NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden WALC KEREN Waarom Chefarox bij maagzuur? CHEFAROX Wapens voor Frankrijk. INDUSTRIALISATIE-PROBLEMEN Oranjeploeg vertrok naar Bazel. ZATERDAG 14 OCTOBER 1950 PROVINCIA LE ZEEUWSE CO U RAN 1 Ds. JOH. DE BRES. Maandag 6 November a.s. hoopt ds. Joh. de Bres, Ned. Herv. predi kant te St. Maartensdijk zyn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. 25 Mei 1887 werd ds. de Bres te Dordrecht geboren. Na het gymna sium studeerde hy aan de Rijksuni versiteit te Utrecht en slaagde reeds op 22-jarige leeftyd voor het propo nentsexamen. Op 6 November 1910 deed hij intrede te Bleskensgraaf. Vier jaar later nam hij de benoeming naar St. Annaland aan op 6 Dec. 1914. Op 1 Oct. 1916 deed hy zyn in trede te Bruchem-Kerkwyk, waar hy 13 jaar liet ambt bediende. Op i Sept. 1929 deed hij zijn intrede te St. Maartensdyk, Sindsdien werd ds. ds Bres nog verscheidene malen naar elders beroepen, doch bleef het Thoolse land, dat hem liet is gewor den, trouw. Op politiek terrein is hij de beginselen der S.G.P. toegedaan. Ds. de Bres heeft naast zijn eigen ge meente verschillende plaatsen op het eiland als consulent gediend, waar onder nu reeds twee jaar te Poort vliet. Middelburg NIEUWE BEMI-PKRMANENTE SCHOOL. In het ttfdelyk gemeentehuis te Middelburg werd door het architec tenbureau irs- A. van der Steur en W. A. C. H. de Groot te Rotterdam de bouw van een tweede semi-per- manente school op 't Zand (naast de bestaande school) aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: M. v. d. Bent Zn., Wassenaar, voor f 114.170; Walraven, Middelburg, f 117.825; Heytkamp II, f 116.200; P. v. d. Schoot, f 121.600; Van Hoek, Delft, f 129.600; Fa. Hcndrikse, voor f 116.997; Fa. Proper, Middelburg, f 127.000; Fa. Mol, Breda, f 143,900; Rott. Aann. Bedrijf, f 109.579; Haeck, Souburg, f 112.140; Blok, Rotterdam, f 180.600; Goedemondt, Vlissingen, f 112.044; De Tender, f 130.396; De Vries. Breda, f 124.200; Simons, Bre da, f 120,100; v. d. Klippe, Vlissingen, f 117.500; Voet. f 116.920: v. d. Wal- le, f 117,275; Versluys, Middelburg, f 117.493; Boelc en Van Eesteren, Den Haag, f 118.900; v. d. Poel, voor f 111.700; v. Almkerk, Middelburg, f 131.600; J. F. Berting, Vlissingen, (laagste inschrijver), f 108.910. De gunning werd aangehouden. EERSTE PAAL VOOR BOUW- FLATWONINGEN IN DE GROND. Vrijdag is aan de Dwarskaai te Middelburg met enig ceremonieel en in aanwezigheid van vertegenwoor digers der gemeente de eerste paal geslagen voor de bouw van de 27 nieuwe flatwoningen, die naar een ontwerp van dearchitect K. G. Ols- meyer uit Winsum (Gr.) in blokken van 15 en 12 aan weerskanten van de ULO-school voor meisjes worden geplaatst. FILMS VAN DE WEEK De films als aanklacht en waarschuwing. Het nieuwe filmprogramma vermeldt twee belangwekkende probleemfilms, die wij reeds eerder bespraken, maar waarop wij nogmaals de aandacht vestigen, omdat zij een goede afwisse ling vormen van de gebruikelijke lichte kost en de toeschouwer confron teren met vraagstukken, die waard zijn te worden overdacht. De belang rijkste van de twee is Verloren gren zen (Lost Boundaries; regie: Aifr. Werker), waarin de onwaardige be jegening van vele z.g. blanke negers (blanken met nog een klein percenta ge negerbloed in de aderen) in de Ver. Staten in een onbarmhartig-fel licht wordt gesteld. Het verhaaltje is sober, het spel der onbekende acteurs en ac trices eenvoudig, de fotografie