NIEUWS UIT ZEELAND r - WALCHEREN |T-genda OPNIEUW DOODSTRAF VOOR VAN GEELKERKEN VOOR STRAATJEUGD VAN STAD EN DIJKJEUGD VAN DORP ZEEUWEN STELDEN ZICH IN HEINO OP DE HOOGTE Sport en wedstrijden VRIJDAG 13 OCTOBER 1950 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 5 Middelburg Scholieren beluiHerden het schone lied. Nooit tevoren hebben zoveel Mid delburgse scholieren een Z.V.U.-jeugd- concei't bezocht als gistermidag in de Concert- en Gehoorzaal, waar vele honderden meisjes en jongens van middelbare en ulo-scholen muisstil luisterden naar de prachtige sopraan- stem van Bodi Rapp en zo wat meer vertrouwd werden met het schone lied. Op prettige wijze leidde de begelei der van mevr. Rapp, de pianist Felix de Nobel, de liederen met een ver duidelijkend woord in. Voor de pauze zong hievr. Rapp een cyclus Schubert- liederen, waaronder di'ie uit de reeks ,,Dic schone Müllerin" .het bekende „Der Musensohn" op tekst van Goethe en naturlijk ook „Die Forelle". alsme de drie liederen van Rudolf Mengel berg op Zuid-Afrikaanse gedichten van Louw en van Wijk Louw; na de pauze gat zij een bijzonder mooie ver tolking van Poulenc's „Le Bestiaire" of „Le Cortege d'Orphée" en van een door Chabrier op muziek gezette bal lade van Rostand. Deze mooie liederen, op zo gevoeli ge en beschaafde wijze ten gehore ge bracht, lieten niet na indruk te maken en zullen zéker veie jeugdige toehoor ders en toehoordsters nader tot deze muziek hebben gebracht. De Z.V.U. heeft met deze matinée eer ingelegd. DE KAT EN DE KANARIE. De R.K. toneelclub St. Paulus te Middelburg heeft gisteravond de toe- schouwersschare in de Schouwburg drie uren lang in vrolijke spanning gehouden met een zeer vlotte opvoe ring van de Amerikaanse thillervan John WUlard „De kat en de kanarie". De handeling van dit griezelstuk speelt zich af omstreeks het midder nachtelijk uur in een eenzaam spook achtig landgoed, waar een aantal vrij zonderlinge lieden bijeen is óm de laatste wilsbeschikking van een vrfl zonderlinge vorm te vernemen of 'n reeks van lugubere gebeurtenissen verandert het landgoed in een waar gekkenhuis. De spelers van St. Pau lus hebben de vele mogelijkheden van dit allerminst goedkope en vaak even humoristisch als huiveringwek kende stuk, dankbaar benut. Zij wis ten het juiste tempo te bewaren en er daardoor de spanning in te hou den en lieten de toeschouwers grie zelen zonder stuivers roman effecten te benaderen. De wijze, waarop zij de humoristische scènes voor het voetlicht brachten was nooit banaal. De rollen waren goed bezet, met na me dié van deftige advocaat, de stuntelige neef, die zich later ont popt als een psychopathische moor- denaar, en sinistere dienstbode, de erfgename Annabella en haar vriend Harry. Natuurlijk- liet men wel eens 'n steekie vallen, maar zelfs de beste breister <UUt- aaik< haar reputatie verplicht. St. Paulus heeft evenals vorig jaar met „Een moeder" getoond te behoren tot de beste Zeeuwse dilet tanten verenigingen. Ter gelegenheid van haar 30-jarlg jubileum maakt de Middelburgse mu ziekvereniging „Excelsior" Zatérdag a.s. bij gunstig weer een mars door cle stad. De signaalafdeling van „Achil les" verleent hieraan medewerking. Bovendien heeft de muziekvereniging ..Voorwaarts" te Koudekerke aangebo den deze mars mede te maken, welk aanbod door het bestuur van „Excel sior" dankbaar is aanvaard. De twee korpsen en de signaalafde ling vertrekken om 2.30 uur uit de Koepoortstraat. De route luidt als volgt: Molenwater, Noordsingel, Lelie straat, Jasmijnstraat, Wilhelmina- straat, Emmastraat, Rozenstraat, Mei doornlaan, Noordsingel, Molenwater Lutherse Kerklaan, Brec, Noordpoort- plein (waar halt zal worden gehouden voor het Gasthuis), Korte Noordstraat. Hofplein, Wagenaarstraat. Balans. St. Pieterstraat. Lange Delft. Markt. Vlasmarkt. Om 3.30 uur begint in het Schuttershof een receptie, 's Avonds wordt aldaar een concert- en cabaret avond gegeven. 