NIEUWS UIT ZEELAND Influenza WALCHEREN WEMELDINGE SPEELDE GELIJK TEGEN ARNEMUIDEN BonKora De nieuwe promotieregeling Zwitserse pers over de wedstrijd in Bazel TZDAG 17 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vergadering van de Zeeuwse Schaakbond Zaterdagmiddag j.l. kwam te Goes de Zeeuwse Schaakbond onder voor zitterschap van drs. J. Schellens in buitengewone algemene vergadering bijeen. In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter in het bijzonder de heer I. Kense, afgevaardigde van de pas toegetreden vereniging ..Sou burg". Spr. verheugde zich er over, dat deze jonge vereniging zo spoedig het belang van aansluiting bij de Z.S.B. heeft ingezien. Terugziende op het grootste schaakfestijn te Oosten de. waaraan meer dan 100 Zeeuwse schakers deelnamen, wees de voorzit ter op de morele plicht het volgend jaar de West-Vlaamse Schaakliga uit te nodigen voor het houden van de retumwedstrijd. Nadat de gebruike lijke agendapunten waren afgewerkt, werd besloten de Z.S.B. clubcompeti tie 1950/'51 wederom enkelrondig te doen spelen. Daar de besturen der in de 2e klasse A deelnemende tientallen aan deze enkelrondige competitie een revanche-competitie voor eigen reke ning wilden verbinden, zal in de 2e klasse A dubbelrondig worden ge speeld. De le klasse telt 5 tientallen: Goes I. Middelburg II, Vlissingen I, V.U.K. (Kapelle) en Zierikzee. De overige indeling luidt: 2e klasse A: Koudekerke, Middelburg III, Vlissin gen II en Souburg; 2e klasse B: Goes II. Goes HI. Max Euwe (Hansweert», Middelburg IV en De Pion (Yerseke) 2e klasse C: Breskens, Laudau (Axel), De Sluise Toren. Terneuzen II en V.S.V. Tot competitieleiders voor deze 4 groepen werden benoemd resp. de heren A. J. C. Norlohne, G. M. Steln- hauser. C. J. Coumou en H. Voorhans. Uitvoerig werd stil gestaan bij het zgn. jeugdschaak. Met het oog op de propaganda en het aankweken van jeugdige, sterke spelers, werd beslo ten, dat elke vereniging een contact man zal benoemen, die zich met het schoolschaak zal bezighouden. Het bestuur van de Z.S.B. zal deze indi viduele jeugdschaakpropaganda coör dineren en trachten te komen tot een jaarlijks in de vacantie te houden tournooi om het schoolschaakkampi- oenschap. Op deze wijze wordt het uitermate karaktervormende element in het schaakspel dienstbaar gemaakt aan de oplossing van het brandende probleem van de juiste vrijetijdsbeste ding. AANRIJDING. Op de hoek van de Paul Kruger- s tra at en de West-Souburgse weg te Vlissingen kwamen gistel-middag twee vrachtauto's met elkaar in bot sing. Een van de beide wagens werd licht beschadigd. De politie stelde een oderzoek in. N.V.V. in Zeeland besprak de winterplannen. Zaterdag vergaderden in „De Prins van Oranje" te Goes de besturen van de Zeeuwse N.V.V.-Bestuurdcrsbonden onder voorzitterschap van de heer A Weststrate uit Kruiningcn. ter bespre king van de propaganda Sn het win terseizoen. Des morgens sprak de heer C. Z. de Vries uit Amsterdam, hoofd van de propaganda-afdeling van het N.V.V., over: „Hét N.V.V. en de spanningen van deze tijd". Hij gaf hierbij een overzicht van de vooroorlogse periode er. de na de oorlog door de vakbewe ging bereikte resultaten op sociaal ge bied. Vervolgens wees hij op de moei lijkheden en politieke spanningen /an het ogenblik. Het is de taak van de vakbeweging te eisen op economisch en cultureel gebied, wat int<*natio- naal economisch mogelijk is. Voorts wees deze spreker nop op de verdeeld heid van de vakbeweging in Neder land en de vele ongeorganiseerden. Bij de nabespreking kwamen vele vragen over de loon. en prijspolitiek naar voren. Des middags sprak de heer A. Buys, propagandist voor het Zuiden, over