PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Truman vraagt de Sow jet-Unie bewijzen van vredesgezindheid DE BILT Doeltreffende weerstand van Noordkoreanen spoedig gebroken Kantlijn MAXIMUMSNELHEID-BEPALINGEN WORDEN AFGESCHAFT Vandaag NAUND0RFF ZOU L0DEWIJK XVII GEWEEST KUNNEN ZIJN JUISTE BODEMGESTELDHEID VOOR DE FRUITTEELT 193e Jaargang - No.245 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie- F. van de Velde en F- B den Boer. Ad3 W de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintyn. PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 18 Oct. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUssi'ngen Walstr 5860, tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63, tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr Maurltsstr 12. tel 102; Terneuzen: Bro uwerfjstr 2; Zierikzee N Bogardstr C 160. teL 28 V.S. zullen zich vastbesloten tegen agressie weren President Tmman heeft in een radiorede tot het Amerikaanse volk me degedeeld, dat de Noord-Koreanen spoedig niet meer in staat zullen zyn doeltreffend weerstand te bieden aan de troepen der V.N. De president deed verder een beroep op Rusland om „concrete en posi tieve bewijzen te geven van haar voornemen voor de vrede te werken". In het bijzonder noemde hij vier dingen, die de Sowjet-Unie kon dóen als zij wilde betvijzen, dat zij wer kelijk de vrede wil: 1 Handelen overeenkomstig de be ginselen van het Handvest der Ver Naties. 2 Zich voegèn bij de andere leden der Ver. Naties door een beroep te doen op de Noord-Koreanen om de wapenen onmiddellijk neer te leg gen. 3 Het ijzeren gordijn optrekken en vrije uitwisseling van inlichtingen en gedachten mogelijk maken en 4 Deelnemen aan de pogingen van de Ver. Naties om een uitvoerbaar stelsel van collectieve veiligheid te vestigen, waardoor „het mogelijk zou worden de atoombom buiten de wet te stellen en alle andere wapenen en strijdkrachten ingrijpend te vermin deren en aan internationale regelen te onderwerpen". De president voegde hieraan toe: „Zolang de Sowjet-Unie dit niet doet, zolang zij geen werkelijke bewijzen van haar vredelievende bedoelingen geeft, zijn wij vastbesloten de gemeen schappelijke verdedigingskracht van de vrije wereld op te bouwen". „Geen land ter wereld, dat werke lijk vrede wil, heeft echter enige re den de Verenigde Staten te vrezen". Truman verklaarde, dat „de Sow- De opvolger van minister Schok- lcing, de heer s' Jacob, is zijn ministeriële carrière begonnen met een opvallende verklaring. Hij deelde mede, dat zonder inkrimping van onze vloot het ondenkbaar zal zijn, de marine te verbeteren in het zelfde tempo als voor leger en lucht macht geldt. Men kan hier uit lezen, dat de be slissing reeds gevallen is en dat Ne derland heeft toegegeven aan ver langens van zijn partners in het At lantische Pact. Een kleine vloot dus, of helemaal geen. Een sterk leger en een sterke luchtmacht. Met die sterke luchtmacht kan men vrede hebben. De jongste oorlog heeft genoegzaam bewezen, dat een vloot tegen een zeer sterke lucht macht weerloos is. Maar zonder vloot kan geen staat met watergren- zen zich verdedigen en het zou dan ook strijdig zijn met de Nederlandse belangen, als men de verdediging te water zou wensen over te laten aan Engeland en Amerika. Bovendien echter speelt in het ge val Nederland de natuurlijke geaard heid van ons volk een rol. Nederland is, wij herhalen het, geen soldaten- staat, het is een zeevarende natie. Daarom mag verwacht worden, dat minister s' Jacob zijn mededeling met spoed nader preciseert. Het Mijlpaal-drama duurt voort. Nu heeft de Arnhemse gemeen teraad zich met het geval be moeid en de eis gesteld, dat het rrjk het tekort voor het grootste