Sensationele wedstrijd in Bazel leverde twaalf doelpunten op Kraak en Rijvers waren de besten van de Oranjeploeg JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Zwitserse ploeg was superieur Raymonde Vergauwen nog sneller. Verrassende nederlaag van Sneek. LUXEMBURG—ZUID-NEDERLAND EINDIGDE IN EEN DRAW „Scheldegouwen" maakte een succesvolle rit naar Gent Nieuwelingen stelden niet teleur Breskens en Nieuw Borgvliet delen de punten. MAANDAG 16 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 ZWITSERLAND-NEDERLAND 7-5. Voor Nederland scoorden Clavan, Rijvers, Van Melis, De Graaf eneen Zwitser. In een der merkwaardigste wedstrijden uit de geschiedenis van het Oranje elftal heeft Nederland te Bazel een 7-5 nederlaag tegen de Zwit ser geleden. Merkwaardig om het grote aantal doelpunten, dat deze kamp opbracht, maar vooral ook merkwaardig door het spelverloop, door de wyze waarop deze twaalf treffers ter wereld kwamen. Op hoog peil stond deze kamp zeker niet, daarvoor werden op het stugge, knobbelige veld van het Rankhof-stadion te veel fouten gemaakt. Daar voor ook was het spel van het Nederlands elftal in zyn geheel te zwak, Maar wat de Zwitsers de ruim 25.000 toeschouwers voorzetten was toch vaak wel buitengewoon fraai. Wat spelers als Fatten, Bïckel, Bader, Antenen en ook Friedlander aan voetbalkunst ten beste gaven en wat Kraak daarbij onder de Nederlandse lat presteerde was alleen alleszins het aanschouwen waard. De Italiaanse scheidsrechter Dattilo liet v. Melis aftrappen. Reeds in de eerste minuten werd het duidelijk, dat hier een ander elftal tegenover de Nederlandse ploeg stond, dan in September 1947 te Amsterdam, toen Nederland met 6-2 won. De Zwitser se linksbuiten Fatton en de alom aan wezige Bickei, met zijn 38 jaren, de oudste maar zeker niet de langzaam ste van het Zwitserse elftal, sticht ten herhaaldelijk verwarring in de Oranje gelederen. Na tien minuten werd Kraak ge passeerd, doch scheidsrechter Datti lo had reeds voor buitenspel gefloten. Nog geen minuut later kwam Bickei alleen voor het Nederlandse doel, maar nu wist Kraak het schot te ke ren. Zo ging het een tijd lang. De ene aanval na ae andere werd op het Ne derlandse doel ondernomen. Er waren 16 minuten gespeeld, toen Mesman de bal niet kon wegkrijgen en Antenen er bij de cornervlag in slaagde de bal voor het-doel te plaat sen. Kraak dook naar voren en stompte de bal weg. Weer werd in geschoten en weer werkte Kraak het leder uit zijn doel, echter niet vol doende: Friedlander gaf hem het na kijken (1-0). Op een gegeven moment zag Cla van zyn kans schoon, in volle ren los te hij een schot, dat misschien niet on houdbaar was, maar waar de Zwitser se doelman in elk geval royaal onder door dook. Zo was het na 27 minuten gelijk (1-1). KRAAK KWAM HANDEN TE KORT Weer begonnen de Zwitserse storm lopen en weer was het Kraak, die springend, vallend, stompend en trap pend verder succes voor de Helveten in de weg stond. Bij een van zijn moe dige redingen kwam de Stormvogels- doelman in botsing met de stevige Bickei. Kraak sloeg tegen de grond en bleef liggen, maar hij stond gauw weer overeind en een warm applaus klonk op. De Zwitsers speelden nu zeker een klasse beter, maar weer ging het als by het eerste Nederlandse doelpunt. Clavan nam