PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schcolstrijd in België ontbrand In Zeeland komt een moderne electrische centrale M BILT Oppoitie weigert aan stemming ovet begroting mee te doen Vandaag Kantlijn TE VEEL GENERAALS IN DE GENERALE STAF TWEEDE LUCHTHAVEN IN ONS LAND NIET NODIG GEACHT Speciaal kanaal voor koelwater 193e Jaar&ng - No.257 Dagblad uitg% van de firma Provinciale Zejwse Courant. Directie F. vaibe Velde en F. B. den Boer. Adj#, <je pagter. Hoofdred. G. fyintijn PI. verv.: W. Leertouwer x h. A. Bosshardt. ABONNEMENT>rijs 32 ct. per week: f 3.90 p. Vt; £r. p. p. i 4.13 per kw. Losse ummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 1 Nov. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 2,50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels): van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adre3 Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur VUssingen Ustr. 58--60. tel. 2355. 4 lijnen ib.g.g. 2861 of 2160). M'burg. Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. te. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauntsstr. 12. tel. 102, Temeuzen. Brouwerijstr. 2: Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. Katholifce fractie kwam twee stemmen tekort. Voor de tweedimaal in één week hebben Dinsdag by de behandeling van de onderwyAegroting de socialistische, liberale en communistische Kamerleden het lelgische parlement verlaten om zich aan stemming te onttrekken. Aangezien sleclfe 106 van de 108 katholieke Kamerleden aanwezig waren, kon niet hfc stemming worden overgegaan. Hiervoor moeten minstens 107 leden aanwezig zijn. De Kamer werd daarom verdaagd tot Donderdag. De socialistische Jractie gaf na de Kamerzitting een communiqué uit, waarin het besluit wordt medege deeld niet meer tan stemmingen over de onderwijsbegroting deel te nemen. Volgens hei communiqué is dit besluit een antwoord op de agres sieve en uitdagende houding van de rechterzijde, die va een geringe meerderheid heeft gebruik gemaakt om de subsidies voor het katholieke onderwijs te verhogen. De socialistische fractie acht Nederlanders in Semarang worden bedreigd met uitmoorden. In anonieme brieven worden de te Semarang wonende Nederlanders m^t uitmoorden bedreigd, indien de op Java in kampen verblijvende Ambo- nese ex-K.N.I.L.-militairen tot actie zouden overgaan. is het 350 jaar geleden, dat de legendarische Italiaanse goud. smid Benevuto Cellini, wiens ueroemde autobiografie tot on derwerp diende van een opera van Berlioz, te Florence werd geboren; wordt Cor Ruys gehuldigd in verband met zijn 40-jarig to neeljubileum. Schietpartijen in Djakarta, bedrei gingen in Semarang, chaos op Zuid-Celebes, de wanhoopsstrijd der Ambonezen, het zyn alle feiten, die Indonesië dagelijks tot Neder landse gesprekstof maken, om van Nieuw-Guinea maar te zwijgen. Als uit alles wat ér sa de Ronde Tafel-Conferentie van verleden jaar geschied is, iets zonneklaar gebleken is, dan wei dit, dat Nederland al te snel Indonesië heeft verlaten. Ieder een vroeg zich toen af, waarom er met de overdracht der onafhankelijk heid zo'n nodeloze haast werd ge maakt, waarom het tempo gefor ceerd werd. Het verkeerde van deze haast wreekt zich thans, zowel op Nederlanders als op Indonesiërs. Nadat de moeilijkheden, welke on ze frttitexport in de weg wor den gelegd, de fruitkwekers in alarm toestand hebben gebracht, dreigt thans de groentenexport en de haringëxport lamgelegd te worden. Het betekent een catastrophe voor al diegenen, die in de tuinbouw en de haringvisserij hun brood moeten verdienen. Geen wonder, dat Nederland een pionier is voor de vrijhandel. De hin derpalen, die onze export overal ont moet, z\jn fnuikend voor onze volks welvaart. Er is rumoer ontstaan rondom de verkoop van „Kinderprentbrief kaarten". De