ZEEUWEN IN HET GOOI BODEN GEDUPEERDEN HELPENDE HAND Werk- Kleding P.K. BEVA K.L.M. I BATAVUS IN ZAAMSLAG GROEIEN HEEL MERKWAARDIGE APPELS 'N BOM BARSTTE TOEN KEESJE MET KLAPPERPISTOOL DREIGDE ANTWERPEN-MOERDIJK-KANAAL B00TLIEDEN VAN TERNEUZEN KREGEN NIEUW WACHTLOKAAL PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 OCTOBER 1960 Het „moederland" wordt niet vergeten Bazar bracht 600 op. De \cen" actieve vereniging: „De Zeeu- voor Hilversum en omstreken had destijds het sympathieke idee een steunfonds te stichten, waaruit gedu. pcerde bwoners van Zeeland konden worden geholpen. Toen het afgelopen voorjaar de bodem van dit fonds zichtbaar werd en nog steeds aanvra gen uit Zeeland binnenkwamen, werd een bazar gehouden, die uitstekend slaagde. Een groot aantal artikelen was voor verkoop aanwezig, de stemming onder verkoopsters en publiek was prima, terwijl de diverse attracties goede za ken deden. Dit alles, benevens een ba tig saldo van ruim 600.—, maakte het geheel tot een succes, waardoor weer aan talrijke aanvragen kon wor. den voldaan. De twee persoons-sprei, welke werd verloot, werd door de winnares be schikbaar gesteld en ligt reeds in Zeeland over het bed van een gedu peerde. Ruim f 140.is geschonken aan het muziekkorps te Bruinisse dat zijh instrumenten in de oorlog ver loor. Een bedrag van 50 is ter be schikking gesteld van de Zeeuwse vereniging te Utrecht ter verzorging van dc Zeeuwse militairen, die in het hospitaal aldaar worden verpleegd, terwi.il een zelfde som werd bestemd voor inrichting van de vernielde kleu terschool 'te Nieuverkerk. Reeds vo rig najaar was 100 beschikbaar ge steld voor de beplanting te Oostburg. TALRIJKE BIJEENKOMSTEN. Do vereniging belegde gedurende het verenigingsjaar 1 Sept. '491 Sept. '50 een aantal avonden, die al len in het teken van Zeeland stonden. Zo werden op 21 October films over de „Willem Ruys" en de Z.L.M. ver toond, werd op 6 Januari een toneel uitvoering "'■geven en hield dr. Meer- teps op 10 Februari een voordracht over het Zeeuwse volkskarakter. Mevr. Snijders, mej. Bergman cn de heer Lith luisterden deze avonden met zang. piano- en vioolspel op. Op 12 Mei werd de sluitingsavond gege ven. tijdens welke de toneel- en de volksdansclub in actie kwamen, ter wijl bovendien de jongste aanwinst, een band o.l.v. de heer Van der Meer, medewerking verleende. De opkomst der leden bleef over het algemeen be neden de verwachtingen. De volks dansgroep bleef een zorgenkind, daar het tot nu toe niet is gelukt hiervoor een leider te vinden. Grondkamer voor Zeeland bestaat 10 jaar. In een intieme bijeenkomst na de zitting heeft de Grondkamer voor Zeeland Woensdag te Goes het 10-ja- rig bestaan herdacht. Verschillende oud-leden. o.m. oud- notaris J. Pilaar, burgemeester P. V. M. Vercauteren van Clinge en ir. R. van Hees, tot voor kort rijksconsulent voor Grond- en Pachtzaken in Zee land. verenigden zich mede aan een dis, tijdens welke tal van herinnerin gen over de afgelopen 10 jaar wei-den opgehaald. Nieuws in een Noiedop Ten bate van de sportuitwisseling Middelburg—Amersfoort speelt Zaterdag a.s. Zeelandia een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vlissingen op het Na- dorstterrein te Middelburg. Aan jhr. J. P. A. de Jonge ^'an Zwijnsbergen. directeur der staatsloterij, is op zijn verzoek met ingang van 1 Febr 1951 eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. De algemene sterfte in ons land be droeg in 1949 per 1000 mensen 8.1 tegeh 7.4 in 1918. De zuigelingensterfte in 1949 was 26.6 per 1000 tegen 28,5 in 1948. Woensdagmiddag is een 82-jange vrouw, die onvoorzichtig de weg over stak, door een Haagse tram overreden en gedood. In Amerika heeft men een brood behandeld met atomische stralen. Een jaar daarna