NIEUWS UIT ZEELAND WÊ Sport en wedstrijden VERlAöiNó/ Lri WALCHEREN aenda LAATSTE NIEUWS. De 100 meter in 10,1 sec. ja WOENSDAG 11 OCTOBER 195( PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 5 Zeeuwse muziekcorpsen concerteerden te Gent. In verband met de Zeeuwse ten toonstelling te Gent gaven de muziek, verenigingen uit IJzendijke en Schoondijke een goed geslaagd con cert op de Kouter te Gent. De beide muziekcorpsen, vergezeld van vele belangstellenden uit Zeeuwsch- Vlaan deren, werden btf aankomst in Gent namens de directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk- en Cultureel werk te Middelburg, wel kom geheten. Na afloop van de mu ziekuitvoering, die door een talrijk publiek wérd beluisterd, werd een de putatie van de beide verenigingen ontvangen op het Nederlandse consu laat, Tijdens deze receptie sprak de Nederlandse consul woorden van dank en waardering aan het adres dér muziekverenigingen. Natuurlijk bezocht het gehele gezelschap de ten toonstelling en de avond werd ook te Gent doorgebracht. Eerst te midder nacht werd de terugreis aanvaard. Nieuwe voorzitter kring Walcheren der C.J.M.V. In een te Middelburg gehouden vergadering is ds. J, van Winterswijk uit Grijpskerke gekozen tot voor zitter van de ring Walcheren der Chr. Jongemannen vereniging. Hg volgt als zodanig ds. H. j. J Keijzer Uit St. Laurens op, die de functie neerlegde, in verband met zijn aan staand vertrek naar Maasland. Bekertje voor winnaar ringrijderij te Gent. Naar wij vernemen hebben de he ren P. Polderman uit Koudekerke en A. de Nood uit Veere, gezamenlijk een bekertje beschikbaar geste'ld voor de beste Walcherse ringrijder op het grote ruiterfeest, dat Zater dag a.s. in het Feestpaleis van het Citadelpark te Gent woi'dt gehouden. Deze beker wordt direct eigendom van de winnaar. (Advertentie) VANDAAG ORANJEBOOM BIER! Middelburg SERENADE De signaalafdeling van de Middel burgse gymnastiekvereniging „Achil les" verwelkomde haar lid de heer M. van Hercules, die behouden uit Indo nesië was teruggekeerd, met een wel luidende serenade. TE HOftE HUURPRIJS BEDONGEN. De Middelburgse politie heeft twee ingezetenen, t.w. de heren A. C. M. en P. J. M., bekeurd wegens het vragen en betalen van een te hoge huur voor een woning in de stad. (Advertentie) KUNSTHANDEL „RIE MINDERHOUD" Dépot „De Porceleyne Fles" Wit Delfts Aardewerk» Nieuwe Burg 810, Middelburg V7issingen Opening huishoudschool. ■De sinds enkele dagen reeds in ge bruik genomen nieuwe gemecnteliike Industrie- en huishoudschool aan het Gróenewoud no. 41 alhier, zal op Woensdag 18 October a.s., des voor middags te 11 uur, in tegenwoordig heid van verschillende autoriteiten, officiéél worden geopend. In aansluiting op deze officiële opening zal op dezelfde dag des na middags van 15 tot 17 uur aan de ouders of verzorgers der leerlingen, gelegenheid worden gegeven met de directrice en het personeel der school kennis te maken en het nieuwe schoolgebouw te bezichtigen. Teneinde ook de overige belang stellénde inwoners met de nieuwe aanwinst der gemeente op onderwijs gebied te doen kennis maken, zal op de dag van de officiële opening der school, des