het Ieder ineens mee naar binnen en loste toen een strak schot, dat waarschijnlijk voor het doel langs gegaan zou zijn, indien Neury de bal niet had weggetrapt... tegen de rug van zijn partner Boequet en zo langs de verbouwereerde Zwit serse doelman Stuber (1-2). Twintig seconden voor het einde van de eerste helft maakte Antenen uit een hoekschop er 2-2 van. NA DE RUST Do. tweede helft begon met een doelpunt. Het was een Nedei-landse foal en een goede ook. Rijvers kreeg e bal van Lenstra toegespeeld en met een snel schot gaf hij Stuber geen schyn van kans (2-3). Drie doelpun ten binnen drie minuten spel. Alleen dit feit reeds was merkwaardig. Nederland bleef nu voor korte tijd de toon aangegeven, maar spoedig daarop moest Kraak ZWEMMEN Nieuw Belgisch record gevestigd. Tijdens wedstrijden van de Gentse Zwem Club heeft Raymonde Ver gauwen de 200 m. schoolslag gewon nen in 2.55.6, een nieuw Belgisch re cord (oud record R. Vergauwen 2.56.6) en tevens de beste tijd die in dit seizoen, waar ook ter wereld, ge maakt is. Lies Bonnier van Aegir wred twee de in 2.56.0 en verbeterde hiermee haar beste persoonlijke prestatie Haar snelste tyd op dit nummer was 2.57.5 en werd' 23 Sept. j.l. te Am sterdam gemaakt. De strijd ging uitsluitend tussen deze beide zwemsters. Derde werd mej. Derrider (B.) in 3.09,2 en vier de mej. Peil 3.12.0. Tjebbes verbeterde record 100 m. vrije slag. Geertje Wielema vlakbij wereldrecord Tijdens zwemwedstrijden in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam stond een invitatiewedstrijd 100 mc ter vrije slag op het programm; waarbij de 20-jarige Heemstedenaa Joris Tjebbes het Nederlands recor op de 100 meter vrije slag met 0. sec- verbeterde en op 58.6 sec. brach' Het oude record van 59 seo. ston sinds 21 September 1946 op naar van Kees Hoving. Geertje Wielema noteerde in Hii versum op de 100 meter rugslag de schitterende tijd van 1 min. 11.4 se conden, slechts seconde boven het wereldrecord van Cor Kint, dat laatstgenoemde zwemster in 1939 met 1 min. 1Ó-9 sec. maakte weer vissen door een schot van Ante nen (3-3) Hop Suisse", ,Jiop Suisse" klonken nu de aanmoedigingen van het Zwitserse publiek, dat sensatie rook. Wel, een sensatie was het en er kwam nog meer. De Nederlandse achterhoede was volkomen de kluts kwijt en Friedlander profiteerde er in de volgende minuut dankbaar van. Een soloren dwars door alles wat Oranje was werd besloten met een droog laag schot en weer lag Kraak machteloos toe te zien hoe Huy-a bregts de bal uit het net viste (4-3). Van Melis trapte af. Even werd te ruggespeeld op van Schijndel, die in eens doorzond naar Lenstra. Even dribbel de Fries er mee naar voren, gaf toen op het juiste moment naar van Melis, die goed was meegekomen en met een prachtig doelpunt zijn eer- st*e interland bekroonde. Weer was het gelijk (4-4). VAN DOEL TOT DOEL Geweldig hoog was nu het tempo en snel golfde het spel van doel tot doel. Feilloos gevoetbald werd er ze ker niet, maar boeiend was de strijd als nooit te voren. Het kleine veld begon meer en meer op de hel van Deurne te lyken. In de hitte van de enerverende stryd was Mesman geblesseerd geraakt en na nog even proberen liet hij zich door de Hermes DVS-back van der Klink verv.angen. Huybregts ging nu op zijn vertrouwde