Britse Lagerhuisleden betrekken hun hershlde Huis JIMMY BROWN, no. 1 Mengeling van antiek en techniek Zeeuwse Almanak OORLOG KAN WORDEN VOORKOMEN, MEENT TRUMAN AARDENBURGS OUDE RAADHUIS WORDT GESLOOPT IJzeren gordgn in de aether r Een gedwongen Huwelijk WOENSDAG 25 OCTOBER 1950 PROV IN Cl ALB ZEEUWSE COURANT Eeuwenoude tradities bleven gehandhaafd. (Van onze correspondent). Londen, October. Wanneer Koning; George 26 October hot nieuwe ge bouw van het House of Commons (Tweede Kamer) opent, zullen de 625 Lagerhulsleden voor het eerst sedert 1941 weer een eigen dak boven hun hoofd hebben. Sinds het oude Huis op 10 Mei 1941 door de Luftwntfe ge heel ln de as werd gelegd, hebben vergaderd in de grote zaal van het aangrenzende Hogerhuis, dat broederltfk door de Lords aan hen werd af gestaan. Zjj behielpen zich zelf met een kleinere zaal van het Hogerhuis. Het nieuwe Lagerhuis, dat weer geh eel In Gothlsche stjjl Is opgetrokken op de fundamenten van het oude, Is een zeldzame combinatie van eeuwen oude tradities en de allernieuwste vindingen der techniek. De unieke In stallaties voor geluidsweergave, luchtverversing en de regeling der tem peratuur bijvoorbeeld promoveren hot zonder twijfel tot het modernste druk-op-de-knop parlement ter wereld. van Australië: de Speaker's Table ervoor is aangeboden door Canada. Alle delen van het gemenebest er» de koloniën hebben aan de inrich ting van de Chamber bijgedragen, hetzij met deuren, ramen, tapijten of inktpotten. Aan de rechterhand van de Spea ker staan de lange rijen met groen leer beklede regeringsbanken, van waar Attlee op de voorste bank met zijn hielen op de tafel kan rusten. Ook dit is een parlementaire traditie geworden Aan de andere kant van de tafel staan de opposltiebaiken. eveneens in groen leer, met Chur- chiill's plaats schuin tegenover Attlee. De historische, op een grote kin geweren op. Maar terwllle van de traditie zijn «r, evenals voorheen, wederom niet meer dan 437 zitplaatsen voor de 625 kamerleden Het vóór en tegen hiervan werd uitvoerig besproken door de parlementaire bouwcommis sie. Men wees erop, dat bij een vol Huis een kleine tweehonderd leden moeten staan, maar de traditie won. Het doorslaggevende argument van ChurchilL Hij zei, dat 625 zitplaatsen de intieme oude sfeer van de Cham ber (vergaderzaal) zouden beder ven, daar het Huis alleen bij belang rijke debatten vol loopt en men an ders tijdens gewone zittingen vaak tegen vele rijen ongezellige lege banken moest spreken. En 437 zit plaatsen blijven het De enige con cessie aan zitgerief is gedaan aan de wereldpers, die nu vorstelijk ge ïnstalleerd is sinds de perstribune is uitgebreid van 93 tot 161 plaatsen, uitgerust met evenzoveel kleine in gebouwde luidsprekers, terwijl de pu blieke tribune van 259 tot 326 plaat sen is uitgebreid. Zeventig nieuwe telefoons vlak achter de perstribune vervolmaken dit paradijs der parle mentaire verslaggevers. OUDE STIJL. Aan de traditionele inrichting van de rechthoekige Chamber, met de troon van de Speaker in het midden, en de lange rijen regerings- en op- positiebanken aan weerskanten, is niets veranderd. De afmeting van de vloer is nog precies hetzelfde als in 1292, toen Edward I er zijn oor spronkelijke St. Stephens-kapel bouwde. TWEE MILLIOEN POND! rijkelijk met de hand ge- Het beeldhouwde nieuwe Lagerhuis heeft b§na twee millioen pond sterling ge- koet en men