deel zal dragen, omdat het publiek wat het door de regering voorgezet kreeg nu eenmaal niet bleek te lusten. Wat er uiteindelijk voor Arnhem uit de bus zal komen vermag nie mand te voorspellen. Maar wie een tentoonstelling organiseert, moet zich terdege rekenschap geven van het feit, dat ook een tentoonstelling maken vakwerk is en dat vakmensen niet dik gezaaid liggen. Rotterdam verzekerde zich de medewerking van een der knapste koppen, die er schui len onder de Nederlandse expositie organisators. Daardoor werd Ahoy een succes. Met het voorbeeld voor ogen van Arnhem e. van Rotterdam, mag Zeeland voor zijn in 1953 te houden tentoonstelling zich wel tijdig verzekeren van de medewerking van wat in ambtelijke kringen tegenwoor dig een „topfiguur" heet. Een pluim voor onze bakkers, krui deniers en andere leveranciers van levensmiddelen, een veeg uit de pan voor de textielbranche! Zij komen niet uit onze koker, maar uit die van de Economische en de Crisiscontröledienst. Vijfhonderd inspecties op 7 September bobben uitgewezen, dat de levensmiddelen handelaren zich uitstekend hebben gedragen en hun prijzen niet meer dan strikt noodzakelijk was verhoog den. Wol, breikatoen en huishoud- textiel echter hadden onredelijk hoge winkelprijzen. Met name werd door de controlerende ambtenaren aan stoot genomen aan het feit, dat door bedrijven grote winstmarges werden berekend, terwijl de fabrieken de magazijnen nog vol hadden liggen met goedkope voorraden. Laat ons niet alle schuld op de textielfabrikanten werpen. Als ons volk eens wat minder gehamsterd had, zouden dan de prgzen niet lager zijn gebleven? jet-Unie en haar koloniale satellie ten door haar reusachtige legers zo wel in Europa als in Azië een voort durende bedreiging van de vrede vor men. „De vrije landen moeten ech ter kracht tegenover kracht stellen", zo zeide hy.'Dit was niet de taak van de Ver. Staten alleen, doch voor alle vrije landen tezamen. GEEN KEUZE. Amerika „gaat voor in dodelijke ernst" met de opbouw van zijn eigen verdediging niet omdat het dit wenst, maar „omdat de Sowjet-Russi- sche politiek ons geen andere keu ze laat", aldus Truman. Hij gaf uiting aan de vastbesloten heid van de Ver. Staten om agressie te weerstaan. „Wij zgn ons bewust van de gevaren, waarvoor wij staan", zo zeide hg. „Wij zullen ons erop voorbereiden om deze gevaren het hoofd te bieden. Laat geen agressor ons op dit punt misverstaan". „Wij hechten waarde aan onze on afhankelijkheid en zullen alles ge ven, wat wij bezitten, om haar te be houden". Wisjinsky, Malik en Foster Dulles bijeen Gesprek xan 50 minuten Vooraf gaande aan een normale bij eenkomst van de poütieke commissie der Ver. Naties hebben Wisjinski, Malik en de raadgever van minister Acheson, Fos ter DuUes, gedurende vijfUg minuten in besloten kring beraadslaagd. De drie diplomaten hebben gespro ken over de sterft uiteenlopende ge zichtspunten der democratische en volksdemocratische staten over het vraagstuk van het verlenen van gro tere bevoegdheid aan de algemene vergadering der Ver. Naties, om bij een aanvalsdaad te kunnen optreden. Verder werd gesproken over het Sowjet-Russische voorstel voor een bijeenkomst van vertegenwoordigers der „Grote Vijf", namelijk Engeland, de Ver. Staten, Frankrijk, de Sowjet- Unie en China, welke ten doel zou moeten hebben te pogen de bestaan de geschillen uit de weg te ruimen. Aan minister Wisjinski werd, na afloop van de bijeenkomst, de vraag gesteld of ook gesproken was over het sluiten van een vredesverdrag met Japan. Wisjinski antwoordde via zgn tolk: „Ik heb niet te maken met het sluiten van een vredesverdrag met Japan. Ik moet mij op het ogen blik reeds met teveel andere zaken bezig