m Walcherse vissersvloot gaat iets achteruit Tegen pijnen! Te weinig jonge vissers R.K. KERK TE MIDDELBURG NADERT HAAR VOLTOOIING Natuurbescherming in de grensstreken SANOSTOL DE ZEEUWSE DAGEN TE GENT Rijkslandbouwwinterschool te Schoondijke verhuist „The original victoria band" Snuif en wrijf PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT VRLJAG 20 OCTOBER 1950 De vissersvereniging „D.E.L." heeft te Arneniuiden haar jaarvergade ring gehouden. Vissers uit Arnemuiden, Vecre en Missingen waren aanwezig toen de voorzitter, de heer L. J. A. Huljbrecht ,uit Veere, de vergadering opende. In zyn openingswoord kon hy spreken van een jaar, waarin de organi satie zeer zeker z\jn nut weer had bewezen. welke van 34 schepen zakte tot 31 schepen. Twee schepen werden verkocht, een schip ging verloren door een scheepsramp. Met medewerking van officiële in stanties en andere personen kon on der meer worden bereikt, het laden van water te Veere, het openstellen van de afslag voor de vissers om bij slecht weer hun netten te boeten, een betere kadeverlichting, waarover nog onderhandeld wordt, het vrij mogen vissen in de vaargeulen, de minimum- pi'ijzenregeling voor vis en ijle ha ring, een vermindering van het aan tal visdagen voor pellerij garnalen, het plaatsen van lichten enz. De bestuursleden, die aan dit alles hadden meegewerkt dikwijls ten koste van veel vrije tijd zegde hij daarvoor dank. Activiteit blijft echter geboden, daar er op moet worden gelet dat de op brengst der visserij zoveel mogelijk in de juiste verhouding tot de nog steeds stijgende materiaalprïjzen blijft. DE VLOOT. De secretaris de heer M. Schroe» vers te Arnemuiden, wees op de teruggang van de vissersvloot, Causerie over „De Krant" De afdeling Middelburg van de ver eniging „Volksonderwijs" hield Don derdagavond iri het Schuttershof een goed bezochte ledenvergadering. Be sproken werd de beschrijvingsbrief van het congres, dat te Utrecht zal worden gehouden. Als afgevaardigden naar dit congres werden aangewezen mevrouw KloosWepster en de heer Groet. Aan de Kleuterschool op het „Zand" werd een subsidie van 50 verleend. Er werd besloten dit sei zoen, behalve de traditionele propa- ganda-avonden, ook ontwikkelings avonden voor de leden te organiseren. Het bestuur was daar deze avond al mee begonnen en de opkomst van de leden was van dien aard, dat gezegd mocht worden, dat met deze ontwik kelingsavonden de goede weg is in geslagen. De heer G. Ballintijn, hoofdredac teur van de P.Z.C., hield een interes sante lezing over „De krant". Hij be handelde allereerst de historie van liet dagbladwezen, om daarna het vak van de journalist te bespreken. Ook de opleiding daarvan wist hij in het juis te daglicht te stellen. Uit de talrijke vragen, die na deze verhelderende causerie werden gesteld, bleek, dat de aanwezigen de heer Ballintijn met aandacht hadden gevolgd. De voorzitter, de heer R. v. d. Vel de, wekte tenslotte de leden op, de niet aanwezige leden er op attent te maken, dat zij op deze avonden beho ren te verschijnen. Het bestuur zal trachten voor de volgende keer een opvoedkundig vraagstuk door een ter zake kundige te laten bespreken. Postzegelverzamelaars j, vergaderden te Vlissingen In.café-restaurant Dekker te Vlis singen werd gisteravond een zeer druk bezochte en geanimeerde ge westelijke rayonvergadering gehou den van de afdelingen Goes, Middel burg en Vlissingen der Internationale Vereniging „Philatelica". In zijn