NIEUWS UIT ZEELAND KoUopdeBorSt GOEDE DAG VOOR ARNEMUIDEN HERSTEL 00STHAVENDAM NIEUWE K0LENL0SBRUG BIJ DE CENTRALE TE VLISSINGEN STOP DIE JEUK DÉBRALINE DINSDAG 10 OCTOBER 1950 \dvertentie) Nieuwe marechaussee kazerne te Vlissingen. WERD AANBESTEED. Op het bureau van de Eer* Aan- wezend Ingenieur der Genie te Ber gen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed het bouwen van een ma rechaussee kazerne te Vlissingen met vijf daarbij behorende woningen voor het onderbrengen van een bri gade der Kon. Marechaussee te Vlis singen. Er waren 29 inschrijvingen binnen gekomen: E. Torremans, Tilburg 236.500; D. Priem, Ovezande 238.950; Fa. A. van Loon en Zoon, Bergen op Zoom 240.000; P. v. d. Schoot. Til burg 241.000; Heykamp 2, Middel burg 241.600; J. Priem, Ovezande J 242.000; L. G. Lindenberg, Vlissin gen ƒ244.000; A. de Kok. Bergen op Zoom 244.000; W. F. Christiaansen, Vlissingen 244.432; G. B. v. Hoek, Delft 245.800; J. A. Mol, Breda 246.000; N.V. v.h. H. Munsterman, Amsterdam 246.333; A. de Wilde, Gouda 246.850; G. de Kok, Bergen op Zoom 247.000; v. d. Berg en v. d. Klis. Bergen op Zoom 247 000; P. J. Wegts, Bergen op Zoom 248.000; Fa. G. Gruson, Amster dam 248.000; Venner, Rotterdam 248.684; C. v. d. Kluppe, Vlissingen 249.400; P. F. Voet, Kloosterzande 250.800; Fa. Gebr. v. d. Poel, Lamswaarde f 251.300; Jos v. d. Walle, Hulst 252.600; Fa. Geer- dink, Usselo 253.000; G.V. Aanne mers C. Proper, Middelburg 254.000; L. v. d. Klippe, Vlissingen ƒ255.000; J. M. Goedemondt, Vlissingen 257.000: H. C. J. Haeck, Souburg f 258.600; E. Blok. Rotterdam 262.000; N.V. Amsterdamse Ballast Mij.. Rotterdam 263.950. Hij neemt zijn huis mee I De heer W. van Horssen, die dit voorjaar uit Venezuela, waar hg se- i dert 1946 bij de B.P.M. had gewerkt, naar Bruinisse terugkeerde, is thans van plan opnieuw te emigreren en wel naar Australië. Vermeldens waard is daarbij zeker, dat. de heci Van Horssen bezig is, zelf zijn huis te vervaardigen, dat geheel in kleine stukken, die in elkaar passen, wordt klaar gemaakt. Dit houten huisje j wordt 6 x 9 M. groot. Mutaties Kon. Maréchaussee. Bij de brigade Hulst der Kon. Ma- J rech^ussee hebben zich cL volgende I mutaties voorgedaan. Wachtmeester J. Bos werd overgeplaatst naar Sluis, de marechaussee le klasse J. Romers naar Vlissingen en de marechaussee le klasse A. Bijl naar Breskens. Zij werden vervangen door wacht meester Viergever van Hansweert en de marechaussee's le klasse J. Han sen uit Vlissingen en S. Eikelenboom van Breskens. Tankschip omhooggevaren. •Het 397 ton grote motortankschip „Oberalt" van de maatschappij Plou- vier to Rotterdam, kapitein J. de Bruin uit Rupelmonde (Belgic) met gasolie op weg van Rotterdam naar Brussel is Vrijdagnacht op de Kram merplaat omhoog gevaren en blijven zitten. Het motorschip „Rika" (Bru. 19, schipper de Keizer), heeft Zater dag vergeefs geprobeerd het schip vlot te krijgen. Nadat Zaterdagnacht 75 ton olie overboord was gegooid is dit tenslotte gelukt. Het schip was toen op twee plaatsen gebroken, maar kon toch nog naar de vlucht- haven te Zijpe worden gesleept, waar thans de lading wordt overgeslagen in het tankschip „Julier". (schipper van den Houten), van dezelfde maat schappij. Wrijf deze krachtige