Strijd van Goes tegen Rood-Wit eindigde in 3-3 gelijk spel Voetbaldag mét verrassingen over de gehele linie JIMMY BROWN, sportheld no, 1 De leeuwen werkten zich naar de kop RILLANDIA VERSLOEG V0BBA MET GROTE CIJFERS GOES ZAG 3-0 VOORSPRONG VERLOREN GAAN P.S.V. de enige eerste klasser zonder verliespunt MAANDAG 23 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEÜ W SE COO RANT 8 Terneuzen op fluweel. Zo heel veel wijziging is er door de uitslagen van Zondag niet in de on derlinge positie der tweede klassers gekomen en de staartgroep is er zeker niet kleiner op geworden. In de derde klas ontkwam RCS ternauwernood aan een nederlaag doordat de wedstrijd tegen Breskens een ontijdig einde vond. De Zeeuwen namen hierdoor de leiding van de Souburgers over. Ter- neuzen kwam nog weer vaster in het zadel door zelf te winnen en doordat Axel een fikse nederlaag opliep. In de vierde klas biyft PSK een voortdu rende ijedreiglng vormen voor het leidende Huist en in de andere vierde klas bracht Zierikzee het eerste verliespunt aan Steenbergen toe. Middel burg n stevent regelrecht op de titel af. de rood zwarten de ernstigste concur rent zijn geworden, want de Schutters vielen iets terug door de nederlaag tegen Zundert. RSV verloor van NSV en S.C. Gastel deed hetzelfde tegen de Kaaische Boys. Hekkensluiter HSC blijft nog even op de eerste overwin ning wachten. 2e KLAS B. Goes—Rood Wit 3—3; RACAlli ance 3—1; InternosDesk 10. Het is de Goesenaren niet mogen gelukken de eerste overwinning te behalen en na een aanvankelijk zeker schijnende zege moesten ze tegen Rood Wit nog met één puntje genoe gen nemen. Doordat RAC wèl won is er wat meer gedrang in de staart groep gekomen en Alliance kwam door zijn nederlaag ook lelijk in ae verdrukking. Internos ontworstelde zich iets aan het gevaar en dat kostte Desk zijn plaatsje in de kopgroep. Se KLAS D. De ZeeuwenOostburg 40; Odio Zeelandia 20; Nieuw Borgvliet Biervliet 15; AardenburgMeto 2— 1; RCSBreskens 2—3 gest. De Zeeuwen werkten zich naar de kop door van Oostburg te winnen. RCS ontsnapte ternauwernood aan een nederlaag, want bij een 32 ach terstand in zijn thuiswedstrijd tegen Breskens vond deze een ontijdig ein de door een beenbreuk van een der Breskens-spelers. Zeelandia kon de' hindernis in Ossendrecht niet nemen en zakte daardoor af, maar de grote verrassing kwam toch wel uit de West Z. Vlaamse hoek waar Aarden burg het bestond Meto een nederlaag toe te brengen en Biervliet tegen Nieuw Borgvliet „uit" een ruime overwinning boekte, waardoor wat opklaring in de situatie is gekomen. 3e KLAS E. Ria WTerneuzen 07; AxelVir tus 1—5; Steen—Clinge 0—1; RKFC BSC 9—3 ;SluiskilVES *35 1—5. Terneuzen liet er in Westdorpe geen gras over groeien en doordat Axel met onverwacht grote cijfers van Virtus verloor, is in ieder geval één ernstige concurrent achterop geraakt. Gevaar lijk dicht blijft VES nog in de buurt en de grote zege op en in Sluiskil doet vermoeden dat de jongens uit Oudenbosch nog een woordje willen gaan meespreken, ondanks de achter stand van drie punten op de leiders Clinge boekte een kleine maar uiterst kostbare overwinning in St. Jansteen, waardoor de Steenploeg ernstig in de verdrukking is geraakt, evenals trou wens Ria. RKFC verloor normaal van BSC en deze laatste lijkt ons een ge vaarlijk outsider. 