Zeer veel oorlogsschade van Belgen in Zeeland Totaal verwoest werden 84 boerderijen en 136 panden Nieuws PROTESTANTS ZIEKENHUIS TE TERNEUZEN Commissaris der Koningin opent fototentoonstelling in Amsterdam. VEERTIG JOURNALISTEN OP BEZOEK IN ZEELAND KRIJGT VLISSINGEN BEIAARD VAN 47 KLOKKEN? Walcherse boeren vóór Mei naar N. Oostpolder. BORDES VAN BROUWERSHAVENS STADHUIS VERZAKT Middelburgse gobelins te Gent. 230x320 2 5 9.75 DE KLERKeZN Botersmokkel per fiets. I PROVIN Cl ALE ZEEU W SE COURANT VRIJDAG 13 OCTOBER 1980 Het wachten is op een financieringsovereenkomst tussen regeringen van België en Nederland. Volgens êén dezer dagen gelanceerd persbericht uit Brussel zouden de onderhandelingen tussen de Nederlandse en Belgische regeringen over de regeling der vergoeding van oorlogsschade, door Belgen in ons land en door Nederlanders in België geleden, in een nieuw stadium zijn geko men. Dit bericht, waarvan de juistheid overigens nog niet door Den Haag bevestigd is, heeft weer eens de aandacht gevestigd op een voor Zeeland wel bijzonder belangrijke kwestie. Naar w|J gisteren van de Dienst We deropbouw en Volkshuisvesting te Middelburg vernamen, zjjn in onze provincie nameiyk niet minder dan 136 panden, welke Belgisch bezit wa ren, alsmede 84 boerderijen van Belgen totaal verwoest, terwijl 172 pan den zware en 596 lichte schade opliepen. Er wordt reeds geruime thd ge dokterd aan een regeling, welke bei de regeringen moeten opmaken voor de uitkering van de oorlogsschade- vergoeding aan de wederzijdse inge zetenen. Enige, tijd geleden is van Nederlandse zijde een ontwerp-over- eenkomst volgens het wederkerig heids-beginsel aan de Belgische re gering voorgelegd en er is thans de verwachting uitgesproken, dat beide partijen het binnen afzienbare tijd hierover eens zullen worden. Destijds heeft echter het Neder landse ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting reeds een voor lopige regeling vastgesteld." welke de bedoeling had de gedupeerde Bel gen in de gelegenheid te stellen in afwachting van dc overeenkomst tussen de beide partyen tot herbouw of herstel over te gaan. Zo werd bepaald; dat een rente dragend crediet zonder aflossing tot 100 der goedgekeurde bouwkosten kon worden verkregen voor de her bouw van de agrarische bedryven, die het eigendom zijn van Belgen, doch aan Nederlanders zyn verpacht. Voor panden van in ons land verblij vende Belgen werd een crediet toege staan van 100 (of 75 wan neer de betrokkene in de vermogens belasting is aangeslagen) der her stel kosten, wanneer de schade 3000 of minder bedraagt. Daarby werd de bepaling ingelast, dat. in dien het vergoedingsbedrag volgens de taxatie van Mei 1940 beneden 3000 of 2250 (de bewuste 75 blijft, toch een crediet zou worden verleend tot één van beide bedragen, al naar gelang van de financiële gesteldheid der betrokkenen. Dege nen, die voor meer dan 3000 scha de aan hun pand hebben, kragen van de Prov. Dienst voor de Weder opbouw en Volkshuisvesting het ad vies. met het herstel te wachten, totdat de definitieve regeling tot stand is gekomen. Er zijn m Zeeland dan ook maar drie personen van deze catagorie tot herbouw overgegaan. Zuidbevelands dameskoor zong te Arnhem. Het optreden van het Zuidbeve lands Dameskoor te Arnhem, is bly- kens de dagbladrecensies een groot succes geworden. Hier volgen enkele persstemmen „Groot Arnhem" schryft r Aan de Arnhemse première van „De Dijk is dicht" werd