PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vele protesten tegen militaire actie op Ambon Enthousiasme bij de Belgen over „Zie Zeeland" BILT Kantlijn Aardbeving en vloedgolf teisterden Ambon. Vandaag Grens van 180 mag overschreden worden. PLAN INGEDIEND TOT VERSTERKING VAN DE U.N.0. n Amerikanen ontmoeten hevige tegenstand in Korea. OPNIEUW DOODSTRAF VOOR POOS EN SLAGTER DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No.238 Dagblad uitgave van de Onna Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F. B den Boer AdJ W de Pagter. Hoofdred G Balllntljn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; f 3,90 p kw Cr p. p t 4.15 per kv» Losse oummen 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 3RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 10 Oei 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm Minimum p advertentie 1230. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels): van 1—5 regels f L— tedere regel meer 20 cent ..Brieven of adrea Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P2.C. Middelburg. Bui. Vllsmnger Walst! ->8 60 tel 2355 4 Iflnen (b.gg 2861 of 21601, M'burg Londense Kaai 29. tei 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2473 (b.g.g 2228); Oostburg Pr Maurltsstr 12. tel 102; Terneuzen Brouwerljstr 2; Zlerlkzee N Bogardstr C 160 tel In resolutie van RA.S.-parlement wordt telegram van dr. Drees veroordeeld De heer Gerbrandy wenst Ingrijpen van Nederland. Uit talrybe plaatsen in Indonesië tornen thans protesten tegen de mi litaire actie, die de Indonesische regering tegen Ambon heeft ondernomen. Het Ambonnese comité van Java heeft een brief gericht tot de com missie van de Ver. Naties, die de handtekeningen draagt van 10.000 per sonen. De ondertekenaars protesteren heftig tegen de aanval die tegen hun is ingezet „onder het valse voorwendsel, dat de bevolking van Ambon niet de Republiek der Zuid-Molukken steunt." De brief verzoekt een onmiddellijk staken der vijandelijkheden te gelasten. De UNCI heeft een soortgelijke brief uit Soerabaja ontvangen. De vereniging van Ambonnese studen ten te Djakarta heeft eveneens een beroep gedaan op de UNCI. De ondertekenaars van de brieven aan de V.N.-commissie hebben Maan dagavond namens de Ambonnnezen op Java op een persconferentie me degedeeld. dat 'n vergadering, waar voor op 4 October door de politie toestemming was verleend, op 7 Oc tober werd verboden Aangezien de mededeling in de ochtenduren kwam en de vergadering om vier uur 's middags zou worden gehouden, wa ren ruim 1000 mensen in de verga derzaal bijeen. Zij gingen na het zin gen van een Ambonnees lied uiteen. Hierbij deden zich geen incidenten voor. Zeeland zal nimmer een Zeeuwse Beweging kennen, zoals Friesland zijn Friese beweging heeft. Bij alle verschillen tussen Holland en Zeeland voelt de Zeeuw zich in de eerste plaats Nederlander en daarna pas Zeeuw. Een Fries doet het omgekeer de. zijn regionaal bewustzijn is veel sterker ontwikkeld, dan dat der Zeeuwen. Twee actuele feiten bewijzen echter, dat het regionaal zelfbewustzijn zich in Zeeland ontwikkelt en wel op zeer gezonde wijze. De opening van de Zeeuwse Dagen in Gent en de cultu rele tentoonstelling ..Zie Zeeland" al daar vallen samen met de verschijning van het eerste nummer van het Zeeuws Tijdschrift. Beide gebeurte nissen stemmen tot verheuging. Wetende, dat Zeeland cultureel zich allerminst kan meten met Vlaanderen, waagt het toch in alle bescheidenheid in Gent een stijlvolle staalkaart van zijn betekenis op dit terrein aan te bieden. Het resultaat is imponerend en ook voor de Zeeuw zelve verras send. Aan de organisatoren en van hen met name de heren C. Lijnzaad en H. Pieters, daarvoor welverdiende hulde! Het Zeeuws Tijdschrift is een wel kome nieuweling. De