PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Zever,aarshaven van Terneuzen heeft geen outillage Verzet in West-Duitsland tegen herbewapening luwt 0£ BILT Kanilijn Ds. Niemöller en dr. Schumacher confereerden zeven uur Onrustig weekeinde te Djakarta Engelse straaljagers vliegen Koninklijk Paar tegemoet Wie zal de exploitatie verzorgen? AMBONEZEN BIEDEN WEERSTAND TOT IN DE DOOD vocwspfi k 193e Jaargang - No.256 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 31 October'50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr. 5860. tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg, Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tei 2475 (b.g.g. 2228Oostburg: Pr. Mauntsstr. 12, tel. 102. Terneuzen. Brouwertjstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26. Nieuwe verkiezingen gewenst voor oordeel van het volk. Twee vooraanstaande Westduitsers, ds. Niemöller en de socialistische leider, dr. Kurt Schumacher hebben Maandagavond na een bespreking van zeven uur verklaard, dat zij onder bepaalde voorwaarden hun verzet tegen herbewapening van Westduitsland zullen opgeven. Een der voor waarden is, dat het Duitse volk er door middel van nieuwe verkiezingen zyn goedkeuring aan moet geven. De voormalige duikbootkapitein in de eerste wereldoorlog en tegenwoor dig leider van de Protestantse kerk in Hessen, ds. Niemöller staat bekend als een krachtig tegenstander van herbe wapening. Hij drong er kortgeleden op aan het De Indonesische onderhandelings commissie, die in Den Haag komt prateu over Nieuw Gui nea is uit Djakarta vertrokken met de verklaring, dat zij spoedig naar huis terug zal keren „met Nieuw- Guinea in haar zak". Het is één van de vele uitlatingen, waarmede Indonesië het Nederlandse volk nodeloos kwetst. Dat Nederland Nieuw Guinea zal kunnen behouden anders dan voor korte tijd, niemand zal het geloven. Dat ons volk, met enorm stijgende defensie-uitgaven in het vooruitzicht, millioenen en milli- oenen voor de ontwikkeling van Nieuw-Guinea zal kunnen besteden, zullen velen met ons betwijfelen. Het zal dus de vraag zijn, of Nederland van Nieuw-Guinea en of Nieuw-Gui nea van Nederland veel genoegen zal beleven. Daar komt nog bij, dat de positie van de Nederlanders in Indo nesië er waarlijk niet aangenamer op zal worden, als Den Haag voet bij stuk houdt. Moeten wij daarom voet by stuk houden? Moeten wij Nieuw-Guinea zonder meer aan Indonesië cadeau geven Wij geloven, dat er een midden weg is, die zowel Nederland als In donesië voordeel kan brengen niet alleen, maar bovendien de Neder lands-Indonesische Unie en Nieuw- Guinea. Voor Nederland wordt deze middenweg echter pas aanvaardbaar als de uniepartner zijn woorden be ter wikt'en weegt. Dsze tussenweg zou moeten leiden tot het verklaren van Nieuw- Guinea tot Unie-gebied, be stuurd door Nederlandse en Indonesi sche vertegenwoordigers. Het ge meenschappelijk bestuur van Nieuw- Guinea zou "onverbrekelijk moeten worden verbonden aan de Unie, de Unie onverbrekelijk aan dit condomi nium. Het grote voordeel van deze oplos sing zou gelegen zijn in het eindelijk scheppen van een terrein, waarop de beide Uniepartners elkander nu eens niet dwars behoeven te zitten, maar gezamenlijk vruchtdragend werk kunnen verrichten. Successen op dit gemeenschappe- lgk arbeidsveld zullen dan wellicht weer tot resultaat hebben, dat ook op andere terreinen de samenwerking ontstaat zonder welke een Unie geen reden van bestaan heeft. Degenen, die thans door dik en dun voor het zuiver Nederlands big ven van Nieuw-Guinea willen ijveren, zouden wij bovenstaande suggestie gaarne in overweging willen geven. Naar onze mening is het de enige manier om zonder de Nederlandse belangen te schaden aan de Unie be tere toekomstperspectieven te ge ven. En laten dan