heeft er ruim vijf jaar aan gebouwd. Op 10 Mei 1945 werd met de opbouw begonnen, onder lei ding van de architect Sir Giles Gil bert Scott, die aan de hand van oude archieven, persoonlijk alle tekenin gen vah de ontwerpen heeft ge maakt, van het prachtige houtsnij werk der eiken betimmering tot de ontwerpen van de nieuwe Gothische asbakken, waardoor een indrukwek kende eenheid van stijl is verkregen. Ter herinnering aan het oude Huis hee t men op het idee van Chur chill een klein stukje van hei nieuwe gebouw gemaakt van de zorgvuldig vergaarde brokstukken van het verwoeste gebouw. Het is de poort, die vanuit de Commons Lobby, het binnen voorportaal, naar de vergaderzaal leidt en nu officieel de „Churchill-poort" genoemd Is. De Chamber zelf is een juweel. In het midden staat de prachtig ge beeldhouwde Speaker's Chair, op etjn traditionele plaats, nog steeds met de rug naar het nu denkbeeldige altaar Deze troon is een geschenk Verhoging loongrenzen der Jnvaliditeits- en Ziektewetten. De loongrenzen voor de Invalidi teitswet en de ziektewet, die blijkens de ontwerpen tot wijziging van deze wetten reeds verhoogd worden van f 4509.tot 4680.—, zullen bo vendien nog verhoogd worden met 8% en derhalve worden vastgesteld op 4725.—. YERSEKE SPANT DE KROON! Als ge één van de deftige heren be noorden de rivieren zo eens polst ci>er de Zeeuwse visserij, dan zoudt ge vaak de indruk krijgen, dat die eigenlijk niet meetelt. Daarom doet het ons Zeeuwse hart sneller klop pen, dat wij vernemen, dat Yerseke de derde vissershaven van Nederlana is (na IJmuiden en na Scheveningen) en dat Breskcns op de vijfde plaats etaat. Yerseke produceerde maar even tjes 20 van het gewicht der totale Nederlandse vangsten in 1949 en de Waarde daarvan bedroeg 7.4% van het totaal, oftewel 5.3 mtllloen. Bij deze feiten zullen zelfs weinig Zeeuwen ooit stil hebben gestaan Ook onder de Zee-uwse vissersplaat een etaat Yerseke ruituurlijk aan de Spits. Yerseke bracht 74.4% van de Zeeuwse vangsten naar binnen. Bres- keus kwam op de tweede plaats mei 10%, dan rolpen Tooien met 4.9%, Vhssingen met 3.6%, Bruinisse mei 2.6% en Veers stuit de met 1.7%. Merkwaardig is, dat de opbrengsten ZO sterk uiteenlopen. Met 74.4% yan de aanvoer kreeg Yerseke slechts 89.6% van de opbrengst, Breskens echter kreeg met 10can de aanvoer 15% van de opbrengst en Tholen met 4.9% van de aanvoer zelfs 8.1% van de opbrengst Voor de andere plaatsen gelden dezelfde verschillen. En daaraan kan men zien, dat hst ook b(j de vissers lang niet altijd in de hoeveelheid zit Wat men vangt en waar men de vis ter markt brengt, is ook belangrijk! derstoel lakende Spaker's Chalr ls tegen wil en dank het slachtoffer der moderne techniek geworden, al heeft men de speciale microfoon van de Speaker zorgvuldig verborgen. Eveneens alleen zichtbaar voor de Speaker is zijn op een pkneel van zijn troon bevestigde hypermoderne „division"-chronometer. Deze geeft tot een tiende seconde de vier dikwhls kritieke minuten aan, waarin de leden zich tijdens een stemming (division) naar de aan grenzende stemlobbies moeten bege ven, voordat de lobbydeuren dicht gaan. Deze lobbies zyn twee lange, zeer brede gangen langs de buiten kant van de Chamber. Links ligt de „yes"-Iobby en rechts de „no"-lobby. Beiden zijn in het nieuwe gebouw een meter verbreed en wij hoorden een Conservatief lid de opmerking maken, dat ze nu