4e KLAS F. Steenbergen Zierikzee 00; Schut ters—Zundert 1—5; RSV—NSV 0—3; Kaaische Boys—S.C. Gastel 1—0; IISC '28Grenswachters 24. Steenbergen, dat tot heden de volle winst had weten in te palmen, kwam tegen het bezoekende Zierikzee niet verder dan een verdeling, waardoor 4e KLAS G. PSKYerseke 30; De Patrijzen Hoofdplaat 2—1; HontenisseHulst 0-5. De grootste verrrasslng ligt wel in de uitslag van de wedstrijd in 's-Hee- renhoek waar de Patrijzen de eerste overwinning uit het vuur sleepten en Hoofdplaat de rode lantaarn in han den speelden. Daar zowel Hulst als PSK met de volle winst gingen strij ken, is de spanning er volop in geble ven met Robur als gevaarlijke derde. RES. 2e KLAS D. 2—2; Ter- Zeeuwen wonnen verdiend. Hoewel de thuisclub in de eerste speelhelft de beste scoringskansen kreeg-, werd de stand, door de goede party die de bezoekers gaven, een half uur lang blank gehouden WeJ had de doelpaal enkele keren redding moeten brengen bij schoten van de Klerk en de Smit. 'Eindelijk gelukte het aan Leijnse met een hard schot zijn club de leiding te geven, een mi nuut later gevolgd door een doelpunt van de Smit (20). Na de rust waren De Zeeuwen sterk in de meerderheid en had Oost burg weinig meer in te brengen. De Zeeuwen hielden het spel echter veel te kort en daar Leijnse verscheidene scoringskansen niet benutte, duurde het nog ongeveer een half uur voor dat de Klerk, na voorbereidend werk van de Smit. het derde aoelpnt kon scoren. Het laatste kwartier speelde de strijd zich grotendeels af op de helft van de bezoekers. Verder dan een doelpunt van Leijnse wist de thuisclub het echter niet te brengen, zodat het einde kwam met een ver diende 40 overwinning voor De Zeeuwen. Ria door Terneuzen gekraakt Terneuzen heeft in Westdorpe een spel te zien gegeven dat zeker een klasse beter was dan dat van haar gastheren. Reeds na 5 minuten open de Oppeneer de score uit een voor zet van Pijcke, maar dit doelpunt werd om onbegrijpelijke reden afge keurd. RIA hield in het begin goed vol, al bezondigden zich enige spe lers zich aan tors spel, waardoor verscheidene Terneuzen spelers lich te blessures opliepen. Jansen maakte er na een klem half uur met een hard schot 01 van en nog voor de rust wisten Klouwers en Pijcke Ter neuzen een veilige 03 voorsprong te geven. Na de rust wilde Terneuzen het tets te mooi doen, waardoor de producti viteit in het gedrang kwam. Eer, om zetting in de Terneuzen ploeg, waar door Pijcke midvoor en Oppeneer linksbuiten ging spelen, bracht weer opleving. Het was Pijcke, die de RIA doelman Thomas nog viermaal net nakijken gaf, daartoe vele malen in staat gesteld door goed spel van de rechtervleugel Sandrini en Jansen. Ook RIA wijzigde haar ploeg, maar haar voorhoede kon er niet in slagen de Terneuzen-achterhoede te passe ren. Com Boys 2Vlissingen 2 Breskens 2Middelburg 2 15; neuzen 2RCS 2 11. Hier zorgde RCS 2 voor een verras send jresultaat. Na de monsteroverwin ning van vorige week mocht van de Temeuzenaren meer verwacht wor den. Middelburg 2 won op zijn slofjes van Breskens 2 en gaat onbedreigd aan de kop en van Vlissingen 2 is niet zo heel veel te verwachten dit seizoen nu de rood-witten steeds maar punt jes verspelen. Nieuwdorp sterker dan Colijnsplaatse Boys. De eerste ronde voor de Zaterdag- KNVB-Beker leverde geen verrassin gen op. Te venvachten was immers, aan de hand van berekeningen geba seerd op recente competitie-resulta ten, dat Niemvdorp sterker zou blij ken dan de Colynspiaatse Boys. De uitslag 1-4 kan dan ook als normaal beschouwd worden. Naast "Niemvdorp kwam ook Wemeldinge in de volgen de ronde door een zeer krappe 1-0 overwinning