onze Indonesische Uniepartners ophouden met het hou den van redevoeringen en het afleg gen van verklaringen, die voor iedere Nederlander kwetsend moeten zijn. Nederland heeft waarlijk tot het alleruiterste zijn goede wil getoond. De wijze, waarop de tegenwoordige situatie is ontstaan, is voor ons wei nig minder dan vernederend geweest. Met de beste bedoelingen, er met de Uiterste zorg voor wakend, de jonge Indonesische nationale trots niet te beledigen, is Nederland de Unie aan gegaan. Het minste, wat men van Djakarta mag verlangen is, dat het thans eindelijk ook zijn goede wil gaat tonen. Als wij goed zijn ingelicht, begin nen volgend jaar ook in Neder land de televisie-uitzendingen. Wel zal de aanschaffingsprijs voor velen voorlopig een beletsel zyn om er van te genieten, maar toch is het niet gek om eens te luisteren naar de links-radicale Groene Amsterdam mer, welk blad de gevolgen van de komst van een televisie-apparaat in de huiskamer als volgt schildert; „Gedurende de eerste zes maanden, nadat het televisie-toestel is ge plaatst, besteedt het gezin dertig procent minder tijd aan lezen. Na een jaar is deze daling nog altijd vgftien procent. Alleen de ochtend bladen ontsnappen aan dit verschijn sel: zy worden zelfs méér gelezen Men gaat voorts minder vaak uit. zoekt minder gezelligheid buitens huis, ontvangt meer gasten en koopt graag speciaal bij het televisie-ap paraat behorende meubelen. Men wil wel eens in het voordeel van de televisie aanvoeren, dat zij Westduitse volk door een volksstem ming te laten oordelen over het her bewapeningsvraagstuk. Tevoren had ds Niemöller in een toespraak ver klaard dat er voor de Duitsers in een nieuwe oorlog in hoofdzaak twee mo gelijkheden waren: 1. Onder de voet te worden gelopen door de Russen, v/apens te maken voor de veroveraars en dan maar het uitwerpen van de Amerikaanse atoom bom af te wachten. 2. Door de Amerikanen te worden bezet, wapens voor de bezetters te ma ken en dan maar het uitwerpen van de Russische atoombom af te wachten. Sommigen zijn van mening dat ds. Niemöller er van overtuigd blijft, dat het Duitse volk bij een volksstemming of nieuwe verkiezingen voor het par lement herbewapening zal verwer pen. De bespreking van Maandag tussen dr. Schumacher en ds. Niemöller was de tweede in een reeks conferenties tussen Westduitse socialistische voor mannen en leiders der Protestantse kerk in West-Duitsland over het her bewapeningsvraagstuk; de eerste werd enige weken geleden te Bonn gehou den. Dr. Schumacher heeft zich tot dus ver eveneens fel verzet tegen Ade nauers plannen om overeenstemming te zoeken met de Westerse mogendhe den over herbewapening. Hij vreest in de eerste plaats, dat het Duitse mili tarisme hiermee weer zal opleven en verder wil hij herbewapening gebrui ken om grotere concessies voor Duits land af te dwingen Het geleidelijk bij draaien van zowel Schumacher als ds. Niemöller wordt beschouwd als een aanwijzing, dat het verzet in Duits land zelf tegen herbewapening wel zal luwen. Politieke Commissie V.N. verwierp Sowj'et-voorstellen. De politieke commissie der Ver. Naties heelt het uit vier punten be staande Sowjet-Russische vredespro- gram, dat o.m. verbod van de atoom bom en vermindering van de strijd krachten met een derde inhield, ver worpen. Schietpartijen in verscheidene stadsdelen. Djakarta heeft een onrustig week einde beleefd. Zondagavond brak een hevige schietparty uit langs de weg naar Meester Cornelis, die enkele uren aanhield en Maandagochtend in de vroegte werd een schot gelost in de richting van een gebouw waarin troepen van de APRIS zyn gelegerd. De wachtposten vuurden terug en kregen daarbij later steun van de troepen der „ringbewaking". zodat er een algemene schietparty ontstond.' Een patrouille van de