tenminste bree genoeg zijn om de regeringsambu lances er door te laten rjjden Incident tussen Ambonnezen en T.N.I. te Soerabaia. Te Soerabaja heeft zich Zondag avond een incident voorgedaan tus sen een groepje Ambonnezen en of ficieren van de T.N.I. Er vielen hier bij enige schoten, waarna door de mobiele brigade en het leger 20 ar restaties werden verricht, In ver. band met dit incident had Maandag in bepaalde delen van de stad een onderzoek naar clandestien wapenbe zit plaats, tengevolge waarvan het Noordelijke deel van de stad voor burgers niet bereikbaar was. Het onderzoek leverde enige lichte vuur wapens, munitie en onderdelen van A! Joison overleden. Maandagavond is te San Francis co overleden de zanger Al Joison. Joison was de favoriet van twee ge neraties. van 1019 tot 1930 neuriede iedereen zfln „Sonr.y Boy". „Swan- nee", „Manny" en andere liedjes. De gramofoonplaten van Joison be hoorden tot de meest verkochte. Joison. die 64 jaar oud was. werd in St Petersburg geboren. Hij was de zoon van een Russische Jood. C? jeugdige leeftijd emigreerde hij met rijn ouders naar Amerika. Als kind liep hij vier keer van huis weg. Hij kreeg vele aanbiedingen om in stom me films te spelen, doch sloeg deze alle af. Eindelijk ging hij accoord om in de eerste sprekende film ,.the jazz singer" op te treden. Joison deed veel aan liefdadigheid. Hij was vier keer getrouwd en drie van zijn huwelijken werden ontbonden. Zijn derde» vrouw was de danseres Ruby Keeler. Admin'strateur verduisterde 22.000. De 51-jarige administrateur M. B. te Rotterdam, die er van verdacht werd ten nadele van de coöperatieve woningvereniging „Gemeenschappelijk Eigendom" een bedrag van f 22.654 te hebben verduisterd, werd door de Rot terdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd vac drie jaar. De Sowjetrnsslsche premier Molotow liecft In Praag een conferentie bij gewoond van de ministers van Buitenlandse Zaken der z.g. volksdemocra tieën en de Duitse democratische republiek. Het belangrijkste agenda punt was „het besluit der Westerse Grote Drie, te New York genomen, om West-Dultsland te herbewapenen". Foto toont Molotow (midden), de Russische ambassadeur te Praag M. A. PPIn (links); de politieke adviseur der Russische strijdkrachten In Duitsland V. S. Semyonov (rechts); tijdens de conferentie. Voorlopig een sterke bewapening noodzakelijk. Vyf jaar geleden werd het handvest der Ver. Naties getekend. Ter gelegenheid hiervan heeft president Truman Dinsdag do algemene ver gadering toegesproken. De vrees voor een niemve wereldoorlog, zo zelde de president, overschaduwt op het ogenblik allo verwachtingen van de mensheid. WQ in de Ver. Staten geloven, dat een dergelijke oorlog voor komen kan worden. De V.N. gaven een weg aan tot onderhandelingen en vreedzame op lossing van geschillen. Amerika staat er echter op, dat de onderhandelin gen begonnen worden in goede trouw en dat een geest van bereidheid be staat om te komen tot geschikte op lossingen. De V.S. hadden door bittere erva ring geleerd, dat zij niet alleen op onderhandelingen konden vertrou wen voor het oewaren van de vrede. Hoewel vele landen hun legers, wel ke zy in de tweede wereldoorlog be zaten, terstond hadden ontbonden, waren andere I&nden doorgegaan met het Instandhouden van ..strijdmach ten van een omvang, die een voort durende dreiging van agressie in houdt." „De invasie van Korea" had