was het nog vers. Op dezelf de wijze heeft men andere voedingsmid delen verduurzaamd. i Engeland heeft de trustschapsraad van de V.N. uitgenodigd om zijn volgende zitting in Londen te houden. Koning Leopold van België en zijn echtgenote zijn in Como aangekomen voor een vacantie in Italië. (Advertentie) al meer dan 50 jaar Ha St. Jacobsstraat 7 - Tel. 2667 VLISSINGEN Dezer dagen hield de vereniging „De Zeeuwen" haar jaarvergadering, die ditmaal wél druk bezocht werd door de leden. Tot voorzitter werd ge kozen de heer A. M. de Regt en de aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Na de opening van de bijeenkomst werd het eerste couplet van het Zeeuwse volkslied gezongen: de avond werd besloten met een voordracht van een vrolijke Zeeuwse schets door één der dames leden in costuum. Wegverbetering gevraagd. Het afdelingsbestuur „Westelijk Schouwen" van de Ned. Fruittelers organisatie en de onderafdeling der veiling „.De Zuid-Hollandse eilanden", heeft zich, in verband met de zeer slechte toestand waarin de weg ge naamd de Hoogezoom (gelegen tus sen Haamstede en Renesse) ver- keert, tot Gedeputeerde Staten ge-1 1 RUW I ELEN trotseren de tijd door degelijkheid Veesmokkei in Z.-Vlaanderen duurt voort Vier pinken in beslag genomen. Ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen uit Aardenburg hebben te Sluis twee pinken-ter waarde van f 600.in beslag genomen. Men poog de de dieren naar België te smokke len. De smokkelaars wisten .te ontko men, Later werden bij de landbouwer R. te Sluis nog twee pinken in beslag genomen, waarvan kwam vast te staan, dat ze eveneens voor fraudu leuze uitvoer naar België waren be stemd. Douane-ambtenaren te St. Jansteen hebben twee Belgen aangehouden, die 'Ie -no™* j\rf°b"5de™SetD'Ef i de^ slechte^ofsta^d van de 'Sj MfeSjET'* wordt grote schade toegebracht aan wcra 1,1 Desiaggcnomen. gr. het fruit, vervoerd. dat naar de veiling wordt Westsluis Terneuzen gestremd. Ten behoeve van de uitvoering der herstelwerkzaamheden aan het bln- nenhoofd van de Westsluis te Ter- neuzen zal de vaart door die sluis volledig zyn gestremd van Vrijdag 20 tot Zaterdag 21 October. Kleinere binnenvaartschepen zal zoveel mo gelijk gelegenheid worden gegeven door de Middensluis te schutten. Auto te Kortgene over de kop geslagen. De heer G de K. te Kortgene ver loor nabij dc molen in dat dorp de macht over het stuur van z'n auto. De wagen tuimelde de dijk af en sloeg enige malen over de kop. De auto werd deerlijk gehavend en de heer de Kdie geheel versufd was. moest na deze duikelpartij uit zijn auto worden geholpen. Hii had evenwel geen ern stig letsel bekomen. Eindelijk bebouwing van de Zuidzijde van Middelburgs Markt. Naar wü vernemen zal nog deze maand begonnen worden met de her bouw van het „Nederlands Koffie huis" aan de Markt te Middelburg. Dit bedrijf is sedert Mei 1940 op de Dam gevestigd Het is verheugend, dat door de bouw van dit restaurant eindelijk een begin wordt gemaakt met de bebouwing der Zuidzijde van de Markt. Het front van het „Neder lands Koffiehuis" wordt niet minder dan ongeveer 14 meter breed. Aan de. kant van de Gravenstraat krijgt het gebouw een lengte van circa 16Va meter. Laatstgenoemde straat zal dan practisch volgebouwd zijn. Behalve het café. dat men aan de Marktzijde via vestibule en hal be treedt, alsmede het buffet en do dienstvertrekken, is op de begane grond ook een zaaltje met podium geprojecteerd. Op de verdieping komt eveneens een vergaderzaaltje, terwijl op de tweede verdieping de woning is gelegen. Het gebouw, dat een aanwinst voor de stad belooft tc worden, is ontworpen door de Mid delburgse architect J. B. van Wuije.k- huijse en zal worden geplaatst dooi de aannemer J. Hendrikse, eveneens te Middelburg. Dezer