PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oostduitsers marcheerden met muziek naar de stemlokalen o„ Parachutist P. Dourlein kreeg de Militaire Willemsorde °e BILT Alleen „ja"'Stemmen mogelijk Kantlijn TRUMAN EN MACARTHUR SPRAKEN OP HET EILAND WAKE MR. H. L. s'JACOB OPVOLGER VAN MINISTER SCHOKKING Generaal Kruis nam afscheid van het Korea-detachement. Onderscheiding voor een stoere Zeeuw Strijdkrachten der V.N. naderen Pjonjang. Belangrijke bewapenings- industrie in ons land. VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 243 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintljn, PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3,90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 16October'50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bui TOssingeu Walstr 58-60 tel 2355. 4 lflnen (b.g.g 2861 o! 2160); M'targ Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goei: U Vortl.lr 63. tel 2475 lE.g.g 2228); Oostburg: Pr MaurlHsti. 12. tel. 102; Temeuzen: Bro uwerljetr. 2; Zlerltaee; N. Bogardstr. C 160. tol 20 Sommige gemeenten boekten 100 Duizenden jonge communisten in blauwe hemden bevolkten Zondag ochtend vroeg de straten van steden in de Russische zóne van Duitsland. Toen de stemlokalen open gingen, begonnen fabrieksfluiten te blazen en luidsprekers in de straten verspreidden verkiezingsleuzen. Alles wees er op, dat er een record-aantal stemmen voor de regering werd uitgebracht. De Westduitse verzetsleiders hadden de bevolking aan geraden openlik te stemmen en geen gebruik van de stemhokjes te ma ken. Zaterdagavond waarschuwde Ernst Tillich, waarnemend voorzitter van de „strijdgroep tegen de onmense lijkheid" de verzetsgroepen in de Russische zóne, dat de stemhokjes „vallen" zijn. „De veiligheidspolitie zal ieder noteren die er gebruik van maakt. Het gaat niet aan de levens van goede anti-communisten te wa gen bij een nutteloze demonstratie". Tillich noemde de verkiezingen „de De opvolger van minister Schok king is bekend. Vandaag zal mr. H. L. s'Jacob de «porte feuilles van Oorlog en Marine overne men. De heer s'Jacob stamt, hoewel hij thans partijloos is, uit Christelijk Historische kring en van hem gaat de roep uit, dat hij een goed diplo maat is. Als zodanig heeft hij zijn sporen verdiend in het Nederlands- Indonesisch overleg. Een vakminister is de heer s'Jacob niet. Er werd in vrij bfëde kring de hoop gekoesterd, dat minister Schok king zou worden opgevolgd door een krachtige figuur, een zogenaamde „sterke man". Desnoods moest deze een buiten de partijen staande per soonlijkheid zijn. Voorop diende te staan, dat hij de Nederlandse belan gen in het concert der volkeren krachtig zou verdedigen. De naam van jhr. Tjarda van Starkenborch werd genoemd. Of de heer s'Jacob een sterke fi guur zal blijken is een open vraag. Diplomaten zijn dat zeer vaak niet. Wellicht echter stelt de premier zich op het standpunt, dat voor een klei ne staat diplomatie in bewapenings aangelegenheden belangrijker is, dan al te veel zelfbewustzijn. ndanks het stralende October- weer hebben gisteren tienduizenden naar de radio geluisterd. Naar de uitzending van ZwitserlandNeder land. Op een gegeven moment acht te de verslaggever het nodig om het niet al te fraaie partijtje voetbal, dat in Bazel werd weggegeven, in ver band te brengen met onze vader landsliefde! Daarmede zal hij velen hebben ge- ergerd. Vaderlandsliefde is nu een maal een te heilig iets om het in één adem te noemen met een voetbal wedstrijd. Spreek desnoods van na tionale sport-eer, zeg dat ons Neder landse hart sneller klopt als Neder landse jongens iets goeds presteren. Maar laat btf voetbal vadex-lands- liefde buiten het geding! Er