op VCK, De grootste belangstelling ging echter uit naar de wedstrijd Riilandia- VOBBA, omdat hier een onbekende Brabantse tegenstander op het groene toneel verscheen. Het is uitgekomen, zoals we verwachtten. Rillandia werd winnaar en het werden zelfs grote cijfers (7-1). De Brabantse Zaterdag voetballers zijn, zoals we eerder meld den, niet van grote sterkte en deze j wedstrijd lag dan oók geheel in de lijn. Rillandia, Nieuwdorp en Wemeldin- f e mogen nu in de volgende ronde onen wat ze waard zijn. De uitslagen zijn als volgt: Colijnsplaatse Boys I-Nieuwdorp I 1-4; Rillandia I-VOBBA I 7-1; Wemel dinge I-VCK I 1-0. 2e Klasse A. SVD I-Kats I 1-3; Nieuwland l-'s H.. Kinderen I 3-4; Serooskerke I-Beve landers I 1-1; Wissekerke I-Mevo I 0-0. 2e klasse B. Bevelanders II-Mevo II 7-0; Kloetin- ge II-Wemeldinge II 19-1; Veere II- Krabbendijke II 1-2. 2e klasse C. Amemuiden II-Meeuwen I 4-0; 's H. Arendskerke H-Nieuwland II 13-1; Nieuwdorp n-Serooskerke II 2-1; VSC I-VCK II scheidsrechter niet op gekomen. 2c klasse D. Driewegen I-Beren I 6-0; Hoek I- Spui I 0-2; Tern. Boys I-AZW I 12-0. 2e klasse E. Beren H-Zaamslag III 5-2; Spui II- Kloetinge III 8-0; Zaamslag II-Tem. Boys II 3-6. ATHLETIEK Fanny boekte successen te Bologna. Fanny Blankers-Koen nam deel aan wedstrijden welke te Bologna werden gehouden. Op de 100 meter werd zij eerste in 11.9 sec. voor de Italiaanse Sivi, die er 12.4 sec. over deed. Op de 80 meter horden won Fanny Blankers-Koen met grote voorsprong op haar Italiaanse tegenstandsters. De tijd van onze landgenote bedroeg 11.7 sec., 2e werd mej. Herzig in 12.5 sec. R.C.S.Breskens wegens beenbreuk gestaakt De wedstrijd in Souburg had nogal een rommelig karakter en de scheids rechter moest verscheidene keren on derbreken wegens ruw spel. Breskens was voor de rust veel ster ker dan RCS. maar tóch -fristen de Souburgers, die met twee invallers speelden, de vele Breskens-aanvallen te keren. Na een kwartier opende de linksbinnen van Breskens de sco re (0Ij. Het spel werd nu veel ru wer. P. Wanjon werd bij een botsing met de overigens zeer sportief spelen de spil Fenijn, geblesseerd en moest worden vervangen. Bij een scrimmage wist even later de Breskens-linksbui- ten de score tc verhogen (02). Di rect na de rust speelde RCS veel be ter en in de eerste minuut verkleinde J. Ke-ulemans met een prachtig scnot de achterstand (1—2). Enkele ogen blikken later maakte een der Bres- kens-spelers hands in het strafschop gebied en de toegewezen penalty werd door F. Melse ingeschoten (22). De aanvallen van RCS waren niet van ge vaar ontbloot, maar de doelman van Breskens verdedigde zijn heiligdom op uitstekende wijze. Bij een plotse linge doorbraak, waarbij de achter hoede van RCS niet geheel vrijuit ging. bracht de midvoor van Bres kens de stand op 23. 19 minuten voor het einde trapten twee spelers tegelijk tegen de bal. waarbij de. links half van Breskens, J. de 3are, op on gelukkige wijze zijn been brak. Nadat eerste hulp was verleend, werd de wedstrijd op verzoek van Breskens ge staakt. Zeelandia niet. opgewassen tegen Odio. Het eerste kwartier had Zeelandia weinig vat op het spel. Odio bouwde haar aanvallen op uitstekende wijze op en de Zeelandia-verdediging kwam meermalen In moeilijkheden. Musters scoorde voor Odio het eerste doel punt. Odio ontsnapte even later aan een groot gevaar, maar de rechtsback wist de bal van de doellijn weg te trappen. Na de rust trapte de Odio- keeper de bal bijna in eigen doel. Eni