dagen zal voorts de bouw worden aanbesteed van het café Verhage, dat eveneens aan de Zuid zijde van de Markt zal verrijzen. DANK ZIJ'.DE' IDÉAIE (ORMINELÉ PUPINC ONDERMATMS EN PÜPIN6 PARADUS BOVENMATRAS) Na een winter op zolder nog zo gaaf als een biljartbal. Herkomst van „Dekker's Roem" nog steeds een vraagteken. Appels, geplukt jn September en October, bewaard op zolder en in April on Mei op de veiling gebracht. Forse appels, mooi van kleur en z<» gaaf als een biljartbal. Zes tot acht maanden op een zolder, dus niet in een koelhuis en dan nog geen enkel rimpeltje.... Hoe is het mogelijk, zeg gen de fruittelers, de tuinbouwconsu- lenten en ook de kopstukken in Wa- geningen. Dat moet dus wel een bij zondere appel zijn. Deze appel wordt gekweekt in een doodgewone boerenboomgaard, nl. die van de heer Ant. Dekker, beter be kend als Teun Dekker, wonende te Zaamslag, aan de weg van Terneuzen naar Zaamslag. Wn hebben eens een bezoek gebracht by de heer Dekker, die wij reeds zo vaak mochten ont moeten op veekeuringen, waar hij steeds als jurylid fungeert. Een flink landbouwbedrijf, waar onmiddellijk in het oog valt, dat het met zorg wordt gedreven. Het ziet er hier alles^even keurig uit. Achter het woonhuis de boomgaard, de trots van de heer Dekker. Nog hangen vele bomen zwaar beladen met appels, hoewel de pluk in volle gang is. De heer Dekker vertelt ons. hoe hij zich een 30 jaar geleden op dit bedrijf vestigde en toen weinig aan dacht schonk aan die ene fruitboom, een hoogstam .maar meer zorg be steedde aan de andere fruitbomen, voornamelijk Bellefleurs, omdat deze laatste, ziekte vertoonde. Die ene boom bloeide echter ieder jaar prachtig en gaf steeds veel ap pels, terwijl hij geen zorg vereiste. MET SUCCES GEËXPERIMENTEERD. Dat stemde hem tenslotte tot na denken en hij ging experimenteren. Vanaf de gezonde .dus onbekende boom, ging hij de andere, dus zieke bomen, omenten en wat gebeurde? De zieke bomen gingen zich niet alleen geheel herstellen, maar gaven even eens een ruime opbrengst. Geen won der ,dat thans bijna de gehele boom gaard bestaat uit kindéren van dc moederboom. Vanzelfsprekend bleef dit succes, vooral toen de fruitteelt in Zeeuwsch- Vlaanderen grotere bekendheid ging genieten, niet onopgemerkt. Daar de heer Dekker een ijverig propagandist is voor de fruitteelt (hij is o.a. be stuurslid van het fruitteeltproefbedrijf in Philippine) stonden zijn appels spoedig in het middelpunt van de be langstelling. Hij stond gaarne enthout af aan het proefbedrijf te Philippine, maar ook aan het proefbedrijf te Wil- belminadorp. De resultaten waren op. merkelijk en verscheidene telers heb ben intussen reeds enthout van de heer Dekker verkregen. De aanvragen daarom zijn reeds zo toegenomen, dat het moeilijk zal zijn daaraan volledig te voldoen. Maar dat is niet zo heel erg, omdat er intussen weer heel wat Besturendag C.J.V.F. Uitgaande van de Hervormde Vrou wengroep C.J.V.F. zal er op Dinsdag 24 October a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes, een z.g. „besturen dag" worden gehouden onder leiding van mevr. van de Graaff-Lamme- rink uit Sas van Gent. Als spreek ster zal optreden mej. H. J. Ave- lingh uit Velp. In elke provincie wordt één besturendae gehouden. volwassen bomen van dit soort jij.ri gegroeid. - Ook in Wageningcn begon men zich voor deze appels te interesseren, te meer omdat het ras onbekend was. Reeds enkele jaren-tracht rde afdeling ras9cnorsder?ock de h.