Nieuwe huishoudschool geopend te Vlissingen Achterstand op onderwijsgebied nu ingehaald Oorlogsmonument te Middelburg Kunt U niet slapen IJZENDIJKE KRIJGT OPNIEUW EEN STEDEBOUWKUNDIGE Aspirin Aocrrh'u Aurss De juiste bodemgesteldheid voor de fruitteelt TWEE GEDENKWAARDIGE JUBILEA IN MIDDELBURG Concentratiekamp-methoden van een vader PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 OCTOBER 1950 „Hetlft vandaag een zeer bijzondere dag. Hoewel er de laatste jaren al verscheidene nieuwe scholen werden geopend, moest nog een grote ach terstand op onderwijsgebied worden ingehaald in Vlissingen. Door opening van deze nieuwe huishoudschool is die achterstand nu ingehaald", aldus de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppc, tijdens de officiële opening van de gemeentelijke Industrie- en Huishoudschool te Vlissingen. Voor deze opening bestond een zeer grote belangstelling. Tal van genodigden, waar onder het voltallige college van B. en W. en vele autoriteiten op onderwijs gebied vulden het theorie-naailokaa! van de nieuwe school. In zijn openingswoord drukte de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, zijn spijt uit dat de inspectrice van het nijverheidsonderwijs voor meisjes, mej. M. M. A. Michels, en de heer A. Schout, lid van Ged. Sta ten, niet aanwezig konden zyn op deze „vreugdevolle dag voor Vlissin gen". VELE SPREKERS. De lange rij van sprekers werd ge opend door de wethouder van onder was, die er onder meer op wees, dat er nu nieuwe mogelykheden voor het vrouwelyk element in de toekomst liggen. „Op deze school", aldus de wethouder, „is plaats zowel voor meisjes van de lagere school, U.L.O.- scholen als van H.B.S.-en. In de toe komst zal het zelfs mogelijk zijn dat verloofden en moeders hier cursussen zullen volgen." Voorts bracht hij dank aan allen die hadden meegewerkt aan de tot standkoming van deze nieuwe instel ling. In het bijzonder ging deze dank uit naar de inspectrice van het nij- verheidsondenvijs, nfej. Michels, die de oprichting animeerde. Tenslotte wenste hij de directrice van de nieu we school, mevr. Sareisvan Rijn, veel succes bij de vervulling van haar taak. HET GEBOUW. De heer M. A. Popering, wethouder van Openbare Werken, wees op de vele moeilijkheden die moesten wor den opgelost voordat met de herstel werkzaamheden van het gebouw een begin kon worden gemaakt. „Slechts de voorgevel is practisch onveran derd gebleven", aldus spreker, „daar achter begonnen pas de moeilijkhe den". Hij hoopte dat deze school een sieraad voor de gemeente zou wor den. De heer C. Ouwehand, directeur van Gemeentewerken, dankte spe ciaal de heer J. A. Letzer voor het zeer vele werk dat door hem werd verlicht. De heer G. Wagenvoorde hoopte als directeur van de Avond school voor Nijverheidsonderwijs in Vlissingen. dat zijn school dezelfde sfeer zal krijgen die ook in dit nieu we schoolgebouw heerst. Mevr. H. C. Iterson, die als direc trice van de huishoudschool te Har derwijk jaren met mevr. Sareisvan Rijn heeft samengewerkt, wenste de nieuwe directrice geluk met haar be noeming en hoopte dat zij de zware taak die zij op zich had genomen, naar wens zou vervullen. Mevr. Sa reisvan Rijn zei zich bewust te zijn van deze zware taak. „Mijn ideaai", aldus spreekster, „is het vormen van meisjes tot een steun in het gezin en tot denkende vrouw". Ook de inspecteur van het L.O., de heer A. A. Leenhouts, wees er op dat vele nieuwe scholen de laatste jaren reeds in Vlissingen zijn geopend, doch prees bovenal deze „magnifieke" school. Hij sprak de hoop uit dat naast de specifiek vrouwelyke vak ken ook de opleiding van de lagere school zou worden voortgezet. Nadat de heer Letzer, aannemer van het werk, nog het woord had ge voerd, sprak burgemeester Kolff het slotwoord. „Wij hebben steeds met enthousiasme aan deze zaak ge werkt", aldus spreker. H\j merkte op, dat deze nieuwe school op dezelfde plaats staat waar eertijds het Vlis- singse gymnasium heeft gestaan. Op de binnenplaats is nog steeds een steen uit de Franse tijd, die daaraan herinnert. Nadat spreker de directri ce én haar staf veel succes had ge wenst voor het komende jaar, droeg hij de leiding van de school aan mevr. Sareisvan Rijn over. Hierna werden verversingen rond gediend en werd het schoolgebouw bezichtigd. Wij gaven reeds eerder een beschrijving van het schoolge bouw. Voor het eerste schooljaar zijn 75 leerlingen ingeschreven, "die ver deeld zijn over 3 cerste-parallel-klas- sen. Onthulling op 6 November ,a.s. Naar w|| vernemen zal het oorlogs monument van Middelburg, waarvan de kosten voor een belangrijk deel gedragen zjjn door de burgerij, «or den onthuld op 6 November a.s„ op wejke dag het zes jaar geleden zal zijn, dat de stad werd bevrijd. Zoals bekend ligt het in de bedoe ling prof. L. O. Wenckebach's monu ment een bronzen mannenfiguur op een stenen voetstuk een plaats te geven aan de Groenmarkt nabij de Statenzaal. Het staat echter nog niet geheel vast, of het reeds direct daar opgesteld kan worden. Evenmin is reeds bepaald wie het monument aan het gemeentebestuur zal overdragen. Hogere wethouderssalarissen te Vlissingen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan het Gemeentebestuur van Vlissingen medegedeeld, dat de mi nister zich er mee heeft verenigd, dat Vlissingen in de klasse zal worden waarin het wethouderssa laris 3500.bedraagt. Dit salaris bedi-aagt thans 2700. door rheumatiek, spit ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrijft snol-en afdoen de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.0S en 7.94. Raad kon nog niet tot een benoeming komen Wethouder in de oppositie Alvorens de raad van IJzcndykc in de Woensdagavond gehouden vergade. ring overging tot afhandeling van de agenda, verklaarde wethouder S. J. Doens, dat deze agenda verscheidene voorstellen van B. en W. bevatte, waarmede hij het niet eens was. het geen spr. beschouwde als een verkeer de voorlichting. De voorzitter, burge meester Jhr. L. E. D. S. von Bönning- hausen. merkte op. dat het voorstel len zijn van dc meerderheid in B. en W. In de vergadering van 10 Aug. jl. besloot de raad tot het bouwen van 20 woningen in het uitbreidingsplan met daaraan verbonden de consequen tie, dat zonodig tot onteigening van de grond zou worden overgegaan. Er is intussen getracht een minnelijke schikking te treffen, doch deze po- (Advertentie) Bij verkoudheid _n£ j f en rheumatische pijnen Oude poldergronden. (Vervolg van pag. I.) De zgn. slikgronden in de jonge pol ders zijn matig geschikt tot ongeschikt voor de fruitteelt. Alle pogingen moe ten hier in het werk gesteld worden om de waterhuishouding te verbete ren. Nimmer kan echter worden be reikt wat op een zware grond zonder zorgen en kosten mogelijk is. De sterkst groeiende rassen en onder stammen en een zeer nauwe beplan ting zijn hier op hun plaats. Zo enigs zins mogelijk, doet men echter beter deze gronden te mijden voor de fruit teelt. De gronden in de oude polders zijn in het algemeen van mindere kwali teit dan de klei en goede zavelgron