aangetoond wie het waren, die hun toevlucht zouden nemen tot openlij ke oorlog als hun dat uitkwam. On der deze omstandigheden hadden de Ver. Naties geen keu3 en waren zjj gedwongen hun toevlucht te nemen tot de collectieve kracht van hun le den om aan agressie paal en perk te stellen. Hiertoe dienden, aldus Tru man, de V.N. bereid te zijn geweld te gebruiken. „Wy zijn van plan ons sterk te maken voor de vrede zo lang als het nodig is. Tezelfdertijd echter moeten wH er naar blijven streven door mid del van de V.N. internationale con- tróle van de atoom-energie en be perking van bewapening en strijd krachten te bereiken", aldus Truman. De president stelde drie voorwaar den voor een ontwapeningsplan. 1-Iet zou alle soorten wapens moeten in sluiten, met algemene stemmen moe ten zijn goedgekeurd en waarborgen moeten bevatten, die de nakoming door alle landen zouden verzekeren. Doch aleer een effectief ontwape ningsstelsel tot stand gebracht zou zijn. diende men zich duidelijk de toekomstige taak voor cgen te stel len. De enige weg, die de vredelie vende landen in de huidige omstan digheden zouden kunnen inslaan, was die van bewapening, nodig o'm de wereld veilig te stellen tegen agres sie. Gehuwde ambtenares in rijksdienst mag langer blijven. Naar wij vernemen heeft de minis terraad besloten, in afwachting van het rapport van ue commissie ter be studering van het vraagstuk van de huwende en gehuwde ambtenares in rijksdienst, de voorgenomen maatre gel tot ontslag van de betrokken ar beidskrachten nogmaals op te schor ten en wel voor de duur van 3 maan den Tenzij een nader advies der com missie te zijner tijd aanleiding zou ge ven, tot een andere beslissing kan het gehuwde vrouwelijke personeel der halve tot 1 April 1951 m dienst wor den gehouden. 80 moordaanslagen. 24 brandstich tingen cn 33 mislukte moordaanslagen zijn sedert 20 Augustus op Bali ge pleegd. zo verklaarde de territoriaal- chei-staf. majoor Sitanala. Neerstortende gevel richtte schade aan in woning van burgemeester Van Dongen. Met donderend geweld storten de zware steenbrokken naar beneden cn het Ls zaak om niet te dicht ln de buurt te komen van de overblijfselen van het Aardenburgse Raadhuis. De slopers doen met veel animo hun werk, beuken met zware hamers en houwelen de dikke muren kapot, ha len dikke, zware balken weg en verzamelen met zorg al die materialen, die nog te gebruiken zjjn. Dit slopen blijkt nog niet zo heel eenvoudig te zijn, omdat de muren behoorlijk dik zijn en zeer solide ge bouwd. Burgemeester van Dongen, die naast het stadhuis woont, heeft dat moeten ondervinden. Toen dezer dagen de top van de zijgevel moest worden omvergehaald, werd eerst de burge meestersfamilie gewaarschuwd, die toen maar van de tuin uit heeft toe gekeken, hoe een lawine van steen met kracht tegen de zijgevel van hun woning sloeg en daarin een flinke deuk aanbracht. De kracht was zo groot, dat een marmeren schoorsteen plaat in de huiskamer van de burge meester scheurde, een stenen bord en de kolenkit omver werd gesmeten. Het gevaar voor verdere schade is nu echter wel geweken, daar de boven verdieping nu reeds is verdwenen. WAS HET NODIG? Er wordt nogal eens de vraag ge- stelt! of het nö wel nodig was dit ge meentehuis te slopen en een nieuw te bouwen, temeer daar het gebouw nog niet oud is. Inderdaad is dit gemeentehuis eerst in 1864 gebouwd, op de plaats waar