NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WALCHEREN R.C.S. SLOEG ARENDSKERKE VEERE'S CARILLON ZAL 00K DES WINTERS KLINKEN 0N1ST0KEN HUID DEBRALIIME J DINSDAG 31 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Arabon-avonden te Middelburg en Vlissingen. Ds. Tutuarima sprak over zijn vaderland. In het Schuttershof te Middelburg en in de zaal Concordia te Vlissingen hebben Maandagavond ds. Tutuarima Ambonees predikant en de heer W. C. de Vries, hoofdbestuurslid van „Door de eeuwen trouw" gesproken over Ambon. De belangstelling voor de beide ver gaderingen was groot en ook uit de Walcherse dorpen waren tal van be langstellenden gekomen. In Middelburg berustte de leiding bij de heer J. W. Kögeler en in Vlis singen bij ir. J. H. Krietemeijer. Ds. Tutuarima verklaarde diep ont roerd te zijn nu zijn volk in zo grote nood is. Het viel hem moeilijk te spreken, terwijl zijn broeders sterven in de strijd en er bommen en grana ten vallen op het eiland, dat Ambon (dauwdroppel) heet. Spr. wees er op hoe het Ambonese volk door de eeuwen trouw is geweest aan het Nederlandse broedervolk, door wie het in aanraking kwam met het Christelijk geloof. Thans voelt het volk van Ambon zich verlaten. De trouw, die het volk kenmerkt, wortelt in zijn Alfoerse volksaard en daarnaast heeft dat volk van de Ne derlanders de hardnekkigheid en de koppigheid geleerd om ook in tijden van tegenslag vol te houden. Het Wil helmus citerénd. dat een strijdlied is tegen de onderdrukking door de Span jaarden, verzekerde ds. Tutuarima, dat het Ambonese volk geen overheersing door de Javanen kan aanvaarden. De gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan toepassend op de verhou ding Nederland—Ambon, deed ds, Tu tuarima een beroep op allen om tegen over Ambon de barmhartigheid te be trachten en het gewonde broedervolk te helpen. (Levendig applaus). REDE W. C. DE VRIES. Dc heer W. C- de Vries belichtte in een hartstochtelijke rede het recht op zelfbeschikking, dat ook voor het Am bonese volk een mensenrecht iö. Hij uitte zijn teleurstelling over de acti viteit van het Rode Kruis, dat er nog steeds niet in geslaagd is iets voor het lijdende Ambon te doen. De Stichting door de Eeuwen Trouw is thans bezig zendingen medicamenten en voedsel naar Ambon te sturen. De geringe activiteit van de Neder landse regering keurde spr. scherp af. Hij kondigde aan, dat over enkele da gen twee Ambonnezen en een Neder lander naar Lake Success zullen gaan om de zaak van Ambon bij de U N O. persoonlijk te bepleiten. Tot de aanwezigen richtte spr. de opwekking om alles te doen voor Am- bon, opdat het Ambonese volk zal er varen hoe althans een deel der Neder landers beseft, welke plicht ons volk tegenover Ambon heeft. Ernstig bezwaar maakte spr. tegen het feit, dat'Nederlandse koopvaardij schepen meehielpen bij de landing op Ambon en dat de troepen van Soekar. no daar strijden met Nederlandse wa penen. De rede van de heer de Vries werd herhaaldelijk door applaus onderbro ken. De gehouden collecte leverde een vrij aanzienlijk bedrag op. Tijdens de pauze zong te Vlissingen een koortje, dat merendeels uit jonge lui bestond, die op Ambon waren ge boren, een aantal Ambonese liedjes. Op voorstel van ds. Helsdingen werd een telegram gezonden aan H. M. de Koningin om haar tussenkomst te vra gen bij de Ver. Naties, opdat op Am- bon het vuren gestaakt zal worden. Dorpsvergadering te Heille. In de tot de gemeente Sluis beho rende wijk Heille had het gemeente bestuur een dorpsvergadering belegd, welke zeer duik bezocht