uitgevers van en de handelaars in prentbriefkaarten hebben namelijk een „Comité van Actie tegen de verkoop van kinder- prentbriefkaarten" opgericht en wek ken het publiek op om geen kinder prentbriefkaarten te kopen, doch 't misdeelde kind uitsluitend te helpen door de aankoop van kinderpost zegels. Zij voei'en daarvoor een zeer plau sibele reden aan. De kinderprent briefkaarten worden verkocht voor 10 cent per stuk, terwijl gelijksoorti ge kaarten in de handel niet goedko per geleverd kunnen worden dan 15 cent. Het Comité voor de Verkoop van Kinderpostzegels kan dit doen doordat zijn oplage enorm groot is en de schooljeugd een prima gratis verkoopsorganisatie vormt. Verleden jaar verkocht het Comité 5000.000 kaarten. De handel bleef met voor raden onverkochte Kerst-, Nieuw jaars- en fantasiekaarten zitten Zonder de verkoop der Kinder- {irentbriefkaarten te willen veroorde- en, moeten wij toegeven, dat er in derdaad iets scheefs zit in deze gang van zaken. Het is trouwens een ver schijnsel, dat hand over hand toe neemt: meer en meer werpt de lief dadigheid in Nederland zich op de verkoop van artikelen, wiarmede grote groepen Nederlande's hun brood moeten verdienen. Ei dat is natuurlyk verkeerd. Van iedere acht Nederlaiders zal er één bij een verkeeEongeval gedood of gewond wo-den. Al leen in 1949 .werden er 17.62 gedood of gewond! En het zal nog e"ger wor den, want de statistiek vecoont een onrustbarende stijging. In 1946 wa ren er slechts 12.700 dodm en ge wonden. Van de slachtoffers van 1949 wer den er 851 gedood. Het gootste per centage daarvan werd gezormd door kinderen beneden 13 jaar, het waren er 244. tr ontlenen deze gegevens aan Het Verkeerstydschrift, waai-van de zer dagen het eerste nummer ver scheen als officieel orgaan van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het blad is een welkome aanwinst. Moge het belangstelling vinden bij allen, die de noodzaak inzien van een de gelijke verkeersopvoeding. Zeventien duizend doden en gewon den, 244 kinderen gedood in één jaar... Daar moet toch verandering in kunnen komen! w kan nog De P.T.T.-leiding heeft ontdekt, dat zij geld toelegt op de interlocale telefoongids. Niets ligt meer voor de hand, dan dat daarom de prijs ietwat verhoogd wordt. Neen, zegt de P.T.T.-leiding, dat zou te eenvoudig zijn en te weinig opleveren. Weet je wat We halen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag uit de gids. thans het bewijs geleverd, dat de katholieke meerderheid te klein is. Gebleken is dat by afwezigheid van twee leden der C.V.P. het land prac- tisch niet bestuurd kan worden. Ook de liberale Kamerfractie heeft een communiqué doen verschijnen, waarin wordt verklaard, dat het de taak van de C.V.P. zelf is de begro ting van onderwijs goed te keuren en dat de liberalen hiervoor geen enkele verantwoordelijkheid wensen te dra gen. Door deze ontwikkeling is dus de oude schoolstrijd in België opnieuw ontbrand. Het begon al vorige week Donder dag toen de linkse Kamerleden het parlement verlieten toen het tot stem ming kwam over de onderwijsbegro ting, die o.a. in verhoging van het slecht betaalde katholieke onderwij zend personeel der lagere scholen voorziet. Deze maand zal de Kamer tevens de reeds ingediende begroting van het ministerie van onderwijs voor 1951 be handelen. In dit budget heeft de ho mogeen-katholieke regering een sub sidie van 300 milüoen francs uitge trokken voor de katholieke middelba re scholen, hetzelfde bedrag dat de of ficiële middelbare scholen thans ont vangen. Verwacht mag worden dat vooral de discussie over de begroting voor 1951 een fel karakter zal dragen en slechts de absolute meerderheid die de C.V.P. in de Kamer heeft, de rege ring in staat zal stellen deze begroting goedgekeurd te krijgen. SPAAK SUST Opmerkelijk is intussen een