Nederlands leger moet einde 1953 drie operationele divisies tellen JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Meer dan generaals alleen! Zeeuwse Almanak RODE KRUIS-AFGEVAARDIGDE MOCHT NIET NAAR AMBON Een gedwongen Huwelijk WOENSDAG 18 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 reeds meer dan één jaar dienen: bij verbindingsdienst en cavalerie bij marine en luchtstrijdkrachten kent men langere diensttijden. OEFENING EN LEGERING IN DUITSLAND Vaak hoort men de vraag stellen: zullen onze militairen in het buiten land worden gelegerd en geoefend? Men denkt dan in de eerste plaats aan West-Duitsland. In de trein spraken wij onlangs 'n militair, die vertelde, dat hij met zijn onderdeel binnenkort naar Duitsland zou worden overgeplaatst. Deze jon- feman schoot met spek. Voorlopig is aar nog geen sprake van. Wanneer men de jaarlijkse lichting, die thans 27.000 man telt, zou gaan vergroten, dan zou deze zaak inderdaad acuut worden. Want dan zou men oefenings- en legerruimte te kort komen. Het wil ons echter toeschijnen, dat voorlopig het Nederlandse leger nog in Nederland zal worden gekazer neerd en opgeleid. HET MATERIAAL Dat ons nieuwe leger met Ameri kaans materiaal zal worden uitge rust en dat daarom ook de Ameri kaanse organisatievorm werd geko zen, is bekend. Zeer interessant en zeer duidelijk is hetgeen minister Schokking hieromtrent in de Kamer heeft gezegd. Hij gaf te kennen, dat de regering niets zai nalaten om te zorgen, dat wij behoorlijk bewapende divisies krijgen, Letterlijk zei hij: „Wij willen op dit gebied geen apekool", en hjj herinnerde aan de Meidagen van 1940, toen men militairen op Duitse vliegtuigen liet schieten met mitrail leurs. die niet hoog genoeg reikten De les van Mei 1940 was een zeer dure les, die met bloed moest worden betaald. Het laat zich aanzien, dat wij, wanneer wij onverhoopt opnieuw ons grondgebied zouden moeten verdedi gen, in gunstiger conditie zullen ver keren, dan in die rampzalige Meida gen zowel wat ons eigen leger, 5. dat hg met zijn sterke handen brullend twee tralies beetpakte... deze opzij schoof zoals U en ik een gordijn opzij schuiven... Op hetzelfde ogenblik ontstond daardoor een gat in de tralies, groot genoeg om Jimmy Brown en alle andere Man door koe gedood. Een onderzoek van de politie heeft thans uitgeWezen, dat de 28-jarige Th. J-, wiens lijk Zaterdag in een weide te Qroesbeek werd gevonden met een diepe buikwonde, door een koe is aangevallen en gedood. De'man moet dix-ect zo ernstig gewond zijn, dat hij zijn fiets, die tegen een hek rtond, niet meer heeft kunnen berei ken. Phalartxisten mogen de Verenigde Staten binnen. Leden van de Spaanse Phalanxpar- t'j en van de partij van Peron in Ar gentinië kunnen inreisvisa voor de Voorlopig nog geen sprake van opleiding buiten onze grenzen. (Van een bijzondere medewerker) Het is een goedkoop grapje, dat helaas by velen altgd weer succes heeft, om te zeggen dat het Nederlandse leger veel officieren en vooral veel ge neraals telt, maar géén soldaten. De werkelijkheid ls wel heel anders, zo- jgs trouwens talloze dienstplichtigen de laatste weken aan den iyve hebben •rvaren. De werkeiykheld is, dat er op het ogenblik onder de wapenen zijn de lichtingen 1949-II en 1950-11, benevens de kaderoplelding van de lichting 1950-1, tezamen tellende ongeveer 80.000 man. Zy vormen de grondslag voor het nieuwe Nederlandse leger, dat in de komende jaren zal worden op gebouwd in het kader vap onze verplichtingen als mede-ondertekenaar van Westerse Unie en Noprd Atlantisch Pact. Als voorlopig einddoel heeft de re gering zich daarbij gesteld: aan het eind van 1951 de beschikking te heb ben over drie operationele divisies, met daarbij behorende pantserstrijd krachten en hulpwapens. Daartoe zal een