avonds van 19.30 tot 21.30 uur, gelegenheid worden gege ven het schoolgebouw te bezichtigen. Kinderen beneden 12 jaar hebben geen toegang, terwijl kinderen tussen 12 en 15 jaar slechts zullen worden toegelaten onder geleide van ouders of verzorgers. Daar het hier een school betreft met een geheel nieuwe en kostbare inrichting, wordt verwacht dat het publiek tg'dens het bezoek geen voorwerpen of toestellen aan zal raken. Seheepvaartberichien Vlissingen aangekomen, 9 Oct.: Frie- den v. Reede. Whitebrook v. Port Jer- ï'ome, 10 Oct.: Ciaccomo Matiotti v. Fin land. Banco v. Antwerpen. Bernard V v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 9 Oct.: Frieden n. Everglades. Henrielte n. Ramsgate. 10 Oct.: Bernard V n. Plymouth. Whitebrook n. Helsingborg. Gepasseerd naar Antwerpen, Oct.: Alphard v. Bremen. Bree Helle v. Bre men. 10 Oct.: Peter Swenden v. Swan sea. Alise v. Zaandam Houtman v. Zee. Gepasseerd van Antwerpen. 10 Oct.: Wegro n. Plymouth. Lutterkerk n. Rot terdam. Timor n. Bristol. Averdijk n Rotterdam. fi- VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: De slaap des doods (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: Het lok kende leven (18 j.), 8 uur. Morgen: ^lhambra: Als vandaag; Luxor: Als vandaag; &eref. Kerk, Paul Kru- gèfstr. Ds.Sillevis Smitt. 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: Een huis vol herrie ('a.l.j. 7 en 9.15 uur; Bogardzaal: De macht van het kleine, 8 uur; Con certzaal: Herv. Jeugdraad, Jac. v. El- sficker en A. Lichtcndahl, 8 uur. Morgen: Schouwburg: R.K. Toneelgroep St. Paulus. „Dè kat en de kanarie", 8 uur; Concertzaal: Z.V.U. Jeugdcon- cert, 2 uur; Electro: Een huis vol herrie (a.l.), 7 en 9.15 uur. DOMBURG. Vandaag: Hotel Rosendaal: Z.V.U. lezing „Langs de frontlinies van het Pro testantisme", 8 uur. DIENSTJUBILEUM Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer J, Zeglemakef te vlissin gen, technisch ambtenaar le klas, bij de P.Z.E.M. in Vlissingen in dienst trad. Op verzoek van de jubilaris werd dit feit slechts in huiselijke kring herdacht. Hg ontving van de directie dè gebruikelijke enveloppe met inhoud en van het personeel als aandenken een actetas en enige an dere geschenken. POLITIE VOETBAL. Hef. Vlissingsè polüie-elftal speelde Dinsdagmiddag een prettig partijtje voetbal tegen de gemeente-politic van Bergen op Zoom, De uitslag was 4—2 voor Vlissingen. NIEUWE BRIEVENBUSSEN. De P.T.T. heeft te Vlissingen eni ge brievenbussen geplaatst in het nieuwe stadsgedeelte. Zo zijn er thans brievenbussen geplaatst aan de Hoge weg en in het plan Boned gke. Domburg GESLAAGDE BAZAR VOOR „APOLLO'. Dc bazar voor de muziekvereniging „Apollo" uit Domburg is schitterend geslaagd. Voor de herbouw van de verwoeste muziektent werd bruto 3500 op deze bazar bij elkaar ge bracht. Zodat de totaal beschikbare som voor dit doel f 5600 is geworden. Op de sluitingsavond van de bazar dankte de voorzitter van „Apóllo", de heer W. Brand, allen die aan het welslagen van de bazar hadden meegewerkt. Hij was er zeker van. dat de bijeenge brachte som voldoende was om de herbouw van de muziektent te kun nen financieren en hoopte, dat net