Indonesische politie wist tegen hét aanbreken van de dag het vuren te doen staken: Ook in andere stadsdelen kwam 't tot schietpartijen. Generaal-majóor Scheffelaar heeft verklaard, dat bg het incident te Meester Cornelis geen Ambonezen, die status van militair der Kon. Landmacht hebben, betrok ken zgn geweest. Rusland zal herbenoeming Trygve Lie niet erkennen. De Sowjet-Cnie heeft ln een be sloten zitting van de Veiligheidsraad medegedeeld, dat zy, in geval Trygve Lie als secretaris-generaal der Ver. Naties wordt herkozen, hem niet zal erkennen. Nieuwe Zweedse koning legde de eed af. De nieuwe Zweedse koning, Gus- taaf VI Adolf, is Maandag voor zijn ministers en de volksvertegenwoor diging verschenen om de eed op de Grondwet af te leggen. De eedsaflegging geschiedde in het koninklijk paleis te Stockholm. De koning droeg het uniform van géneraal der Zweedse koninklifke igfgarde. De ministers, allen socia listen op één na, waren in rok. Zij droegen geen onderscheidingsteke nen, daar de Zweedse socialisten deze niet aanvaarden. Na de eedsaflegging verschenen Koning Gustaaf VI Adolf en Koj gin Louise op het balkon van aleis. Zg werden door duizenden toegej'uicht. De begrafenis van Koning Gustaaf V is bepaald op Donderdag 9 No vember. Generaal Hitmawi vermoord Generaal SanU Hinnawi, de leider van de staatsgreep tegen het Syri sche staatshoofd Hoesni Zaim, is Maandag bg 'n tramhalte te Beiroet doodgeschoten. Volgens de politie was de dader een neef van ae voormalige premier, die op bevel van Hinnawi was te rechtgesteld. Nieuwe secretaris voor Prins Bernhard. De particulier secretaris van Z.K. H. Prins Bernhard, mr. J. Thomas sen, heeft de wens te kennen gege ven binnenkort zijn functie neer te leggen. Bij K.B. is met ingang van 1 No vember a.s. benoemd tot particulier secretaris, dr. F, A. de Graaf f te Heemstede. Tafellinnen en -zilver v an Den Haag naar Londen. Engelse straaljagers zullen Koningin Juliana en de Prins der Neder, landen halverwege DoverNederland begroeten, wanneer het Koninklijk Paar zich aan boord van de „Jacob van Heemskerck" zal bevinden op weg naar Engeland. Een soortgeiyk escorte begeleidde de president van Frankryk Vineent Auriol toen hy dit jaar een officieel bezoek aan En geland bracht. De eerbewijzen die aan het Neder landse Koninklijk Paar zullen worden verleend zullen dezelfde zijn als die president Auriol ondervond, zo is op het paleis Buckingham bekend ge maakt. Het volledige officiële programma voor het koninklijk bezoek zal aan het einde van deze week, of volgende week worden gepubliceerd. Leden van de Britse landmacht zeemacht en luchtmacht zullen langs de wegen staan opgesteld wanneer Koningin Juliana en Prins Bernhard op 21 November van het Victoria sta tion naar het paleis Buckingham zul len rijder, daarbij geëscorteerd door de „Household Cavalry". Men neemt aan dat Koning Georgè en Koningin Elisabeth aan het Ko ninklijk Paar op de avond van de een en twintigste November op het paleis Buckingham een banket zullen aan bieden. De Koningin en de Prins zullen ter aan de Engelse koninklijke familie een feestmaal aanbieden dat ofwel in de Nederlandse ambassade of in het hotel Claridge zal worden aangericht. Tafellinnen en tafelzilver zullen voor deze gelegenheid van Den Haag naar Londen worden overgebracht. Terneuzen profiteert niet van de verminderde Belgische Spoorwegtarieven. Over de Terneuzense Zevenaarshavcn, een van de drie Terneuzense „dokken", zoals het in scheepvaartkringen heet, is reeds menig woord gesproken en geschreven en voorlopig ziet het er niet naar uit, dat de problemen rond dit dok spoedig zullen worden opgelost. Wat Is nameiyk het geval? De Zcvenaarshaven, die reeds vóór de oorlog werd aangelegd, ls tot nu toe niet meer dan een plas water, door kaden