linksbackplaats spelen. Het was de uiterst gevaarlijke Fatton die met v. Schijndel en van der Klink deed wat hij wilde. NOG MEER DOELPUNTEN Na 27 minuten maakte hij na een goede combinatie met Bickei het vijf- Ie klasse A. Be QuickLeeuwar den 6—4; Sneek—GVAV 3—4. De grote verrassing was wel de nederlaag van Sneek tegen GVAV. De mannen van Roosenburg verspeel den daardoor hun kopplaats, welke werd overgenomen door Be Quick, dat zelf met vreemde cijfers van Leeuw arden won en dus zyde spon bij de overwinning van hun stadgenoten in het Merengebied. Ongetwijfeld zal ook Heerenveen in zijn vuistje hebben felachen bij het vernemen van de neek-nederlaag. B. Hengelo—AGOW le klasse 2—5. Hengelo boekte een fikse neder laag tegen de Apeldoomers. De po sitie van Hengelo is daardoor maar wankel geworden en zeker niet in overeenstemming met de hoge ver wachtingen, welke na het succesvolle voorseizoen van de Hengeloploeg ge koesterd werd. le klasse C. EDODe Volewtfckers 4—2. De eerste EDO-zege is een feit ge worden en de Haarlemmers wisten zich daardoor aardig in de hoogte te werken. Ze staan nu op gelijke hoog te met de verliezer, de Volewijckers. de Zwitserse doelpunt (5-4). Maar nog geen drie minuten later was het alweer gelijk. Nu was het de andere debutant uit de Nederlandse aanval, de Graaf, die met een schitterend schot het Zwitserse net deed trillen: een fraaie goal, even fraai door Rij vers voorbereid (5-5). Terlouw bracht de midvoor Friedlander in het straf schopgebied ten val. Onverbiddelijk wees Datilo naar de witte stip. Fat ton plaatste zich achter de bal, een schot en het was (6-5). Er was nog een klein kwartier te spelen, maar het Nederlands elftal was niet meer bij machte opnieuw gelijk te maken. De Zwitsers bleven de toon aangeven. Friedlander werd vervangen door Stauble. maar een verzwakking bete kende dit niet. De druk op het doel van Kraak bleef aanhouden. Enkele mimiten voor het einde kwam nog 'n Zwitsers doelpunt. Een hoge voorzet van rechts werd door de naar binnen gestormde ^Fatton hoogopspringend met het linkerbeen opgevangen en in eens over Kraak heen in de andere hoek gedeponeerd. Het was 7-5 voor Zwitserland en bij deze score bleef het tot het einde. ATHLETIEK Nederlands uurrecord snelwandelen verbeterd. DOBBELAERE UIT VLISSINGEN WERD DERDE IN HET NUMMER HARDLOPEN. Tijdens de jaarlijkse 1 uur wedstrijd- snelwandelen en hardlopen van Pro Patria te Rotterdam legde de snel wandelaar P. Engelman Jr., van de organiserende vereniging, een afstand af van 12 km. 324 meter en 60 cm. en verbeterde hiermede het Nederlands, uurrecord, dat sinds 9 October 1910 op naam stond van zijn clubgenoot J. Ruimers met een afstand van 12 Jan. 117 meter en 50 cm. Dobbelaere van de Atletiekvereni ging „Marathon" te Vlissingen werd derde in het nummer één uur hardlo pen. Hij legde een afstand af van 16.784.75 km. Eerste in dit nummer werd A. van der Zande van „Olym- pia" te Halsteren met een afstand van 17.476.42 km. BOKSfch Joe Louis blijft in de ring. Joe Louis heeft besloten zijn boks- carrière voort te zetten. Op 29 No vember a.s. ontmoet hij te Chicago de Argentijnse zwaargewicht Cesar Brion. Teleurstellend spel aan belde kanten. De 23e seml-interlandwedstryd tussen Luxemburg en Zuid-Nederland is in een puntloos