zalf op keel, borst en rug. Ze werkt als een pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U inademt. Verwijdert congestie, verge makkelijkt de ademhaling en verhelpt verkoudheid meestal in jéén nacht. K.N.V.B. - AFD. ZEELAND. De meeste leiders der Zondagcompetitie handhaafden zich. Namaak-bom naar Churchill geworpen. Winston Churchill is Maandag met zijn echtgenote voor een driedaags bezoek te Kopenhagen aangekomen. Hij is de gast van Koning Frederik en Koningin Ingrid. Tijdens Churcnills rit door de stad werd een namaak-bom, naar zijn auto geworpen, die met veel vuur werk ontplofte en een regen papier tjes inet communistische leuzen weg slingerde. De bom miste de wagen. GEMEENTERAAD GOES Het voorstel van B. en W. van (locs tot het doen herstellen van de Oosthavendam, waarvoor een eredlet van 90.000 werd aangevraagd, vormde Maandagavond in de Goese raad het punt, waarom een breed voerige discussie ontstond. De heren R. Zuidcma (A.Jl.) en A de Koo (V.V.D.) hadden nntneHjk van deskundige zy'de vernomen, dat de volstrekte noodzakelijkheid van de voorgestelde uitgaven niet vaststond. Daar Zeeland een zeer bijzondere positie inneemt en weinige deskundi gen de Zeeuwse wateren kennen, stol den deze heren voor uiteraard zonder te twijfelen aan de kwaliteiten van de ingenieurs der Zuiderzeewer ken, die B. en W. van advies dien den eerst nog het advies in te winnen van Zeeuwse deskundigen. Hierbij werden de namen genoemd van de hoofdingenieur der Prov. Wa terstaat, ir. Swaters en van ir. Is raël. De geconstateerde gebreken zouden met geringe kosten te verhelpen zgn. De burgemeester, mr. W. C. ten Kate, merkte naar aanleiding hier van op. dat volgens de deskundigen de gebreken vóór de winterstormen hersteld moeten worden om te kun nen behouden wat men heeft. Er is getracht een advies te krijgen van de Prov. Waterstaat, doch men wilde zich liever hierbuiten houden. Wanneer men de herstellingen na laat loopt men de kans in grotere kosten te vervallen. De adviseurs hebben ook voorlichting gegeven by de diikbouw van de Wilhelminatiolder, zodat aan hun kennis van de Zeeuw- WALCHEREN Middelburg BETERE STRATEN EN EEN NIEUW PARKEERTEREIN. In Middelburg is een begin ge maakt met de verbetering van een aantal straten. Het betreft hier de Baclitenstene, Nieuwe Wal, Graven straat en Zusterstraat. Voorts wordt thans achter de bebouwing van Lan ge Delft en Zusterstraat een parkeer terrein, waaraan in het stadscentrum wel bhzonder grote behoefte bestaat, aangelegd. Vlissingen NIEUWE VOETBALCLUB Zaterdagmiddag debuteerde de nieuwe Vlissingse voetbalvereniging Systeem Boys. Zij speelde een vriendschappeiyke wedstrijd tegen de sportieve Nieuw- Middelburgse Boys. Er werd met 61 verloren. Overigens een pittige en sportieve wedstrijd, waar beide ploegen eer mee inlegden. Officiële publicaties MIDDELBURG. HINDERWET. INWILLIGING VERZOEK. B. en W. van Middelburg maken be kend. dat het verzoek van fa. W. Hoek en Zn., om in perceel Oud-Arnemuidse voetpad een harlngzuurderij te mogen oprichten en exploiteren door hen is in gewilligd. Scheepvaartberichten SCHEEPVAART VLISSINGEN. Vlissingen aangekomen, 7 Oct.: Bessa v. Zee. 8 Oct.: Carolyn v. Gent. Leoiii- das Michalos v. Gdynia. Vlissingen vertrokken, 7 Oct.: Nordic Star n. Baltimore. Kentish Hoy n. Ant werpen. 