den uit de jonge polders. De beste gronden voor de appelteelt zijn de za- velige kreekgronden met slibhouden- de fijnzandige ondergrond zonder sto rende kleibank en de roestige kreek- grond met een niet te sterk wisselen de grondwaterstand. Aan de bemes ting moet veel aandacht worden be steed. Het in gras leggen van deze grond zal schadelijk zijn voor de vruchtbomen. Wanneer men de zeër kankergevoelige rassen en onderstam men vermijdt, kan overigens uit het gehele sortiment een keuze gedaan worden. De plantafstand moet nauwer zijn dan op vochtige grond. De kreek- gronden met zandbanken zijn onge schikt voor de appelteelt en de ge schiktheid van de overgangsgronden is vooral afhankelijk van de hoogte ligging. De hoogste overgangsgronden zijn de beste. De aanplant op poel- grond dient men te vermijden, omdat de resultaten te onzeker-zijn. De peer is het best op zijn plaats op de goed voebthoudende gronden. De eisen van de oruim zijn over het algemeen -hieraan gelijk. De kersen doen het goed op kreekgronden zon der kleibank. De kers zal op zware gronden uit jonge polders uitstekend groeien en bij achterwege laten van de stikstofbemesting, zaj men minder last van bacterieziekte hebben dan op de lichte kreekgronden. De zware zavelgronden uit de Nieuwlandpolders zijn uitstekend geschikt voor de bes- senteelt. In de Oudelandpolders vol doen de roestige kreekgronden het beste. Tenslotte is het begrijpelijk ge zien de hoge eisen, die aan de water voorziening worden gesteld, dat de grond niet in gras kan worden ge legd. STELLINGEN. Aan het proefschrift zijn voorts nog tien stellingen toegevoegd, o.a. dat de bemesting met fosfaten in de fruit teelt aanzienlijk kan worden vermin derd. De grote hoeveelheden orga nisch en anorganisch materiaal uit de stedelijke afvalstoffen, die thans ver loren gaan. zullen sléchts dan aan de landbouw ten goede komen, wanneer de waardering van de landbouwer voor de stadscompost tot uiting komt in de Srijs. De bestudering van de water- uishouding van de Ned. cultuurgron den in verband met de eisen, die de onderscheidene gewassen hieraan stel len voor een optimale productie, moet worden beschouwd als de voornaam ste opgave van het bodemkundig on derzoek in de naaste toekomst. Een veredelingsprogranrma voor appel en peer moet in de eerste plaats zijn ge richt op een sterk verminderde vat baarheid voor schurft. De grondslag voor de oplossing van het „kleine boeren" vraagstuk is gelegen in een verbetering van de algemene ontwik keling van de kleine boer door mid del van een intensivering van het al gemeen vormend en het vakonder wijs, zowel op technisch als op land bouwkundig gebied. Hierdoor zal de afvloeiing naar andere bedrijfstakken worden bevorderd, tenviil het land bouwbedrijf kan worden geïntensi veerd. Het vaststellen van een mini- mum bedrijfsgrootte voor het lahd- en tuinbouwbedrijf is economisch niet wel mogelijk, omdat zeer veel varia ties in intensiteit van het bodemge- bruik voorkomen en sociaal niet ver antwoord. omdat daardoor de niet ka pitaalkrachtige, energieke arbeider de mogelijkheid wordt ontnomen zich op te werken tot zelfstandige onderne mer. De film is als hulpmiddel voor <le voorlichting op technisch terrein van 'zeer geringe betekenis. gingen zijn mislukt, om welke reden B. en W. thans voorstellen om tot ont eigening van de grond over te gaan. Ter elfder ure bleek de eigenaar nu uitstel verzocht te hebben tot 1 Nov. a.s. Hoewel door dit uitstel de zaak zal stagneren, terwijl er dringend ge brek aan woningen is. bleek de voor zitter bereid deze zaak aan te hou den tot de volgende vergadering. Enkele raadsleden echter wensten op een vroegei'6 beslissing terug te komen en deze woningen te doen bou wen op eigen grond aan de Noord straat. Na veel discussie werd de zaak ten slotte aangehouden. UITBREIDINGSPLAN. Ongeveer twee jaar geleden werd dc stcdebouwkundigc ir. P. 