de taak in Zeeland. In deze provincie is momenteel ca. 30 der arbeiders georganiseerd tegenover een landelijk percentage van 33 a 35 c'o. Iets meer dan de helft van de geor- ganiseerden is aangesloten bij het N. V.V. Op 1 Jan. '49 telde de landarbei- dersbond 3600 leden. In de komende maanden zal de propaganda districts- gewijs worden georganiseerd. Hierbij zal met name aandacht worden ge schonken aan het platteland. Aan het slot van de vergadering ontving de voorzitter een mand bloe men, ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest op Zondag jl. LICHT STOOFPOLDER. Van het licht Stoofpolder bij de vluchthaven aan het Zijpe is de grens tussen de Noordelijke witte en de ro de sector verlegd. Het licht is thans zichtbaar wit van 154° tot in 160°, rood door Zuid tot in 228°, overigens ongewijzigd. Hierdoor wordt in de bocht van St. Jacob naast de spitse ton no. 3 de zwarte tonskant gedekt en kan tijdelijk in wit van de Stoofpolder worden gevaren. GAT VAN OSSENISSE. In het Gat van Ossenisse in de Wes- terschelde is de minste diepte bij gemm. LLWS thans middenvaarwa ters 10 dm., aan de spitse tonskant 2 dm. en aan de stompe tonskant 7 dm. Wegens het verlopen van het vaar water zijn in het Gat van Ossenisse verschillende rode spitse en zwarte stompe tonnen verlegd. Ritthem Woningen onbewoonbaar verklaard De Raad der gemeente Ritthem vergaderde onder leiding van burge meester P. Daniëlse. De gemeente- groting 1951 werd vastgesteld. De inkomsten van de gewone dienst be dragen f 135.460.33, terwijl de post onvoorzien op f 502.67 is begroot. De heer Allaart informeerde naar onderscheidene kapitaalsuitgaven Een nieuwe gemeenschappelijke re geling voor de schoolartsendienst werd vastgesteld, evenals een ver ordening op het vergunnings- en ver- lofsrecht ingevolge de drankwet. De pensioensgrondslag van de burge meester en de secretaris werden ge wijzigd. Een tweetal woningen (no 48 in de Weverstraat en no. 66 in de Dorpsstraat) werden onbewoon baar verklaard, na ingewonnen ad vies van de Prov. Directie der Volks huisvesting. Besloten werd, behou dens goedkeuring van Ged. Staten, het straatdek van de Dorpsstraat te vernieuwen. Eveneens werd besloten, nu het Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren een bestek heeft opge maakt voor de verbetering van het straatdek der Ritthemse straat in de gemeente Oost-Souburg, bij Ged. Staten een verzoek in te dienen voor een subsidie van 65 pet. uit het Ter tiair Wegenfonds. De gemeente Oost en West-Souburg zal 17% pet. in de kosten bijdragen evenals de gemeen te Ritthem, welke laatste onder houdsplichtig is. Het is hoogst nood zakelijk dat onverwijld tot verbete ring wordt overgegaan. Besloten werd een subsidie te ver lenen in de kosten voor de stichting van een verenigingsgebouw. Blijkens een ontvangen brief van de minister van Wederopbouw, zal de huur der woningwetwoningen met 5 cent per week dienen te worden verhoogd in verband met de totale kosten van de gronden. Aan de ambtenaren zal 5 pet. salarisverhoging over het tijd vak 1 September t.m. 31 December 1950 worden verleend. Er werd be sloten afwijzend te beschikken op de verzoeken om subsidie van het Ka tholieke paedagogische beroepskeu zebureau in het bisdom Haarlem en de Nedexiandse Kampeerraad. Voor 1951 werden de navolgende subsidies verleend: f 40.ten be hoeve van de t.b.c-bestrljding aan het Groene Kruis, f 70.voor de wijk verpleging en f 200.voor de plaat selijke muziekvereniging O.N.D.A. Door Ged. Staten werd de gemeen terekening 1947 vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer de Pagter naar het gras dat voor een enkel pérceel in de Dorps straat groeit. ^genda