bijna drie eeuwen geleden een mooi gothisch raadhuis had gestaan. Dit werd in 1606 door een storm ver nield en niet meer opgebouwd. In plaats daarvan kwamen er woonhui zen, met daarnaast, op de plaats waar nu de burgemeester woont, een ge bouw dat voor gemeentehuis dienst moest doen. Toen in 1864 het nieuwe gemeente huis werd gebouwd, kwam er een spitse toren op. die in 1896 werd af gebroken, omdat er teveel leven in zat en men bevreesd was voor instor ten. Achteraf bleek dat dit gevaar niet aanwezig was geweest, doch de toren was verdwenen. In 1928 werd het gemeentehuis gerestaureerd. VERNIELINGEN. In'1944 moest ook dit gebouw de tol voor de bevrijding betalen. De stom pe toren werd er afgeschoten en ver der werden er vele vernielingen aan gericht. zodat het gebouw als ge meentehuis volkomen onbruikbaar werd. Na de bevrijding moest het ge meentehuis dan ook in een particu lier huis worden ondergebracht er zelfs hebben w(j raadsvergaderingen meegemaakt in een café. Na een nood herstel, kon het ge meentehuis in Mei 1946 weer worden betrokken, maar het gebouw was dus- ig gescheurd, dat het in de winter warm was te stoken, terwijl het regenwater op meerdere plaatsen naar binnen drong. Daarbij wa3 het gebouw verre van doelmatig. Ruimte genoeg, doch alles in de hoogte, dus ruimte die niet-productief gcm3akt kon worden, terwijl aan particuliere 1 Hele huizencomplexen met honderden ruimte een groot gebrek was. Een I woningen zijn al op deze wijze inge- Hel Wereldgebeuren Over de vraag, of de voor de satel lietstaten bestemde propaganda-uit- zendingen van het Westen werkelijk de duurzame invloed hebben, die men er van verwacht, zijn de meningen steeds verdeeld geweest. Uit de satel lietstaten komen thans berichten, dat de communistische machthebbers met grote zorgen aan het werk zijn ge gaan om ook in de aether het ijzeren gordijn te laten zakken; in grote ge bieden is het door deze maatregelen reeds thans ondoordringbaar gewor den voor radio-uitzendingen. De satellietstaten, waarin zich geen fabrieken voor radiotoestellen bevin den. beschermen zich tegen de Weste lijke propaganda door uit de toestel len. die de bevolking bezit, de korte golf banden te verwijderen. Een an dere. even effectvolle maatregel is de radiotoestellen te laten inleveren en aan de luisteraars luidsprekers ter be schikking te stellen, die op een onder controle staand radiotoestel aangeslo. ten zijn. Bovendien heeft men het luisteren naar Westelijke uitzendingen tot een „misdaad tegen de volksdemo cratie" verklaard en dit is dan ook in de laatste maanden een gevaarlijke bezieheid geworden, waarop strenge straffen staan. In Hongarije is het Postministeri® op het idee gekomen om aan de bezit ters van radiotoestellen mede te delen, dat zij de korte-golf band kosteloc* uit hun toestel kunnen laten verwijde ren. Wie zijn korte-golf wenste te be houden. werd verzocht dit in een met redenen omkleed verzoek mede te de len. Tegelijkertijd werd een heftig® campagne tegen de demoraliserend® Westelijke pronaeanda op touw gezet, zodat waarschijnlijk de gevallen, dat het ministeriële „aanbod" met le vensgevaar van de hand gewezen werd. niet zeer talrijk zullen zijn ge weest Alle radiotoestellen, die in Hongarije nieuw gefabriceerd worden, hebben natuurlijk al direct geen kor te-golf. Verder wordt zowel op het platteland als in de steden radio-dis tributie aangelegd