is in de bouwwereld op het ogenblik nogal wat de doen over de door de Regering bij de Tweede Kamer ingediende „Architec- tenwet". Dit wetsontwerp, waarvoor de in de Bond van Nederlandsche Ar chitecten (B.N.A.) georganiseerde ar chitecten reeds enige jaren hebben ge ijverd. beoogt een tweeledige be scherming in het leven te roepen: die van de titel èn die van het be roep. En de belanghebbenden zijn niet eens in de eerste plaats de architecten zelf ook al zullen de bonafide ar chitecten door een wet natuurlijk be schermd worden tegen concurrentie van allerlei beunhazen maar de Nederlandse gemeenschap. Die toch zal er voor behoed kunnen worden, dat inferieure ontwerpen waaxvan door verschillende instanties zo lang is gedokterd, dat zij net toelaatbaar zijn geworden, stad en dorp gaan ont sieren. Ook voor dokters, advocaten en no tarissen kennen wij in ons land reeds een beroepsbescherming, welke door ledereen als nuttig en noodzakelijk er kend wordt. En betekent de vesti gingswet eigenlijk niet een bescher ming van de winkelier? De architec ten willen minder ver gaan, want zij begeren niet, dat hun titel en hun be roep anders beperkt worden dan door eisen van vakbekwaamheid en inte griteit. Het wetsontwerp heeft zich hiertoe dan ook beperkt en wanneer het eenmaal wet zal zijn geworden, zal ieder, die eenmaal in het „archi- tectenregister" is ingeschreven, zich mogen vestigen waar hem dit goed dunkt. Vanwaar dan het verzet, dat in som mige kringen toch nog blijkt te be. staan? Dit verzet komt voornamelijk van de zijde van hen, die het beroep van architect met dat van aannemer wil len combineren. En daarin schuilt juist een groot gevaar. Want is het niet mede de taak van de architect, de belangen van zijn principaal te be hartigen door toe te zien, dat bet werk ook deugdelijk en correct wordt uitgevoerd? Uitvoering en contröle daarop in één hand moet beslist van de hand gewezen worden en het lijkt ons dan ook volkomen terecht, dat de minister dit standpunt terstond en met nadruk heeft ingenomen. Conferentie eindigde met „volledige overeenstemming". Zaterdag hebben president Truman en genera:».! MacArthur bjjna twee uur met elkaar gesproken op het eiland Wake in de Stille Oceaan. De conferentie werd gehouden in een kantoorgebouw op de Zuidoostelij ke uitloper van het eiland. MacArthur was twaalf uren tevoren reeds op het eiland aangekomen en envelkomde Truman toen deze op het vliegveld uit zijn eigen vliegtuig, de „Independence", stapte. grootste politieke zwendel die ooit bedreven is". Ook de Westduitse radiostations waarschuwden de Oostduitsers her haaldelijk voor de stemhokjes. De uitslag van de stemming zal waarschijnlijk niet vóór 21 October worden bekend gemaakt. Van 7 uur Zondagochtend gin gen de inwoners van de Sowjet-zöne, voorafgegaan door fanfares van de „vrije Duitse jeugd", naar de stem- bureaux. Onder leiding van „verkiezings agenten" marcheerden de kiezers, voorafgegaan door muziekkorpsen en vlaggen van de democratische re publiek in optocht door de met vlag gen en wimpels versierde straten, om zoveel mogelijk voor de middag hun stemplicht te vervullen. Degenen, die door het klaroenge schal niet wakker waren geworden, werden door de „verantwoordelijken des huizes" en door de aanhangers van het nationaal front aangemaand om ter stemming te gaan. In Oost-Berlijn, waar geen verkie zingen zijn gehouden, was het rusti- gei dan op andere Zondagen. De 1 contröleposten van de volkspolitie waren versterkt. De arbeiders uit de Sowjet-sector, wier afgevaardigden reeds zijn aan gewezen, zyn naar hun werk gegaan, om „overuren te maken ten bate van de vrede". Een ooggetuige van de verkiezin gen in Oost-Duitsland verklaarde, dat de stembriefjes slechts de naam van de aangewezen candidaten be vatten. Vakjes voor „ja" 'of „neen" kwamep er niet op voor- Het depone ren van het briefje in de stembus gold als „ja"-stem, aldus de oogge tuige. 