VLISSINGEN Vandaag: Aihambra: „Noodlanding in dc Jungle". (18 jaar), 7 cn 9 uur. Luxor: ..Home in Oklahoma". (14 jaar), 8 uur. Strandhotel: Simon Carmiggelt spreekt over; Schrijven over niets 8 uur, Vlissingen DAME VIEL OVER KABEL. By de werkzaamheden aan de vis sershaven aan dc Nieuwe Dijk te Vlissingen wordt gebruik gemaakt van een stoommachine, die zo nu en dan moet worden verplaatst. Daar toe worden enkele stalen kabels aan de machine verbonden en over de straat gelegd om het zware gevaarte daaraan voort te kunnen trekken. Dezer dagen was dit weer het ge val, doch een dame die over de Nieu we Dijk liep zag de kabels niet en struikelde er over. Zij bezeerde haar mond. Bij onderzoek bleek dat een paar tanden los zaten. Geslaagd voor het examen diploma B Scheepwerktuigkundige. de heer D. P. de Ridder, leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen Veere Debat over de waterleiding Maandag kwam de raad der ge meente Veere in openbare vergade ring bijeen. Nadat de notulen waren voorgelezen, deelde de burgemeester, Jhr. I. F. den Beer Poortugael mede, dat de Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen op Walcheren Donderdag j.l. naar de Zeeuwse ten toonstelling te Gent was geweest. Burgemeester den Beer Poortugael werd hier bedaykt voor het afstaan van de beker van Maximiliaan van Oostenrijk. De burgemeester deed enkele me dedelingen over foto's van schilde rijen van stadhouder Willem m en Koning Willem III, als Koning van Engeland, die in de „vierzaal" te Veere tentoongesteld zullen worden. Over het verzoek van de waterlei dingmaatschappij „Midden Zeeland" te Vlissingen tot overname van de risico's, verbonden aan het aanleggen van een leiding in de Lange weg en Gapingse weg werd door enkele le den het woord gevoerd. De burge meester zeide verheugd te zijn indien de gemeente de risico's zou willen aanvaarden. De heer Mol laakte de handelwijze van de waterleiding maatschappij, vooral omdat de heer v. d. Sande voor zyn vismeelbedrijf, al lang geleden het verzoek tot het aanleggen van deze leiding had ge daan. Ook vroeg hij, of het niet wen selijk zou zijn, om een schrijven aan de commissarissen te richten om toe zicht op de werkzaamheden te hou den. De heer Kasse onderstreepte de woorden van de heer Mol en keurde de houding van de waterleidingmaat schappij ten zeerste af. Tenslotte werd het verzoek om de risico's over te nemen, aangenomen. Eervol ontslag werd verleend aan de heer R. Repko, als tjjdelyk wnd. binnenvader van het Godshuis. Een voorstel tot verlening van ontheffing aan de N.V. Cultuurmij. „Legendale" te Serooskerke, van het verbod tot het beryden van de gemeentewegen met meer dan één aanhangwagen achter een tractor, werd aangeno men, eveneens het voorstel tot aan vulling van de verordening op de hef fing der mijnrechten. Verder werden aangeboden de gemeentebegroting, de begroting van het gemeentelijk vismijnbedryf, de begroting van het burgerlijk armbestuur en de begro ting van de Stichting het Godshuis. St. Laurens Verklaring van de Wethouder Gisteravond vexgaderde de Raad van St. Laurens. Na de gebruikelijke opening en notulen legde wethouder Boon de volgende verklaring af: Naar aanleiding van de notulen heb ik behoefte te verklaren dat ik zakelijk mijn standpunt van afkeu ring van de bespuiting van de Gei'ef. kerk handhaaf, maar myn veront schuldiging aanbied aan allen wie ik onbedoeld in 't openbaar mocht heb ben onteerd of beledigd. De vooi-zitter sprak hierover zijn vreugde uit en dankte hem voor de ze verklaring. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. Kleuterschool, stellen B. en W. voor de subsidie van f 15 op f 20 per jaar en per leerling te brengen voor kinderen van 4 jaar en ouder, zulks met ingang van 1 Jan. 1950 tot het tijdstip dat de wet op de subsidiëring van het kleuteronder wijs in werking zal treden. Met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter deelde mede dat het begin van de Schotelweg een beplan ting zal krygen met bomen en heesters. Tot leden van de Comm. van Ad vies ingevolge Art. 8 van de Woon- ruimtewet werden voor 1951 herbe noemd de heren K. A. Hamelink, J. Hillebrand, J. Koole Mz., J. Mesu en S. Slmonse. Hernieuwd werd vastgesteld de verordening regelende 't verlofsrecht voor de verkoop van zwak alciholi- sche drank in net klein. Besloten werd tot het aangaan van een kas geldlening groot f 20.000 per 15 Nov. voor één jaar, met de Ver. tot Chr, Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. De begroting va nhet Burg- Arm bestuur voor 1951 werd met algem, stemmen goedgekeurd. De heer Riemens (A.-R.) stelde mede namens mevr. v. d. Voorde (Gem. Belang), voor tot voorl. vast stelling van de Gem. rekening over 1949. Ontvangsten gew. dienst f 152.433.53, uitgaven: f 151.003,27. batig slot: f 1430.26, en kapitaaldienst ontvang sten: f 124.636.41, uitg. f 127.190.37, nadelig slot: f 2553.96. Aldus werd besloten. Bij de alg. beschouwingen begro ting 1951 bracht de heer Riemens (A. R.), woorden van dank aan hen die deze begroting hebben voorbereid en toegelicht. Bij de behandeling artikelsgewijs vraagt de heer Koole (C. H.) naar de post van f 2900 voor onderhoud van straten en pleinen. Deze lijkt hem hoog. De voorZ, zegt dat dit be drag noaig is voor herbestrating van Kerklaan en bestrating voor het Gemeentehuis. De heer Hamelink (Gem. Belang) vroeg bij post onderhoud wegen en voetpaden of het mogelijk is hogere bomen te planten dan nu het geval is en of niet iets te doen is tot ver betering van de bermen aan de Noordweg tussen Brigdamme en Middelburg. De toestand met grind is onhoudbaar. De heer Riemens on derschrijft dit en wyst op de stenen die door de Polder Walcheren hog steeds niet zijn opgeruimd. Dc voorzitter antwoordde dat wat de beplanting aangaat de beslissing aan anderen is en wat de wegbermen betreft B. en W- zich in vei-binding zullen stellen met het Centraal Bu reau voor Bouw- en Woningtoezicht. BH de rondvraag stelde de heer Koole (C. H.) een vraag over de ver-1 lichting der buitenwegen. De voorz. drong aan op geduld, maar zal de zaak weer met de P.Z.E.M. bespx-e- ken, ook over de schakelklokjes, die volgens' de heer Koole toch wel te krygen zijn. De heer Marinissen (A.-R.) vroeg of er iets naders bekend is over de verlichting van de Nieuwenhovense weg, nu verluidt dat een der belang hebbenden zich heeft teruggetrok ken. De heer Hamelink (Gem. Be lang) vroeg wat B. en W. met het terrein der ruïne gaan doen, nu dit beplsnt is. De voorz, antwoordde dat vrije toegang verlenen onmogelijk is, gezien de mentaliteit van de jeugd. De heer Marinissen (A.-R.) juichte openstelling toe, maar dit is helaas onmogelijk. Kip uit burgemeesters roomsoesje Alle bezoekers en bezoeksters van de C.B.T3.-landbouwhuis- houdschool te Middelburg kre gen gistermiddag bij het betre den van het gebouw een room soesje gepresenteerd. Bijzonder omzichtig werd deze versnape ring genuttigd en dat was geen wonder, want ieder had dc kans in zijn of haar soes een briefje aan te treffen, waarop geschre ven stond „kip". ..appeltaart" ..rollade" of „kandeel". Al deze lekkernijen waren door de leer lingen vervaardigd en werden op deze wel zeer originele wijze verloot. Tot de keuze van de kandeel waren de meisjes toeko men, omdat dit een typische oudex-wetse „geboorte-drank" is en dus wel efg toepasselijk bij ie schoolopening De burgemeester had de kip. Geen volledig Belgisch bataljon naar Korea Het Belgische contingent vrijwilli gers voor Korea zal ongeveer 700 manschappen tellen. Omdat een aan tal vrijwilligers die zich hadden aan gemeld, niet op het medisch onder zoek verschenen en anderen zich op het laatste ogenblik terugtrokken, kon geen volledig bataljon van 883 man gevormd worden. Schorsing bedrijfsregeling. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp „regelen omtrent voorlopige voorzieningen ten aanzien van bedrijfsregelingen (wet schorsing bedrijfsregelingen) Ingevolge het kartelbesluit kunnen bedrijfsregelingen geheel of gedeelte lijk onverbindend worden verklaard Hoewel het besluit dit niet met zo veel woorden bepaalt, is door de rege ring aan de desbetreffende bepaling steeds de uitleg gegeven, dat deze on verbindend verklaring slechts dient te geschieden, wanneer is vastgesteld, dat de bedrijfsregeling in strijd is met het algemeen belang. Ten einde een deugdelijke behandeling van deze za ken te verzekeren, is in Juni 1949 i n adviescommissie voor deze materie ingesteld. Op deze wijze is een proce dure bereikt, welke overeenstemt met die, welke de ondernemersovereen- komstenwet 1935 voorschreef. Uit een oogpunt van rechtszeker heid achten de minister en de staats secretaris het volgen van een derge lijke procedure noodzakelijk. Dit neemt niet weg, dat het, in het bij zonder onder de huidige omstandighe den. als een ernstig gemis wordt ge- voeld, dat het niet mogelijk is onmid dellijk tot schorsing over te gaan van bedrijfsregelingen, waarvan de strijd met het algemeen belang waarschijn lijk lijkt. Het bovenbedoelde onder zoek ter vaststelling van strijd net het algemeen belang pleegt namelijk geruime tijd te vragen. Zondag wordt Waalbrug weer dubbel-sporig. Zondag 22 October wordt de nieu we dübbelsporige overspanning van de spoorbrug over de Waalbrug bij Nij. megen op zijn plaats gebracht. Het spoorwegverkeer zal die dag voor een deel worden omgelegd. Er zal tot Maandagochtend 23 October tussen Arnhem en Nijmegen met bussen worden geileden. Het definitief aanbrengen van de nieuwe electrische geleidingen en de andere verbindingen zal dan nog en kele weken vergen, doch half Novem ber wordt voor het eerst na Mei 1940 dubbelsporig over de Waalbrug gere den. Voor het kolen- en goederenver voer naar het Noorden van het land is dit van groot belang. Het volle ef fect voor het reizigersvervoer volgt by de zomerdienstregeling in Mei 1951. Jongen stal 600.—. De kinderpolitie te Amsterdam ls er na een langdurig onderzoek in ge slaagd een diefstal van 600 uit een groentenwinkel in Amsterdam-Zuid op te lossen. De zaak kwam aan net rollen, doordat een 14-jarige jongen met een windbuks een vriendje in het been schoot. Deze windbuks bleek de jongen gekocht te hebben van geld, dat hij niet kon verantwoorden. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE Serooskerke nog steeds heer en meester in 2 A (Advertentie) Scheepvaart berichten Vlissingen aangekomen: 14-10. Tribol v. Gent; Campen v. Terneuzen; Geira v. Antwerpen. 15-10. Viking v. Antwerpen: Meeuw v. Avonmouth; Delfzijl v. Wit ness, Vlissingen vertrokken: 14-10. Tribal n. Lissabon; Campen n. Amsterdam. 15-10. Geira n. Tampico. 16-10. Delfzijl n. Ant werpen. Viking n. Kopenhagen. Gepasseerd n. Antwerpen: 14-10. Zwaan- tiena v. Denemarken; Van Brakel v. Zaandam; Delta v. Stanwood. 15-10. Arend M. v. Zee; Violette Erica v. Swansea; Coeta v. Rotterdam: Mascotte v. Ierland: Olwe v. Londen; Gaasterkerk v. Marseil le; Tinda v. Huil; Nimrod v. Karlfords; Phoenix v. Augustenborg: Suriname v. Zee brugge: Amsteldijk v. Le Havre. 