Bloeiende Twentse katoenindustrie springt om oersoneel 'JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Vervolmaking is het doel van de industrialisatie Zeeuwse Almanak STRAALVLIEGTUIGEN OP DE K.L.M.-LUCHTLIJNEN B Qi& ons Volgens plan VRLTAG 20 OCTOBER 1950 PROVINCIALS ZEEZJWSE COURANT 3 Nederland Industrialiseert! Dr. W. L. Kroeze geeft zijn visie over actuele economische problemen. (Van onze speciale verslaggever) HENGELO, October. ,»Wy, katoenindustriëlen, zyn nuchtere mensen. Ondanks de enorme vraag naar textiel van het ogenblik denken wij er niet aan een grote uitbreiding aan onze fabrieken te geven. Wel pogen wy door lagere kostprijzen te komen tot betere afzetmogelijkheden in Azië. Maar wjj zitten te springen om vrouwelijk en mannelijk personeel. Wist U, dat wy genoopt zyn elke dag 1500 Duitse meisjes over de grens te brengen, omdat wij eenvoudig geen Nederlandse meisjes kunnen krijgen? Vierdui zend mannen en vrouwen, geschoolde of te scholen werkkrachten, zouden bij ons direct tewerk gesteld kunnen worden." werk- Zo sprak tot ons Dr. W. T. Kroeze, de welsprekende, kwieke directeur van de Koninklijke Stoomweverij te Nyverdal, die ons mededeelde, dat thans 25 vrouwen en 75 mannen in de textielindustrie werkzaam zijn. De nieuwe generatie van textielin dustriëlen kan allerminst als conser vatief aangemerkt worden. In de fa brieken zijn er prima sociale toestan den en ondenkbaar is het, dat, gelijk voor de oorlog in Japan het geval was, de meisjes op rolschaatsen langs de spindels moesten rijden, om perso neel (dat in Japan toch al abomina bel laag bezoldigd was) uit te sparen. Een der belangrijkste problemen van na de oorlog was de heroriënte ring op commercieel gebied. Het stre ven blijft gericht op consolidatie der positie op de al uitgebreider worden de Nederlandse markt, grotere ex portspreiding in West-Europa, Afrika, Amerika en Australië en op verdedi ging der positie in het' Verre Oosten tegen de snel opkomende nieuwe con currentie van Japan en de mededin ging van India en de Verenigde Sta ten. In verband daarmede maakte dr. Kroeze melding van de gelegenheid, die een zijner collega's (Twentse tex tielfabrikanten noemen elkaar zo en zijn ten hoogste vriendschappelijke mededingers, geen concurrenten in de hatelijke zin des woords!) in 1949 kreeg, om de nieuwe Japanse pro ductie-methoden ter plaatse te bestu deren en die ook een productivity- team uit de Twentse industriëlen dank zij de E.C.A.-missie onlangs kreeg, om de nieuwe Amerikaanse fa bricagemethoden te gaan bekijken.. BELGISCHE TEXTIELINDUSTRIE. In het kader der Benelux gedach ten moet bij het beschouwen der toe komstmogelijkheden ook België tot het binnenland gerekend worlen. Dit land heeft een grotere spincapaciteit (ongeveer 2.000.000 spillen tegen 1.100.000 ons land), maar het verschil in de weverijsector is gering. Beide landen zijn bij een dergelijke weefca- paciteit op export aangewezen. Nu heeft België zich daarbij voorname lijk ingesteld op West-Europa en Amerika, in mindere mate op Afrika en in het geheel jiet op Azië. DE INDONESISCHE MARKT. Reeds in 1948 begon in Indonesië de concurrentie 'an Japan weer voel baar te worden. In Twente staart men zich dan ook niet meer als vroeger blind op de uit. voer van katoentjes naar het eilan denrijk, dat eens Nederlands-Indië heette. Bovendien zijn de Nederland se industriëlen er in geslaagd tot een exportspreiding te komen, waardoor zij thans met een dekking van 10 tot 15 der normale textielbehoeften van Indonesië tevreden kunnen zijn. INDUSTRLALISATÏE IN TEXTIELINDUSTRIE. Niet naar vergroting der capaciteit, wel naar verfijning van het gemid delde garennummer, automatisering der weverij en vervolmaking der, fi- nishingapparatuur streeft