eerste concert te Domburg in de nieu- we tent zou kunnen worden gegeven. RAADSVERGADERING Wij geven hier nog even de eindcij fers van de Domburgse gemeente-be groting 1951, die in de jongste raads vergadering werd vastgesteld. Het to taal van de gewone dienst dezer begro ting bedroeg 642.998,62, het totaal van de kapitaalsdienst 739.324,60. - De gemeenterekening over 1949 werd voorlopig vastgesteld. Prov. Bondsdag C.J.M.V. Ter voorbereiding van de te Goes te houden Provinciale Bondsdag 1951 van het C.J.M.V.. is een commissie gevormd waarin o.a. de heren Joh. Kaboord, Wolfaartsdijk, voorzitter. P. Vermaire. Kapelle, secretaris en K. de Kok, Goes, penningmeester, zitting hebben. De dag wordt begonnen met een kerkdienst, waarin waarschijnlijk ds. H. M .Strating zal voorgaan. Na de dienst trekken de deelnemers naar de zalen van het Schuttershof ep de Prins van Oranje. In het Schuttershof zal een ontspanningsprogramma.' rfiet o.a. volksdans, mandolinemuziek en voordracht worden gegeven, terwijl de lekespelgroep van de Jonge Kerk te Goés in de Prins van Oranje het lekenspel „Ik zal herrijzen" opvoert. Des middags wisselen de bezoekers van zalen om het andere programma te kunnen bijwonen. Na de middagsa menkomsten volgt een korte mars door de stad, waarna in de kerk het bondsonderwerp wordt ingeleid.-.. Op de Markt wordt vervolgens de slotsa- menkomst gehouden. Hieraan, even. als aan de mars door de stad, zullen de verschillende Zeeuwse pijpers korpsen hun medewerking verlenen. 't WORDT WEER LENTE. Een vruchtboompje achter de wo- ïing van Bernaerd in de Noordstraat te Biervliet is abuis. Het dacht dat de lente al in aantocht was en heeft daarom voor de 2e maal in één jaar tijd, zijn feestkleed aangetrokken. Jammer, dat de najaarsstormen ons deze lente-illusie zullen ontne men Meliskerke FREDIKANT BEZOCHT HET HEILIGE LAND. Op verzoek van de Jeugdvereni ging der Geref. Kerk te Meliskerke, hield ds. Barkley Wolf uit Antwer pen een lozing 'over zijn reis naar het Heilige land. Na ècn inleiding van ds. van Nes, vertelde de Belgi sche predikant uitvoerig over zgn bevindingen op zijn reis naar Egyp te, wkar' h\i de pyramiden bezichtig de en van de plaatsen, welke hij, in Palestina had bezocht, zoals het graf van Jezus. «Golgotha, het meer van Génezareth, Soaom en Goniorra. Het was een schitterende vertel ling en ds. Barkley Wolf vond-een aandachtig gehoor. Noord-Korea weigert zich over te geven De Noord-Koreaansc minister-pre sident Kim Soeng heeft generaal Mac Arthurs jongste eis tot overgave van de hand gewezen, aldus radio Pjongjang. Kim heeft zyn troepen opdracht gegeven „tot de dood toe te vechten." LEZERS SCHRIJVEN-.. HET VLIEGVERBOD VOOR DUIVEN. Natuurlijk gaat, als duiven!lefheb ber, ook mijn belangstelling uit naar het vliegverbod van duiven. Ik kan mg best indenken dat het veldvliegen in enkele gevallen aanzienlijke scha de aan de landbouwgewassen kan be rokkenen en dat de landbouwers daarom een einde willen maken aan dit veldvliegen. Maar hoe ontstaat in de meeste gevallen dit z.g.n. veld vliegen Voor de duivenliefhebbers, met vaak smalle beurzen, die veel duiven hou den, is 't veldvliegen 