<?rkomiSt,;van dfri ze boom te ontdokken, maar nog steeds is dat niet gelukt. De appel heeft nu de naam gekregen van „Dek ker's roem" en heeft als zodanig reeds grote bekendheid verworven MOEDERBÖQM ZEER OUD. De moederboom moet reeds vrij oud zijn, want voordat de heer Dekker zich op dit bedrijf vestigde, woonde er een familie Huijssefi uit" Terneuzen. De vader van wijlen dö heef Huijssen zou deze boomgaard- hebben geplant. Omdat er vi-oeger veel plantgoed uit België werd betrokken .heeft men "in deze richting gezocht, doch ook daar heeft men de appél niet kunnen vin den. Het meest opvallende van deze ap'^' pel is, dat hij zo goed houdbaar is, waardoor geen koelhuis nodig is. om de appels in April'of Mei, zelfs nog in Juni op de veiling te brengen. De heer Dekker toonde ons een veilingbrief vari Juni 1947. Hij bracht toen 48 appels op de veiling te Terneuzen en deze werden per.stuk verkocht. De op brengst was f 21.13. Deze hoge prijs is voornamelijk te danken aan de mooie kleur, want hoe langer de ap pel blijft liggen, hoe mcroier de tint. wordt. Geen wonder, dat de appels van de heer Dekker aardig wat op brengen. „Dekker's roem" is het ras voor de boerenboomgaard, juist omdat het een hoogstam is en men met weinig zor gen. prachtige resultaten kan berei ken. Advocaat en procureur te Middelburg beëdigd. JHR. MR. C. F. J. J. M. VAN NISPEN TOT SEVENAER. Gisteren is in de openbare rechts zitting van de Arrondissements rechtbank te Middelburg, jhr. mr. C. F. J. J. M. van Nispen tot Seve- naér te Middelburg beëdigd als ad vocaat en procureur. Jhr. van Nispen tot Sevenaer stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en legde op 29 November' 1949 met goed gevolg het doctoraal examen af in de rechtswetenschap: pen in. hét Nèdériaöds" Burgerlijk- eb. Handelsrecht, .Staatsrecht; en Straf recht. Hij is afkomstig van Wasse naar en heeft zich thans in Middel burg. gevestigd. UIT DE RECHTZAAL. De scherven (èn slagen) brachten geen geluk. Klappertjespistolen zijn volkomen onschuldige apparaatjes wij hebben er in onze kinderjaren uitbundig mee gespeeld, absoluut zonder militairis- tische bijbedoelingen maar toch hebben zij al eens in de geschiedenis een veldslag ontketend. In de geschie- denis van Hulst wel te verstaan. Al enige jaren boterde het niet tus sen twee gezinnen uit dezq. goede stad. Minder zacht uitgedrukt: de fa milies F. en Le F. konden elkaar ge woon niét zién. Daaraan viel echter moeilijk te ontkomen, aangezien zij naast elkaar wonen aan de Hulster- nieuwlandweg. Beide partijen hielden zich echter zo goed mogelijk in, maar toen op 31 Augustus j.l. een zoontje van Le F. het dochtertje van F. met zijn klapperpistooltje bedreigde, barst te meteen de bom. Er ontwikkelde zich tussen beide echtparen een levendige vechtpartij, die al spoedig overging in een ware veldslag. De vrouwen vlogen elkaar maar al te letterlijk in de haren, de mannen namen elkaar geducht op de Rechtbank Middelburg UITSPRAKEN. De Arrondissementsrechtbank tt Middelburg heeft de ex-verkoper étaleur W. G. J. B. uit Middelburg schuldig verklaard aan verduistering, meermalen gepleegd en aan oplich ting en hem veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 1 jaar met aftrek van voorarrest. De Officier van Jus titie had tegen hem 1 jaar en 6 maanden geëist. Wegens verduistering van een fiets werd de los werkman J. S. uit Avnemuiden veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden met aftrek. L. P. chauffeur te Vrouwenpolder, werd in hoger bei'oep veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en intrekking van zlin rijbewijs voor één jaar, om dat hg in dronken toestand een auto had bestuurd. Het vonnis van de Kantonrechter werd hiermee beves tigd. De Rotterdamse grondwerker F. W. S. kreeg een week hechtenis wegens het verstrekken van porno grafische lectuur aan een 15-jarig meisje, met bevestiging van het be roepen vonnis van de Kantonrechter. De schipper P J. K. uit Rotterdam ontving in hoger beroep 40 boete of 20 dagen (conform het eerder ge vallen- vonnis) wegens