beroep moeten worden gedaan op de uit Indonesië teruggekeerde, en thans gedemobiliseerde troepen, want met de jonge lichtingen alléén komt men er niet. Immers per jaar wordt uit de lichting gevormd ongeveer 2/3 divisie, eind 1951 zou men dus uit de lichting 1949 II, 1950 n. 1951 II, 1951 I en n divisie gevormd kunnen hebben. De aanvulling tot drie divisies zal geleverd moeten wor den door de uit Indonesië terugge keerde troepen. Over deze zaak is hier en daar nogal misverstand ont staan, waartoe enkele minder juiste dagbladberichten ongetwijfeld het hunne zullen hebben bijgedragen. HERHALINGSOEFENINGEN Wat is het geval? In de loop van het volgend jaar zullen de militairen van de 7 December divisie en van de 2e Divisie onder de wapenen komen voor eeri herhalingsoefening. Hoe lang deze zal duren, kan nog niet gezegd worden. Maar het zullen zeker géén vier dagen zijn, zoals dit jaar het ge val was. Eerder zal het een kwestie van weken dan van dagen zijn. Want deze overigens prima troepen moe ten worden omgeschakeld. Na een korte opleiding in Nederland hebben zij jaren dienst gedaan in Indonesië, en hoe! Maar thans gaat het om de verdediging van West-Europa en daarbij worden andere eisen ge steld. Herscholing dus, door middel van herhalingsoefeningen. Maar er is geen sprake van, zoals wij ergens hebben gelezen, dat de 7 Dec. Divisie en de 2e Divisie volgend jaar gemo biliseerd en onder de wapenen gehou den zullen worden. En wanneer de regering schrift, dat zy eind 1951 de beschikking wil heb ben over drie operationele divisies, J^j11 ad^°Pwanènen i Het in <3e zo zwaar geschonden Rotterdam herrijst; mooier dan ooit wordt de binnenstad van deze be- apen uit het apenhok te laten ontsnappen. De eerste, die dat merkte, was Meneer Knullemeier zelf, die met te berge rijzende haren achteruit deinsde en gillend op de vlucht sloeg. ÜnleW?1"®" j V^'oLe^de'we? op dê i binnenlandse veiligheid. zullen zyn, maar alleen, dat z\j, als zy daartoe door de internationale om standigheden werd genoopt, drie di visies zou kunnen mobiliseren. Na afloop van de herhalingsoefe ningen gaan dus de mannen van de vroegere Indië-divisies gewoon naar huis en ook de lichtingen zwaaien normaal af, na volbrachte diensttijd. Dit alles natuurlijk onder het voor behoud, dat zich geen nieuwe politieke verwikkelingen op internationaal ge bied gaan voordoen. Wij schreven daareven het woord diensttjjd neer. Ook daarvoor zullen vele lezers belangstelling hebben. Hoe lang zullen de "jongens van 1950-11 en volgende lichtingen moeten die nen? Officieel is aaaromtrent nog niets bekend. De minister heeft een flinke slag om de arm gehouden. Maar met de lichting 1949 II is het al zo gesteld, dat zy grotendeels 18 maanden, inplaats van een jaar, zal moeten dienen. En wg geloven, dat de dienstplichtigen van 1950 II en van de volgende lichtingen er verstandig aan zullen doen, rekening te houden met 'n diensttijd voor eerste oefening van 18 maanden. Wij merken daarbg nog op, dat veledienstplichtigen ZEEUWSE KNOPEN Eet is al weer een paar maanden geleden en ge zult het hele geval ver moedelijk vergeten hebben, maar de gebroeders de Ruiter, kleermakers in 's-Heer Arendskerke zaten verlegen om Zeeuwse knopen als zij Zeeuwse boerenkleding moesten maken of re pareren. Ze deden een beroep op de Almanakschrijver: Vraag alle Zeeuwse huismoeders eens om haar knopendoosjes na te kijken! En daar ligt nu een lange brief uit 's-Heer Arendskerke. Van de gebroe ders de Ruiter. „Monster zonder Waarde" staat er buiten op en dat houdt verband met een doos goede sigaretten, die in de brief gewikkeld zat. De geschreven inhoud is echter belangrijker. „Hier zijn de berichten van en over de resultaten van uw renzenalma- nakje in uw veelgelezen blad. Dat het veel gelezen wordt