ge minuten daarna verhoogde de linksbuiten van Odio de score met een kopbal (20). Met deze stand kwam het einde. Axel moest voor overmacht van Virtus zwichten. Axel begon met een offensief en zij wist al spoedig de leiding te nemen. Voor de rust maakte Virtus nog ge lijk en zij wist zelfs nog de leiding te nemen (12). Axel kwam na de rust sterk opzetten, maar was zeer onfor tuinlijk en bovendien was de Virtus- keeper in uitstekende vorm. Virtus kreeg de overhand en Axel kon geen weerstand bieden aan de sterke druk. Virtus maakte er achter eenvolgens 13 en 14 van. Kort voor het einde werd er nog een vijfde doelpunt aan toegevoegd. Thuisclub raakte in tweede helft zelfvertrouwen kwijt. In een geanimeerde wedstryd, die een sumraun aan spanning en sensatie opleverde en die vlagen va* goed spel te zien gaf heeft een fanatiek spe lend Rood-Wit een gei ijk spel uit het vuur weten te slepen. Goes had enkele spelers zoals -Oostdyk en P. Wijs weer op hun oude ver trouwde plaats reap, als rechtsbinnen cn rechtshalf opgesteld, wat het hele verband van de ploeg ten goede kwam. In de achterhoede en middenllnie klopte het bchooriyic en de zwakke voorhoede van enkele weken terug ie ek een verjongingskuur te hebben on dergaan. Vooral Mos en La Conté speelden uiterst agressief. Daar de ploeg der gaaien niet de kwaliteit van vorige jaren vertoon de kon Goes reeds direct "net initia tief nemen. Uit de eerste Goese aan val joeg Oostdijk de bal juist langs SluiskilV.E.S. 1—5. VES opende spoedig de score door een blunder van de doelman van Sluiskil en VES behield in deze peri ode een overwicht. Linksbuiten Over- beeke bracht tenslotte de partijen weer op gelijke voet. 10 minuten later was het de VES-linksbuiten, die zijn club de leiding gaf (1—2). Sluiskil was Joch weer in de meerderheid, maar" kort voor de rust verhoogde VES de stand tot 1—3. Ook na de rust werden de aanvallen van Sluiskil niet goed afgewerkt. Een penalty werd zelfs gemist. VES trok daarop nog eens mët de hele ploeg naar vo- de verkeerde kant van de paal. 8 min. v/aren er gespeeld toen la Conté een pass van Peeman oppikte en zwaar gehinderd door v. Peer zijn club de leiding gaf (10). Goes bleef het doel van Rood-Wit bestoken en toen een combinatie tussen v. d. Sluis en Mos het tweede doelpunt opleverde was dit zeker verdiend (20). De gasten slaagden er vrijwel geen enkele maal in het doel van Vos te belagen. Weer kreeg la Conté een fraaie kans de voorsprong te vergro ten, maar nu ging zijn schot voor open doel hoog over. La Conté wist echter spoedig zijn fout te herstellen en schoot nummer drie in de touwen (30 Van Peer. die het nogal èens met la Conté aan de stok had, vloerde bij een der Goese aanvallen laatstge noemde speler in het beruchte ge bied. De toegekende penalty door Mos onbenut gelaten. V? werd o - i uuui .tiua uuucuui cciatcu. an een ren en dit offensief leverde nog rie jcjeine verslapping in de Goese gele- doelpunten op. zodat het einde kwam - - met een 15 overwinning voor VES. Steenbergen I Zierikzee I eindigde met blanco stand. De belangrijke wedstrijd tussen de twee ongeslagen ploegen van de vier de klasse is in een gelijk spel geëin digd. De beide ploegen blijven dus ook nu nog ongeslagen. Het was een aardige wedstryd met twee ongelijke speelhelften. Vóór de rust gaf Zierikzee de toon aan, maar daarna was Steenbergen in de meer derheid, zonder dat evenwel een der beide ploegen hun overwicht in doel punten konden omzetten. De verdediging