was en waar vele problemen die wijk betref fende. werden besproken. De burge meester presideerde de vergadering en de gemeenteraad was voltallig aanwezig. Als belangrijkste punt werd be sproken de aanleg van een nieuwe naar Sluis, daar het toch te gek dat de eigen gemeente niet be hoorlijk kan worden bereikt. De be volking zal daartoe een verzoek tot Gedeputeerde Staten richten, daar men in deze niet wil berusten, te meer waar de gemeente hier schijn baar niet verder kan. Telefoon wil men ook persé heb ben. Het eerste verzoek daartoe is door PTT afgewezen, daar er niet voldoende belangstelling was. Het gemeentebestuur gaf betlokkenen in ovei*weging meer propaganda te ma ken, omdat er veel meer gegadigden moeten konien. Verder kwamen aan de orde dc straatverlichting, die'langer in be drijf zou moeten zijn de biandblus- sing die zorgen baart, ook van de femcente, zoals de burgemeester zei, aar er steeds minder open bluswa ter open blijft, zodra de waterleiding, die binnen niet al te lange tijd ook te Heille komt, wordt aangelegd. In overweging werd gegeven de land bouwers te vragen de drinkputten niet te dichten. Verder werd nog gesproken Over de zeer slechte service, welke de PTT biedt bij de radio-distributie, waar men in de ene gemeente met vier stations evenveel laat betalen als in andere, waar er maar twee te beluisteren zijn. De algemene indruk is, dat derge lijke bijeenkomsten nut hebben en in de toekomst dienen herhaald te wor den. Middelburg Raadsvergadering op 7 November De gemeenteraad van Middelburg zal Dinsdag" 7 November te 2 uur in het Stadhuis aan de Markt in verga dering bijeenkomen. Een aantal verordeningen, die hun geldigheid verliezen, moet opnieuw worden vastgesteld, evenals de ge meenschappelijke regeling ingevolge dc Vlceskeuringswet. Voorgesteld wordt de raserve te verhogen van f 25.000 op f 50.000. Wat de verorde ningen heffing vergunningsrecht en heffing verlofrecht betreft, kan gewag worden gemaakt van de volgende wijzigingen. Het vergunningsrecht voor een nieuw bedrijf is gebracht van f 100 op 170, het recht voor een hotelvergunning verhoogd van f 25 op f 45 en het jaarlijks te betalen verlofsrecht eveneens gebracht van f 25 op f 45. Voorgesteld wordt het in 1951 max. in rekening-courant bij dc N.V. Bank v. Ned .Gemeenten op te nemen be drag weer te bepalen op 250.000 en het crediet ingevolge het kasgeldbe- sluit vast te stellen op 4,500.000. Enige begrotingswijzigingen moeten worden goedgekeurd. Uit de 22e be grotingswijziging 1950 blijkt, dat de post Marktgelden is verhoogd met T' 1500, de post opbrengst staangelden kermis met eenzelfde bedrag en de post opbrengst van standplaatsen ge bak- en patates-frites-kramen met f 2500. De verpachting van standplaat sen patates-frites-kramen bracht m totaal f 2532. op. Voorts wordt voorgesteld te beslui ten tot aansluiting van de gemeente bij de Coöp. Vei*. Samenwerkende Co kesproducenten. tot uitkering van de 5 %-verhoging (over het vierde kwar- taal-1950) van de jaarwedde aan het gemeentepersoneel en tot benoeming van de heer L. W. de Waardt tot di recteur van de Slachthuis-Keurings dienst. Genoemde heer vervult deze functie reeds tal van jaren. Destijds werd echter verzuimd hem officieel aan te stellen Vlissingen WONINGRUIL-CENTRALE. Sedert kort is in het leven geroe pen de Stichting interlocale Woning- ruil Centrale, waaraan ook de gemeen te Vlissingen zijn medewerking ver leent. Belanghebbenden, die, om bepaalde redenen, elders wensen te gaan wo nen en in deze gemeente over een wo ning beschikken