100% Het officiële Oostduitse nieuwsbu reau A.D.N. maakte nog geen drie uur na het begin van de verkiezin gen bekend, dat in 11 gemeenten van de staat Brandenburg 100% van de kiezers hun stem hebben uitge bracht. Binnen een uur na het openen der stembureaux onderbrak de Noord- westduitse radio-omroep haar pro gramma met de mededeling, dat „de eerste voorbeelden van gedwongen stemming" waren gesignaleerd. In twee stembureaux te Potsdam kre gen de kiezers stembiljetten met hun naam en adres er op, aldus dit be richt. Op een Zondagmorgen in het Olym pisch stadion in West-Berlijn gehou den demonstratie van het interna tionaal vakverbond, die door naar schatting 60.000 personen werd bij gewoond, heeft behalve Morgan Phil lips, secretaris van de Engelse La- bourpartij, en prof. Ernst Reuter, burgemeester van Berlijn, ook .J. H. Oldenbroek, algemeen seceretaris van de „internationale bond van vrije vakverenigingen" gesproken. Oldenbroek, die in het Duits sprak, verklaarde, dat de 50 millioen leden van de vrije vakbonden der wereld „trots zijn op de Berlijners en hun succesrijke strijd voor hun en onze vrijheden". „Wij zijn bereid in de toekomst met alle ons ter beschik king staande middelen te helpen". Truman was in grijs costuum en vilthoed, MacArthur in tropenuni- form. De enig aanwezige auto op het eiland, een oude Chevrolet, bracht de president en de generaal naar het gebouw voor de conferentie. In een verklaring bij zijn vertrek zeide de president, dat de bespreking zo kort geduurd heeft, omdat hij generaal MacArthur niet langer dan nodig van het strijdterrein in Korea wenste te houden. De volledige' overeenstemming maakte het mogelijk de besprekin gen spoedig te voltooien. Hiertoe had ook de „uitstekende samenwer king" tussen MacArthur en Wash ington bijgedragen. Eerst hebben MacArthur en Tru man onder vier ogen gesproken, daarna voegden de adviseurs zich bij hen. President Truman had een duide lijk beeld gekregen van „de held haftigheid der strijdkrachten van de V.N., welke onder het commando van generaal MacArthur strijden". Er was ook een aanzienlijk deel van de tijd besteed aan het „zeer belang7 rijke vraagstuk van de wederopbouw van Korea". Het is van belang, al dus de verklaring, dat men de Ko- reanen geestelijk en materieel steunt in de opbouwende taak, die zij zelf beter dan iemand anders kunnen volbrengen. De V.N. dienden de Ko- reanen bij te staan bij het herstel van het onderwijsstelsel. Ook had men het vredesverdrag voor Japan „waar het recht op heeft en waarover reeds voorbereidende besprekingen worden gevoerd", be sproken. Zowel de president als ge neraal MacArthur zagen met ver trouwen in de toekomst een vrede lievend en welvarend, Japan. „Het deed me groot genoe gen de president te ontmoeten en met hem en zijn adviseurs te spre ken", aldus MacArthur. „Het bezoek van de president in de Stille Oceaan zal niet nalaten groot enthousiasme te verwekken in het gehele Verre Oosten, waar het zal worden uitge legd als het symbool van een vaste overtuiging, dat de vrede daar zal worden verzekerd en dat Azië vrij zal zijn en geen slaaf". MacCIoy gelastte vrijlating von Weiszacker. De Amerikaanse Hoge Commissa ris in Duitsland, McClov, heeft de vrijlating van Ernst von Weizsaecker, een vroegere staatssecretaris aan het Duitse, ministerie van Buitenlandse Zaken, gelast. Von Weizsaecker was veroordeeld in verband met het de porteren van arbeiders en Joden. McCloy verklaarde op juridische gronden