begrensd, en Is verstoken van een redelyke havenoutillage. Daarom ligt het Zevenaars- dok er vrywel ongebruikt en daarover is men in Terneuzense havenkrin gen zeer ontsticht. Wanneer deze haven goed geoutil leerd was zo betoogt men hier dan zouden er veel meer zeeschepen naar Terneuzen komen om vrachten over te laden, dan thans het geval is. Mee. schepen wil zeggen meer werk en meer werk betekent meer welvaart'voor de gehele stad. Direct de gezinsleden dwingt om meer tijd in elkandex-s gezelschap door te brengen. Dat blijkt echter helemaal geen voordeel. Het huishouden zit alleen maar bijeen, in langdurig stil- zwygen, dat slechts verbroken wordt door de stemmen uit de luidspreker onder het scherm. Het gemiddelde kind van ouders die een televisie-apparaat hebben, zit per dag twee k vier uur te kijken. Een aantal opinie-peilers heeft ouders gesproken wier kinderen in het weekend acht of negen uur voor het scherm zaten. Van halfzes in de namiddag tot halfacht is er door gaans ononderbroken jeugdprogram ma. Veel moeders klagen dat het vrijwel onmogelijk is de kinderen op tyd aan tafel, aan het huiswerk of naar bed te krggen. Er zgn onder het televisie-publiek kleuters van twee en drie jaar oud". Staat dit ook ons te wachten? ryst evenwel de vraag: Wie zal de noodzakelijke outillage betalen, want hierin zal een behoorlyk kapitaal ge ïnvesteerd dienen te worden. In de gemeenteraad van Terneuzen is on langs de opmerking gemaakt, dat het particulier initiatief deze investering voor zgn rekening moet nemen. Dit wordt echter door de particulieren, die nauw bij de haven zgn betrokken, van de hand gewezen en ln deze krin gen is men juist van mening, dat de outillage door de overheid moet wór den gefinancierd. DE SPOORWEGTARIEVEN. Eenvoudig is deze kwestie niet, vooral niet, omdat er nog een ander probleem om de hoek komt kijken, ditmaal van internationaal karakter, namelgk de verminderde spoorweg tarieven, die in België gelden voor goederen van en naar de Belgische havenplaatsen en die vóór de eerste wereldoorlog ook van kracht waren voor Terneuzen. Reeds meer dan dertig jaar geleden schafte België echter deze tarieven voor de Zeeuwse haven af een doorn in het oog van de Terneuzense havenmensen, die nog steeds yveren voor wederinvoe ring, vooral nu Nederland en België de wederzijdse belangen by de water wegen opnieuw bestuderen. Worden deze verminderd Bel gische tarieven voor Terneuzen weer van kracht, dan zou by een grote toeloop van schepen het ontbreken van een goede outilla ge wel eens funeste gevolgen kunnen hebben De Zcvenaarshaven is eigendom van de Staat, doch men zal moeilgk kunnen verwachten» dat op de toch al overbeladen Waterstaatsbegroting gelden worden uitgetrokken vöor de exploitatie van deze haven. Boven dien is nog niet aangetoond zo redeneert men by Waterstaat dat aan een outillage behoefte bestaat. Na de oorlog werden namelijk door hét Ryk twee kranen aangekocht, die in de andere dokken dienst doen en die geen gunstig financiële resulta ten afwierpen, behalve dan by byzon- dere omstandigheden, zoals tgdens de stakingen in de haven van Antwer- Ï>en. Waarom zou men dus de outil- age nog uitbreiden? Over deze financiële resultaten be- höeft men zich niet te verwondei'en, zó meent het bedrijfsleven, want de kranen zyn alleen geschikt voor stukgoederen en niet voor massa goederen als erts en kolen, waarvan Terneuzen het in de allereerste plaats moet hebben. Bovendien zgn alle kranen, zowel de twee.nieuwe als de drie oude, te kort van arm wan neer van zeeboten in lichters moet worden gelost. Geen behoefte aan uitbreiding? Juist omdat de outillage ontbreekt, durven we geen groot werk naar hier te halen! Wg kunnen tengevolge van de hoge belastingen de middelen niét opbrengen om zelf deze zaken te