indruk wekkend en dit alles vermeerdert de overtuigingskracht van deze film, die als aanklacht tegen de dwaze ras vooroordelen in het overigens zo pro gressieve land volkomen geslaagd is. Opmerkelijk is ook Geen groter zonde (No greater sin; regie: William Nigh), meer om het gegeven, dan om de min der geslaagde vormgeving. Deze rol prent stelt het probleem van de ont stellende toename van het aantal ge slachtszieken. hoofdzakelijk door ge brek aan goede voorlichting. Zonder zucht naar ongezonde sensatie wordt door middel van een eenvoudig ver haaltje een pleidooi gehouden voor deze voorlichting, waardoor eindeloos veel ellende voorkomen kan worden. Deze films draalen resp. in Alhambra Vlissingen en Electro. Middelburg. Filmliefhebbers zullen zich met vreugde de prachtige creatie herinne ren van Jean Gabin als de dief Pépé- le-Moko in de gelijknamige, door en door Franse film. Thans brengt de Middelburgse Schouwburg een Ameri kaanse versie, getiteld Casbah (regie: John Berry) met Yvonne De Carlo, Tony Martin e.a. Technisch knap. met grootse décors en kostbare aankle ding. werd deze rolprent, waarin ove rigens Peter Lorre zeer goed is als de Franse detective, toch met meer dan een routine-avonturenverhaaltje, dat volkomen de sfeer, welke „Pépé-le- Moko" tot een kunstwerk maakte, mi** Luxor, Vlissingen, vertoont het twee de deel van de seriefilm „King Kong en de Arabieren". Aardappelen in beslag genomen. Door de Rijkspolitie van Bruioisse werd met assistentie van de recherche te Bergen op Zoom bij L. B. te Ber gen op Zoom een grote partij aardap pelen in beslag genomen, die van diefstal afkomstig was. Proces ver baal werd opgemaakt. OVERPLAATSING BIJ DE KON. IVJARECHAUSSfiE Van het wapen der Kon. Mare- chaussée werd van Hulst naar Sluis overgeplaatst de wachtmeester J. Bos, van Hulst naar Vlissingen de marechaussée der le klasse J. Ro mers en van Hulst naar Breskens de marechaussée der le klasse S. Eike lenboom. Dubbel jubileum. Het echtpaar Fröberg te Vlissingen. Joseph Israëlslaan 34. zal Maandag 23 October 55 jaar getrouwd zijn. Als bijzonderheid vermelden we dat dit echtpaar tevens 55 jaar abonné van ons blad is. WEES U ZELF MET TOT LAST! Reken voorgoed af mot die onaangena me corpulentie. Vraag daarom Uw Apo theker of Drogist eens naar Riohter's Kruidenthee. Éénmaal per dag een kopje van deze geneeskrachtige Alpen kruiden is voldoende om Uw zwaar lijvigheid spoedig te verdrijven. Binnen enkele weken is Uw lichaam weer slank en elastisch. Riohter's Kruidenthee helpt! Altijd! EMMER DES AANSTOOTS. Herhaaldelijk bereiken de politie te Middelburg klachten over het feit. dat inwoners reeds de avond vóór de dag. dafrhet huisvuil wordt opgehaald, hun vuilnisemmers op straat deponeren. Het is dan ook al talrijke malen voor gekomen. dat mensen 's avonds in het donker in weinig zachtzinnige aanra king met deze emmers kwamen. Deze vroegtijdige plaatsing is volgens de Alg. Politieverordening verboden: de bezitters van een emmer moeten deze een half uur voor de komst van de vuilniswagen op straat zetten en niet eerder. De politie zal voortaan scherp opletten, of deze bepaling niet over treden wordt. Vlissingen DE ZAAIWEEK. In het kader der „Zaaiweek" sprak Donderdagavond in de Geref. kerk te Vlissingen de hoofd-vlootpredikant, ds. J. H. Sillevis Smitt van 's-Gra- venhage. Naar aanleiding van de ..Bergrede" uit het Mattheus-evange- lie hield 3preker een ernstige rede, waarna door