openingswoord heette de heer A. Rorije, voorzitter van de afdeling Vlissingen, in het bijzonder welkom de drie vertegenwoordigers van het hoofdbestuur en de delegatie van 't bestuur der vereniging uit Gent (B.). Hij wees er verder op, dat de afdeling Vlissingen in ledenaantal nog steeds groeiende is en sprak de hoop uit, dat zeer binnenkort het honderdste zal kunnen worden ingeschreven. De heer J. Bakker, lid van het hoofd bestuur, begroette in 't bijzonder de Gentse vertegenwoordiging. Hij sprak de hoop uit dat de betrekkingen met België steeds steviger zullen wor den. In dit verband wees hij er op, dat er in Nederland nog zo veel on derlinge verdeeldheid heerst; „daar om juich ik deze rayonvergadering zo van harte toe", aldus spreker. Vervolgens werd een hersengym nastiek gehouden welke onder lei ding stond van de heer ir. W. F. Suurmond, 2e voorzitter van de afde ling Vlissingen. Mej. M. Breel fun geerde als „Mieke". De strijd werd gewonnen door Vlissingen, gevolgd door Middelburg en Goes. Na een gratis verloting, met aan trekkelijke prijzen hield de heer Bakker een praatje over zijn wijze van verzamelen, n.l. het verzamelen van alle soorten bijzonderheden die op philatelistisch gebied voorkomen. Na de pauze was het de heer N. F. Hedeman, eveneens hoofdbestuurslid, die het een en ander vertelde over de verschillende manieren van verza melen, waarbij hij tot uitdrukking bracht dat eigenlijk iedere philatelist een eigen onderwerp heeft. Tot slot werd een grote verloting gehouden met waardevolle en aantrekkelijke prijzen. Corrie van der Maas uit Zierikzee voor de microfoon Voor Corrie van der Maas uit Zie rikzee was het gisteren de dag van haar leven, toen zij voor de N.C.R.V.- microfoon in de jeugduitzending haar opstel over Zierikzee moest voorle zen. Dit opstel was het beste van de week en was daarom uitverkoren om de aether in te worden gestuurd. Corrie, die leerling is van de Chr. Uloschool te Zierikzee, vertelde op uitstekende wijze verscheidene we tenswaardigheden over haar stad. „Zierikzee lijkt op een schilderij", zo zei ze. Zij vertelde iets van de histo rie van de stad en vergat natuurlijk niet de eeuwfeesten van vorig jaar in herinnering te brengen. Ze besloot haar opstel met een aardig rijmpje, dat eindigde met de woorden: „Al is het geen Londen of Berlijn, Zierikzee, dat mag er zijnV' Wel Is het aantal schepen dat motoi nu in de vaart is, met sterke motoren uitgerust, doch dit is slechts een kleine compensatie voor de terug gang in het aantal schepen. Het gebrek aan bemanningen, doet zich steeds meer gevoelen, ook dit stemt tot nadenken. Als op de arbeidsverhoudingen wordt ge let, moet men vrezen, dat dit met de jaren nog erger zal worden om. dat men op de vissersvloot geen jonge krachten in voldoend aantal meer weet aan te trekken. De bedrijfsinkomsten warén dit jaar beter dan vorig jaar toen door de slechte garnalenstand in de Zeeuwse wateren de Zeeuwse garnalcnvissers gedwongen Waren verschillende maanden in_ Schevcningen te gaan markten. Hij gaf vérvolgens nog een meer gedetailleerd verslag van hetgeen voor de vissers in het afgelopen jaar kon worden bereikt. SAMENWERKING. De secretaris wees daarbij op het grote voordeel, dat de vereniging is aangesloten bij de Stichting voor de Zeeuwse Visserijbelangen en daar door mede in contact staat met de Stichting van de Nederlandse Vis serij. Zonder nauwe samenwerking met de Stichting voor de Zeeuwse Vis serijbelangen zou de vereniging niet in staat zijn geweest vele thans ge waardeerde doelen te bereiken. Ook de penningmeester de heer M. Siereveld kon een optimistisch geluid laten horen .omdat de vereniging nu door een procentuele afdracht van de besomde vis behoorlijk bij kas zit. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer M. Theune (wegens ziekte) werd gekozen de heer C. Marijs uit Vlissingen. De pen ningmeester de heer Siereveld werd herkozen. Besloten werd toe te treden als contribuant van de Kon. Zuid Hol landse Mij. tot redding van schip breukelingen. Tot slot werden enige smalfilms vertoond. Zij Ran met Kerstmis in gebruik genomen worden Het is thans wel zeker, dat de nieuwe Rooms-Katholieke kerk te Middel burg met Kerstmis in gebruik genomen kan worden. Gisteren is een nieuwe phase in de bouw bereikt, doordat het eerste fraai gekleurde glas-in-loocl arriveerde. Binnen niet te lange tyd zullen zowel van binnen als van buiten de steigers kunnen verdwijnen, waarna men zich tot de afwerking van dit fraaie bedehuis kan bepalen. Zeer fraai metselwerk Het nieuwe kerkgebouw van de H. Petrus en Paulus-parochie een ontwerp van de architect C. M. van Moorsel aan de Bachtensteene maakt een zeer imposante indruk, niet in de eerste plaats door de af metingen (45 x 20 meter), doch voor al door de bouwwijze met de naar voren springende kruisweggang en devotiekapel, het traceerwerk van de ramen en de aardige, 24 meter hoge klokketoren, beter gezegd klokke- gevel, want een echte toren kon om financiële redenen niet geplaatst worden. Een mooi effect geeft ook de eenvoudige pilaar in de royale hoofdingang. Wat in het interieur het meest op valt, is het voortreffelijke metsel werk. Duizenden en duizenden ste nen zijn gebruikt voor de forse mu ren, de pilaren langs de kruisweg gang en biechtstoelgang, de sierlijke gewelven boven de gangen en de ka pellen aan weerskanten van het al taar. De kolommen zijn opgetrokken van profielstenen en de kapitelen af gedekt met tufsteen. De sfeer van de kerk wordt bepaald door dit metsel werk, maar evenzeer door de grote WITTE HRU/S POEDERS CACHETS -TABLETTEN Chr. Emigratie Centrale Verantwoorde en goed voorberei de emigratie is het doel van de Ned. Chr. Emigratie Centrale. De lande lijke secretaris van deze Centrale, de heer P. J. M. de Bruin uit Den Haag, maakt daarom momenteel een tour nee door Zeeland om in verschillen de gemeenten te spreken over de mogelijkheden en moeilijkheden bij emigratie. Daar Canada en Austra lië de meeste belangstelling genie ten, vertelt de heer de Bruin hierby een en ander over de bestaansmoge lijkheden in deze landen. Canada dat een der rijkste landen is wat betreft het bezit aan natuurlijke hulpbron nen, heeft een groot tekort aan men sen, om deze rijkdommen te exploi teren. Naast landbouwers is er ook een mogelijkheid voor handswerklie den. De plaatsing is echter beperkt door gebrek aan woonruimte. De pro vincie Ontario met haar gemengde bedrijven is het aantrekkelijkst voor Ned. boeren. De Chr. Emigratie Cen trale heeft in Canada goede samen werking met het Immigratie Comité van de Christian Reformed Church. In Australië gelden de principiële grondslagen bij emigreren nog zwaarder dan bij vertrek naar Cana da. Australië is zeer vrijzinnig. Er zijn weinig kerken, zodat men sterk moet zijn om getrouw te blijven. De werkgelegenheid is er groot. Dooi de sterk toegenomen industrialisa tie is er een enorm tekort aan ar