gelijk spel geëindigd. En hiermede kregen onze Zuider lingen meer dan zij verdienden, want mocht in de eerste helft de strijd vrijwel geiyk op gegaan zijn, in de 2e helft demonstreerden de Luxem burgers een grote veldmeerderheid en waren er perloden, dat de Zuid- Nederlanders zich met de rug tegen de muur te verdedigen hadden. Z(j moesten zwoegen om de Luxemburgers het scoren te beletten en daarbij ging het niet zonder fortuin. Groots voetbal gaf de Nederlandse verdediging, met uitzondering van Krijgh, die zijn bekende kwieke par tij speelde, niet te zien. En zo kon het gebeuren, dat de Luxemburgers in de tweede helft een serie kansen kregen, die niet te missen schenen. Zij bleken echter geen grote schut ters te zijn hoewel het gezegd moet worden, dat het geluk niet op hun hand was. Feiten, de rechtsbinnen, schoot in de tweede helft twee maal tegen de lat, terwijl de gehele Neder landse verdediging reeds en bloc ge slagen was. De handigste speler in de Luxemburgse voorhoede was Gales. Saris en Krijgh waren de besten Dr. Arends won de uitgeloofde beker. Zondagmorgen startten de motorryders en automobilisten van dc mo torclub „Scheldegouwen" om 9 uur uit Breskens voor dc kaart-leesrit naar Gent. De burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout, loste het startschot voor de rit, die langs de mooiste plekjes van W. Zeeuwsch- VIaamleren en Belgisch Vlaanderen voerde. De rit had een uitermate vlot ver loop en de twee tijdcontröles lever den geen moeilijkheden op. Dit was echter niet het geval met de route- contróles, die op niet al te gemakke lijke plaatsen waren opgesteld. Bijna alle rijders misten een of beide con troles, hetgeen hen 30 strafpunten kostte. Alle deelnemefs bereikten behouden de finish in Eecloo bij Gent. Dat was ongeveer om twee uur en daar werden de Zeeuwen afgehaald door de geüniformeerde rijders van de Gentse Harley- en Indianryders. De Belgen begeleidden de Scheldegou- wenaren naar het tentoonstellingsge bouw in Gent. Bij het feestpaleis stel den de motorryders zich voor het bordes op, waar de heer C. Lijnzaad een toespraak hield. Hij zei, dat na dagen voor burgemeesters, onderwy- zers en ruiters, er nu een dag was voor de motoi-rljders en hij was er verheugd over, dat hiervoor zoveel deelnemers waren. Door de echtge note van de consul, mevr. Hamelinck, Abe Lenstra bleef onder de maat. Wonder boven wonder is de aanval ditmaal het sterkste deel van onze ploeg geweest. En aangezien bij de Zwitsers de meeste fouten in de de fensie werden gemaakt, is het achteraf niet eens zo moeilijk te verklaren waarom Nederland er in één wedstryd in geslaagd is maar liefst vyf doelpunten te scoren. Wanneer men dit vergelykt met het vorig seizoen, dan is het spel van ons elftal, wat productiviteit betreft, zeker vooruit gegaan. Maar hoe mooi enkele van deze vijf doelpunten ook waren, werkelijk enthousiast over 't spel van ons aan- valskwintet kan men moeilijk zijn Ongetwijfeld heb ben de nieuwelin gen De Graaf en Van Melis niet te leurgesteld. Bei den maakten een uitstekend dóel- punt en zij pasten zich in het geheel van de ploeg goed aan, maar spelers van grote klasse zijn zij niet. Het zwaarste werk werd in deze linie weer door de onver moeibare Rijvers verzet. Hij was het, die de passes