8 Oct.: Bessa n. Alexandrië. Con stant n. Grimsby. Carolyn n. Lissabon. 9 Oct.: Leonidas Michalos n. Buenos Air. Gepasseerd naar Antwerpen, 7 Oct. Europa v. Londen. Bantam v. R'dani Alblasserdijk v. R'dam. Dago v. Lenin grad. 8 Oct.: Hoendiep v. Londen. Hase- wint v. Hêmosand. 9 Oct.: Blommerdijk v. New York. Gepasseerd van Antwerpen, 7 Oct.: He ron n. Liverpool. Expres n. A'datn. 8 Oct.: Beverwijk nu. Zee. Virgo n. Makskov Lcer8um n. Bremen. Stad Breda n. Rot terdam. Pr. Willem v. O. n. Rotterdam Sc'niedijk n. Rotterdam. Alamak n. Lon den. Joost n Malmo. Dalerdijk n. Cris tobal. Parkhaven n. Santos. se wateren niet getwijfeld mag wor den. De heer Zuidema wees er op, dat toen eerst inlichtingen bij de Prov. Waterstaat werden ingewonnen. Wethouder J. H. Roose (KVP) ver klaarde, dat volgens officieuze in lichtingen de dam reeds zo lek is als een mandje, zodat de toestand ernstig genoemd moet worden. De heer W. J. J. M. Vroome (KV P) deed het tussenvoorstel om de credieten toe te staan en tóch advies bij de Prov. Waterstaat in te winnen. Mr. J. Sepers (CH) was het eens met de heren Ztiidema en de Roo. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met de stemmen van de heren Zuidema. de Roo, Sepers en Knibbe tegen. Kapelle GROTE BELANGSTELLING VOOR MOEDERCURSUS. Dezer dagen is te Kapelle in het nieuwe wijkgebouw de Moedercursus begonnen, waaraan niet minder dan vyftig dames deelnamen. De voorzitter van de Vereniging „wykverpleging", de heer C. Traas, sprak een welkomstwoord en zeide verheugd te zijn, dat deze eerste cur sus, waarvoor zulk een grote be langstelling bestaat, in het eigen ge bouw gehouden kan worden. Oostkapelle Gemeentebegroting 1951 goedgekeurd. De raad van Oostkapelle behan delde onder leiding van burgemees ter F. G. Sprenger de gemeentebe groting voor 1051. Wat betreft de Vleeskeuringsdienst ontmoette het voorgestelde salaris van het hoofd van dienst bij enkele leden bezwaren. De verhouding salaris hoofd van dienst en hulpkeurmeester werd on juist geacht. De voorzitter deelde mede dat geen tijdelijk hulpkeur meester zou worden aangesteld. Met het hoofd van dienst was Overeenge komen dat deze de keuringen zou doen waardoor de tydelgke function- naris overbodig was, deze werk zaamheden dienen echter te worden betaald. De begroting van de keurings dienst werd vervolgens vastgesteld met de stem van de heer De Roo tegen. Burgemeester en Wethouders werden gemachtigd een kostenbegro- ting te doen opmaken voor herstra- ting van de Waterstraat en de Brou- werijweg, bij deze laatste zal herstel afhangen van de werkzaamheden die de Herverkaveling mogeiyk zal uit voeren. Het bedrag per leerling werd vastgesteld op 24,05. De tarieven voor het gebruik van het Vereni gingsgebouw wensten B. en W. niet te verhogen hoewel er elk jaar nog ongeveer 400 te kort is. Ten slot te werd de gemeente-begroting 1951 in haar geheel z.h.s. vastgesteld op een bedrag van 118,698,19 in In komsten en uitgaven gewone dienst en 147.520,07 in inkomsten en uit gaven kapitaaldienst. Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten zal een bedrag van 2281,25 wegens uitkering van ge- wetensgeld worden besteed voor aan schaffing van een nieuwe gemeente wagen, aankoop van een rijdende baar en uitbreiding van de straat verlichting. Aan een verzoek van de planten- ziektekundige dienst te Wageningen tot het vaststellen van een verorde ning regelende het gebruik van volkstuinen, werd met algemene stemmen besloten geen gevolg te geven. Bij de rondvraag vroeg de heer Wondergem naar mogelijke uitbrei- HOCKHY STANDENLÏJST HOCKEY. In verband met de interlandwed strijd Nederland—Denemarken van 1.1. Zondag, werden door de K. N. H. B. geen wedstrijden vastgesteld voor de competitie. De stand na de wedstrijden van 1 Oct, j.l. luidt als volgt: Cadetten Push II Breda II Liberty D.E.S. Forward II Middelburg Tempo 2 2 11 11 1 2 1 1 4—1 6—0 3—2 2—2 3—4 2—3 0—2 0—6 Voor Zondag 15 October zijn vast gesteld: Middelburg—Breda II: Push tl— Liberty; Forward IICadetten en DESTempo. .1E UGDCOM PETITIE In de afdeling A (Zeeland en West-Brabant) zijn ingedeeld: Bre da, Push, D.E.S. (Kaatsheuvel) en Middelburg, allen met een meisjes- en jongensteam. Zondag a.s, komt Breda met beide elftallen naar Middelburg. De Brcda- dames wonnen vorig maal de beker, dus zullen de Middelburgse dames de handen vol hebben. De Middelburg-jongens beschikken over een aardig elftal en een span nende wedstrijd is te verwachten. Dreischor door Zierikzee III verslagen. le KLASSE. Arnemuiden maakte een goede dag door de eigen overwinning op Wol- i faartsdijk, dat nu de rode lantaarn i in handen kreeg èn door de neder- laag, welke Kloetinge tegen Nieuw dorp leed (21). In onze uitslagen- lijst van Maandag was deze uitslag I onjuist opgenomen. Kloetinge en 1 Nieuwdorp tronen nu op gelijke hoogte op de ranglijst, maar Arne muiden is op de beide naaste concur renten twee punten uitgelopen. We- meldinge had ook nog kunnen mee doen. maar de nederlaag tegen Krabbendijke met de kleinst mogelij ke cijfers was fataal. Intussen is Krabbendyke, zij het aarzelend, ook los gekomen van de onderste plaats en het verdere vei-loop van deze vele jaren toonaangevende ploeg trekt allerwegen belangstelling. Op het tweede plan schijnt V.C.K. tok het voornemen te hebben uit een ander vaatje te gaan tappen. Het ge lijke spel tegen Kapelle is tenminste hoopgevend. Rillandia noteerde ook een onverwacht goed resultaat door Colgnspl. Boys te kloppen. 2e KLASSE. In A is Serooskerke bezig onweer staanbaar op te dringen naar de titel. Volgens de huidige stand zou het S. V.D. moeten zijn. dat de Walchenaren nog kwaad zou moeten doen, maar de krappe overwinning op Nieuw- land maakt het al niet erg waar- schijniyk. dat Serooskerke veel last met hen zal krijgen. Veere valt zwaar tegen dit jaar en ook deze ploeg zal wel geen illusies meer koesteren. Be velanders ontkwam weliswaar de on derste plaats nog niet. maar een nut- tig punt werd op Mevo veroverd. Het andere punt is voor de Zim-jkzoeë- naars niet minder welkom. Het wis- pelturigc Kats zag kans WKsekerke onder zich te laten, waardoor de hekke.sluiterg een Noord Bevelandse geschiedenis is geworden. In dc C-klasse had Nieuwdorp II onverwacht veel moeite met Dc Meeuwen, hetgeen moed geeft voor een eerste Zoutelandsc overwinning in de naaste toekomst. V.S.C, kwam van een koude kermis thuis wat een nog niet al te vast ingespeelde ploeg