en deze zo nodig als ruil-objèct kunnen gebruiken, kunnen thans bij de Gemeentelijke Woning- dienst terecht. UITVOERING „VRIENDEN KRING". De toneelvereniging ïin I I matig bezette zaal, een uitvoering. De thuisblijvers hebben iets moois J Een -bijzonder woord van waardering verdier wel de vertolkster van Oma van Gameren. De avond werd geopend en geslo ten door de voorzitter van de plaat selijke afdeling. Een geanimeerd bal volgde tot besluit. St. Laurens VOETGANGER AANGEREDEN. Zaterdagavond stak een bewoner van de Noordweg ,te St. Laurens, de heer Den B., de rijweg over en werd aangereden door een motorrijder De L. uit Serooskèrke. Behalve kwet suren aan hoofd en knie, constateer de dokter Boerwinkel een inwendige kneuzing. De motorrijder bekwam geen letsel. -PP.0 „Vrienden kring van de KA.B. gaf te Vlissin gen in het Concertgebouw voor een gemist. Opgevoerd het toneelstuk „De werd namelijk ■■■I storm raast voort" van Will Brakenberg. Dit stuk speelt in de na-oorlogse jaren; het is een spel van diepe levensernst en hartstocht en laat de wanbegrip pen en verkeerde houdingen uit die tijd zien. Het geheel speelt zich af om het behoud van een fabriek. De rollen werden goed vertolkt. f e is lelijk cn pijnlijk. Maak een einde aan Uw kwaal door Uw huid te betten met de genees krachtige. sterk desinfecterende I HET MUIDGENEESMIDDEL MET „DIEPTEWERKING' Nieuw- en St. Joosland 'Lening voor de bouw van 17 woningen. De raad van Nieuw- en St. Joos land kwam Maandagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester F. Graaf van Randwijck in vergadering bijeen. Ten behoeve van de bouw van 17 woningen werd op voorstel van B. en W. gebruik gemaakt van het aanbod der N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten tot het aangaan van een vaste lening voor de duur van 50 jaar ten bedrage van 200,000. Een verzoek van de bewoners van 'de Rijksweg buiten de kom inzake straatverlichting, zal door B. ep W. nader worden bezien. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van mej. A. de Visser tot herstel van een trap tegen de Oudedijk, teneinde gemak kelijker bg haar woning te kunnen komen. Aan de heer J. L. G. v. d. Broecke werd eeivol ontslag ver leend als waarnemend-secretaris, in verband met zijn benoeming tot Ie ambtenaar ter gemeente-secretarie te Heinkenszand. Met algemene stemmen werd voorts besloten een voorschot op de 5 weddè-verhoging toe te kennen aan het gemeentepersoneel, ingaan de 1 September 1950. Een voorstel tot intrekking van 'i. raadsbesluit tot verkoop van effec ten ter waarde van 2100, werd terug genomen. Aangehouden werd het verzoek .van de Nederlandse On derwijzersvereniging om toekenning van een vergoeding voor reiskosten in verband met een dooi* het hoofd der school te volgen cursus voor liet voortgezet lager onderwijs. Tot leambtenaar ter secretarie werd,benoemd de heer D. Brouwer te Enkhuizen, die de gemeente-wo ning van de heer v. d. Broecke kreeg toegewezen. De heer van Nimwegen had liever de benoeming van de heer van Splunder gezien, die thans 2e ambtenaar ter secretarie is. De heer Polderdijk besprak ten slotte de verbetering van een ge meenteweg bij de toegang naar de nieuwe Sloepoider en de gevaarlijke bocht bij de woning -van de heer C. Moens. Achttien jaar voor Poos en Slagter De beide Haagse politiemannen Poos en Slagter zjjn door de Amster damse Bijzondere Strafkamer veroor deeld tot een gevangenisstraf voor de tjjd van 18 jaar met aftrek van voor arrest. Het voormalig Bijzonder Ge rechtshof te Den Haag had beu tot de doodstraf veroordeeld. Slagter kon zich bij het horen van de uitspraak niet beheersen en stond op het punt in elkaar te zakken. De parketwachter kon hem nog bijtijds opvangen. Ploos verliet met tranen in de ogen en gebogen hoofdde rechtszaal. Zoals bekend hebben beiden te rechtgestaan wegens hun werkzaam heden tijdens de oorlog voor de met de S.D. samenwerkende documenta- tie-dienst van de Haagse politie en rechtstreeks onder Scjireieder in het Englandspiel. 