bewijst de uitkomst inzake de knopengeschie- denis. Er zijn van alle oorden van Zuid-Bevéland en Walcheren knopen binnen gekomen en dus mogen we niet mopperen, maar moeten we dankbaar zijn. En, edele heren, ter wijl u hier kennis van neemt, willen wij u graag nog even laten roken :n zeggen u tevens dank voor uw mede werkingMocht u op 's Heer Arends kerke komen, bezoek ons even, dan spreken en roken we nog eens". Aldus de brief. Dat het knopen- almanakje dit resultaat had, niemand verheugt er zich meer over dan wij. En wat het roken aangaat.... de re dactie ziet op het ogenblik blauw van de damp! ziet U links de Amsterdamse Bank, en rechts het Erasmushüis met er achter de Bijenkorf. Op het land vóór het Erasmushuis zal een nieuw modemagazijn van C. en A. worden gebouwd. Nederlands en Internationaal Comité deden tot dusver vergeefse pogingen. Tegenwerking uit Indonesië. Het Nederlandse Rode Kruis deelt ons o.m. het volgende mede: Gelet op de jongste ontwikkeling der gebeurtenissen'in de Zipd-Moluk- ken, acht het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis het gewenst kennis te geven van de stappen, die het heeft gedaan om te bevorderen, dat de destijds door de bevolking zo zeer benodigde goederen en medicij nen naar bedoelde eilanden zouden kunnen worden vervoerd. Reeds op 12 Mei 1950 werd door het hoofdbestuur naar aanleiding van een verzoek van dr. Nikijoeloew, verte genwoordiger van de Zuid-Molukken, om medicijnen en voedsel naar deze eilanden te sturen, daar hieraan drin gend behoefte bestond, besloten on. middellijk een vertegenwoordiger naar Genève te zenden om deze kwestie te behandelen, daar uitslui tend het internationale comité van het Rode Kruis in staat was interme diair te verlenen. Het hoofdbestuur zelf nam onmid- lijk maatregelen om, indien daadwer kelijke hulp mogelijk bleek, geen tijd verloren te doen gaan betreffende de aankoop der benodigde goederen en de verscheping daarvan. Ook werd onmiddellijk een crediet geopend. Bij voortduring werd aan Genève om na dere inlichtingen verzocht. Tenslotte werden op 10 Juni jJ. de eerste be richten ontvangen, die hoop gaven, dat een hulpverleningsactie mogelijk zou zijn. Intussen had zich het Neder landse Rode Kruis ook tot het In donesische Rode Kruis gewend met het verzoek haar steun in deze aan gelegenheid mede te willen verlenen. De president van het Indonesische Rode Kruis deelde toen mede, dat hem zojuist een afschrift had bereikt, afkomstig van de heer Mohammed Hatta, van een telegram gericht aan het internationale comité van het Ro de Kruis te. Genève, waarin tot uiting kwam, dat de regering der Ver. Sta ten van Indonesië niet kon instem men met een denkbeeld om dè eerder bedoelde hulp aan Ambon te verle nen, welke door het internationale co mité gedacht was uitsluitend te doen verlenen door het Indonesische Rode Kruis. In de hoop en veronderstelling, dat dit besluit van de Indonesische rege ring niet definitief zou zijn. werd we derom door het Nederlandse Rode Kruis een uitvoerig memorandum aan het internationale comitégezonden, waarbij de aandacht op de onbevredi gende ontwikkeling werd gevestigd. Mede als gevolg hiervan werd een speciale afgevaardigde namens de president van het internationale co mité naar Nederland gezonden, met wie alle mogelijkheden nogmaals wer den nagegaan en die ook een onder houd had met vertegenwoordigers dei- om thans rechtstreeks uit Zwitserland een gedelegeerde naar het eiland Am- bon te zenden. Daar het treffen van deze maatrege. Ien zoals b.v. de toestemming van dc regering van een der naburige landen, enige tijd zou vergen, stelde de voor zitter van het Australische Rode Kruis, die deze tijd in Genève vertoef de en die alle medewerking ten aan zien van de hulpverlening aan Ambon