ds. A. Verschoor, plaat selijk Geref. predikant, het slotwoord werd gesproken. Het Evangelisatie kerkkoor der Ger. kerk verleende medewerking. Het kerkgebouw was geheel bezet. Oostkapefle ERE-TEKENEN. De volgende personen te Oostka- pelle werden ere-tekenen uitgereikt. J. C. B. de Bruyne, O.H.K. Ne derland Mei 1940; W. J. van Citters. idem; W. Schoe, Orde en Vrede 1946—'47—'48; C. Rison, idem. 1947; W. Schoe, K.T.L. 1940—'45; S. Cor- byn; M. Jobse; A. Sprayt; W. Sprayt; J. de Visser; Jac. Wattel Izn., allen O. en V. '46—'47. Burgerlijke Stand SINT LAURENS. Bevallen: C. C. Dingemanse—JOnge- pier. z.; L. A. HoefkensOtte, z.; C. E. Volkers—Sanderse, z.; M. C. Walraven Huijsman, z. Overleden: A. den Hollander. 73 j.; P. Bakker, 67 j. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 12 Oct.: Go- %liath v. Walsoorden. Renata v. Rotter dam. Vlissingen vertrokken, 12 Oct.: Renata n. Venetië. Kwiek n. Holding. Radmar n. Savona. Gepasseerd naar Antwerpen. 12 Oct.: Ponto v. Zee. Westland v. Zaandam. 13 Oct.: Klipfontein v. Southampton. Unie F v. Rotterdam. Saparoea v. Hamburg. Bevnisse v. Swansea. Vlier v. Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen. 12 Oct. Ganymedes n. Amsterdam. Campen n Terneuzen. Corona n. Hamburg. Breda n. Rotterdam. Hasewint n. Southampton Allee n. Londen. Twente n. Cardiff, van Gelder n. Zee. Oud Beyerland n. Gar- ston. 13 Oct.: Aïdebaran n. Rostock. El- mina n. Amsterdam. Leuvehaven n. Rot terdam. Prins Alexander n. Montreal. Politierechter Middelburg Door de Politierechter te Middel burg werden een aantal diefstallen berecht. J. M. N. en C.K., beiden werkster op het slot Ter Hoge, hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid snijbonen en toma ten. Beiden werden veroordeeld tot 15 of 6 dagen. L. v. R. en Th. van W., die beiden in een woonwagen in Oost- en Wést- Souburg verblijven, hadden tezamen een hoeveelheid lood gestolen van de firma P. te Middelburg. Dit kostte van R. 5 dagen gev.straf en van W. 25 of 10 dagen. J. de R., huisvrouw van J. L. te Oost- en West-Souburg, werd ver oordeeld tot 20 of 30 dagen, omdat zij een hoeveelheid gas had gestolen van het Prov. Gasbedrijf te Vlissin gen. Wegens wanbetaling was de gasmeter weggehaald en daarom had haar man de afsluiting van de bui tenleiding afgeschroefd en deze met een stukje fietsband verbonden aan de binnenleiding. Op deze wyze kon steeds gas gebruikt worden, zonder dat dit werd geregistreerd. De timmerman K. B. uit Vlissin gen. had van een terrein van de K. M. „De Schelde" enige planken weg genomen. Hy kreeg ƒ40 of 20 dagen. M. de B., weduwe van A. P. K„' te Middelburg, had het zegel van de muntgasmeter verbroken en het geld dat zich in de meter bevond, wegge nomen. Zij werd veroordeeld tot een week gev.straf. Twee gebroeders, J. A. de P. en H. L. de P. te Vlissingen, hadden samen een hoeveelheid oud ijzer gestolen, toebehorende aan de opkoper C. al daar. J. A. de P. kreeg 30 of 10 da gen cn H. L. de P, 25 of 10 dagen De werkman';W. de V. uit Dom burg had van de zg. Hoge Hill,te Domburg een hoeveelheid duinzand wog laten halen. Het was ongeveer 2',s m3, die hij naar zyn woning had laten vervoeren om een tegelpaadje aan te leggen. Ter zitting beleende verdachte het hem telaste gelegde, hy had het erg druk en daardoor was hy vergoten om een vergunning voor het weghalen van het zand aan te vragen, 40 of 20 dagen. Wegens diefstal van een aantal lo den pijpen uit het z.g. Witte Hviis aan de Prins Hendrikwég te Vlis singen. werd de Vllssingse grondwer ker" L. v. H. veroordeeld tot 10 dagen gev.straf, de eis was 14 dagen, te Souburg, had' van een van zijn' C. W., grondwerker bij de D.U.W. had van een van zijn mede-kamp bewoners een horloge gestolen. Dit kostte hem 40 of 20 dagen. Een andere D.U.W.