14 jaar geëist tegen hoofd redacteur van De Misthoorn „Dat ik dat alles heb geschreven De Officier van Justitie van de Bij zondere Strafkamer van de Amster. damse Arrondissementsrechtbank mt. G. R. Nubée. heeft gisteren tegen de voormalige hoofdredacteur van het nationaal-socialistische blad „De Misthoorn". G. W. K. uit Amsterdam, veertien jaar gevangenisstraf geëist. In zijn requisitoir nam de Officier het verdachte vooral kwalijk, dat hij de Nederlandse vertaling van het a. b.c. van het nationaal socialisme, Hit- Iers ..Mein Kampf". in grote omvang heeft doen verspreiden. Stuk voor ^tuk zijn al de uitgaven van K. een Affectief hulpmiddel voor de vijand geweest, die in grote lijnen allemaal neerkwamen op de phrase: liquideer de Joden en we krijgen een paradijs op aarde. Verdachte - betuigde zijn spijt ter terechtzitting en zei over zijn geschriften en gedichten: „Als ik dit K.N.V.B., aid. Zeeland.. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Voorthuizen vac. I. Schippers: W. Vroegindewey te Hui zen. Aangenomen naar Huizum (Evan gelisatie) J. Pettinga te Oostermeer; naar Bennebroek: H. S. J. Kalf te Amsterdam (W.) GEREF. KERKEN. Bedankt voor Oostkapelle P. v. d. Schaaf, res. leger precf. te Epe. Ook dit weekeinde zeer hoge scores. Het wordt te doen gebruikelijk, dat enkele Zaterdagelftallen met re cordscores hun productieve buien uitleven. Deze week schoten de Kloe- tlngse reserves er weer eens op los en troffen twaalfmaal de Bevelan- ders-roos. Die van het Zecuwsch Vlaamse Driewegen maakten het nog erger door een reserveploegje van Zaamslag veertien maal het nakijken te geven. Zeven, acht en negen doelpunten waren ook nu weer normaal. Toch vallen deze hoge scores hetAxelse jongens gingen meest in de reserveklassen, waar 't kansloos onder, krachtsverschil door een. vanwege indelingsmoeilijkheden, wat ongelijke j samenvoeging, soms wel erg groot moet zijn. In de eerste klasse is men wat I meer bescheiden. Arneniulden» kwam tenminste maar net aan een over winning tegen Colijnsplaatse Boys, dat in eigen huis behoorlijk party weet te geven. V.C.K. moest Nieuw- dorp natuurlijk loslaten en zo werd het een heel normale, flinke zege voor de Zuid-Bevelandse ploeg. Min der vlot gmg het in de. traditioneel tegen Spul ZONDAG COM PETITIE. le klas A. Doordat Hansweertse Boys van Domburg won (3—0) en de belang rijke ontmoeting tussen Luctor en Cortgene in een 53 overwinning voor eerstgenoemde resulteerde, is er nog al wat opheldering aan de kop gekomen en na het optrekken van de kruitdamp bleken de Luctor-pa- pieren wel heel sterk gestegen. De Hansw. Boys bezetten nu de twee- de plaats terwijl Cortgene naar de spannende,"ontmo«Ung tUBsen Krab- denfe werd verwezen. Noormannen 1 en Kruiningen bonden de strgd aan en de gehele winst ging mee naar Beveland (14) waardoor de Noor mannen thans de rode lantaarn zeer dicht zijn genaderd. Ie klas B. Voor de bezetting van de boven ste plaats werd met veel belang stelling de uitslag van de ontmoe ting tussen Koewacht en Groede te- gemoetgezien en daar Koewacht met 30 aan het langste