artikel, dat dezer dagen in le Peuple is ver schenen van de hand van Paul Henri Spaak. De gewezen eerste minister neemt hierin een standpunt in dat ge heel afwijkt van dat zijner partijgeno ten. Hij pleit in dit artikel voor de school vrede en schrijft o.a. ..het hoofd der familie moet dat onderwijs aan zijn kinderen kunnen geven, dat hij zelf goeddunkt en iedere school, onge acht of deze katholiek of officiéél is, dient te worden gesubsidieerd door de staat. Voor de aanhangers van de staats school moet de strijd er voortaan niet meer in bestaan de subsidies aan de katholieke scholen te betwisten, doch in het ontwikkelen en verbeteren van de officiële scholen". Of deze opvat ting van Spaak op de duur gedeeld za! worden door zijn partijgenoten, die in 't algemeen nog aanhangers zijn van het oude parool: „Godsdienst is een privé-zaak", is op dit ogenblik nog een open vraag, waarover in de Belgische pers druk gediscussieerd wordt. Toe maar jongens Er meer bij Tussen de nieuw ingeheide stalen damwand bij de sluis te Veere moet de zogenaamde kolk voor de funderingswerkzaaraheden worden drooggelegd. Om weerstand te bieden aan de zijwaartse druk op de beide wanden heeft men tussen dezen 'n stempelraam aangebracht, dat met behulp van de beide grote bokken „Arend" en de Condor" op de goede plaats werd gelegd. Kamerleden vragen minister van Oorlog meer gegevens. Vele leden van de Tweede Kamer zouden graag een duidelijk schema ontvangen van de opbouw van het ministerie van Oorlog en van de ho gere legerleiding. Zij zijn er nog steeds niet van overtuigd, dat de opzet efficient is; de generale staf puilt uit van generaals en kolonels, die naast en vaak tegen elkaar werken en die van de troep weinig of niets weteny Uit dit verslag blijkt verder, dat zij niet erg tevreden zijn over de geheimzinnigheid, waarmee de mi nister zijn plannen omhult. Zo zou den vele Kamerleden willen weten, wat de minister heeft besloten ten aanzien van de diensttijden der on derscheidene lichtingen. Zij drongen er op aan verlenging van de dienst tijd te doen geschieden ingevolge 'n wijziging in de dienstplichtwet. Zo wel zij, die onder dienst gaan als hun ouders willen graag weten, waar zij aan toe zijn. Andere leden spraken de hoop uit, dat de definitieve defensieplannen niet te lar.g meer op zich laten wach ten De bestaande onzekerheid moet worden beëindigd. Verscheidene leden zouden graag een overzicht willen hebben van het geen thans voor de geestelijke ver zorging van de strijdkrachten wordt gedaan. Deze critiek komt voor in het Dinsdag verschenen voorlopig ver slag der Tweede Kamer over de be- Prins Bernhard naar Zweden. Z.K.H- Prins Bernhard is voorne mens zich naar Stockholm te bege ven teneinde aanwezig te zijn bij de bijzetting van het stoffelijk overschot van koning Gustaaf. Einde staat van oorlog Nederland en Duitsland. Binnenkort voorstellen aan Staten-Generaal. De Nederlandse regering heeft be sloten voorbereidingen te treffen om de staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland te beëindigen nu de re geringen van Frankrijk, Engeland en de Ver. Staten hierin zijn voorge gaan. Dit is medegedeeld in een brief aan de voorzitters van de Eerste- en de Tweede Kamer. Binnenkort zullen wetsvoorstellen aan de Staten-Generaal worden voor gelegd om de bepalingen in het Ne derlandse recht, die indertijd zijn af gekondigd op grond van' de staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland, in te trekken. De regering acht het niet gewenst deze maatregelen uit te stellen tot een vredesverdrag is gesloten. Amerika wil kwestie Ambott behandelen. De Amerikaanse gedelegeerde in de Veiligheidsrad, Warren Austin, heeft van zyn ngering opdracht ge kregen om op en spoedige behande ling van de kwéöe-Ambon aan te dringen. Over het tijdsti Van behandeling