16-10 Magna Pete v. Lissabon. Gepasseerd v. Antwerpen: 14-10. Ma- raat V n. Londen; Ponto n. Stockholm; Vlier n. Lissabon. 15-10. Westland n. Wa terford; Klipfontein n. Rotterdam. Burgerlijke Stand ARNEMUIDEN. Bevallen: W. Schetsvan de Gruiter, d: J. L. Schults—den Hollander, z,; W. E. de Klerk—Vader, z.; P. van Belzen— Poppe, d.: M. J. EverseBaayens, d. Ondertrouwd: P. Goedegebuure. 23 en J. E. Buys. 34 j. Getrouwd: A. de Nooljer, 22 J. en fd. Schroevers. 21 j.; D. van Belzen. 25 i en G. Meulmeester. 24 j.; A. Puijpe. 20 j. en N. Tessers. 23 J.; E. B. Sarafinski. 24 j. en J. Tessers. 19 j. Overleden: G. J. van Belzen. 4 d. Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aao gevarte kou door keel, bom en rug in te wrijven niet deze krachtige zalf. Verwijdert coo- gestie. vergemakkelijkt ademhaling en geeft spoedige verlichting. Wissekerke won weer eens le Klasse: Het was een kostbaar punt, dat Arnemuiden in Wemeldinge moest laten liggen. Geen goaltje kwam in der vissers netje en ook het We- meldingse aanvals-quintet kwam niet aan scoren toe. Deze bril is voor We meldinge zeer verdienstelijk en kwam niet geheel onverwacht, maar Nieuw- dorp en Kloetinge lachen het meest in hun vuistje, omdat hun achterstand op de leiders nu tot één punt is geredu ceerd .Nieuwdorp moest daarvoor Krabbendljke verslaan en de uitslag getugit van zware strijd. Kloetinge zal ook al niet zo'n zware tegenstand ver wacht hebben van Colijnspl. Boys en moest ook met een puntje verschil ge noegen nemen .Wolfaartsdijk kon het tegen Kapeile, dat een heel aardig de buut maakt in de eerste klasse, niet tot de eerste overwinning brengen. Rillandia boekte een verdienstelijke zege op V.C.K. Het karretje der Kou dekerkenaren. dat in het goede spoor leek te zijn gekomen, derailleerde weer SDoedig in Rilland. 2e Klasse: Na drie verloren wed strijden mag Wissekerke weer eens een paar winstpunten noteren. Het wel erg zwakke Veere. dat nu ook al voor de vierde maal geen volle buit mocht incasseren, werd het slacht offer. Mevo, dat vele goede vriend schappelijke wedstrijden als oefening speelde, ervaaxT dat competitie-voet bal iets anders Is en kreeg deze keer van 's Heer Hendrikskinderen het be wijs, dat mogelijke eerste klasse dro men een spoedig einde zullen hebben gevonden. In de tweede klasse A is Serooskerke trouwens heer en mees ster en de naaste concurent S.VD. werd. zij het met hoge tegenscore in bedwang gehouden Nieuwland kon uit de Noord-Bevelandse reis naar Kats ook weer geen winst peuren en de jongens van Kats streefden de Nieuwlanders in puntental voorbij. In de Zeeuwsch Vlaamse tweede klas se van standaardploegen veroverde het Zuid-Bevelandse Beren het eerste winstpunt door een gelijk spel tegen Hoek te bereiken. Zaamslag bleef in de rij met een verdienstelijke overwin ning op AZW. terwijl het Spui niet gelukte om Driewegen, dat de leiders positie heeft, van slag af te brengen. DE STANDEN. De stand is nu: le klas: Arnemuiden 11 punten uit 6 wedstrijden; Kloetinge 10 uit 6; Nieuwdorp 10 uit 6; Wemeldinge 6 uit 6; Kapelle 5 uit 4; Rillandia 5 uit 6; Colijnsp. Boys 3 uit 6; VCK 3 uit 6; Krabbendijke 2 uit 5; Wolfaartsdijk 1 uit 5. 2e klas A: Serooskerke 11 punten uit 6 wedstrijden: Kats 6 uit 4; 's H Hendrikskinderen 6 uit 5; SVD 6 uit 5; Wissekerke I 5 uit 6; Mevo 4 uit 6; Nieuwland 4 uit 6; Bevelanders 3 uit 5; Veere 3 uit 5. 