eind trok heb ben ze de leiding in handen. Sluis nam tegen hekkensluiter Zuidzande geen halve maatregelen (90) en de positie der Zuidzandeploeg lijkt vrij 'hopeloos. b'endijke en Rillandia. Verrassend was het gelijke spel, dat Wemeldih- fe op eigen veld tegen Wolfaarts- ijk, de hekkesluiters, wist te be halen. We hadden van Wemeldinge een betere prestatie, dus een over winning, verwacht. In de tweede klasse kon Veere het ook nog niet tot een volgende overwinning brengen, hoewel tegen het ook niet al te hoog geklasseer de Bevelanders wel eftn kans la^. Serooslterke liet zich door het sterk opgedrongen Ivats niet van de kop werken en boekte na de moeilijke reis een aardige overwinning, daar mee zich heel vast aan de kop nes telend. Wissenkerke hielp nog een handje door S.V.D., dat aanvankelijk ook een medegegadigde leek, met korfbalachtige cijfers (47) te kloppen. De Zaterdagploeg van RCS lever de het knappe staaltje van de leiders in 2C. het schijnbaar ook dit jaar weer wisselvallige Arendskerke II te kloppen De Meeuwen uit Zoutelan- de bleken ook ditmaal weer niet op sterke vleugels tè leven, Hoek, dat alles thans weer doorlees ben ik ver- j met de tegenstanders Terneuzense baasd. dat ik het was. die dit alle Boys zo'n beetje om de middenmoot heeft geschreven". strijdt was toch een tikje sterkei en Uitspraak op 13 November a.s. bleef op het Boys veld baas. De Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 28 Oct, Eeros- horn van Huil. Tarva van Rotterdam. Gicn van Duinkerken. Rosalba van Rot terdam. 29 Oct. Unie F van Esbjerg. 30 Oct. s.b. Zwarte Zee met baggermolen van Ymuiden. Vlissingen vertrokken: 28 Oct. Geziena naar Londen. Tarva naar Baletta. Gien naar Rotterdam. Rosalba naar Palermo. Eemshorn naar Terneuzen. Middelburg aangekomen: 28 Oct. Twin van Leitli. Gepasseerd naar Antwerpen: 28 Oct. Heron van Londen. Mariekerk van Bre in. Timor van Nantes naar Gent. Nezo van Colchester. Overijsel van Marseille. Mavis van West Hartepool. £9 Oct. Vlier van Oporto Laurcndkerk van Rotterdam. Tiny van Yarmouth, Hecuba van Am sterdam. Stad Breda van Rotterdam. Ali ce van zee naar Gent. Prins Willem 5 van Canada. Madoera van Amsterdam. Saturnus van zee naar Gent. Aardijk van Hamburg. Do;*inda van zee naar Gent. 30 Oct. Alantic van Louden. Albert D. van Nakskov. Gepasseerd van Antwerpen: 28 Oct. Ac tinia naar Goole. Hartel naar Hambui'g. Prins Philips Willem naar Amsterdam. Maaskerk naar Dover. 29 Oct. Leuveha- ven naar Kopenhagen. Eemdijk naar Rot terdam. Farmsum naar Bremen. Peter Swenden naar zee van Gent. Tero naar Santos. Amsteldijk naar Havanna. Studenten schonken de stad een klapbank. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Veere van Maandagavond deelde de voorzitter, burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael mee, dat de gouden beker van Maximiliaan van Bourgondië in goede staat uit Gent is teruggekomen. Naar aanleiding van een rapport van de Ned. OrgeL en Klokkenraad, waarin wordt aanbevolen om ook ge durende de wintermaanden het caril lon te doen bespelen, werd een voor stel van B. en W. aangenomen om ge durende de periode van 1 Nóv. '50 tot 30 April '51 het carillon eenmaal per twee weken door de heer Kwist te la ten bespelen tegen een vergoeding van f 100.