bijzondere glans bijgezet door het optreden van het dameskoor uit Zuid Beveland, onder leiding van de heer Jac. H. Tamminga. De in Zeeuws costuum gestoken schare zangeressen, hadden zowel hij haar optreden in Palace als in Luxor, groot succes. Zij openden het programma met het Zeeuws volkslied. Aan het einde van haar optreden werd aan alle Zeeuwse meisjes een doos met „Arnhemse Meisjes" ge offreerd door de directie van de Astra-filmmaatschappij. Het koor besloot toen spontaan tot een toe gift. Er was veel applaus. „Het Vrije Volk": Het gebeurt niet iedere dag, dat een koor in de bios coop zingt. Na gisteravond zeg ik er by: helaas. Want het Zuid Beve- lands dameskoor, onder leiding van Jac. H. Tamminga, zong gisteravond in Palace en Luxor, tussen het jour naal en de film „De dijk is dicht", heel mooi. in een Notedop Frankrijk heeft voorgesteld zijn defensie-uitgaven het volgende jaar te verdubbelen mits het ongeveer 750 mil- lioen dollar hulp uit het buitenland ont vangt. De minister-president is voornemens Maandagavond 16 October een diner aan te bieden ter ere van Paul Hoffman, ad- minisjfateur van het plan-Marshall, die alleen die dag in ons land zal zijn. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. J. in 't Veld, heeft Woensdag te Amsterdam de eerste paal geslagen voor het complex van 1800 wo ningen, die in Bosch en Lommer (West) zullen verrijzen. Het Korea-detachement zal Zater dag in Den Haag worden geïnspecteerd door generaal Kruis. Na de inspectie vertrekt het detachement met een week Inschepingsverlof. Nu de grote vogeltrek weer massa's vogels op de wieken drijft, verzamelen zich tienduizenden spreeuwen langs het Twentekanaal, waar de vogels in de riet- zoom een schuilplaats voor de nacht vinden. Het riet bezwijkt, echter onder 'het gewicht der grote vogels, zodat het niet geoogst kan worden. Bij een melkinrichting te Arnhem is een uitgebreide fraude met melk ontdekt. Twee leden van het fabriekspersoneel en zes mclkslijters zijn gearresteerd. MEESTE SCHADE IX W.- ZEEUWSCH-Y LAANDE REN. De meeste schadegevallen bevin den zich in Westelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen Daar werden in totaal 112 panden, die Belgisch bezit wa ren, geheel verwoest, tc weten in Aardenburg 45, Biervliet 4. Bres- kens 7, Cadzand 2, Hoofdplaat 4, Oostburg 11, Schoondyke 5, Sluis 22, IJzendijke 11 en Zuiddorpe 1. In .127 gevallen bedragen de lierstelkosten méér dan 3000, n.l. in Aardenburg 35, Biervliet 12. Breskens 2, Cad zand 1. Groede 4, Hoofdplaat 5, Nieuwvliet 1, Oostburg 13, Schoon- dijke 5, Sluis 24, Waterlandkerkje 1, IJJ gevi 3000 bedroeg ,t.w. In Aardenbui fzendijke 23. Zuiddorpe 1. terwijl in 237 gevallen de schaae minder dan 65, Biervliet 21, Cadzand 1, Groede 10, Hoofdplaat 7, Nieuwvliet 1, Oost burg 12. Retranehement 3, Schoon dyke 10, Sluis 28, Waterlandkerkjc 10, IJzendijke 09. o< Voor 3 ost-Zceuwsch-Vlaanderen i luiden deze cijfers als volgt: totaal verwoest: Graauw 1, Koewacht 2, Philippine 1, Sas van Gent 1; zwaar beschadigd: Clirige 3, Hulst 1, Phi lippine 4, Sas van Gent "3, Terneu- zen 1 en Westdorpe 2; licht bescha digd: Axel 14, Clinge 55. Graauw 9, Hoek 3, Hontenisse 7, Hulst 24, Koewacht 26, Overslag 1. Philippine 27, St. Jansteen 28, Sas van Gent 45, Terneuzen 35, Vogelwaarde 4, Westdorpe 27 ,eri Zuiddorpe 2, maakt totaal 307. VLISSINGEN. Maar ook in het Zeeland boven de Westerschelde komen schadege vallen van Belgen