vanuit het achterveld oppikte en verwerkte tot kansen, méér dan Lenstra, die in deze wed strijd onder de maat bleef en lang zo actief niet was als in de oefen wedstrijd tegen Middlesex Wande rers. Mesman is niet de juiste man ge bleken voor een plaats in de achter hoede en ook Van der Klink, die in de tweede helft, toen de Blauwwit ter met een onwillige knie het veld verliet, voor hem in de plaats kwam, kon niet imponeren. Voor deze plaats zal zeker naar een andere kracht moeten worden uitgekeken. Mis schien dat het duo Van der Sluys Huybregts voor de toekomst de bes te -rei vormen? Terlouw was min- :r op dreef en rffelen en Van hijndel konden rdedigend wei- g uitrichten te rn de snelle te- nstanders. Wan- »er Kraak weer et in zo'n ge- aldige vorm had stoken, zou ons Iftal letterlijk .ijn ingemaakt. De heer C, F. van der Meulen van de Technische Com missie vond Kraak iviuak zeven maal vissen en toch uitblinken en Rijvers de beste Nederlanders en Bader, Fatton en Antenen de beste Zwitsers. De president van de Zwitserse Voetbalbond. Ernst Thommen, zeide dat de wedstryd wegens zijn leven dig karakter zeer in de smaak ge vallen was. Het was ook een zeer faire wedstryd. De Zwitsers hadden instructies gekregen offensief te 3pelen. De scheidsrechter, de heer Dattilo, verklaarde dat de Zwitsers verdiend gewonnen hadden na-een zo levendi ge strijd als hij nog slechts zelden had bijgewoond. De Nederlanders hadden naar zijn mening verloren, omdat zij de dekking te zeer ver waarloosden en te open speelden. Ook hy vond Kraak de beste van de Nederlandse ploeg. De Nijmegense kermis heeft dit jaar aan pachtgelden, belasting etc. ruim f 120.000 in de gemeentekas gebracht. SCHAKtN Middelburg versloeg Heerlen met 3l/26'/2- Het eerste tiental van de schaak vereniging Middelburg heeft Zondag in Eindhoven de eerste wedstryd voor de hoofdklassecompetitie van K.N.S.B. gewonnen. Heerlen moest met 3Ys6% het onderspit delven. Voor de Middelburges is dit een belangrijke overwinning, daar dit jaar een zwaar programma in het vooruitzicht is, met o.a. wedstrijden tegen de sterke tientallen van N.R. S.V. uit Rotterdam en D.D. uit Den Haag. Over drie weken wordt ge speeld tegen de Haagse Chr. Schaak vereniging. De gedetailleerde uitslag van Heer len-Middelburg luidt: J. H. WantenH. Strooband Y> J. van KerkoerleM. C. Verburg Ys M. HersteïnK. Maartense 0 l; H. DohrP. M. de Kleyn 0—1; H. J. Meddeler—J. Sinke 1—0; F. ZawialkowskiJ. de Baare Yt P. SchoenmakersP. D. de. Zeeuw Yz', J. van der VeenJ. Schel- tens VY2P. van Kroonenburgh A. Dobbelaar YzJ. van Rossum J. Meijlink 01. BONDSPLOEG WON MET 4—0. Te Assen werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen een Drents elf tal en een Eondsploeg. De Bonds- ploeg won deze wedstryd verdiend m$t 40. ZEE LAND IAVLISSIN GEN. Ten bate van de sportuitwisseling speelden Zeelandia en Vlissingen Za terdag jl. een vriendschappelijke wed strijd waarbij de Middelburgers met 32 wonnen. werd aan de winnaar van de rit, dr. Arends, de beker aangeboden, die door de tentoonstellingscommissie beschikbaar was gesteld. Daarna werd het gezelschap rondgeleid door de heren Heymans en Pieterse. Na afloop van de rondleiding stelde de lange stoet zich op en begaf men zich naar het clubgebouw van de Gentse