financieren, dus is dit een taak van de overheid. Ziedaar de mening van het bedrgfsleven, dat bg deze zaak betrokken is. DE MENING VAN DE BURGEMEESTER. Wij bespraken deze problemen met de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, die tevens voorzitter is van de Vereniging „Ha- venbelangen". Mr. Teilegen verklaar de, dat deze aangelegenheid thans in studie ls. Hy meende echter dat de exploitatie uitsluitend door de ge meente niet verantwoord is, temeer omdat het hier een Rykshaven be treft. By een eventuele samenwer king van ondernemers met de over heid. teneinde tot een gezamenlijke Bewaakt door Zuidkoreaanse soldaten trekken Noordkoreaanse krygs- gevangenen op weg naar een kamp door de straten van Pyongyang. De straat, hierboven afgebeeld, heetStalin-Straat. Strijd op Ambon nog lang niet ten einde. Niettegenstaande het ministerie van defensie der R.I, zich over de militai re gebeurtenissen op Ambon in een vol komen stilzwijgen blijft huilen, maakt men er in Indonesische kringen, die van de toestand op de hoogte zijn, geen geheim meer van dat de troepen der R.I., nadat zij zich meester hadden gemaakt van het noordelijke gedeelte van het eiland, worden tegengehouden op een afstand van 14 kjn. van de stad Ambon, aldus een bericht van het Franse persbureau A.F.P. De Ambonezen zouden op de land engte tussen het Noordeiyke en Zui- delgke deel van het eiland, een. on neembare stelling hebben ingericht die een lengte heeft van slechts 2 k.m. De Ambonezen zouden slechts 2500 man hebben, maar zy bieden weerstand tot in de dood en verdedi gen, zich nu ai sedert een maand met succes, tegen dé aanvallen van Indo nesische zijde. Naar het schynt hebben de leiders der Ambonezen aan hun volgelingen bekend gemaakt, dat Nederland, Australië en zelfs de Verenigde Sta ten tussenbeide zullen komen. Daar het eiland van alle verbindin gen met de buitenwereld verstoken is, laten de Ambonezen zich terplaat se doden en wgken zij* niet, in de hoop op hulp van buiten. Het aantal hunner gesneuvelden zou reeds 600 bedragen. Te Makassar uit Ambon terugge keerde officieren van de A.P.R.I-S. hebben aan de correspondent van Aneta als him mening te kennen ge geven, dat na het bezetten van het gehele eiland door de troepen der R.I., in de Zuid-Molukken orde en veiligheid nog niet zullen zijn her steld. De troepen der Zuid-Molukken trekken zich, als zg worden uiteon- feslagen, terug in de bossen en berei- en een guerillastryd voor. De offi cieren. noemden de stryd op Ambon zeer moeilgk „daar de rebellen stra tegisch betere posities innemen en beter zgn getraind dan de troepen der A.P.R.I.S." Man stak vrouw neer met een dolk. Maandagmiddag om kwart over drie werd Weert opgeschrikt door een gillende vrouw, die door de Maas straat in de richting van het po litiebureau op de Emmasingel holde. Op de hoek van de Maasstraat zeeg zy ineen en het bleek, dat zy diverse wonden van dolksteken over het hele lichaam had. De dader, de jarige v. D._ uit Eindhoven, werd direct daarop door de politie in de Maasstraat aangetroffen met 'n dolk nog in zyn handen. Het slachtoffer, de 24-jarige A. M. Verspeek, is le- vensgevaarlgk gewond. De aanlei ding tot dit drama is vermoedelgk een liefdesaffaire, v. D. zou het meis je, dat kortgeleden de omgang met hem had verbroken, in Weert hebben ontboden. In de Maasstraat, waar hg haar ontmoette, heeft hy haar toen met de dolk gestoken. Regering grijpt in. Dezer dagen is een regeringsvoorstel aan de Tweede Kamer te verwach ten, houdende voorzieningen in het bestuur van de gemeente Finsterwol- de (Gr.). De meerderheid van de raad dier gemeente is communistisch en ook de beide wethouders zijn commu nisten, hetgeen tot moeilijkheden aan leiding heeft gegeven...... exploitatie te komen, zal de gemeen te zich