voor, Uiteraard vöornamelyk te Vlissingen, de looa- senstad. waar 1(3 Belgische panden compleet verwoest werden, voor 22 §anden de schade meer dan 3000 edroeg en voor 28 panden minder dan dat bedrag. Ook in Middelburg, Koudékerke en Burgh werd een pand dat eigendom was van één van onze Zuiderburen, geheel vernield. Zwaar beschadigd wérden in Middelburg één- pand evenals in Ritthem, Serooskerv ke 'W.) .Vrouwenpolder en Goes en in Souburg en Tholen twee panden. Het aantal lichte schade-gevallen bedroeg in Middelburg 2, Souburg 5, St. Laurens, Heinkenszand. Zierik- zee en, Tholen 1, Goes 3, Kruiningen 4, Kapelle 2, Renesse 2 en Oud-Vos- semeer 2. Tevens werden in Zeeuwsch-Vlaan- deren 84 boerderyen totaal vernield»; Dit getal is als volgt te. specificeren: Aardenburg 34. Axel 1, Biervliet. 11, Breskens 3,- Cadzand 1. Groede 3, Hontenisse 1. Hoofdplaat 3, Oost burg 2. Overslag 1. Philippine 3, Schoondyke 4. Sluis 6. Terneuzen 1,. Waterlandkerkje 1 en IJzendijke 9. Over hef algemeen wordt verwacht, dat de financiering van de herstel en lierbouwkosten zal geschieden overeenkomstig de. voor de Neder landse gedupeerden geldende rege ling. Ons inziens zal deze financie ring echter afhankelijk worden ge steld van de grootte drr schadebe dragen in beide landen. In ieder ge val is het voor de vele. betrokkenen, zowel in België als in Nederland, te hopen, dat de beide regeringen spoe dig tot een overeenkoriist geraken. Gemeenteraad garandeert geldlening. De gemeenteraad van Terneuzen hheeft Donderdag met twaalf tegen drie stemmen besloten een garantie tot een bedrag van 650.000 te verstrekken voor de lening, welke de Stichting Protestants interkerkelyk ziekenhuis te Terneuzen zal aangaan om de bouw van een nieuw zieken huis te financieren. Fotojournalisten uiten hun erkentelijkheid. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F C. de Casem- broot zal op Zaterdag 21 October a.s. In het Gildehuis te Amsterdam de tentoonstelling der beste Neder landse persfoto's 1950 openen. Deze tentoonstelling woi'dt georga niseerd door de Nederlandse vereni ging van fotojournalisten, die op deze dag tevens de diploma's zal uitreiken aan de leerling-leden, die geslaagd zijn voor het vakexamen. De fotografen hebben jhr. de Ca- sembroot verzocht de tentoonstelling te openen als blijk van hun erken- telykheid voor de prettige samen werking en de medewerking, die zij van hem mochten ondervinden o.a. bij het Koninklyk bezoek aan Zee land in Augustus j.l. Aanvaring op de Schelde Het Britse s.s. „Baron Elibank" en het Deense schip „Gronland", die bei den de haven van Antwerpen uitvoe ren, zijn Donderdagochtend vroeg in aanvaring gekomen op de Schelde ter hoogte van Liefkenshoek. De „Baron Elibank" is onder de waterlijn beschadigd- Men heeft het schip op een zandbank moeten sle pen. Het Deense schip liep slechts lich te schade op. Zij waren de gast van Zeeuwse industrieën. Bezoek aan de Met grote belangstelling werd ken nis genomen van het werk in de di verse afdelingen. Verscheidene colle ga's deelden ons na afloop mede, dat deze excursie op de „Schelde" een bij zonder prettige indi'Lik had gemaakt in de reeks van bezoeken aan allerlei fabrieken. De bedrijvigheid op een scheepsweiT fascineerde de bezoekers in hoge mate. Enkele heren waren bo vendien getroffen door de grote om vang van het bedrijf. 