-arbeider, n.l. M. C. R., verblijvende te Aagtekerke, had een herdershond meegenomen, met het doel deze hond in zijn woon plaats Raamsdonk te verkopen. C. de V„ arbeider te Middelburg en werkzaam by de Ned. Heidemij,, had van deze instelling een paar rubber laarzen in bruikleen ontvangen. Toen hy op zeker moment zonder 'geld 'zat, verkocht hy deze laarzen aan eén vriend van hem en wel voor de prys van één gulden, 40 of 10 dagen. In de avond van 5 Juni «j.l. wilde H. J. B., koopman te Middelburg, een bezoek brengen aan de woning van de heer V. aan de Beenhouwerssingel aldaar. Toen deze hem, omdat hy dronken was, de toegang tot zijn woning weigerde, schoof verdachte een raam op en wist op deze manier toch binnen te komen. Hierby ver nielde hij tevens nog een ruit. We gens huisvredebreuk werd hy ver oordeeld tot 15 of 10 dagen. Waar zijn onze schepen 't Aalsum 14 te Rotterdam verv.. Amstelkerk 12 te Monrovia. Andijk 10 te Houston. Arkeldfjk 11 te Havanna. Congostroom 12 te Antw. (uitr.i Dlcto (KRL) 11 te Rotterdam. Ena 12 te Cristobal. Helder 12 te Valparaiso. J. v. Oldenb. 12 te Sydney. Larenberg 11 te Bagnoli. Maashaven 9 te Montevideo (uitr.) Maas II te Mobile. Nlger6troom 10 te Lobito. Oberon 12 te Carupano. Oranjestad 12 te Cartagena. Paula 12 te T. Bukon. Rijnkerk 11 te Singapore (uitr.) Sarpedon 12 te Laguaira. St. Arnhem 12 te Genua. Telamon 11 te New York. Tiberius 12 te P. au Prince. Tosari p. 12 Malte. Triton 12 n.m. te Maracaibo. Waal 11 v. Oranjest. n. Maracajoo IJssel 9 te N. Orlesns. Zwijndrecht 12 v. Bari n. Sfax. Asturias 12 te Fremantle. Avcrdijk 12 v. R'dam n. Bremen. Bennekom 12 v. Callao n. Huacho. Breda 13 te Rotterdam. Calt. Lelden 12 v. R'dam n. Rastanura Calt. Utrecht 13 te Pernis. Castor 13 te S. Felix. Cheshire 13 te A'dam. Delfshaven p. 12 Recife (th.r.) j D. Böhmer 12 v. Barcelona n. S. Felix. Draco 12 v. Bordeaux n. A'dam. I Ganymedes 12 te A'dam. Jupiter 13 te Amsterdam. Kota Gede 13 te Singapore. Kota Inten 7-11 te R'dam verw Malvina 13 te Miri. Napoll 13 te Suez. Niobe 12 te Katka. Phronti» 12 te Djak,. verw. Tabinta p. 13 N. Lombok. Tankhaven III 12 te Sungeiger. Omdat Chefarox géén vor mingvan steeds méérzuur veroorzaakt, zoals bij gewoon maagzoutvaakvoorkomt. Bo vendien beschermt Chefarox de maagwand met een ge leiachtige genezende laag. 11111,lll-M! U.S.A. wil ze leveren. De V. S. hebben Frankrijk verze kerd. dat zij al het mogelijke zullen doen om de militaire uitrusting aan de Franse strijdkrachten in Indo- China snel te leveren, aldus wordt Vrijdag officieel te Washington me degedeeld na besprekingen over het Franse herbewapeningsprogram tus sen Franse en Amerikaanse ministers. In gezaghebbende kringen te Wash ington wordt medegedeeld, dat Frank rijk van plan is het aantal divisies tegen het einde "van 1951 van vijf op tien te brengen. De Franse minister van defensie. Jules Moch. bad dit op bovenbedoelde conferentie medege deeld. Frankrijk zou aan het eind van dit jaar zeven divisies in actieve dienst hebben. Oplichter aangehouden. Te Veenwouden is aangehouden de ongeveer 60-jarige Jan van der B.. die nu eens 'te Amsterdam, dan