0.- en W -Souburg P.V. „DE LUCHTBODE" De eindstand van het kampioen schap der postduivenhoudersvereni- ging „De Luchtbode" te Souburg is als volgt: Vitesse. Vrij: 1. P. Babijn; 2. W. Wou ters; 3. L. Marinissen; 4. M. Poyhui- zen; 5. J. Hoogesteger.' Aangewezen: 1. L. Marinissen: 2. P. Babijn: 3. L. Braet; 4. J. Hoogesteger; 5. J. Wille- boordse. Kampioensduif: P. Babijn. Fond. Vrij: 1. P. Babijn; 2. C. Boo gaard; 3. L. Braet; 4. W. Wouters; 5. M. Pothuizen. Aangewezen: 1. L. Braet; 2. P. Babijn; 3. W. Wouters; 4. C. Boogaard; 5. L. Marinissen. Kam pioensduif: W. Wouters. Jonge duiven. Vrij: 1. P. Babijn; 2. C. de Kraker; 3. M. Pothuizen; 4. J, Lahr; 5. C, v. d. Bossche. Aangewezen. 1. C. v. d. Bossche; 2. C. de Kraker; 3. W. Wouters; 4. F. de Noöijer; 5. -T. Sponselee. Kampioënsduif: C. de Kra ker. Eerste Generaal Kampioen P. Babijn. Tweede Generaal Kampioen W. Wouters. Burgerlijke Stand MELIS KERKE. Bevallen: P. LouwsWillemse, d.; L. MatthijsseVerhage, z. YVESTKAPELLE. Bevallen: K. VerhageWouters, d.; W. CijsouwCijsouw. d.: L. HengstHeijt, z.; P. LousCijsouw, z. Getrouwd: W. Kraak, 31 j. en P. van Rooijen, 21 j. Scheepvaartberlchten Vlissingen aangekomen, 11 Oct.: Dago v. Antwerpen. Kwiek v. Antwerpen. 12 Oct.: Radmar v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 11 Oct.: Hoen- diep n. Goole. Dago n. Bergen. 12 Oct.: Thames n. Maassluis. Gepasseerd naar Antwerpen. 11 Oct.. Prins Alexander v. R'dam. Oud-Beyer- land v. Zaandam. Rolf v. Lissabon. 12 Oct.: Leuvehaven v. R'dam. Eimina v. Le Havre. Congostroom v. A'dam. Vecht v Goole. Helena v. Londen. Gepasseerd van Antwerpen, 11 Oct.; Blommersdijk n. R'dam. Alphard n. Rot terdam. Bantam n. Rotterdam. Delta n. Zee. Houtman n. Zee. Batavier III n. Rot terdam. 12 Oct.: Peter Swenden n. Gar- ston. Bree Helle n. Hamburg. TWEE MUZIEKKORPSEN TREKKEN MORGEN DOOR DE STAD. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Jonge dichters stellen zich voor, 8 uur. Electro: Geen groter zonde (18 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Casbah (18 jr.), 8 uur. Morgen Schuttershof: Feestavond Excelsior, 8 uur; Bioscopen: als vandaag. Zondag Schouwburg: Humanistisch Verbond, lezing dr. A. SaalUorn over „Levend humanisme, 10.30 uur; Electro: 3.30, 7 en 8.15 uur Scouwburg 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Verloren grenzen, (a. 1.), 7 en 9 uur; Luxor: King Kong en de Arabieren 2 (14 j.), 8 uur. Zaterdag: Alhambra: Als heden; Luxor. Als heden, 7 en 9 uur. Zondag: Alhambra: Als heden, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als heden 3, 7 en 9 uur. Jacob Kaiser roept op „niet stemmen". Jacob Kaiser, de Westduitse minister voor zaken, die geheel Duitsland be treffen .heeft Donderdag in een radio rede de Oostduitsers opgeroepen zich op Zondag bij de verkiezingen van stemming te onthouden .of een ongel dige stem uit te brengen. „Iedere tegenstem is een nieuw be wijs voor uw tyrannen. dat de bevol king van de Oostelijke zóne niet van hun heerschappij gediend is", zo zeide hij.