toezegde, voor, dat niet een nieuwe gedelegeerde, die zich nog niet had kunnen inwerken naar Ambon zou gaan, maar dat de gedelegeerde, die thans met het vaartuig de reis naar de Zuid-Molukken had aanvaard, on middellijk by terugkomst alles gereed zoi* vinden om via Australië naar Ambon te vertrekken. Nog voor dat dit laatste plan tot uitvoering kon ko- Eerste Meteor-straaljager aan Ned. Luchtmacht overgedragen. Dinsdagmiddag is door de Fokker- iabrigken de eerste der hier gebouw de Meteor-straaljagers aan de Neder landse luchtmacht overgedragen. Er zijn reeds tien van deze straaljagers aan België afgeleverd. Zoals bekend wordt bij Fokker een grote serie van deze toestellen gebouwd, alle bestemd voor de verdediging van de Westerse Unie. Ir. P. C. J. Vos, lid van de directie, gaf een overzicht van de activiteit van de Fokkerfabrieken óp dit ogen blik. Behalve de 300 straaljagers, worden nog 25 Seafury-deklandings- vliegtuigen voor onze marine ge bouwd en verder een groot aantal les- vliegtuigen (type S 11) voor binnen- en ouitenland. Garage met zelfbediening. In de Verenigde Staten be staat thans een garage, waar de klanten zelf hun auto-kunnen repare ren. Een automobilist kan hier een werkplaats en gereedschappen per uur of per dag huren en tegen de normale marktprijs de nodige reser ve-onderdelen kopen. Deze merkwaardige garage bevindt zich in Los Angeles. Bekwame mon teurs onderzoeken wat er aan de auto mankeert, vertellen de klant hoe het euvel verholpen kan worden en stellen hem of haar een handlei ding ter hand waarin de nodige wen ken gegeven worden. Van tijd tot tijd komen deze monteurs eens kijken hoever de klant gevorderd is en ge ven nuttige aanwijzingen. De eigenaar is ervan overtuigd, dat het zelf repareren en reviseren van auto's en motoren in de Vei-enigde Staten tenslotte een evengroot succes zal blijken te zijn als de zelfbediening in sommige wasserijen. „Het Lam Gods" wordt gerestaureerd Het beroemde drieluik „Het Lam Gods" van Huibrecht en Jan van Eyck, dat zich sedert 1432 in de Joost Vijdtkapel van de St. Baafs- kathedraal te Gent bevindt, is naar Brussel overgebracht, teneinde te worden gerestaureerd. Zoals bekend werd het kunstwerk tijdens de oorlog in het kasteel van Hendrik IV te Pau in Frankrijk overgebracht, waar de Duitsers het in 1942 in beslag namen. Het drie luik werd toen ondergebracht in de zoutmanen van Al-Ausseen. Door het lange verblijf in deze zoutmgnen heeft het schilderij veel te lijden ge had. Op sommige plaatsen is de vernis laag verdwenen, terwijl op andere plaatsen het onderliggende hout is gespleten. De bewerking die het drieluik zal ondergaan wordt de conservatiebe handeling genoemd. Eerst wordt de achterzijde van het schilderij met olie doordrenkt, teneinde de verflaag te beschermen tegen de inwerkingen van vocht en temperatuurschomme lingen. Vervolgens worden de losko mende verfdeeltjes gefixeerd en wordt de oude. verharde en ondoor- Zuid-Molukken Als eevolg van dit men- begon dc bezetting van het zichtige vernislaag verwgderd, ten- z-uia-Molukken. Als gevolg van au Amhnn Hnnr do iroenpn van dp slotte wordt een nieuwe vernislaag laatste contact vertrokken kort hierop enige Ambonezen, benevens een ge machtigde van dr. Nikijoeloew. naar Genève om daar ook hunnerzijds hun visie te geven. GEDELEGEERDE NAAR AMBON? Het Internationale Comité van het Rode Kruis, wegen zoekend om in ieder geval tot een oplossing te gera ken, wendde zich begin Augustus tot de regering der R.I. met het dringend verzoek om in elk geval zijn gedele geerde in Indonesië toe te staan op korte termijn naar Ambon te vertrek ken, terwijl het zich bij weigering of bij uitblijven van enig antwoord, het recht voorbehield om desnoods recht streeks een gedelegeerde uit Genève naar dit eiland te