weer te Veenwouden in Friesland verblijf houdt. De aanhouding ge schiedde op een klacht van een Gro ninger familie, voor wie de verdachte een aantal effecten ter waarde van 45.000 zou verkopen. De man reist n.l. voor een Amsterdamse firma, voor welke hij effectenorders tracht te plaatsen. Hij had voorgegeven ondanks een dreigende devaluatie ..de effecten met winst van de hand te kunnen doen. Zowel te Amsterdam als te Veenwouden hield de politie een oogje in het zeil, maar eerst Zondagmiddag liep hy tegen de lamp Men vermoedt dat van der B. door het gehele land zyn arbeidsveld had. Van bovenbedoelde 45.000 was by zijn arrestatie geen cent meer in het bezit van de verdachte. Stalin wenste Noord- Koreanen succes Maarschalk Sta'in heeft de Noord- Koreanen succes gewenst in hun strijd voor onafhankelijkheid", aldus meldt radio Moskou. Stalin-deed dit antwoord op een te legram van de Noordkoreaanse minis ter-president Kim ir Sen ter gelegen heid van het feil. dat twee jaar gele den- diplomatieke betrekkingen wer den ingesteld tussen de Sowjet-Unie en Noord-Korèa. Kim ir Sen zei in zijn telegram on der meer: ..Dank zij de belangeloze hulp. die de Sowjet-Unie op grond van het in Maart 1949 gesloten ver drag inzake economische en culturele samenwerking heeft geboden, heeft de Koreaanse bevolking geweldige successen geboekt in de ontwikkeling van onze republiek. Wij weten, dat in deze oorlog de steun en sympathie van de vredelievende volken der ge hele wereld, de grote Sowlet-Unie voorop, aan de ziide van de Koreaan se bevolking zijn". Verlenging van de arbeidstijd „Vergroting van de productie is het enige middel om de moeilijkheden, waarvoor ons land thans staat, te verzachten, en wanneer geen aanmer kelijke productieverhoging tot stand komt, za! de consumptie in de ko mende tyden belangrijk moeten dalen.'' Deze woorden werden Vrijdagavond gesproken door de minister van eco nomische zaken. prof. dr. J. R. M. van den Brink, aan een diner in ho tel Hamdorff te Laren, waar een honderdtal gasten bijeen waren, gro tendeels binnen- en buitenlandse journalisten, die deze week hebben deelgenomen aan een persexcursie „industrialisatie" georganiseerd door de persdienst van het ministerie van economische zaken. Vier dagen lang heeft het grote gezelschap journalisten per trein en autobus door ons land getrokken en daarbij een 25-tal belangrijke fabrie ken van de meest uiteenlopende aard bezichtigd. INVESTERING. Sprekend over de industrialisatie in het kader van de algemene eco nomische politiek in ons land. onder streepte ae minister, dat onze be volkingsaanwas van de laatste de cennia reeds voor een belangrijk deel door de industrie is opgenomen. De minister wees op de noodzaak van nieuwe investeringen voor de in dustrie en constateerde, dat in Ne derland de consumptie minder is dan de productie, zodat er ruimte voor die investeringen is. Overgaande tot de industrialisatie in het kader van de vergroting van de militaire inspanning, wees de mi nister op de z.i. aanzienlyke ver slechtering van de ruilvoet en op het feit. dat deze militaire inspanning meebrengt, dat goederen en diensten moeten worden afgezonderd voor mi litaire doeleinden, en daarmede aan het economische leven in engere zin onttrokken worden. MARSHALL-HULP. De minister achtte het zeer waar schijnlijk, dat de Amerikaanse hulp verlening geleidelijk volgens andere kriteria zal worden verdeeld dan tot dusver. Ook in die zin treedt dus een