— voor genoemd tijdvak Een voorstel van B. en W. tot net aanvaarden in eigendom van een klap bank, te schenken door de Leidse stu dentenvereniging „Non Surdent in on- dis" ter gelegenheid van het 135-jarig bestaan, werd aangenomen. Deze bank zal worden gebouwd in de vorm van een zeshoek, uitgevoerd in grenen hout met zes stenen pilasters. OM EEN SALARISVERHOGING. Bij een voorstel tot het goedkeuren van de derde wijziging van de begro- ting-1950 van het Godshuis werd door diverse sprekers het woord genomen. De heer Mol meende, dat het niet te verantwoorden was om het salaris van de secretaris-penningmeester van f 100 in Ï940 thans op f 500 te brengen. De heer Mesu vroeg of de admini stratie werkelijk zo omvangrijk was, dat er nu 10 per week voor moet worden uitgegeven. De heer Kasse meende, dat er op het ogenblik wel veel werk verricht werd door de secretaris-penningmeester en zeide in de gemeente wel andere voor beelden te kunnen aanhalen van per sonen, die sinds 1940 aanmerkelijk meer salaris ontvangen. Het voorstel werd met één stem voor en zes stemmen tegen verworpen. De'heer Kodde deed een tegenvoor stel om met ingang van 1 Jan. er elk jaar 50 bij te geven tot een maxi mum van 450, 'exclusief de tweemaal 5 Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. Een voorstel tot het verlenen van een voorschot op de 5 loonsverho ging aan het gemeentepersoneel werd goedgekeurd. Bij de behandeling van de gemeen tebegroting vroeg de heer Mol of het mogelijk was om de bezoldiging van de gemeentelijke arts te verhogen. De voorzitter antwoordde, dat sinds de Noodwet-Drees de geneesheer min der werk heeft. B. en W. zouden er echter aandacht aan te schenken. Bij de rondvraag vroeg de heer Mol of B. en W. de vacantietijd voor de Openbare Lagere School regelen en of er in dat geval niet voor gezorgd :on worden dat de herfstvacantie samen valt met die van andere scholen, Spr. meende verder, dat het leerjaar beter kan beginnen op 1 Sept., juist als op andere scholen. De voorzitter zeide aan deze opmerkingen aandacht te zullen schenken. De heer de Jonge informeerde hoe het met de bestrating stond van de Wijngaardstraat en de Baljuwstraat. Nadat daarop geantwoord was, dat dit wel in orde zou komen, werd de ver gadering gesloten. TURNEN Drie steden-turnwedstrijd. De drie Stedenturnwedstrijd, welke Zaterdag a.s. te Goes gehouden wordt, is het laatst georganiseerd in 1939 te Vlissingen. Voor deze wedstrijd stelde oud-bür- gemeester C. A. v. Wöelderen in 1938 een wisselbeker beschikbaar welke 3 maal achtereen of 5 maal in totaal ge wonnen diende te worden om defini tief bezit te worden. Vlissingen ofte wel de V.T.V. won deze in dat jaar cn in 1939 ging het kostbaar bezit over naar Goes, waar „Volharding" de be ker nog steeds onder haar hoede heeft. Om de traditie voort te zetten organi seert „Volharding" deze wedstrijd met als inzet genoemde Van Woelderen- beker. De Stedenploegen zullen bestaan uit de zes beste dames en heren van elke stad waarbij de behaalde punten van de 5 hoogstgéklasseerden worden ge teld. De wedstrijdleiding berust bij de heer P. J. Sturm, terwijl de jury zal bestaan uit de heren v. d. Mey'den en Wickel te Rotterdam, Kerkhof te Bre da en'v. d. Zilver te Tilburg. Boksbond verscherpt medische keuring. Het overlijden van Jan Remie. Op de algemene vergadering van de Nederlandse boksbond zijn twee be langrijke besluiten genomen. Ten eer ste wordt de keuring van amateurs- en beroepsboksers belangrijk ver zwaard en ten tweede werd een motie van wantrouwen tegen het hoofdbe stuur van de N.B.B. verworpen met 12 stemmen (districten Zuid-Holland en Zuiden) tegen 14 stemmen (dis tricten Noord-Holland, Noorden en Oosten). Op deze vergadering is ook het overlijden van de bokser Jan Remie na zijn gevecht tegen Jan Nicolaas ter sprake gekomen. Zijn