overtreding van het Binnenvaartreglement. P. J. F. D., vertegenwoordiger uit Hel mond, kreeg 20 of 10 dagen we gens overtreding van de Wegenver keersregeling. Het vonnis van de Kantonrechter werd hiermee beves tigd. J. van D., taxi-ondernemer te Middelburg, werd veroordeeld tot 20 of 10 dagen, wegens overtreding van- de- .Motor- en Rijwiel wet. Hel vonnis-van de Kantonrechter, waar bij verdachte ontslagen werd van rechtsvervolging, werd hierbij vernie tigd. BELGISCH KAMERLID WAS ONGERUST. Hel Belgische Kamerlid, de heer W. Koninckx te Antwerpen heeft tot de voorzitter van de Kamer het verzoek gericht, de minister-president en de ministers van buitenlandse zaken en buitenlandse handel te mogen interpelleren over de Benelux-Unie. Dr. Jaspar, de secretaris-generaal van de Benelux-dounneo\ ereenkoinst heeft namelijk te Heerlen in een redevoering verklaard, dat de Benelux- Unie niet afhankelijk zou zijn van de uitslag der onderhandelingen, die thans tussen Nederland en België worden gevoerd over de Antwerpen- Rijn-verbinding en de verbetering van het kanaal GentTerneuzen. In zijn toelichting- bij het interpel-' latieverzoek merkt de heer Koninckx op. dat de Benelux-Unie niet tot stand kan komen zolang niet aan Bel gië een formele toezegging is gedaan- voor een kanaal AntwerpenMoerdijk en medewerking aan de verbetering van de sluis te Terneuzen. De heer Koninckx vraagt een duide lijke uitspraak van de Belgische rege ring over deze vraagstukken. In verband met dit verzoek heeft Een specifiek Terneuzens beroep I Nadat ze gedurende vijf jaren in een noodgebouw hadden gehuisd, hebben de „Verenigde Bootlieden" te Terneu. zen Woensdag hun nieuwe wachtge- bouw betrokken, dat verrezen is bij de Westsluis. De bootlieden in Terneuzen hebben een zeer bijzondere taak. Ze verrich- een bijzondere taak. Ze Verrichten diensten bij het meren van de zee schepen en houden boten beschikbaar voor de cargadoors .expediteurs enz., die zich aan boord van de doorvaren de schepen willen begeven. Zij oefenen dus een zelfstandig be drijf uit en ze hebben zich verenigd in een organisatie, die een admini strateur heeft dat is de heer J. Geensen 'en over een" wachtgebouw beschikt. Het oude wachtgebouw werd tijdens de jongste oorlog «-verwoest. Vandaar dat ze vijf jaar lang in een houten gebouw moesten verblijven. Het nieuwe wachtgebouw is modern en comfortabel ingericht. Het bevat een lokaal, waar de mannen kunnen vertoeven als ze tijdelijk geen dienst hebben, voorts een slaapvertrek voor degenen, die des nachts beschikbaar moeten zijn en tenslotte een kantoor ruimte voor de administrateur. Het in gebruik nemen van het ge bouw ging met een kleine plechtig heid gepaard. De heer H. Meijer hield een toespraak namens de cargadoors en expediteurs. Hij bood een fraaie electrische klok aan. De heer A. E. Bliek voerde het woord namens de waterklerken. Hij overhandigde een bureaulamp. Voorts waren er tal van bloemstukken. De administrateur, de heer Geen. sen. dankte voor de attenties. Gereformeerde gezinszorg te Middelburg in andere banen. Hét gezinszorg-werk der Gerefor meerde Kerk te Middelburg in dia conale vorm loopt ten einde, omdat de vele werkzaamheden, welke de diaconie heeft, een belemmering vor men en de financiën der diaconie niet toereikend zijn om deze arbeid in deze vorm te handhaven. De diaconie nam dit belangrijke werk op zich in 1945, omdat z\j dit door de ontwrichte omstandigheden als haar taak zag en er bovendien geen andere organisatie op korte termijn in het leven kon worden ge roepen. Thans is dit evenwel mogelijk in de vorm van een vereniging, welke be staat uit leden en contribuanten. Daardoor ontstaat een financiële ba sis, alsmede de mogelijkheid om sub sidie te verkrijgen