houden". MOTORRIJTUIGEN KRIJGEN ANDERE KENTEKENS De maximumsnelheid van 40 km per uur In de bebouwde kom en 80 km per uur daarbuiten behoeft door het gemotoriseerde verkeer niet langer in acht genome^ te worden. Dit is bepaald in het nieuwe wegen verkeersreglement, dat gisteren in het Staatsblad is gepubliceerd. De grondgedachte van de verkeerswetgeving is, dat men het verkeer niet in gevaar mag brengen. Langzaam rydende kan men echter ook gevaar op leveren. Gemeentebesturen kunnen voor bepaalde gevallen een maximum snelheid van 15 km per uur vaststellen. Fietsers mogen voortaan volwassene meenemen Het nieuwe reglement verbiedt het toeteren. Er mag alleen van een autohoorn gebruik worden gemaakt, wanneer dreigend gevaar voor een andere weggebruiker niet op andere wijze is af te wenden. Buiten de be bouwde kom mag alleen getoeterd worden wanneer men een ander wil inhalen. Trams zullen voortaan rich tingaanwijzers moeten bezitten. Het aantal soorten rijbewijzen zal uit vijf stuks bestaan, tegen drie tot dusverre. Rijbewijs A zal gelden voor motorrijtuigen met of zonder zijspan en voor driewielers, lichter dan 400 kg; B-E voor personenauto's, die ten hoogste 8 personen (buiten de be stuurder) kunnen vervoeren en voor vrachtauto's tot 3500 kg; C-E voor zwaardere vrachtauto's; D-E voor autobussen en F voor invalidenwa gentjes. De bestuurder van een land- bouwtractor heeft geen rijbewijs no dig. In eerste instantie zal voortaan geen medische keuring meer zijn ver eist. Geestelijke kwaliteiten worden belangrijker geacht dan lichamelijke. OUDE NUMMERBORDEN EXIT Er zullen kentekenbew^zen voor motorrijtuigen worden ingesteld. Dit geschiedt om de „levensloop" van de auto te volgen, ze treden in de plaats van de borden met provin- cieletter en nummer en worden aan gebracht op een blauw bord. Het kenteken zal bestaan uit een groep van twee letters en een nummer, be staande uit twee groepen van twee cijfers. De gemeenten wordt de verplichting opgelegd aan de toeganswegen blau- de borden te plaatsen met aan de is het 100 jaar geleden, dat de Franse componist Fran cis Thomé werd geboren: is het 150 jaar geleden, dat de Engelse dichter, toneel schrijver en staatsman Henry Taylor werd geboren. Benzine wordt weer duurder. Met ingang van 18 October zal in verband met de stijging der wereld marktprijzen en van die der zee vrachten de benzineprijs in ons land verhoogd worden met 1.2 cent per liter. De prijzen in de 5 zónes waar Neder!.-in dit verband in verdeeld is, worden dus nu: zone 1 36.30 per 100 liter, zóne 2 36.40, zóne 3 36.50, zóne 4 36.60 en zóne 5 36.70. Zeeland is in de vierde zóne inge deeld. voorzijde de naam der gemeente en aan de achterzijde het aantal kilo meters tot de volgende gemeente. Bromfietsen mogen niet worden bestuurd door personen beneden 16 jaar en mogen niet worden gebruikt op rijwielpaden, die langs zandwegen lopen door bos en hei. Zij worden ge lijkgesteld met rijwielen. Fietsers mogen voortaan aan de hand een hond, een paard of een ander dier meevoeren. In het vervolg mag een rijwielbe stuurders ook een volwassene meene men op zgn fiets. By plaatselijke strafverordening kan dit echter wor den verboden. Zjj kunnen dus een uniforme regeling op dit gebied ver storen. Slag om Pjongjang begonnen Britse en Zuld-Koreaanse voorhoeden zijn Woensdagochtend vroeg de buiten ste verdedigingslinie van de Noord-Ko- reaanse hoofdstad, Pjongjang, binnenge drongen. De slag is hiermee begonnen. De Chinese regering heeft het in ternationale Rode Kruis te Monte Carlo Dinsdag verzocht de Verenig de Naties telegrafisch te vragen „on middellijk stappen te nemen om te verhinderen dat de Amerikaanse avonturiers nieuwe aanvalsdaden be gaan