te handelen. Uit vele brie ven was namelijk gebleken, dat de veroordeelde veel gedaan had om Joden te beschermen en het lot der „slavenarbeiders" te verlichten. On der meer had hij de bezettingslasten van Noorwegen weten te doen ver lichten en Joden in de Duitse ambas sade in Vatikaanstad verborgen. Ook had hjj vernielingen in Rome bij het terugtrekken der Duitse troepen weten te voorkomen. Vón Weizsaecker, die in de gevan genis van Landsberg zat, zou vol gens de wet op verlichting der straf „wegens goed. gedrag" twee Decem ber aanstaande in vrijheid worden gesteld. Hij werd tot zeven jaar ge vangenisstraf, ingaande 25 Juli 1947, veroordeeld. Staatssecretaris Fockema Andreae toch naar Washington. Mr. H. L. s'Jacob, wiens benoeming tot minister van Oorlog en van Marine vandaag bekend gemaakt zal worden, zal waarschijnlijk nog he denochtend door H.M. de Koningin In het Paleis Noordeinde worden be ëdigd, nadat de aftredende minister, mr. Schokking, in afscheidsaudiëntie zal zijn ontvangen. Dinsdag zal de portefeuille-overdracht geschieden. De staatssecretaris van Oorlog, mr. Fockema Andreae, zaL zich vandaag nog naar Washington begeven om deel te nemen aan de besprekingen voor de bijeenkomst der defensieministers. De heer Fockema Andraea heeft zich bereid verklaard gedurende de periode van dit overleg, welke zich uit strekt over eind-October en begin-November, zijn functie te blyven waar nemen. Omtrent de toekomstige positie van staatssecretaris Moorman is nog geen zekerheid te geven. Mr. H- L. s'Jacob is de tweede zoon van de oud-Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Hij werd 5 April 1906 te Driebergen geboren. In 1931 werd hij geplaatst als ambtenaar ter secretarie van de De Nederlandse gezant in Zweden, jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos, heeft te Stockholm in tegenwoordigheid van de Zweedse kroonprins Gus- taaf Adolf een Nederlandse bloemententoonstelling geopend. Mejuffrouw Mibs Steketee (links) biedt de dames Bojan-Dijkstra en Van Suchteien (de echtgenote van de Nederlandse landbouwattaché) een anjer aan. Mevrouw de Bas-Backer krijgt een paar anjers van mejuffrouw May Llscfcljet. Franse versterkingen naar Indo-China. De Franse hoofdmacht, die het fort Thatkhe aan de Chinees-Indochinese grens verlaten heeft, is thans al strijdend teruggevaUen op Natsjam, ongeveer 48 km. Zuidwaarts. Tezelfdertijd waren meer dan 700 leden van het Franse leger, die een „bloedig grensgevecht" hadden ge leverd, naar Langson, ten Zuid-Oos ten van Natsjam, teruggetrokken. De Franse regering heeft mede- deeld, dat versterkingen uit Mada gascar en Noord-Afrika op weg zijn naar de Franse troepen in Indo-Chi na. Het betreft hier pas een eerste contingent van wat in totaal aan versterkingen nodig wordt geacht. Het aantal Franse manschappen, dat zich thans in Indo-China bevindt bedraagt ongeveer 150.000 waarvan 80.000 in het centrum en het Zuiden van het land. Vliegtuigbotsingen bij oefening-Emperor. Boven de kust van Kent is Zater dagavond een Britse Wellington bommenwerper in botsing gekomen met een Belgische jager van het type Mosquito. Uit de verbrande Welling ton zijn zes lijken gehaald. Van de jager, die in zee neerkwam, is nog geen spoor gevonden. In het gebied van Portsmouth kwa men twee Engelse straaljagers in dc lucht in botsing. De piloot van het ene toestel kwam om het leven. De andere kon veilig landen. Beide ongelukken gebeurden bij de oefening-,,Emperor". Uit een woonhuis aan de 's-Grave- landseweg te Hilversum werden tijdens afwezigheid van de bewoners gouden, platina en diamanten sieraden voor een gezamelijke waarde van ca f 6000.