van Rijk en ge meente. E)e contributie is op een mi nimum van 1 per jaar gesteld. In Januari a.s. zal een ledenvergade ring worden bijeengeroepen, waar uit een bestuur zal worden gekozen. minister-president Pholien die be sprekingen had gevoerd met de heer Van Zeeland, minister van buiten landse zaken, in de wandelgangen van het parlement een onderhoud met de heer Koninckx, in tegenwoor digheid van het parlementslid Joris. De eerste minister deelde mede, dat de regering in overleg met cle heer Van Zeeland, meent te moéten verzoeken elke bespreking met be trekking tot de vooruitzichten voor de Benelux uit te stellen tot de be groting van buitenlandse zaken is goedgekeurd. Dan zal een ruim over zicht worden gegeven, zowel over de Benelux zelf, als met wat betrekking tot de werkzaamheden van de ge mengde Nederlands-Belgische com missie, die belast is met het onder zoek van het vraagstuk van de ha vens en de tussenwateren. PROTESTEN. Sedert de verklaringen van de heer Jaspar hebben de eerste minis ter en de minister van buitenlandse zaken de talrijke protesten en mo ties ontvangen uit Antwerpse en Gentse zeevaart: en handelskringen. Zij hebben het niet nodig geacht hierop te anwoorden. maar de heer Pholien verzekerde dat zij volledig vertrouwen mochten hebben in de re gering, wat haar gevoelens dienaan gaande betreft, die volledig stroken met haar beleid. De regering meent evenwel, dat op het ogenblik, waarop misschien een beslissing kan genomen worden dooi de commissie voor de havens en dc tussenwateren, elke verklaring ha- rer zrjds ongelegen zou komen. De heer Koninckx, die het standpunt van de minister-president deelde, zal nu om het nationaal belang niet te schaden, niet aandringen op een spoedbespreking van zijn interpella tie. Deze zal nu samenvallen met de bespreking van de begroting van bui tenlandse zaken. EXAMENS Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het J~ tisch examen voor civii de heren L. de R|jk te Middelburg, J. J. Vin jé te Scherpenisse en M. Wilschut te Goes. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het cand. ex. geneeskun de W. J. Moggré te Schoondijke. vuist. Toen de combattanten elkaar behoorlijk hadden toegetakeld, snelde de politie toe en noteerde de burger lijke stand van de verwoede strijders. Mak als lammeren schreden zij gis teren naar het befaamde plekje, waar men oog in oog staat met de Middel burgse Politierechter. Deze vond. dat er in de wereld al genoeg gevochten wordt en veroordeelde B. J. F. en C. J. A. F. v. M. tot een tienije, F. E. le F. en C. J. le F. tot 15 boete. TWEE EMMERTJES WATER HALEN. In het zo dicht bij Hulst gelegen St. Jansteen was het weinig dagen tevo ren namelijk op 27 Augustus ook al warm toegegaan. Bjj een put, waar vier gezinnen uit de buurt hun da gelijks water halen, kreeg mevrouw C. de B.-S. een woordenwisseling met haar buurvrouw. Dit debat werd zo vurig, dat mevr. De B al gauw haar woorden kracht bijzette met schoppen, terwijl zij het ook nodig achtte de andere mevrouw aan de haren te trekken. Die had dat niet genomen en nu stond de aanvalster voor haar rechter, aan wie zij toevertrouwde, dat de buurvrouw haar de bril van het gelaat had geslagen, waardoor zij niets meer kon zien. Haar hand was toen verward geraakt in het haar van de andere waterdraagster. Het viel ons eerlijk gezegd 'mee, dat zij die ook nog niét per ongeluk in de put had gedeponeerd. De P'olitierechter vond de verkla ring toch wel erg zonderling cn waar deerde schoppen en harentvekkenj op vijf tientjes. Als zij die niet betaalt, behoeft de bebrilde dame twintig da gen lang geen water uit de put te scheppen: zij krijgt het dan van een cipier. RUST VAN KERMIS VERSTOORD. Maar er zijn in Augustus in Zeeuwsch-Vlaandereu