en oorzaak worden van de grootste ramp in de geschiedenis der mensheid". De twee Amerikaanse mijnenve gers „Pirate" en „Pledge" zijn voor de Noord-Koreaanse Oostkust ter hoogte van Wonsan op mijnen gelo pen, en gezonken. Een lid van de be manningen kwam om het leven en elf worden vermist. Beide schepen zonken op 12 Octo ber, doch het bericht is pas Dinsdag door het Amerikaanse departement van marine bekend gemaakt. Ernstige waarschuwing aan koning Faroek Oppositiepartijen: „Het geduld van het yolk is ten einde" Leiders der Egyptische oppositie- partyen hebben in het paleis te Caïro een voor koölng Faroek be stemde gezamenlijke verklaring overhandigd, waarin zy onder meer te kennen geven dat „het geduld van het Egyptische volk ten einde is en een nationale opstand dreigt, welke niet slechts de onrechtvaardig en zou vernietigen, doch die het land tevens in een finantieel, politiek en moreel bankroet zou storten". In de verklaring wordt verder ge zegd, dit „slechte raadgevers zich bij het hof hebben weten in te dringen, waarvan er sommigen zelfs worden verdacht betrokken te zijn in het schandaal, waarvan ons heldhaftige leger het nadeel heeft ondervonden". De oppositie is van mening, dat „de justiti-ï thans niet in staat is functionarissen van het hof voor hun verkeerde dadenaansprakelijk te stel len", waaraan zij toevoegt dat „de mening overheerst dat, sinds het uit vaardigen van koninklijke decreten, het bewind op parlementaire basis in de practyk niet meer bestaat". Minister s'Jacob naar Generaal Kruis en Jhr. van Starkenborgfi wonen Atlantische conferentie bi] Naar wy vernemen zal de minister van oorlog en van marine, mr. H. L. s' Jacob, zich op 28 dezer naar Wash ington begeven, teneinde deel te ne men aan de conferentie van defensie ministers van landen, aangesloten by het Atlantisch Pact. Generaal mr. A. J. Kruis, voorzit ter van de verenigde chefs van sta ven, vertrekt reeds Donderdag a.s. naar Washington. Ook zal genoemde conferentie worden bijgewoond door jhr. mr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, ambassadeur in speciale missie te Londen voor het permanent overleg in het kader van het Atlan tisch Pact. Dp tijd van zwemmen en zonnebaden en het zalig nietsdoen in gemakke lijke rieten stoeltjes is nu definitief voorby. Een half jaar zijn wij van deze genoegens verstoken: een half jaar waarin wy op z'n hoogst met dikke jassen aan tegen de wind in tornend langs de woelige zee zullen stappen. Erger dan voor ons is het afscheid van het seizoen voor de strandpachters. Zij slepen hun stoelen weer de boulevards op, waar kar ren af en aan rUden om de rieten zitjes naar de winter-opslagplaatsen te brengen. Onderzoek van skelet door dr. Hulst heeft niets bewezen: negatief noch positief Verkregen gegevens toch van groot belang Het rapport van het onderzoek, dat door de bekende politie-deskundige, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, werd ingesteld naar de inhoud van de graf kist van Naundorf, die onlangs te Delft werd opgegraven, is thans be kend gemaakt. Zoals bekend beweerde deze Naun dorf niemand minder dan de tijdens de Franse revolutie verdwenen Dau- 27 doden bij vliegtuigongeval in Engeland Een Dakota van de „British Euro pean Airways" "'mét 23 passagiers en een bemanning van 5 man aan boord is Dinsdag ten Noorden van Londen omlaag gestort en in brand gevlogen. Slechts één der inzitten den heeft de ramp overleefd. Twee „Vampire"-jagers van de Britse luchtmacht zgn met elkander in botsing gekomen en omlaag ge stort. Beide bestuurders kwamen om het leven. Het brandende wrak van één der toestellen kwam op slechts tien meter afstand van een dorps school neer. Geen der kinderen be kwam echter