men in Twenthe bij de investeringsplannen. Tegenover deze Nederlandse en Bel gische politiek staat die van de ove rige landen der Europese Betalings unie, die grote capaciteitsuitbreidin gen beogen, welke volgens dr. Kroeze het gevaar van een nieuwe periode VEERSE GEMEENSCHAPSZIN Boer Jas Volkers in Veere beleefde vorige week een pechdag. Hij ging naar zijn weiland in de Kattenpol- dereen dartele koe was oor zaak, dat Jas Volkers een enkel brak. Gebeurde op een Zondagmorgen. Niemand te zien in de buurt en er zat niets anders op dan door de modder kruipen naar huis. Jas moest naar het ziekenhuis.... wordt daar nu liefderijk verpleegd. Maar er was veel werk te doen op de boerderij. De bieten moeten naar de Loskaai, een stuk land moet omge ploegd worden on op een ander stuk moet tarwe worden gezaaid. Daar zat Jas wel een beetje mee in..., alles loopt nu in de war. Maar.trouwe Veerenaren nar men ongevraagd het initiatief, 't Was een hele drukte op het landze hadden van het ongeluk gehoord er werd aangepakt. Wie er present warenoch zij deden het vrijwil lig en zouden liever onbekend blij ven. Maar Veere is klein en het werd bekend. En daarom geven wij deze Veerenaren een plaats op een eretri bune. Jas lag in het ziekenhuis, maar Stoel, de gepensionneerde politieagent, buurman Gideonse, Nies Verstraten uit Veere en Hendrik Vos uit Middel burg zorgden belangeloos voor het werk. Van ons een eresaluut! van kapitaalsvernietiging loosheid in zich dragen. De Nederlandse economische polï- liek in de textielsector brengt met zicht mee de noodzakelijke herscho ling van arbeiders en wijziging in de organisatorische opbouw der bedrij ven. De marktvergroting door de Be nelux en de komende Europese inte gratie zullen het wellicht mogelijk ma ken de Amerikaanse specialisatie en standaardisatie op bescheidener schaal na te volgen. Wanneer dit kostprijs verlagend werkt, kan het tevens van belang zijn voor de felle strijd op de Aziatische markt. Tegenover de werklust in het Verre Oosten en de efficiency in Amerika moet ons antwoord: opvoering der ar beidsproductiviteit luiden. GEBREK VROUWELIJKE ARBEIDSKRACHTEN Tenslotte bespraken wij met dr. Kroeze het nijpend probleem van het gebrek aan vrouwelijke arbeidskrach ten. Dit is geen plaatselijk of provin ciaal vraagstuk, want in vele delen van ons land doet zich het merk waardige verschijnsel voor, dat de meisjes, ondanks de voortreffelijke sociale voorzieningen, waaraan de in dustrieën grote bedi-agen ten koste leggen, eenvoudig niet naar de fabrie ken willen. Ook in Noord-Brabant, een provincie met enorme bevolkings aanwas is zulks het geval. Voor Twen- the geldt, dat daar nog veelal de oud ste dochter of een der andere die daarvoor de geschiktheid beschikt, de moeder bij het huishouden helpt en dat er de financiële noodzaak niet bestaat, dat zij de gezinsinkomsten helpt vex-meerderen. Daarnaast bedenke men. dat in Frankrijk, vooral in de Banlieue van Parijs, maar ook in Amerika vele ge huwde vrouwen in de fabrieken wer ken. In ons land is men vrij algemeen op velerlei gronden hier tegen, van daar de noodzaak, om meisjes van heinde en ver uit Duitsland en (in het Zuiden voor de devaluatie op gro te schaal) uit België per bus of trein aan te voei'en met alle romslomp en nadelen op menig terrein. De aandacht van de autoriteiten en industriëlen blijft, zo werd ons van verschillende zijde verzekerd uiter aard op dit belangrijke facet van het veelzijdige industrialisatie probleem gevestigd! (Nadruk verboden) 7. Hé, wat is er, joggie? vroeg Dina slaperig. Is er wat? Wat maak je een lawaai? Mens, sta op, schreeuwde Jimmy, die nu bulten zichzelf was en die helemaal vergat, dat-ie Dina anders de liefste naampjes in het oor fluisterde. Als we