2e klas D: Driewegen 9 punten uit 5 wedstrijden; Zaamslag 8 uit 6: Tern. Boys 6 uit 4; Hoek 4 uit 4; Spui 4 uit 5; AZW 2 uit 5; De Beren 1 uit 5. JUNIOREN. Groep A I: RCS I—Zeelandia I 1— 1: Middelburg IAardenburg I 4—0. Groep A III: Goes A II"s H. Arends- kerke A I 01; Rillandia A IRobur A I 1—2; Krabbendijke A I—Yerseke A I 11; Hansw. Boys A IKapelle A I 54; Wemeldinge A I—Kruinin- gen A I 72. Gr©ep BI: Goes B I Middelburg B I 41; Noormannen B I —Zeeuwen B I 2—2. Groep B IT: Se rooskerke B IEMM B I 26; Vlis singen B II—Vlissingen B III 1—2. Groep B III: Hansw. Boys B IKloe tinge B I 2—1; Goes B II—Yerseke B I 2—2; Robur B IPatrijzen B I 12. Groep B IV: Walcheren B IBreskens B I 0—2; Zeeuwen B II—Vlissingen B IV 24 Groep B V: Burgh B I—Re- nesse B I 1—1; Mevo B I—Zierikzee ni 12—0. Groep B VI: Axel B I— AZW B I 3—0; Corn Boys B I—Ter neuzen B I 0—3: Zaamslag B I—Tern. Boys B I 2—0. Groep B VU: Graauw B I—Hulst B II 1—2; Terneuzen B II Hontenisse B I 1—6; Hulst B I— Steen B I 51. Groep A IV: Sluiskil AITerneuzen A I 09 ZONDAGCOMPETITIE. Uitslagen: Res. le kl. B: Vlissingen III—Zeeuwen in 2—2; EMM n—Yer seke II 30. 2e klasse A: Vlissingen IV—Middelburg IV 04: Zeelandia III —Domburg II 32. 2e klasse B: RCS III—Middelburg V 1—1. 3e klasse B: Biervliet mGroede III 60. Advertentie VOELT ZICH BETER DAN OOIT dar doiicnden enrbooalnita lebrullwtrra tb0 Bon Kom verloor 21 pond in 6 weken, zq werd 13 cm. muller over de heupen, voelt ïicb en veel prettiger eo Biet er jeufdiger uit. GEEN KWELLENDE HONGERKUUR. GIEN GYMNASTISCHE MARTELINGEN. GEEN GEVAARLIJKE BESTANDDELEN. BooKora U een vlo* en veilld werkend verma- leriolrraiddel in vlotihart vorm, dat n in ttaat atclt uw gewone betifhrdeo lo blijven ver richten. Een prettig middel om in te nemen. ■bBOtuut vellif en toch afdoend. Er la tbaoa werkelijk jeen reden meer om not lander te blijven berutten in de hitidetliike dikte, die u altijd en overal in de wed ait maakt u clank en becehermt uw geaondhetd Flacon i 2.80 bij apotheken en drotirtea Benelux-vet Loop Handelaondern. PHACOS Voorbord Z-H. HANDBAL NED. HANDBALVERBOND AFD. ZEELAND. De uitslagen van 15 Oct. 1950 zijn: District Zuid. 2e klasse heren: Toni- doMarathon 43. 2e klasse dames: Olympus—E.M.M 5—1. Afdeling Zeeland, le klasse beren: Olympus—Hellas III 1—5; Marathon •IIHellas II 2—6. le klasse dames: Marathon II—Hel las II 03; VolhardingWalcheren I 0—2. 2e klasse heren: Volharding IITo- xxido III 1—d. 2e klasse dames: Hellas IV—Wal cheren n 3—1; Olympus II—E.M.M. II 2—0. Wedstrijdprogramma voor 22 Oct. Duistrict Zuid. Dames le klasse: HellasP.S.V. II; Dames 2e klasse: E.M.M.Olympus; Heren le klasse: HellasP.S.V. II; Heren 2e klasse: EM.M.Tonido. Afdeling Zeeland. Heren le klasse: Marathon IIOlympus; Heien 2e klasse. Hellas IV—Tonido III; Hellas VVolharding II. Dames le klasse. Walcheren I—Marathon I; Tonido I— Volharding I; Dames 2e klasse. Wal cheren IIDe Zeeuwen 12. Laatste plaatsen worden nu volkomen fataal Nu door dc aanneming van het zgn. plan Burgwal ingrijpende wijzigin gen waren te verwachten in de thans in zwang zijnde promotie-degradatie regeling, werd met meer dan gewone belangstelling naar deze nieuwe rege ling uitgezien. Ze is er thans en er blijkt uit dat bij de eerste klassers de laagst geplaatste automatisch moet degraderen, terwijl de kampioenen der beide tweede klassen in een hele competitie 2ulen moeten uitmaken wie van beide het vacant komende eerste klas-plaatsje mag gaan innemen. Voor ohs district (Zuid I) geldt de x-egeling, dat de laatst geplaatste twee de klasser automatisch naar de derde klasse verhuist en de kampioenen der 5 derde klassen een halve competitie zullen spelen om vier plaatsen in de tweede klas, waarbij door loting zal worden vastgesteld tegen wie elk dier kampioenen dan hun twee thuiswed- strijden zullen spelen. Voor deze klasse geldt voorts, dat de nummers laatst en voorlaatst automa. tisch naar de vierde klas verhuizen. De vierde klas kampioenen