letsel. Fokker droeg Meteors over Ten. overstaan van de nieuwe minis ter van Oorlog en Marine, mr. 11. J. s'Jacob en talrijke Nederlandse en Belgische burgerlijke en militaire au toriteiten heeft de directie van de Fokker-vliegtuigfabriek. Dinsdag op Schiphol de eerste Gloster-meteor- straaljager aan de Nederlandse rege ring en de elfde aan de Belgische overgedragen. phin, die zich Lodewijk XVII mocht noemen, te zijn. Zgn nakomelingen zouden hieraan rechten op de Franse troon ontlenen. Het thans Ingestelde onderzoek heeft weliswaar geen enkel positief bewys voor deze veronderstellingen opgeleverd, maar ook het tegendeel niet aangetoond. De bestudering van de schedel zou hebben aangetoond, dat deze inder daad een vorm heeft, welke men ook op portretten van de Dauphin aan treft, althans wanneer men het leef tijdsverschil in aanmerking neemt. Aan het schouderblad is een bescha diging aangetroffen, welke wellicht tijdens het leven is ontstaan, waar schijnlijk doordat een splinter met scherp voorwerp is afgesneden of af gestoten. Van belang is ook de conclusie van dr. Hulst ten aanzien van de leeftijd op het moment van het overlijden; bij taxeert deze op ongeveer zestig, doch in "geen geval zeventig jaar. Als Naundorf inderdaad was, wie hg be weerde te zijn, dan zou hij in 1785 zijn geboren en in 1845 gestorven, het geen klopt met de conclusie van dr. Hulst. Sporen van arsenicumvergiftiging werden echter niet aangetroffen. TOCH VAN GROOT BELANG. De heer Carel Begeer, die reeds tien jaar met dit onderzoek doende ls, meende, dat de door het jongste onderzoek verkregen gegevens van groot belang zyn, zowel voor de be wijsvoering met betrekking tot de identiteit Louis XVIINaundorf, als voor de geschiedenis der cause. Proefschrift ir. G. de Bakker Onderzoek in Bevelandse polders In de Landbouwhogeschool te Wageningen zal Vrydag a.s. de oud-ryks- tuinbouweonsulent- voor Zeeland en West N. Brabant, ir. G. de Bakker, de doctorsbul ontvangen op een proefschrift, waarvoor hij een zeer diepgaan de studie maakte van de bodemgesteldheid in enkele Zuid Bevelandse pol ders. De schat van gegevens in dit bijna 200 pagina's tellende boek werk, zal ongetwijfeld een ryke bron vormen voor net verkrygen van een beter inzicht in de bodemgesteldheid van deze polders en hun geschikt heid voor de fruitteelt. werd op verzoek van Landbouwher- stel een bodemkartering verricht in de Kruiningerpolder, de Hoedekens- kerkepolder. de Reïgersbergsepolder en de Yersekse Moer. Nadat deze werkzaamheden vol tooid waren, zette ir. de Bakker de kartering in de fruitgebieden in '46 weer voort. De werkzaamheden in 't veld werden in 1947 afgesloten. Bij de opzet van het onderzoek is er naar gestreefd een antwoord te krij- fen op de vragen: Welke typen gron- en worden er aangetroffen in „de Breede Watering" bewesten Yerseke, de Kruiningerpolder. de Reigersberg sepolder, de Stroodorpepolder en hoe kunnen deze het beste worden geka rakteriseerd. Voorts hoe het gesteld is met de regionale verbreiding van de beschreven bodemgesteldheid in deze polders en hoe kan deze worden fekarteerd. En in welke mate zijn e beschreven bodemtypen geschikt voor de fruitteelt en welke byzondere geschiktheid bezitten deze gronden voor de onderscheidene fruitsoorten, -rassen en onderstammen. DE BODEMGESTELDHEID In zijn inleiding merkt ir. de Bakker op, dat hij tot het opzetten van dit onderzoek naar de bodemge steldheid van enkele Zeeuwse pol ders kwam, doordat hem bij zijn werk als rijkstuïnbouwconsulent her haaldelijk bleek, dat de bodem een zeer grote invloed op de fruitteelt heeft. Grote verschillen in groei kracht, vruchtbaarheid, vatbaarheid voor ziekten, bewaarheid enz. doen zich voor