- Thorez ziek of uit de gratie? Dc algemene secretaris der Franse communistische partij, Maurice Tho rez, is volgens het socialistische blad ,1e Populaire" „met bloed bedekt" in een ziekenhuis opgenomen. Men ver. moedt, dat Thorez een bloeduitstor ting in de hersens heeft gehad. Volgens een gerucht, dat de ronde doet „in de hoogste kringen van com munistische leiders", is dit niet het ge val, doch is Thorez aangevallen door twee partijleden, aldus het blad. Volgens een onbevestigd bericht, dat in Parijs in omloop is. zou de „ziekte" van Thorez dienen als een dekmantel om niet op de bijeenkomst van de Kominform te Boedapest te behoeven te verschijnen. De gezondheidstoestand van Mauri ce Thorez. is „ernstiger dan men had verwacht", zo is In een bulletin in het communistische blad „Ce Soir" mede- ;edeeld. Thorez. aldus het bulletin dat loor drie artsen ondertekend is. lijdt aan te hoge bloeddruk, veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning. Een lange rust. van waar schijnlijk enkele weken, zal nodig zijn. Eerste Kamer vergaderde achter gesloten deuren. BEHANDELD WERD RAPPORT GEMENGDE COMMISSIE NIEUW'-GUINEA. Na de korte openbare vergadering welke de Eerste Kamer gisteren heeft gehouden, is net college in co mité-generaal gegaan ter behande ling van het rapport van. de Gemeng de Commissie Nieuw-Guinea. Toën de deuren gesloten werden, waren achter de regeringstafel aan wezig de minister-president, de heer Drees, de minister van Uniezaken en Overzeese rijksdelen, de heer Van Maarseveen, de minister zonder por tefeuille. de heer Götzen, de minister van financiën, de heer Lieftinck en de staatssecretaris van buitenlandse zaken, de heer Blom. De behandeling van het rapport duurde tot omstreeks vier uur in de middag. Er is geen mededeling ver strekt. Pian-Manshoit spoedig gereed. Het laat zich aanzien, dat de be sprekingen in regeringskringen over het plan voor integratie van de West- Europese landbouw, dat door minis ter Mansholt werd ontworpen, een gunstig verloop hebben, aldus ver neemt het A.N.P. In doorgaans goed geïnformeerde kringen wordt dit „plan-Mansholt" een „uiterst belang rijke bijdrage tot een toekomstige sa menwerking van de West-Europese landen" genoemd. Sommigen verkla ren. dat dit plan de enig mogelijke basis zal zijn voor een onbelemmerd sociaal-economisch samengaan. Over grote lijnen en details van het plan-Mansholt worden overigens nog geen inlichtingen verstrekt. Som mige punten van 'net plan schijnen nog onderwerp van overleg te zijn tussen minister Mansholt en enige zijner collega's uit het kabinet. Rapport van zenuwarts over persoonlijkheid van verdachte. Mr. L. W. M. M. Drabbc, officier van Justitie van dc Bijzondere Strafka mer van de Utrechtse Arrondisse mentsrechtbank heeft gisteren opnieuw de doodstraf geëist tegen de 50-jarige C. van Geelkerken, voormalig plaats- ervangend leider van dc N.S.B. en leider van de Nationale jeugdstorm, alsmede ex-inspecteur-generaal van de voormalige Landwacht. Naar men zich zal herinneren eiste de Officier van Justitie in Maart jl. tegen Van Geelkerken de doodstraf. Veertien dagen later .wees de strafka mer een interlucotoir vonnis» waarin bepaald werd, dat „over de persoon lijkheid van verdachte, doch niet over zijn toerekeningsvatbaarheid", die bui ten kijf geacht werd, door de Utrecht se zenuwarts Jhr. dr. J. J.4M. van der Does de Willebois een rapport moest worden samengesteld. Dit rapport is intussen gereed geko men en gisteren heeft de president van de Bijzondere Strafkamer in Utrecht, prof. mr. L. W. G. Scholten, met dr. van der Does de Willebois, die als getuigedeskundige werd gehoord, delen