsen voor de vliegtuigen, die de verbinding onder hielden tussen Merauke aan de Zuidkust en Hollandia op de Noord kust. Op die dag deed Elsmore de ontdekking van z'n leven. Hy vloog over een vallei, die zich als een fan tastisch gekleurde maquette onder de onderste nevelvelden verborg en waar h\j mensen aan het werk zag op akkers, die haast loodrecht tegen de hellingen lagen. De Lockheed dook en toen zag hij dingen, die hem met verbijstering (Van onze Haagse redacteur) Den Haag, October Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft een adviesbureau voor oorlogsschade opgericht ten be hoeve van de landbouwers, die door de oorlog getroffen zyn. De oorlogsgetroffene is afhankelijk van veel regelingen, waarvan som mige zo ingewikkeld zijn, dat zelfs vscheidene overhelds-ambtenaren, die met de uitvoering belast zijn, een blllyke uitvoering voor alle gevallen uiterst, moeilijk vinden. Op bepaald terrein ook laat de wet op de Mate riële Oorlogsschade voor dezelfde schade verschillende regelingen toe, soms naar keuze van de getroffenen. Dit alles maakt het dringend ge wenst, dat de getroffenen kunnen beschikken over eigen betrouwbare en volledige deskundige adviseurs. viesbureau om moeilijke kwesties uitvoerig te laten bestuderen. De getroffene zal zich tot de advi seur kunnen wenden om voorllch- in sommige provincie, werkt het SXSÏSSÏS Bureau van de Stichting voor de landbouw. adviesbureau reeds, in andere zal dit binnenkort het geval zijn. Vóór Zeeland is een regeling, waarbij een functionaris van het. Bouwbureau, dat de Stichting te Middelburg vestigde, adviezen geeft aan oorlogsgetroffenen. Bovendien wordt in bepaalde gevallen contact opgenomen met het landelijk ad- nodig wegwas maken in de zaak waar het om gaat, en desgewenst zal hij hem ook helpen by het zoeken naar een oplossing uit de moeilijkhe den. MISVERSTANDEN. Wanneer verschil van mening tus sen getroffene en overheids-ambtena- ren bestaat, zal de adviseur de ge troffene ter zijde staan om te trach ten het bestaande misverstand uit de weg te ruimen. De Stichting is ervan overtuigd, dat verschil van mening tussen over heidsambtenaren en getroffenen ge lukkig in het algemeen niet het ge volg is van een niet juist willen uit voeren der wettelijke regelingen van de zyde der ambtenaren, of het stel len van niet te verantwoorden eisen van de kant der getroffenen, doch veeleer van onvolledige kennis van het schadegeval of van de mogelijk heden, die de wet op de Materiële Oorlogsschade biedt ter regeling der schade. In gevallen tenslotte waarin het de adviseur niet mogelijk zal zijn be staande misverstanden aan de zijde der ambtenaren door overleg weg te nemen, zal de adviseur der Stichting de getroffene op zijn verzoek ter zijde staan bij het indienen van zijn bezwa* ren bij de Minister of het Scheidsgo. recht voor Oorlogsschade. Onlusten op Porto Rico. Bij onlusten op Porto Rico zijn elf nationalisten en zes politiemannen ge dood, Ongeveer 1000 nationalisten be gonnen te San Juan, Penuelas en an dere plaatsen een opstand. Een auto met opstandelingen nam het paleis van de gouverneur onder vuur. De gouverneur bleef ongedeerd doch vier nationalisten wesden gedood. sloegen. Ronde hulzen en hoge uit kijkposten, bezet door wachters. On der <lie posten stonden pijlen gereed. De meeste wachters vluchtten, toen het vliegtuig ronkend In 't dal neer dook. Enkelen keerden zich om en wierpen hun speren naar dat toe stel. Colonel Elsmore meende een nieu we vallei ontdekt te hebben. Maar toen hij de foto's, op die tocht ge maakt, opzond aan zyn landgenoot Arclibold, bleek dat het om één en dezelfde vallei ging; The Grand Val ley! EL DORADOSHANGRI-LA. Er werden daarna meer vluchten naar die vallei gemaakt. De eerste. Amerikaanse oorlogscorrespondenten vlogen er met Elsmore heen en wat ze zagen vervulde hen met opperste verbazing. Een paradijs achter de bergen. Een soort El Dorado in het stenen hart van wild Nieuw Guinea. Een van hen gaf die vallei 'n naam: Shangri-la Die naam hield het dal in die jaren. HET EERSTE CONTACT. Op dit ogenblik, October 1950, ligt de Baliem Vallei, The Grand Valley, Shangri-la, achter de besneeuwde toppen van de Verboden