en er bestaan >lannen om in de eerstvolgende drie aren alle dorpen er van te voorzien. P1 fjfl volledig hex-stel was practisch rtiet mogelijk, omdat het gebouw op vele plaatsen tot op de grond was ge scheurd. Daarbij kwam dat de kosten voor herstel zodanig hoog waren, dat met weinig meer, een nieuw gemeen tehuis gebouwd kon worden, waar toe tenslotte, na rijp beraad, is beslo ten. Het nieuwe gemeentehuis zal op de zelfde plaats van het oude worden gebouwd, waarom het oude thans met spoed wordt gesloopt. Intussen is het gemeentehuis tijde lijk ondergebracht in de Elderschans. Het is wei wat ver buiten de kom van de gemeente gelegd, maar het is dan ook slechts tijdelijk. WARE LIEFDE. Een man, die een meisje rus. tig, vertrouwelijk en zonder een gevoel van onbehagen in de ogen kan zien .houdt vermoede lijk van haar, aldus is de con clusie van de opticien Rasmus sen. die beroepshalve Ameri kaanse, Engelse. Chinese. Sow- jetrussische en Duitse vrouwen in de ogen heeft gezien. Rasmussen schrijft in „Visi on" een Engels blad van de vereniging van opticiens, dat veel jonge mannen, die dit niet kunnen, te heren hebben gekre gen: .Je houdt niet van mij" en later de juistheid hiervan moesten erkennen. Heel vaak betekent deze proef voor een meisie de beslissing, of een man werkelijk van- haar houdt, aldus Rasmussen. richt Ook in Roemenie, waar men ook vroeger op het platteland zelden ra diotoestellen aantrof, is men tot deze maatregel overgegaan. Anders staat het in Tsjecho-Slowakije. een land met bijna twee-en-half millioen radio toestellen. Daar zal het niet zo een voudig zijn de bevolking geheel van de buitenwereld af te snijden. Deze maatregelen in de satellietsta ten zullen binnenkort de Westelijk® propagandisten voor nieuwe proble men stellen. In Polen spelen reeds *hars de geheime ontvangers in de handen der illegale groepen, die de berichten mondeling en schriftelijk verder verspreiden, een belangrijke rol. Hoe gewichtig ondermijnende propa ganda in een satellietstaat kan -zijn, blijkt uit het feit, dat in Polen tot voor enkele dagen de bevolking nog absoluut onkundig was van de ont wikkeling in Korea. Terwijl nog op reusachtige borden over de beslissen de strijd om het bruggehoofd van Foe- san vo'gens eigen idee doorgefanta. seerd werd, was de herovering van Seoel eh de ineenstorting van het communistische front in Zuid-Korea reeds een feit. Men had er slechts toe kunnen besluiten ter voorbereiding van de bevolking op de plotselinge wending, die met het oog op de tot nu toe met alle middelen kunstmatig ge voede zegevierende stemming uiterst pijnlijk was om van een „in bewe ging gekomen" front te spreken en de voor die tijd toegepaste ironie in de uitzendingen op te geven; ook over Kim IJ Soen, de grote Noord-Kore- aanse held, werd niet meer gesproken. Van een sterke invloed der Westelijke propaganda-uitzendingen was echter juist ln deze voor hét regime propa gandistisch kritieke tijd niet veel te bespeuren. Een gerechtshof te Boekarest heeft drie Roemenen ter dood veroordeeld we gens spionnage voor Frankrijk. Twee Franse beklaagden kregen levenslange gevangenisstraf. Een derde Franse be klaagde. een vrouw, ia tot twaalf jaar en Roemeense tot vijftien Jaar gevan genisstraf veroordeeld. 