nog veel meer klappen gevallen. Zo verstrekte de loodgieter L. D. uit Axel een burger uit Sluiskil op de 12e een klap op diens lip. De verdachte verklaarde gisteren zich niets meer van deze af faire te herinneren: hij had teveel biertjes gedronken. Vijfentwintig gul den boete; hoeveel biertjes is dat? In de avond van 27 Augustus, tij dens de kermis te Zuiddorpe, waren twee wachtmeesters van de Rijkspo litie bezig enige personen van het ker misterrein te verwijderen, omdat zij orde en rust (stelt U zich voor: rust op een kermis!) verstoorden. Een der de man. P. D. uit Sluiskil,- wond zich daarover verschrikkelijk op en gaf een van de brave wachtmeesters een tik op het gezicht. Een dure tik: f 50. De vrachtrijder E. S. de S. uit Sas van Gent onderhield op de 24e een woordenwisseling met enige dames uit die plaats. Een tweetal Eva's gaf hij bovendien enige klappen. De rech ter vond dat niet galant en rekende voor deze wandaad f 30. Het bontst had echter vlasser P. C. G. uit St. Jansteen hét- gemaakt tij dens de kermis aldaar. Iemand had hem benaderd en hem verzocht om een sigaret. Het antwoord was kort en vooral krachtig: G. overhandigde de rooklustige een stomp op diens neus. Waarschijnlijk was dit zijn opvatting van een ..Lucky Strikemaar erg lucky" was die slag .achteraf gezien, toch ook weer niet :onze vlasser moet er nu 25 hele guldens voor neertellen. De treinontsporing te Vlissingen. De kleine ontsporing op het sta tions-emplacement te Vlissingen heeft geen grote gevolgen gehad voor het reizigersverkeer, want dit kon Woensdagmorgen weer normaal doorgang vinden. De oorzaak van de ontsporing is waarschijnlijk gelegen in het feit, dat de harde wind een wagon in beweging heeft gebracht. Gewestelijke commissie voor D.U.W.-aange'legenheden. Door de Minister voor Wederop bouw cn Volkshuisvesting is voorde provincie Zeeland een commissie be noemd voor D.U W.-aangelegenheden, waarin zitting hebben de heren G. van Oort,. aannemer te Kruiningen en W. Koster, landbouwer te Axel. werkgevers, J. L. Lukaart te Goes (N.VV), H. Koetsveld te Goes (C. N.V.), Th. van der Hemst te Goes (K.A.B.) voor de werknemers, als mede de heren ir. H. N. Coolman, inspecteur voor de D.U.W. in Zee land en J. C. Corver, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, bei den te Middelburg. Philippine protesteert. Tegen de nadelen van de Braakman-inpoldering. In de jongste vergadering van Phi lippines gemeenteraad zijn ernstige protesten geuit tegen de nadelen, die voor de gemeente Philippine zullen voortvloeien uit de inpoldering van de Braakman. Het lid F. A. G. Barbé, sprekende namens de arbeidersfractie, kon voor het plan niet veel goede woorden vin den. Bij verschillende bezoeken en schriftelijke vragen heeft de minister steeds beloofd aan de belangen van Philippine de nodige aandacht te zul len schenken. Volgens spreker is er van deze beloften niets terecht geko men. De haven, en daarmede de mossel- handel, één der hoofdaders van het Philippiense bestaan, zullen verdwij nen. Van Philippine uit zijn geen goede verbindingswegen met het nieu we gebied geprojecteerd, terwijl men bovendien nog een open afwatering wil aanleggen vari de kom der ge meente af. Dit zijn de bezwaren die spr. tegen het plan wilde aanvoeren. De afwatering zal ongetwijfeld beter worden, een schrale troost volgens spr. bij al hetgeen voor ons verloren gaat. Wehouder J. L. Cornells en het lid P. A. Rammeloo. hadden tegen het ilan dezelfde bezwaren. De raad was iet er over eens dat gestreefd moet worden naar wijziging van het plan, waardoor Philippine met een goede weg aansluiting krijgt aan het nieu we gebied. De open afwatering moet minstens 200 meter worden ingekort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2