tegen Arendskerke kan overkomen. R.C S. was tien minuten voor het einde aan een gelijk spelletje toe te gen V.C.K.doch toen ging de grote kaars uit en misschien wordt het dus een vervolgverhaaltje. Beslist belangwekkend wordt het verloop in het land van Axel. waar de hele zaak op losse schroeven is komen te staan. A.Z.V.V. en De Be- Advertentie) Éénmaal maar behoeft U te proberen, om nooit anders dan met VftïCt te scheren. IMPORT: K.V. OLOQT. AMSTERDAM OUDEZIJDS VOORBURGWAL 282. Montage van nieuwe P.Z.E.M.-installatie bijna voltooid. U I» de Inatste tijd over de Koningsweg te Vlissingen kwam.kreeg de Indruk, dat men daar bezig was met een geweldige meccano-doos. Mannen sjouwden er met ijzer en staal, met htjsmasten, met lieren, met gedeelten van een brug, kortom met allerlei dingen, die men ook in een meeeanodoos aan treft, met dit verschil, dan dnt op de Koningsweg alles veel groter en zwaar der was. Hier werd niet met speelgoed omgesprongen, mnar met de onderde len van een kolenlosbrug voor de P.Z.E.M.-centrale. Zoals men zich zal her- inneren werd deze brug enige t()d geleden per schip aangevoerd, waarna di rect met de montage werd begonnen. Thans is men zover, dat deze werk zaamheden bijna gereed zijn. De montage was geen gemakkeigke karwei, dat valt te begrijpen wanneer men neet. dat de beide delen van de brug samen 169 ton wegen. I>aarb(j komt dan nog het statief op de weg, dat een zwaarte van 26 ton heeft en een dwarsligger op het terrein van de centrale, die met dc wagens waarop de brug rijdt, een gewicht heeft van 29 ton. Er moest dus niet minder dan 215 ton worden vertild! Men is ongeveer 7 weken bezij vvcest, voordat de brug1 op plaats was gebracht. De twee van de brug waren door 2 bokken op de wal gelegd, doch moesten eerst nog 90 graden worden gedraaid, voor dat zij in de stand lagen, waarin zij konden worden opgehesen. Zoals men weet bestaat de gehele installatie uit een kraan, dië de kolen uit een schip in het kanaal lost, waarna deze per transportband via de brug over de weg op ongeveer 13 meter' hoogte naar het kolenpark van de centrale worden vervoerd. De kraan met brug kunnen een aantal meters rijden, zo dat het schip tijdens het lossen rustig kan blijven liggen, Met opzet werd de brug in twee stukken aangevoerd, omdat men het risico niet durfde nemen het kolos sale gevaarte in eenmaal op te hij sen. Toen de beide gedeelten op de wal waren gedeponeerd, werd het zwaarste stuk met een draaischijf in de goede stand gebracht en daarna 60 meter verder naar het terrein "an de centrale gerold. Dit verrollen ging niet makkelijk, want de weg en het terrein vertoonden vele oneffenheden, zodat precies moest worden uitge zocht hoe het gevaarte in een goede horinzontale stand moest worden vervoerd en neergelegd. Het tweede deel werd eveneens gedraaid en on geveer 25 meter verrold. ig ge-web van draden moeten spannen, die haar een gezamenlijke lengte hadden van delen ruim 4K kilometer. Toen het brugge- deel op de goede hoogte was ge- braoht, werd de ene zijde op het reeds vroeger gebouwde betonnen statief op i.E.M.