11. Zuchtend en uit haar humeur, verdween mevrouw De Jong weer naar de zolder, hetgeen Jimmy de moed gaf op zijn beurt naar boven te wandelen. Hy was ln een net huis terechtgeko men. Boven in de gang hing een keurige, bruine bontjas, waarnaar Jimmy met welgevallen keek. Maar hy werd afgeleid door een heeriyke geur, die uit de keuken kwam. Jimmy loerde eens naar binnenEr was niemand, maar op het fornuis stond een pan. waarin drie grote ballen gehakt lagen te sudderen't Water liep Jimmy om de tanden- door: Alary Burchell 64 al die zij op te rapen. En Mattie geef me mijn bril eens, dan kan ik zien, of alles er weer is". Beide dochters gehoorzaamden prompt, wetend dat er met mevrouw Clark niet te argumenteren viel, wanneer ze op die toon sprak. ,,'t Is in orde mevrouw Clark, wc hebben alles wat hierheen gerold was gevonden", zei Teresa gerust stellend. En mevrouw Clark's toon was iets minder verbQlgen, toen ze aankondig de: „Myn bril schynt heel te zyn". „Dat wist ik wel", zei juffrouw Matilda streng. „Dat wist je helemaal niet", ant woordde de oude dame scherp. Toen zei juffrouw Sophia, er brandt iets. Ik ruik het". „O, mijn hemel!" riep juffrouw Matilda uit, zich naar de haard ke rend. „Hier ligt iemands handtas en een paar voorwerpen eruit staan in brand". ,Het is de myne". Teresa holde te rug naar het vuur, waar ze juffrouw Matilda krachtig naar haar handtas zag porren, die onder het vallen was open gesprongen, waardoor de halve inhoud in de open haard terecht was gekomen. In de algemene schrik en versla genheid was er ongemerkt een gloei ende kool op het chiffon zakdoekje gevallen dat haar poederdoos bevat te. Dat brandde nu lustig. Ook haar boodschapperigst. En ook Marcia's brief. „Ik geloof niet dat de tas erg be schadigd is". Juffrouw Matilda had deze juist gered, zich afvragend, waarom juffrouw Vaylon daar nu starogend stond toe te kyken, alsof ze plotseling de macht over haar le dematen verloren had. Ze was toch vlug genoeg dacht juffrouw Ma tilda in het oprapen van ander mans zaken. Je zou mogen veronder stellen, dat ze er nog eerder bg zou zijn, waar het haar eigen bezittingen gold. „Ik geloof dat een paar dingen toch verbrand zyn. Uw mooie zak doekje Het was weliswaar niet byzonder mooi, maar juffrouw Matilda zou nooit anders dan met respect gespro ken hebben over de eigendommen van haar klanten. „Het doet er niet toe", zei Tert- sa versuft. „Ik zal een veel mooier zakdoekje voor haar borduren", zei de ouae mevrouw Clark ineens. „Maak je geen zorgen, liefje. Ik zal er een an der voor Je maken, met je nieuwe initialen in de hoek". „Graag, mevrouw Clark", Teresa's stem klonk vreemd omfloersd. „Er zyn nog een paar dingen ver brand geloof ik. Juffrouw Vaylon". Juffrouw Mathilda zat er nog steeds mee ln. „Kijk uw tas eens na, om te zien of u iets belangrijks mist". Teresa morrelde wat in haar tas: ze wist maar al te goed wat ze er uit miste. „Ik ben niets van belang kwijt", zei ze nu heel duidelijk. „Werke lijk niet, Alleen een boodschappen iyst en een brief, die er niet op aan komt". „O, wat een geluk!" zei juffrouw Sophia met voldoening. „Maar ik vind het een vervelende geschiedenis, juffrouw Vaylon. Hoe gebeurde het eigenlijk?" „Ik duwde de tafel om", zei de ou de dame snel. „Daarom zal ik ook 'n nieuw zakdoekje voor haar maken. Het was myn schuld". Het was zoiets ongewoons voor mevrouw Clark, de schuld op zich te nemen, dat haar beide dochters er door geïmponeerd waren. iWurai vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5