'n welkome ver lichting der financiële lasten. Wan neer alle duivenliefhebbers hun dui ven voldoende zouden voederen, en de nodige ingrediënten er by zouden verstrekken, zou de goede oplossing niet zo ver meer zijn. Enige meters van mijn hok werd dit jaar gerst verbouwd en nu is er met wikke en ruime voeding niets gebeurd. Trouwens de echte duiven- liefhebber houdt niet van veldvliegen, gezien het kunstmest-gevaar. Toch is het jammer dat er een vliegverbod op komst is. Middelburg. C. JOZIASSE. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Ds. A. G. Haring, Ned. Herv. predi kant te Lage Vuursche. heeft bedankt voor het beroep naar Poortvliet Beroepen te Hoogeveen: G. Taver ne te Minnertsga; te Leiden (vac. P. W. Spruyt) J. N. de Ruiter te Sneek; (vac. J. C. van Apeldoorn) N. Kleermaker te Genemuiden; te Hui- zum (evangelisatie) G. Pettinga te Oostermeer; te RotterdamFey- enoord (vac. H. J. van Heerden) C. J. Dijkhuis, laatstelijk predikant te Aal ten. Aangenomen naar Vreeswijk: H. Enkeiaar te Jaarsveld. Bedankt voor de Hey-Heyplaat: W, Brinkman te Asperen; voor Loenen a. d. Vecht; J. Arendsen te Blauw kapel; voor Andglt P. N. Vellekoop te Terwispel; voor Nftkerk: H. G. Abrna te RotterdamDelfshaven, Benoemd tot hulpprediker te As sen: J. Sperna-Weiland, cand, aldaar. Benoemd tot hulpprediker te Utrecht Wijk 6; ds. G. Duitemcyei-, legerpre- dikant aldaar. Aangenomen de benoeming tot voorganger van de Herv. Evangeli satie te Ede: ds. P. G. de Vey-Mes- dagh te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rotterdam Z„ 6e prod, plaats T. H. van Andel te Vlaardingen. GER. KERK ART. 31. Beroepen te Houlcrwijk I.. Moes te Blokzijl; te Niezijl-Komnherzijl; C. Trimp, cand. te Amstelveen. Bedankt voor Loppersu m Wes- lerembden: H. Venema te Maastricht GER. GEMEENTEN. Tweetal te 's-Gravcfthage: Fr. G. Diéleihan te Borsscle en W. de Wit KORFBA! KORFBALUITSLAGEN. Eerste klasse: SwiftTogo 70; JobaScampo- lo 22; VolhardingVios 22. Tweede klasse A: StormvogelsMadjoe 43; V.O.P. O.V.K.V. 6—2. Tweede klasse B.: Elto—Zeelandia 34. Derde klasse A: Madjoe H—Theo IV 6—1. Derde klasse B: Scampolo II—Swift III 1—1; V.O. P.O. II—Tjoba II 1—2; Aspiranten. Swift AScampolo 41; Swift B—De Poel 2—3. SWIFT—TOGO 7-0. Deze sportief gespeelde wedstrijd heeft geen spel te zien gegeven, zoals verwacht mocht worden. In de aanvang werd er goed ge speeld .met Swift in de meerderheid door beter middelvlak spel. Na het missen van enkele kansen, opende Eiff de score, en het was mevr. Looise. die de honderdste bal voor Swift in deze competitie in de mand deponeer de. Na wisseling ging het veldspel meer gelijk op. doch Swift was vóór doel gevaarlijker, wat eerst mevr. Bruggeman .daarna H. Bruggeman in een doelpunt uitdrukten. Direct daar op maakte Maatje Voogd er 2elfs, ge heel vrij staand. 