-terrein gelegd en de an- DE „HIJSPARTIJ". Het hijsen van het zwaarste stuk gebeurde met 4 masten, die elk een ding van kampeergelegenheid en t hoogte van 20 meter hadden. Voor dit a 5r zornerwoiungen. - terreinen voor hijsen had men een compleet spinne- het P.Z. dere kant werd op een tgdeiyke'stei- 'a§"e „gedeponeerd". Daarna ging het tweede stuk, dat een gewicht nad van 70 ton, de „lucht" in. Hiervoor wer den slechts 2 masten gebruikt, om dat de bok „Sperwer 8" in het kanaal assistentie kon verlenen. Tenslotte werden de beide delen der brug aan elkaar geschoven en vast gemaakt, de statief op de rails aan de kanaal zijde er onder gerold en klaar was de zaak Thans ontbreekt alleen nog de kraan, die binnenkort wordt ver wacht en met behulp van een bok op de brug zal worden gezet. De kraan machinist kan het gehele gevaarte bedienen, dus behalve de kraan zelf ook de installatie, waarmede de brug over de rails wordt verreden. Oorspronkelijk was het de bedoe ling dat de transportband in de brug de kolen tot by de ketels zou bren gen. doch van dit project is later af gezien. Het is niet te verwachten, dat deze nieuwe installatie jarenlang op de zelfde plaats dienst zal doen, omdat immers een nieuwe centrale aan de andere zijde van het kanaal is gepro jecteerd. Niettemin zal de ingebruik stelling een grote verbetering bete kenen voor het kolentransport bh" de P.Z.E.M. ren, de laatste als enige niet-Vlaam- se club in deze klasse, zyn vrijwel zeker van het spelen van een totaal ondergeschikte rol. Hun nederlagen tegens resp. Driewegen en Tern. Boys onderstrepen dat nog eens extra, maar geven tevens aan de beide winnaars meteen een veel betere po sitie nu Spui zich onverwacht door Zaamslag liet kloppen. Hoek. dat zelf niet speelde, spon er het meeste garen bg en heeft nu een pracht kans om uit te lopen. JUNIOREN. Groep A 1 Vlissingen IZeeuwen I 02; Zeelandia IMiddelburg I 21; Oostburg IArnemuiden I 3 2; RCS IAardenburg I 21. Groep A II Zeeuwen IISeroos kerke I 10; Middelburg IIGoes I 1—7; RCS I—VCK I 1—3. Groep A III: Kapelle IRillandia I 16; Yerseke IHansw. Boys I 51; 's Heer Arendsk. IWemeldin- ge I 05; Robur IKrabbendgke I 10; Kruiningen IGoes II 12. Groep A IV: Terneuzen IAxel I 2—0; Tern. Boys IZaamslag I 7 0. Groep B I Zeelandia IGoes I 17; Middelburg INoormannen I 41; Zeeuwen INieuwland I 01. Groep B II VCK I—Vlissingen IH I—1; EMM I—Middelburg II 3—0; Serooskerke IVlissingen H 09. Groep B III Kloetinge IGoes II 01; Patryzen IHansw. Boys I 3 2; Yerseke IRobur I 01. Groep B IV Oostburg IRCS I 60: Breskens IVlissingen IV 3—rO Groep B V Zierikzee IRenesse I 50: Zierikzee IIZierikzee Hl 5—1: Burgh I—Mevo I 1—3. Groep B VI Terneuzen IAxel I II—0: AZVV I—Tern. Boys 1 scheidsr. n. opgek.: Zaamslag I Corn Boys I 02. Groep B VII Hontenisse ISteen I 24: Rapenburg IGraauw I 2 3: Vogelwaarde IHulst I 02; Hulst B IITerneuzen B II 20. DE ZONDAGCOMPETITIE. Ie KLASSE A. Walcheren noch Kruiningen kwa men aan de eerste winstpunten toe' en hoewel Kruiningen een protest in diende tegen het vervangen van een speler, geven we de ex-KNVB'ers toch weinig kans om langs deze weg tot winst te komen, 's Heer Arends kerke had met Walcheren nog wel, wat moeite (23) en ook Luctor kreeg de buit van Kruiningen niet cadeau (32). Cortgene had geen te zware tegenstander en kon zich gemakkelgk handhaven tegen De Noormannen 51). Domburg maak te een goede beurt tegen