voortma ken, zijn we vrij en dan kunnen we bovendien die ouwe sok al zijn streken een inpeperen. Zie je dat gat in die tralies? Dat heb ik gedaan, toen ik me 'n beetje kwaad maakte. Aankondiging van dr. A. Plesman De Europese landen hebben de grootste vooruitgang geboekt op het stuk van het opheffen der douane-, immigratie- en andere grensbepalin gen en -procedures in het internationale luchtvaartverkeer, aldus heeft de verkeerscommissie van de internationale luchtvaartbond (LATA) op de zesde algemene bijeenkomst te San Francisco meegedeeld. Burgemeester E. Giaeys van Gent (geheel rechts) ontving de Zeeuwse burgemeesters ter gelegenheid van de tentoonstelling „Zie Zeeland" in Gent. In het midden in Zeeuws costuum burgemeester A. J- Huijsman van Meliskerke. Volgens de commissie is _Zuid- Amenka het gebied, waar de mees te hervormingen noodzakelijk zijn. Zij stelde een onderzoek van des kundigen van de IATA voor ,,om algemene verbetering te bevorderen en de speciale plaatselijke omstan digheden nauwkeurig vast te stel len." De luchtvaartmaatschappijen voer den met stoomvaartmaatschappijen besprekingen over gecombineei-de lucht-en zeereizen op een zelfde biljet, doch het resultaat dezer be sprekingen is nog onzeker. Het voor stel van de internationale delegatie der Indiase luchtvaartmaatschappij om de mogelijkheid van het bijleggen van „familieveten" tussen de lucht vaartmaatschappijen zonder rege ringsinmenging te ondex-zoeken, vond instemming. (Er is concurrentie tus- Drie maanden geëist tegen hoteldirecteur. Voor het Gerechtshof te Amster dam is een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van 3 maanden geëist tegen de directeur van de Hotel-My. Gooiland, die in 1946 het hotel „De Hoge Vuurse" zonder goedkeuring heeft laten verbouwen of in elk ge val hier heel wat meer heeft laten doen, dan waaxwoor goedkeuring was vei'leend. De procureur-genei-aal meende, dat op doortrapte wijze on der vooi*wendsel het algemeen belang te dienen er zouden gerepatrieer- den in het hotel worden onderge bracht in het eigen belang werd ge werkt. ie ons in 't durp rië ze ok de rienk 'oor, neturelek 1 nie zo as ze da' in Middelburg geweun wae- re te doe, mee drie baenen nest mekaore, zo as vo' den oor log onder d'ooge bomen van d'Abdie, wan dae'kampten de beste riërs van Walcheren te- genmékaore, om de prachtige bekers en priezen! Dae' ao'je meziek, dae waere z* aol in de boere drachte (aors mog je nie mee doe), dae' stoenge de vere- waegentjes mee d'r proper wit te 'uuf en de groene achterkan- te versierd mee krullen en de naeme van 't of toaer a' ze van- daen kwaeme, in eele riën ach- termekaore. 't Gos voo' de poer den achterin den gos'oek. Dae ko'je zoma mee de guus op de stoepe van de Commissaoris van de Keuneginne, bolussen of paelienbroodjes gae zitte eete. (Doe dat 's in 'n aore provincie!) Dae 'kreeg op 'n keer, de winnaar uut d'anden van onze Keuneginne zelf, den groten beker, die a 't 'n gewon nen ao'. A' is 't a' jaeren ge lee. Ma kiek zie, daevo' is 't dan ok d'oofstad ee, en d'r t's noe eenmael maf èèn Middel burg! Oris ma' één baene, en die rië z'eel den dag een en wee- re, eigelek is 't mae 'n kalm soort geeste, wan b'aolve da' ze te kleine eindje 'eel even tjes 'ard rië, en dan mis of raek steke, dae'bie n paer lil- leke brullen gee, is 't meer 'n soortement mart, waer amme nae toe gae om mekaore te zie en te spreke, ok a' emjne mee 't eele rienkrië glad niks te maeke of uut te stae. Ma 't is aoltied 'n mooi zicht, om die vette paerden op 't ende van de baene biemekaore te zie stae in ruste, aol vee te dikke vo' ard loope, van ma glanzend van 't goeie voer en de goeie b'andelienge. Opgetuugd mee papiere blomme in aolle kleu ren, an 'toofdstel, in de ge vloekte