is nog mets beken, De andere gede legeerden in de Veigheidsraad, wen sen zich hun meniiï nog voor te be houden. Ui*, uc F.1UÖ. I JUU Wie met die plaatsen telefoneren wil, gen moet dan maar 3»o per stuk de afzonderlijke gidsen i»pen, die we voor die drie steden liken Is dit de dwaasheióniet ten top gedreven Alles wat automobi 0f motor rijdt, kan binnenkort a nieuwe rij bewijzen en nummerpla>n en num- merbewijzen aan gaan suffen. Al les wat telefoon heeft \n volgend jaar 4.50 extra op tafejeggen, of nog meer geld en tijd erknoeien door bij informatie het g?de num mer aan te wagen, als niet de grote steden getelefoneerd loet wor den. En dat noemt de P.T.T.bezuini- Shew wordt snel minder. George Bernard Shaw, de 94-jarige Britse toneelschrijver, „wor<lt snel minder", zo is door zijn dokters ver klaard. Ofschoon Shaw van een tweetal re cente operaties na een val in zijn tuin goed opknapte, kreeg hij Zondag koorts. Sinds zijn operatie heeft Shaw geen wandeling kunnen maken, zoals hij dagelijks gewoon was te doen. Maandagmiddag werd gezegd, dat er geen reden voor ongerustheid was, hoewel Shaw's toestand veel slechter werd. Brits vliegtuig neergestort Van de 31 inzittenden slechts twee overlevenden. Dinsdagavond is op het vliegveld van Londen in een dichte mist een Brits „Viking"-toestel neergestort. Het vliegtuig, dat aan het eind van de lan dingsbaan neerkwam, vloog onmiddel. lyk in brand. Slechts twee van de 31 inzittenden konden worden gered. Commissie Schieveen-Ypenburg publiceerde twee rapporten. Dinsdag is het rapport van de commissie SchieveenYpenburg gepu bliceerd en aan de leden van de volksvertegenwoordiging gezonden. Deze commissie, die op 5 Jan. 1949 door de minister van Verkeer en Wa terstaat werd ingesteld, had tot taak na te gaan of een tweede grote luchthaven in Holland wenselyk was. De commissie heeft hierover echter geen eenstemmigheid kunnen bereiken. Het rapport bestaat derhalve uit twee gedeelten, een meerderheids rapport met elf bijlagen en een min derheidsrapport met drie bijlagen. Het minderheidsrapport is onderte kend door de beide vertegenwoordi- f ers van de gemeente Rotterdam, e heren J. Meertens, wethouder van Rotterdam en J. A. C. Tillema, di recteur van gemeentewerken aldaar. Het meerderheids-rapport is onder tekend door de voorzitter der com- wet,,: v-- missie, ir. J. A. Ringers en de der- raakte by de landing tien overige leden der commissie. I De voornaamste conclusie in het in brand. De hitte was zo groot, dat meerderheids-rapport isDe aanleg a" 1 van een tweede luchthaven in ons ren toe te zien zonaer hulp te kunnen 1 bieden. Het toestel was van Northolt naar het vliegveld van Londen gedirigeerd in verband met de mist. De stewardesse en een mannelijk passagier overleefden de ramp. land is niet wenselijk. Wel wordt aanbevolen reeds thans rekening te houden met de moge lijkheid dat later een tweede lucht haven in het Westen noodzakelijk zal zijn. Onregelmatig commercieel lucht verkeer op het vliegveld Ypenburg wordt niet bezwaarlijk geacht, regel matig verkeer wel. De voornaamste conclusie in het minderheids-rapport is, dat in het Westen decentralisatie van het lucht verkeer over twee velden noodzake lijk is. Als vestigingsplaats voor een nevenhaven komt alleen Schieveen in aanmerking en niet Ypenburg. De gemeente Rotterdam zou zo spoedig mogelijk gegevens dienen te ver strekken voor een veld te Schie veen. Uit de discussies binnen de com missie bleek, dat vele leden ver schillende inzichten hebben over de vliegveldkwestie. Daarom acht de commissie het wenselijk het pro bleem voorlopig te blijven te bestu deren in een vaste commissie van overleg, .waarin de direct belang hebbenden zijn vertegenwoordigd. groting 195,1 van het ministerie van oorlog. Ten aanzien van de personeelsbe zetting werden