doorgenomen. „Houvast-actie" van Hervormde Jeugdraad en „Kerk en Wereld". „Houvast" is de naam van de financiële-actie, die uitgaat van de Her vormde Jeugdraad en „Kerk en Wereld". De actie beoogt het werk onder de ongeorganiseerde jeugd in de stad en op het platteland voort te zetten en uit te breiden. Thans reeds wordt In 58 plaatsen door genoemde orga nisaties massajeugdwerk verricht. Een groot aantal vaste krachten en een nog groter aantal vrijwilligers zijn hierbij ingeschakeld. Het doel van dit werk onder de straatjeugd van de stad en de dijkjeugd van het dorp is, ongeacht milieu en geloof de jongeren een houvast in het leven mee te geven. Op een persconferentie in Amster dam is gistermiddag het waarom van deze actie uiteengezet. Ons land telt 4% millioen jongens en Nieuw inkuil-procedé voor veevoeder Op een modelboerderij te Heino in Overijssel werd gisteren een nieuwe methode voor het inkuilen van vee voeder gedemonstreerd. Onder de honderden belangstellenden bevond zich ook een groot aantal Zeeuwen, die zich van de nieuwe methode op de hoogte stelden. In Heino waren alle soorten inkuilmachlnes aanwe zig, die in ons land op de markt zijn. Deze merendeels Duitse machines zijn te kostbaar (om en bij 5000) om door particulieren aangeschaft te worden. Do overheid doet dan ook alle moeite de boeren er toe te bren gen, „werktuigen-coöperaties" te vor men om de machines gezamenlijk te gebruiken. Wil men het nieuwe in kuil-procedé volgen, dan zal men ook machines moeten aanschaffen, daar het onmogelijk is de vermenging Staking bij Westduitse binnenvaart geëindigd. De staking ui; de binnenvaart- en havendiensten in West-Duitsland. die een week geduurd heeft, is ten einde. De 20.000 stakers hadden 15 pfennig per uur of 30 mark per maand meer geëist. van gras met melasse met de hand te doen geschieden. Bij het inkuilen van gras, klaver, lucerne of eventueel ander veevoeder ging tot nu een groot deel van de voedingswaarde verloren. Het oor spronkelijk aanwezige eiwitgehalte verminderde vaak tot 40 procent. Een gevolg hiervan was, dat voor wintervoeding van het vee nog steeds een belangrijke import van buitenlands krachtvoeder, zoals lijn koeken, soja, sesam enz. noodzakelijk was. De Stichting voor de Landbouw had de demonstraties te Heino ge organiseerd. om boeren en landbouw- voórlichters uit het ganse land te to nen met welke machines het nieuwe inkuil-procedé wordt verricht. De bedoeling is, dat aan het gras enz., een bepaald percentage melasse of voederbieten wordt toegevoegd, waardoor het mengsel na inkuiling veel beter zijn voedingswaarde be houdt. Het verlies aan eiwit ver mindert bijvooi'beeld tot de helft. Doordat de bedryven hiervoor veel beter dan tot dusver voor hun eigen veevoeder kunnen zorgen, zal de import van krachtvoeder minder kunnen woi'den. meisjes van 025 jaar. De jeugdorga nisaties bereiken er slechts 800.000 boven de twaalf jaar. Vijfenveertig procent komt van de lagere school direct op de fabriek, in de werkplaats of op het platteland en ondergaat geen andere invloed dan die van het ouderlijk huis. de bioscoop, het schaftlokaal en de straat. In hun nieuwe omgéving worden zij door gaans direct voor vol aangezien en hierdoor glijden zij maar al te ge- gemakkelijk af naar 't verkeerde pad en gaan vaak hun zedelijke, geestelij ke en maatschappelijke ondergang te gemoet. De problemen .van deze jon geren zijn feller, dan van jongeren, die zich harmonisch kunnen ontwik kelen. En toch is er bij velen van deze ongeorganiseerde jongeren het