erzwaring op. maar ondanks deze moeilijker omstandigheden moet aan de taak, die wij op ons hebben geno men, verder worden gewerkt. Daartoe dienen de investeringen te worden op gevoerd, temeer daar zy tot dusver beneden het vereiste gemiddelde zijn gebleven. Als derde punt besprak prof. van den Brink de industrialisatie en de vergroting van de productie. Deze kan tot stand komen langs de weg van meer arbeiders in het productieproces en via een vergroting van de arbeids productiviteit. Wat dit laatste betreft zou ernstig Hogere indexcijfers gezinsverbruik. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft thans voorlopige prijsin dexcijfers samengesteld van het ge zinsverbruik per 15 September 1950. Het totaal-indexcijfer van de huis- houdrekeningen April 1948Maart 1949 (voor gezinnen met f 40 tot f 50 per week), steeg met 3 punten, dat van de huishoudrekeningen 1935/1936 (voor gezinnen beneden f 1800 per jaavi met 4 punten. Bij de niet-voedingsmiddelen stegen de daling van de prijzen van aardap pelen. groenten en fruit verder voort. Hiertegenover stonden prijsstijgingen, zoals van eieren, kaas. vis. vlees, ca cao en chocolade, beschuit, biscuits, ontbijtkoek, havermout en zelfrijzend bakmeel. B ijde niet-voedingsmiddelenw:tes:en vooral de indexcijfers voor KTeding. woninginrichting en huisraad en schoeisel. De prijzen van kleding stegen over de gehele linie. Bij woninginrichting 1 en zeer concreet gedacht moeten wor en huisraad waren huishoudelijk lin nengoed .dekens, vloerzeil, tapijten en pannen duurder dan in Juli. Het in dexcijfer voor schoeisel liep voorna melijk op als gevolg van de verhoging met 15 van de reparatietarieven, Bij de groep reiniging deden zich voorts prijsverhogingen van meubel- was. schoencrème en poetspommade voor. Ook het indexcijfer voor de overige groepen steeg. Hier waren het de prij zen van brandstoffen (winterprijzen). die opliepen, alsmede die van rijwiel banden en in geringe mate van siga ren en sigaretten. WALCHEREN ZONDAG 15 OCTOBER 1950. Ned. Hervormde Kerk: Aagteker ke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Ri- ahard; Arnemuiden 10 ds. Smit, 2 en 6 de heer ter Louw; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswyk; Kleverskerke 2.30 ds. Otte; Koudekerke 9 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker, 10 Jeugdkerk; 't Zandt 10 de heer Barnard. 7 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke 10 ds. v. Voorst Vader (bed. H.A.), 7 ds. Smits (Voortz. en dankz.Concer- zaal 10 ds. v. Woerden; Barak We- deropbouwkamp 10 ds. Don; Engelse Kerk 9.45 de heer de Jongh, (Jeugd kerk) Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordyk, n.m. Voorb. H.A. n.m. H.D.; Oost- en I West Souburg 9.30, 11 en 7 dienst; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen; Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A. en Dankz.); St. Laurens 10 de heer d'Olivat, 7 ds. Maas (Jeugdd.); Veere 11.15 ds. Ot te; Vlissingen, St. Jacobskerk 10 ds. Maas (H.A.)5 ds. Hartjes; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Havendorp 10 ds. Spijkerboer; Nieuwe Kerk 10 ds. Breek; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. v. Winterswyk; Zou- i telande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. v. 1 Dijl. Gereformeerde kerk. Arnemuiden: I 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg: 10 ds. Scheele. 