nog vele bezuinigin gen mogelijk geacht. Waarom worden er thans nog ko lonelfuncties geschapen, zoals b.v. die van garnizoenscommandant te Rotterdam? In Harderwijk wacht 'n hoofdofficier met de kolonelsrang al maanden op werk; de werkzaamhe den van het hoofd van het afwikke lingsbureau van de O. D. zouden langzamerhand toch wel kunnen zijn beëindigd. Dat de secretaris van de chef van de staf van de chefs van staven een generaal moet zijn, was vele leden niet erg duidelijk. Dat twee gepensionneerde generaals en twee dito kolonels perse de enige geschikte krachten zouden zijn om leiding te geven aan de sectie krijgs- §eschiedeni8 van de generale staf en ij het legermuseum, evenmin. NATIONALE RESERVE. Het aantal manschappen voor de Nationale Reserve is nog steeds te gering om van enige practische waarde te zijn. Ook staat vast, dat een deel van de Nationale Reserve niet zo geregeld deelneemt aan de oefeningen, dat zjj in tijd van nood voldoende bruikbaar zal zijn voor de diensten, die van haar gevraagd kunnen worden. Sommige leden we zen in dit verband op de korte duur van de verbintenis, die huns inziens een wel zeer ernstig beletsel is om een goede Nationale Reserve op te bouwen. Terrein van 7 ha. met gelegenheid tot uitbreidng. De Provinciale Staten van Zeeland besloten in 1947 een lening aan te gaan van ruim 25.000.000 teneinde enige noodzakelijke l\Z.E.M.-pro- jeoten te financieren. Zo stond op het programma het aanbrengen van een 50.000 voltsverblnding tussen Missingen, Goes en Westdorpe, een kop pelverbinding van dezelfde spanning tussen Goes en het Noordbrabantse net, een hierop aansluitende 10.000 volts verbinding met de Noordelijke eilanden eneen nieuwe centrale te VUssingen. Verscheidene punten van dit omvangrijke werkprogramma konden reeds verwerkelijkt wor den en thans is het zover, dat met de bouw van de nieuwe centrale kan worden begonnen. Over deze centrale heeft de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, ter gelegenheid van het inheien van de eerste funde ringspaal enkele interessante bijzonderheden verteld, waarbij bleek dat Zeeland over enkele jaren de beschikking kan hebben over één van de mooiste electrische centrales in ons land. Reeds geruime tijd geleden werden de belangrijkste bestellingen voor de nieuwe centrale geplaatst, namelijk vier ketels en twee turbogeneratoren. Oorspronkelijk wilde men de nieu we gebouwen op het terrein van de reeds bestaande centrale aan de Ko ningsweg te Vlissingen doen bouwen. doch dan moesten concessies aan de opzet worden gedaan, welke in de toekomst moeilijkheden konden ople veren o.a. ten aanzien van koelwater en uitbreiding. Bovendien werd van de zijde van het ministerie van Oorlog een verplaatsing naar elders wenselijk geacht. Daarna werd daarom besloten de Centrale te bouwen op het terrein achter de Prins Hendrikweg te Vlis singen. Dit nieuwe terrein was ca. 7 ha. groot en het bood gelegenheid tot uit- worden geloosd. De voorziening van water voor de ketels zal grotendeels kunnen geschieden uit een vóór de Centrale aan te leggen vijver, waar heen het regenwater wordt geleid, verzameld van de daken der gebou wen. Het lcolenpark zal in eerste aanleg geschikt zijn voor het opslaan van ca. 15.000 ton kolen, later tot maximaal ca. 35.000 ton kolen. Een over een verrijd bare brug lopende 5-tons grijperkraan kan kolen lossen uit de schepen, die meren aan de langs het kanaal te bou wen aanlegsteiger. De thans bij de oude Centrale opge stelde nieuwe kolenkraan zal, wan neer deze Centrale stil wordt gelegd, naar de nieuwe Centrale worden over gebracht om daar als reserve dienst te doen. Ook zal er gelegenheid zijn de kolen aangevoerd te krijgen via een spoorwegaansluiting. Deze aansluiting zal tot in de machinezaal worden door. getrokken. Tenslotte zullen op