Rotsen. Het volk werkt daar tegen de schuine hellingen en het werkt voort zoals het eeuwen lang werkte. Onbekend met de wereld, onbekend met de „rode mensen" Het leeft daar in het Stenen Tijdperk zoals het wil leven, en het sterft er zoals het wil sterven. Het zou echter kunnen zijn. dat binnenkort opnieuw de naam van de Baliem Vallei in het brandpunt der belangstelling komt te staan. Moge het zijn, dat het dan Nederlanders zijn, die zich daarheen begeven en Nederlanders, die het eerste contact leggen met dit wonderlijke bergvolk. En aan vie zouden wij dan eerder denken dan aan mannen als Jan van Eechoud en dr. De Bruyn, Jungle Pimpernel, die bewezen, in de loop van lange jaren, dat ze beschikken over de tact het inzicht en de in tuïtie om dat eerste contact te leg gen? Dat eerste contact, dat alles bepaalt voor de primitieve bevolking en dat voor hen altijd neerkomt op: angst en verwondering. Wat hen roept en lokt naar deze onbekende streken, dit misschien laatste brok terra incognita op deze nu bijna geheel verkende planeet, is zeker niet alleen de roepstem van het avontuur en de hang naar ro mantiek. Zeer beslist niet. Zulke mensen worden door andere motie ven gedreven. Door motleven, die in aanzienlijke mate te maken hebben met waarachtige mensenliefde, en met het verrijken van het weten schappelijk arsenaal der mensheid van deze dagen. ANTHONY VAN KAMPEN. Shangri-la: de naam van het dal in de beroemde vóóroorlogse speelfilm „Lost Horizon", zich af spelend ergens achter de Himalaya, op de hoogvlakte van Pamir. Israëlische kabinetscrisis opgelost. De Israëlische kabinetscrisis, wel ke 14 dagen heeft geduurd, is thans opgelost. Men is het op de volgende punten eens geworden: de status quo te handhaven in godsdienstige aan gelegenheden, gewetensvrijheid uit te roepen en ritueel behandeld vlees alleen te importeren volgens een overeenstemming tussen de minister van bevoorrading en het religieuse blok. Met verrassende resultaten 'n Morgens had het geregend, maar reeds in de middag wezen alle voor tekenen op bljjvend mooi weer, zodat Zwerfmans vol moed Zws-VJaan- deren binnentrok. Aanvankelijk werd het een zeer teleurstellende tocht. Het hoofddoel was ditmaal paddenstoelen te vinden en we waren reeds Hulst gepasseerd, zonder dat we ook maar iets van belang hadden kunnen noteren. De, vogels, de bloemen en de insecten, die wij of die ons passeer den, konden geen enkel vleugje van enthousiasme wekken en zelfs achter Hulst, waar zo nu en dan een paddenstoel aan de slootkant stond, stapten we er niet eenmaal voor af. Maar opeens werden de remmen aangezet, juist op de hoek van een kreupelbosje. Neen. niet voor zwam men. Er üep daar een karrespoor het land in langs dat bosje en daar op speelden een groepje van zeven konijnen. Mijn jeugdige metgezellin vond dat zo aardig, dat we daar halt hielden en een poosje genoten van de levendige pret, die de diertjes met elkaar hadden, zo een vyftig meter van ons verwijderd. Twee vertrouwden de zaak blijk baar niet en verdwenen in het dichte struweel, de anderen bleven geani meerd spelen en trokken zich van de twee pas verschenen „palen" bij de weg niets aan. Eenmaal afgestapt, wandelden we langs het bosje en trapten daarbij in de berm een paar grote stuifzwam- men omver, die wolken stof ver spreidden en zich zo verrieden. Pa- relstuifzwammen, geen buitengewo ne vondst, maar één, die toch belof ten inhield. VLIEGENZWAMMEN Een vorsende blik over de sloot in het hoger gelegen bosje deed ons al gauw een paar Vliegenzwammen, een groepje Paarse ridderzwammen en een klasje Gele zwavelkopjes ont dekken en op het zien van dat vuur rood, voornaam paars en levendig geel was ons enthousiasme eindelijk gewekt. Diep gebukt drongen we ln het kreupelhout door en de oogst, voor lopig op het gevoel gedetermineerd, bleek zo rijk, dat 4© fietstas er aan te pas moest komen. HONINGZWAMMEN Het stond er vol Fopzwammen en Honingzwammen. De eerste de wan hoop van de beginner, die telkens meent een andere soort te vinden. Die gekke dingen nemen allerlei vor men en zelfs andere tinten aan. Eén er van, de amethystkleurige, heeft een aparte naam gekregen naar de kleur, de Amethystzwam; we