zeker niet afzydig houden, doch zover is het echter nog niet. Het zou zeker toe te juichen zgn, wanneer deze haven een behoorlgke outillage kreeg, zeide de burgemees ter, want daarmede zou Terneuzen zeer gebaat zgn. Het gaat er om een vorm te vinden, die alle partyen be vredigt. Vroeger was de situatie an ders, want toen beschikte de spoor- wegmaatschappg „Mechelen-Terneu- zen" over een kraanbedrgf, waarbg het locomotievenpersoneel enz. was ingeschakeld. De Nederlandse Spoor wegen denken er echter niet over om een dergelijk bedryf te exploiteren. Over het geheel genomen krijgt men van de N.S. zeer weinig medewer king, integendeel: de N.S. laten zich aan Terneuzen heel weinig gelegen liggen, aldus de burgemeester. Men mag dus hopen voor Terneu zen, dat er spoedig een behooriyke outillage komt aan de Zevenaarsha vcn en tevens, dat de Nederlandse onderhandelaars met België over de verscheidene waterwegenkwesties er in slagen onze Zuiderburen er toe te bewegen ook voor Terneuzen vermin derde spoorwegtarieven toe te pas sen. Deze Zeeuwse haven zal met beide zaken zeer gebaat züa 1 i KORTE PREDICATIE KERKHERVORMING Een iegelijk die deze Mijne woorden hoort en ze doet Matth. 7:24 „Vandaag is het een vreemde dag ge weest. Ik ben vanmorgen begonnen de Bijbel te lezen. Wat wil ik, halve of hele ongelovige,' die sinds mijn Zondagsschooljaren niets aan het ge loof heb gedaan, met de Bijbel? On danks mijn vele bezwaren tegen de Kerk en de kerk-mensen de goede niet te na gesproken ben ik toch uit de Bijbel gaan lezen". Zie hier enkele regels uit een dag boek van de oorlogsjaren. Daarna volgt er een ontboezeming, dat het niet ge makkelijk is de Bijbel te lezen en te verstaan. Dat boek is zo anders dan andere boeken. Eén van de vele aspecten van de Kerkhervorming van de 16e eeuw is geweest dat de H. Schrift in het mid delpunt van het leven is geplaatst. Doch men zat toen eveneens met de moeilijkheid van het verstaan. Daar om hebben de Hervormers zich bijna onmiddellijk geworpen op de school, die daardoor een nieuwe bloei be leefde. De mensen moesten zelf de Bijbel kunnen lezen. Maar Bijbelkennis alleen is niet vol doende. Wij moeten horen een stem uit een andere wereld dan die iraariu wij leven. We moeten horen het Woord van God en het Woord van Christus, dat ons leiden wil te midden van de vele vragen en moeilijkheden van het leven en dat ons altijd weer troosten moet doordat het spreekt van de rechtvaardiging van de zondaar uit genade alleen. „Ondanks vele bezwaren tegen Kerk en kerkmensenin één van de brieven van het Nieuwe Testament schrijft de apostel dat wij moeten zijn „levende brieven van Christus". „Wij hebben het Woord te lezen, te „horen" en „te doen". Ook in cms doen en la ten moeten we het gehoorde doorge ven. Het is van de eerste eeuwen van onze jaartelling af aan zo geweest en het zal tot de laatste dag zo blijven dat het leven van de Christenen voor menigeen de enige Bijbel is die hij onder ogen krijgt. Aan de vruchten wordt de boom gekend. Wanneer we terug denken aan de Kerkhervorming, nu ruim vier en een halve eeuw geleden, zullen we ons te vens moeten herinneren dat hervor ming altijd weer nodig is. Altijd weer zullen we als verdoolde schapen moe ten worden teruggebracht. „Een iegelijk dan, die deze Mijne woorden hoort en ze doet, die zal Ik vergelijken bij een voorzichtig man, die zijn huis op een steenrots gebouwd heeft", waar het veilig staat tegen slagregen en waterstromen. H. VEEL BEWOLKING. Half tot zwaar bewolkt, met voor namelijk in het Westen van het land plaatselgk-enige regen. Matige en langs de kust vrg krachtige Zuid- oostelgke wind. Koude ochtend, voor al in het Oosten van het land, in de middag ongeveer dezelfde tem- garaturea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1