Lewedorpse Boys a4) en biyft zo in de buurt van de leiders, hoewel de achterstand HANDBAL TWEE MOOIE OVERWINNINGEN VOOR HELLAS. Het elftal van Hellas I heren dat tegen DES II speelde kwam in gewij zigde opstelling in het veld en boven dien met één invaller voor G. Zwee- dijk. Van krachtsverschil was bijna geen sprake hoewel Hellas wel iets in de meerderheid was. De rust ging in met een 21 stand in het voordeel van Hellas. Na de hervatting werd er direct flink aangepakt, maar DES uit Eindhoven kreeg geen kans om de Hellas-verdediging te doorbreken. Slechts een keer gelukte dat. terwijl de Hellas-heren nog twee doelpunten scoorden. De eindstand was 42 in het voordeel van Hellas. Ook Hellas I dames speelde een vlotte wedstrijd tegen L.E.W. Hellas was steeds in de meerderheid en won de wedstrijd met 3—1. Na deze wed strijd staan de Hellas-dames aan de kop van de Zuidelijke le klasse. die soms erger is dan pijn en die Uw leven vergal! 1 Niet krabben, dat veroorzaak! infecties, maar betten met een paaf druppels j HET HUIDGENEESMIDDEL MET I j „DIEFTEWEWKINO" GYMNASTIEK Drie-stedenwedstrijd Vlissingen-Middelburg-Goto Na meer dan 10 jaren weer een feit. Na meer dan tien jaren ontbroken te hebben op het Zeeuwse Gymnas- tiekprogramma, wordt de aantrekke lijke drie-steden turnwedsti-yd Vlis singenMiddelburgGoes, welke vóór de oorlog een jaarlgks turn-eve- nement was van de eerste orde, op 4 Nov. a.s. weer gehouden en wel in het Schuttershof te Goes. Bg de laatst gehouden wedstrgd kwam de stad Goes i.e. G.V. Volhar ding, als overwinnaar uit de strijd, zodat de organisatie van de komende wedstrijd bij Volharding berust. Na dat de wedstrijd een jaar uitgesteld werd en vele bezwaren overwonnen werden, kon in Mei j.l. aan de ver enigingen medegedeeld worden dat de datum op 4 Nov. 1950 was be paald. zodat voldoende tijd voor trai ning gewaarborgd was. De G.V, Volharding zal als enige K.N.G.V.-vereniging ter plaatse de Goese kleuren vertegenwoordigen, terwijl in Vlissingen de V.T.V. voor de Scheldestad op de bres zal staan en voor Middelburg zullen Mediobur- gum en Wilhelmina de kastanjes uit net vuur moeten halen, daar de plaatselijke zustervereniging Achilles geen geschikte krachten voor een dergelijke wedstrgd b^-'^kbaar heeft. al tamelgk groot is. Hansweertsohe Boys is ook niet van plan om zich ta laten voorbystreven en met een 61 overwinning op Volharding '32 ble ven ze op gelijke hoogte met Luctor, dus zonder verliespunten. le KLASSE B. Koewacht behield de leiding door Vogelwaarde te kloppen, zij het op het nippertje (21). maar bereikte daar toch mee. dat Vogelwaarde als mogelijke concurrent meteen twee verliespunten te pakken heeft. Groe- de had met het zwakke Zuidzandg niet de minste moeite f30). terwtfl Schoondijke niet verder achterop ge raakte en Rapenburg met lege han den huistoe stuurde (32). le KLASSE C. Dreischor zag zich ingehaald door Zierikzee III aat de leiders een 20 nederlaag toebracht. Ongetwyfeld twee kostbare winstpunten voor de Zierikzeeënaars. Zonnemaire kreeg in eigen huis de kous op de kop van Renesse "(13), waardoor de kam pioenen van vorig jaar de enige nog puntloze mededingers in deze klasse zijn. De overige uitslagen luiden le klasse A Walcheren I'8 Heer Arendskerke