eerste exempla ren werden te Gent uitgereikt. Moge het zich ontwikkelen tot een werkza me stimulans van het Zeeuwse regio naal zelfbewustzijn. De Amerikanen hebben de 38ste breedtegraad overschreden. Zij rukken op. blijkbaar overeenkom stig de wens der V. N. Het Kore- aans conflict is daarmede in een nieuw stadium gekomen. En mede ge zien het feit .dat Rusland kennelijk zijn materieel met gulle hand ter oe- schikking stelt van Noord Korea, is ook de Amerikaans-Russische kracht meting in een nieuw stadium aange land. Liever ware het geweest, als de Ver enigde Naties het op onderhandelin gen hadden aangestuurd .Men kan nu eenmaal niet weten, welke consequen ties het overschrijden van de 38ste breedtegraad zal hebben. En de we reldvrede is een kostbaar goed. Zijn er te veel dokters? ,De Volkskrant" (r.k.) verzet zich tegen de bewering, als zou Ned. een teveel aan dokters hebben; im mers, in de Ver. Staten is er 1 dokter op 750 inwoners, in Engeland 1 op 870 in Denemarken 1 op 950, en ons land heeft (met Australië. Zwitserland, iinn No0rwegen en Spanje) 1 op 1100; men bedenke evenwel dat het ho ge peil van onze geneeskundige ver sprong extra-verplichtingen schept; ..Als men zich in Nederland bezorgd maakt, dat 1 dokter op de 1100 land genoten te veel is om de artsen op hun maatschappelijk niveau te hand haven. dan is er voor jongemannen en -meisjes, die nog idealistisch zijn en nun idealen in een medisch beroep t j verwezenlijken, daarom niet minder ruim baan in de wereld. Chi jl1^, ternauwernood één dokter op 25 000 inwoners. -3en ^dere zaak is de afkomst der artsen. Slechts 1.6 procent komt voort uit de gezinnen der arbeiders, die 66 procent van de beroepsbevolking vor men. De studenten, die de Nederland se universiteiten bezoeken zijn voor 44 procent kinderen uit een maat schappelijk hogere klasse, voor 47 procent uit een middelbare en voor 7 procent uit een lagere klasse In Nij megen zijn de studenten slechts voor ttt procent uit arbeidersgezinnen. Wanneer voor de kinderen der ar beiders de deur van de universiteit wyaer zou kunnen worden opengezet, zouden wellicht méér studenten de tempel der wetenschap in- en meer intellectuelen het land uitgaan. Het re servoir aan intellect is nog niet uitge put. Nederland kan er nog ruim uit exporteren". RESOLUTIE AANGENOMEN. In het parlement van Indonesië zgn enige resoluties ingediend naar aanleiding van het telegram van dr. Drees over de kwestie Ambon. Met 76 tegen 66 stemmen werd 'n resolutie van de heer Latoeharhary aangenomen, waarin de inhoud van het telegram van minister Drees be treurd wordt wegens de inmenging in de Indonesische binnenlandse aan gelegenheden. Dit telegram, zo wordt gezegd, draagt het karakter van een ultimatum, is minder beleefd en be vat zinsneden, welke het hart van het Indonesische volk wonden. Er wordt een beroep gedaan op de Ne derlandse regering om af te zien van een herhaling der agressie in Indo nesië en op het Indonesische volk om paraat te blHven, teneinde eenheid en souverelnlteit te verdedigen. Een tweede resolutie betreffende verwerping van de R.T.C.-conferen- tie, kreeg slechts 25 stemmen. VRAAG VAN DE HEER GERBRANDY. Het Tweede Kamerlid Gerbrandy (A.R.) heeft aan de minister-presi dent schriftelijk de volgende vraag gesteld Is de regering, lettende op hetgeen ue regering van de R.I.S. bezig is te ondernemen tegen het volk van Am- bon, bereid om met eigen militaire machtsmiddelen maatregelen te ne men, teneinde de vrijheid, de veilig heid en het leven van dit volk der eenmaal meest loyale Nederlandse onderdanen te beschermen? E.V.C.