maene en staerte, 'n ienkélen mee 'n zillevere me- dalje of penning vo' de borst van 't paerd. De riër die as an de beurte is, zet z'n paerd an mee ge brul, 'n stamp van z'n 'ielen, of zotte gilletjes en aneens spannen de spieren en mee roffelende oeven en in 'n stof wolk stuve ze deu 't smaolle baentje, nét onder de rienk deur aowe ze wee in, net as 'n ambtenaer die weet da' z'n oever-ure niet betaeld 'orre. Plat voorover op ulder paerd leggende, mee de zwaere lanse scheef voruut renne ze op 't aokelig kleine riengetje of. En 't is raek of 't is mis, da's 't eele spil!! Voo'n butenstaen- der is d'r eigelek nie vee an, ma' voo de riërs en d'aore luu die as d'r mee te maeke is 't vee de moeite, die geniete of ze lië, ao nae da 't uutkomt. De priezentaefel stae stikvol en eel den dag verdrietige de mensen d'r voo, de touwen nog meer as de venters, d' r'orre berekenienge gemaékt sind a' de guu$ d'r eige van butik- piene voo zie bie 'n ijskarretje. Kwart voo twaolve is 't an eens uut, nie dat ofgeloope is, glad nie' ma 't wuuf eit d'aere- pels gaor en die mooie waerm eete en a't even kan klok slag twaolf ure. De meisjes die as aomae in de buurte bin gebleve worre bie verrassien- ge (of volgens ofspraek) van de grond getild en mee vee ge spartel en gelach, vóó de riërs op de paerden 'ezet, en onder 'n machtig geklepper van aol d'oeven over de straete, gae'ze - ieder z'n eige kant op nae' uus, (om d'aerepels!) 't Js nie op aolle durpen op Walcheren de geweuTite, ma' bie onf wè, ria'ze ee'st nog nae 't uus van de burgemeester gae wae 'n art- versterkienge geschoenke 'ordt, en nae 'n toespraékje gae ze ziengend en in galop vanwege d' inhoud van de kleine glaes- jes wezélék nae' uus. De paerden moete ok drien- ke en ik wete van 'n riër die as meer droenk dan z'n paerd! Dat zeide ze tenminste van z'n, en ie zelf zee aoltied: „Wa kan'k er noe an doe, a' zo'n paerd zo' weinig do'st eid en nie mi drienke wil ee? „Ik drienke glad nie mi zo vee as vroeger wè's beurde", zei'd 'n aoren. „Ma' nie minder ok", zeker zei z'n maot. En zodoende bin der op 't ende van den dag wè 's riërs die 'n bitje minder secuur op ulder beenen stae, en 'n bitje onvastig loope, ma paerdrië,, da' kun ze aoltied' a'was 't da' ze 'n eelen immer uut aodde'. (De paerden bedoel ik noe' oor!) As dan eindelienge aol de priezen d'r uut bin, en zelfs de pollepel is gewonnen os d'aolderleste pries, dan 'ordt de winnaer van d' oofdpries onder de rienk gedroge deu z'n maots en daor, volgens de regels van de kunstje: „gejo nast", da' wil zegge, in d'oogte gegooid, zo 'oog a ze mae gooie kunne. Onder 'n daeve- rend; Oera!.' Oera! Oeral gaet 'n drie keere nae boven, plat leggend en in de goeie ver- wachtinge da'ze 'm aolle kee- ren wee goed zu' opvange. En da' doe'ze ok aoltied. Én dan is 't uut. Vo 't lest klimme ze op ulder paerden, de meisjes of de guus d'r bie. en mee de gewonne priezen in d'and, rië ze 't durp uut, ieder nae z'n 'of, of nae z'n uus je. En dan moet d'r wee 'n jaer verbiegae, eer a ze bie ons wee de rienk rië. B ESPIEGHELAER sen luchtlijnen met korte en met lange afstand waarbij die op korte afstand in het nadeel zijn, omdat zij geen luxe-vliegtuigen kunnen inleg gen.) Dr. A. Plesman, directeur van de K.L.M., die als president van de IATA aftreedt, voorspelde, dat de K.L.M. binnen vier jaar straal-vlieg- tuigen in dienst zou opnemen. K.L.M. als levensredder. (Van onze Haagse redacteur). De K.L.M. heeft dezer dagen een belangrijke liefdedienst bewezen, die een zwaar zieke vrouw het leven heeft bespaard. In een kleine Jood se kolonie in Israël, niet ver van het internationale vliegveld Lydda gelegen, was een uit Nederland af komstige dame mevrouw A. Lif- schitz De Hai-tog, aan het ziek bed gekluisterd. De