beiders. Iedereen kan er werk vin den, doch het woningprobleem is ernstig. De soc. voorzieningen zijn er goed. Na deze korte uiteenzetting, kwa men uit de drukbezochte vei-gade- ring welke Donderdagmiddag te Goes werd gehouden, tal van practische vragen die door de heer de Bruin werden beantwoord. De vergadering stond onder leiding van het bestuurs lid van de afd. Zeeland, drs. J. J. Knibbe, die opende met Schriftlezing en gebed. De heer de Bruin ging voor in dankgebed. Des avonds werd een soortgelijke vergadering te Middelburg gehou den. kap met de op zeer aparte wijze aan gebrachte dakbeschotten van gebeitst Oregonhout, waarop de kerkganger een vrij uitzicht heeft. De architect heeft zeer juist gezien, dat de ruim te veel indrukwekkender is zonder tussenplafond. ZESHONDERD ZITPLAATSEN Het metselwerk van het altaar is heel dun gestucadoord, waardoor be reikt is, dat dit gedeelte van de kerk nog meer in het oog springt. Boven de hoofdingang bevindt' zich het koor, dat ook ruiihte biedt aan het orgel. Aan de kant van de Bachtensteene is een zij-ingang gemaakt. Zeshonderd mensen zullen in de kerk een plaats vinden. De verwètr- rning geschiedt" mét warme lucht, welke via roostérs bij het altaar wordt toegevoerd, terwijl koele lucht kan worden binnengebracht door twee roosters vóór in de kerk. De firma gebr. Van Heeswïjk, die dit werk aannam en een grote voort varendheid aan de dag heeft gelegd, bouwde ook de ruime pastorie en de sacristie, welke door gangen met de kerk verbonden zijn. De nieuwe pas torie zal reeds zeer binnenkort be trokken worden, waarna de huidige weer als militair tehuis gebruikt kan worden. Gemeentearbeiders zijn thans bezig met de aanleg van de Bachtensteene en de nieuwe straat, die Burg en La tijnse Schoolstraat met elkaar zal verbinden, de z.g. Groene Ring. Een op de „strategische punten" aange brachte beplating zal in de toekomst het hare er toe bijdragen, om dit hoekje van het stadscentrum een fraai aanzicht te verlenen. Jhr. y.d. Goes van Naters wees op het Zwin Woensdag kwamen in Brussel na tuurbeschermers van alle werelddelen bijeen om in het verband van de in ternationale natuurbeschermingsorga nisatie zich enige dagen te beraden over natuurbehoud in de verschillende landen. Hierbij hadden de tropische gebieden speciaal de aandacht, maar ook het overbevolkte West-Europa kwam met zijn eigen problemen. De Nederlandse afgevaardigde, jhr. mr. M. Van der Goes van Naters, be pleitte in het bijzonder de tussen komst van de internationale natuur bescherming bij de nieuwe, boven-na- tionale organen als Raad van Europa. Atlantisch Comité enz. In verband hiermee noemde hij de kwestie van de militaire oefenterreinen. In Benelux-vcrband bepleitte dc heer van der Goes van Naters het ge zamenlijk beheer Van de prachtige na tuurgebieden op de grens van België en Nederland, zoals het Zwin, dc Calmpthoutse heide en de moeren bü Reusel. De opening van de internationale natuurbeschermings-conferentie werd bijgewoond door de Nederlandse am bassadeur in Brussel, baron van Ha- rinxma thoe Slooten. Geslaagd voor vakexamen. Voor het vakexamen voor de dé- tailhandel in aardappelen, groenten en fruit slaagden te 's-Hertogenbosch de dames P. J. Stroo te Middelburg en M. Bosschaart te Oost-Souburg en de heren M. J. van de Hieïe te Mid delburg, A. Bosschaart, M. Bosschaart, F. C. Heyman en M. de Rijke te Mis singen, M. J. Voshol en A. Wanjon te Souburg. J. van Frayenhoven te Zaamsiag. Te