-bestuurders bedanken verder voor de eer. Het landelijk secretariaat van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfs organisaties deelt mede, dat de ver antwoordelijke bestuurders van de af delingen bouwvak .transport „Chevo- fa" tabak, hout en meubel van de Eenheidsvakcentrale in Groningen, besloten hebben uit de E.V.C. te tre den. Zij hebben aansluiting gezocht bij het onafhankelijk verbond van be drijfsorganisaties. Het besluit is geno men. omdat ..de E.V.C. is verworden tot een apparaat van de C.P.N.". Zeef grote schade aangericht Naar Radio-Ambon heeft bekend gemaakt ,zün het eiland Ambon en de eilandengroep de Oeliassers zwaar ge teisterd door een geweldige aardbe. ving, die werd gevolgd door een vloedgolf. Deze ging tot honderden meters landinwaarts. De aardschokken werden Zondag om kwart vóór 12 voor het eerst ge voeld en duurden de gehele dag voort. De schade is zeer aanzienlijk. Het aantal slachtoffers kon nog niet wor den vastgesteld. Men heeft reeds de hulp van het Rode Kruis Ingeroepen. De stichting „Door de eeuwen trouw" te Eindhoven heeft in een te legram aan minister-president dr. Drees verzocht om „faciliteiten en bescherming door de Marine in ver band met de aardbeving op Ambon, voor het vervoer van voedsel en me- dicamenten, die gereed liggen in de omgeving van Ambon". Zij dringt aan op „onverwijlde hulpverlening door de Nederlandse regering". .is het 375 jaar geleden, dat vermoedelijk door onvoorzich tigheid van soldaten te Zierik- zee een grote brand uitbrak, waardoor 50 zoutketen en 200 huizen met een grote voorraad ;turf en hout in de vlammen pogingen. Alleen met vergunning van rijksbemicMelaars. Dè ministerraad heeft gisteren tot zeer laat in de avond vergaderd. Onder meer is ter sprake gekomen de recente maximum loonsverhoging van 180. Zoals bekend had minister Joekes de Tweede Kamer toegezegd de be grenzing van de loonsverhoging nog nader in de ministerraad ter sprake te brengen. Dit nu is gisteren ge schied. De regering heeft thans bepaald, dat de verplichte loonsverhoging van 180 voorgeschreven blijft, ech ter met dien verstande, dat de werk gevers bjj algemene vergunning van net college van rijksbemiddelaars deze grens mogen overschrijden. Toelichting van de Amerikaan John Foster Dulles. De Amerikaanse afgevaardigde John Foster Dulles heeft Maandag in de assemblee der Ver. Naties het Amerikaanse plan ingediend ter ver sterking van de U.N.O. Zoals bekend voorziet dit plan o.a. in de vorming- van een leger der V.N. en in de mogelijkheid om buiten de Veiligheids raad om een kwestie te behandelen. irien de lessen van de Koreaanse oor log in praktijk brengen. De algemene vergadering was vijf maai bijeengekomen in een steeds toenemende spanning. Velen waren thans van oordeel, aat oorlog onver mijdelijk was. Amerika deelde -ieze mening echter niet. doch het erken de het gevaar, dat uit deze vrees voortsproot: de Vrees voor oorlog sch&p een toestand, die de kansen op Oorlog vergrootte. De geschiede nis had uitgewezen, dat succesrijke plaatselijke aanvallen het voorteken van een algemene oorlog vormen. Niets kon de vrede tot een absolu te zekerheid maken doch men kon de kansen op oorlog verminderen en dat was de moeite waard, aldus John Foster Dulles. Men kon er niet op vertrouwen, zo zeide Dulles, dat ae Veiligheids raad iedere crisis zou oplossen daar in de Raad het recht van veto be stond. Het aanvaarden van verant woordelijkheid was volgens het Ame rikaanse standpunt niet het monopo lie van enkele grote mogendheden. De algemene vergadering der V.N. weerspiegelde meer dan enig ander licht aan de wereldopinie. Dulles zeide niet te geloven, dat in geval van een ernstige toestand twee der den van het aantal leden „onverant woordelijk" zouden handelen. Welis waar diende de Veiligheidsraad de eerste rechten te hebben doch indien de Raad faalde had de algemene ver gadering het recht onmiddellyk de zaak te behandelen. In het handvest werd dit recht