's Middags werd naar Zeeuwsch- Vlaanderen vertrokken, waar een be. zoek gebracht werd aan de Stikstof- fabriek te Sluiskil, een textielfabriek te Clinge en de Spiegelglasfabriek in Sas van Gent. In Axel werd een diner aangebo den door dè Kamer van Koophandel. Deze journalisten vertegenwoordig den landelijke bladen, alsmede een j j i m ,i aantal periodieken, o.a. vakbondsbla- tweede door het Zuiden van het den land. Deze arriveerde Wocns- N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Gisteren bracht een veertig tal Nederlandse en buitenlandse journalisten een bezoek aan Zeeland, waar zy verschillende Zeeuwse industrieën bezochten. Deze tocht was een deel van een excursie, georganiseerd door het Ministerie van Economische Za ken. die ten doel heeft de Ne derlandse en buitenlandse pers op de hoogte te brengen van de huidige stand van zaken in dc Nederlandse industrie. Een groep journalisten maakt een tocht door Noord.Nederland, een dagavond in Vlissingen, waar werd overnacht. Donderdagmorgen werd allereerst een bezoek gebracht aan de gebouwen en terreinen van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde". In het hoofdkantoor werden de krantenmen sen welkom geheten door de directeur van de maatschappij, de heer Arie Smit, waarna zij over de fabriek wer den rondgeleid. Prijsopgaven van de Nederlandse klokkengieterijen zijn thans binnen. Bij de debatten vóei'dé als éérste spreker dr. C. G. Ramselaar. chirurg te Terneuzen het woord. Uit zyn be toog bleek, dat de Mij. tot Bevorde ring van de Geneeskunst over de kwestie advies had gevraagd aan de Medische Kling Zeeuwsch Vlaande ren en dat de commissie, die in op dracht van de kring het vraagstuk bestudeerde, had geadviseerd de zie- kenhuisverpleging in de kanaalzone van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen te centraliseren in één ziekenhuis. De betreffende Rykscommissie be sloot evenwel na het horen van vele belanghebbenden anders en gaf ver gunning voor de buw van een groot ziekenhuis te Terneuzen met een omvang van 142 bedden. Met het ziekenhuis te Sluiskil sa men zou dat pratisch neerkomen op 300 bedden voor de gehele streek en volgens dr. Ramselaar zou met 200 bedden volstaan kunnen worden. Bij het aanvaarden van het plan neemt de gemeente Terneuzen dus grote risico's. Zij krijgen een boerderij va.n hun verlanglijstje. Naar wy vernemen ligt het, hoewel de toewijzing van boerderyen in de Noord-Oostpolder dit jaar veel later plaats heeft dan in 1949, toch in het voornemen de verhuizingen van de Walcherse gezinnen, die zich alsnog hebben aangemeld voor plaatsing in de N.O.P. en voor die plaatsing ook in aanmerking komen, vóór 1 Mei 1951 uit te voeren. Dezer dagen werd een bespreking gehouden tussen de Herverkavelings commissie Walcheren en de directie van de Wieringermeer (Noord-Oost- polderwerken)waarbij ondermeer ter sprake kwam het tijdstip, waarop zij, die zich dit jaar hebben opgegeven voor een bedrijf, nader bericht hier over zullen ontvangen. De directie deelde mede, dat de Walcherse boeren tegelijk met -hen, die aan de vrije inschrijving deelna men, de beslissing zullen vernemen welk bedrijf hun in pacht is toegewe zen. Gezien het grote aantal van de gegadigden, zal deze beslissing niet vóór half December verwacht kunnen worden. Wel kon reeds worden medege deeld, zo vernemen wij verder, dat aan de Walcherse boeren één van de bedryven kan worden verpacht, die z\j op hun verlanglijstje heb ben geplaatst. Wie van de candidatcn dus geen bericht omtrent uitbreiding van zijn