van beide ploegen bieek goed voor hun taak berekend te zyn, waaruit dan ook het punt loos gelgk spel te verklaren valt. Steenbergen behoudt dus de leiding, doordat ze één verliespunt minder heeft dan Zierlkze. Zierikzee speelde echter nog pas één wedstryd thuis, terwyi ze reeds drie uitwedstryden achter de .rug heeft. Ze heeft haar kans nog geheel in eigen lianaen. Rest nog te vermelden dat er voor de rust bij Zierikzee een spe ler moest uitvallen en dat de wed strijd in een vriendschappeiyke sfeer wera gespeeld. deren profiteerde Rood-Wit 4 min. voor het verstreken van de eerste helft. De Rood-Witten verrastten doelman Vos met een schuiver (3-1). De tweede helft begon voor de thuis club noodlottig. Doelman Vos stopte op de juiste wyze een hard schot, maar werd daarbij dermate gebles seerd, dat hy de bal losliet, waardoor een der spelers van Rood-Wit de bal in de touwen kon jagen (32). Vos werd vervangen door van Hese. De thuisclub was nu haar zelfver trouwen kwgt en Luickx scoorde met een kopbal de gelijkmaker 33. Er werd nu aan weerszoden fel om het winnende puntje gestreden, maar toen scheidsrechter Hoogenboom, die zwak leidde, het einde floot, was de stand onveranderd. B.V.V. kreeg In Dordrecht bittere pil te slikken. Het is een voetbaldag vol verrassingen geworden waarvan In de eerste klas A Heerenveen profiteerde en zjjn positie verstevigde. In de klasse B moest Ajax ondervinden dat het In de gemengde Oost-West groep niet zo gcmakkeiyk is kampioen te worden, In C. sneuvelde ADO's fraaie record van nog zonder verliespunt te zijn, gelijk met de komst van de eerste RCH Nieuw BorgvlietBiervliet 1—5. Biervliet trok na de aftrap direct ten aanval en' reeds na 5 minuten had de midvoor succes (0—1). Dit over wicht duurde niet lang en Nieuw Borgvliet begon een offensief. De schoten waren slecht gericht en voor namelijk daardoor kwam er voor de rust geen verandering in de stand. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Nieuw Borgvliet kreeg kort na elkaar drie I nederlaag. Een bittere pil was voor BW weggelegd. De 1 maker5 wLd ^eboren^^ieuw §Borg- den ,iet in Dordn?cht tegen de nieuwbakken eerste klasser Emma niet tot een overwinning brengen. PSY, de enige nog zonder puntenverlies spelen- vliet verwaalloosde de vleugelspelers der Zeeuwen te veel. Dit werd hun noodlottig en de rechtsbinnen van Biervliet maakte er met drie doel punten 14 van. Nieuw Borgvliet verslapte nu helemaal en Biervliet scoorde nog eenmaal, zodat het einde van deze sportieve strijd met een 15 overwinning voor Biervliet kwam. SleenClinge 01. Hoewel Steen de gehele wedstryd overwegend ir. de meerderheid was. moest het na 10 minuten spelen reeds de leiding aan Clinge laten door een schot van Willaert. De wedstryd had een vlot en sportief verloop, hoewel er fors werd gespeeld. De scheids rechter hield de teugels dan ook strak in handen. Steen zette alles op alles om de gelijkmaker te scoren, doch de ach terhoede van Clinge hield stevig stand. de eerste klasser, kwam nog zachter in de concurrenten faalden. kussens, doordat mogelijke le KLAS A. Zwolsche Boys—H.S.C. 2—1G V. A.V.Zwartemeer 22; SneekBe Quick 21; AchillesFrisia 21; VelocitasHeereuveen 02; Leeuw ardenGo Ahead 31. Weliswaar heeft Heerenveen door zhn overwinning op Velocitas de kop- plaats nog niet kunnen hernemen, maar de positie van Abe c.s. is toch van dien aard dat ze twee verlies- punten minder tellen dan alle con currenten. Eén daarvan, Sneek. scha kelde Be Quick een versnelling lager en daar Leeuwarden baas kon bltf- ven over Go Ahead, is er een schrik barend gedrang in de volggroep ge ltomen. Z\volsche Boys boekte een kostbare zege op H.S.C. en Zwarte meer herstelde zich enigermate door het geiyke spel tegen G.V.A-V. Achil les wisselde stuivertje met Frisia en na het optrekken van de kruitdamp bleek Velocitas' positie er niet beter op te zyn geworden. le KLAS B. 