na drukkelijk aan de algemene vergade ring verleend.. Iéder lid behoorde in zijn strijd macht eenheden te oefenen, die on middellijk gereed konden zijn om voor de V.N. op te treden Er diende voorts onder leiding van de secreta ris-generaal Van de V.N. een staf van militaire deskundigen ingesteld te worden, die aan ledenstaten ad vies kon verstrekken over de forma tie van een dergelijke strijdkracht. Thans, zo vervolgde Dulles, moet Bloemenexport belangrijk gestegen. Het exportcijfer van de bloembol len is dit jaar belangrijk gestegen. Bedroeg deze export vorig jaar in totaal 65.921.000, thans is vastge steld, dat reeds per 1 October j.l. het exportcijfer 95.850.000 bedroeg, een vermeerdering dus bij 1949 van onge veer 50 */6. Prachtig concert van het Rotterdams Philharmonisch orkest De belde Fllpses geestdriftig gehuldigd. Wat denkt U van de Zeeuwse ten toonstelling in^ Gent?" Deze vraag stelden wjj Maandagmiddag aan oen aantal willekeurig gekozen bezoe kers van de Zeeuwse expositie in de stad van „Klokke Roeland." De ant woorden waren vanzelfsprekend verschillend, maar toch hadden zjj één ding gemeen, nameljjk bewondering voor hetgeen thans in het Feestpaleis te Gent tot stand is gebracht. Het waren niet alleen Belgen, die ons hun indrukken gaven, doch ook Zeeuwen waren voi lof over alles, wat zjj za gen. Bovendien bleek, dat de belangstelling voor „Zie Zeeland" vau de zijde der Gentse bevolking groot is. „Meer dan 3000 bezoekers waren er Zondag", aldus deelde de onvermoeide directeur van de Stichting Zeeland, de heer C. Lijnzaad, mede. Ook Maandag was de toeloop bevredigend. De bekroning van deze dag was wel het concert van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest 's avonds in de Koninklijke Opera, dat uitgroeide tot een manifestatie van Nederlands-Belgische samenwerking. Wat waren nu de indrukken van sommige bezoekers der tentoonstel ling? Laten wij er enkele hieronder mogen afdrukken. De secretaris van de Bisschop van Gent, die wij aan troffen bij de manuscripten van Zeeuwse musici, vond het „interes sant! Voornamelijk op het terrein van kunst en literatuur maakt de ten toonstelling een uitstekende indruk" Deze geestelijke maakte bovendien een opmerking, die van een critisch- opbouwende geest getuigde: „Wat mijn inziens ontbreekt is het Zeeuwse woninginterieur. Ik had daarvan graag iets gezien". Herman Verbaere, kunstschilder te Wetteren, bewonderde juist de ma quette van oud-Zierikzee, toen we hem zijn mening vroegen: ..Zeer ge slaagd", was zijn oordeel ..Mij frap peert de ordelijkheid en de overzich telijkheid. Bovendien zijn de maquet tes bijzonder Voor de maquette van de leerlingen der Rijkskweekschool had vrjjwel ledereen bewondering. ..Mooi werk", zo zeide de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. „Die maquette moet bewaard worden in een museum. Raymond Verstraeten .leerling van de Grafische School te Gent was vol bewondering voor het werk van Dirk van Gelder uit Veere. André Desomer, student aan het Koninklijk Athaneum te Gent vond de tentoonstelling als geheel prachtig, maar zo voegde hij er aan toe: „Ge moet haar met aandacht bekijken!" Mevrouw Rombout uit Gent was blij, dat ze „Zie Zeeland" kon zien. „over het algemeen weten we wel het een en ander over Amsterdam en Den Haag", zo zeide zij. „maar van Zeeland eigenlijk maar heel weinig terwijl dat toch zo dichtbij ligt. Daar om ben ik naar hier gekomen!" f<1 '-^mMÊÊtÊÊÊSÊ Tenslotte vroegen we de burge meester van Middelburg, mr. dr. N. Bolk est ein zijn oordeel; „Zeer be. langwekkend, vooral voor iemand, die zoals ik nog maar kort in Zeeland woont. Er zijn hier merkwaardige din gen te zien". De burgemeester reken de als goed bewindsman echter met de toekomst: „We moeten proberen deze tentoonstelling