bekwaamste me dici, die Israël rijk is, stonden mach teloos, omdat het enige zeldzame en kostbare geneesmiddel, dat nog haar redding kon betekenen, in de Joodse staat niet aanwezig is even min trouwens als in het grootste deel der wereld. Alleen Amerika be schikt over beperkte voorraden. Dies riep haar vader, de heer L. de Har- tog te Rotterdam de bemiddeling van onze K.L.M. in, wier zilveren vogels een directe dienst Schiphol— Lydda onder houdèn. En de K.L.M. trad als levensred der op. Binnen weinige etmalen bracht zij uit New Yox-k een hoeveel heid aureomycine via Schiphol naar Lydda waar het heilmiddel met spoed de reeds opgegeven patiënte met succes werd toegediend. Geen wonder, dat deze daad van onze Nationale luchtvaartmaat schappij het gesprek van de dag vormt in de kleine Joodse kolonie en ver daarbuiten. Ook in de ouderlijke woning te Rotterdam! Indonesische studenten naar Nederland Binnenkort vertrekken uit Indone sië naar Nederland 50 studenten. Aan hen zijn door het ministerie van Op voeding, Onderwijs en Cultuur studie beurzen verleend. Onder deze studen ten bevinden zich mensen, die op het ministerie van Defensie werkzaam waren. De overigen ziin afkomstig van het ministerie van O.O.C. Vandaag vertrekt de secretaris-generaal van het min. Openbare Werken, ir. Soeto- to. naar Nederland. Hij zal econo mische en financiële aangelegenheden bespreken. Schildersbedrijven organiseren sterrit naar Utrecht Zaterdagmorgen zullen ixit alle de len des lands auto's van schildersbe drijven naar Utrecht vertrekken. Aan deze sterrit zullen 300 wagens deelne men. Het doel hiervan is, bij overheid en pa^ticuliex-en belangstelling te wek ken voor het schildersambacht. De wagens zullen van tal van opschriften zijn voorzien, 's Avonds zal de Com missaris .der Koningin in de provincie Utrecht in de Irenehal van de Jaar beursgebouwen de prijzen aan de win naars uitreiken. Nieuwe modellen op Autoshow in Londen. De Britse autofabrikanten expose ren meer dan 20 nieuwe modellen op hun jaarlijkse tentoonstelling, welke te Londen is geopend. De meeste be langstelling bestaat voor de nieuwe modellen, van de Britse Ford maat schappij, die na ongeveer 15 jaar de V-8 motor heeft laten vervallen. Nieuwigheden op de tentoonstel ling zijn een Amerikaanse Nash-su- peraixibassador auto met een voor bank, die achteruit geklapt kan wor den en dan een tweepersoons bed vormt, en een weekend woonauto uitgerust met een koelkast en een stookgelegenheid. Zevende wereldjamboree in Oostenrijk. De zevende wereldjamboree van padvinders zal van 3 tot 13 Augustus 1951 in Bad Iscbl in Oostenrijk wor den gehouden. Nederland heeft thans officieel bericht gekregen, dat net hieraan kan deelnemen met 1000 verkenners, namelijk 500 van De Ne derlandse Padvinders en 500 van de verkenners van de katholieke jeugd beweging. i Het Wereldgebeuren De verkiezingen van de Volkska mer voor de Oostzóne van Duitsland onder Russische controle, zijn verlo pen volgens plan. Een plan volgens hetwelk van te voren reeds vaststond hoe de afloop en de resultaten zouden zijn. Bijna 98 procent van de naar schat ting veertien millioen kiezers in Oost- Dixitsland heeft bij de algemene ver kiezing Zondag gestemd en slechts een .minimale minderheid" was tegen de eenheidslijst van het door de commu nisten geleide „nationale front". En juichend schrijft nu het Oost-Berlijn- se blad „Vorwarts" dat de overwin ning van de democratie bewijst dat het Duitse volk absoluut rijp is voor de hogere vorm van democratie, de enige ware En dan te bedenken, dat men, in dien men gebruik maakte van een stemhokje (dus geheim wilde stem men) uitgemaakt werd als een vijand van de democratie en vrijheid. De uitslag kon zo gunstig worden, omdat $r geen