wenslljst heeft ontvangen, kan gevoe gelijk aannemen, dat hij één van de boerderijen, die hij als verlangd op- i gaf, in pacht zal krijgen. Spr. berekendè, datvöór 22,000 zielen, die vermoedelijk'op 't nieuwe ziekenhuis zijn aangewezen 5 bedden per 1000 zielen nodig zijn en dat dus met 110.000 bedden kan worden volstaan. Bij een kostprijs van 26.000 per bed. zouden de totaal- bosten van de ziekenhuisbouw dus «832.000 lager kunnen zijn. Tenslotte achtte spr. de plaats, die de geldgevende overheid by dit ziekenhuis inneemt, te groot. DEN HAAG BESLISTE. De voorzitter, burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen,-lton het streven naar meer centralisatie begrypen, maar tenslotte heeft Den Haag na 't horen van gewestelijke deskundigen zich uitgetrokken voor verdeling. Den Haag houdt ook een hoger cijfer aan dan vyf bedden per 1000 zielen, mede omdat de Kanaalzone tenslotte een industriegebied moet worden en ook aan dc toekomst gedacht moet worden. Wethouder J» den Hamer merkte op dat de Rykscommissie zelfs de eis had gesteld van 140 bedden en geen genoegen nam met 108 bedden. Wethouder M. de Vos stond scep tisch tegenoer het plan, omdat het de gemeente Terneuzen wel een en ander zal gaan koeten, maar hij zou. voorstemmen, omdat een plaats als Terneuzen behoefte heeft aan een ziekenhuis; Spr. was overigens voorstander van een groot centraal ziekenhuis, want dat zou millioenen uitgespaard hebben. Nadat de heer H. J. Colsen zich op grond van het risico tegen het plan had verklaard, werd het voor stel -van B. en W. aangenomenmet de stemmen van de heren parase- laar, Colsen en de Waal (allen R.K.) tegen. Wanneer in de Si Jacobstoren? Naar wij vernemen, heeft, het - gemeentebestuur van Vlissingen thans de prijsopgaven ontvangen van de Nederlandse klokkengiete rijen voor het nieuwe carillon te Vlissjngen. Deze prijsopgaven zijn verstrekt aan de hand van een be stek, dat is opgemaakt door de dienst van gemeentewerken in sa menwerking met de Adviescom missie van de Nederlandse Orgel- en Klokkenraad. Zijn wij wel ingelicht, dan is dit bestek gemaakt voor een beiaard van 47 klokken, waarvan er 3 ge bruikt kunnen worden als luidklok. Dat wil dus zeggen dat wanneer Öit plan doorgaat Vlissingen de Tijdrede Prof. Wisse. Woensdagavond hield prof. G. Wis se onder zeer grote belangstelling te Krabbendijke een tijdrede over het Onderwerp „De weg naar God terug". Hij ging uit van Hosea 14 24 en karakteriseerde de huidige wereld spanning als een strijd tussen geest en stof, waartussen geen compromis' mogelijk is. De materialist treedt op het wereldtoneel als een caricatuur- profeet, -priester en -koning. Dit baart eindeloze ellende. Bij duizenden rijst nu de vraag: hoe vinden wij de weg terug, naar het Vaderhuis? De spreker zette uiteen, dat, wil er nog een nieuwe phase voor het Christen dom aanbreken, gehandeld moet wor den naar de formule „Uit Hem. door Hem en-tot Hem zijn alle dingen, Hem is de heerlijkheid in der eeuwigheid". Prof. Wisse wekte tenslotte de toe- hoordersschare op daarnaar te leven. Stichting Veere presenteert zich. De „Stichting Veere", die streeft naar herstel en verhoging van Veere's zeer eigen stadsschoon, heeft een keu rig foldertje uitgegeven, dat de lezer over het doel van haar bestaan in licht en tracht zijn belangstelling te wekken voor het fonds, door enkele voorbeelden te tonen van kleine her stellingen, die reeds na het herstel van het Veerse