PROT. RECLASSERINGSWERK IN ZEELAND BREIDT ZICH UIT De oesterverzending is veelbelovend. Lesvliegtuig bij Bath vernield tijdens noodlanding. „Zie Zeeland" trekt vele bezoekers. 00K BELGIË SLUIT DE GRENS VOOR APPELS AARDAPPELEXPORT AFGEREMD INDUSTRIEHALLEN TE GOES r\ MIDDELBURGS BESTE ETALEUR WERD ONDERSCHEIDEN PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 OCTOBER 1950 Aan propagandering moet nog veel gedaan worden. In het thans verschenen jaarverslag over 1949 van de Prot. Christelijke Rcclasserings Vereniging wordt met grote dankbaarheid geconstateerd, dat de afdeling Zeeland haar arbeid onge hinderd heeft mogen voortzetten. Het aantal leden van de afdeling Middel burg en de onderafdeling Goes onder ging geen verandering. Nog veel moet in Zeeland met zijn 101 gemeenten ge. daan worden aan de propagandering van de reclasseringsgedachte onder de bevolking. In toenemende mate werd de afde ling Zeeland in 1949 ingeschakeld in het reclasseringswerk in het Arrondis sement Middelburg. In 1948 werden 17 voorlichtingsrapporten uitgebracht, in 3949 waren dit er 20. terwijl 3 rappor ten werden uitgebracht op verzoek van een zusterafdeling. De rapporten handelden over: diefstal (7); verduis tering (4); zedendelicten (53; vals heid in geschrifte (1)oplichting (3) overtr. distributiebepalingen (2) en bedelarij (1). Op 31 Dcc. 1948 stonden 19 personen onder toezicht, in 1949 kwamen er 12 bij en werden er 4 afgevoerd, zodat op 31 Doe. 1949 nog 27 personen onder toezicht stonden. Een belangrijk onderdeel van het werk was het regelmatig bezoeken van de gedetineerden. Door de secre taris van de Reclasserlngsraad werd een nieuwe regeling voor bezoek ont worpen. Ieder dié wordt ingesloten kan schriftelijk zijn wens te kennen geven van welke Reclasseringsinstel- ling hij bezoek wenst. Het is wel opmerkelijk, dat de meesten, niet R.K.. bezoek vragen van de P.C.R.V., aldus het verslag. Telkenmale ervaart men hoe deze be zoeken door de gedetineerden worden gewaardeerd en tot welk een steun de ze kunnen zijn. De oesterverzending; in de maand September 2950 was als volgt Nederland 143.850 stuks (tegen 165.863 stuks in Sept. 19491: België 813.330 (013.019 in 1949); Engeland 54.000 (119.000 in 19491: Duitsland 146.360: Diversen 14.372 f36.800 in 1949); Totaal 1. 171.912 (934.682 in 3949). Iri September van dit jaar gingen dus ca. 237.000 stuks oesters méér weg dan vorig jaar in dezelfde maand. Als men daarbij bedenkt, dat het seizoen vorig jaar 'op 1 Septem ber werd geopend, en men dit jaar eerst op 15 September Is begónnéti, dan is dit een wel zeer mooi resul taat. In de kringen der verzenders maakt men zich echter zorg over de gëringé hoeveelheid grote oesters, die er voorradig is (6/0 en 5/0). Door de koude zomer is de gröei der oesters weinig geweest, en daarbij komt dan waarschijnlijk ook nog wel het feit. dat door de grote vraag vorig sei zoen naar Zeeuwse oesters, misschien wel méér is verkocht, dan men an ders gewend is. Al met al vreest men. dat men eerlang een tekort aan zware consumntie-oesters moet ver. wachten, en daar met name onze beste afnemer, België, voor deze soor ten veel interesse heeft, ziet men dit niet gaarne. De Engelsen vragen de uit Frankrijk geïmporteerde oes ters, doch door de slechte groei zijn deze oesters ook nog niet groot, zo dat geen enkele kweker vlug gaat vissen. Misschien kan de levendige vraag dit jaar nog veel vergoeden. De aanvoer van mosselen. Nu van de Waddenzee regelmatig mosselen van goede kwaliteit worden aangevoerd, worden de nog reste rende Zeeuwse mosselen zo goed als niet meer gevraagd. De verzending van Bruïnisse uit bedroeg dan ook slechts 160 tonnen in de week van 2 tot 7 October. Van de Waddenzee werden in die week plm. 15Ó0 tonnen mosselen te Yerseke aangevóerd. De daar aangevoerde Duitse mos selen (dus niet de Hollandse Wad denzee-mosselen) bleken, evenals de Zeeuwse met de mosselparasiet bezet te