precies zo goed in Zeeland te krijgen!" HET CONCERT. Het Rotterdams Philharmonisch Or kest is weliswaar geen Zeeuws ensem ble, maar toch had men Zeeland niet beter kunnen vertegenwoordigen dan met deze homogene groep. Dat voel den vooral de Zeeuwen, toen de beide Flipses. Eduard en Marinus, hand in hand na Schumann's pianoconcert de ovaties van het Belgisch—Nederlands publiek in ontvangst namen. Twee Zeeuwen stonden daar, mannen gebo ren in Wissekerke en thans geroepen om hun gewest in Gent muzikaal te vertegenwoordigen. Over één ding be hoeft geen twijfel te bestaan: zü heb ben deze opdracht excellent vervuld. Het concert bewoog zich in stijgende lijn. want reeds spoedig na Koe- bérg's enigszins verouderde „Zeelan- dia" bij Arthur Meulemans „Plini- us fontein" was er gelegenheid de grote zangerigheid van dit Rotter dams orkest onder zijn Zeeuwse diri gent te bewonderen. Dit cantiléne ka rakter kon men vaststellen zowel bij de violen als bij de houtblazers, bij de celli zo goed als bij het koper. Over dat koper alleen al zou men kolom men kunen vullen. Werkelijk, dit or kest heeft in Gent bijzonder werk ge leverd. Bij het pianoconcert viel de vertolking van Marinus Flipse op door een parelende muzikaliteit. Met problemen houdt deze pianist zich niet op. hij maakt muziek en daarmee basta! Het concert werd tenslotte besloten met Cesar Franck's symphonie in D, waarbij men opnieuw alle gelegenheid kreeg de kwaliteiten van dit uitmun tende orkest te bewonderen. Het en thousiasme van Belgen en Nederlan ders was dan ook groot en het ovati onele applaus voor de musici ten vol le verdiend. (de K.) £n de loop van de volgende maand zal te Kapelle het nieuwe gemeentehuis officeel in gebruik worden genomen. Dan komt de Kapelse kleuterschool, waarin het gemeentepersoneel tien jaar was gehuisvest, voor de kinderen vry. Slechts weinig opgerukt. De eerste Amerikaanse cavalerie divisie, die Zondag Noord-Korea is binnengetrokken in een actie, die door een Amerikaanse legerwoord- voerder „het begin van de grote stoot" genoemd wordt, ondervindt thans voor het eerst sinds enige we ken weer hevige tegenstand. De voorhoede stiet 800 meter over de breedtegraad op Noord-Koreaanse versterkingen en kon Maandag slechts 1G00 meter in de richting van Pjongjang oprukken. De Noora-Ko- reaanse hoofdstad ligt 160 km. ver der. De derde Zuid-Koreaanse divisie trekt langzaam dc.havenstad Wonaar binnen, waar nog steeds hardnekkig tegenstand wordt geboden. In militaire kringen in Korea voor spelt men, dat de oorlog formeel deze maand zal aflopen. De opmars over de 38ste breedtegraad en de bezetting van Wonsan aan de Oost kust maakten de toestand voor de Noord-Koreanen hopeloos. Streng optreden tegen verkeersdellnquenten. De minister van Justitie heeft aan het Openbaar ministerie verzocht om voor zover dit nog niet ge schiedt streng tegen overtreders van de verkeersvoorschriften op te treden en tevens de politie te instru eren om niet langer te volstaan met een waarschuwing, doch proces-ver baal op te maken. Door de politie werd tot nu toe ten opzichte van de lichtere ver keersovertredingen, bjjv. het niet tij dig richting aangeven, de verlich ting van motorrijtuigen en rijwielen, de remmen, nogal eens volstaan met een waarschuwend optreden. Hierin zal thans verandering moeten worden gebracht, daar deze verkeersovertre dingen dikwijls aanleiding tot ern stige verkeersongevallen zgn- De aandacht wordt er nu reeds op gevestigd, dat bij de inwerking-tre- ding van het wegen-verkeersregle ment, hetgeen omstreeks 1 Januari 1951 kan worden verwacht, de rij wielen uitgerust moeten zijn met 'n rijkskeur. In Tilburg is de 39-jarige L. B. met zijn auto Jn het Wilhelminakanaal ge reden en verdronken. Poos„Wij hebben geprobeerd tussen goed en kwaad