't Hooft als gevolg van een principekwestie door dc raad van IJzendijke ontslagen. Thans zal het uitbreidingsplan be langrijk gewijzigd moeten worden, ten eerste omdat getracht moet wor den de verkeersweg zulks in afwijking van het plan door dc kom van de ge meente te houden, tevens omdat, er gronden moeten worden aangewezen, bestemd voor industrieterrein en voor de bouw van de Landbouwhuishoud- school. Het voorstel van B. en W. om daar om opnieuw een stedebouwkun- dige aan te stellen werd krachtig bestreden door de heer Riemens, die deze luxe overbodig vond. Wethouder Doens achtte een wijzi ging van het uitbreidingsplan niet no dig en ook de heer P. B. Taelman was van dezelfde mening. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met genoemde drie raadsleden tegen. Daarna werden op de voordracht geplaatst de heren ir. P. 't Hooft en ir. F. H. Klokke. De stemming bracht echter geen beslissing, daar bij de eerste stemming 4 en bij herstemming 3 blanco-stemmen werden uitgebracht. Het voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan werd daarna aange nomen met 5 stemmen voor, terwijl wethouder Doens tegen stemde en de heer Riemens zich van stemming ont hield. Besloten werd tot het bouwen van 4 woningwetwoningen boven de reeds eerder genoemde 20 woningen. BIJDRAGE WEG IJZENDIJKE— OOSTBURG. Aan het verzoek van Ged- Staten om als tegemoetkoming in de grote uitgaven van de gemeente Water landkerkje voor de aanleg van de nieuwe weg IJzendijkeOostburg f 17.000 extra bij te dragen, wilde de raad voldoen, echter onder voor waarde, dat wanneer na inpoldering van de Braakman nieuwe wegen wor den aangelegd, de zogen. Middenweg er heel spoedig zal komen. Deze weg zal namelyk voor IJzendijke van groot belang zijn. Nieuwe sluis voor Antwerpen VERBETERING VAN DE TOEGANG TOT HAVEN EN DOKKEN. De Belgische minister van open bare werkén heeft zijn goedkeuring fehecht aan de plannen betreffende e bouw van een nieuwe zeesluis na bij de Kruisschans in de Antwerpse haven. Dit werk zal de toegang tot de dokken en de haven belangrijk vergem akkelijken De collecte ten bate van de sez. Mil. fondsen te Ovezande heeft 16.48 opgebracht, Walchersc ringrijders in Gent. Tot grote hilariteit van de Belgische omstanders werden na het ringryden enkele prijswinnaars gejonast. Zestig jaar getrouwd 40 jaar bij de Belastingen In één van de woninkjes in het smetteloos-witte St. Antheu nishof je op een zonnige ochtend wel het vriendelijkste plekje in Middelburg, waar de tijd schijnt stil te staan pronken op een buffet grote bouquetten da hlia's als een feestelijk eerbetoon van verheugde familieleden aan twee oudjes, die zestig jaar lang veel lief cn veel leed met elkaar hebben ge deeld cn die in dit huisje, gelukkig in het besef voor elkaar gespaard te zyn, hun levensavond doorbrengen. Een 60-jarig huwelijksfeest is een zeldzaamehicl en het echtpaar I. Paauwe-Lavcn heeft het dan ook niet ongemerkt vooi'bij laten gaan. Maandag reeds is het gevierd, o ze ker, op bescheiden wijze, maar daar om nog niet minder blij en dankbaar. Maandag reeds, omdat de volgende dag één van de zoons met zijn gezin