— ont vreemd. Vertrek waarschijnlijk op 26 October. Op het excercitieterrein van de nieu we Alexanderkazerne in Den Haag heeft generaal mr. H. J. Kruis, chef van de Generale Staf, Zaterdag af scheid genomen van het Korea-deta chement. In een toespraak tot de troep herinnerde de generaal er aan, dat het gezamenlijk optreden van de Ver. Naties in Korea voor de eerste maal in de wereldgeschiedenis resultaat heeft gehad. Aan degene, die door agressie de wereldvrede wil versto ren, is thans getoond, dat hij de Ver. Naties tegenover zich zal vinden. Ge neraal Kruis verklaarde het te be treuren, dat het Nederlandse detache ment niet eerder naar Korea kon ver trekken. Hij verzekerde de vrijwilli gers evenwel, dat er voor hen nog een grote en belangrijke taak is wegge legd. Waarschijnlijk zal het detachement op 26 October met de „Zuiderkruis" vertrekken Late slot-acte vati het England-Spiel. Zaterdagnacht was commandant van de wacht op het vliegveld Valken burg by de Leidende sergeant-vllegtuigschutter P. Dourlein. n' Gewone rou tine-wachtcontröle van de provoostposten bezet houdenEn toch een heel ongewone wacht, want die middag was er een telefoon ge komen van de vliegveldcommandant om aan de sergeant P. Dourlein ge boren op 2 Februari 1918 te Veere en sedert zyn zestiende jaar In dienst van de Koninklijke Nederlandse Marine mede te delen dat hem de hoogste onderscheiding was toegekend, die aan de dapperste zonen van het Neder landse volk kan worden toegekend: de Militaire Willemsorde. Er valt een hoge onderscheiding, 1 maar liet werk gaat gewoon door, de wacht wordt geklopt en ais Zondag morgen acht uur de nieuwe ridder wordt afgelost, kan hjj zich gaan melden bij vrouw en kind in Katwijk. Dat is tekenend voor onze marine mannen. Ze houden niet van drukte maken. Over enkele dagen zal Dour lein naar het Paleis op de Dam gaan, waar Z.K.H. Prins Bernhard hem de ridderslag zal geven. DE PARACHUTIST Wanneer we op 't vliegveld Valken burg naar sergeant Dourlein vragen, klinkt de uitroep: „Ha, de parachu tist", want zo staat hij bekend bij zjjn collega's. „Helemaal onverwacht kwam het niet", verzekert Dourlein ons, ik wist dat er iets in de lucht hing". Toen het telefoontje van de commandant kwam was z'n eerste werk om znn vrouw het nieuws te vertellen en zijn ouders op te bellen, die in Nieuw- en St Joosland wonen. Een grote voldoening was de on derscheiding voor hem wel, maar over zijn daden praten, dat ligt hem niet erg. Er is door anderen al zoveel over gesproken en geschreven. HET LAATSTE NIPPERJTE Hjj is altijd een man van het laat ste nippertje geweest. Toen hjj in '40 met ae van Galen uit Indië terug keerde, kwam hij juist op tyd om nog het uitbreken van de oorlog mee te maken. HH berustte niet in de neder laag van ae Nederlandse strijdkrach ten en hjj dacht er over om met een kano naar Engeland te varen. Dat Slan moest hjj opgeven. Toen kreeg jj de kans om in 1941 met een mo torboot naar Engeland te gaan. Daarna speelde hij zijn spelletie van „het laatste nippertje" met ae dood op de achtergrond rustig verder. HET KONINKLIJK BESLUIT Hier volgen de sobere woorden, waarmee in het koninklijk besluit, dat hem verhief tot ridder in de Militaire Willemsorde vierde klasse, de toeken gemeente Vreeswijk en vervolgens aan de provinciale griffie te Arnhem. In 1939 werd hij burgemeester van Valburg (Gelderland), welke functie hjj tot 1942 vervulde. In laatstge noemd jaar werd hjj door de Duit sers gearresteerd en achtereenvol gens in verscheidene kampen gevan- fen gehouden. Na de bevrijding keer- e mr. s'Jacob als burgemeester naar Valburg „terug. Sedert 1945 treedt mr. s'Jacob op als secretaris generaal van het departement van Financiën. Ook heeft hij de minister van Financiën trjdeljjk in