zjjn. De bliekvisserij leverde financieel deze week onbevredigende resultaten op. Opening Middelburgse Landbouwhulshoudschool. De Chr. Landbouwhulshoudschool op het Noordbolwerk te Middelburg, die uitgaat van de C.B.T.B. en die reeds enige tijd in gebruik is, zal Maandag 16 October officieel geo pend worden. Dit geschiedt tijdens een bijeenkomst in de bovenzaal Van de Schouwburg. Nadien zal de school door de genodigden worden bezich tigd. Haagse aannemers bezochten Walcheren. Veertig Haagse aannemers leden dei- afdeling „De Nijverheid" van de -Ned. Aannemers- en Patroonsbond hebben gisteren een bezoek aan Wal cheren gebracht. Per bus maakten zij onder leiding van de heer H, van Eesteren, die voor de nodige voorlichting zorgde, eén rondrit over het eiland. Ondermeer bezocht men Vlissiflgen, Westkapelle waar de dijk werd bezichtigd en koffie werd gedronken Veere en Middelburg. In de Zeeuwse hoofdstad werd eerst een rondwandeling ge maakt door het stadhuis. De deputatie werd namens het gemeentebestuur verwêlkómd door de wethouder van Gemeentewerken, de heer L. J. van 't Westende. Zijn vriendelijke woorden werden beantwoord door de afdelings voorzitter, de heer Snouck. Vervolgens werd de buitenzijde van de Abdij be zichtigd en werd een rondwandeling door de stad gemaakt. Deze zeer ge animeerde excursie werd besloten met een diner in ..De Korenbeurs" te Oóes. NAZORG. In October 1948 werd begonnen mst „de nazorg" genoemd in het Reclasse- ringsbesluit 1947. Het is dikwijls een moeizaam zoeken naar werkgelegen heid voor hen die zijn ingesloten. Hen te plaatsen bij de D.U.W. is dikwijls niet moeilijk doch geen oplossing. Wanneer men bij die dienst wordt ge plaatst is hét bijna uitgesloten in het vrije bedrijf werk te vinden. Bij dit „zoeken" mocht de afd. Zee land dikwijls steun ondervinden van de ambténaren van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Tenslotte wordt in het verslag opge merkt. dat het werk der Reclassering zich steeds uitbreidt en dat de eisen door de Justitie gesteld aan de rappor ten groter worden. In het algemeen jaarverslag wordt medegedeeld .dat 1949 voor de P.C.R. V. éen moeilijk jaar was. Niet vanwe ge het werk, dat gestadig toenam, maar met name vanwege do geldmid delen. waardoor het dikwijls moeilijk was de lopende uitgaven te financie ren. „De dijk is dicht" ook ir» Amsterdam warm onthaald. Nadat Donderdag te Den Haag de officiële première van de in Zeeland spelende film „De Dijk is Dicht" was geweest, draaide deze film Vrijdag voor het eerst in het Tusehinski-the- ater te Amsterdam; Ondanks alle te kortkomingen, die deze film aankle ven .volgde het publiek vol aandacht de gebeurtenissen op het witte doek. Na afloop hoorden wij iemand zeg gen: „We hebben toch nooit geweten, hoe erg het daar ook was". Inzittenden kwamen met de schrik vrij. Maandagmiddag omstreeks half drie is een militair lesvliegtuig van de vliegbasis Woensdrecht nabij Rilland- Batb ter hoogte van de Bathpolder Zuidhof by het maken van een oefen noodlanding tegen de hoogspannings kabels gevlogen. Het toestel werd bij na geheel vernield. De luitenant en de leerlingvlieger liepen enkele schaafwonden op, doch kwamen verder met de schrik vrij. Het wrak van het toestel werd tegen de avond door grondpersoneel van de vliegbasis Woerisdrecht opgehaald... Zondag bezochten circa 3000 personen de expositie. De Zeeuwse culturele .tentoonstel ling „Zie Zeeland" in het Feestpaleis van het Citadelpark te Gent is de eerste dag reeds een geweldig succes gebleken. Volgens betrouwbare schat ting is zü Zondag door ongeveer 3000 personen bezocht. Het Belgische publiek toonde zich zeer ingenomen met deze expositie. Zowel de provinciale autoriteiten van Oost-Vlaanderen als de vertegen woordigers van de Nederlandse am bassade in Brussel hadden niets dan lof voor „Zie Zeeland" en van ver schillende kanten werd de vraag ge steld. of het niet mogelijk zou zijn