verlangen naar contact met mensen, die hen begrijpen en met wie zij hun moeilijkheden kunnen bespreken. Daarom leidt „kerk en wereld" op haar academie te Driebergen be roepsjeugdleiders en -leidsters op en plaatst hen midden tussen deze jon gens en meisjes op de straat en in de fabriek. JEUGDWERK VOOR NIEUWE PROBLEMEN. „Kerk en Wereld" onderzoekt bo vendien de invloed van het groeiende aantal fabrieken op het leven van de plattelands jongens en meisjes. De voortschrijdende industrialisatie doet oude tradities verdwijnen en stelt het 'ouedwerk voor geheel nieuwe pro blemen. Ook begint de Hervormde Jeugd raad een nieuwe actie onder de jonge soldaten. Het doel is evenals bij de ongeorganiseerde jeugd, die recruten van de jongste lichtingen, die niet de christelijke militaire tehuizen bezoe ken, op te vangen en een houvast te geven. In het rapport komt deze zenuwarts o.m. tot de volgende conclusie: Van Geelkerken heeft een juviniele, onge compliceerde. open en naar buiten ge richte zich gevende persoonlijkheid. Zijn ontwikkeling is bepaald door jeugdervaringen en millieu-invloeden. HU is door gevoclsoppervlakkigheid en impulsiviteit ontspoord. Hij is 'n be weeglijke, geen diepbewogen persoon. Vroeger werd hij niet begrepen en nu is hij niet gebroken. Hij is geen fana ticus. geen roachtsstrcver, geen leider. Hij is „een goed verliezer", die thans behoefte heeft aan sympathie. Tijdens de behandeling van dit rap port lichtte dr. van der Does zijn diag nose toe door de rechtbank te wijzen op het gelaat van verdachte, die recht op in de verdachtenbank stond. Eenmaal wees dc dokter daarbij op het profiel van verdachte en sprak voorts over „die mooie vijfhoek", waarby hümet zijn vinger een vijf hoek trok om het gezicht van Van Geelkerken. Nadat dit verhoor beëindigd was, gaf de president het woord aan de of ficier van justitie, mr. L. W. M. M. Drabbe. die persisteerde bij zijn eis tot doodstraf. De uitspraak in dit pro ces werd bepaald op 26 October. (Advertentie) HUNTER de ExporbVirgini® van blijvend goede kwaliteit. Rust voor de meeste Zeeuwse voetballers Onze tweede klassers hebben jen dagje vrijaf en ook de meeste derde klassers kunnen even uitblazen, aan- goizen de komende voetbaldag naast de mteriandvoetbalwedstrijd in Zwit serland en de ontmoeting van Zuid- Nederland tegen Luxemburg, slechts enkele inhaalwedstrijden vermeldt. Derde klasse D. Breskens—Nieuw Borgvliet Nu het eerste schaap bij Breskens over de brug is volgen er misschien meer. al lijkt ons Nieuw Borgvliet geen gemakkelijk slachtoffer. Vierde klasse F. De Grenswachters— Zierlkzee; R.S.C.—H.S.C. '28; Sportcl. Gastei—Steenbergen. s Zierlkzee is tot heden ongeslagen kunnen blijvên, maar het uitreis] e naar de Grenswachters zou de Schou- wenploeg wel eens voor hete vuren kunnen brengen. RSC moet tegen HSC de punten in Rucphen kunnen hou den. terwijl Steenbergen aan ziin po sitie als ongeslagen leider verplicht is ook nu de volle winst in te palmen. Vierde klasse G. EMM—Yerseke; (11 uur)de PatrijzenPSK. Nu EMM het rijk alleen hpeft in Vlissingen. zullen ze ook wel willen tonen iets in hun mars te hebben cn Yerseke moet zich maar op een war me ontvangst voorbereiden. De Patrij zen lijken ons te zwak om de geest driftige mannen uit Philippine de winst te onthouden. Rcs. 2 kl. D. Goes 2Vlissingen 2; Terneuzen 2Zeeuwen 2; Axel 2— RCS 2. Wanneer de Vlissingers in de run ning willen blijven, zal in Qoes ge wonnen moeten worden. In Terneuzen zullen de Zeeuwen-reserves het zeker niet cadeau krijgen, maar we