tragische dood heeft geleid tot een verscherpte keuring van de Nederlandse boksers. De vice-voorzitter Van de Braak deelde mede, dat bij gebrek aan offi ciële gegevens de schuldvraag nog niet kan worden vastgesteld. Destijds heeft het hoofdbestuur besloten de resultaten van het justitionele onder zoek af te wachten. Toen men evenwel om inlichtingen vroeg, werd men van het kastje naar de muur gestuurd. Het hoofdbestuur kan derhalve bij gebrek aan officiële gegevens en han gende de principiële beslissing van de minister er met toe overgaan de schuldvraag in organisatorische zin te beantwoorden. Verder deelde de afgetreden voor zitter, mr. dr. J. W. van der Roest, ter vergadering de redenen mede, waarom hij als voorzitter van de Bond, als voorzitter van de federatie van professionals en als lid van de N.B.B. heeft bedankt. Het hoofdbe stuur zou hem niet in kennis hebben gesteld van door hem behandelde za ken, zodat hij niet meer als voorzitter van dit bestuur wil fungeren. Als lid van de bond heeft hij bedankt om dat hij niet onder orders van dit be stuur wilde staan. WIELRENNEN Lakeman won te Hannover. Zaterdagavond werd in de Messe- Halle te Hannover een internationaal omnium gereden, welke door Lake man werd gewonnen met 14 punten in totaal voor de Zwitser Koblet, die eveneens 14 punten vergaarde. Het omnium bestond uit twee sprint nummers, twee achtervolgingen, en een puntenrace over 20 ronden. Der de werd de Duitser Schwarzer met 12 en vierde zijn landgenoot Pfannen- müller met 11 pnt., daarop volgden nog de Zwitser Kvibler met 11 pnt., de Duitser Saager met 10 pnt.., Bautz met 6 pnt. en de Belg Gyselinck als laatste. De Ronde van Nederland zal vol gend jaar van 22 tot 27 Mei verreden wor den. ZWEMMEN Argentijn over Straat van Gibraltar De Argentijnse zwemmer Jorge S. Sugden is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen in 6 uur 58 minuten. Hiermede verbe terde hg het record dat de vorige maand door de Argentijn Antonio Alsertondo met een tgd van 7 uur 48 minuten werd gevestigd. Sugden ging Zondagmorgen om 11.37 uur van het eiland Las Palomas in i De 6 zittingen worden gelijk v< zee en bereikte de Afrikaanse kust te deeld over Terneuzen. Hulst en Sas Benzus, nabij Ceuta, te 18.35 uur. van Gent, KORFBAl UITSLAGEN. le klasse: SwiftVolharding, laat ste niet opgekomen; TjobaBKC 9 —0; SeoltoVios 0—2. 2e klasse A: MadjoeVopo 30. 3e klasse A: AKCStormvogels IX 1—1. BRIDGE HET BR1DGE-SEIZOEN. Het officiële bridge-seizoen in 't District Zeeland van de Ned. Brid gebond is begonnen met de 4-tallen- competities. In de hoofdklasse ko men dit jaar slechts uit: de Brige- club „Zuid Beveland" te Goes, de Vlissingse Bridgeclub I en de pas gepromoveerde 4-tallen van „Mid delburg" en „Kuist I." Terneuzen I liet verstek gaan we- f;ens reismoeilijkheden en komt nu n de Oost Zeeuwsch Vlaamse le klas uit, terwgl „St. Joris I" uit Middelburg om onbekende redenen niet meespeelt. Voor de le klas A (Walcheren) hebben ingeschreven St. Joris II. Vliss. Fles I en II, Vliss. Eridgeclub II. Ill en IV. Voor de hoofdklas werd alleen gespeeld Hulst IMiddelburg. Hulst won met 14 matchpunten. Voor de le klas A won de Vliss. Fles 1 met 6 m.p. van VI. Br. club II, terwijl dit viertal ook verloor van VI. Br. club m (met 16 m.p.) In Oost Zeeuwsch Vlaanderen leidt de assistent competitieleider, de heer Remery te Sas van Gent. de le klas B. Hieraan nemen deel: Ter neuzen I en II, Hulst II en III, Sas van Gent I, II en III in één afdeling. Terneuzen I won met 48 m.p. van Sas van Gent III; Hulst