een dergelijke expositie op een zelfde basis en in dezelfde geest ook in an dere landen ter bezichtiging open te stellen. Gedurende de eerste dagen zijn reeds vele contacten gelegd tussen Belgische en Zeeuwse vertegenwoor digers. Ook dit feit wettigt de ver wachting ,dat de culturele manifesta tie van Zeeland in Gent zal leiden tot een verder aanhalen van de reeds zo nauwe banden tussen ons gewest en Belgisch Vlaanderen. Belangrijk afzetgebied voor Zeeland weggevallen. Zaterdagavond vtff uur heeft België de import van appels stopgzet. Daar dit teleurstellende nieuws Vrijdagavond in exporteurskringen be kend werd, Is aan de Zeeuwse veilingen de» avonds en 's nachts doorge werkt om nog zoveel mogelijk appels naar België te kunnen uitvoeren. Hoewel thans vnornamelyk bewaar fruit aan de markt komt dat In koelhuizen lean worden opgeslagen, zodat men er nu niet direct mee „In de maag" zit, betekent de Belgische maatregel toch een tegenvaller. Zon der twijfel zal deze in de komende dagen merkbaar zijn in de prezen op de veilingen. Nadat West-Wuitsland als afne mer van de markt verdween, was onze Beneluxpartner de grootste klant voor appels .Er was veel vraag naar verpakt fruit en vele tonnen goudreinetten, Cox's en Sterappels werden naar België geëxporteerd. De Belgische fruitkwekers schynen reeds geruime tijd in deze Import van kwa- liteitsfruit een lelyke concurrentie voor de afzet van hun producten, die wellicht ook minder in kwaliteit zijn, te hebben gezien. Enkele weken terug werd daarom reeds bepaald, dat slechts appelen mochten worden ingevoerd die op de veiling zyn ge kocht voor ten minste voor de ver schillende rassen en kwaliteiten aan- OP AANVRAAG GAARNE REIZIGEKSBEZOEK. Herdenking van het 75-jarig jubileum bij de Kon. Mij „De Schelde". Boven: de directeur A. Sunt spréékt dé genodigden toe In de hal van hét kantoorgebouw. Rechts: de heer M. J. Ku.vl biedt het huldeblijk van het personeel aan. Gemeenteraad keurde de plannen goed. De industrialisatieplannen voor Goes beginnen steeds duidelijker,, vorm aan te nemen. Nu het eerste gedeelte van het nieuwe industrieterrein tus sen spoorlijn en Zuldvlietstraat vrijwel gereed is. heeft dc gemeenteraad in zijn Maandagavond gehouden vergadering in principe besloten tot de bouw van enige industriehallen over te gaan. B. en W. zullen nu vérdere onderhandelingen gaan voeren om daarna met een definitief voorstel bij de raad te komen. Zoals bekend, blijkt er reeds voor v«f hallen interesse te bestaan. In het ontwerp-plan zijn zes hal len geprojecteerd, die komen te lig gen tegenover de evenwijdig met de Zuidvlietstraat gebouwde industrie woningen, hiervan afgescheiden door een beplanting. De hallen krijgen een lengte van plm. 5054 m. en een breedte van 16.50 tn. Aan de voorzijde komen op de begane grond een schaftlokaal en toiletten, alsme de een laad- en lospl&tform, waar langs een spoorrails kan worden ge legd. Op de bovenverdieping van de 6 meter hoge hallen is kantoorruimte geprojecteerd. Voorts is bij elke hal een vrije ruimte ontworpen van teza men 8 meter breedte over de volle lengte. Deze ruimte kan naar be hoefte worden verbreed. De halruim ten kunnen zonodig ook worden on derverdeeld in kleinere ruimten. Bij zondere voorzieningen als kracht- stroomaanleg. electrische en centra- Noord-Bevelandse Damvereniging opgericht. Vrijdag kwamen de „Damclub Kamperland" en de „Damclub Kort- gettë" in het gemeentelokaal, te Kam perland in vergadering bijeen, met hét doel om te komen tot de oprich ting van een Noord-Bevelandse Dam vereniging. Nadat de aanwezigen hierover hun mening te kénnen had den gegeven werd beslötén tot op richting over te gaan, waarvoor 16 personen zich als lid opgaven. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heren P. Bouterse. M. J. Leendertse, W. J. Koster en C. J. Hol- lestelle, respectievelijk als voorzitter, secretaris, penningmeester en alg. ad junct. Verder werd besloten toe te treden tot de „Nederlandse Dambond" en deze winter deel te nemen aan de te spelen clubcompetitiewedstrijden le klassé voor de Zeeuwse Dambond. Hierna sprak de voorzitter zijn grote voldoening uit over het feit dat de vereniging tot stand is gekomen en uitte hy dê wens. dat meer damlief hebbers. ook van verschillende andere plaatsen van het eiland zich zullen aansluiten. le vermarmingsinstallatles zjjn tevens ontworpen, doch worden per geval vastgesteld. STAALSKELETBOUW. Het ontwerp is in staaluitvoering geprojecteerd,, nl. een staalskelet dat geframaliseerd, geverfd en gemof feld is. De dakbedekking bestaat uit fibronormplaten, met aluminium dek laag. De plaatsing van de stalen ra men en deuren is betrekkelijk vrij en kan naar behoefte geregeld worden. De goten en hemelwaterlozingen zyn eveneens in aluminium. De constriic- tie zal permanent en zo laag mogelijk in onderhoudskosten zyn. De huur zal, zoals reeds gemeld, naar schatting 6 a 0,50 per m2 vloeroppervlak bedragen, excl. cen trale verwarmingsaanleg, verlich ting en krachtstroomvoorziening. Mên wil ook de mógelijkheid schep pen de hallerl in huurkoop uit te ge ven. De eerste storting zal dan on geveer 15 17.000 bedragen, ter wijl de rest de kostprijs per hal is berekend' op ca, 72.000 be taalbaar zal zijn in 10 15 Jaarlijk se termijnen van 55007500, ver meerderd met de interest. In verband met de bijzondere bestemming van een gebouw kunnen voorzieningen worden aangebracht waarvoor apart een kostprijsberekening zal dienen te worden gemaakt. De prezen zijn uiteraard afhankelijk van de grootte van het object, dat uiteindelijk ge bouwd wordt en de grootte van het terrein dat extra wordt gevraagd. WOONRUIMTE. Bij de bespreking van het voorstel door burgemeester Ten Kate, werd op een vraag van de heer Vermaire (Midd .Partrj) medegedeeld, dat het de bedoeling is aan personen, die in de nieuwe bedrijven sleutel-positie's bekleden, zoveel mogelyk ook woon ruimte te verstrekken. Extra heffing van 4.30 per 100 kg. De aardappelprijzen blijven voor de consument nog steed* aan de hoge kant, waarschijnlijk omdat men tengevolge van het optreden van phy- ophtera in verschillende soorten, althans in regeringskringen gevreesd Wordt voor een tekort aan consumptie-aardappelen. In telerskringen wjjt men het vast houden der prijzen meer aan het on gunstige weer. waardoor de telers niet in staat zijn de nog te velde staande Oogst tijdig te rooien. Behal ve het rooien van aardappelen blij ven er nóg verschillende andere werk zaamheden ovèr, waardoor'h'èt'róöi- en der aardappelen wordt vertraagd. In handelaarsknngen wordt be toogd, dat de prijzen vanzelf wel zullen dalen, maar de regering heeft niet het risico genomen om daarop te wachten en per circulaire d.d. 26 September bericht, dat van 7 Octo ber af, aardappelen alleen geëxpor teerd mogen worden, indien de ex porteur bgreid zou zijn 4.30 per 100 kg extra heffing te betalen. Evenals voor de kaas, wordt daar mede de export van aardappelen flink afgeremd. Het is daarom met te verwonderen, dat deze maatrege len in de kringen der exporteurs een storm van verontwaardiging ontke tenden, Vooral daar deze heffing ook zou gelden voor reeds vóór 26 Sep tember afgesloten exportcontracten. Besprekingen op het Departement hebben er toe geleld, dat deze laat ste rigoureuze maatregel ongedaan is gemaakt, doch voor transacties na 26 September blijft de exportheffing van kracht. ZAL DE PRIJS DALEN? Welke invloed deze maatregel op de aardappelhandel zal hebben en of de prijs voor de consument belangrijk zal dalen, c.q. de teler belangrijk (Advertentie) Man onder vrachtauto. De heer J. T. te Colijnsplaat ge raakte op het land onder een vracht auto die zich juist in beweging zette. De man kwam onder de wielen te- recht en werd in zorgwekkende toe stand naar bet ziekenhuis vervoerd. Door do N.B.C. werd tor ge legenheid ven de Internationale