motorclub. Hier sprak de voorzitter van Scheldegouwen hen hartelijk toe en bood een herinne ringsstandaard met de emblemen van de Gentse club aan. Dh. Arends dank te de Gentse rijders in een hartelijke toespraak. Na een gezellig samen zijn, werd de terugreis aanvaard. Binnenkort zullen de Gentse Harley- en Indian rijders een tegenbezoek aan Middelburg brengen. UITSLAG. De uitslag was als volgt: Motorrijders: 1 Dr. J. C. Arends, Hansweert (9 strafp.); 2 M. Neels, Kattendijke, (68 p.); 3 C. Redelijk heid, Middelburg, (71 p.); 4 I. W. de Jonge, Souburg; 5 T. Reynhoud, Goes; 6 Mr. W. Kurtz, Middelburg; 7 P. Polderdijk, Heinkenszand; 8 A. Gooijen, Goes; 9 P. v. d. Woestijne, Middelburg; 10 J. Parent, Souburg; 11 J. Wondergem, Middelburg; 12 C. v. Vlaanderen, Middelburg; 13 H. Polvliet, Middelburg; 14 J. C. Bou- wens, Middelburg; 15 J. v. Dalen, Heinkenszand. De eerste automobilist was de heer Uyl, Middelburg. (61 p.); 2 A. de Pree, Middelburg; 3 K. Adriaanse; 4 L. de Nooijer, Vlissingen; 5 Janse, Vlissingen. BlUARTfct- Wijdeveld behaalde titel 2e klasse kader 47/2. BAARENDS (UIT GOES) PLAATSTE ZICH ALS VIERDE. De Amsterdammer C. Wijdeveld, lid van de B.V. „Rembrandt" is er na dagen strijd in Den Haag in ge slaagd beslag te leggen op het kam pioenschap van Nederland 2e klasse kader 47/2. In zijn laatste partij demonstreerde Wijdeveld onder meer met een fraaie serie van 89 zijn meerderheid zodat hem de titel ten deel viel. Baarends uit Goes werd vierde in de eindstand. De eindstand luidt aldus: m.p. car. brt. h.s. alg> gem. 1. Wijdeveld, Amsterdam 11 1340 165 89 8.12 2. Jungeling, Den Haag 10 1314 184 64 7.14 3. Barzilay, Rotterdam 8 1254 169 96 7.42 4. Baarends. Goes 8 1290 178 74 7.24 5. Van Kessel, Rotterdam 8 1303 202 55 6.45 6. Hooymans, Den Haag 6 1165 146 68 7.97 7. Bornkamp, Rotterdam 3 1065 160 37 6.65 8. Heygen, Den Haag 2 975 180 48 Het 7.01. tournooi-gemiddelde 5.41 bedroeg 3. De grootste hekel had Jimmy aan een zekere meneer Karei Knullemeier, een gepensionneerde lantaarnopsteker, die elke middag een rondgang door de dierentuin maakte en nooit vergat Jim my en Dina een bezoek te brengen. Meneer Knul lemeier riep Jimmy alle rlei zouteloze grappen toe en hy ontzag zich zelfs niet met kiezelsteen tjes naar Jimmy te mikken, hetgeen Jimmy deed knarsetanden van ergernis. van de Nederlandse ploeg waarin de beide Willem H-backs Mertens en Wagener niet meevielen en Klaassen en van Weenink hard werkten, maar toch niet het magisch vierkant met Maessen en Snoek in leven konden houden- De wedstrijd trok niet de belang stelling, welke men zich gedacht had. Het sportpark vertoonde tal van open plekken en naar schatting woon den slechts een 5000 toeschouwers deze match bij. Voor de rust probeerde de Neder landse voorhoede verschillende kan sen, maar het spel was te onsamen hangend om gevaarlijk te kunnen zyn. De Nederlandse aanvallen wer den sloi'dig en nonchalant afgewerkt. In de tweede helft namen de Lu xemburgers het initiatief in handen en behielden dit vrijwel tot het ein de toe. Zonder dat een der partijen gedoelpunt had kwam het einde. De wedstrijijd werd voortreffelijk door de Belgische arbiter Bauwens geleid. Goede overwinning van Zierikzee. ZUID I. 3e KLASSE D: BreskensNieuw Borgvliet 11. De Zeeuwsch-Vlamingen