II met 41 m.p. van Hulst EU; Terneuzen II met 5 m.p. van Terneuzen I; Sas v. Gent I met 32 mm. van Sas v. Gent lïï; Sas v. Gent II met 28 m.p. van Terneuzen II. De Parencompetitie begint voor Walcheren cn Zuid Beveland dc 11e November te Middelburg. Voor de hoofdklasse zijn 10, voor de le klas 12 paren ingeschreven. zittingen worden te Middelburg 3 te Vlissingen gehouden. (Uit Z. Beveland komen slechts 2 Goese paren). O.Z. Vlaanderen start met een le klascompetitie, waaraan 14 paren deelnemen. le klas C. Door de 40 overwinning op Zon- nemaire was het hier Burgh dat de erezetel kon bestijgen, daarbij ge holpen door Renesse dat Dreischor met 01 de weg versprede. Verdere uitslagen zijn: Res. le klas: Hoofdplaat II--Hontenisse II 2—1; Hulst n—Robur II 8—2. Res. le klas B: Biervliet IIMid delburg Hl 34. 2e klas A: Hansw. Boys II Domburg II 8—1; Vogelwaarde II- Hontenisse III 12; Graauw I Zuiddorpe I 13. 2e klas D: Dreischor IIRenesse n 1—2; Zierikzee IV—SVOWK I 1-4. *3e klas C: Graauw HZuiddorpe II 7—1. Groep AI: Oostburg A 1RCS A-I 00; Vlissingen A-IZeelandia A-I 1—2: Middelburg A-I—De Zeeuwen A-I 42. Groep A II: Middelburg A-H RCS A-II 40; Walcheren A-IDe Zeeuwen A-II 00; Serooskerke A-I Goes A-I t3. Groep A III: 's-Heer Arendskerke A-I— Kapelle A-I 30; Yerseke A-I Robur A-I 41; Rillandia A-I Goes A-II 40; Krabbendijke A-I Kruiningen A-I 61. Groep B I: De Zeeuwen B-IGoes B-I 1—0; Vlissingen B-IMiddel burg B-I 61; Nieuwland B-IZee landia B-I 35. Groep B II: VCK B-IZeelandia B-II 10—0: Middelburg B-II—Se- rooèkerke B-I 53. Groep B III: Yerseke B-IGoes B-II 112; Patrijzen B-IKloetinge B-I 8—1. Groep B IV: RCS B-IVlissingen B-IV 31; Oostburg B-IBreskens B-I 2—0. Groep B V: Zierikzee B-IZierik zee B-III 10—1. Groep B-VÏ: Tem. Boys B-IAxel B-I 0—2; AZW B-I—Terneuzen E-I 1—9. STANDEXLUSTEN. le klas A: Luctor 12 punten uit 6 wedstrg- n; Hansw. Boys I 10 uit 7; Cort- ;ene 9 uit 6: 's-Heer Arendskerke uit 6; Domburg 6 uit 7; Kruinin gen 4 uit 5; Volharding 4 uit 6; Le- wed. Boys 2 uit 4; Noormannen 2 uit 5; Walcheren 0 uit 4. le klas B. Koewacht 10 uit 6 wedstrgden; Schoondijke 8 uit 5: Groede 8 uit 6; Rapenburg 3 uit 4; Sluis 3 uit 6; Vogelwaarde 2 uit 3; Zuidzande 0 uit 4. le klas C: Burgh 6 punten uit 4 wedstrijden; Dreischor 4 uit 4; Renesse 4 uit 4; Zierikzee UI 4 uit 4; Zonnemaire 2 uit 4. Scheepvaartberichten Aagtedljk 29 te New York. Aagtekerk 28 te Suez (th.r.) Amsteldijk 29 v. Antw. (uitr.) Arendsdijk 29 te Montevideo. Atlantis 29 te Suez ca. 9 te A'dam. Beverwijk 29 te Alexandria, Bloemfontein 29 te East-London. Boschfontein 29 te East-London. Castelblanco p. 30 Blzerta n. A'dam. Castor 29 te New York. Eemdijk 29 te R'dam. Empire Brcnt p. 29 's n. Enggano eil. Friesland 29 v. Semarang. Hoogkerk 30 to Marseille uitr. J .v. Oldenb. 30 te Djakarta. Kcrtosono 29 Flnist. n. R'dam. Kota Inten p. 29 Minicoy n. Adèn. Larenberg 30 Finist. n. A'dam. Leopoldskerk 29 v. Bareel n. Antw. Maaskerk 29 v. Dover n. Dakar. Marken 31 te Karachi verw. Omala 28 te Madras. Oranjefontein 30 te Teneriffe. Pr. J. W. Friso 30 's av. te Bremen. Pr. Ph. Willem 28 v. Antw. <th.) Riouw 28 v. Curacao n. Galverston. Rocbiah 29 te Djakarta. Rottl 30 n.m. tc Makassar. Sibajak p. 30 K. Tene^ n. Australië. Slamat 28 te Bahrein. Sumatra 30 v. P. Said n. N.York. Taria 1 te Pemis verw. Tjipanas 28 v. Djak. n. L. Marquez. Japan—Kaapstad. Van "t Hoff p. 29 Minicoy (th.r.) Westland 23 te Rio de Janeiro. Willemstad 29 tc Curacao. Zuiderkruis p. 29 Gibraltar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3