te schipperen". De Officier bU de Bijzondere Strafkamer van de Arrondissementsrecht bank te Amsterdam, mr. G. K. Nubé, eiste gistermorgen de doodstraf te gen de Hagenaars L. A. Poos en M. Siagter, die reeds eerder door het voormalig Bijzonder Gerechtshof in Den Haag tot de doodstraf waren veroordeeld. In hoger beroep bepaalde de Raad van Cassatie, dat de zaak opnieuw door de Bijz. Strafkamer te Amsterdam zou worden behandeld. Gisteren werd de behandeling van de zaak tegen het beruchte tweetal voor de Strafkamer voortgezet. De officier behandelde punt voor punt de bewijsvoering van de lange tenlastelegging en legde de nadruk op, wat hy noemde „het verschrikke lijk gewroet van beide verdachten." ,Het begon met de O.D.-groep, de verdachten waren betrokken bij o.a. 125 arrestaties .Van de gearresteer den zijn er 72 na het eerste O.D.- proces geëxecuteerd. In totaal zijn van deze groep 97 medewerkers overleden. Ten gevolge van de arres tatie van de tweede groep stierven 27 mensen. Tengevolge van het Eng- landspiel zijn 53 agenten in handen van de Duitsers gevallen, waarvan slechts een enkele tot de overleven^ den behoort. Bovendien is het aan tal doden in het Englandspiel veel groter omdat de verdachten ook heb ben gejaagd op agenten, die al in Nederland waren. Het aantal slacht offers mede ten gevolge van de acti viteit van de verdachten, is in de gehele zaak zeker meer dan 200. Deze verdachten hebben zich aan het ergst denkbare verraad schuldig gemaakt en ik eis tegen hen de dood straf". zo besloot mr. Nubé zijn re quisitoir. 1620 militairen repatrieerden met de Zuiderkruis. Maandagmorgen begon de ont scheping van 1620 militairen, die met het troepentransportschip Zui derkruis in het vaderland waren te ruggekomen. Welkomstwoorden wer den gesproken door kapitein-vlieger R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann namens Hare Majesteit de Koningfin, door de staatssecretaris van Oorlog, mr. W. Fockema Andreae. namens de regering en namens Prins Bernhard, door kapitein W. Erdmann. De ontscheping werd o.m. büge- woond door generaal-majoor W. 1 J. K. Baay, chef van de staf van de verenigde chefs van staven. OOK DE SIBAJAK THUIS. 's Middags debarkeerden 1250 passa giers van de Sibajak. De ontscheping had een vlot verloop. VERWEERSCHRIFT. Na de middagpauze kregen de bei de verdedigers, mr. Reuser voor Poos en mr. De Bakker voor Slagter, het woord. Zü betoogden, dat hun cliënten als eenvoudig politieman hebben gedaan wat hun van hoger hand is bevolen en zij beriepen zich op overmacht en ambtelijk bevel. Tot slot van de mïddagzitting kregen de twee verdachten het laat ste woord. Poos maake het zeer kort en zei: „Wjj hebben geprobeerd tus sen goed en kwaad te schipperen." Slagter zei: „Ik heb nu al 5% jaar cellulair opgesloten gezeten en heb al die tijd gelegenheid gehad om na te denken, over hetgeen in de oorlog is gebeurd. Ik schaam me diep en vraag alle nagelaten betrekkingen van de slachtoffers 'om vergiffenis." Slagter heeft tezamen met Pooe een verweerschrift opgesteld, dak 400 vellen folio telt. Hij wilde dit verweerschrift aan de president over handigen, maar de rechtbank was van menning, dat ook de officier van het geschrift kennis moet ne men. Daarom werd bepaald, dat Maandag a-s. Slagter gelegenheid krijgt de voornaamste argumenten uit dit verweerschrift voor te lezen. Prinses Anne. de dochter van Prin ses Elizabeth van Engeland, zal op 21 October, de verjaardag van de slag bjj Trafalger, worden gedoopt. ENIGE REGEN. Geldig tot Dinsdagavond: Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. In het binnenland aan vankelijk zwakke, overigens matige en in de kustprovincies later tot krachtig of hard toenemende wind tussen Zuid-West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1