't GooiHengelo 2—0; Enschedese BoysWageningen 11; N.E.C Ajax 2—1; Vitesse—D.W.S. 2—3; HeraclesEnschede 00; A.G.O.V.V. —D.O.S, 3—0. 't Gooi versperde Hengelo een ver der oprukken uit de misère en ge lukkig voor deze laatste verloor ook hekkensluiter Vitesse weer, ditmaal var. het Amsterdamse D.W.S- Een lichtpuntje voor Mokum, want Ajax beet in het Goffertstadion in 't zand, 9. Jimmy Brown werkte zich bliksemsnel door het gat in de. tralies en rende de dierentuin door, nagestaard door allerlei vry verschrikte wande laars Hy stormde dwars door een perk met ge raniums en verdween achter het giraffenhuis. Daar klom hg, ongezien, over een hoog hek en stond het volgende ogenblik in de stille deftige Parkstraat. Ik heb nog wel een appeltje te schil len met die Meneer Knullemeier, dacht-ie, maar éérst moet ik een behooriyk pak kleren aan myn lijf zien te ltrygen, want zo loop ik te veel in de kykert. waardoor N.E.C. een puntje kon in lopen op het leidende Enschede, want Möring c.s. kwamen in de im mer lastige uitwedstryd in Almelo niet verder dan een puntloos gelijk spel. A.G.O.V.V. wil ook nog een woordje meespreken, getuige de rui me zege op D.O.S.dat hierdoor weer v.at verder van de ruif werd ver drongen. Ajax's positie is maar zecr bescheiden geworden,' evenals die van Ensch. Boys, want de kampioe nen kwamen tegen Wageningen ook al niet verder dan één puntje. le KLAS C. A.D-O.V.S.V. 0—3; R.C.H.—S.V. V. 2—3; Blauw Wit—E.D.O. 3— Hermes D.V.S.—D.Yv.V. 2—2; De Volewyckers—H.B.S. 3—2. Een klas met byna louter verrassende uitslagen. A.D.O. moest zijn leiders plaats prys geven door de eigen ne derlaag en de overwinning van Blauw Wit, vrywel de enige nol-male uit slag R-C-H.'s nederlaag komt toch ook nog vrij onverwacht, evenais 't geiyke spel dat D.W.V. in Schiedam Devocht en dat de nieuwelingen het eerste punt opbracht. Volewyckers •u-acht ook een puntje aan de hoofd stad door het gelyke spel tegen H.H. S. Het lijkt hier een spannende ge schiedenis te gaan worden. le KLAS D De BaronieFpyenoord 12; Lon- gaT.S.C. 0—0: XerxesN'oad 51; Emma—B.V.V. 2—1; Willem tl— Sparta 3—2; R.B.CN.AC. 1—2. Vier van de zes punten gingen dit maal naar Rotterdam, aangezien twee Rotterd. clubs de volle winst boekten en slechts Sparta sneuvelde Lu Tilburg tegen Willem II. Daar ook Emma de punten binnenhaalde was het voor dê Wesielyken in deze ge mengde klas een beste dag. N.A.C. kwam maar juist over de R.B.C.-hin- dernis, maar het was voldoende, me de door de B.V.V.-nederlaag tegen ae club der v. d. Gijpen, om de ereze- tel weer in te nemen. Feyenoord deed het maar mager tegen de Baronie, doch de Rotterdammers hebben tocli naar de derde plaats bereikt, ge volgd door Willem II en de rest der Westelijken. Xerxes boekte de eerste winst en de cyfers tegen Noad ge ven te denken. Voor Baronie blyft de toestand duister. le KLAS E Sportclub EmmaM.V.V. 2l EindhovenChevrcmont 61; V.V.V. Brabantia 10; Bleyerüeide-Mau- rits l—1; P.S.V.