doen vertrekken. Kort daarop werd de mededeling ontvangen, dat de gedelegeerde van het Internationale Comité van het Rode Kruis tezamen met de waarne mend voorzitter van het Indonesische Rode Kruis per schip Ambon zou be zoeken om de hulverleningsactie ter hand te nemen. Eind Augustus, toen de gedelegeer de met dit schip zou vertrekken, bleek hem dat dit vaartuig wel Boeroe en Ceram, maar niet Ambon zou aan doen, naar aanleiding waarvan het in. ternationale comité maatregelen nam Hst ging er Spaans toe. De eerste klassewedstrijd tussen Celta en Atletico Ma drid werd 10 minuten vóór het einde, toen Atletico met 2—0 leidde, gestaakt. De scheids rechter ging tot die maatregel over, toen het publiek, dat- al luidkeels tegen zijn leiding ge protesteerd had, met stenen ging gooien. Onder bescherming van de politie moest de scheidsrechter ijlings het veld verlaten. .J eiland Ambon door de troepen van de slotte wordt een nieuwe vernislaag regering der R.I. i aangebracht, die aan de verf weer Nadere publicaties zullen volgen zo haar oorspronkelijke diepte en glans spoedig dit mogelijk zijn zal. zal geven, Het Wereldgebeuren Frankrijks positie in Indo-China Gedurende de laatste dagen heb ben de Fransen steeds moeten te rugtrekken in de grensgebieden van Indo China en China. Na een suc cesvolle opmars en verovering van de rebellen-hoofdstad, Thain-Guyen, enkele weken geleden, is toen plotse ling de grote slag bij That Khe en Dong Klie gevallen, een slag van enkele dagen, waarbij aan beide zg- den grote verliezen zijn geleden. De slagen werden door de Franse troe pen verloren. En thans heeft men 't grensgebied zo goed als geheel moe ten prijsgeven. Ook de veroverde re- bellenstad. Men trekt nog steeds te rug op Zuidelijke bases. Hierdoor echter wordt de toestand steeds ern stiger, want thans kan de Vietminh alle wapenhulp ontvangen van haar Chinese communistische vrienden: er is geen grenscontröle meer. Guy Mollet, de secretaris-generaal van de Franse socialistische partij, heeft dezer dagen in een rede de toe stand vrij somber geschetst. Hij heeft verklaard, dat het onwaar schijnlijk scheen, dat Frankrijk in staat zou zgn de Vietminh alleen te verslaan. Mao Tse-toeng zou volgens hem niet dezelfde denkbeelden te genover Indo-China koesteren. Bovendien zou de Sovjet-Unie na de tegenslag in Korea zich wellicht willen revancheren. Met deze moge lijkheden diende volgens Mollet ter dege rekening gehouden te worden. Hij vroeg zich af, of Frankrijk op snelle en voldoende steun van buiten af zou kunnen rekenen als het niet in staat zou zgn de toestand in In do China meester te worden. In dit geval zou Frankrgk „een internatio nale oplossing voor een internatio naal vraagstuk" moeten overwegen. Het scheen Mollet niet waarschijn lijk toe, dat er oorlog zou kunnen ontstaan uit de tegenstelling tussen de V.S. en de Sovjet-Unie. Hij vrees de daarentegen dat het bestaan van een machtig gewapend Duitsland en de herleving van het militarisme ,,'n ernstig gevaar voor een conflict" zou inhouden. Indonesië zal uitlevering van Westerling vragen. De procureur-generaal van Indone sië heeft aan het Chinese blad „Keng Po" medegedeeld, dat de Indonesische regering België om uitlevering van Westerling zal verzoeken. Het wach ten is op de vestiging van de Indo nesische vertegenwoordiging te Brus sel. De zaak zal op diplomatiek ni veau behandeld worden. Amerikaanse troepen in Berlijn worden versterkt. De afzonderlijke Amerikaanse ba taljons te Berlgn zullen worden ge organiseerd en versterkt tot een in- fanterie-regiment om de gevechts kracht van de Amerikaanse troepen in deze stad te vergroten, zo heeft kolonel Daniël, commandant van het militaire district Berlgn, Zaterdag j meegedeeld. door: Mary Burchell 58 „Ook niet voor je