onder omstandigheden, waarbij kan worden vermoed dat de bodem een belangrijke invloed heeft. De exacte kennis hieromtrent bleek zeer gering te zijn. In Zeeland is voor de fruitteelt vooral waterbeheer sing zeer belangrijk. Veel gronden lyden meer of minder aan waterte kort, andere daarentegen aan water overlast. Voor het geven van advie zen op allerlei gebied leek hem daar om meer kennis van de bodemge steldheid in zijn ambtsgebied onont beerlijk. In 1943 nam hij kennis van de resultaten van een bodemkarte ring in de Bommelerwaard. De werk wijze kwam hem zeer vruchtbaar voor, zodat ir de Bakker besloot te trachten deze toe te passen op de fruitteeltgronden in Zeeland. In 1944 werd begonnen met 'n onder zoek in de polder „De Breede Wate ring bewesten Yerseke" in de omge ving van Biezelinge. Na de bevrijding In de conclusies van het onderzoek naar de bodemgesteldheid maakt ir. de Bakker o.m. de gevolgtrekking dat voor cultuurtechnische werken veel gegevens omtrent de bodemge steldheid verkregen kunnen worden door 'n bodemkartering. De grootste problemen in Zeeland doen zich voor in de Oudeland-polders. Er zal moe ten worden gestreefd naar meerdere peilen binnen één waterschap of pol der. Voor de verwezenlijking hier van zal vooraf een studie moeten worden verricht van sde doorlatend- heid van de bodemtypen en van de ondergrondse waterbeweging van kreek- naar poelgrond. Egalisatie van de gemoerde weilanden is naar het inzicht van ir. de Bakker alleen verantwoord in de gevallen die overigens vrij veel voorkomen dat behalve poelgronden ook de roes tige kreekgrond aanwezig is op het te egaliseren perceel. De oppervlakte hiervan moet van die aard zyn, dat voldoende zavel uit de ondergrond beschikbaar kan komen om de lage plekken op te hogen. Is dit niet het geval of bevindt zich het veen zeer hoog. dan zal men weinig heil van egalisatie moeten verwachten. Het groce voordeel van egalisatie is gelegen in een meer gelijkmatige grasmat en een betere mogelijkheid om de detailontwate ring in orde te brengen. Om hier echter volledig van te profiteren, zal de egalisatie moeten worden gevolgd door een betere verzorging van de weilanden. Het woelen van de zware poelgronden heeft in dit gebied geen zin, omdat in de ondergrond geen kalkrijke zavel aanwezig is. By de opstelling van rullverka- velings- en ontwateringsplannen zal men met het rechttrekken van bestaande watergangen en het verbeteren van perceelsvormen voorzichtigheid moeten betrach ten. Vaak zyn de kromme per- eeelsgrenzen tevens bodemgren- zen. By het rechttrekkijta hiervan bestaat het gevaar dat op één perceel geheel verschillende bo demtypen worden byecnge- bracht, die landbouwkundig moeiiyk of niet als een geheel kunnen worden geëxploiteerd, Ook by het graven van nieuwe watergangen is voorzichtigheid geboden. Zoveel mogeiyk moet worden voorkomen dat deze de hoge ruggen droogtrekken. (Vervolg op pag. t) Ernst von Weizsacker, de vroegere staatssecretaris van Buitenlandse Zaken van Duitsland en ambassadeur bij het Vaticaan onder het Hitier- regiem, die in 1947 door een militair tribunaal te Neurenberg wegens oor logsmisdaden tot 7 jaar gevangenis straf werd veroordeeld, doch welke straf later tot vyf jaar werd ver minderd, is op last van de Ameri kaanse Hoge Commissaris, John McCloy, vrygelaten. De 68-jarige van Weizsacker, verge zeld door zijn echtgenote, verlaat de Landsberg-gevangenis. Onder de huidige bepalingen zou hij wegens „goed gedrag" op 2 December voor vryiating in aanmerking zijn geko men. VOORSPELT; VEEL BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk nu en dan enige lichte re gen of motregen. Matige Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1