Haarlem slaagden voor hetzelfde vakexamen de heren J. Jan- se en A. Tilroe te Middelburg, A. Pol derman te Vlissingen en J. de Kroo te Koudekerke, De nieuwe cursus, die onder lei ding staat van de heren W. Verstraa- te en M. Wattel, zal binnenkort aan vangen. (Advertentie) i Verlaagde prijzen: Flécon van ca. 200 gram f 1.65 „Familieverpakking" van ca. 500 gram (zéér voordelig) I 3.25 3 Vlaamse pers is enthousiast! De tentoonstelling „Zie Zeeland" te Gent en de daarmee verbonden culturele dagen zyn in de Vlaamse per.» uitvoerig besproken en veel lof is daaraan toegezwaaid. Het dagblad ,,Het Laatste Nieuws" te Brussel brengt een „Kantteke ning" van een Gentse medewerker, die uitvoerig een herinnering ophaalt aan de wereldtentoonstelling 1913 te Gent, toen daar een geheel Zeeuws kwartier was opgebouwd, waaraan vele Gentenaars thans nog met ge noegen terugdenken. De expositie heette „Oud Vlaende^ ren" en zij bestond uit reeksen van gebouwen met gevels, die gecopieerd waren naar beroemde bouwwerken te Yperen, Oudenaerde, Diksmuide, Nieuwpoort enz. Er heerste op die tentoonstelling een Breugheliaanse stemming, mede doordat honderden bezoekers zich in 16e eeuwse klederdrachten hadden gestoken en er ommegangen van schutters, rederijkers, enz. waren in oude costumes. Als burgemeester van „Oud-Vlaen deren" trad op de heer Morraye Sr., vader van de heer Cl. Morraye, de huidige voorzitter van de Jaarbeurs der Vlaanderen te Gent. ZEEUWS KWARTIER. Het gezag van burgemeester van „Oud Vlaenderen" strekte zich uit tot over het Zeeuwse kwartier. Om de trouwe weerspiegeling van een (Advertentie) Twee directeuren van „De Schelde" voor Bijzondere Strafkamer De Byzondere Strafkamer te Mid delburg zal Donderdag 26 October a.s. een aanvang maken met de be handeling van de zaak tegen ir. H. W. en ir. H. W. yan T., die beiden gedurende de bezetting directeur wa ren van de N-Y. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen. De beide directeuren, die in 1945 enige maanden gedetineerd waren, worden volgens de dagvaarding ver dacht van economische collaboratie. Voor ideale reiniging van elk kunstgebit, ook plastic!I Tast de natuurlijke kleur van Uu> kunstgebit niet aan! E*n PRODENT product, du» primal NAAR EEN FRAAI NIEUW GEBOUW. Nog davert het verkeer naar en van Breskens langs dc nieuwe school, in Schoondijke gebouwd voor het Rykslandbouwonderwijs, maar dat Is slechts tydeiyk. Zodra de nieuwe weg door de Dorpsstraat gereed zal zvfu, zal het In de omgeving van de nieuwe school heel wat rustiger worden en deze rust zal ongetwijfeld bevorderlijk z\jn voor het onderwys dat in deze school aan de jonge landbouwers wordt gegeven, of liever zal worden ge geven. Want op 30 October a.s. zal het nieuwe schoolgebouw als zodanig dienst gaan doen, dan zullen de rui me .moderne leslokalen bevolkt wor den door enthousiaste jongelingen, Êan zal het voor de directeur, de heer van Dijk, en de leraren ongetwij feld een genoegen zijn deze jongelui lés te geven. Zeker, de leraren hebben dat steeds met veel animo gedaan, maar' de entourage was wel heel erg primitief. Men huisde in een barak aan de Dorpsstraat, waarop heel groots de woorden „Rijkslandbouwwinter school" prijkten, die feitelijk niet thuisbehoorden! (Advertentie) AT6 CONCERTGEBOUW Jr LN VLISSINGEN Brengt U op Zaterdag 21 October van 8 tot 2 uur het meest bekende en beste dans- orkest van Zuid-Nedèrland o.l.v. THEO ABELS—VAN DER LINDEN en zijn 9 