eigen dochter?" Terese schudde lachend haar hoofd. „Ik weet zeker van wel". „Het verheugt me, dat je zoveel vertrouwen hebt in mijn edelmoedi ge impulsen", zei hij. „Maar daar ik nooit een dochter gehad heb, weet ik ook niet, of ze me ooit zo ver zou krijgen". „Jullie harde, geslaagde zakenmen sen zijn anders meestal toegeeflijke ouders", zei Teresa terzake kundig. „Ik ben er zeker van, dat jy daar ook toe zou horen". Hij zag haar schalks aan en zei droogjes „Dat zullen we dienen af te wach ten". En toen eerst drong de betekenis van haar gekscherende opmerkingen door tot Teresa. Ze voelde het bloed naar haar wangen stggen en ze werd sprakeloos. Zelfs in het vuurschgnsel moest hg kunnen zien, hoe ze bloos de dacht ze en hoewel ze zichzelf dwaas en preuts schold, het lukte haar niet dit blozen te bedwingen. Ze had niet kunnen veronderstel len ooit zo dankbaar te zullen zgn bij het horen van Jessica Burdern's stem. Maar toen ze haar:aanstaande schoonmoeder buiten de deur met een dienstmeisje hoorde spreken, had ze naar haar toe kunnen snellen Burdern binnen en merkte op: „We moesten hier maar theedrin ken, dacht ik; het is hier gezelliger dan in de zitkamer". „Ja, laten we dat doen", zei Tere sa zacht. En tegen de tgd, dat de thee ge bracht was, en de lichten waren aan gestoken, had ze zich weer geheel hersteld en durfde zelfs te hopen, dat ze er minder verward had uitge zien dan ze zich gevoeld had. „Teresa en ik gaan er de volgende week op uit, om haar familie te be zoeken", zei Elliott nonchalant te gen zijn moeder. „Deze week schikt het mevromy Vay... Hoe heet je moeder, Teresa? Het is natuurlgk niet meer Vaylon". „Nee, zg heet Forrester", zei Te resa, in weerwil van zichzelf glim lachend bg de 'gedachte, dat de man met wie ze ging trouwen zelfs van een gewone bgkomstigheid als de naam van haar moeder, niet op de hoogte was. „De volgende week?" vroeg Clara. „Dat is nogal dicht op de trouwdag, hé?" „Dat hindert niets", zei Elliott koel. „Des te minder tgd voor haar om me af te keuren". „O, Elliott!" Teresa's stem klonk ^erlgk ontdaan, „zy keurt je in prin- en haar van opluchting kunnen om- j cipe al goed. Dat kan je uit haar heizen. brief toch lezen". Onbewust van de vurige gevoelens Elliott lachte en streelde onver die ze teweeg bracht, kwam mevrouw I wacht Teresa's mooie, blonde haar. „Uit haar brief las ik, dat wie ook tot voorzichtigheid en wantrouwen zou mogen aansporen, het zeker niet je moeder is die dat doet", zei hij wat afgemeten. „Maar dat zou me wel eens een schuldig gevoel kunnen geven". „Ell, hoe kan je zulke nonsens zeggen!" riep Clara ongeduldig uit. Maar Teresa keek hem aan en zei ernstig: „Je hoeft je niet schuldig te voe len. Ik weet wat ik doe". „Werkelgk?" Hij nam haar ge zicht tussen zgn handen en zag haaf op diezelfde licht-bezorgde wijze aa® als tevoren. „Ik ben er niet zekaf van". Toen leek zijn ernstige stemming te vervluchtigen. Hg kuste haar snel en liet haar los. En mevrouw Bur dern leidde het gesprek energiek in meer practische banen, vragend: „Hebben jullie tweeën nu definitief je trouwdag vastgesteld? Aangezien jullie de regeling helemaal in eigen hand neemt" een licht verwijt viel in haar koele stem te bespeuren „en men dus waarlijk niet weet, wat jullie van plan zgn". „We waren nog niet verder geko men, dan een onbepaald „binnen drie weken", zei Teresa. „Laten we het op een Vrijdag stel len... tenzg je bijgelovig bent, Tere sa?" „Bggelovig ben ik niet", zei Te resa, overtuigd dat deze verbintenis al zoveel complicaties meebracht, dat ze zich ook nog niet met de vraag over bggelovigheid wilde kwellen. „Vrijdag is voor mij een makke- lgke dag, om me van de Gieterij los te maken voor- een korte huwelgks- reis". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5