zien de winst toch naar Walcheren komen, in tegenstelling, met de andere ontmoe ting. waarbij RCS 2 wèer weinig kans op winst maakt. PROGRAMMA KNVB le KLASSE. le klasse A: Hengelo—AGOVV; Sneek—GVAV. le klasse C: EDO—De VolewUckers. VOORBEREIDINGEN VAN BELGIF EN FRANKRIJK. In November speelt het Neder'ands - - :rpen tegen r ongeveer een maand later elftal te Antwerpen tegen België volgt de ontmoeting tegen Frankrijk te Parijs. In beide landen worden thans voor bereidende maatregelen getroffen voor het komende seizoen. Er zijn 30 Belgische spelers opge roepen voor de gecentraliseerde trai ning in het Heyselstadion te Brussel en onder hen bevinden zich verschei dene debutanten. In een trainingskamp in Frankrijk komen spelers bij elkaar die een kans maken om in een van de landenwed- sirijden in dit seizoen uit te komen. Opgemerkt zij, dat onder de uitver korenen zich doelman Da Rui niet bevindt. (Advertentie) „Wenst mijnheer af te rekenen?" Maar..chocolade smaakt beier! Waar rijn onze schepen Alcyone. 11 v. Hamburg n. Antw. Amstelland p. 10 Fernandonoronha (thuisreis.) Andijk 11 te Houston. Boschfontein 11 te Beira. Castor 11 te Georgetown. Coryda 11 te Suez (thuisreis) Delfland 9 te Ilheos. Katwijk 9 te Danzig. Napoli p. 11 Elba C. n. Mars. Maas 11 te Mobile. Rossum 12 te Rotterdam verw. Rijnland 11 te Amsterdam. Salland 11 v. L. Palmas (thuisreis) Saidja 11 te Pladju. Skaugum 11 n.m. bij Maladiven (thJ.) Sommelsdyk 11 te Bremen. Tegelberg 9 te Mauritius. Telamon 11 te New York. Tjikampek 11 te Zanzibar. Zeeland p. 11 Kingsbridge n. Dublin. Arendskerk 12 te Colombo (uitr.) Bantam 12 te Rotterdam. Bengkalis 11 v. Suez n. Aden. Blommersdijk 11 te Rotterdam. Breda te R'dam verw. Ceram 12 te Genua (thuisreis) Clavella p. 11 Perim. Corilla 12 te P. Said. Eimina 13 te Rotterdam verw. Felipes 12 te Pladju. Heelsum p. 11 Texel. Heemskerk 12 te P. Elizabeth. Hector 11 v. Istanb. n. Izmir. Hecuba 13 v.m. te A'dam verw. Laurenskerk 11 v. Marseille (th.r.) Leersum 12 te Hamburg. Lekkerkerk p. 11 Gibraltar (uitr.) Leuvehaven 11 v. R'dam n. Ajitw. Loenerkerk 12 te P. Said verw. ruitr.) Lucita 11 v. Ardrosan n. Heysh Madoera 12 te Amsterdam. Mataram 12 te Djak. Meerkerk 12 te Manilla (Uur.) Roelf 11 te Amsterdam. Rotti 11 te Tj. Panda» (uitr.) Salawati 10 te Boston. Saparoea 11 v. Hamb. n. Antw. Stentor )2 te Rotterdam. Singkep p. 12 K. Vincent (uitr.) Slamat p. 11 K. Carbon. St. Alkmaar 11 v. Narvik n. Erndcn W. Ruys 12 rede Belawan (th.r.) DE RUSSEN EN HELSINKI. Het organisatiecomité van de Olympische Spelen in 1952 te Hel sinki, heeft Rusland toestemming verleend om, indien dit land deel neemt, de Russische athleten tijdens de spelen in een kamp in de buurt van Leningrad te vestigen. Het vervoer van deze athleten naar de wedstrijden, zal per vliegtuig geschieden. KORFBAL PROGRAMMA VOOR ZATERDAG, le kl.: Togo-Seolto; Vios—Tjoba. Togo heeft de, beste winstkanten in Goes, terwijl Tjóba een kansje op suc ces tegen Vios heeft. 2e kl. A.: Swift 2Stormvogels; VopoS.S.S. Kan Swift 2 in Middelburg één puntje halen, dan kan dit twaalftal zich kampioen noemen. Een kans heb ben zij, doch Stormvogels zal fel van zich afbijten. S.S.S. zal van Vopo wel winnen, wat zij ook voor hun papieren kans nodig heben. 3e kl. A.: A.K.C.Stormvogels 2; GroedeMadjoe 2. 3e kl. B.: Scampolo 2Vopo 2; Tjo ba 2Swift 3. Adsplranten: V.K.V.