5—0 van. In en direct na de rust maakte een motregentje het veld erg glad, wat aan het spel afbreuk deed. Na een half uur bracht Wisse met een ver schot de stand op 6—0. In de begin opstelling was het Voogd, die een van zijn vele schoten van Verre in de korf zag verdwijnen. Togo had echter wel een of twee tegenpunten verdiend. Voor de aanvang werd Swift door Togo in de bloemetjes gezet voor het behaalde kampioenschap. TJOBA—SC AM POLO 2—3. Zo Scampolo zich dan al niet ge heel heeft gerevancheerd, tóch heeft te Middelburg. g, Bedankt voor ScheVeilingen: H. bang te zijn voor degradatie. zg, door een geljjk Spel uit het vuur 'e slepen, zich thans in veiligheid esteld en behoeft zij thans nietvueer Ligtenberg te Rotterdam W. Ongeveer tien minuten voor rust FILMS VAN DE WEEK Claudette thans dramatisch. Een rolprent in de geest van „Gaslicht", filmisch veel minder bril- lant, maar overigens spannend ge noeg, is De slaap des doods (Sleep my love; regie: Douglas Sirk). Een architect wil zich, daar hij verliefd is geworden op een andere dame, be vrijden van zijn rijke echtgenote, die hem tot welstand bracht en hij poogt dit doel op een misdadige wijze te bereiken: een slaapdrank iedere avond en hypnose moeten haar er toe brengen zelfmoord te plegen. Op het nippertje lijdt deze opzet echter schipbreuk, doordat een vriend van het slachtoffer-in-spé argwaan krijgt en ingrijpt. Claudette Colbert, die wij het liefst zien in lichte comedies, heeft voldoende dramatisch talent om de architectenvrouw voor ons te laten leven; hatir spel is vooral in de spannende climax zeer sterk. Don Ameche als haar boosaardige „echt vriend" kon ons minder overtuigen: wanneer hij op het doek verscheen, moesten Wij steeds terugdenken aan zijn typeringen in Betty Grable-mu- sicals. Robert Cumminga is sympa thiek als de nobele vriend. (Alham- bra, Vlissingen). Zoals het klokje bij meneer Riley thuis tikt, tikt het inderdaad ner gens anders. Meneer Riley is een in Amerika zeer populaire radiofiguur, wiens belevenissen vanzelfsprekend ook verfilmd werden, met de kluch tige William Bendix in de titeli'ol. Een huis vol herrie (The Life of Ri ley, regie: Irving Brecher) zit boor devol écht Amerikaanse lol, die wij Nederlanders minder gretig consu meren. Mét moet echter èen grote nurks zijn om onbewogen te blgven bij het zien van de avonturen dei- eeuwig in geldnood verkerende, zon derlinge familie met het huishouden van Jan Steen. (Electro, Middel burg). Mona Freeman, de jeugdige ster uit Het lokkende leven (That Brenman Girl, regie: Alfr. Santell), voorspellen wij een grote toekomst. Haar spel vormt de grootste aan trekkelijkheid van deze pakkende film over een jóng meisje, dat door gebrek aan moederliefde, de verkeer de weg op gaat. (Luxor, Vlissingen). Waar zijn onze schepen 't Abbedijk 9 v. R. de Jan. n. Baltimore. Alcinous 9 Perim (th.r.) Altair 9 dwars Recife (th.r.) Alwaki 10 te New York verw. Andijk 9 v. Mobile n. Houston. Annenkerk 10 te Sydney verw. Ardea 9 v. Catania n. Algiers. Arendskerk 10 te Cochin (uitr.) Ariadne 9 Ouessant (uitr.) Arundo p, 9 Lissabon (uitr.) Bali 7 v. Colombo n. Aden. Bengkalis 10 te P. Said (uitr,) Ceram 7 v. P. Said n. Genua. Cleodora p. 10 K. St. Vine. n. Pernis. Delfshaven 9 bij Bahia (th.r.) Delft 10 v. A'dam n. Bremen, Draco 9 te Bilbao. Eemland p. 9 Casquets (uitr.) Enggano 9 nog te Basrah. Gemma 9 te Purfleet. Hera p. 9 Ouessant (uitr.) Hercules 9 v. Gibralt. n. Tunis. Hestia 9 v. Belize n. Pto Bafriöz.' Japara (KRL) 9 v. Surab. 