I 23: Hansw. Boys I—Volharding '32 I 6—1; Luc tor IKruiningen I 32; Cortgene INoormannen I 51; Lewed. Boy» IDomburg I 14. Ie klasse B. Koewacht I—Vogel waarde I 2—1; Groede I—Zuidzande I 5—0; Schoondijke IRapenburg I 3—2. le klasse C. Zierikzee THDrei schor I 20; Zonnemaire IRenesse I 1—3. Res. le kl. A. Yerseke IIIJzendnke II 4—4; Hulst nFatrgzen II 15— Robur IIHontenisse II 02. Res. le kl. B. Zeelandia IIZeeu wen III 10; Middelburg IIIGoes III 2—1; Biervliet II—Luctor II 2 0; Oostburg IIVlissingen III 05. Res. le kl. C. Clinge II—Axel III 1—2: PSK II—Ria W H 6—2. 2e kl. A. Hansw. Boys IIVolhar ding '32 II 6—0: Vlissingen IV Domburg II 36: Zeelandia IH— Cortgene II 71; Kwadendamme I— Middelburg TV 40. 2e kl. B. Sluis II—Middelburg V 11; DSW IBreskens III 45; R CS IH—Groede II 3—0; Retranche- ment IRed Star I 23. 2e kL C. Corn Bovs III—Graauw I 04: Zuiddorpe I—Terneuzen IV 33; Koewacht II - Vogelwaarde II 30; Rapenburg IIHontenisse IH 1—2. 2e kl. D. Zierikzee IV—Dreischor H 60. Zonnemaire IIRenesse H 0— 6: Burgh II—SVOWK I 3—0. 8e kl. A. Goes IV—Zeelandia IV 5—2; EMM III—Walcheren II 2—0; Noormannen IIZeeuwen IV 04. 3e kl. B. Groede HI—Red Star II 1—2; Breskens IV—DSW II DSW JI niet opgek. Schoondgke HRetran- chement II 111. 8e kl. C. Graauw II—Zuiddorpe II afgel.: PSK II—Steen 3 3—4. (Advertentie) Ja. we verkopen ze later voor telefoonpalen* Maar..chocolade smaakt beter! Waar zijn onze schepen Alblasserdijk 7 n.m. v. R'dam n. N.York. Alphard 7 v. Hamb. n. Bremen. Arkeldijk 5 te New York. Axeldijk 6 te Boston. Eendracht p. 7 Algiers (uitr.). Linge 7 20 u. te H. v. Holland verw. Marva 6 te Karlskrona. Scherpendrecht 7 v. Port Said. Utrecht 7 te Trinidad. Katwijk 6 te Koping. Sarangan 7 te Calcutta. Vrijburgh 8 te Casablanca verw. Zijpenberg p. 8 Ouemnt. Adlnda 8 te Pladju. Algenib p. 8 St. Vincent (th.r.). Alm kerk 7 v. Melbourne n. Sydney. Alphacca 8 v. Santos n. Victoria. Amstelveen 6 v. Narvik n. Baltimore. Arkeldijk 8 v. N. York n. Havanna. Biommersdijk 9 te Antw. Breda 7 te Antw. (thuisr.) Ceram 7 v. P. Said n. Genua (thuisr. Chltral 8 v. Port Said (thuisr.) Cleoöora p. 9 Gibraltar n. Pernis. Corilla 7 v. Triest n. P. Said. Dalerdijk p. 8 Vliss. n. Cristobal. Danae 7 te Rotterdam. Draco 8 te Bilbao. Felipes 9 te Djakarta. Gen. Ballou 8 v. R'dam n. Bremer. Indrapoera 8 v. Tjipandang (uitr.) Ittersum 8 te Houston. Jobshaven 8 v. Tabou n. Libreville. J. v. Oldenb. 10 te Melbourne verw Kota Agoeng 8 anker Djeddah. Kota Baroe 7 v. R'dam n. Djak. Kota Gede 8 te Penang. Malvirta p. 8 Sabang. Mapla 9 te Penang (thuisr.) Mentor 8 te Alexandrië (uitr.) Mèrwéde 8 te Charleston. Mlrza 8 te Sydney. Oranjefontein 9 te Durban. Orion 8 te Rotterdam. Overijssel 7 te Aden (fhulsr.) Papandrecht 9 te P. Cardon. Paula 9 te Pladju. Polyphemus 7 v. Aden n. Suez. Riouw 9 te Boston. Sibajak 9 te Rotterdam. Singkep 8 v. Rotterdam n. Genua St. Haarlem p. 8 K. St. Vinaent. Streefkerk 8 te P. Said (uitr.) Sumatra 7 te Penang. Tiba p. 8 K. Villano (uitr.) Titus 7 v. Rotterdam n. Piraeus. Tjiponaok 7 v. B. Aires n. Bahia St. Leiden 9 te Duinkerken. Strabo 7 v. R'dam n. Bilbao. Venus 8 v. Latakia n. Brindisi. Watemüan p. 9 P. Laut a. Menact.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3