hebben het tegen Nieuw Borgvliet weliswaar niet tot een overwinnir -7 kunnen brengen, het gelijke spei bracht in ieder geval een kostbaar punt op. De Brabanders zagen zich echter een minstens zo kostbaar puntje ontgaan en het ziet er naar uit, dat de stryd om de bovenste plaats dit seizoen eens geen Brabantse aangelegenheid gaat worden. VIERDE KLASSE F: De GrenswachtersZierikzee 12 De mannen uit Zierikzee zijn ook in hun tweede uitwedstrijd ongesla gen gebleven en met 5 punten uit 3 wedstrijden hebben ze een behoorlijke plaats op de ranglijijst verkregen. TIERDE KLASSE G. EMM—Yerseke 3—2; De Patry- zen—PSK 2—5. EMM wist er voor te zorgen dat ze niet verder afzakte, maar de ma gere zege op Yerseke doet toch ver onderstellen, dat de blauw witten geen al te hoge verwachtingen mo gen koesteren dit seizoen. Met het pas gepromoveerde PSK blyft het de goede weg op gaan en door de overi gens verwachte overwinning op het zwakke Patrijzen blijven ze de leiders ernstig bedreigen. RES. 2e KLASSE D: Goes IIVlissingen n 20; Ter- neuzen IIDe Zeeuwen n 71Axel I—RCS II 0—0. Zonder zelf te spelen zag Middel burg II zijn positie aanmerkelijk ver sterkt. Vlissingen n verloor namelijk van Goes n, terwijl De Zeeuwen n, tot heden ongeslagen, met royaal verschil in Terneuzen werd geklopt. RCS boekte zijn eerste winstpunt door puntloos gelijk te spelen tegen Axel II. CoiTipetitiestanden. Vierde klasse G: Hulst 4 4 0 0 27- 2 8 P.S.K. 3 3 0 0 13- 6 6 Robur 3 2 1 0 11- 5 5 E.M-M. 3 2 0 1 9-10 4 Hontenisse 4 2 0 2 12-12 4 IJzendijke 5 1 2 2 7- 8 4 Yerseke 4 0 2 2 7-10 2 Hoofdplaat 4 0 1 3 6-13 1 De Patrijzen 4 0 0 4 4-30 0 Reserve tweede klasse D: Middelburg II 4 4 0 0 17- 6 8 Terneuzen II 2 2 0 0 11- 4 4 Breskens II 3 2 0 1 9- 7 4 De Zeeuwen II 3 2 0 1 11-12 4 Vlissingen II 4 2 0 2 6- 7 4 Goes II 3 1 1 1 10- 9 3 Corn Boys 4 0 2 2 12-18 2 Axel II 5 0 2 3 5-10 2 R.C.S. II 4 0 1 3 3-11 1 HOCKEY Middelburg Breda II 0 1. Breda heeft kans gezien de Middel burgers op eigen bodem te te verslaan. De laatste drie seizoenen was dit hun nog niet gelukt. Nu gebeurde het in de laatste twee minuten van de wed strijd. Breda heeft een prima team en de Middelburgers pasten zich volko men aan, waardoor het een gelijk op gaande strijd werd. Beurtelings ont stonden voor de doelmonden hache lijke momenten en van beide zijden bleven strafcorners onbenut. De blan ke stand bij rust gaf de verhouding goed weer. Vooral de achterhoede der gastheren was er goed in, met als uit blinker de rechtsachter. Na de rust was er weer hetzelfde spelbeeld en de aanvallen wisselden elkaar snel af zonder dat er gescoord werd. Juist twee minuten voor het einde reageer de de rechtsachter iets te langzaam, waarvan de kleine snelle linksbuiten van Breda gebruik wist te maken. Hij passeerde de uitlopende keeper (0 1). Het was een uiterst sportieve en snelle Wedstrijd. Breda ging met een geflatteerde overwinhing naar huis, want een gelijkspel zou de verhouding beter hebben weergegeven. UITSLAGEN. De uitslagen van de in de tweede klasse A gespeelde hockey-wedstrij- den zijn: MiddelburgBreda 2 0i; Push 2Liberty 50; Forward 2 Cadetten 2—1; DES—Tempo 6—2. Jeugdeompetitie Dames: Middel burgBreda 50; Heren: Middel, burgBreda 0L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5