10 te Djak. Keilehaven 9 dwars Monrovia. Klipfontein 9 dwars Burlings (th.r.) Kota Agoeng 9 nog anker Djedóah. Leersum 9 te Bremen. Macuba 9 v. Suez n. Bandïrmashur. Mapia 8 v. Belaw. n. Pineng, 9 te P. Marpessa 9 v. Tenerlffe n. P. Cardon. Merwede 9 v. Charleston n. Jacksonv. Micia-s 9 v, Malaga n. Cadiz. Mitra 9 te Southampt. Napoli p. 10 DahlakÈil. n. Mars. Nigerstroom 9 v. Luanda n. Lobito, Oranjestad 8 te Cristobal. Orion 9 v. R'dam n. Gibraltar. Parkhaven 9 Beachy Head (uitr,) Polydorus 9 Gibraltar. Roebiah 10 v. Aden n. Belawan. Rijnland 9 v. Hamb. ('uitr.) Saidja 9 te Mulburry Harbour. Sapoeroea 10 's av. v. Hamb. n. Antw. Singkep 9 Ouessant (uitr.) Skaugum p. 10 Z. Ceylon (th,r.) St. Arnhem 9 bij K. Palds (uitr.) St. Haarlem 9 Gibraltar (uitr.) Streefkerk 9 v. Suez n. Aden (uitr.) Tabian 9 te Aden (uitr.) Tabinta p. 10 Enggano eil. Tamo 9 te R. de Janeiro (uitr.) Taria 10 te Curagao. Titus p. 9 Guersney (uitr.) Tjitjalengka 9 v, Surab. n. Mak. v. Riebeeck 10 te Sorong. Waal 10 te Curacao verw. Waterland 7 te B. Aires. Westland 9 te Santos (uitr.) W. Barepdsz p. 9 Ouessant. Zeeland 9 dwars Texel. Zijpenbex-g 9 dwars Burlins. - Macaroni p. 250 gram los nü 21 ct. Vermicelli p. 250 gram los nü 19 Ct. Tomatenpurée per blikje 29 Ct. HAKA-Thee nog steeds voor oude prijs: Roodmerk 86 ct. Groènmerk 78 ct. Bruinmerk 72 ct. (fkröp&iatüi)i per 1 00 gram a In eei tijd van m I prijsverhogingen R I betekenen deze I prijsverlagingen I voor iedere I huisvrouw I dubbel voordeel f Niet om het gewin maar voor het gezin Duitsland mag weer volop schepen bouwen. De geallieerde Hoge Commissie heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij de Westduitse scheepsbouwers toe. staat te beginnen met de bouw van vrachtschepen van elke grootte cn snelheid. Vroeger gold voor de Westduitse scheepsbouwers een limiet van 7200 ton en 12 knopen. Thans zijn dus alle beperkingen ten aanzien van snelheid en grootte voor te exporteren sche pen opgehéven. Onder de verzach tingsmaatregelen vallen vrachtsche- pen met een beperkt aantal passa- j giershutten, tankschepen, koelschepen en schepen voor de walvisvangst. De 'enige beperking,: die nog geldt, is dat zij niet bewapend mogen zijn. Zwerftocht met ongelukkige afloop. Twee Nederlanders, de 20-jarige Simon Maduro en de 21-jarige Jose Weaver, zullen vanuit Panama met de Nederlandse paketboot „Oranje stad" naar Aruba, hun geboorteland vertrekken, na gedurende 4 weken met 'n stuurloos bootje in volle see te hebben rondgezwalkt. Een maand geleden waren zij met een derde metgezel vertrokken voor een boottocht langs de kusten van Aruba. Door de wind en de stroom werden zjj in volle zee gedreven en hun bootje, dat de mast had verlo ren, werd spoedig onbestuurbaar. Gedurende 4 weken dwaalden zy roncl en moesten zij zich tevreden stellen met regenwater, een paar visjes en een meeuw, die zy gevan gen hadden. Vorige week Vrijdag werden zij opgepikt door het Amerikaanse vrachtschip „Mirazan", ter hoogte, van de Columbiaanse kust, juist toen de derde metgezel aan de ge volgen van de ontberingen was over leden. Zij werden opgepikt., en naar Christobal