per „Volendam" naar Australië moest vertrekken. „Dat valt voor ons niet mee", zegt moeder Paauwe, die 80 jaar is en daar niet naar uit ziet. „Natuurlijk vinden wij het goed, dat onze zoon naar Australië gaat, want. da&r heeft hij een toekomst, hier niet. Maar wij weten, dat wy hem niet meer terug zullen zien". Gelukkig zijn er nog twee zoons in Vlissingen en een schare kleinkinde ren en achterkleinkinderen, die veel van opa en opoe houden. De heer Paauwe, die thans 84 ja ren telt, werkte vóór zyn huwelijk als oppasser bij een officier in het garnizoen te Bergen op Zoom en leze officier wist hem aan een baan in het Schuttershof te Middelburg te helpen. Hij was afkomstig uit Ovezande, zijn vrouw, die de Beve- landse dracht niet ontrouw is ge worden, uit Wemeldinge. Na him hu welijk gingen zij in Middelburg wo nen en zij hebben deze stad, behou dens enige tijd gedurende de oorlog, niet meer verlaten. Geen wonder, dat zeer vele Middelburgers liet echtpaar kennen en hopen, dat het ook zijn 70-jarig huwelijksfeest nog in goede gezondheid mag vieren. MIDDELBURG: BIJNA BUITENLAND Er valt vandaag echter nóg een ge denkwaardig jubileum in Middel burg te signaleren: de heer J. S. Hoek herdenkt morgen de dag, dat hy veertig jaar in Belastingdienst werkzaam is. Hy begon op 15-jarige leeftyd als jongste klerk en heeft het Provinciale Staten gaan vergaderen VOOR HET EERST IN NIEUWE STATENZAAL TE MIDDELBURG. De Provinciale Staten van Zeeland zullen op Dinsdag 14 November voor de eerste maal vergaderen in de nieu. we Statenzaal aan de Groenmarkt te Middelburg. Op die datum wordt na melijk om 10 uur 's morgens de tweede gewone zitting van do Staten in 1950 geopend. Vervolgens wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdag 19 December. Wanneer op die dag om half zes de beraadslagingen nog niet zijn beëin digd, wordt de vergadering hetzij 's avonds, hetzij de volgende dag voortgezet. Er is heel wat te doen over Aoffieprijzen tttp kunnen er lang en rV breed over pralen, maar niemand van ons doet afstand t/an een kopje koffie op zijn tijd. Want waar blijf je, als je je dat genoegen gaat ontzeggen? Integendeel: méér dan ooit komt het er op aan dc beste koffie te kopen die U krijgen kunt. Liever iets goeds voor Uw dure geld, dan een teleurstelling op de koop toe. Verse, krachtige, geuri ge koffie moet het zijn. Die koffie, bovendien door 10% korting in elke- prijsklasse goedkoper dan welke andere ook. koopt U bij De Gruyter. Als U óóit het grote voordeel van De Gruyter's 10 korting wilt ondervinden, neem dan nu De Gruyter's Roodmerk koffie. gebracht tot controleur-A. De Mid delburgers kennen hem ook als een toegewijd en Ijverig raadslid, wiens opmerkingen in de Commissie van Financiën cn in de raadsvergaderin gen steeds hout snyden. De heer Hoek is afkomstig uit een Beverwijks gezin met negen kinde ren, die zo spoedig mogeiyk op eigen benen moesten staan. Toen hij dan ook van de Mulo kwam, moest hij direct aan de slag. Vier jaar lang werkte hij op het Belastingkantoor te Beverwijk. Zijn vader huldigde evenwel het standpunt, dat zyn zoons i cn dochters op hun 18e jaar de deur uit moesten zijn. Enkele broers en zusters van de heer Hoek waren naar het buitenland getrokken, maar dat was voor hem 'als Rijksambtenaar niet mogelijk. Toen hij de kans kreeg in Middelburg geplaatst te worden, nam hy een atlas en een lineaal, zag dat Middelburg bijna even ver weg lag van Beverwijk als Brussel en... was besloten. Middelburg zou het zyn en in 1914 deed hij