Horecaftcntoonsleliing te Amsterdam op' 2 en 3 Oct de Eerste Nationale CocUtailwedstryd georganiseerd. De eersie prijs werd toege kend aan de cocktail ven den Heer Theo Rijken, den Haag. Evenals de winnende cocktail van de Internationale Cocktail Competition, gehouden te Lon den, in Februari '50, bevatte ook deze cocktail Koelhuis te Krabbendijke wordt 20 October geopend. Vrijdag 20 October a.s. des middags 3 uur zal het nieuwe koelhuis, dat op het terrein van dc Veilingsvereniging K.E.O. te Krabbcndiike is verrezen, officieel worden geopend. Zoals be kend ifi het koelhuis, dat een capaci teit van 500 ton heeft, reeds enkele weken in gebruik. minder zal ontvangen Voor zijn pro duet. wordt met spanning afgewacht. Intussen, spreekt men. in. de kringen van de aardappelhandel van een dolkstoot in de rug, daar de export naar verschillende, landen nu onmo gelijk zal worden en de goed op gang zijnde eXpórt'toch hardlg wat devie zen opleverde. Had het Nederlandse publiek zyn tegenzin in zandaardappelen kunnen overwinnen, dan waren deze maatre gelen zeker niet nodig geweest. Naar verluidt, zou de regering voornemens zijn met de opbrengst van de exportheffing 150.0ÓÖ ton aardappelen aan te kopen, teneinde die in het voorjaar 1951 beschikbaar té hebben, wanneer evenals in 1950 geruchten over een aardappel tekort mochten opduiken; door deze op de markt te brengen, zou de prijs dan kunnen worden gedrukt. gegeven minimum-pryzen. Bij informatie in Den Haag deel de men ons mede, dat de oorzaak van de stopzetting van de import thans gezocht zal moeten worden in het feit, dat in België de handel be neden de minimum-prijzen ko men te liggen. Ingevolge het land- bouwprotocol van 1947 is België, ter bescherming van de belangen der eigen fruitkwekers hiertoe gerech tigd. Het gerucht gaat. dat deze stopzetting slechts voor een vijftal weken zal zijn, doch officieel ls hier omtrent niets bekend. Hoewel de appeloogst dit jaar be langrijk minder zal zijn dan in 1949 de raming is ruim 270 000 ton te gen vorig jaar 360.000 ton zyn de afzetmogelijkheden momenteel niet zo rooskleurig. Vorig jaar ging practisch alle fa- brieksfruit naar Duitsland, doch zo als opgemerkt, is ook de Duitse grens momenteel gesloten. Er wor den thans besprekingen gevoerd over een nieuw handelsconract met West- Duitsland, dat 1 November zou moe ten ingaan. Gehoopt wordt dat ook appelen hierin zullen worden opge nomen. Voorts kunnen per 1 Janu ari 1951 weer appelen naar Enge land, terwijl ook Zweden. Finland en Tsjecho-Slowakijo mogelijk zullen gaan afnemen. De export van peren naar België is nog vrij. Engeland geeft import vrij. „Het Parool" weet inmiddels te melden, dat Engeland met ingang van 1 Januari de invoer van verse appe len geheel vrij zal geven. Voor Ne derland is dit belangrijk, want onze fruittelers hebben sinds 1939 geen ap pelen meer naar Engeland kunnen ex porteren. In de oorlogsjaren kon van een dergelijke uitvoer natuurlijk geen sprake zijn' en na de oorlog weigerde Engeland in zijn handelsverdragen met Nederland contingenten op te ne men voor appels. Pas in 1949 is het gelukt een contingent van tien milli- oen kg. in het handelsverdrag opge nomen te krijgen. Engeland heeft echter de import van appels vrijgegeven voor alle lan den waarmee het handelsbetrekkin gen onderhoudt. Nederland kan dus éen zware concurrentie op de Engelse markt verwachten. De bliekvissers vergaderden. Zaterdagmiddag is in Bergen op Zoom een vergadering gehouden van bliekvissers, belegd door de Stich ting van Vissei-ybelangen. De vergadering werd gehouden on der voorzitterschap van mr. A. J. v. d. Hoeven, burgemeester van Tho- len. Vertegenwoordigd waren vissers uit Tholen, Arnemuiden, Bruinisse en andere Zeeuwse vissersplaatsen. Het. doel was te voorkomen, dat dc prijzen van de bliek, nu de visserij daarop zo intensief wordt, beoefend, door de grote aanvoer niet ongunstig zal worden beïnvloed. Zilveren