gebracht. Juwelendieven hebben in Den Haag een grote slag geslagen. Bij een familie aan de Waalsdorperweg hebben zij voor een waarde van zestigduizend gulden aan juwelen geroofd. Verkoper van valse schilderijen gearresteerd, De Franse politie heeft de 38-ja- rige, in Berlijn geboren Johan Klein, gearresteerd, die aan Europese mu sea schilderijen van Picasso, Ma tisse, Braque en andere moderne meesters" verkocht, die onecht wa ren. Klein, die te Parijs in een luxu eus appartement woonde, probeerde door middel van valse papieren de Franse nationaliteit te krijgen. De arrestatie heeft de politie op het spoor gebracht van een wijdver takte organisatie, die valse doeken van moderne meesters vervaardigde en op de markt bracht. Andere aan houdingen worden verwacht. Op 29 Mei 1948 vernam de schil der Henri Matisse van één van zijn vrienden, dat te Milaan een doelt te koop was aangeboden dat valselijk met zyn naam was ondertekend. De schilder diende een klacht wegens vervalsing in. Er werd een onderzoek ingesteld en de eigenaar wexri ver hoord. Deze handelaar, aan wiens goede trouw niet getwijfeld kan wor den, heeft voor 't gerecht verklaard, dat Klein hem voor twee millioen tweehonderdduizend lire twee water verfschilderijen van Matisse, drie andere doeken van dezelfde schilder, een tekening van Piasco en een an dere van Braque had verkocht. Tragische nasleep van voetbalwedstrijd. Tijdens de Zondag gespeelde voet balwedstrijd S.V.V.M.Belfeldia te Maasniel liep de Belfeldse speler H. Douben na een botsing een beenbreuk op. Nadat hij vervoerd was naar het ziekenhuis in Tegelen heeft zich later een complicatie voorgedaan, tenge volge waarvan hij Mrandagmiddag is overleden.- Optreden tegen guerilla's in Zuid-Celebes. Het militaire commando van Zuid- Celebes heeft een optreden tegen ge wapende groepen in Zuid-Celebes (guerilla's) aangekondigd, nu de po gingen om een vreedzame oplossing te bereiken, faalden. De onruststo kers hebben alsnog gelegenheid zich met hun wapens over te geven. bezorgde een goed gericht schot Scampolo de leiding. Door een beetje onnauwkeurig verdedigen, was het echter reeds vrij spoedig gelijk en met deze 1I stand kwam dc rust. In de tweede helft was het weer Scampolo, dat de leiding nam. Aan de andere kant werd goed aanvals- Wérk verricht, maar de verdediging was op zijn post. Tot ongeveer vijf minuten voor het einde één der aan vallers van Tjoba hiertoe in staat gesteld door „snijden" met een welgemikt schot de stand wederom gelijk wist te maken. Met 22 Welke stand de verhouding overigens fined weergaf kwam het eind van deze sportieve wedstryd. SCAMPOLO 2—-SWIFT 8, 1—l. De wedstrijd Scampolo 2Swift 3 die zo goed als de beslissingswedstrijd om 't kampioenschap van de derde klasse B was, begon in een tempo dat, al thans voor derde klasse wedstrijden, zeer hoog lag. Het was Scampolo. dat één van zijn vele aanvallen ein delijk bekroond zeg met een doel punt, Even later echtèr. werd eèn grove fout bH het uitwerken door de. Scampolo-verdediging behoorlijk af gestraft en 7.0 ging de rust in met een 11 gelyke stand. Het was in middels gaan'regenen en dat maak te én het veld éh de