vinden die hier ook. De Honingzwam is%en akelig ding, daar hij zyn hele omge ving infecteert en als de hoeden uit de aangetaste bomen verschijnen is het al te laat. Gelukkig is er ook al gauw een schimmel bij, die de mooie paddestoelen aanvalt en er onoog lijke, stinkende gevalletjes van maakt. DE GROENE KNOLAMAXIET Ai, daar hebben we ook de giftig ste onzer zwammen, de Groene Knol- amaniet en vlak in de buurt de Gele. Amanita phalloïdcs en citrana, men- senmoorders van den beginne. Ktfk eens, een groepje Trechter- zwammen, fijn, doorschijnend, grijs bruin en een klein Komzwammetje, Peziza aurantia- De taaie Marasnia's hebben zich hier en daar op een stronk gevestigd en de Nevelzwam bewoont hier de laag afgevallen bla deren. Dan is het afgelopen met de vond sten, we kruipen uit het hout naar de weg en helpen elkaar de minder fraaie, uit het bos meegenomen „ver sierselen" van de jassen te kloppen. We stappen nog maar even door en kyken eens om de andere hoek van het bosje, waar een vochtige, zandige slootkant vraagt om óók een inspectie. SCHOTEL OP STEELTJE Helvetia macropas BOLETEN Ergens duiken we even neer voor een konijnenhol, waarin de verse sporen van pootjes staan afgedrukt en daar vindt Zwerfmans een vrij vreemde boleet en er vlak by, half in 't zand, nog al zo'n sinjeur. Er blijken zelfs drie soorten aanwezig, de Gele-, de Rode- en de Peperboleet. De eerste en de laatste vrij algemeen in ons land, maar de Rode tref je niet overal aan. Dat is dus een mooie vondst. Zullen we nog eens naar binnen dringen Vooruit dan maar. Myn metgezel linnetje is al binnen. Maar onervaren als ze is, stapt ze over een paar aar dige zwammetjes heen, waarop Zwerfmans enthousiast afvliegt. Ge- steelde bekerzwammetjes! Die heeft hij nog maar éénmaal gevonden en dit zyn de eerste die hy in Zeeland ontmoet. De natuur is er hier heus niet karig mee. Telkens ontdek je wéér zo'n „schotel-op-steeltje" (zoals de zwam ook wel heet)'t Is een fijn, bruingrijs paddenstoeltje, dat je goed moet kennen, om hem tussen de dor re bladeren te ontdekken. Te meer, daar er hier niet bepaald veel licht is onder de nog sterk bebladerde struiken. REGENBOOGZWAM We vinden nog de Regenboogzwam (Russula cyanoxantha) in diverse tinten (ook een lastige soort) en dan stoot ik op een paar zwartbruine korsten, die ik niet thuis kan bren gen. Ze gaan in de tas en ik vertel nu al vast maar, dat ik na lang puzzelen eindelijk achter de verras sende waarheid kwam. Wat ik voor een korstzwam hield, bleek thuis een tweetal exemplaren van de zeldza me Hoorn des Overvloeds. Dit is een zomerpaddenstoel en hy was dus half October niet meer „op zyn Paasbest" gekleed; zyn jasje was enigszins in flarden gescheurd. De holle voet, de steeds wijder wor dende beker, de onregelmatig verlo pende omtrek van de mondrand, de kleur der sporen van de zwam lieten geen twijfel. Hij is slechts van wei nig plaatsen bekend en voor Zeeland misschien wel de eerste vondst. De onuitsprekelijke Latijnse naam Cra- terellus cornucopioides (vergeef me HOORN DES OVERVLOEDS Craterellus Cornucopioides zetter!) is met zijn voornaamheid in volle overeenstemming. De volgende zomer hoop ik hem te bezoeken als hij in volle schoonheid staat te pron ken. (Om niet al te vervelend te wor den laat Zwerfmans het merendeel der Latijnse namen weg. Met behulp van de Nederlandse naam vindt men ze gemakkelijk in 't Paddenstoelen boekje van Cool en Van der Lek). De terugtocht werd in aangename stemming aanvaard. Hielp dat? We vonden bij een tweede bosje nog een vierde boleet, Boletus chrysanteron, 'n paar melkzwammetjes en langs de bodem van 'n gesbhoonde sloot rijen koraalzwammen; twee soorten Cla- varia's: een diep verborgen, maar sublieme schoonheidsmanifestatie. EEN TAFEL VOL! Een tafel vol paddenstoelen van zulle een klein gebied, kleurig, vor- menrijk en fascinerend: dat was wat het Land van Hulst ons binnen een paar uur aan schatten had geboden. We kennen onze provincie, vooral de uithoeken, nog veel te weinig. Dat is de conclusie, die met recht uit de resultaten van dit tochtje mag worden getrokken. Ga er ook eens kyken. BAREND ZWERFMANS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6