Victorians. Toegang boven 18 jaar. Na 10 uur geen toegang meer. Na afloop bussen naar Souburg en M'burg. Zouielande had een goed seizoen Te Zoutelande kwam de plaatselij ke Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in vergadering byeen in ca fé „De Rode Leeuw". Na de opening door de voorzitter, de heer Gabriëlse, werden de notulen voorgelezen, die echter niet werden goedgekeurd, doch voor „gelezen" werden getekend. Uit het verslag over het seizoen 1950 bleek, dat er in het seizoen 1950 be langrijk meer gasten geweest z^n dan in 1949. Er waren n.l. in 1950 4.989 vreemdelingen geregistreerd. Ook het aantal kampeerders bedroeg belangrijk meer dan in 1949. Na en kele herstemmingen werd in de vaca- ture-Kruyt gekozen de heer J. Wou- ters. De begroting 1951 werd goed gekeurd en de contributie over 1951 belangrijk verhoogd. De vergoeding van secretaris en penningmeester werd met 50 pet. verhoogd. Van de rondvraag werd slechts matig ge bruik gemaakt. Het nieuwe schoolgebouw, dat 26 October door minister Mansholt offi cieel zal worden geopend, is modern ingericht. Voor de school is een ruim terras aangebracht, waardoor de les lokalen op enige afstand van de weg zijn gelegen. Rechts van de ingang waardoor men in een ruime hal komt, bevindt zich de conciergekamer en links een ruime kamer van de directeur, welke kamer weer in verbinding staat met de daarachter gelegen lerarenkamer. Aan de straatzijde zijn .vier ruime les- lokalen, voorzien van nieuwe school- meubelen, moderne borden en practi sche verlichting. Eén van deze loka len, namelijk het natuurkundelokaal is zo ingericht, dat de leerlingen am- phitheatersgewijs komen te zitten. DEMONSTRATIELOKAAL. Aan de achterzijde van het gebouw ligt een groot demonstratielokaal, voorzien van moderne hijsmiddelen enz. Hier zullen de practische lessen worden gegeven in kennis van land bouwwerktuigen enz. Alle lokalen zijn voorzien van ruime kasten. Bij de inrichting is speciale aandacht ge schonken aan het licht. De leslokalen hebben zowel aan de straat- als de gangzijde, grote ramen,- terwijl ook de electrische verlichting modern ver. zorgd is. Een brede gang vormt, de scheiding tussen de leslokalen en de garderobe en toiletten. In deze gang zal een grote foto ge plaatst worden van dr. Huizinga, die zo heel veel heeft gedaan voor.de tot standkoming van de Rijkslandhouw- wintèrschool in Schoondijke. Door het plaatsen van zijn foto in dé school, zat de naam van dr. Huizinga onverbre kelijk aan deze school blijven vérbon den. Aan de achterzijde is een ruime rij wiel bewaarplaats. De ingang voor de leerlingen is dan ook aan de achter zijde. Naast en achter de school is een grote tuin. die zal worden gebruikt voor proeven met gewassen, terwijl rondom een beplanting zal worden aangelegd. Het geheel een fraai complex, in een rustige, landelijke omgeving. Er is slechts één dissonant, n.l. het uit zicht aan de voorzijde, waar is gele gen de achterzijde van de begraaf plaats, die op geen enkele wijze door beplanting is beschermd. typisch Nederlandse atmosfeer te be reiken, was een vaart van tien meter breed en honderd zeventig meter lengte gegraven. By de eerste van de vier bruggen die over deze gracht waren gelegd, stonden nabootsingen van huizen uit Hulst, Axel en Vlis singen. Een Zeeuwse boot, in werkelijkheid een oude schuit, was speciaal voor deze gelegenheid aangekocht en lag er gemeerd aan de voet van de „Campveerse toren" uit Veere. Een