Djakarta vertegenwoordigd. In 1949 bekleedde hij de functie van Gedelegeerde van de Kroon in Indonesië. Mr. s'Jacob is voorzitter van eni ge staatscommissies en commissaris van de Nederlandse Spoorwegen. P. DOURLEIN ning van de onderscheiding wordt ge motiveerd: ,,Dat sergeant Dourlein reeds In 1941 wegens een moedig en beleid vol uitgevoerde ontsnapping met een gering zeewaardige motorboot uit bezet Nederland naar Enge land, met het bronzen kruis werd onderscheiden en daarna aan boord van Hr. Ms. „Isaac Sweers" aan verschillende verzetsacties van de ze oorlogsbodem had deelgenomen heeft Dourlein zich na terugkomst in Engeland in September 1942 met het volle besef van de daaraan verbonden grote levensgevaren vrijwillig opgegeven om als ge heim agent in Nederland te wor den Ingezet. Zuid-Korea verzei zich tegen besluit der V.N. De strijdkrachten der V.N,, die snel langs de hoofdwegen naar Pjongjang optrekken en steeds minder tegen stand ondervinden, bevonden zich Zondag op 80 kilometer afstand he- mclsbreed van de Noordkoreaanse hoofdstad. Generaal MacArthur heeft na terug keer van het eiland Wake verklaard, dat thans een vijfde deel van het ge bied van Noord-Korea door zjjn strijd krachten bezet is. Snel vorderende Amerikaanse speer punten naderden Zondagavond vol gens frontberichten de buitenwijken van Soean, een knooppunt van wegen, 64 km. in rechte lijn ten Zuid-Oosten van Pjongjang. De regering van dr. Syngman Rhee heeft een beperking van haar gezag tot het gebied ten Zuiden van de 38ste breedtegraad verworpen, zo wordt uit Seoel gemeld. Het besluit hiertoe werd Zaterdag na een spoedvergadering van het Zuidkoreaanse kabinet bekend ge maakt. De vergadering hield zich bezig met persberichten volgens welke op een besloten zitting van Donderdag van de commissie der V.N. voor Korea beslo ten was, Noord-Korea niet onder het gezag van Syngman Rhee te plaatsen, in ieder geval niet voordat algemene verkiezingen zouden zijn gehouden. In de Zuidkoreaanse verklaring wordt de „morele" noodzaak van het voorstel in twijfel getrokken. De Zuidkoreaanse regering zegt verder, dat „ons volk het voorstel niet zal aanvaarden, omdat het met recht van mening is, dat dit een inbreuk is op zijn onbetwistbaar recht om zijn eigen verkiezingen te houden". 20 mm.-snelvuurkanonnen voor straalvliegtuigen. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij van welingelichte zjjde ver nemen, zal de Ministerraad binnen enige dagen een beslissing nemen over de vraag, waar in Nederland een nieu we belangrijke bewapeningsindustrie, welke aanvankelijk 700 arbeiders werk zal bieden, gevestigd zal worden. In het kader der industrialisatie en de opvoering van Nederlands bewape ning, gevolg van onze verplichting overeenkomstig het Atlantisch Pact, zal de Zwitserse Hispano Suiza-fa- briek hier te lande een nieuwe indus trie vestigen voor de vervaardiging van 20 mm. kanonnen met -een zeer hoge vuursnelheid bestemd voor de Glos ter Meteor Straaljagers, waarvan de Fokkerfabrieken er 300 (150 voor ons land en evenveel voor België) bou wen. Tussen de 100 en 200 hoog gekwali ficeerde Zwitserse mecaniciens zullen de Nederlandse werkkrachten, die op korte termijn moeten worden aange worven opleiden in het zeer speciale precisiewerk, dat voor de vervaardi ging der kanonnen vereist wordt. Zowel een stad in West-Brabant als een der grote steden komt in aanmer king voor de vestiging dezer nieuwe Nederlandse bewapeningsindustrie. ENIGE REGEN. Geldig tot Maandagavond. Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk lichte regen of motregen. Zwak ke veranderlijke wind en iets lagere (Vervolg op pag. 2.) middagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1