carillon met steun van de Stichting tot stand zijn gekomen. Ook omvangrijker restauraties, o.a. in samenwerking met de vereniging ..Hendrick de Keyser", staan op het programma. Het foldertje bevat enke le markante illustraties. Gevolgen van verbreding in de negentiger jaren. Subsidie van Monumentenzorg Het gaat niet goed met het bor des van het stadhuis to Brouwers-, haven. Dit bordéb is namelijk aan het verzakken en wel zo, dat de voorzijde ervan gevaar opleverde voor de voorbijgangers- Deze ver zakking was ontstaan door een on deskundige restauratie ln het jaar 1899. Men heeft toen het smalle bordes verbreed, doch deze ver breding onvoldoende gefundeerd. De laatste tyd bggon het voorste stuk van het bordes enigszins naar voren te hellen en zelfs zodanig dat de hardstenen treden van de Stad- huistrap scheurden juist op de plaats, waar in 1899 de verbreding was aangebracht. Het gemeentebe stuur durfde deze situatie niet te la ten voortduren, vooral niet sinds het ongeval te Groningen, waarbij ver scheidene kinderen onder één vallen de muur werden bedolven. Tijdens de bietencampagne passeert hier vrij zwaar verkeer en de mogelijkheid scheen niet uitgesloten, dat de een of andere dag een gedeelte van het bordes, waarop een 4-tal stenen leeuwen is geplaatst naar voren zou storten. Het gemeentebestuur gaf daarom opdracht om een en ander te herstellen. -Toen echter met veel moeite de verzakte kant van het bor des weer in de oorspronkelijke hou ding was getrokken, kwam al spoe dig vast te staan, dat het herstel met geheel andere middelen zou moeten wroden aangepakt, want anders zou by gebrek aan een goede funde ring na verloop van tyd toch weer hetzelfde euvel optreden. Het bordes staat nu geheel in de steigers en is van alle zijden gestut. Het geheel is daardoor een allesbe halve fraaie verslering van het Stad huis. Het gemeentebestuur heeft thans contact opgenomen met Mo numentenzorg, teneinde subsidie te verkrygen, opdat een afdoend herstel ter hand kan worden genomen. beschikking krijgt over .een volledig carillon. Dc nieuwe beiaard van de Lange Jan te Middelburg 'telt in to taal 48 klokken, terwijl het carillon van Goes, dat thans nog niet volledig is, binnenkort eveneens een derge lijke omvang zal hebben. De klok kenspelen van Veere en Zierikzee zijn kleiner. Zy tellen nameiyk resp. 36 en 28 klokken, maar dit aantal is voor een juiste beoefening van het beiaardspel te klein. Bovendien zyn de kosten van de kleinste klokken, die dan b\j een kleine beiaard ontbreken, in verhou ding tot liet totaalbedrag zo gering, dat het wel zeer te betreuren zou zijn, wanneer bij de aanschaffing van een nieuw carillon uit zuinigheids overwegingen het aantal klokken zoü worden beperkt. De beiaard, dié destijds op last van de Duitsers uit Vlissingen is wegge- roofd, was samengesteld uit 35 klokken. Het zal nog wel enige tyd duren, voor het zover is, dat als vroeger vrolijke wijsjes uit de St. Jacobstoren over de stad tinkelen. In de eerste plaats moet het college van B. en W. de raad nog'voorstellen tot bestelling over te gaan en wan neer dit gebeurd is, moeten de klok ken gegoten worden en worden op gehangen, waarbij in de toren wel licht nog allerlei voorzieningen ge troffen moeten worden. Zijn niet vastgespijkerd. Wy maakten in ons blad van gis teren melding van de critische op merkingen, die mej. dr. G. T. van ITselstein in het Frans Halsmuseum te Haarlem maakte over