2:30 ds. Pontier; Ga pinge: 9.30 en 2 drs. v. d. Berg; Grijps- VOETBAL Bittere tranen en lekkere broodjes. De Oranjeploeg Is gisteravond met de D-trein, die om acht minuten voor zeven het Centraal Station te Amster dam uitreed, naar Bazel vertrokken. Even ontstond er nog een kleine schermutseling op de treeplank, want Carla, het tweejarig dochtertje van Stoffelen, wilde haar papa onder geen beding laten vertrekken. De krallebol schreide bittere tranen cn moest lijd zaam toezien, hoe de D-trein haar va der in snelle vaart meenam. Voor de proviandering was goed gezorgd: 200 broodjes zijn meegeno men. Spelers, bestuursleden van de K.N.V.B. en dq heren van de Keuze commissie zullen dus de afgelopen nacht geen last van de honger hebben gehad. Vanmorgen om 11.15 uur arri veert de Oranjeploeg in Bazel. TENN::, In de halve finale van het heren dubbelspel van de Britse kampioen schappen „Overdekte Banen" heeft Swahney (India) en Oakley (Gr. Br.) de Britten Billington en Paish met 3—6 61 6—4 64 geslagen. BOKSEN Luc van Dam tegen negerbokser Bobby Dawson? Voor de wedstrijden van Dinsdag avond 31 October a.s. in de Ahoy hal te Rotterdam hebben de organisato ren het oog laten vallen op Bobby Dawson als tegenstander voor Luc van Dam. Alhoewel nog niet aan alle formaliteiten is vóldaan is de kans groot dat men deze twee tegen elkaar in actie zal kunnen zien. Dawson is een 21 jarige negerbok ser uit New York die in 1948 voor het eerst als prof in de ring vex-scheen en sindsdien snel naar voren is ge komen. Verder staat voor Rotterdam een wedstrijd op het program tussen Har- rie Bos en de Amerikaanse neger- middengewicht Amato. BILJARTEN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Te Den Haag werden de wedstrij den om het kampioenschap van Ne derland 2e klasse groot biljart 47/2, voortgezet. .Baarends uit Goes maakte gister middag 181 car. in 16 beurten met als hoogste serie 5o car. Hooymans uit Den Haag, tegen wie Baarends speel de. maakte 200 car. in 16 beurten met als hoogste serie 52 car. Het gemiddelde van Baarends is 11.31 ,van Hooymans 12.50. den aan het vraagstuk der verlenging van de arbeidstijd. Daarnaast mag niet verwaarloosd worden het punt der uitrusting van de industrie met. up-to-date kapitaal goederen. Ook elke verbetering in de organisatie van de onderneming is van grote betekenis. Ten slotte wees de minister er op, dat er in strikte zin meer oorlogspro ductie zal komen en dat Nederland hierin zijn aandeel zal moeten nemen. kerke: 10 en 2.30 cand. Klapwijk: Kou dekerke:. 10.30 en 4 ds. Elshout; Me liskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Mid delburg Hofplein: 9.30 ds. Veldkamp, 2,30 dr. OussorenNoorderkerk: 9.30 ds. Oussoren, 5.30 ds. Veldkamp: Oost en West Souburg 9.30 lees- dienst, 4.30 drs. v. d. Berg; Oostka pelle: 10 en 2.30 cand. Meeder; Seroos kerke: 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon; Veere: 9.30 en 2.30 ds. v ,d. Veen; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpol der: 9.30 ds. Pontier, 2 ds. Verschoor; Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Scheele. I Geref. Kerk (Art. 31). Souburg: 9.45 i en 2.30leesdienst; Vlissingen: 4.30 leesdienst. Geref. Gemeente. Aagtekerke: 9.30 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden: 930. 2 en 6 leesdienst; Meliskerke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Middelburg: 9.30. 