andere keuze was dan te stemmen op de communisten en omdat men van het Westen van Duits- uit er op aangedrongen had geen risi co's te lopen voor een nutteloze de monstratie van anti's: daarmede zou men de bezetters tevens verklapt heb ben hoevelen zich niet met het huidi ge regiem kunnen verenigen. Ter illustratie dan een voorbeeld van deze „voorbeeldige" verkiezingen: Een onderwijzer uit Mecklenburg heeft aan een correspondent van Reu ter verteld hoe in zijn dorp gestemd is. In het stemlokaal werd de kiezers meegedeeld, dat zij vrij waren een stemhokje te gebruiken, maar'alleen als zij hun „eigen mening" over de verkiezingen hadden. In het andere geval dienden zij het stembiljet alleen maar op te vouwen en in de stembxxs te doen. De voorzitter van het stem bureau had verklaard, dat alleen die biljetten ongeldig waren, waarop de namen van alle candidaten stuk voor stuk waren doorgestreept .alsmede de tweemaal aan de achterzijde van het biljet gestempelde woorden „voor het vijfjarenplan". Tenslotte zijn op de candidaten van het „nationale front" uitgebracht: 12.088.745 en op die der opositie 35.544 stemmen. Het commentaar van West-Duitsland is vrij eensluidend, hetgeen te begrij pen valt. Zo heeft de West-Dixitse bondskanselier dx\ Adenauer ver klaard, dat „deze namaakverkiezingen niets dan blixf en bedrog" zijn. Hij zeide, dat de commuixistische regering „getoond heeft het trucje beter te kennen dan de nazi's". Prof. Reuter, de West-Berlijnse burgemees ter, vroeg zich af, waarom het Wes ten nog aandacht had geschonken aan deze verkiezingen. In geallieerde kringen te Berlijn is men verbaasd, dat de officieel bekendgemaakte per centages zo hoog zijn. „Het zou over tuigender zijn geweest als men op een matige meerderheid, van bijvoorbeeld 75 px-ocent aanspraak gemaakt had". Bij de laatste verkiezingen in Oost- Duitsland, in Mei 1949, was het aantal ja-stemmen slechts 66 procent. De politieke structuur der Oost- Duitse regering zal na deze verkiezin gen nagenoeg geen veranderingen on dergaan. Men wil alleen het aantal minister, dat nu 18 bedraagt, uitbrei den. De minister van propaganda, Eisler, en de minister van industrie, Selbmann, zullen hoogstwaarschijn lijk niet meer terugkeren. Eisler en Selbmann wordt onbekwaamheid ver weten; Eisler wordt bovendien nog van „verbindingen met het Westen" beschuldigd. Hij zou te nauwe be- trekkingen hebben onderhouden met de groep prominente communisten, die onlangs wegens sanjenwerking met buitenlandse agenten uit de par tij werden gestoten. Alle de laatste tijd in de pers ver schenen combinaties over het toetre den van Oost-Duitsland tot de Com- inform en het sluiten van een vredes verdrag met de Sowjet-Unie, zodra de nieuwe Oost-Duitse regering zou zijn gevormd, zijn overigens uit de lucht gegrepen. Euthanasie veroordeeld. Het Internationale Medische Ge nootschap heeft het doden uit mede lijden (Euthanasie) vei-oordeeld. In de desbetreffende resolutie wordt gezegd, dat euthanasie in strijd is met het openbaar belang, met de medische principes en met de natuxxrlijke en burgerlijke rechten. Aanbevolen wordt, dat de medische genootschap pen in de afzonderlijke landen onder alle omstandigheden euthanasie afwij zen. De Franse afgevaardigde verklaar de, dat euthanasie alle mogelijke mis dadige praktijken mogelijk zou maken. Met 33 tegen 3 stemmen werd be sloten dat de nodige maatregelen zou den worden genomen voor de opne ming van Duitse en Japanse artsen in het genootschap. Israël was van me ning. dat Dxxitse artsen pas na een proeftijd moesten worden toegelaten. De afgevaardigde verwees in dit ver band naar de „onmenselijke experi menten" van Duitse artsen tijdens de oorlog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3