van klasse F en G. spelen een hele competitie om één plaatsje in de derde klasse en de nummers laatst van de vierde klas gaan terug naar de afdeling. De kampioenen van de res 2e klas sen spelen een hele competitie om 1 plaats in de res. le klas en de num mers laatst degraderen automatisch naar de res. 3e klas. Voor de res. 2e klas vindt geen degradatie plaats ter wijl de kampioenen van A en B sa- men om 1 plaatsje in de res. 2e klas zullen spelen. ZWEMMEN Nieuw Europees record 200 meter schoolslag Tijdens wedstrijden in het 25 me ter-bad te Krefeld heeft de Duitse zwemmer Herbert Klein met 2 min. 32.5 sec. een nieuw Europees record gevestigd op de 200 meter school slag. Het oude record stond sinds 27 Juli 1950- met 2 min. 33.9 sec. op naam van de Fransman Maurice Lu- sien. Het koppel Schulte—Peters had In Antwerpen meer succes dan in Gent, want hier werden winnaar In een 100- minuten-koppelwedstrijd. Van Est en Middelkamp werden derde. De Amerikaan Joe Davis heeft zyn titel in de zwaargewichtklasse geprolon geerd door 145 kg te durkken. 147kilo te trekken en 170 kg te «toten. „Een wedstrijd als we in jaren niet gezien hebben" De Zwitserse pers toont zich met de 7—5 overwinning, welke Zondag te Bazel op het Nederlands elftal werd behaald, best tevreden. Alle bladen z(jn het er over eens: „Dit was een wedstrijd, zoals w(j in jaren niet ge zien hebben". De bekende voetbaljournalist Henri Schihin schrijft in het in Ziirich ver schijnende blad „Sport" o.a.: Bij de Nederlanders was Kraak de ware crack. Wat hij aan Zwitserse kansen te niet deed., had ons bij een andere doelman drie of vier doelpunten meer opgeleverd. Het moreel, het uithou dingsvermogen en de snelheid van de Nederlandse ploeg heeft grote indruk gemaakt. Interessant was de speelwij ze van de Nederlanders met hun breedtespel tegenover ons korte sa menspel. Dat Holland vijf doelpunten scoorde, zal hun zeker bevrediging hebben geschonken. Zij verloren hoogst eervol. De „Neue Ztlricher Zeitung" noemt het resultaat geflatteerd voor Neder land, hoewel de gasten het spel door hun grotere vechtlust meer beïvloed- den dan de Zwitsers. Dat Zwitserland won. is te danken aan de grotere een heid van de aanval Het Nederlands elftal heeft tevens getoond hoe op on gecompliceerde en eenvoudige wijze met doelgerichte passes een aanval doelpuntrijp gemaakt kan worden. In de Nederlandse voorhoede opereerden enkele spelers, die vèr boven hét ge middelde uitsteken en die van elke fout in de Zwitserse verdediging wis ten te profiteren. De ..Basler Nachrichten" meent dat Nederland een elftal in het veld bracht, dat geweldig heeft gevochten voor een goed resultaat en dat in het harde spel toch steeds sportief bleef. Nederland moest echter boeten voor zwakheden, die buiten de individuele prestaties vallen. HOCKEY STAND 2e KLASSE A. Push II wist Liberty op overtuigen de wijze te kloppen met 5—0, terwijl de Cadetten het in Tilburg tegen For ward II niet verder konden brengen dan een 21 nederlaag. Breda II behaalde een benauwde 1—0 zege in Middelburg, terwijl DE. S. maar even met 6—2 de hekkeslui- ter Tempo sloeg. De stand is thans als volgt. Push II 2 2 11— 0 4 Cadetten 3 2 1 5—34 Breda II 22 4—24 D.E.S. 3 111 9—6 3 Forward n 21 1 4—42 Liberty 2—1 1 2—71 Middelburg 22 o3 0 Tempo 22 2—12 0 Hieruit blijkt, dat de drie Bredase clubs weer een ernstige poging wagen voor het kampioenschap, hoewel For ward II ook niet te onderschatten valt. De Middelburgers zullen doelpunten moeten gaan maken om weer in de middengroep thuis te komen. Het ziet er naar uit. dat Tempo weer dezelfde wee inslaat ala het vorige

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3