daar zijn in trede. Sedertdien ging het de heer Hoek voor de wind: „Ik werkte prettig, genoot het vertrouwen van myn su perieuren en maakte geregeld pro motie", vertelde hy ons. In tal van KUNST. Pools pianist speelde in Middelburg De Poolse pianist Henryk Mierows- ki, die gisteravond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg concer teerde, bleek een merkwaardig mens. Twee uur lang suggereerde hy zyn hoorders, dat hij zich niet in de eer ste plaats ophield met dichterlijke beschouwingen, maar dat vooral het monumentale in de muziek hem aan trok. Dat deed deze musicus zo con sequent, zowel bij Mozart als bij Schumann, ja zelfs bij Debussy en Chopin, dat niemand meer durfde hopen, dat een dichterlyke geest vaardig over Mierowski zou worden. Doch ziet: om kwart na tien ge beurde het onverwachte. Als toegift speelde deze pianist namelyk de Wals in cis van Chopin, zo zonnig en zo lyrisch, zo fyn van nuances, aat men er alleen maar biy-verbaasd over kon zijn. Bij het afscheid gaf Mie rowski eindelijk datgene, waarnaar men een gehele avond had verlangd! .Wat dan nog verder te zeggen van dit concert? Bleef al het andere dus beneden de maat? Geenszins: Mie rowski slaagde er zeer wel in om zyn hoorders te boeien, maar toch ontbrak het poëtische, dat men toch bij een landgenoot van Chopin in de allereerste plaats denkt te vinden. Voelde Mierowski dit gemis ook? Zyn pedaalgebx-uik was in elk geval een beetje aan de drukke kant, by Bach zelfs hinderlijk. Hindei'lijk was soms ook het meèneux-iën, dat deze pianist schijnbaar niet kon nalaten. Voor het ovei'ige kon men met dit concert tevreden zijn. Alleen één vraag blijft nog: Wan neer zal het tikkende pedaal van de vleugel nu eens afdoende worden ge- repax-eerd? do K. plaatsen heeft hy zijn krachten in 's Ryks dienst gesteld: Heusden, Hoorn, Oosterwolde, Loenen, Oister- wyk, Kaatsheuvel en Tholen. Toen trouwde hy een Middelburgs meisje envestigde zich andermaal in de Zeeuwse hoofdstad, waar hy als ad junct-commies begon en waar hy nu reeds 28 jaar lang wei'kzaam is. Na de oorlog was hij in hoofdzaak be last met alles, wat met de monetaire maatregelen van de regeling samen hangt en nu legt hij zich speciaal toe op de Vermogensaanwasbelasting. Zijn gulden stelregel luidt: „Als ambtenaar ben je de arm van het fezag, maar je moet er voor waken, at de mens niet in de ambtenaar onder gaat; het dienstbetoon komt in de eerste plaats". Omdat hy in derdaad handelt naar dit beginsel, heeft dc hoer Hoek zich by allen, die met hem in contact komen (en dat zijn er velen!) bemind gemaakt. „Ik beken, dat ik niet bar enthou siast was, toen ik als 15-jarige hi dienst trad", zei hy ons tenslotte. „Maar het vak is my lief geworden, het heeft my 40 jaren een innige vol doening gegeven en ik verheug my er op. nog negen jaar mee te kun nen draaien!" (Advertentie) BEZOEK ORANJEBOOM BIER! UIT DE RECHTZAAL En twisten bij de vleet Als men de dossiers van alle in de loop der tijden door de Middelburgse Politierechter behandelde mishan delingszaken in het hart van de stad boven op elkaar zou leggen, zou de Lange Jan een tweelingbroer hebben gekregen. Want in Zeeland gaat het ai net zo als overal elders: er is al tijd wel ergens een man, die een an- dere man een slag meent te moeten toedienen of een dame, die haar buur vrouw haren uitrukt, er zyn altijd wel lieden, die het nuttig en nodig oordelen tafels, stoelen, soepteiTines, potplanten en biexTlesjes op het hoofd van hun naaste stuk te slaan. Men zou haast geneigd