—Zeelandia; To goSwift A. DF PO EL-JUNIORES KAMPIOEN. Door een 3—2 overwinning op Swift B uit. Middelburg, behaalden de Poel- juniores uit 's-Heer Abtskerke het korfbalkampioenschap met 20 punten uit 12 wedstrijden. Een kranig resultaat voor een ploeg uit een ^^jtleine gemeente. ZWEMMEN. AUSTRALISCHE INVITATIE VOOR GEERTJE WIELEMA. De Australische Zwembond heeft besloten de Nederlandse rugslag- zwemster, Geertje Wielema, uit te nodigen aan de Australische zwem- kampioenschappen, welke in Febru ari 1951 te Melbourne worden gehou den, deel te nemen. Zoals men weet, heeft dc Neder landse kampioene een uitnodiging om in December a.s. tezamen met Irma Schumacher naar Nleuw-Zee- land te komen, wegens haar school- werkzaamheden van de hand moeten wijzen. SCHAKEN VERGADERING Z.S.B. Zaterdagmiddag houdt de Zeeuwse Schaakbond een buitengewone alge mene vergadering in Goes. De be langrijkste punten van de agenda zijn de indeling van de wintercompetitie en de benoeming van de competitielei ders daarvoor, benevens de uitvoering van de plannen voor de jeugdige scha kers. De Z.S.B. stelt zich voor, de nieuwe Zeeuwse competitie te laten spelen met één eerste en drie tweede klassers. Voorts zal men trachten te komen tot een organisatie van jeugd- schaakclubs of een schoolschaakbond. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2e KLASSE GROOT BILJART 47 2. De resultaten van de laatste avond partijen op 12 Oct. te 's-Gravenhage luiden: Heygen J ungeling Barzilay Baarends 200 30 26 132 30 34 200 28 37 167 28 29 6.66 4 40 7.14 5.96 Amsterdamse Beurs 11 Oct. 12 Oct. Nederland 1948 (3%) 99 99 dito 1947 3*i3 97 97% dito 1937 3 96 96% Dollar-lening 1947 3 ®6% 96% Investeringscert. 3 97 97% Nederland 1902—64 97% 98 Nederland 1962—64 97% 98 Nederland N.W.S. 2V3 79% 79% Spaarc. a f 100 2% 100% Indie 1937 3 95% 95'% Nat. Hand. B 86 86% Ned. Handelmlj. 143% 144 AKU 172 172% Bergh's Jurger.s 323% 323% Calvé-Delft 133% 134 Centrale Suiker 176 176% Kor.. Ned. Hoogovens 139 138% Unilever 220 220% Ned. Kabelfabriek 274 275 Philips 230% 231% Wilton Feyenoord 158% 157% Bill ton 220 225 Kon. Petrol. Mij. 291 293% Amsterdam Rubb. 131% 133% H-A. Lijn 17.3 173 Kon. Paketvaart 125% 127 Ned. Scheepv. Ur.it 160% 163'% Rotterdamse Lloyd 142 145% Stv. Mij. Nederland 174 176% Handelsver. A'dam 119% 121 Deli Batavia Mij. 115% 117% Deli Mij- 115% 118% Anaconda 37% 37% Bethlehem Steel 46 46 General Motors 110 110 Kennecott 68% 70 Shell Union 55 55% Baltimore Spw. 15% 16% Miss K.T. Spw. 8 8 New York Centr. Spw. 17% 18 Pennsylvania 21% 21% Hoewel de activiteit ter beurze gisteren vrijwel overeen kwam met die van Woensdag, d.w.z. zo goed als nihil, was de stemming bij de opening vrij vast. Aanvankelijijk was men bevreesd dat 't gebrek aan affaire, de winsten vrijwel geheel zou reduceren, maar gedurende het verloop bleek dit niet het geval te zijn en bleven de openingsprijzen zeer goed gehandhaafd. Een reden voor deze stemming kon moeilijk worden opgege ven. De markt is zeer dun en reeds klei ne aan- of verkooporders leiden tot re. latief grote verschillen. Donderdag had den blijkbaar dc kooporders de over hand. Politieke of militaire gebeurtenis sen hebben voor de beurs niet veel te betekenen, zolang de consequenties daar van niet zfjn te overzien. De Industrierr.arkt was circa 1 punt hoger met aan het hoofd Kon. Olie. De scheepvaartmarkt was vast en sloot op het hoogste punt van de dag. In de koersen van dollarstaaltslenin- gen. waarnaar alle beursbezoekers de laatste dagen met belangstelling uitzien, kwam gisteren geen noemenswaardige verandering. Ook het agio op de Ameri kaanse sector bleef ongewijzigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3