de- wijze, waarop in het Ryksmuseum te Am sterdam de kostbare Middelburgse gobelins uit de Statenzaal behandeld zouden worden. Zo zou men er geen bezwaar tegen gemaakt hebben, dat deze gobelins werden vastgespijkerd. Eén onzer redacteuren heeft zich Donderdag te G»nt, waar enkele de zer gobelins werden geëxposeerd, er van overtuigd, dat de critiek van mej. IJselstein onjuist is. De gobe lins, die aan de randen voorzien zijn van een soort drukknopen, zijn met deze knopen bevestigd op ijzeren pen netjes, die zich bevinden in de lat ten, welke door het Ryksmuseum voor het ophangen van deze gobelins naar Gent zijn gezonden en die by deze gobelins behoren. Het ophangen geschiedde onder toezicht van de heer A. W. M. J. Hammacher, directeur van het Kröl- lerMüller-museum en van een deskundige, die door het museum van Schone Kunsten te Gent ter be schikking was gesteld. Kolendampvergiftiging. Het echtpaar K. uit Nieuwerkerk is bijna het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. Het echt paar logeerde by een zoon te Breda. Om de slaapkamer te vei"warmen, werd een deur naar de huiskamer, die verwarmd was, opengezet. Toen des ochtends de zoon ont waakte, constateerde hy, dat er ko lendamp in de huiskamer en slaap kamer was, Hy trof zyn ouders bui ten bewustzyn in de slaapkamer aan. Opneming in het ziekenhuis, bleek noodzakelijk. Het duurde lange t\jd aleer de beide slachtoffers tot be wustzyn kwamen en de toestand van de heer K. is nog steeds ernstig. Besmettelijke ziekten in Zeeland. Gedurende de week van 1 tot 8 October werden in de provincie Zee land 8 gevallen van besmetteiykc ziekten aangegeven en wel in Goes één geval van paratyphus en twee gevallen van diphtherie, in Borssele jén geval van diphthei'ie en drie ge vallen van roodvonk en in Vogel waarde één geval van roodvonk. (Advertentie) isasssss; Morgen 9 uur begint de ver koop van een partij origineel Egyptisch Katoenen Vitrage Prachtige kwaliteit MARQUISETTE 90 breed per M. 1.30 1.75 1.90 Wij hebben een prachtige collectie echte Zwitserse Marquisette 90 breed per Meter 3.50 Een grote' keuze bitbljpss- S sende Zwitserse entredeux S en kant Zo Juist ontvingen wij nog een kleine partij Engelse SMYRNA-AXMIN- STER KARPETTEN BELIAMYPARK - VLISSINGEN Schadepost van 500. Ambtenaren van de invoerrechten en accynzen te Clinge betrapten éen man, die per fiets een party roombo ter poogde uit te voeren naar België. De man sloeg op de vlucht en wist te ontkomen, maar zijn rijwiel en 100 kg. roomboter tesamen een waarde van 500.'moest hij achterlaten. De ze goederen werden in beslag geb.o- men, Opening Rijkslandbouw- wintejschool Schoondijke. De minister van landbouw, de heer S. L. Mansholt .is voornemens on voorziene omstandigheden voorbe houden de officiële opening van het nieuwe schoolgebouw van de Rijks Landbouw Winterschool te Schoondijke in de namiddag van 26 October a.s. persoonlijk té komen ver richten. Het ligt in de bedoeling het ge bouw op 30 October voor het onder wijs in gebruik te nemen. IK HEB NIETS OM AAN TE DOEN. Ter gelegenheid van zyn 80-jarig bestaan organiseert hot warenhuis „De Bijenkorff' in zijn Amsterdamse ma gazijn een serie voordrachtochtenden. Op Dinsdag 24 October houdt mevr. Ina van den Beugel uit Middelburg een causerie, getiteld ,,Ik heb niets om aan te doen". Tijdens deze lezing zullen mannequins practische en char, mante huiskleding tonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2