zyn ver- goeilykend te glimlachen over al de ze daden van agressie, wanneer men hen vei'geiykt met de afschuwwek kende concentratiekamp-methoden van de ontaarde vader, aie gisteren ter verantwoording werd geroepen. Deze man, de Vlissingse scheepsma ker M. J. B., heeft een zoontje, dat, zoals alle gezonde, levenslustige knaapjes van 7 jaar, wel eens ondeu gend is. Toen dat jochie enige tyd geleden weer kattekwaad had uitge haald, dwong zyn vader hem om zyn wandaden te bekennen doormet een brandende sigarettenpeuk brand- wondjes te maken op de blote borst van het kind. De scheepsmaker wérd hiervoor verooi'deeld tot f 40 boete of 20 dagen, een wel zeer milde straf van Vrouwe Justitia voor een der- geiyk heerschap. MET HONDENR1EM.... Jaloezie is een slechte raadgeefster, dat heeft mej. M. J. S. uit Vlissin gen ondei'vonden. Op een kwade dag ging zij mej. J. A. E. v. D. te lijf, omdat zij meende, dat deze omgang had met haar vroegere man. Zy ran selde deze dame af met een honden- riem en toonde hierover gisteren in het geheel geen bex-ouw. De Politie rechter veroordeelde haar tot 10 da gen eenzame opsluiting. Half Augustus werd in de Kerk straat in Vlissingen een pittige vecht- party gelevex-d, tydens welke een vis- koopman en diens zoon werden mis handeld door twee grondwerkers van de D.U.W., J. H. B. en P. B. uit Amersfoort. De klappen waren be paald x-aak, want de slachtoffers moesten zich onder dokter*behandfl« ling stellen. De officier van justitie vond dit toch wel heel ex-g en eiste tegen beide verdachten 6 weken, maar de rechter maakte er 10 dagen van. Vlissingen had echter nog meer vechtlustigen naar de rechtbank af gevaardigd. Tijdens een familietwist gaf de.opperman L. O. uit de Schel- destad zy'n zwager, de Pool F. B., enige klappen in het gezicht. Dit kostte hem f 25 of 10 dagen, waarna de Poolse scheepsbeschicter A. B., dia op zijn beurt een Vlissinger had mis handeld, een zelfde straf werd opge legd. EN BIERGLAS. De grondwerker P. S. uit West- kapelle werd veroordeeld tot 2 we ken (eis 6 weken) omdat lxy in een café aldaar één van dc bezoekers een bierglas naar het hoofd had ge gooid, waardoor deze diepe snijwon- den aan het gelaat opliep. S. vertel de gisteren, dat hy de worp had ge daan onder invloed van sterke drank. Dat had iedereen in de rechtzaal al geraden, maar het bleef een myste rie hoe de verdachte met vexiroe- beld oog toch nog zo goed had kun nen mikken. De los werkman M. J. B. uit Sou- bux'g had de schokkende bus tussen Vlissingen en Middelbux'g de juiste plaats gevonden om er eens lustig op los te slaan. Een medereiziger kreeg de klappen en bleef zitten met een gloeiend gelaat en een kapotte bril. Voor het eërste moet B. drie weken brommen, voor het laatste moet hy met zyn dubbeltjes over de brug ko men. De pakhuisknecht A. A. F. te Mid- delbux-g zondigde onlangs tegen de vex'kcex'sregiels, hetgeen bespeurd werd door een politieagent. Deze pakte de in één man verenigde „vier O's" by de kraag en gaf hem een te rechtwijzing. F. repliceerde daarop met een onwelluidende belediging, welke het bonboekje te voorschijn toverde. Hij weigerde evenwel zijn naam bekend te maken en gaf de agent, toen deze hem beetpakte om hem naar het bureau over te bren gen, een pats in het gezicht. Vier tientjes boete en 14 dagen voorwaar delijk met één jaar proeftyd, want een pats op een agentengezicht is te vens een klap op de konen van Justitia en daar komt ge zo maar niet van af!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2