het terrein nog verrijzen: een magazijn, een werk plaats met schaft- en wasruimten, een klein kantoorgebouw, een garage, klei ne gebouwtjes zoals een portiersloge, een fietsenstalling e.d. benevens enke le dienstwoningen. bouw van de centrale tot een produc tievermogen van ca. 150.000 kW. De onderlinge ligging van bijgebouwen, kolenpark enz. kon nu op de meest lo gische en economische grondslag wor den bepaald; terwijl ook architecto nisch een belangrijk bevredigender geheel werd verkregen. DE TECHNISCHE INRICHTING. Hef centralegebouw zelf omvat drie Het schakelstation voor 50 en 10 kV, parallel-lopende hoofdgedeelten, t.w. dat het uiteinde zal vormen van de 50 van West naar Oost: een ketelhuls. een ten^»rd^%7„terenie„kw°emLn'! «t daartussen de voe. trale aan het jaagpad te liggen. Het dmwsruimte, d.w.z. het gedeelte waar benodigde koelwater zal door middel het voedingswater wordt gereinigd, 2ÏLS3J?" 'aaspa^ ta ,bou» verwarmd en oorepompt. Dan komen pompstation worden onttrokken aar het Kanaal door Walcheren en via oen I de Oostwand van de machine- open kanaal, dat daarvoor speciaal i 7aa' d° schakelwacht. schakelruimten wordt aangelegd in de le binnenhaven en transformatorcellcn. Labour kondigt nieuwe nationalisatie aan. Troonrede van Koning George Koning George van Engeland heeft in zyn jaarlijkse troonrede by dc ope ning van de nieuwe zitting van het parlement aangekondigd, dat de La- bour-regering zal streven naar by- vende bevoegdheden om de productie, de distributie, de consumptie cn de prijzen te regelen. Op grond van noodmaatregelen uit de tweede wereldoorlog heeft de La- bourregering alleen scheidsrechter lijke bevoegdheden. Verder werd in de troonrede nationalisatie aange kondigd van een gedeelte der suiker industrie, namelijk de bietsuikerin dustrie. Ofschoon het herbewapeningspro gram grote financiële offers eist, zal de Labourregering voorrang blijven geven aan de behuizing en de 3yn van haar sociale politiek blijven vol gen. De koning zeide verder nog in zijn rede met groot genoegen uit te zien naar het aanstaande bezoek van Koningin Juliana en prins Bernhard aan Groot-Britttannië". Verwacht wordt, dat enkele passa ges uit de troonrede op scherp ver zet van de conservatieven zullen stui ten. Weer diplomatieke betrekkingen met Spanje? Betreffende resolutie in de V.N. aangenomen. De speciale politieke commissie der Verenigde Naties heeft Dinsdagavond besloten de regeringen der bij de V. N. aangesloten staten toe te staan volle dige diplomatieke betrekkingen met Spanje te hervatten. Nederland stem de vóór de resolutie. Tevoren had de Nederlandse dele gatie zich bij monde van mej. Klompe ten gunste van het voorstel uitgespro ken. Zij zeide o.m.: „Wij hebben verte genwoordigers bij regeringen, welker politiek wij verafschuwen. Waarom zou er in dit bijzondere geval een uit zondering worden gemaakt?" Amerikanen nog 55 km. van de Mandsjoerijse grens. Manschappen van de 24ste Ameri kaanse divisie hebben in Noord Ko rea de plaatsen Sontsjon en Koeson ingenomen, die beide ongeveer 55 km. van de grens van Mandsjoerije leggen. Een woordvoerder van Mac Arthur heeft inmiddels bevestigd, dat Chinese communistische solda ten zyn gevangen genomen. In China is Dinsdag de landelijke campagne voor Chinese hulp aan Korea intensiever geworden.'Arbei ders- en boerenor^anisaties zonden resoluties in, waarin zy actieve hulp voor Korea aanboden. Op vergaderingen werd geprotes teerd tegen „de nerhaalde schendin gen van Chinees grondgebied door Amerikaanse oorlogsvliegtuigen." VOORSPEL T: PLAATSELIJK MIST. Geldig tot Woensdagavond: Overwegend droag weer met op klaringen en in de ochtend plaatse lijk mist. Zwakke tot matige Zuide lijke tot Zuid-Oostelijke wind. De zelfde of iets lagere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1