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkappele: 10 en 2 30 leesdienst: Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg: 10 en 1 2.30 Prof. Wisse: Vlissingen: 9.30 en 5 cand. Verhage. Ver. Vrijzinnig Hervormden. Mid delburg: 7 ds. Metz. Evang. Lutherse Gemeente. Middel burg: 6 ds. Johannes; Vlissingen: 10 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg: 10.15 mej. de Bakker; Vlissin gen: 10 ds. de Boer. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen: Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 heil. dienst; 4 Openl. samenk,. Dam. 7.30 Verloss. samenk.; Vlissingen: 10 Heil. dienst; 2 30 Openl. samenk.. 7.30 Ver- loss. samenk. o.l.v. Kapt. Aulman. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen: Concordia ,10 en 5 dhr. v. Dijk. Unie van leerkrachten bij het Chr. B.L.O. Te Utrecht heeft Vrijdag in Es planade vergaderd de Unie van On derwijzers en artsen, werkzaam by het Chr. B.L.O. De voorzitter, de heer J. J. Don- dorp wees in zyn openingswoord op de hervonden eenheid in de Unie. De heer B. van Duvvendyk uit Den Haag sprak over het o.l.o. in verband met l.o. en merkte op, dat hy de persoonlyke toewijding 'van de leer krachten by het b.l.o. groter acht dan bij het l.o. De heer W. v. d. Jagt besprak de religieuze opvoeding in de b.l.o.- school. (Advertentie) een verstandige vrouw koopt uitsluitend gemltlnlseerde wol en wolgoed. L ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor spoedgevallen is te bereiken te Vlissingen, C. C. Sluijter, arts te Vlissingen, Badhuisstraat 70 tel. 2225. Te Middelburg .T, Z. S. Pel, Rou- aanse kade 11, tel. 2585. Voor Koude kerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, De Wiezei, Westkapelle, tel. K 1188 316. Voor Veere, Serooskerke en Oostkapelle de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, tel. K 1181 271. APOTHEKEN Vlissingen: Apotheek Ockenburg, Singel 5, tel. 2730. Middelburg: Apotheek van Pienbroek, Markt 69, tel. 2134. Nieuwe Ford-modellen. Naar wij vernemen zal de Neder landse Fordfabriek binnenkort twee nieuwe personenwagens met vier zit plaatsen op de markt brengen.- De namen der nieuwe wagens zullen pas na 18 October bekend gemaakt wor den. Gisternacht arriveerde in de Am sterdamse haven het Engelse s.s. ..Ches hire", dat 240 burgers en 570 leden van de Koninklijke Marine met hun gezinnen uit Indonesië naar Nederland heeft bracht. Nieuws in een Noiedop De minister van Verkeer en Water staat. mr. D. G. W. Spitzen, zal op Vrij dag 27 October a.«. in Pulcliri Studio te 's-Gravenhage de achtste verkeersdag van de K.N.A.C. openen. Prins Bernhard heeft de wens te kennen gegeven een deel van de vergadering bij te wonen. De Nederlandse gezant in Zweden, heeft Vrijdag, in tegenwoordigheid van de Zweedse kroonprins Gustaaf Adolf te Stockholm, een Nederlandse bloeir.en- tentoonatelling geopend. De tentoonstel ling zal Zaterdag voor het publiek toe gankelijk zijn en tot 22 October. NAGEKOMEN AD\ EKTEMTES. Heden overleed na langdurig, smartelyk lijden, nog onver wacht, onze innig ge liefde Zoon en Pleeg broeder, LEIJN FKANCKE, in de leeftyd van 53 jaar en 8 maanden. A. J. FRANCKE. CHRISTINA MOENS. Domburg, 13 Oct. 1950 Teraardebestelling te Domburg Dinsdag 17 October, 12 uur. VERLOREN. Vrijdag 13 October een dubbele gouden knoopspeld, gaande van Yerseke (Schut tershof 23) naar de bus Góes, daarna bus Goes-Mid- delburg. Markt. Vlasmarkt, Beddewijkstraat. Langevic- le. Plein '40, bus Middel- burg-Biggekerke. Tegen be loning terug te bezorgen J. KLEINEPIER. B 48, Big- gekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3