bal er niet be ter op. Na de rust ontstonden voor Scampolo vry veel kansen, maar de aanvallers brachten er nïct veel van terecht. In de stand kwam geen wij ziging meer, zodat t.z.t. nog een wed strijd moet volgen om dc kampioen aan te wijzen. ATHLETlEK Lloyd Labeach verbeterde het wereldrecord. Dc Panamces Llovd Labeach heeft tijdens wedstrijden die Zaterdag te Guayaquil (Ecuador) werden gehou den. een aanval gedaan op hét we reldrecord op de ion meter. Hy maakte een tyd van 10.J sec, het geen een verbetering van 0,1 sec. betekende op het wereldrecord, dat door Jesse Owens in I 'X)(i In Chicago werd gevestigd, Voord-1 naar db Olympische Spelen in Berlijn ging. Jarenlang is het wereldrecord op de 100 meter een Amrrlkaaftse aan gelegenheid geweest. Allepn de Ca nadees Percy Williams, die boven dien in do Ver. Staten woonde, on derbrak de lange rij van Amerikaan- Se sprinters, die achtreenvolgens re cordhouder op deze afstand waren. De Amerikaan Lippencott liep in 1912 tijdens de Olympische Spelen te Stockholm de 100 meter in 10.6 sec» Negen jaar lang bleef dit record on- aangetast, tot zijn landgenoot Char les Paddock de tijd op 10.4 sec. bracht. Percy Williams verbeterde 't record in 1930 nog met 0.1 sec., maar ook Eddie Tolan. Ralph Metcalfe en Eulac.e Peacock liepen de 100 metex* in 10.3 sec., evenals de Nederlander Chris Berger tijdens betrekkelijk on belangrijke wedstrijden, die iri 1934 te Amsterdam werden gehouden. Nadat Jesse Owens de tijd nog op 10,2 sec. had gebracht, heeft Lloyd Labeach er weer 0.1 sec. afge lopen. Verwacht wordt dat deze tijd als nieuw wereldrecord zal worden erkend. Lloyds Labeach's capaciteiten blij ken wel uit het feit, dat hij wereld recordhouder is op de 220 yards met 20,3 sec. en op dè 200 metêr met 20,2 sec., beide tijden gemaakt op 4 Augustus 1948. VOETBAL W. P, VAN BEEK OVERLEDEN. Op 28-jarige leeftijd is in het Aca demisch ziekenhuis te Utrecht over leden W. P. van Beek, linksbinnen van Achilles. Voordat hij bij de mare- chaussée in Assen werd geplaatst, speelde van Beek in G.V.A.V. Vele malen werd hij opgesteld in vertegen woordigende Noordelijke elftallen en het Nederlands politie-elftal. (Advertentie) xvotour^ Wol «as ie VEILIG in m Nieuws Notedop in een Inbrekers hebben in Schiedam uit een villa sieraden gestolen ter waarde van 20 mille. Ook namen zij nog een geldkistje mee en twee radiotoestellen. H.M. de Koningin woonde Dinsdag avond in Den Haag een avond bij. waar op men toonde, wat in Nederland aan danskunst leeft. Dinsdagmiddag debarkeerden in Amsterdam 1301 militairen, vrouwen en kinderen, die met het troepentransport- schip „Generaal S.D. Sturgis" uit Indo nesië naar het vaderland zijn terugge keerd. Er is overeenstemming bereikt tus sen B. en W. van 's Hertogenbosch en de directie van de Nederlandse Spoorwegen betreffende de bouw van een nieuw sta tion. In een vergadering van Natio naal Reveil te 's-Gravenhage bepleit te dr. W. H. K. Feuilleteau de Bruin het zenden van de „Kortenaer" naaf Ambon. Nabij Tjipanas op Java zijn d« Nederlanders B. Koeslag en mevr. Schraa door rovers vermoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3