—Kolxnondia 4—0; SittardiaLImburgla 22. Sportclub Emma zette M.V.V. de voet lelyk dwars en de Maastrichte naren moesten een trapje lager gaan staan. Eindhoven wrong zich mid dels een flinke overwinning op Che- vremont achter de leidende stadge note P.S.V., de enige eerste klasser zonder verlies. V.V.V. bleef ook in de running maar noch Maurits. noen Limburgia kon het weer tot een over-* winn'ng brengen al bleef toch nog een punt behouden. P.3.V.'s positie is wel byzonder fraai, mede dank zij de zege op Helmondia. 21 zege van Aardenburg op Meto. Reeds na vijf minuten nam METO door Van Opdorp de leiding, toen de verdediging van Aardenburg de bal slordig wegwerkte. De vreugde was echter van korte duur, want alweer vijf minuten later passeerde Fortuin verscheidene METO-spelers en zijn schot was onhoudbaar (11). Tot aan de rust bleef het een stryd tussen gelijkwaardige tegenstanders zonder dat er gescoord werd. Na de hervatting wist de thuisclub een dui- delijke meerderheid te ontwikkelen en moest METO zich bepalen tot en kele uitvallen die weinig gevaarlyk waren. De METO-doelman was in goede vorm en daardoor duurde -het tot 10 minuten voor het einde, alvo rens Fortuin een fraaie voorzet van Moens wist te benutten (21). Met Aardenburg in dë aanval kwam het einde van deze sportieve wedstryd. WIELRENNEN Klinkende overwinning van Verhelst in Vlissingen. Slokx eerste der j'unioren. De Axelaar Verhelst behaalde Za terdagmiddag een overtuigende zego in een course over 100 ronden in het Bellamvpark te Vlissingen. Geduren de deze course is de overwinning van Verhelst practisch niet In gevaar geweest. De wielerclub „De Scheldemond" te Vlissingen organiseerde Zaterdag haar laatste onderlinge wedstryd in dit seizoen. Allereerst startten de junioren, die 30 ronden reden. Hier werd de strijd geleverd tussen Stokx en Cosijn. Stokx wist met een ronde voorsprong op het peloton de over winning te behalen. Daarna versche nen de amateurs en nieuwelingen aan de start. Van deze renners moesten de sterksten de A-ploeg 100 ronden rijden; de anderen hadden er 60 voor hun stuur. Al direct werd 'n stevig tempo ingezet, waarby Ver helst, Kees Oosthoek ln de Vlissin- ger Louis Damen de boventoon voer den. Ook Gysels lag een ronde aan de kop. Toen er 20 ronden gereden waren* lag Verhelst voorop en hij voerde met Oosthoek, Damen en van Schayk het peloton aan. De Axelaar ondernam toen een serieuze uitloop poging, welke succes had, want na 35 ronrien had hy een halve ronde voorsprong, een voorsprong die zo groot werd, dat hij na 45 ronden het gehele peloton dubbelde. In de 60e ronde, de laatste voor de B-ploeg, zetten Gijsels en Hoornick een felle eindspurt in, die door de laatste werd gewonnen. DE ZEEUWSE CRACKS. De resterende 40 ronden werden door de vyf renners in een hoog tem po afgelegd. De vier anderen konden Verhelst niet klein krygen; de Axel aar sloeg elite aanval gedecideerd af. .Toen er nog 8 ronden gereden moes ten worden, kwam hy door een hond op het parcours ten val. Hy kon echter weer direct opstappen. Oosthoek, Damen en van Schayk kon den nu een halve ronde op hem inlo pen. Vier ronden voor het einde bracht Verhelst echter nog kracht genoeg op om het drietal weer in te halen en met een ronde voorsprong sleepte hij de wei-verdiende over winning in de wacht. De uitslagen waren: Junioren: f. Stokx; 2. Cosijn; 3. de Bree; 4. Mon- deel, 5. Bolleman. B-ploeg: 1. Hoor nick; 2. Gysels; 3. Willemstein; 4. Ham; 5. Hakkenbrak. A-ploeg: 1. Verhelst; 2. Ocethoek; 3. Damen; 4. van Schayk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5