voorbeeld van Middelburgse bouw trant „met een grote houten ge beeldhouwde drempelbak" grensde aan een prachtige gevel van de be kende Turfkaai te Goes. Ook de achthoekige put uit Veere was er te bewonderen, terwijl verder tal van Zeeuwse huizen en., het Stapelhuis van Vlissingen, met een windaskap in de gevel, het merkwaardige van Zeeland accentueerden. Hoewel men er aanvankelijk aan dacht een deel der expositie uit wat steviger materiaal op te trekken en te laten bestaan 't hele „Oud Vlaen deren" was voornamelijk uit stuc werk opgebouwd - werd tenslotte toch besloten alles weer af te breken. In de winter van 19131914 verdwenen de laatste resten van deze prachtige tentoonstelling, die zes maanden duurde en waaraan men jaren lang had gewerkt voordat zy kon worden geopend. Tot zover „Het Laatste Nieuws". DE RUITERIJ. Het bly'kt, dat de verbroederings dag der ruiterij bijzonder by de Bel gen is ingeslagen. „Het Gentse Volk" schrijft daarover „We kregen te meer het bewijs van de steeds stij gende bijval der Zeeuwse dagen". De „Gentenaar" noemt de verbroe deringsdag een „spectaculair gebeu ren". Boeiend en amusant vindt het blad het slot van de ringrijdery als de winnaar met een triomfantelijk „hopla" de lucht in wordt geslingerd en daarna op de schouders wordt x-ondgedragen. „Het feest", zo besluit het blad, „was een parel temeer aan de kroon van diegenen, die de Zeeuwse dagen te Gent boven het doopvont hebben gehouden". LEZING H. PIETERS. „Het Gentse Volk", dat een uitvoerig verslag bracht van de lezing, die de heer H. Pieters hield over „Hoofd momenten uit de Zeeuwse historie", karakteriseert deze lezing als „fel gedocumenteerd". Het blad citeert letterlijk de slotzin, waarin de heer Pieters betoogt, dat de ontdekking van de wederzijdse cultuurwaarden tot een hoofdmoment in de geschie denis zou kunnen worden. HARMONIE EN FANFARE. Het Volk geeft ook een bespre king van de concerten der Zeeuwse harmonie- en fanfarecorpsen en schrijft„Het zal niemand verbazen, wanneer wij hier nog eens kordaat vaststellen, dat de muziekbeoefening by onze Noorderburen op een mooi peil staat en dat onder meer de fan fare en harmonie er flinke prestaties op hun actief hebben". In de bespreking wordt uitvoerig aandacht geschonken aan de Kon. Harmonie „Ons Genpegen" uit Vlis singen en de Kon. Fanfare van Bier vliet. JURIDISCHE DAG. De juridische dag tenslotte vond een korte bespreking in „De Gente naar", welk blad de opmerking maakt, dat het einde over half elf des avonds wat laat kwam. „Het Volk" bracht een uitvoerig verslag van de juridische dag, waar in geconstateerd werd, dat de lezing van mr. A. v. d. Weel ongetwijfeld in dc smaak viel by alle aanwezige rechtsgeleerden. j Advertentie) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met H. A. A. Baron Gollot d' Escury kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin. Tot kamerheer in buitengewone dienst van H. M. dc Koningin is be noemd de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury, rentmeester van het kroon domein te Kloosterzande. De traditie wil, dat in elke provin cie door H. M. de Koningin een ka merheer in buitengewone dienst wordt benoemd, die in functie treedt wanneer H. M. de Koningin direct contact met deze provincie opneemt. Na de oorlog was in Zeeland geen kamerheer meer in functie. In deze leemte is thans voorzien door de be noeming van de heer Collot d'Escury.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2