wisselbeker van de gemeente voor de heer P. J. C. Castenmiller. Een fraaie grote wisselbeker van zilver, die het gemeentebestuur van Middelburg heeft uitgeloofd voor de winnaar van de jaarlijkse étalage wedstrijd, is voor dc tweede maal toegekend aan de heer P. J. C. Cas tenmiller. Vorig jaar verkreeg hij de beleer door loting: het was toen na melijk voor de jury niet mogelyk een onbetwiste prijswinnaar aan te wy- zen, daar drie deelnemers aan deze attractieve wedstrijd evenveel punten hadden verworven. Ditmaal was het echter buiten kyf, dat de heer Cas. tenmiller de erepalm toe kwam. Het initiatief tot deze étalagewed strijd is vorig jaar genomen door de toenmalige burgemeester van Middel burg .wijlen jhr. mr, W. C. Sandberg tot Essenburg. die de verzorging van de winkelkasten wilde stimuleren, omdat hij zeer terecht daarin één van de middelen zag om Middelburg zijn oude naam van koopstad van Zeeland terug te geven. De prijsuitreiking geschiedde gis termiddag tijdens een bijeenkomst in het tijderfjk gemeentehuis door de lo co-burgemeester, de heer J. W. Kö- geler, in aanwezigheid van vertegen woordigers der plaatselijke midden standsverenigingen en van „Handels belang". De heer Kögeler deelde me de, dat de wedstrijd een vrij gunstig verloop heeft gehad; waren er vorig jaar 57 deelnemers, thans was dit aantal gegroeid tot 67, een aantal, dat echter nog belangrijk groter kan zijn. Het ligt dan. ook in het voorne men van het gemeentebestuur om te trachten volgend jaar nog meer win keliers in te schakelen. HET OORDEEL VAN DE JURY. De juryleden hebben geen gemak kelijke taak gehad. Gedurende de maanden Juli en Augustus hebben zij de étalages vier a vijf keer bezich tigd, waarna de puntenwaarderingen werden vergeleken. Sommige winke liers waren wel goed voor de dag ge komen. maar verspeelden toch de kans op een prijs omdat zij hun uit stallingen te zelden veranderden of omdat zij er een bepaalde week eens wat minder zorg aan besteedden. Blijkens het juryrapport worden nog tc weinig de mogelijkheden van klei ne étalages benut en er werd met leedwezen geconstateerd. dat een pijnlijk groot aantal" deelnemende De heer Castenmiller. eigenaar van „Peca-modemagazijn". mocht hierna de zilveren wisselbeker in ontvangst nemen. Hij richtte namens alle deel nemers een dankwoord tot de com missie, belast met het keuren van de étalages. De tweede prijs, een fraaie plaquette van de vereniging „Han delsbelang", was voor de heer J. J. Meulenmeester .eigenaar van de dro gisterij „De Vijzel". VERKOOPCURSUSSEN. De voorzitter van de Chr. Midden standsvereniging te Middelburg, de heer C. J. Baars, bracht het gemeen tebestuur dank voor de organisatie van de étalagewedstrijd en deelde mede. dat de plaatselijke Middcn- rtandscentralc overweegt speciale éta leurs- en verkoopcursussen te organi seren. In aansluiting hierop verklaar de de vertegenwoordiger van dc Kon. Ned. Middenstandsbond, afd. Middel burg, de heer I. M. van Houte, dat de winkeliersverenigingen van Nieuwe ben -besloten gezamenlijk deze herfst Burg, Lange Delft en Langevlele heb- en winter drie avonden te beleggen, waarop deskundigen de grondslagen van de verkoopkunst 2Ullen beh8nde- len.Deze lezingen kunnen dus reeds een inleiding vormen. De heer Van Houte merkte voorts nog op, dat hij de maanden Juli en Augustus niet de beste tijd vindt voor de organisatie van de wedstrijd: z.i. kan (fit beter geschieden midden in het seizoen, wanneer met name de modemagazij nen exclusieve en betere goederen in voorraad hebben. Ook deze spreker was overigens vol lof over het initia tief van de gemeente. De heer L. J. van 't Westende tenslotte spoorde, sprekend als voorzitter der afdeling Middelburg van de Ned. Kath Mid denstandsbond, de middenstandsorga- firma's vrijwel niets aan hun étalages nisaties aan een volgende maal ook deed. een pry's beschikbaar te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2